Проповідь до риб
- 02.07.09, 13:22
( Богдан-Ігор АНТОНИЧ )
( Богдан-Ігор АНТОНИЧ )
Дивись: шумує день погожий, кипить зелена заметіль. В товстому дзбані варить рожі, аж піна бризкає звідтіль. Дуднить по шибах дощ цинобри, і скло відблискує, мов сталь. Парує курявою обрій, хвилює в димі ранніх сальв. Підвівши очі з-понад книжки, побачиш світ барвистим сном, і думка, вирвавшися нишком, мов нетля, б’ється у вікно. ( Богдан-Ігор АНТОНИЧ )
I nie warto sie przejmowac,
Plakac, smucic sie, zalowac.
Trzeba zycie wziac w swe dlonie,
Z usmiechem je dalej poniesc
Сьогодні одне із найвеличніших свят - свято Пресвятої Євхаристії (Божого Тіла).В цей день після Св.Літургії з церкви вирушає урочиста Євхаристійна процесія.
Напередодні свята біля церкви або на території парафії прикрашають чотири престоли: живими квітами, образами, вишивками килимами,фігурками, прагнучм вшанувати Ісуса,утаєного в Найсвятішій Євхаристії.Так само квітами, стрічками прикрашають вулиці, якими рухається процесія.
Попереду процесії несуть хрест , фани ,феритрон. Потім ідуть духовні особи . За нами діти, адоруючи Євхаристійного Ісуса, посипають пелюстками троянд та інших живих квітів , промовляючи «Свят, Свят,Свят,Господь Бог Саваот!» Священник під балдахіном несе Пресвяту Євхаристію в монстранції. Також сьогодні діти приступають до Першого Святого Причастя . Прийди до мене ,милий Ісусе, Терням голівки я не зраню, Сплету віночок з чудових квітів Тобі під ноги я постелю Обов’язковим атрибутом свята є посвячення віночків з різнимх квітів (розхідник, мятка, румянок, чебрець , рожа,сунички..) , які оберігають дім і родину.
«Святе Причастя — це найкоротша й найпевніша дорога до неба».
"Товариська розмова про душевний мир" Григорій Сковорода
Притча (уривки).
- Люди в житті своїм працюють, метушаться, утаюються, а нащо, багато хто й сам не тямить. Коли помислити, то в усіх людських затій, скільки їх там тисяч не буває, є один кінець — радість серця. Чи ж не для цього вибираємо за нашим смаком товаришів, аби мати задоволення від спілкування з ними; дістаємо високі чини, аби пиха наша від схиляння інших розпалювалася; вигадуємо всілякі напої, страви, закуски для всолодження смаку; вишукуємо всілякі музики, створюючи безліч концертів, менуетів, танців і контратанців для звеселювання слуху; споруджуємо гарні будинки, насаджуємо сади, тчемо золототкані парчі, матерії, вишиваємо їх різними шовками і любими для ока квітами й обвішуємося ними, аби була приємність очам і достатня ніжність тілові; складаємо запахущі спирти, пудри, помади, духи й ними задовольняємо нюх свій. Одне слово, всіма рахубами(способами), які лише вигадати можемо, намагаємося звеселювати дух наш. - ....Любі друзі, високі посади, веселе місто, всілякі гриська та розваги і всі ваші витівки безсилі потішити духа і тим вигнати нудьгу, що зволоділа вами. -.... Ми народилися для справжнього щастя і мандруємо до нього, а життя наше — шлях, що тече, як річка. -....Не можемо віднайти щастя., тому що не знаємо, в чому воно полягає.... Початок справі - знаття, звідки йде бажання, від бажання - пошук, потім отримуємо результат, ось і задоволеність, тобто те, що отримуємо і що для людини благо.
Премудрості сенс у тому, щоб осмислити, в чому полягає щастя, -.... Чи не легше живитися самим зіллям суворим і мати злагоду й утіху на серці, ніж над розкішним столом сидіти гробом повапненим, повної жеровитої черви, що день і ніч безнастанно гризе душу? Чи не ліпше покрити тіло найзлиденнішою одежиною і з тим мати серце, в ризу спасіння й убрання веселощів одягнуте, ніж носити золототкані шати і тим часом терпіти геєнний вогонь у душі, що бісівською печаллю спопеляє серце?
Яка утіха від cтaтків чи від гарної обстави, коли серце занурене в найтемніший морок невдоволення із прикрашеного палацу, про який пишеться: "Птиця знайде собі дім... заснований-бо є на камені... камінь же — це Христос... коли світ є наш... душа наша, наче птиця, збавиться, і сіть упаде... Хто дасть мені крила?"
Коли хто потрапив у рів чи прірву водяну, повинен думати не про важкоту, а про звільнення. Коли ставиш дім, будуй його для обох частин свого єства — душі і тіла. Коли вдягаєш і прикрашаєш тіло, не забувай і про серце. Дві хлібини, два будинки і дві одежі, два роди всього є, всього є по двоє, через що є дві людини в людині одній, два батька — небесний і земний і два світи — першородний і тимчасовий, і дві натури: божественна і тілесна в усьому-на-всьому..
Lecz tamten zapach twego ciala przesladuje mnie na nowo plomien wciaz zapala Bo tamta milosc mnie unosi w zylach burzy krew zapach kobiety to narkotyk moj narkotyk Caly swiat w gruzach legl stracilem cie przez glupi blef glupi blef jeden ruch ktorego zal
A dzis serce lka cicho lka
Слів на описи не трачу, словом не передаси
Їх земної, безсловесної, дивовижної краси.
Завжди ніжністю й любов’ю поливайте, люди, їх.
(ВасильСимоненко)
... Pan i Pani zaszeptani
Kto z to wie gdze naprawde so
Ona z nim i On z no ...
Z przeczuc mych zjawiasz sie
jakbys od lat mnie znal...
Z przeczuc mych zjawiasz sie
czy z bys zostac mial....