Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Президент України Володимир Зеленський та перша леді в Японії

Президент взяв участь у церемонії інтронізації Імператора Японії Нарухіто

22 жовтня 2019 року - 08:24

Президент взяв участь у церемонії інтронізації Імператора Японії Нарухіто

Під час перебування у Японії з робочим візитом Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська взяли участь в інтронізації Імператора Нарухіто. Україна є однією з майже 200 країн, представники яких прибули у Токіо для участі в церемонії. Останнє сходження на трон японського імператора відбулося 30 років тому, а Володимир Зеленський став першим українським Президентом, запрошеним на інтронізацію. Церемонія інтронізації тривала понад півгодини.

«Для мене велика честь взяти участь в інтронізації Імператора Нарухіто. Проведення стародавнього обряду в сучасній Японії є прикладом того, як в одній державі можуть співіснувати і глибока повага до традицій, і впровадження новітніх високих технологій для поліпшення життя кожної людини», – сказав Володимир Зеленський після закінчення інтронізації.

Нагадаємо, програмою робочого візиту Президента України до Японії передбачені його зустрічі з керівництвом палат японського парламенту, представниками бізнесу, а також низка двосторонніх переговорів з лідерами іноземних країн.


Імпічмент Трампа і Україна

Імпічмент Трампа і Україна: нові подробиці скандалу. 



Огляд ЗМІ

У п'ятницю, 18 жовтня, західна преса пише про новий виток розслідування щодо імпічменту Дональда Трампа - зокрема, про одкровення виконувача обов'язків голови апарату президента Міка Малвейні та роль міністра енергетики Ріка Перрі у цьому скандалі.

Безліч причин проти

У своєму зверненні Мік Малвейні назвав три причини того, чому утримувалася фінансова допомога Україні: корупція в країні; питання про те, чи брали інші країни участь в підтримці України; чи співпрацювала Україна щодо поточного розслідування з міністерством юстиції США.

Існує безліч причин, чому ці аргументи не відповідають дійсності, пише Washington Post.

По-перше, зазначає газета, неправильно стверджувати, що корупція була головною причиною для утримання допомоги і що це "абсолютно не стосувалося Байдена".

Зокрема, в четвер, 17 жовтня, посол США в ЄС Гордон Сондланд розповів, що коли говорив із адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані перед тим, як допомогу поновили, останній згадував компанію Burisma, на яку працював син Джо Байдена.

У Білому домі розказали, чому не давали Україні допомогу
Burisma, Байден і Україна: як компанії "купують" західне ім’я у ради директорів
Хантер Байден: "Я допоміг неетичним людям нашкодити моєму батьку"

"Існує чимало доказів того, що зацікавленість Трампа та Джуліані в корупції в Україні не заходила далі, ніж його теорія про Байдена. Його публічної занепокоєності щодо корупції загалом не було до появи питання України", - пише видання, зазначаючи, що Трамп не згадував про корупцію у телефонній розмові з президентом України 25 липня.

Коли ж це питання підняв Зеленський, Трамп навів лише один приклад: Байден.

Малвейні також стверджує, що фінансову допомогу утримали, щоб нібито заохотити Україну співпрацювати в розслідуванні про втручання в американські вибори у 2016 році. Між тим, у Мін'юсті США заявили, що нічого не знали про тиск на Україну заради такого сприяння, пише Washington Post.

Насправді ж ретельне розслідування щодо хакерської атаки на сервер Національного комітету Демократичної партії вже провів спецпрокурор Роберт Мюллер, довівши причетність росіян. У розмові із Зеленським президент США це ігнорує, пише видання.

"Що хоче Трамп - це, здається, якісь нові докази, які можуть змусити сумніватися у причетності Росії. Причиною цьому є не просто бажання виправдати Росію, а спроба очорнити своїх уявних політичних ворогів", - зазначає Washington Post.

Хто такі "три аміго"?

Виконувач обов'язків голови апарату президента США Мік Малвейні

Згідно зі свідченнями заступника помічника державного секретаря США Джорджа Кента, який відповідав за український напрямок, Малвейні наказав йому підкорятися міністру енергетики Ріку Перрі, послу США в Євросоюзі Гордону Сондланду та спецпредставнику в Україні Курту Волкеру.

За словами Кента, його усунули від справ, оскільки "він говорив те, що не віталося", і через те, що американську політику щодо України взяли на себе "троє аміго", як розповів парламентар Джеральд Коннолі, який був присутній, коли Кент давав свідчення.

Зважаючи на нові свідчення, голова комітету з розвідки Палати представників і один з ініціаторів розслідування про імпічмент Адам Шифф зазначив у Twitter: "Ми викрили серйозні докази перевищення повноважень Трампом".

Тим часом, сам президент США продовжує протестувати проти "полювання на відьом", називаючи процес імпічменту неконституційною спробою змінити результати виборів 2016 року, зазначає Times.

Чи втручався міністр енергетики США у справи "Нафтогазу"?

Politico пише про те, що відставка міністра енергетики США Ріка Перрі залишає важливе питання щодо його ролі в українському скандалі - чи співпрацюватиме він з розслідуванням про імпічмент?

Перрі планує залишити посаду до кінця року, як повідомив президент Трамп у четвер, 17 жовтня.

Перрі заявив, що дослухатиметься до рекомендацій міністерства енергетики та Білого дому щодо того, чи відповідати на виклик демократів для надання свідчень. Втім, він може піти на співпрацю, аби врятувати свою репутацію, ще до того, як залишити посаду, розповіли Politico близькі до нього джерела.

Стимулом може стати те, що минулого тижня Трамп заявив, нібито Перрі тиснув на нього і закликав зробити телефонний дзвінок президенту України - саме ця розмова зрештою стала предметом розслідування про імпічмент.

Перрі після цього заявив, що Трамп наказував йому радитися щодо України з Рудольфом Джуліані.

"Українагейт": у США затримали вихідців з СРСР, пов'язаних з Трампом. Що про них відомо?
Окрім спілкування з адвокатом Трампа, конгресменів також цікавить спроба призначити в наглядову раду компанії "Нафтогаз України" представників нафтових та газових компаній Г'юстона - зокрема людину, яка зробила пожертву на його політичну кампанію в Техасі, пише Politico.

Перрі та Джуліані були серед людей Трампа, які намагалися змінити керівництво "Нафтогазу" ще за кілька місяців до його телефонної розмови із Зеленським, повідомляє CNN.

"Спроби вплинути на "Нафтогаз" демонструють характер взаємодії адміністрації Трампа з Україною, коли керівництво державою та дипломатія могли змішуватися з політичними та бізнес-інтересами, що зараз є предметом федерального кримінального розслідування", - зазначає CNN.

Згідно з джерелами CNN, під час подорожі на інавгурацію Зеленського у травні Перрі привіз список із чотирьох кандидатів, щоб замінити поточного представника США у міжнародній наглядовій раді "Нафтогазу".

За два місяці до того, на заміні одного з керівників "Нафтогазу" на більш вигідну їм людину наполягали також Лев Парнас та Ігор Фруман, яких минулого тижня затримали за порушення правил фінансування виборчої кампанії, повідомляє CNN.

Сирія та Україна як доказ "некомпетентності" Трампа

Жодна інші криза не показала недоліки Трампа настільки ж очевидно, як зовнішньополітичні скандали в Україні та Сирії, пише колумніст Девід Френч для Time.

На його думку, некомпетентність Трампа призвела до його "жахливих рішень, які мали негайні та значні наслідки", коли він вивів американські війська з Сирії.

"Катастрофа в Сирії тимчасово виштовхнула Україну із заголовків, але розслідування щодо імпічменту продовжує демонструвати корумпованість Трампа та його невідповідність посаді", пише Френч.

Туреччина почала військову операцію проти курдів у Сирії
Туреччина проти курдів: США "не давали згоди на турецький наступ у Сирії"
Криза з курдами Сирії: чому це важливо для України
Все більше доказів з'являється про те, що Трамп намагався схилити Україну до розслідування щодо Джо Байдена та його сина Гантера.

"Навіть його найбільш аргументоване прохання, - про те, щоб Україна допомогла провести розслідування щодо іноземного втручання у вибори 2016 року, заплямоване його невідповідністю посаді", - пише колумніст.

Він зауважує, що ніколи не було доказів того, що згаданий Трампом у розмові із Зеленським сервер компанії Crowdstrike, який нібито розміщено в Україні, взагалі існував.

"Політика Трампа в Україні та Сирії представляє Трампа "без гальм", - пише Френч, додаючи, що ці ситуації показали ті найгірші риси американського президента, яких побоювалися критики.


Хто такий Степан Бандера?

Хто такий Степан Бандера? Подивись і вирішуй.


Герої не вмирають, якщо вони з нами живуть

До Дня захисника презентували відео про Степана Бандеру

КИЇВ. 14 жовтня. УНН. Український інститут національної пам’яті до Дня захисника України та 76-ої річниці створення УПА презентував відео про Степана Бандеру. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу Інституту.

"Український інститут національної пам’яті спільно з Bober Film Studio приурочив вихід нового яскравого історичного ролика про Степана Бандеру, який став продовженням започаткованого Інститутом циклу "Люди епохи", - йдеться в повідомленні.

У ролику використані архівні фото та кадри з документального циклу Тараса Химича "Хроніка УПА".

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=APSxfqdnW-0

Додамо, що Степан Бандера став одним із символів боротьби України за незалежність у ХХ столітті. Довгий час радянська пропаганда намагалася дискредитувати його ім’я, вішаючи тавро "бандерівця" на кожного, хто наважувався мріяти про самостійну Україну, і поширюючи про Бандеру різноманітні вигадки.

Нагадаємо, День захисника України відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Також 14 жовтня традиційно відзначають як день створення Української повстанської армії.

Як приємно читати такі новини про Сенцова

Четвер, 10 жовтня 2019, 05:45 • Ілля Нежигай • 19515
Олег Сенцов відвідав гала-прем'єру фільму “Захар Беркут”
Олег Сенцов відвідав гала-прем'єру фільму “Захар Беркут”

КИЇВ. 10 жовтня. УНН. Звільнений з російського ув’язнення український режисер Олег Сенцов відвідав у Києві гала-прем’єру фільму “Захар Беркут”. Про це Сенцов написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

Український режисер оприлюднив на своїй сторінці дві світлини із кінотеатру із приписом "на прем'єрі всеукраїнського історичного блокбастера "Захар Беркут". На світлинах Сенцов стоїть, зокрема, в оточені свого друга Євгена Черникова та актора Олега Карпенко. Примітно, що на другій світлині Сенцов стоїть поруч з Святославом Вакарчуком.

Нагадаємо, 8 жовтня компанія "Kinorob" представила Держкіно завершену виробництвом історичну драму Ахтема Сеїтаблаєва "Захар Беркут". 

У широкий прокат фільм вийде сьогодні, 10 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, український фільм “Додому” потрапив у лонг-лист премії “Оскар”.

Роковини смерті: 15 жовтня 2019 р. 60-т вбивству Ст. Бандери

Роковини смерті: 15 жовтня 2019 р. 60-т вбивству Ст. Бандери

Фото: wikipediaФото: wikipedia

Цього дня, 60 років тому, в Мюнхені, агентом радянських спецслужб було вбито Степана Бандеру (1909-1959), політичного діяча, ідеолога і теоретика українського національно-визвольного руху, одного з лідерів «Організації українських націоналістів». Його вбивцю – Богдана Сташинського,  згодом нагородили орденом Бойового Червоного Прапора («за виконання важливого урядового завдання»), але потім він все одно перейшов на Захід. Бандера був талановитим організатором, політиком-стратегом, відданим революційним методам боротьби за визволення українського народу від австро-угорських, польських, московсько-більшовицьких колонізаторів, за незалежну Українську Державу – такої характеристики заслужив він від своїх сподвижників та прихильників української національної ідеї. Представники ж держав, чия влада поширювалась у різний час на українські землі, вважали його державним злочинцем, бандитом. І по сьогодні ім’я Бандери залишається своєрідним «каменем спотикання» в міждержавних відносинах з нашими сусідами, як із заходу, так і зі сходу. Радянські пропагандисти доклали чимало зусиль, аби в свідомості пересічного громадянина прізвище Бандери асоціювалось виключно зі словами «банда», «бандит». Хоча, є й такі, хто щиро вважав його рідним братом славнозвісного Остапа Бендера й називав (називає) «Бєндєрою». Між тим, у польській мові «бандера» – це «прапор». Не викликає сумніву, що Степан Бандера, незважаючи на спотворення його образу ворожою пропагандою, залишається прапором боротьби за незалежну Україну. Майбутні дослідження архівних матеріалів, яких ще не торкалась рука не заангажованих дослідників, дозволять з’ясувати істинну роль і місце націоналістів ХХ століття в боротьбі за незалежність України, в тому числі й самого Степана Бандери. А поки точаться суперечки щодо перевезення й перепоховання праху покійного в Україні. В Мюнхені могилу ідеолога українських націоналістів неодноразово оскверняли

На горі Карачун відбулося відкриття меморіалу

14 жовтня, в День захисника України, в cелі Новоселівка Слов’янського району Донецької області, неподалік від гори Карачун, відбулося відкриття меморіалу загиблим військовослужбовцям СБУ та ЗСУ.

Меморіал побудовано за ініціативою керівництва Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБ України на честь загиблих захисників України на місці катастрофи збитого бойовиками вертольоту Мі-8 МТ. 24.06.2014 вертоліт Мі-8 МТ (бортовий номер «63 жовтий») зі складу 16-ї окремої бригади армійської авіації ЗСУ повертався після виконання спеціального завдання.

На українському блокпосту військовослужбовці СБУ здійснювали монтаж та налагодження телекомунікаційного обладнання з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення першого за цю війну перемир’я в зоні проведення АТО.

Під час польоту вертоліт був збитий невстановленими бойовиками «ДНР» в районі гори Карачун близько 17:15. Випустивши ракету, бойовики зникли в найближчому селі Билбасівка.

Внаслідок потрапляння ракети у вертоліт останній вибухнув та впав на землю в районі c. Новоселівка, почалася пожежа, відбулося детонування боєкомплекту.

В результаті катастрофи загинули всі 9 осіб, які знаходилися на борту:

– екіпаж у складі командира підполковника Андрія Бєлкіна (кадровий військовий, брав участь у миротворчих місіях під егідою ООН у Ліберії з 2007 р.), штурмана майора Дмитра Шингура та бортового техніка майора Руслана Мазунова (мобілізований весною 2014 р.);

– два бортових стрілка старші солдати Олексій Волохов та Олександр Кондаков зі складу 3-го окремого полку спецпризначення;

– четверо співробітників СБУ: офіцер зв’язку Центру спеціальних операцій «А» підполковник Ігор Горбенко, старший оперуповноважений в особливо важливих справах Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки підполковник Володимир Шкіра, капітан Олександр Петрищук та старший прапорщик Марко Шпак з Центру спеціальних операцій «А».

У церемонії відкриття меморіалу взяли участь військовослужбовці СБУ, ЗСУ, НГУ, мешканці Слов’янська, Слов’янського району, родичі загиблих воїнів, представники міської та районної влади, громадські активісти. Під час виступу начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ полковник Кулешов М.В. відзначив, що пам’ять загиблих військовослужбовців залишатиметься назавжди в серцях тих, хто продовжує захищати України. Наголосив на тому, що СБУ продовжуватиме протидіяти загрозам безпеці держави, зміцнювати потенціал боротьби з сучасними викликами, нарощуватиме потужності в сфері інформаційної та кібербезпеки. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, поклали квіти

Анна Ярославна мандрує Світом дотепер


У бельгійському місті встановили скульптуру київської княжни Анни Ярославни



В одному з найстаріших міст Бельгії, місті Арлон, відкрили бронзову скульптуру Анни Ярославни - королеви Франції і дочки київського князя Ярослава Мудрого. Цей пам'ятник подарувала громада Києва в рамках проекту «Шлях Королеви», який передбачає встановлення пам'ятників Анні Київській в ключових містах Європи на шляху її проходження до Франції.

Як повідомляє прес-служба КМДА, участь у відкритті взяла київська делегація на чолі з директором департаменту культури Діаною Поповою, посла України в Бельгії Миколи Точицького, мера міста Арлон Вінсана Магнуса, керівництва та громади Арлона.

Анна Ярославна, Арлон, памятник
«Від імені київського міського голови Віталія Кличка хочу висловити величезну подяку керівництву Арлона за те, що ви зробили нашу велику мрію. Фігура Анни Київської є неординарною для всієї історії Європи. Але для нас, українців, вона залишилася маленькою дівчинкою. Саме такий її образ ми хотіли подарувати місту Арлон. Маленька Анна тримає в дитячих долоньках і притискає до серця Реймське Євангеліє. Хотіла б, щоб цей пам'ятник свідчив про те, що ми маємо велике європейське минуле і прагнемо увійти в європейське майбутнє », - сказала на церемонії відкриття Діана Попова.

Анна Ярославна, Арлон, памятник
Пам'ятник встановили біля церкви святого Доната, розташованої на високому пагорбі Кніпшен. Саме в цій частині пагорба в XI-XVI століттях знаходився замок Арлонского графства. Ймовірно, саме тут гостювала Анна Київська в XI столітті, коли подорожувала до Франції. Саме Арлон є передостаннім місцем на шляху до Франції.

Анна Ярославна, Арлон, памятник
«Кілька років тому, після детального вивчення шляху Анни з Києва до Парижа, ми вирушили в автотурне по цьому маршруту Краків - Прага - Лінц - Регенсбург - Люксембург - Арлон - Реймс - Париж. Усі ці давні і прекрасні міста вражають. Але для мене і моїх колег і друзів з Києва Арлон завжди буде особливим, київським по духу, затишним і чистим. Щасливий, що відтепер Арлон і Бельгія є частиною нашого міжнародного проекту «Шлях Королеви». Ця церемонія - тільки початок великої дружби між Києвом та Арлон », - зазначив ініціатор проекту, головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв Anne de Kyiv Fest Федір Баландін.

Анна Ярославна, Арлон, памятник
Скульптура юної княжни Анни авторства Костянтина Скритуцького є реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016 року в сквері Анни Київської на Львівській площі в Києві.

Довідка:
Анна Ярославна - дочка князя Київської Русі Ярослава Мудрого та шведської принцеси Інгігерди - в 1048 році виїхала з Києва до Франції, де вийшла заміж за французького короля Генріха I.
Нагадаємо, раніше пам'ятник київській княжні встановили у французькому місті-побратимі Тулуза, а в цьому році - в Джакарті. Також громаді Кракова передана для встановлення авторська репліка пам'ятника Анні Київській. Скульптуру також планують відкрити в Чехії, Австрії та Німеччині.

Сьогодні відзначається День захисника України

Сьогодні відзначається День захисника України
День защитника
  14.10.19
Сьогодні відзначається День захисника України

Сьогодні, 14 жовтня, відзначається День захисника України.

Свято введений 14 жовтня 2014 указом президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і в підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом відмінено указ президента України 1999 року, яке 23 лютого встановлювався свято День захисника Вітчизни.

Пізніше Порошенко виступив з ініціативою зробити з 2015 року День захисника України державним святом і неробочим днем з внесенням відповідних поправок до Кодексу законів про працю.

5 березня 2015 Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому президентський законопроект, яким пропонується зробити 14 жовтня вихідним днем.

Дата 14 жовтня обрана, оскільки в цей день відзначається Покрова Пресвятої Богородиці, яка з давніх часів вважалася покровителькою українських козаків, а також День українського козацтва та річниці створення УПА.

До Дня захисника України, яке відзначається щорічно 14 жовтня , в столиці України Києві пройдуть тематичні виставки, святкові концерти, патріотичні заходи, молебні за мир, повідомляє прес-служба КМДА.

Зокрема, відкрилася фотовиставка «Українська воїни в зоні АТО / ООС» в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого, яка триватиме до 30 жовтня .

З 7 по 13 жовтня триватиме патріотична програма «За Україну, за її волю, честь і славу, за народ!» В Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

Також в Музеї історії міста Києва запланована виставка до Дня захисника України з 10 до 27 жовтня .

З 10 по 30 жовтня пройде виставка «Козацька слава безсмертна» (з фондів музею) в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця».

11 жовтня привітають ветеранів війни, учасників антитерористичної операції, які перебувають на лікуванні в Київському міському клінічному шпиталі ветеранів війни в Пущі-Водиці.

14 жовтня заплановано загальноміське святковий захід до Дня захисника України біля будівлі Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36).

Також 14 жовтня з 13:00 до 17:00 триватиме культурно-мистецький проект «Мужні і незламні» в культурно-мистецькому комплексі «Співоче поле» в Печерському ландшафтному парку (вхід безкоштовний).

У Палаці спорту 14 жовтня з 18.00 до 21.00 відбудеться урочистий вечір, присвячений Дню захисника України.

У Публічній бібліотеці імені Лесі Українки відбудуться дві виставки: 7 жовтня - книжкова виставка та огляд літератури «Щит українського народу», 10 жовтня - виставка літератури «Захисники рідної землі».

Також організовують виставки в Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія» з 10 по 24 жовтня .

В читальному залі Державного архіву м.Києва до Дня захисника України відкрилася виставка архівних документів, яка триватиме до 14 жовтня .

У навчальних закладах протягом вересня-жовтня тривають тематичні уроки, виховні години, лекції, проекти, конкурси, квести, художні та просвітницькі заходи, конференції, засідання за круглим столом, зустрічі учнівської молоді з ветеранами війни, учасниками АТО / ООС, екскурсії в музеї , покладання квітів до пам'ятників. Також проведуть меморіальні заходи у пам'ятних меморіальних дощок, розташованих на навчальних закладах столиці.

У жовтні заплановані виїзні концертні програми до Дня захисника України у військових частинах в рамках національно-патріотичного виховання проекту «Ми разом!».

Заходи до Дня захисника триватимуть у всіх районах столиці.

З нагоди Дня захисника України окремим категоріям населення міста Києва нададуть одноразову адресну матеріальну допомогу відповідно до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам »на 2019-2021 роки».

14 жовтня - свято Пресвятої Покрови



14 жовтня відзначається одне з важливих церковних свят - Покрова Пресвятої Богородиці. Його повна назва - Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії. 

У цей день заведено ходити до церкви й молитися про захист від недругів, а незаміжнім дівчатам - про вдале заміжжя. На Покрову люди бажають один одному, щоб Пресвята Богородиця оберігала від негараздів, хвороб та журби.

Дата свята незмінна з року в рік – це 14 жовтня. У 2019 році він припадає на понеділок, який буде вихідним для українців. Не забудьте привітати своїх рідних, друзів та близьких з цим світлим святом



На Пресвяту Покрову в Україні також відзначають з 2015-го року свято День Захистника України, Свято Українського Козацтва та утворення в 1942-му Української Повстанчої Армії.