О сообществе

Про все, що відбувається, відбувалося чи буде відбуватися у нашій країні. Про проблеми, з якими стикається у своєму розвитку Україна, про її історію, культуру і мистецтво. Про красу і розвиток її складових частин - областей, міст і селищ. Про все це тут - у співтоваристві "Велика Україна".
Вид:
краткий
полный

Велика Україна

Про передвиборчу гонку і передвиборчі обіцянки

Скоро чи не дуже, але грядуть вибори в Україні. І почали з'являтися пропагандистські біг-борди понад дорогами міст України... З дуже класними на перший погляд гаслами:

1. "Ми знизимо ставки  основних податків" з зображенням красеня Катеринчука. Тут в мене виникає запитання - а вже скасували депутатську недоторканність, як обіцяв Ваш блок на минулих виборах? Бо на голі обіцянки і гарні фрази (типу "українки - найкрасивіші в Європі") народ мені здається вже не купиться (ну, хіба купляться  закохані особисто в Катеринчука безмозкі жіночки)).

2. "Здолаємо руїну - відновимо Україну" (чи десь так, не пам'ятаю точно) з фото Мороза на щиті. Ну тут уже взагалі ноу комментс... Мені здається, з Мороза руїна й почалася у недалекому минулому... Мені цікаво - хтось піде за зрадником, окрім безмозких представників предків наших?

3. "НАТО - ні, дружбі з Росією - Так!" З якимось чуваком на щиті (перший раз побачила, якщо чесно)). Тупо, таваріщі, тупо! Хоча, якийсь процент цей дядя зі своєю партією може відібрати у Мопроза, комуняк і Вітренчихи. Це плюс і це радує))

4. Вітання Тимошенко жінок з 8 березня. Питання - за які шиші і чи не використання це адмінресурсу? Теж тупо.

Поки що це все, що  попало в поле мого зору... Продовження буде))

Щит проти Геть усіх

Днями на Майдані було зруйновано наметове містечко кампанії "Геть усіх". За повідомленням МВС, це зробили активісти ГО "Щит" (Поки ще не зареєстрованої офіційно громадської організації).

Новостворене ветеранами спеціальних підрозділів силових структур громадське об’єднання з протидії анархії, корупції та замовних політичних акцій “Щит” сприятиме наведенню порядку в Україні. Активісти категорично проти “депресивної та агресивної” політичної реклами, “брудних і безглуздих” наметів, платних мітингувальників та різних провокаторів.

“Ми не будемо стояти, опустивши руки, і дивитися на те, як забруднюють наше місто чи шкодять нормальній роботі будь-якої установи або створюють проблеми громадянам. Ми вийдемо на вулицю і самі наведемо порядок без зайвих розмов та церемоній”, - наголосив О.ЄМЧУК.

Говорячи про форми і методи наведення порядку, він зазначив, що активісти “Щита” нестимуть чергування на вулицях міст, зокрема, у столиці, як колись народні дружинники.

Водночас представники громадського об’єднання “Щит” наголошують, що не пов’язані з жодними політичними силами й діятимуть виключно в межах українського законодавства.


Разом з тим, зруйнування містечка дало привід Корчинському заявити про початок збройної оборони і повалення влади в ефірі "Свободи" Шустера (так, я дивилася це шоу - недовго)). І знаєте, тон, яким ця заява була зроблена, мені особисто не сподобався. На 31 березня назначена велика акція протесту проти влади, і Корчак заявив, що тепер уже зі зброєю. А формують все під новий Майдан. Хоча на Майдан ця акція абсолютно не схожа.

Ви особисто підтримаєте цю акцію?

0%, 0 голосов

39%, 7 голосов

56%, 10 голосов

6%, 1 голос
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Слава Україні!

ЩОБ ЛЮБИЛА УКРАЇНУ І СЛАВА І ВОЛЯ,

ЩИРО, ДРУЗІ-ПОБРАТИМИ, ОБ"ЄДНАЙМО ДОЛІ.

ЩОБ НЕ ЗНИКЛА НАША ВДАЧА, ЯК РОСА НА СОНЦІ,

ЗАЖИВЕМО ЧЕСНО, БРАТТЯ, У СВОЇЙ СТОРОНЦІ

ДУХОМ Й ДІЛОМ ЗДОБУДЕМО МИ НАШУ СВОБОДУ,

І ДОКАЖЕМ ЩО МИ ДІЙСНО З КОЗАЦЬКОГО РОДУ.

СТАНЕМ, БРАТТЯ, ВСІ ЗА ВОЛЮ ВІД ДНІСТРА ДО ДОНУ.

В РІДНІМ КРАЮ ПАНУВАТИ НЕ ДАМО НІКОМУ.

ЧОРНЕ МОРЕ СКОЛИХНЕТЬСЯ, ДІД-ДНІПРО ЗРАДІЄ,

ЩО НАРЕШТІ Й УКРАЇНИ ВОЛЕНЬКА ДОСПІЄ.

ДУХ І СИЛИ ПРИКЛАДЕМО ЗА ВАШУ СВОБОДУ,

ЩОБ ПИШАЛИСЬ НАМИ СЕСТРИ З КОЗАЦЬКОГО РОДУ.

НАЙ ЗАВЗЯТА, ЩИРА ПРАЦЯ ДОБРОГО ПОКАЖЕ,

ЧИСТОЙ ВОЛІ В УКРАЇНІ ПІСНЬ ГУЧНА РОЗЛЯЖЕ.

ЗА ГОРАМИ ВІДІБ'ЄТЬСЯ, ЗГОМОНИТЬ СТЕПАМИ,

УКРАЇНИ СЛАВА СТАНЕ МІЖ ІЇ СИНАМИ.

ДУХ І ЗНАННЯ МИ СПРЯМУЙМО ЗА ЧУЖУ СВОБОДУ,

СВІТ ПОБАЧЕ ЩО В НАС ДІТИ З КОЗАЦЬКОГО РОДУ.П.ЧУБИНСЬКИЙ (рімєйк BIO ®)

Гетьман Мазепа

Гетьман Іван Мазепа.Хто він для тебе і для України?

61%, 31 голос

39%, 20 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Роздуплилися...

Президент, мужньо витримавши паузу, все реально обдумавши і зваживши, нарешті дав доручення протягом 10 днів забезпечити узагальнення антикризового плану щодо стабілізації ситуації в банківській сфері. А то до цього часу все якось за святами, виясненнями стосунків з клятою Юлькою, до кризового стану в країні в нього не доходили до цього руки (мізки? а вони в нього є?)) "Суспільство має бути впевненим, що банківське товариство твердо знає, які заходи необхідні на сьогодні, а регулятор тримає руку на пульсі", - сказав Представник Президента у Кабінеті Міністрів України Олександр Шлапак. Ще він додав, що до банків, які продаватимуть валюту за завищеним курсом, НБУ застосує заходи впливу (цікаво - які??).

О.Шлапак повідомив, що наприкінці тижня Нацбанк проведе нараду, на якій будуть визначені банки-порушники, і поінформує про це Президента та громадськість. Такі перевірки триватимуть у подальшому постійно, і раз на місяць НБУ оприлюднюватиме інформацію щодо їх результатів. (А толку з того??)

А ось сіль усього цього роздупління і доручень-шморучень - на брифінгу голова правління "Укрсоцбанку" Борис Тимонькін заявив, що в останній тиждень ситуація в банківській сфері покращилась: "Ми єдині в тому, що ситуація покращилась в останній тиждень. Два тижні стабільного курсу повертають ситуацію до нормального стану. Практично всі ми маємо позитивний результат по депозитах за останній тиждень", - сказав він. Б.Тимонькін наголосив, що банки підтримують необхідність розробки антикризового плану заходів для виходу банківської системи із важкої ситуації, в якій вона опинилася.

Вчіться, малята, як на голому місці знаходити собі поле для піару. Але до Юльки йому все одно ще далеко...

До речі, за повідомленнями в пресі, зараз в Україні близько мільйона офіційних безробітних. А на виборах Ющ обіцяв створити (скількитам?) робочих місць. То де воно? Просто цікаво... Хто ще вірить у добрі наміри Президента?

Більше половини українців пишаються своїм громадянством

Більше половини українців пишаються тим, що є громадянами своєї країни.

87,5% опитаних вважають Україну своєю батьківщиною.

Про це свідчать узагальнені результати річної програми соціологічних досліджень 2008 року "Проект країни", що представлено Київським інститутом проблем управління імені Горшеніна в середу.

Дослідження показало, що 68,5% опитаних пишаються тим, що є громадянами України, 23,6% - відповіли негативно і 7,9% - не змогли відповісти. 

87,5% опитаних вважають Україну своєю батьківщиною, 7,4% назвали батьківщиною Росію, 4,4% - не змогли назвати свою батьківщину і 0,7% назвали іншу країну.  Результати дослідження говорять про те, що українці не мають чіткого розуміння того, хто повинен бути стратегічним партнером їхньої країни - Захід чи Росія.  Зокрема, відповідаючи на питання "З чим ви пов'язуєте перспективи економічного розвитку України?", 31,4% сказали, що з незалежним розвитком у співпраці з Європейським Союзом, Росією та іншими країнами, 28,6% - зі вступом країни в ЄС, 28,1% - з інтеграцією України з Росією.  61,6% опитаних вважають, що Україні більше користі принесе співробітництво в економічній сфері з Росією, 27,3% - з Білоруссю, 21,3% - з Німеччиною, 19,9% - з Польщею. Крім того, 18,2% українців назвали США, 14,1% - Францію, 13,5% - Великобританію, 13% - Китай і 6,5% - Туреччину.  Дослідження також показало, що українці вважають найсерйознішою зовнішньою загрозою для України економічні конфлікти. Таку думку підтримують 46,6% опитаних. 22,1% вважають найбільшою загрозою розпад держави, 20,8% - техногенні катастрофи, 14,7% - терористичні акти, 9,5% - локальні збройні конфлікти на території України. Ще 8,8% опитаних назвали військові вторгнення інших країн і 3,3% - світову війну.  28,3% українців вважають, що найбільша загроза для України виходить від США та 14,9% - від Росії. 9,5% назвали арабські країни, 3,4% - Китай, 2,4% - Туреччину і 2% - Румунію. Найбільша економічна загроза, на думку опитаних, виходить від Росії, так вважають 37,3%. 33% назвали США, 9,9% - Китай, 8,8% - країни ЄС.  Дослідження проводилося методом індивідуальних інтерв'ю та телефонних опитувань протягом всього року в усіх обласних центрах України, Києві та Севастополі. Опитували різну кількість людей протягом року.  Як повідомлялося, 71,6% громадян України вважають себе патріотами країни, 21,1% не можуть себе назвати такими, свідчать результати соцопитування, проведеного холдингом Research & Branding Group.  Переважна більшість українців виступають проти розміщення іноземних військових баз на території їхньої країни.

79%, 33 голоса

21%, 9 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

чи потрібна в Україні посада Президента?

мова йде конкретно не про Ющенка (як нинішнього), а саме про інститут президентства.

в Україні існує три гілки влади:виконавча, законодавча і судова.
що таке "президент України"? глава Держави, гарант Конституції, є Верховним Головнокомандуючим і тд.

ще: має відношення до законодавчої, виконавчої, судової гілок.

на вашу думку, чи має виконувати певна особа (президент) функції противаги у владних гілках

чи навпаки- така особа лише заважає здійснювати владні повноваження і "плутається під ногами"?

Про те, кому має належати держава

Досить пристойна стаття Євгена Золотарьова на УП (друкується зі скороченнями).

 Для тих, кого "дістали"

Складається враження, що нинішня українська держава завдяки діям української влади приречена. Але це не означає приреченості України як країни. Громадяни, яким ця країна "дорога як пам'ять", які саме в ній бачать своє майбутнє повинні її врятувати.

Зробити це можна лише взявши на себе весь тягар відповідальності і пронести його шляхом установчого процесу, процесу встановлення нової держави. Установчий процес не обмежується скликанням Конституційної асамблеї чи проголошенням Декларації про національний суверенітет на зміну державного суверенітету.

Це процес усвідомлення громадянами Права, яке вище і більш всеохоплююче ніж закон. Перш за все Права на владу в своїй країні. З нашого Права на владу постане нова українська держава.

Треба бути готовими до того, що політики остаточно зруйнують основи державності. Пауза, що за цим виникне, може стати летальною, тому нова українська держава має вже зараз прорости всередині старої.

Сюжет набуття Україною незалежності надзвичайно простий і не надто пафосний. Велике Спільне Підприємство СССР збанкрутувало спочатку ідейно, а потім і економічно. По цьому відбувся процес його розділення на 15 закритих акціонерних товариств.

Наші батьки та діди проливали кров, піт і сльози, здобуваючи Незалежність, нам же вона дісталася без жодного пострілу і це зіграло з нами злий жарт – ми її не надто цінували.

Після виникнення АТ Україна наступним логічним кроком мало би стати акціонування країни між власниками-громадянами та прийняття ними Статуту АТ. Загальні збори акціонерів мали найняти на роботу Раду директорів і поставити перед ними чіткі завдання.

Однак на тлі в частини потенційних акціонерів - ейфорії, в частини - байдужості відбувся нескладний фокус. З'явилися самопроголошені "найманці".

"Найманці" сказали громадянам: "Не хвилюйтесь, ми все зробимо за Вас, саме цьому нас вчили у Вищій партійній школі, КГБ та лавах комсомолу. Ми знаємо і зробимо як краще, а Ви насолоджуйтесь - хто Незалежністю, хто безвідповідальністю".

Далі "найманці" самі себе найняли на роботу, створили під себе Раду директорів (державу) потім переписали на себе право власності на наш спільний будинок (країну) і почали з нього все потроху виносити – Чорноморське пароплавство, ядерну зброю, газ, нафту, електрику, метал, загалом, майже все.

Спочатку вони залишили старий Статут УРСР, тільки вписавши до нього необхідні для "виносу" правки, потім навчилися обходитись без Статуту, позірно його час від часу міняючи під того чи іншого Голову Ради директорів.

Національна держава перетворилася на соціальну державу.

До чого ця метафористика і де вихід?

Йдеться про необхідність раціоналізації наших стосунків з "найманцями". Ми не мусимо їх любити чи ненавидіти. Ми мусимо пам'ятати, що вони не проповідники чи пророки, не захисники нації чи православної цивілізації.

Пам'ятати, що Ющенко - не Кобзар, а Тимошенко - не Жанна Д'арк, Янукович – не Мінін з Пожарським, і Литвин - не цар Соломон.

Ми платимо їм гроші не за ці дешеві вистави з переодяганням. Ми мали найняти їх на роботу щоби вони були високооплачуваними і дієвими менеджерами та клерками а не лицедіями з прогресуючою манією величі.

Повна раціоналізація відносин громадян та влади навряд чи можлива в суспільстві де панує патерналізм – надія на державу як на батька-годувальника. Таке дитяче ставлення до держави особливо характерне для старшого покоління – основної електоральної бази "найманців".
Крім того людська природа потребує метафізичного, потребує непідробного пафосу боротьби Добра зі Злом, потребує сліз та радості, опертя на історію та мораль.

Націоналізм, наприклад, викликає дуже сильні емоції, бо обіцяє не просто Велич, а колективне безсмертя. В цьому сенсі націоналізм дуже подібний до найпоширеніших релігійних доктрин і є, по суті, світською релігією.

Ці емоції віртуозно навчилися експлуатувати українські політики. Однак ми, громадяни, маємо чітко розділяти наші людські, суб'єктивні та колективні емоції і царину раціонального, де й відбувається процес врядування. Бо інакше наші "найманці" – шахраї і далі будуть натискати на потрібні кнопки в наших душах, коли ми будемо ловити їх на черговій брехні чи крадіжці.

Кнопки ці їм добре відомі: мова, конфесійна приналежність, історична пам'ять та культурно-цивілізаційна орієнтація.

Наша помилка у 2004-му полягала в нерозумінні того, що недостатньо змінити голову ради директорів АТ, аби рада стала більш чутливою до потреб акціонерів.

Крім того ми увійшли в конфлікт з потенційними союзниками – акціонерами, що симпатизували іншому кандидату. Ми також не змогли нейтралізувати процес ірраціоналізації виборів, переведення в площину метафізики та міфології – мова, церква, історія, дві України тощо.

Негативний пафос, найяскравіше висловлений в гаслах "досить", "дістали" та "геть усіх" є надзвичайно доречним і корисним, але може виявитися безсенсовим, якщо буде відсутня позитивна ідея. Адже відповіддю на запит суспільства "геть усіх!" може стати ідея "сильної руки" реалізована через ту чи іншу форму авторитаризму.

Вірогідність того, що українське суспільство обере варіант безвідповідальності та ще більшого делегування влади комусь з "найманців"-шахраїв є достатньо високою. І навіть якщо відбудеться авторитарний поворот, про який так люблять розводитись деякі українські інтелектуали, ми мусимо усвідомлювати – що далі? Бо будь-який авторитаризм чи диктатура це лише консервування проблем і ніколи їх вирішення.

Розвиток можливий лише за одного варіанту "сильної руки" - сильної руки громадян, що здатна контролювати політиків і владу. Нажаль, влада є ефективною лише коли боїться власних роботодавців-громадян.

Для раціоналізації стосунків з державою має з'явитися критична маса справжніх громадян. Власне громадяни – це люди, які відчули в собі інстинкт акціонера, відчули своє Право і готові взяти відповідальність за себе та країну.

Точки концентрації ідеї

Існує кілька середовищ, які взяли на озброєння ідею установчої влади і вже мають не тільки концептуальний, але й технологічний план її реалізації. Ось їх неповний перелік.

Український конституційний комітет – група правників-інституціоналістів.

Громадянська спілка України – Анатолій Пінчук, Володимир Золотарьов, Віктор Чумак.

Громадянська асамблея України – фінансовані фондом "Відродження" регулярні збори представників близько 500 громадських організацій, що підтримали ідею установчого процесу, виступивши таким чином інструментом суспільної легітимації.

Середовища "Достали!", "Геть усіх" та "Третя республіка", принаймні, в особі лідерів – Юрія Романенка, Юрія Збітнєва.

Антирейдерський союз України.

Громадянська ініціатива "Спільна дія" - середовища Громадянської кампанії ПОРА та Української народної самооборони - ідейний лідер Юрій Сенюк.

Група народних депутатів - Стретович, Стецьків та їх експертно-аналітичне оточення, які навіть подали на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект за номером 2245.

Близькою до ідеї є політична асоціація "Прагнемо змін" - президент Кость Бондаренко.
Крім того існує безліч локальних ініціатив, які, нажаль, поки-що не координуються на горизонтальному рівні.

Навіть з цього неповного переліку видно, що ідейно-інтелектуального потенціалу для запуску установчого процесу більш ніж достатньо. Яким має бути технологічний план захоплення влади народом, громадянами?

Точки концентрації дії

Прикметно, що назва КСД ("комітети Спільної дії") з'явилася одночасно в кількох середовищах, що проповідують ідею установчого процесу. Це говорить про те, що ідея вже пройшла всі необхідні етапи внутрішньої еволюції і готова перерости в СПІЛЬНУ ДІЮ.

Необов'язково щоб КСД називалися саме так – головне, щоб вони були такими по суті. КСД можуть виникати скрізь де є хоча б один з чотирьох владних ресурсів: майно, гроші, право (закон), дієспроможність.

Ось найочевидніші приклади.

1.КСД на збанкрутілих підприємствах у вигляді тимчасових народних адміністрацій.

2. КСД для представлення прав громадян у стосунках з роботодавцями та урядом (функціонально – профспілки).

3.КСД для вирішення локальних соціальних проблем.

4. І найголовніше - Комітети спільної дії на рівні самоврядних територіальних громад.

Чим більше влади ми візьмемо собі, тим менше її залишиться "їм".

Завданням КСД є заволодіння чотирма владними ресурсами: майно, гроші, право (закон), дієспроможність. Заволодіння спочатку в символічній формі як усвідомлення себе власником цих ресурсів. Розглянемо на прикладі кожного з цих ресурсів як це можна зробити.

1) Майно. Інвентаризація та пропозиції по оптимізації використання (наприклад, майно територіальної громади – земля, нерухомість).

2) Гроші. Інвентаризація та оптимізація використання (місцеві бюджети, статті державного бюджету, гроші державних установ та підприємств).

3) Право. Аналіз старих та написання нових статутів міст, акціонерних товариств, організацій. Крім всього іншого це сформує процедурну спроможність для написання головного Статуту країни.

4) Дієздатність. Публічний аналіз недієздатності влади. Створення загонів охорони громадянського порядку (міліції в первісному сенсі), публічних громадянських судів, органів народного контролю тощо.

Виглядає, що установчий процес - це єдина можливість для громадян
зберегти свою країну. І не просто зберегти, але й повернути її собі.

Повна версія тут: http://www.pravda.com.ua/news_print/2009/3/12/91206.htm

питання

...напевно вже всі чули новину про те, що нашого "славнозвісного" суддю-засівальника Ігоря Зварича упіймали (цей недоумок ховався у своєї тещі і.. ггг думав що його не знайдуть)... в новинах якийсь поважний суддя (чи то член КСУ чи то ВСУ?) сказав що таких покидьків як Зварич - одиниці, "ще є справедливі судді" і таких добросовісних і справедливих
ледь не більшість!! ..але ж навіть маленька українська дитина знає про СИСТЕМУ, яка руйнує нашу державу... ця система увібрала і судочинство...
у зв"язку з цим у мене виникли питання:
1. ви колись стикались з нашим "справедливим" судом? суддя КСУ (чи ВСУ) не збрехав коли казав що "справедливі судді" в Україні ще існують?
2. що б ви змінили в нашому судочинстві (..я б наприклад змінила саму систему відбору кандидатів і призначення суддів)?

про піст...ець ))

Памятаєте, як там в популярному зараз анекдоті "прості українці матимуть маленький піст, такий собі пістець..."))

Як би там не було, але зараз православні віруючі дотримуються великого посту. Як в їжі, так і в духовних помислах (також встановлено обмеження на всілякі задоволення, інтимне життя в т.ч.).

Медики стверджують, що піст корисний для організму, адже за півтора місяці людина не вживає продуктів тваринного походження, вживає більше овочів і фруктів.

Психологи кажуть, що піст духовний допомагає людині очиститися від негативних думок, а це позитивно впливає на життєві показники.

Є і противники посту, які стверджують, що здебільшого малозабезпечені люди і так практично постійно постують, протягом всього року й так мало вживаючи заборонених продуктів. Тому обмеження взагалі може негативно позначитися на здоров'ї таких людей.

Особисто я збиралася постувати, навіть два дні протрималася. А потім сходила до лікаря лікувати зуби, де мені порадили пити кальцій і їсти сир для покращення стану зубів. Ще в одного лікаря мені через хронічні хвороби приписали постійну дієту. Тож, я не постую через приписи лікарів.

А Ви постуєте?

0%, 0 голосов

12%, 3 голоса

12%, 3 голоса

64%, 16 голосов

8%, 2 голоса

4%, 1 голос
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.