«Простота – найвища ступінь майстерності»
Брюс Лі
Ігор біг коридорами лікарні і намагався спланувати свої дії. До цього часу він діяв рефлекторно. Що-що, а діяти в небезпечній ситуації автоматично він умів добре. Дякувати сенсею Сео Мьюнгу.
А що ситуація в палаті набувала саме небезпечного відтінку Ігор був певен. Троє, добре підготовлених, фізично міцних зі зброєю під піджаками діяли впевнено і зухвало. Розташувавшись досить грамотно навколо ліжка зі щойно бувшим в безпам’яті хлопцем, вони відчували себе господарями ситуації.
Це їх і підвело. Ігор відчув, що досі стискає кулак, яким ударив одного із зухвалих, і тряхнув долонею відновлюючи кровоток. Після такого удару в скроню чолов’яга майже не мав шансів вижити. Але в останню мить той встиг зреагувати, що зайвий раз доводить добру підготовку, і замість скроні кулак зустрівся зі щелепою. Згадався хруст.
Зрозуміло, що в лікарні чоловік, який біжить мов спринтер, хай навіть в піжамі, виглядає недоречно, тому за черговим поворотом перейшов на крок. Тим більше, що не мав жодного уявлення куди йому рухатись далі.
Навколо все було чужим і незнайомим. Вчора, він спокійно ліг спати на підлозі в халупі під дахом з листя банана. В сусідній кімнаті, за бамбуковою перегородкою сопів Сео Мьюнг. А прокинувся в лікарняній палаті, весь оповитий якимись трубочками, з пискливою апаратурою і білою стелою. Вбігла симпатична дівчина, з таким білим, що аж яскріло волоссям і переляканими очима. Ігор відчув аромат зеленого чаю, коли згадав, я вона притиснула долоню до його губ.
Відігнавши спомини про дівчину в лікарняному халаті, Ігор став шукати вихід. Знаходитись в лікарні небезпечно, це зрозуміло. Швидше за все, чоловіки в костюмах вже рискають по поверхам, розшукуючи його. Скільки їх таких, бажаючих знайти, незрозуміло, але цілком ймовірно, що на виході його також чекають. Як бути?
Увагу привернув суворий чоловічий голос, що лунав за одними з дверей. Ігор відкрив їх і побачив, двох хлопців років по вісімнадцять, на яких гримав лисий здоровань із персоналу:
- А я думаю, хто це тут палить? Для кого табличку повісили «Палити заборонено»! Здоров’я забагато – на виписку!
Хлопці опустивши голови пройшли мимо Ігоря, який спускався сходами. Лисий тим часом відкрив вікно провітрюючи приміщення.
- А ви чоловіче з якої палати? Щось я вас не пригадаю. Чи вам теж перекурити приспічило?
Лисий чоловік грізно встромивши руки в боки чекав відповіді на свої питання. Але пацієнт стрибнув на підвіконня, не звернувши ніякої уваги на нього.
- І чого це ви босий – запитав санітар, розгубленим голосом супроводжуючи поглядом п’ятки що промайнули.
Прорахувати, що хтось вискочить із вікна між першим і другим поверхами неможливо. Навіть якщо допустити таку можливість, то як зрозуміти з якого саме вікна? Ніяк! Випадковість не піддається прогнозуванню, зате дарує чудові можливості тому, хто керується рефлексами.
Ігор приземлився на травичку, що буйно зеленіла у внутрішньому лікарняному дворику. Озирнувся. Центральний вихід розташований справа, від нього простягається сітчаста двометрова огорожа, обрамлена металевим кутником. Прогулянковим кроком він пішов в протилежному від виходу напрямку. Коли будівля лікарні залишилась позаду, Ігор з розбігу заскочив на огорожу і стрибнув на тротуар ззовні.
Прохожі озирались на хлопця, але питань високому хлопцю спортивної статури, що легко подолав двометрову перешкоду ніхто задавати не наваживсь. Ігор, щоб скоріше розпрощатися зі свідками його втечі, перебіг на інший бік вулиці, та швидко звернув на перехресті. Надавши обличчю нудьгувато-байдужий вигляд, неспішно закрокував роздивляючись довкола.
Пройшовши з півсотні метрів, помітив, що він аж занадто привертає на себе увагу. Люди, які підозріло, які с посмішками роздивлялись босого хлопця в лікарняній піжами. Дехто озирався, дехто крутив пальцем у скроні.
Ігор зрозумів, що треба змінити одяг. І чим швидше, тим краще. Тому коли на очі попалась вивіска «Торговий Центр «Повна Чаша», з рекламним лозунгом «у нас є все, та навіть більше» Ігор не роздумуючи увійшов.
Магазин одягу «Комфорт» був розташований на першому поверсі. Ігор швиденько пройшов до турнікетів зі спортивними костюмами. Взяв один приклав до себе – наче підходить. Одним рухом зняв з себе піжаму. Одягнув костюм – з розміром вгадав.
Пошукав, де знаходиться взуття, і зрозумів, що всі люди в магазині витріщаються на нього. А одна жіночка з жовто-блакитними нігтями навіть зааплодувала. Та робити нічого і Ігор підійшов до кросівок, обув перші, що потрапили до рук. З розміром знов пощастило.
Що ж далі? Не може бути, щоб просто зайшов, одягнувся і пішов. Треба ж розрахуватись.
Ігор здивувався сам собі. Все що він пам’ятав про себе це життя в мініатюрному будиночку з дахом із задраними догори ребрами, в скелястих джунглях. Він ніколи не був у місті, ніколи не бачив магазинів проте почував себе так наче все довкола йому знайомо.
Отже, треба розрахуватись. Ігор взяв в руки кепку з надписом «Ще один купол. Чому б ні?» та став спостерігати за хлопцем, що вибравши собі футболку підійшов до каси. Покупець показав дівчині за терміналом своє придбання і провів лівою долонею вздовж якогось приладу на столі. Прилад засяяв зеленим, дівчина посміхнулась.
Ігор підійшов до каси. Дівчина вийшла йому на зустріч.
- Дозвольте зняти бирки з одягу – щоки дівчини почервоніли, коли вона мініатюрними ножицями відрізали квадратики картону з одягу – дві з половиною тисячі.
Ігор провів лівою долонею вздовж того ж приладу, але нічого не відбулось. Після другої і третьої спроби прилад ніяк не реагував.
- Вибачте, але я мушу викликати охорону – промовила дівчина.
Охоронець вже майже підійшов, коли збоку жіночий голос промовив:
- Одну хвилинку. Я б хотіла сплатити за покупки цього красивого красеня – це була та жінка з жовто-блакитними нігтями – Те шоу з одяганням - перевдяганням точно цього коштує.
Вона плавно провела долонею над терміналом, той зазеленів.
-Візьміть мою візитку – жінка всунула в карман Ігорю квадратик голограми – Якщо що, телефонуйте не роздумуючи. Зможу-допоможу.Роксі Данквертс – засновниця заповідника “Wild is Life”, що знаходиться в Зімбабве. Якось на березі озера вона виявила налякане слоненя, яке зазнало травм при спробі перетнути річку і внаслідок цього відбилося від зграї. Роксі забрала слоненя до себе і почала його виходжувати, щоб у майбутньому повернути в дику природу. Дівчина та звір стали близькими друзями. Вони спали в одному ліжку, займалися домашніми справами. Слоненя всюди слідувало за своєю рятівницею по п’ятах, немов за справжньою мамою. Йому дали ім’я Мойо, що у перекладі з африканської мови означає «від серця».
Напевно, кожен з нас думав про те, як же були придумані марки всесвітньо відомих автомобілів і що позначають їх логотипи. Як, наприклад, значок Mitsubishi – це 3 діаманти, які позначають надійність, чесність і успіх, а логотип Hyundai у вигляді нахиленої літери “H” – це 2 людини, що потискують один одному руки.
Тому ми вирішили зробити невеликий екскурс в історію автомобільного світу.
KIAКонцерн KIA був заснований у 1944 році та спочатку був відомий під назвою Kyungsung Precision Industry. Тоді там спеціалізувались на виробництві велосипедів. Саме на цьому заводі було зібрано перший велосипед південнокорейського виробництва. Потім вони переключилися на складання мотоциклів, а автомобілі почали виробляти лише в 1970-х роках. Назву KIA можна перекласти як “прийшов з Азії”.
[ Читати далі ]В п’ятому корпусі нервово-патологічної клініки чергування проходили спокійно. Всі пацієнти цього відділення були без свідомості, з повним розладом життєво-важливих функцій, або, якщо простіше, перебували в комі.
Оксана та Ірина – чергові відділення, пили чай в ординаторській та вели неспішну бесіду. Дівчата разом вже давно товаришували, бо разом закінчили медичний інститут та зараз проходили інтернатуру.
- Оксанко, ти бачила як сьогодні під час апаратної наради, на тебе поглядав, Сірожа Криволапов – запитала Ірина закотивши очі.
- Облиш, Іра. Ти взагалі його бачила? Худющій, кадик наче в пелікана дзьоб. А ходить, ти бачила як він ходить? Носяру вперед, руки за спину і мчить наче в атаку.
- Зате в його батька мережа супермаркетів. А сину такого цабе, можна взагалі начхати на свою зовнішність. Як би він на мене так облизувався, то фіг би я тут батрачила. Стати дружиною олігарха, як на мене, то це краще ніж дупи підтирати цілому поверху овочевих зомбі!
- Іра, ну нащо ти так? Вони теж люди. І про них теж треба піклуватись.
- Ой, знаю я про кого ти перш за все піклуєшся. Той, смаглявий з третьої палати. Що скажеш ні? – Іра показала кінчик язика
Оксана засвердлила очима подругу, прибравши білого чубчика, а Ірина не чекаючи відповіді продовжила:
- Ти лиш скажи мені, як можна, не зробивши жодного руху за три роки накачати собі таке тіло? Тут фітнеси з дієтами не допомагають, а він лежачи здобув такий рельєф і пружність м’язів. Як це взагалі можливо?
- Напевно ніхто не знає, що переживає людина в такому стані – Оксана ковтнула чаю, перед тим як продовжити, та Ірина не дала такої можливості подрузі.
- А правду кажуть, що цей Ігор син самого професора Ольбермана? Ну того що створив купол над нами? – і відразу продовжила – От як буває, країну врятував, а рідного сина не зумів. Доля…
Зненацька пролунав тонесенький писк із динаміків та замиготів червоним індикатор під цифрою три на контрольній консолі. На стіні навпроти увімкнувся монітор. З’явилось обличчя темношкірого молодого чоловіка, з широко розплющеними синіми очима. До носа хижо тягнулись прозорі трубки примусової подачі повітря, а промінець сонця відбившись від білосніжних зубів попав саме в окуляр камери спостереження, на мить засліпивши дівчат, що остовпіли.
Першою схаменулась Оксана. Вона вискочила з ординаторської, полою халата збивши чашку з чаєм. Під дзвін розбитого скла крикнула до Ірини:
- Дзвону головному! Я в палату.
Вона вбігла в палату, перевірила монітори. Тиск, пульс, температура, все було в нормі. Потім глянула на пацієнта. Хлопець лежав не ворухнувшись і лиш очима водив за кожним рухом Оксани. Вона від’єднала крапельниці та систему примусової подачі повітря. Хлопець глибоко вдихнув.
- Як, ви себе почуваєте? – запитала дівчина, та схаменувшись затулила йому рот – ні, ні. Не відповідайте. Вам не можна розмовляти… Напевно. Скоро прийде лікар і огляне…
Далі розвити свою думки Оксані не вдалось, бо в палату стрімко увійшли три чоловіка. Вони були вдягнені в чорні костюми, та чорні светри з високою горловиною.
«Теж мені, люди в чорному» - майнула у Оксани думка, а вголос промовила:
- Стороннім сюди не можна.
Та її ніхто не чув. Один з чорних обійшов постіль і став спиною до вікна, другий розташувався в ногах пацієнта, третій з сивою плямою над вухом, підійшов майже впритул до ліжка і зігнувшись в напівпоклоні запитав, уважно вдивляючись в очі лежачого чоловіка:
- Ви Ігор? Ігор Ольберман?
Те, що сталося наступної миті Оксані вдалося реконструювати в пам’яті лиш згодом, відповідаючи на численні запитання.
Ковдра стрімко влетіла просто в обличчя того, що затуляв собою вікно. Тієї ж миті різко видихнувши осів на підлогу другий, що стояв у ніг пацієнта. Оксана не бачила, але здогадалась, що це «хворий» вдарив його ногою в живіт. Третій же, і це дівчині було чітко видно, отримав кулаком в щелепу, і впав прямо на неї, лишивши її можливості побачити будь-що іще.
Огорнута приємним ароматом одеколону та не менш ніж ста кілограмами м’язів, дещо приголомшена Оксана почула ляскіт босих ніг по лікарняній плитці – Ігор швидко вибіг з палати, а потім слова:
С минутой каждой очевидней
что ты для всех уже балласт
живой обломок прошлой жизни
помечен жалостью сейчас
уже не нужен никому
из сожаления все помнят
ты ждешь и радуясь звонку
уже другие разговоры
не те что были до того
когда был нужен и любимым
ты просто видишь все прошло
и вновь заложником в квартире
к тебе как раньше не спешат
минутой каждой насладиться
теперь пытаясь обещать
слова находят извиниться
найдя весомые причины
но все читается в глазах
совсем недавно был любимым
и все из жалости сейчас