Час пішов для Петра Порошенка: бути чи не бути?
- 02.04.19, 21:58
За минулий рік президент Петро Порошенко задекларував 1,56 мільярда гривень доходів, а у 2017 році він задекларував всього 16,3 мільйона гривень доходів.
Про це свідчать дані його декларації за 2018 рік.
Зокрема, Порошенко є кінцевим бенефеціаром близько 100 підприємств.
За минулий рік він задекларував 336 тисяч гривень заробітної плати та більше 1,505 мільярда гривень дивідендів.
У банках Порошенко зберігає більше 61 мільйон у доларах, понад 2 мільйони у гривні, 7 тисяч у євро та 8 тисяч у фунтах, а готівки у президента - 60 тисяч гривень та 21 тисяча у доларах.
Водночас гарант у 2018 році витратив 481 тисячу гривень на комунальні послуги та 121 мільйон на рекламу.
Також Порошенко заплатив майже 40 мільйонів податків та віддав на благодійність 21,7 млн гривень.
Крім того подружжя Порошенків задекларувало нерухомості та земельних ділянок на 77,5 мільйона гривень.
Водночас у декларацію за 2017 рік Порошенко загалом вніс 16 мільйонів 303 тисячі 874 гривні доходів.
У власності Порошенка колекція творів мистецтва.
Президент задекларував Mercedes-benz 2010 року випуску та автомобіль дружини Jaguar 2018 року випуску, автівки коштували подружжю близько 900 тисяч гривень.
Також у президента є кілька коштовних годинників від Hublot, Breguet, Patek Phillip.
Дружина президента Марина Порошенко має коштовності від Cartier, Carrera y Carrera, Dior, Leo Pi33o, Damiani, а також годинник від Hublot. Крім того у першої леді є чорна норкова шуба від Rinoi та кожушок із соболя Simonetta Revizza та кілька дорогих сумочок.
У штабі Порошенка пояснили, що сума доходу, яку задекларував президент, настільки виросла, тому що він 3 роки не отримував дивідендів від підприємств, кінцевим бенефіціаром яких є, а зазначена сума є доходом за весь цей час.
"Мільярд 105 мільйонів гривень надійшли від Rotshschild Trust (Schweiz) AG, що підтверджує, що передача "Рошену" в довірчу власність і реальне відсторонення Порошенка від впливу на корпорацію – доконаний факт", - заявив речник передвиборчого штабу Порошенка Олег Медведєв.
Нагадаємо:
У щоденній ексклюзивній розсилці 24 каналу
Відомий хіт про президента Росії "Путін – ху*ло" вперше виконали 5 років тому, 30 березня 2014 року, в Харкові. Пісню вигадали і виконали вболівальники футбольного клубу "Металіст" на спільному марші з фанами "Шахтаря".
Мирний марш розпочався на площі Конституції та тривав до стадіону "Металіст".
Учасники йшли з українськими прапорами і димовими шашками. Перед початком заходу вболівальники заспівали гімн України, а потім пішли до стадіону з величезним банером "Єдина країна", скандуючи: "Героям слава!" Тоді ж, під час ходи, лунала пісня "Путін – ху*ло".
Дивіться відео першого виконання пісні "Путін – ху*ло" у Харкові:
Субота в Україні "день тиші". Що можна, а що не можна в цей день? За законом, вся агітація припиняється опівночі з п'ятниці на суботу. Агітація – це будь-яка діяльність з метою схилити інших проголосувати за певного кандидата чи не голосувати за певного кандидата. Під заборону потрапляє лише агітація, а не будь-які згадки кандидатів.
І закон забороняє займатися агітацією всім: і кандидатам, і ЗМІ, і громадянам, у тому числі агітувати у Фейсбук чи в інших соціальних мережах.
Разом з тим слід пам'ятати!
1) Обмежується лише агітація (діяльність з метою когось схилити) – ЗМІ не заборонено повідомляти про кандидатів у новинах чи інших програмах (у деяких країнах заборонені всі згадки про кандидатів, але вкрай рідко).
2) Закон розмежовує право громадян обговорювати кандидатів та власне агітацію. У день тиші забороняється лише агітація. Натомість не існує заборони цитую закон: "вільно і всебічно обговорювати передвиборні програми кандидатів на пост Президента України, політичні, ділові та особисті якості кандидатів".
3) Вірогідність, що поліція прочитає ФБ допис і обвинуватить вас у порушенні правил ведення агітації та випише штраф за статею 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення мізерна. Хоча теоретично це можливо. Для прикладу, у Словенії до 2016 року штрафували за приватні публікації у Фейсбук позитивних або критичних коментарів щодо кандидатів у день тиші.
І останнє – закон про "день тиші" дещо застарів. Світ рухається до відміни таких законів або принаймні до зменшення обмежень. Ідея дня тиші була в тому щоб дати громадянам спокійно без навязливої інформації подумати про свій вибір. Однак з розвитком інтернету цей спокій забезпечити забороною більше неможливо. Тому країни скасовують неефективні обмеження. Це питання активно обговорюється зараз в Індії, де також відбуваються вибори.
У США, де стандарт свободи слова дуже високий, агітувати можна і в день виборів. Єдиний допустимий виняток, визначений судовою справою Burson v Freeman – допустимою є заборона в день виборів агітувати на відстані ближче 30 метрів до виборчої дільниці і на самій дільниці.
29 березня 2019 року - 22:26
«Соціальна спрямованість - зараз це буде наш перший пріоритет», - відповів Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна» на запитання щодо продовження підвищення пенсій та соціальних виплат малозабезпеченим громадянам, а також збільшення розміру допомоги при народженні дитини у багатодітних сім’ях.
«Питання боротьби з бідністю має бути спрямовано, в першу чергу на тих, хто постраждав найбільше від російської агресії, гібридної війни і економічної кризи, що її спричинила війна. Ця категорія громадян - українські пенсіонери», - сказав Петро Порошенко.
Він зауважив, що в Україні відбувалось зростання мінімальної заробітної плати, зростає середня зарплата, а зростання пенсій відставало. «Саме тому ми твердо наголошуємо на тому, аби з 1 березня відбулася індексація. Ця індексація стосується майже 10 мільйонів українських пенсіонерів», - підкреслив Глава держави.
«До 25 березня пенсії були проіндексовані у цих 10 мільйонів пенсіонерів. Це є наш перший крок. Але ми будемо це робити мінімум щорічно», - сказав він.
За його словами, пенсія буде зростати випереджаючими темпами по відношенню до інфляції. «Ми маємо підвищити рівень життя пенсіонера», - підкреслив Президент.
В той же час, Президент нагадав, що є пенсіонери, які отримують мінімальну пенсію через те, що отримували маленьку заробітну плату. «Саме для таких ми запропонували компенсацію 2410 грн. 1205 грн. виплачено в березні і 1205 грн. буде виплачено в квітні», - нагадав Петро Порошенко.
Також Президент повідомив: «Я звернувся до Уряду, до керівництва Пенсійного фонду і ми зараз дуже уважно і ретельно розраховуємо, щоб тим, хто отримує мінімальну пенсію, ми запровадили тринадцяту пенсію - раз на рік виплачувати суму в ще один розмір пенсії».
«Це буде рішучий крок щодо подолання бідності, аж допоки рівень пенсії, в тому числі і мінімальної не буде забезпечувати якісні видатки пенсіонерів», - наголосив Глава держави.
«Всі наступні п`ять років ми будемо підвищувати рівень життя і добробут громадян», - підкреслив Петро Порошенко.
Глава держави додав, що допомагає пенсіонерам і рішення про монетизацію субсидій на оплату за житлово-комунальні послуги. Тепер гроші на оплату за спожити газ завдяки економному споживанню можна заощадити. «Від 30% до 40% субсидії пенсіонери можуть заощадити для себе... і сьогодні ці 400-600 грн. аж ніяк не будуть зайвими додатково до компенсації і індексації», - зауважив він.
Президент також наголосив, що окремі виплати будуть і багатодітним родинам. На кожну третю, четверту і наступну дитину буде виплачуватись прожитковий мінімум. «Я твердо переконаний, що сьогодні народження малюка має бути щастям для родини. Це буде і «пакет малюка», і виплата багатодітним родинам прожиткового мінімуму», - додав він.
За словами Президента, з 1 квітня відбудеться підвищення рівня грошового забезпечення для військових, які знаходяться на лінії зіткнення, в зоні операції Об’єднаних сил, збільшено також виплати морякам, що несуть службу в Азовському морі, біля Маріуполя і Бердянська. Під час виходу в море доплати їм складуть з розрахунку 12000 грн, повідомив Глава держави.
29 березня 2019 року - 22:50
Президент Петро Порошенко переконаний, що ті процеси, які було започатковано в Україні за останні п’ять років обов’язково будуть продовжені. «Твердження всіх наших міжнародних партнерів, що Україна зробила за п’ять років більше реформ, ніж за попередні 23», - констатував Глава держави під час прямого ефіру на телеканалі «Україна».
Серед тих, що були започатковані він назвав реформу сектору оборони і безпеки, завдяки якій в країні створена нова армія, реформу децентралізації, завдяки якій громади вже мають левову частину владних повноважень, відповідальності і фінансового ресурсу. Також початок медичної реформи, яка включає і реформу сільської медицини та запровадежння телемедицини. Впровадження нової системи освіти - «нової української школи». Зміни у системі державних закупівель через електронні закупівлі, покращення бізнес-клімату з автоматичним поверненням ПДВ для суб’єктів господарювання. Масштабне впровадження інклюзивної освіти для того, щоб приділяти спеціальну увагу дітям і дорослим з особливими потребами.
«Для того, щоб завершились всі ці реформи потрібно ще одна президентська каденція для того, щоби реформи стали незворотніми», - сказав Петро Порошенко зауваживши, що практично не залилилося сфери, якої сьогодні не торкнулися зміни.
Та головна мета Україн – завершити реформу сектору оборони і безпеки, щоб ми мали можливість підписати план дій щодо членства в НАТО, і провести необхідні реформи для того, щоб Україна набула повноцінного членства в Євросоюзі. «Сьогодні це відповідає абсолютній більшості бажань українців», - констатував Президент.
«Це дуже масштабне завдання. Завдання для всієї української нації, для всієї нашої держави і я твердо перконаний, що в наступні п’ять років темпи реформ буде прискорено. Реформа економіки буде здійснена і точку неповернення ми точно за останні п’ять років пройдемо», - резюмував Глава держави.
Петро Порошенко також наголосив, що повернення нашої великої нації, нашого народу до родини європейських народів є геополітичною, глобальною ідеєю. «Ми маємо повернутися в Європу, ми маємо стати членом ЄС. Це сьогодні підтриммується абсолютною більшістю українських громадян. Ми маємо стати членом НАТО. Це є організація, де один за всіх і всі за одного і таким чином, саме членство в НАТО буде гарантувати суверенітет, територіальну цілісність і безпеку нашої держави, яка сьогодні гарантується Збройними Силами України», - сказав він.
Президент також зазначив, що для того, аби відповідати критеріям, необхідним для членства в НАТО і ЄС, «ми маємо різко підняти добробут українців».
«Результатом цього будуть наші зусилля, наші кроки, наша програма по подоланню бідності і забезпеченню, щоб економічне зростання України точно призводило до добробуту кожного українця: і вчительки, і лікаря, і пенсіонера, і працівника, і фахівцяIT-сектора, і студента», - сказав Глава держави і висловив думку, що було б добре, аби це сприяло і поверненню українців з-за кордону до дому