Постійний представник США в НАТО і спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер впевнений, що Україні зараз гостро необхідна підтримка інших країн.
, інформують Економічні новини.
Американський дипломат повідомив про це в інтерв'ю виданню The Guardian.
Курт Волкер заявив, що на сьогоднішній момент Сполучені Штати Америки цілком здатні збільшити поставки озброєння на територію України.
Америка, за даними спецпредставника Держдепартаменту США по Україні, може доставляти в нашу країну летальну озброєння. Волкер додав, що Україні зараз терміново потрібно розвивати флот і збільшити воєнізовані повітряні сили.
«Їм необхідно відтворити флот, а також у них дуже обмежені повітряні військові сили. Думаю, нам варто зайнятися питанням повітряної захисту », – заявив дипломат в бесіді з журналістом The Guardian.
Волкер зазначив, що без допомоги Європи та Америки тут не обійтися. «І звичайно ж, їм потрібна підтримка у вигляді смертоносної зброї», – підсумував політик.
В кінці 2017 го року Державний департамент США заявив про готовність передати Україні летальну зброю. Влада Америки тоді повідомили про видачу спеціального документа ліцензії на доставку до Києва потужних типів озброєння, виробленого американською корпораціями.
Константинопольський патріарх Варфоломій повідомив Московському патріарху Кирилу про впровадження рішення про автокефалію в Україні.
З такою заявою після закінчення зустрічі двох престоятелів виступив митрополит Гальський Еммануїл, відповідальний за процес подання Томосу Україні. Про це повідомляє кореспондент Громадського з місця події.
«Константинопольська Церква сильна і у неї є можливості по всьому світу. Вселенський патріархат з його довгим життям і досвідом — перша церква в православній родині, він відіграє особливу роль. Тому рішення іноді виходять звідси. Головне питання, яке обговорювалося, — питання ситуації в Україні. Ви знаєте, що там розкол, що триває більше 25 років. Вселенський Патріархат вирішив використовувати всі шляхи, щоб вирішити питання надання автокефалії Українській православній церкві. Рішення було ухвалено в квітні. І ми імплементуємо це рішення. Про це було повідомлено Патріарху Кирилу під час його візиту» — зазначив Еммануїл.
Ієрарх наголосив, що питання подолання церковного розколу в Україні залишається важливим для Вселенського патріархату.
Розмова патріарха Варфоломія з патріархом Кирилом тривала дві з половиною години. Велику частину часу ієрархи розмовляли тет-а-тет у присутності перекладачів.
На початку зустрічі Патріарх Варфоломій тепло привітав гостя з Москви, проте відповідно до церковного протоколу не став називати його «Святійшим», натомість вживаючи слова звернення «Блаженство», що свідчить про верховенство Коснтантинопольского патріарха.
Також Варфоломій нагадав Кирилу про його вчителя, одного з найбільш ліберальних ієрархів РПЦ часів Радянського Союзу митрополита Никодима (Ротова). Зі свого боку Кирило нагадав Варфоломію, що вони знайомі з 1977 року.
Сам Кирило на запитання журналіста про те, як пройшла зустріч сказав «добре, добре».
Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм.
З 1 по 3 вересня у Стамбулі відбудеться загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. Очікується, що на ньому обговорять питання про створення єдиної помісної української церкви.
У Російській православній церкві відреагували на заяви президентаУкраїни Петра Порошенка про «твердий намір розрубати зв’язки» з церквою РФ. У РПЦ Московського патріархату заявили, що це було «відчайдушною спробою утримати владу».
Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».
Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?
В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».
Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви.
Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.
УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
/ Сакен Аймурзаєв
https://hromadske.ua/posts/konstantynopolskyi-patriarkh-povidomyv-patriarkhu-kyrylu-pro-vprovadzhennia-avtokefalii-v-ukraini
Президент України Петро Порошенко привітав державну корпорацію "Укроборонпром" із 7-річчям, зазначивши серед її досягнень перехід від ремонту військової техніки та озброєння до випуску нових зразків.
"За останні чотири роки підприємства концерну перейшли від ремонту і часткової модернізації на випуск новітніх зразків озброєння і військової техніки з урахуванням бойового досвіду українського війська. Наразі "Укроборонпром" майже на 100% виконує державне оборонне замовлення і забезпечує фронт сучасним військовим озброєнням", - написав П.Порошенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у п'ятницю вранці.
У цьому контексті глава держави зазначив, що абсолютна більшість військової техніки, яка брала участь у військовому параді до Дня Незалежності України 24 серпня поточного року, - виробництва "Укроборонпрому".
"Щоденна робота працівників концерну – потужний внесок у перемогу України... Вітаю Державний концерн "Укроборонпром" із 7-річчям", - написав П.Порошенко.
До складу створеного у 2010 році указом президента "Укроборонпрому" входять понад 130 підприємств українського ОПК. Відповідно до ухваленого парламентом у червні 2011 року закону, "Укроборонпром" спільно з урядом забезпечує управління об'єктами держвласності в ОПК.
http://newinfo.com.ua/poroshenko-ukroboronprom-pochti-na-100-vypolnyaet-gosoboronzakaz/
Техніка відома у світі вже 4 тисячоліття. Вона універсальна: не боїться температурних перепадів, вологи й не вигоряє. Мистецький твір, виконаний за допомогою гарячої емалі, вічний, – розказав провідний науковий співробітник Музею Володимир Маліков. – Символи було обирати непросто, адже в українців немає якоїсь уніфікованої символіки. Однак ми віднайшли найкрасномовніші, які стануть своєрідним путівником Україною.
Серед символів – тризуб, писанка, вишиванка, половецькі баби, козацькі чайки.
На стелах знайшлося місце козацьким образам та постаті Володимира-Хрестителя.
Історія Дніпропетровщини закодована у такому символі, як петриківський розпис.
Звернулися митці й до місцевої пам’ятки, виконаної у стилі українського бароко – Троїцького собору в Новомосковську.
Закарбований у граніті й дитячий малюнок, який символізує привіт бійцям у зону АТО.
Аби прапор-рекордсмен було добре видно й вночі, його підсвічують вісім прожекторів. Світильники встановлені й по периметру майданчика.
Поряд теж все святково прикрашене прапорцями.
І на останок прапор на фоні чистого неба і сонця.
Хай нам яскраво світе сонце і якнайскоріше закінчиться війна!