Де ж ваша слава, расеяні?
Три "російських" богатиря:
— Добриня Нікітич (Низкинич) народився у селі Низкиничі, сучасний Іваничівський район Волинської області.
— Ілля Муровець (Муравленін, Муромець - ха-ха) народився у містечку Моровськ, сучасне село Морівськ Козелецького району Чернігівської області.
— Олешко (Альоша - ха-ха) Попович народився у місті Пирятин, сучасний райцентр Полтавської області.
© Олег Захарченко
Сьогодні православні святкують Покрову Пресвятої Богородиці.
Крім цього, з 2014 року в Україні в цей день відзначають і День захисника.
, інформують Економічні новини.
Відзначати Покров в Київській Русі почали ще в 12 столітті. Причиною стало Господнє диво, яке було описано в житії Андрія Константинопольського. Згідно з переказами, під час молитви святого Андрія та його учня Єпіфанія над ними відкрився звід церкви. Тоді перед молилися з'явилася Пресвята Діва, оточена ангелами і святими. Після цього Богородиця наблизилася до Престолу храму і зняла з власної голови покривало (омофором), яким вкрила моляться. Даним чином вона захистила і захистила їх від ворогів.
У це свято прийнято молитися перед іконою Богородиці. Християни просять допомоги, здоров'я і вірять, що протягом усього року Матір Божа буде оберігати їх від усього лихого.
Згідно з народними прикметами, в цей день потрібно пекти млинці. Чим їх більше – тим тепліше і добрішим буде в будинку взимку. Також до Богородиці сьогодні прийнято звертатися всім незаміжнім. Вважалося, що, якщо дівчина в свято буде веселим, їй вдасться знайти хорошого чоловіка. Сьогодні необхідно звернути увагу і на погоду: яка Покрова – така і буде зима.
13 жовтня 2018 року - 13:30
Президент Петро Порошенко особливо наголошує на важливості утворення єдиної помісної православної української церкви, яка є одним із значущих елементів державотворення. «Одним із важливих елементів державотворення є наша українська помісна православна церква», - сказав Петро Порошенко під час виступу на урочистій посвяті курсантів Херсонської морської академії поповнення 2018 року.
Присутній на урочистостях Архієпископ Симферопольський і Кримський, керуючий Кримською і Херсонською єпархіями Української Православної Церкви Київського патріархату Климент подякував Главі держави за його зусилля для ухвалення Синодом Вселенського Патріархату рішення про надання українській церкві автокефалії.
«Я згадую жовтень ( насправді: 27 лютого - Б.Г.) 2014 року, коли вночі, під кулями автоматів Ви стояли у сімферопольському аеропорту. Ви були єдиним українським політиком, який наважився прибути в Крим. Тоді Ви нічого не могли зробити, бо були один. Але з Вами був Бог і він благословив Вас стати Президентом України», - зауважив Архієпископ.
Архієпископ Климент наголосив: «Сьогодні, під час війни, Ви намагаєтеся об'єднати український народ навколо єдиної помісної української церкви. Ви не один – з Вами Бог і український народ. Прийміть нашу подяку і молитву, щоб Господь благословив Вас і всіх нас у славі Божій».
Глава держави зазначив, що 1030 років минуло з часу хрещення України святим рівноапостольним князем Володимиром, а Україна не мала своєї церкви: «З початку ми були в лоні Матері-церкви Константинополя, потім 332 роки Москва вкрала нашу незалежність…».
«І на сьогоднішній день вперше українцям повертається омріяне, мрія поколінь українців. Я думаю, що 11 жовтня день, коли Синод Вселенського Патріархату прийняв історичне рішення про надання українській церкві автокефалії назавжди золотими літерами буде вписаний в історію України», - підкреслив Петро Порошенко.
https://www.president.gov.ua/news/arhiyepiskop-simferopolskij-i-krimskij-podyakuvav-prezidentu-50426