Про співтовариство

Співтовариство має на меті подавати матеріали з важливими знаннями для думаючих людей. Все має бути українською мовою за рідкісними винятками цитування в оригіналі.
Вид:
короткий
повний

Знання є сила

Герої

В бою під Ізюмом загинув киянин Роман Ратушний5 липня Романові мало б виповнитися 25…5 липня Романові мало б виповнитися 25…

Роман Ратушний був головою ГО «Захистимо Протасів яр», а на фронті — розвідником 93 омбр «Холодний яр».

У мирний час він захищав столицю від хижацьких забудов, у дні війни він пішов боронити Україну. Звістка, з якою неможливо змиритись, облетіла сьогодні Київ.

Першими її повідомили у громаді «Захистимо Протасів яр»:

«9 червня в бою, під Ізюмом, загинув лідер нашої громади, голова ГО „Захистимо Протасів яр“ і розвідник 93 омбр „Холодний яр“ — Роман Ратушний».

Його друзі и получатель писателей, що Роман був першим у будь-якому бою і ніколи не представлів въ страхову. У 16 лет він був учасником Революции Гідності. А в первый же день широкомасштабного вторгння — почався його фронта. Спочатку — бої под Киевом, а згодом — на складе 93 омбр «Холодний яр» звільняв Тростянец, воюв на Сумщини и под Изюмом.

«Чим більше росіян ми вб'ємо зараз, тим меньше росіян доведеться вбивати совесть дітям» — теза, яку Роман просив пам'ятати і поширювати», — згадують його однодумці і побратими.

В своем останньому бою, він був в дозорі, як розвідник, у складі боевой группы и загинув під час віконання боевого завдання.

Продовжувати боротися за Велику Соборну Україну, змінювати суспільство и обовязково створити парк у Протасового яру, — это продовження справи життя 25 річного Героя. «Ромчик с нами! Він назавжди в строю!» — существь сьогодні його друзі. Хочу назвать даты парковки им'я Романа Ратушного та висадити там дуб в його пам'ять…

Активісти та громада Соломенського района протестують против забудови Протасового яру. Роман Ратушный повидомив, що свое важное слово в своей истории сказал в Киеве. Для того, чтобы защитить Протасов Яр от застройщиков, на останний сейс возвращени земельный участок (площею 3,15 га) статус зеленых насадок.  

Війна

Юрій Бутусов
3 год ·
Яких слів варто боятись на війні? Відступ? Це слово лякає, бо політики уникають непопулярних наказів, але в деяких місцях це слово необхідне - бо воно розумніше ніж слово розгром. Відступу лякатись не треба, бо карта змінюється, наприклад, ми багато втратили в центральній Україні, але потім змогли розгромити росіян та забрали своє, тому що у нас має бути головне.
Головне у війні - це ті професійні, організовані люди зі сталевою волею в очах, які здатні витримувати тиск сучасної війни та системно знищувати ворога. Головне - це боєздатність підготовлених військ - злагоджених, навчених, бо тільки там є той стрижень ротних офіцерів та сержантів, який веде солдат у бій, який розуміє тактику та техніку, який вміє взаємодіяти та ламає опір ворога.
Це вони роблять різницю на полі бою. Це вони і є тою лінією фронту яку ми бачимо на картах. Це тільки вони і можуть ефективно застосувати нову зброю, бо у них є розуміння злагодженості та застосування, якому нових людей треба дуже довго вчити. Якщо ми збережемо підготовлені війська, якщо вони будуть діяти не в оточенні , а при якісному постачанні, якщо ми посилимо їхнє тактичне становище, забезпечення, поповнення - ми стримаємо ворога та підемо вперед.
Так, політики хочуть популярних рішень, вони хочуть кожного вечора повідомляти про перемоги, про те, що все доьре, що жодне місто та село не здали, політики хочуть інтерв’ю та рейтинги замість чорнової роботи. Але для того щоб повідомляти про перемоги треба нарешті почати робити системні рішення по підготовці фахового поповнення, резервів, про аналіз невдалих та вдалих операцій, запроваджувати успішні практики бойового застосування та карати тих, хто не здатен керувати. Владі треба працювати на перспективу, працювати з людьми та критично ставитись до своіх дій та бездіяльності. А не само заспокоюватись чи вести себе так ніби все саме собою вирішиться. Не вирішиться. Треба ухвалювати рішення ще до того як ситуація стає критичною або безнадійною. Не треба витрачати зусилля щоб здавати героів у полон - треба думати як знищувати ворога та зберігати армію.
Війна - це боротьба двох систем, і перемагає та система, де є кращий аналіз ситуації та де краще впроваджуються зміни. Ворог несе величезні втрати, ворог теж втомлений, він докладає усіх зусиль, але не здатен проломити нашу оборону, ворог має численні вади, які ми можемо використати набагато ефективніше. Чи впроваджуємо ми зміни?
Владі варто замислитись над питанням якісної підготовки оперативних резервів, припинити бездумну практику спрямування на фронт людей без мінімальної підготовки. Тобто подивитись на власну ефективність та неефективність, підвищувати якість роботи, замість того щоб доповідати кожен вечір що все добре.
А поки наші військові мають ухвалювати оперативні рішення по обстановці. Це їхня відповідальність та їхнє бачення. Тому не лякайтесь слова відступ. На війні треба лякатись слова безвідповідальність.

Потужна нарада, якій Україна деже рада


https://ua.korrespondent.net/ukraine/4472780-samit-viiskovoi-pidtrymky-zustrich-na-bazi-ramshtain

Прощай блог?

З невідомих причин тут в мене перестало вантажитись фото

я не можу те що хочу - блокує щось

отож прошу в коменти зайти, кому цікаво


США зможуть ідентифікувати російських катів Бучі

РІЗНЯ В БУЧІ: США ІДЕНТИФІКУЮТЬ ПРИЧЕТНІ ДО ЗВІРСТВ ПІДРОЗДІЛИ АРМІЇ РФ США ідентифікують причетні до звірств підрозділи армії рф 



 ВІЙНА РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ БУЧА БУЧАНСЬКА РІЗАНИНА США зможуть ідентифікувати російські підрозділи, які вчинили звірства у Бучі. Про це повідомляє CNN із посиланням на офіційного представника країни.  «Виявлення причетних наразі є надзвичайно важливим пріоритетом для розвідувальних структур США», — запевнив чиновник. Під час захоплення Бучі окупанти вбили десятки мирних жителів, тіла жертв лежать на вулицях міста. У братській могилі вже поховали 280 чоловік.  За словами міського голови Бучі Анатолія Федорука, деякі вбиті – підлітки 14 років. Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що станом на 5 квітня правоохоронці зафіксували на Київщині вже 1200 воєнних злочинів. Читайте також: Стали відомі особи 5 убитих у дитячому таборі у Бучі чоловіків Візажистка впізнала свою клієнтку на фото загиблої з червоним манікюром з Бучі Супутникові знімки доводять, що вбивства у Бучі відбувались під час російської окупації ЄС готує нові санкції проти росії після фото "Бучанської різанини" © https://kiev.vgorode.ua/ukr/news/sobytyia/a1202552-riznja-v-buchi-ssha-identifikujut-prichetni-do-zvirstv-pidrozdili-armiji-rf

Караючи когось - не покарай себе!



Знову напівзаходи. Як Росію покарають за Бучу
Ембарго на російські енергоресурси Україна так і не дочекалася
Євросоюз повідомив про п'ятий пакет санкції проти РФ у відповідь на звірства у Бучі, до якого увійшло вугільне ембарго проти агресора та заборона транзакцій із чотирма провідними російськими банками.
 
Після звірств російської армії у Бучі та інших містах Київської області країни Заходу пообіцяли запровадити нові санкції проти Росії. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вимагав, щоб санкції стосувалися повного ембарго на нафту, газ, вугілля з Росії, закриття всіх портів для російських суден та товарів і відключення всіх російських банків від SWIFT.
 
Захід пообіцяв нові санкції, але до вимог не наблизився.
 
Що обмежать
 
Незважаючи на всі заклики, ЄС так і не зміг ні відключити більшу частину російських банків від SWIFT, ані запровадити нафтогазове ембарго проти країни-агресора.
 
П'ятий пакет санкцій проти Росії складається із шести частин.
 
По-перше, ЄС забороняє імпорт російського вугілля, що коштуватиме Росії 4 млрд. євро щорічно. Також блок забороняє транзакції з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде і ВТБ банк. Разом вони становлять 23% російського ринку.
 
Далі ЄС вводить заборону російським суднам та операторам заходити в порти країн блоку. Але тут є список винятків – агропродукція та харчові товари, гуманітарні та енергетичні вантажі. Країни блоку також забороняють роботу російських та білоруських дорожніх операторів.
 
Четвертим пунктом країни ЄС розширюють заборону експорту до РФ вартістю 10 млрд євро щорічно. До списку потрапили такі елементи, як квантові комп'ютери, високотехнологічні напівпровідники, транспортні складові тощо.
 
П'ятим пунктом Євросоюз відмовляється від імпорту з РФ низки товарів та сировини на кшталт деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю. Це коштуватиме агресору ще 5,5 млрд євро.
 
Остання частина санкційного пакета забороняє російським компаніям брати участь у європейських публічних закупівлях та позбавляє російські державні установи фінансової підтримки з боку ЄС.
 
Голова Європейської Комісії наголосила, що блок також запровадить додаткові індивідуальні санкції проти РФ.
 
Хоча ЄС так і не зміг повністю відрізати Росію від основного джерела прибутку, енергоносіїв, блок обговорює додаткові санкції на нафтовий імпорт із РФ, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
 
Реакція України
 
Глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав зупинити імпорт енергоносіїв із Росії, щоб не допустити появи "нових Буч" в інших українських містах.
 
"Щоб не допустити "нових Буч", введіть матір усіх санкцій: припиніть купувати нафту, газ і вугілля у Росії. Припиніть фінансувати путінську військову машину. Російська економіка - і її війна - зупиняться за лічені місяці. Кілька місяців затягування поясів коштують тисячі врятованих життів", - Заявив Дмитро Кулеба.
 
Але серед країн Євросоюзу немає єдності щодо запровадження ембарго на російський газ.
 
Реакція Росії
 
Різниця між очікуваними за підсумками березня нафтогазовими доходами і тими, що фактично надійшли до російського бюджету, становить 302 мільярди рублів, повідомили у Мінфіні РФ. Раніше планувалося, що у березні до федерального бюджету надійдуть 790 мільярдів рублів.
 
У школах Росії вирішили провести урок про санкції. У методиці до такого уроку вчителю пропонується "показати можливості Росії з подолання негативних наслідків санкційного тиску західних країн на економічну сферу життя нашого суспільства, дати уявлення про основні напрямки антисанкційної політики в РФ".
 
Вчитель має уточнити, що стало причиною накладення нинішніх санкцій — “спеціальна військова операція, що проводиться Росією, в Україні, викликана необхідністю захистити населення Донбасу”.
 
Також міністерство підготувало відеоролик про користь імпортозаміщення за умов санкцій. У ньому йдеться, що у 1990-ті роки "впроваджувалась ідея переваги будь-якої імпортної продукції та нездатності російських виробників впроваджувати свої аналоги", але тепер ситуація кардинально змінилася, і частка російських товарів зросла в рази в багатьох сферах.
 
"Вчитель спільно з учнями робить висновок про те, що економічна політика останніми роками була спрямована на підвищення захищеності вітчизняних виробників, забезпечення її стійкості в умовах зовнішніх криз", - йдеться у сценарії уроку.
 
Наприкінці заняття школярам запропоновано заповнити анкету "зворотного зв'язку" і відповісти на такі питання: "Чи справедливі санкції щодо Росії?", "Чи призведуть санкції до зміцнення економіки Росії?", "Хто зазнає великих економічних втрат?" (На останній пропонується три варіанти відповідей: Росія, країни НАТО, всі країни світу).
https://ua.korrespondent.net/ukraine/4465701-znovu-napivzakhody-yak-rosiui-pokarauit-za-buchu


Комент Богдана Гордасевича: У нас в Україні чимало ЗМІ дотовані чи й засновані кимсь з РФ, але для виду вони ніби патріотичні та незалежні ЗМІї, тому просто тихцем вносять провокаційні наративи, як ось "Кореспондент.нет", тому хочу сказати наступне: країни заходу вводять санкції проти РФ так, щоб не вийшло нашкодити собі. І це правильно! Через отой SWIFT виводять капітали з РФ всі іноземні інвестори, тому його тотальне відключення буде проти Заходу на користь РФ, де ті капітали залишаться замороженими і використані ясно ким. А хто вимагає(!) від інших вже все вмомент зробити санкції найкрутіші?! Країна, що не виключила транзит російського газу, щоб отримувати з того дивіденди за отой транзит. І то нормально! Я це до того, що: люди, майте голову на плечах і нею думайте. Коли свого часу йшло блокування вугілля з ОРДЛО як "торгівля на крові", то один атовець на фронті прокоментував усе дуже чітко і просто: Для мене головне, щоб з усього була користь Україні. Треба вугілля, щоб Україна жила - везіть і від чорта лисого. Треба контрабанда запчастин з РФ для нашої техніки ремонту - нехай буде!


Підсумки 40-ка днів війни України з Російською Федерацією такі

Втрати ворога військ РФ на 40-й день війни

Загальні втрати росіян станом на 4 квітня:

  • особового складу – близько 18 300 осіб
  • танків 647 одиниць
  • бойових броньованих машин 1844
  • артилерійських систем – 330 од
  • реактивних систем залпового вогню – 107
  • засоби протиповітряної оборони – 54
  • літаків – 147
  • гелікоптерів – 134
  • автомобільної техніки – 1273
  • кораблі/катери – 7
  • цистерн з паливо-мастильними матеріалами – 76
  • безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня – 92
  • спеціальна техніка – 25
  • пускові установки оперативно-тактичних ракетних комплексів/ТРК – 4
  • а ще є живі радіоактивні солдати, які вийшли з Чорнобиля і навряд чи кудись зайдуть вдома, щоб не опромінити, а самі будуть здихати у жахливих муках
  • ще є кілька десятків тисяч поранених, які вже є відпрацьований матеріал для ЗС РФ і будуть доздихувати хто де без уваги держави і ближніх, бо кому каліка треба
  • ще з кожним днем в РФ набирає масовості безробіття та знецінення грошей і як зарплати для працюючих, і всіх заощаджень для усіх
  • виїхати з РФ стає важко, але ще можливо, тоді як приїхати можна хіба що Африку та подібні країни, але не в Америку чи Європу
  •