Про співтовариство

Співтовариство має на меті подавати матеріали з важливими знаннями для думаючих людей. Все має бути українською мовою за рідкісними винятками цитування в оригіналі.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Знання є сила

Потужна нарада, якій Україна деже рада


https://ua.korrespondent.net/ukraine/4472780-samit-viiskovoi-pidtrymky-zustrich-na-bazi-ramshtain

Прощай блог?

З невідомих причин тут в мене перестало вантажитись фото

я не можу те що хочу - блокує щось

отож прошу в коменти зайти, кому цікаво


США зможуть ідентифікувати російських катів Бучі

РІЗНЯ В БУЧІ: США ІДЕНТИФІКУЮТЬ ПРИЧЕТНІ ДО ЗВІРСТВ ПІДРОЗДІЛИ АРМІЇ РФ США ідентифікують причетні до звірств підрозділи армії рф 



 ВІЙНА РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ БУЧА БУЧАНСЬКА РІЗАНИНА США зможуть ідентифікувати російські підрозділи, які вчинили звірства у Бучі. Про це повідомляє CNN із посиланням на офіційного представника країни.  «Виявлення причетних наразі є надзвичайно важливим пріоритетом для розвідувальних структур США», — запевнив чиновник. Під час захоплення Бучі окупанти вбили десятки мирних жителів, тіла жертв лежать на вулицях міста. У братській могилі вже поховали 280 чоловік.  За словами міського голови Бучі Анатолія Федорука, деякі вбиті – підлітки 14 років. Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що станом на 5 квітня правоохоронці зафіксували на Київщині вже 1200 воєнних злочинів. Читайте також: Стали відомі особи 5 убитих у дитячому таборі у Бучі чоловіків Візажистка впізнала свою клієнтку на фото загиблої з червоним манікюром з Бучі Супутникові знімки доводять, що вбивства у Бучі відбувались під час російської окупації ЄС готує нові санкції проти росії після фото "Бучанської різанини" © https://kiev.vgorode.ua/ukr/news/sobytyia/a1202552-riznja-v-buchi-ssha-identifikujut-prichetni-do-zvirstv-pidrozdili-armiji-rf

Караючи когось - не покарай себе!



Знову напівзаходи. Як Росію покарають за Бучу
Ембарго на російські енергоресурси Україна так і не дочекалася
Євросоюз повідомив про п'ятий пакет санкції проти РФ у відповідь на звірства у Бучі, до якого увійшло вугільне ембарго проти агресора та заборона транзакцій із чотирма провідними російськими банками.
 
Після звірств російської армії у Бучі та інших містах Київської області країни Заходу пообіцяли запровадити нові санкції проти Росії. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вимагав, щоб санкції стосувалися повного ембарго на нафту, газ, вугілля з Росії, закриття всіх портів для російських суден та товарів і відключення всіх російських банків від SWIFT.
 
Захід пообіцяв нові санкції, але до вимог не наблизився.
 
Що обмежать
 
Незважаючи на всі заклики, ЄС так і не зміг ні відключити більшу частину російських банків від SWIFT, ані запровадити нафтогазове ембарго проти країни-агресора.
 
П'ятий пакет санкцій проти Росії складається із шести частин.
 
По-перше, ЄС забороняє імпорт російського вугілля, що коштуватиме Росії 4 млрд. євро щорічно. Також блок забороняє транзакції з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде і ВТБ банк. Разом вони становлять 23% російського ринку.
 
Далі ЄС вводить заборону російським суднам та операторам заходити в порти країн блоку. Але тут є список винятків – агропродукція та харчові товари, гуманітарні та енергетичні вантажі. Країни блоку також забороняють роботу російських та білоруських дорожніх операторів.
 
Четвертим пунктом країни ЄС розширюють заборону експорту до РФ вартістю 10 млрд євро щорічно. До списку потрапили такі елементи, як квантові комп'ютери, високотехнологічні напівпровідники, транспортні складові тощо.
 
П'ятим пунктом Євросоюз відмовляється від імпорту з РФ низки товарів та сировини на кшталт деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю. Це коштуватиме агресору ще 5,5 млрд євро.
 
Остання частина санкційного пакета забороняє російським компаніям брати участь у європейських публічних закупівлях та позбавляє російські державні установи фінансової підтримки з боку ЄС.
 
Голова Європейської Комісії наголосила, що блок також запровадить додаткові індивідуальні санкції проти РФ.
 
Хоча ЄС так і не зміг повністю відрізати Росію від основного джерела прибутку, енергоносіїв, блок обговорює додаткові санкції на нафтовий імпорт із РФ, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
 
Реакція України
 
Глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав зупинити імпорт енергоносіїв із Росії, щоб не допустити появи "нових Буч" в інших українських містах.
 
"Щоб не допустити "нових Буч", введіть матір усіх санкцій: припиніть купувати нафту, газ і вугілля у Росії. Припиніть фінансувати путінську військову машину. Російська економіка - і її війна - зупиняться за лічені місяці. Кілька місяців затягування поясів коштують тисячі врятованих життів", - Заявив Дмитро Кулеба.
 
Але серед країн Євросоюзу немає єдності щодо запровадження ембарго на російський газ.
 
Реакція Росії
 
Різниця між очікуваними за підсумками березня нафтогазовими доходами і тими, що фактично надійшли до російського бюджету, становить 302 мільярди рублів, повідомили у Мінфіні РФ. Раніше планувалося, що у березні до федерального бюджету надійдуть 790 мільярдів рублів.
 
У школах Росії вирішили провести урок про санкції. У методиці до такого уроку вчителю пропонується "показати можливості Росії з подолання негативних наслідків санкційного тиску західних країн на економічну сферу життя нашого суспільства, дати уявлення про основні напрямки антисанкційної політики в РФ".
 
Вчитель має уточнити, що стало причиною накладення нинішніх санкцій — “спеціальна військова операція, що проводиться Росією, в Україні, викликана необхідністю захистити населення Донбасу”.
 
Також міністерство підготувало відеоролик про користь імпортозаміщення за умов санкцій. У ньому йдеться, що у 1990-ті роки "впроваджувалась ідея переваги будь-якої імпортної продукції та нездатності російських виробників впроваджувати свої аналоги", але тепер ситуація кардинально змінилася, і частка російських товарів зросла в рази в багатьох сферах.
 
"Вчитель спільно з учнями робить висновок про те, що економічна політика останніми роками була спрямована на підвищення захищеності вітчизняних виробників, забезпечення її стійкості в умовах зовнішніх криз", - йдеться у сценарії уроку.
 
Наприкінці заняття школярам запропоновано заповнити анкету "зворотного зв'язку" і відповісти на такі питання: "Чи справедливі санкції щодо Росії?", "Чи призведуть санкції до зміцнення економіки Росії?", "Хто зазнає великих економічних втрат?" (На останній пропонується три варіанти відповідей: Росія, країни НАТО, всі країни світу).
https://ua.korrespondent.net/ukraine/4465701-znovu-napivzakhody-yak-rosiui-pokarauit-za-buchu


Комент Богдана Гордасевича: У нас в Україні чимало ЗМІ дотовані чи й засновані кимсь з РФ, але для виду вони ніби патріотичні та незалежні ЗМІї, тому просто тихцем вносять провокаційні наративи, як ось "Кореспондент.нет", тому хочу сказати наступне: країни заходу вводять санкції проти РФ так, щоб не вийшло нашкодити собі. І це правильно! Через отой SWIFT виводять капітали з РФ всі іноземні інвестори, тому його тотальне відключення буде проти Заходу на користь РФ, де ті капітали залишаться замороженими і використані ясно ким. А хто вимагає(!) від інших вже все вмомент зробити санкції найкрутіші?! Країна, що не виключила транзит російського газу, щоб отримувати з того дивіденди за отой транзит. І то нормально! Я це до того, що: люди, майте голову на плечах і нею думайте. Коли свого часу йшло блокування вугілля з ОРДЛО як "торгівля на крові", то один атовець на фронті прокоментував усе дуже чітко і просто: Для мене головне, щоб з усього була користь Україні. Треба вугілля, щоб Україна жила - везіть і від чорта лисого. Треба контрабанда запчастин з РФ для нашої техніки ремонту - нехай буде!


Підсумки 40-ка днів війни України з Російською Федерацією такі

Втрати ворога військ РФ на 40-й день війни

Загальні втрати росіян станом на 4 квітня:

  • особового складу – близько 18 300 осіб
  • танків 647 одиниць
  • бойових броньованих машин 1844
  • артилерійських систем – 330 од
  • реактивних систем залпового вогню – 107
  • засоби протиповітряної оборони – 54
  • літаків – 147
  • гелікоптерів – 134
  • автомобільної техніки – 1273
  • кораблі/катери – 7
  • цистерн з паливо-мастильними матеріалами – 76
  • безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня – 92
  • спеціальна техніка – 25
  • пускові установки оперативно-тактичних ракетних комплексів/ТРК – 4
  • а ще є живі радіоактивні солдати, які вийшли з Чорнобиля і навряд чи кудись зайдуть вдома, щоб не опромінити, а самі будуть здихати у жахливих муках
  • ще є кілька десятків тисяч поранених, які вже є відпрацьований матеріал для ЗС РФ і будуть доздихувати хто де без уваги держави і ближніх, бо кому каліка треба
  • ще з кожним днем в РФ набирає масовості безробіття та знецінення грошей і як зарплати для працюючих, і всіх заощаджень для усіх
  • виїхати з РФ стає важко, але ще можливо, тоді як приїхати можна хіба що Африку та подібні країни, але не в Америку чи Європу
  •  
 

За злочини в Україні буде кара РФ - Макрон

Росії доведеться відповісти за злочини в Бучі - Макрон
2490
Росії доведеться відповісти за злочини в Бучі - Макрон
Російські звірства у Бучі
У Бучі на Київщині після звільнення від окупантів у братських могилах поховали 280 людей.

Президент Франції Еммануель Макрон відреагував на жорстокі вбивства російськими військовими мирних жителів у Бучі.

За його словами, російській владі доведеться за це відповісти.

"Фото, які приходять до нас з Бучі, звільненого містечка під Києвом, нестерпні. На вулицях сотні вбитих мирних жителів. Моє співчуття до постраждалих, моя солідарність з українцями. Відповісти за ці злочини доведеться російській владі", - зазначив Макрон у Twitter.

Нагадаємо, що Євросоюз обіцяє допомогти Україні розслідувати військові злочини, вчинені армією РФ на півночі Київської області.

Мер Бучі Анатолій Федорук повідомив, що у місті у братських могилах поховано 280 людей.

У Генштабі розповіли про плани військ РФ

У Генштабі розповіли про плани військ РФ
У Генштабі розповіли про плани військ РФ
Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook
Росія вже зазнала суттєвих втрат у техніці та живій силі
У складі угруповань окупаційних сил для виконання бойових завдань на території України залучено до 75 БТГр. Нині на відновленні боєздатності перебуває до 34 БТГр, повністю знищено – 16 БТГр.

Російські загарбники продовжують ведення повномасштабної збройної агресії проти України. Ворог хоче оточити угруповання Об'єднаних сил та вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у суботу, 2 квітня.

Афганізації в Україні не буде - ВП

"За наявною інформацією, ворог має намір оточити угруповання Об'єднаних сил та вихід на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. З метою сковування дій наших військ продовжуватиме утримання окремих рубежів на тимчасово зайнятих територіях Київської та Чернігівської областей, ймовірно, в районах у безпосередній близькості від державної кордони України (з республікою Білорусь та РФ відповідно)", – йдеться у повідомленні.

У Генштабі зазначили, що у підрозділах ЗС Білорусі продовжуються посилені заходи оперативної та бойової підготовки. Ворог здійснює нарощування системи протиповітряної оборони у прикордонних районах з Україною.

Також на Поліському напрямку противник продовжує переміщення окремих підрозділів на територію Білорусі. Для уповільнення просування наших підрозділів окупанти здійснюють мінування.

"З Броварського напрямку на територію Курської області РФ було виведено частину підрозділів зі складу 2-ї загальновійськової армії. Інші підрозділи перебувають у готовності до висування у напрямку російського кордону", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що окремі ворожі залишаються на Сіверському напрямку для блокування міста Чернігова, основну частину угруповання загарбників вже зосереджено для відходу на територію РФ.

Також продовжується вороже блокування Харкова. Армія РФ вистає продовжити наступ на Ізюмському напрямку.

"На Південнобузькому напрямку ворог проводить штурмові дії з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області", – повідомили у Генштабі ЗСУ.

На Донецькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на взятті під контроль населених пунктів Рубіжне, Сєвєродонецьк, Попасна, Троїцьке, Авдіївка, Мар'їнка, Красногорівка, а також намагається встановити повний контроль над містом Маріуполь.

Загалом у складі угруповань окупаційних сил для виконання бойових завдань на території України залучено до 75 БТГр, на відновлення боєздатності знаходиться до 34 БТГр, повністю знищено – 16 БТГр (інформація уточнюється).

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що на Донбас та харківський напрямок, де готує потужні удари. Глава держави чекає на складні битви, але Україна готується до активної оборони.

Також повідомлялося, що в області, що межують із Україною. За інформацією, якою володіють ЗСУ, до Білгородської області прибув залізничний ешелон.

Росія керує своєю військовою кампанією проти України з Москви, не маючи єдиного воєначальника на місці, який міг би віддавати накази і приймати рішення.
 
Захід, який відводив Україні лише два-три дні на оборону після атаки російських військ, намагається зрозуміти, чому конфлікт затягнувся вже на 37 днів. Західні країни визнають, що переоцінили сили російської армії та намагаються проаналізувати, що ж у неї пішло не так. Наприклад, The New York Times виділяє одразу три ключові проблеми російських військ.
 
 
Хто керує?
 
Росія керує своєю військовою кампанією проти України з Москви, не маючи єдиного воєначальника на місці, який міг би віддавати накази і приймати рішення. Такого висновку дійшли представники держструктур США, які вивчають перебіг війни, яка триває вже п'ять тижнів, пише The New York Times.
 
За їхніми словами, такий централізований підхід може багато в чому пояснити, чому російська військова кампанія угрузнула перед жорсткішим, ніж очікувалося, опором українців.
 
Відсутність єдиного воєначальника в Україні означає, що російські повітряні, наземні і морські підрозділи не є синхронізованими. Їхні роз'єднані бойові операції страждають через погану логістику, падіння бойового духу і загибель від 7 000 до 15 000 військовослужбовців, стверджують високопоставлені американські чиновники і незалежні аналітики. Україна ж оцінює втрати російської армії навіть у понад 17 тисяч осіб.
Дух і ініціатива. Чому Україна воює краще за РФ
 
 
З цією проблемою частково також пов'язана загибель щонайменше семи російських генералів, адже високопоставлених офіцерів виштовхують на передову для вирішення тактичних проблем, які західні збройні сили довірили молодшим офіцерам або старшому рядовому складу.
 
Один з високопосадовців США відзначив, що представники НАТО та розвідспільноти тижнями чекали появи російського топ-воєначальника в Україні. Ніхто так і не з'явився, тому західні офіційні особи дійшли висновку, що рішення ухвалюють особи, що перебувають далеко від фронту, у Москві: міністр оборони Сергій Шойгу; начальник Генерального штабу російської армії генерал Валерій Герасимов і президент Володимир Путін.
 
Втім, вести військову кампанію з відстані 500 миль (понад 8 тисяч км. – Ред.) складно, кажуть американські військові чиновники. Сама собою така дистанція вже може призвести до неузгодженості між військами, що ведуть бої, і військовими планами, які розробляє Москва. За їхніми словами, замість того, щоб упорядкувати процес, Росія створила військову машину, яка не здатна адаптуватися до швидкого і гнучкого опору України.
 
 
Офіцери – раби
 
Ще один високопоставлений американський чиновник сказав, що російські солдати, яких привчили не ступати ні кроку без чітких вказівок начальства, розгублено залишилися на полях битв, тоді як Путін, Шойгу і генерал Герасимов продовжували вибудовувати дедалі більш відірвані від реальності стратегії.
 
Такий вертикальний підхід означає, що Москва спускає інструкції генералам на місцях, які потім передають їх військам, наказуючи тим дотримуватися цих інструкцій незалежно від ситуації на місцях.
 
На нижньому рівні російські військові не мають права вказувати на недоліки в стратегії, які не можуть не бути очевидними.
 
Військові аналітики стверджують, що до загибелі російських генералів призвів складний ланцюг подій, витоки якого — у структурі командування, яка розвалилася і яка бере свій початок у Москві.
 
"Я не бачу злагодженої організаційної архітектури, створення якої можна було б очікувати, враховуючи місяці навчань і, ймовірно, ще триваліший період планування (війни) перед вторгненням”, — заявив у коментарі NYT генерал у відставці Девід Петреус, який обіймав посаду глави Центрального командування Збройних сил США і головнокомандувача сил в Іраку й Афганістані.
 
В американській військовій структурі командування чотиризірковий воєначальник у полі координував би і синхронізував би всі підлеглі йому повітряні, наземні і військово-морські сили, а також спеціальні операції та кібероперації. Кампанія мала б головну мету, свого роду центр тяжіння, інші операції працювали б на підтримку цієї мети.
 

Тоді як, у разі загибелі деяких російських генералів, причина всіх проблем була далеко від поля бою, адже Москва не змогла досить швидко відреагувати (на оперативну ситуацію) на тлі того, що Україна заглушила російські комунікації.