Ольга Харлан, лідер збірної України з фехтування, виборола золоту медаль чемпіонату світу.
У суботу, 20 липня, на світовому форумі в Будапешті Харлан здобула першість. У фіналі 28-річна спортсменка з України з рахунком 15:14 перемогла семиразову чемпіонку світу Софью Вєлікую з Російської Федерації. Про це повідомив Національний олімпійський комітет України у Facebook.
Нестримна! Ольга Харлан — чемпіонка світу! Це вже четверте особисте і шосте загалом золото української шаблістки на світових форумах, — відзначили в комітеті.
У півфіналі Харлан була кращою за румунку Бьянку Паску (перемога з рахунком 15:5). В фіналу українка здолала свою співвітчизницю Аліну Комащук — 15:14.
Нагадаємо, у квітні лідер збірної України з фехтування Ольга Харлан успішно виступила на Гран-прі Сеула в Південній Кореї. Ці змагання — відбірковий турнір на Олімпійські ігри-2020 в Токіо. Золоту медаль українка здобула після перемоги над представницею Південної Кореї Кім Чжі Йон (15:14).
Українські синхроністки здобули золоту медаль на чемпіонаті світу з артистичного плавання у південнокорейському Кванджу. Наші русалоньки стали першими у новій дисципліні – хайлайт.
Честь країни на світовій першості відстоювали Анастасія Савчук, Єлизавета Яхно, Марина і Влада Алексіїви, Яна Нарєжна, Аліна Шинкаренко, Катерина Резнік, Олександра Коваленко, Вероніка Гришко, Валерія Апрєлєва, а також запасні Марта Федіна і Дар’я Корнєєва, пише Український інтерес.
Команда здобула “золоті” 94,5 бала. “Срібло” змагань взяли плавчині з Італії, а “бронзу” – іспанки.
“Хайлайт – це улюблений вид для команди України. Підтримки, викиди та інші акробатичні елементи – це наш козир. У хайлайті ми виграли три етапи Світової серії-2019. І були фаворитами в цьому виді тут – в Кванджу. Щасливі, що нам вдалося підтвердити цей статус золотом чемпіонату світу”, – ділиться враженнями новоспечена чемпіонка Єлизавета Яхно.
Цікаво, що дівчата принесли Україні першу золоту медаль чемпіонату світу в історії вітчизняного артистичного плавання.
Золота нагорода стала не першою для наших спортсменок на цьогорічному чемпіонаті. Український дует Марти Федіної та Анастасії Савчук завоював бронзову медаль у технічній програмі.
Нагадаємо, що чемпіонат світу триває з 12 до 28 липня у південнокорейському місті Кванджу. Змагання поділили на дві частини. Упродовж першого тижня нагороди розігруються зі стрибків у воду, артистичного плавання та плавання на відкритій воді. Другий тиждень присвятять хайдайвінгу та плаванню. Завершатимуть світову першість змагання з водного поло.
Хоча Єлизавета II є королевою Великої Британії, країною вона, як відомо, не править. Це - одна з основ британської політичної системи. Але глибина кризи, в якій ця система опинилася через рішення вийти з ЄС, така, що частина правлячої Консервативної партії роздумує про те, щоб підірвати цю основу - попросити королеву Єлизавету II на певний час по-справжньому очолити державу, якщо прем'єром стане Борис Джонсон.
Противники розриву відносин з ЄС, депутати парламенту та члени уряду з Консервативної партії хочуть попросити королеву, щоб вона в якості глави держави попросила ЄС про нову відстрочку виходу Британії, який наразі запланований на 31 жовтня.
Таким чином торі-противники Бориса Джонсона сподіваються завадити йому втілити в життя різкий розрив відносин з ЄС. Про це програмі BBC розповів один із членів групи "змовників".
Наступної середи, 24 липня, у Великій Британії з'явиться новий прем'єр-міністр. Їм майже точно - за результатами внутрішньопартійних виборів - стане Борис Джонсон.
При цьому Джонсон обіцяє за будь-яких обставин вивести країну з ЄС 31 жовтня, після завершення терміну нинішньої відстрочки. Це - головний пункт його програми, і саме за цю позицію, судячи з опитувань, його підтримують більшість членів Консервативної партії.
Якщо прем'єр дійсно спробує вивести Британію з ЄС 31 жовтня, то це, ймовірно, буде "обвальний" вихід без врегулювання відносин з Євросоюзом.
Проект угоди про вихід, складений Брюсселем і урядом Терези Мей, був похоронений Палатою общин і заперечений самим Борисом Джонсоном, а перемовини про новий варіант угоди ЄС проводити відмовляється.
Доволі велика група депутатів і членів уряду правлячої Консервативної партії, як і всі п'ять опозиційних партій в Палаті общин, впевнені, що різкий розрив із ЄС занадто сильно вдарить по британській економіці.
При цьому вони побоюються, що Борис Джонсон, аби виконати цю свою обіцянку, може просто проігнорувати волю парламенту. Для цього в нього є певні процедурні можливості.
Якщо Джонсон-прем'єр піде на це і спробує проігнорувати волю більшості в Палаті общин, це саме по собі буде нечуваним в нормальних обставинах кроком - своєрідним ядерним ударом по всім традиціям британської демократії.
EPA"Я виведу Британію з ЄС 31 жовтня, що б не сталось", - обіцяє Борис ДжонсонСаме тому однопартійці Джонсона всерйоз міркують про "ядерний удар" у відповідь.
Вони обговорюють можливість прийняти в Палаті общин "humble address" - звернення до королеви з проханням в якості глави держави поїхати восени до Брюсселя на саміт Євросоюзу і попросити про нову відстрочку "брекзиту".
Формально королева Британії є сувереном, главою держави, і має повне право приймати політичні рішення, але цим правом вона ніколи, жодного разу за всі 67 років на троні, не користуватися.
Та й до неї у 20 столітті король втрутився в політику всього раз, у 1931 році, та й те - під тиском обставин. Це був дідусь Єлизавети, Георг V, і йому тоді, в умовах важкої економічної і політичної кризи, довелось підштовхнути провідні партії до створення уряду національної єдності.
Радше засіб тиску, ніж реальний планБукінгемський палац поки ніяк не коментував ці плани консерваторів.
"Важко собі уявити, щоб королеву настільки безпосередньо втягнули в політику, навіть якщо така спроба матиме місце", - каже політичний редактор програми BBC Newsnight Ніколас Вотт.
"Тому, мабуть, цей унікальний план варто розглядати як засіб тиску на майбутнього прем'єр-міністра, а не як реальний намір посадити королеву на поїзд "Євростар" до Брюсселя".
У Палаті общин, із врахуванням групи опонентів Джонсона і прихильників Євросоюзу всередині самої правлячої партії, є впевнена більшість проти виходу з ЄС без угоди.
Ця більшість вже робить процедурні та законодавчі кроки, щоб на осінній сесії заборонити прем'єру вести країну до такого розриву.
У четвер Палата общин зробила хитрий маневр: внесла у законопроект, що не має жодного стосунку до теми "брекзиту", поправку, яка зобов'язує уряд кожні два тижні звітувати перед парламентом про виконання цього закону.
Ця вимога, за задумом депутатів, позбавить прем'єр-міністра можливості просто не скликати парламент восени, щоб той не завадив рішучому виведенню країни з ЄС.
Але консерватори-єврофіли побоюються, що Джонсон або знайде в заплутаній системі норм і традицій британської політичної системи ще який-небудь спосіб обійти Палату общин, або навмисно спровокує лідерів ЄС, в першу чергу президента Франції Емманюеля Макрона, на те, щоб вони з великою роздратованістю самі відмовилися відтерміновувати відстрочку "брекзиту".
У цьому випадку, за задумом "змовників", і може знадобитися звернення до королеви
Новогообрана голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн засуджує ворожу поведінку Кремля щодо своїх сусідів та Єропи та вважає необхідним продовжувати санкційну політику щодо РФ. Про це вона заявила в інтерв'ю виданню Die Welt, пише DW.
«Кремль не прощає слабкості. Тож з позиції сили ми повинні зберігати санкції щодо Росії», – заявила фон дер Ляєн.
Разом з тим, на думку фон дер Ляєн, Росії треба пропонувати діалог.
«Доволі довго ми спостерігаємо ворожу поведінку Москви. Достатньо порушень міжнародного права, як от анексії Криму і розколу Європи настільки, наскільки це можливо», – пояснила фон дер Ляєн.
В той же час вона висловила задоволення тим, що Захід реагує на провокації. «Ми, європейці, станемо кращі у викритті дезінформаційних кампаній Росії та у поводженні з фейковими новинами у соціальних медіа. Це наш привілей як демократії, відповідати на виклики прозорістю, вільною пресою та відкритими дебатами».
Також вона закликала Сполучені Штати до спільних з Європейським Союзом дій. «Хочу сприяти тому, щоб наші американські друзі ніколи не забували, що ми сидимо по один бік столу», – зазначила політик і додала, що США та ЄС мають краще взаємодіяти, разом виступати проти спільних противників, а не один проти одного.
Нагадаємо, Європарламент у вівторок, 16 липня, затвердив Урсулу фон дер Ляєн головою Єврокомісії. На посаду вона вступить 1 листопада змінивши Жана-Клода Юнкера.