Прощання з Олексієм Порошенком
- 20.06.20, 11:14
- Ми любимо тебе, Україно!
У Києві в Клубі Кабінету Міністрів у п'ятницю, 19 червня, прощаються із батьком п'ятого президента України Петра Порошенка – Олексієм Івановичем Порошенком. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Олена Соловйова.
До будівлі вже прийшла родина Порошенків.
Прощання з Олексієм Івановичем Порошенком"5 канал" / Олена СоловйоваПрощання з Олексієм Івановичем Порошенком"5 канал" / Олена СоловйоваНа прощання з Олексієм Порошенком прийшли ексміністр Євген Нищук, Геннадій Зубко та колишній прем'єр Володимир Гройсман.
Прощання з Олексієм Івановичем Порошенком"5 канал" / Олена СоловйоваПрощання з Олексієм Івановичем Порошенком"5 канал" / Олена СоловйоваПеред цим у Свято-Михайлівському соборі відслужили панахиду.
В Україні ще в минулому році почалися ретельні перевірки всіх, хто отримує виплати від держави - під цю справу навіть прийняли спеціальний закон. Він дозволяє вивчати фінансовий стан навіть тих, хто вже три роки не отримує ніякої державної допомоги.
Більш того, аналіз доходів і витрат субсідіантов, так само, як і подальше стягнення з них неправомірно отриманих коштів в Раді хочуть спростити ще більше. Для цього не так давно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №3551, який спрощує стягнення пенсій, субсидій, пільг, стипендій та державної допомоги. При цьому в ньому скасований судовий збір для органів місцевої влади, які і будуть проводити стягнення.
Зачекайте, йде верифікаціяМіністр соціальної політики Марина Лазебная в інтерв'ю агентству " Інтерфакс-Україна " нещодавно розповіла, що перевірка повинна показати, які програми держдопомоги працюють неефективно і потребують реорганізації.
"Поки не буду конкретизувати, але є певні програми, які створювалися з хорошими намірами і для позитивного ефекту, але насправді час показало, що там є маніпулювання", - зазначила вона.
А маніпуляцій, за її словами, чимало: українці всіляко приховують реальні доходи, переписують майно на родичів, отримують зарплати в конвертах і навіть спеціально розводяться - і все заради "зайвої" виплати від держави. Влада хоче припинити цей "карнавал", тому з минулого року всі одержувачі державної допомоги проходять трьохетапну верифікацію:
1. Перший етап - до отримання виплати (превентивна верифікація). На ньому органи соціального захисту збирають неободимого документи і перевіряють їх на достовірність. Деякі порушення виявляються на цьому етапі, що веде до автоматичного припинення в держдопомоги.
2. Другий етап - під час отримання виплати (поточна верифікація). На цьому етапі людини перевіряють весь час, поки він отримує допомогу. Якщо розкриється хоч найменше порушення - про подальші виплати можна забути. Поточна верифікація ведеться трьома способами:
3. Третій етап - після отримання виплат (ретроспективна верифікація). Це означає, що протягом трьох років держава буде перевіряти правомірність виплат людині, який вже давно не отримує державну допомогу.
"Коли ви подаєте заяву на отримання допомоги, то підписуєте згоду на збір, обробку і використання своїх персональних даних. Проблема може виникнути тільки в тому випадку, якщо платформа, де акумулюється інформація, недостатньо захищена. При цьому сама перевірка, безумовно, відповідає і духу закону, і навіть елементарної логіки ", - розповів виданню" Оглядач "юрист Олександр Плахотник.
Справа в тому, що інформація про кожного, хто звернувся за держдопомогу, потрапить в спеціальну платформу. На ній буде видно:
При цьому платформа буде постійно поповнюватися: будь-яка велика покупка, реєстрація нерухомості або автомобіля - все це може бути відстежено через реєстри або банківський рахунок. Дані, які можна буде отримати, такі:
Що буде з тими, у кого виявили порушення, залежить від ситуації: можуть просто припинити виплати, а можуть і змусити повернути гроші. Наприклад, неправомірно отриману субсидію точно доведеться повернути - як-не-як, вона береться з податків українців.
"У разі виявлення недостовірної інформації, наданої реципієнтом, на підставі якої було призначено, нараховані та / або здійснені державні виплати, органи, що здійснюють їх, надсилають таким реципієнтам вимогу про повернення неправомірно або надмірно отриманої державної виплати. У разі незгоди з рішенням, людина може оскаржити його у встановленому законом порядку. Суперечки в разі відмови людей добровільно повернути неправомірно отримані державні виплати вирішуються у судовому порядку ", - розповів виданню" Сегодня "кандидат юридичних наук Сергій Войченко.
При цьому тепер процес судового розгляду для місцевих органів влади максимально спрощений: як уже було сказано, в законопроекті №3551 для них скасований судовий збір в 2102 грн, з-за якого раніше на неправомірне отримання субсидій рідко подавали в суд, так як у місцевих органів влади не було вільних коштів для оплати збору. Тепер це буде в минулому - але в будь-якому випадку, як і раніше, в суд будуть подавати на тих, хто не пішов на контакт і відмовився домовлятися про повернення субсидії "добровільно".
Це взагалі працює?У 2019 Міністерство фінансів України провело перевірку 24,5 млн пільговиків, одержувачів субсидій і соціальних виплат. 12,9 млн одержувачів довелося перевірити додатково. При цьому тільки за один лише жовтень 2019 року був підтверджено 14,7 тис. Випадків неправомірного отримання виплат на суму 27,4 млн грн, які повинні бути повернуті в бюджет.
"Зокрема, повинні бути повернуті назад в бюджет 13,7 млн грн гривень субсидій, 2,6 млн грн пільг і 11,1 млн грн соціальної допомоги. Основні порушення, які виявили під час перевірки отримувачів субсидій та соціальних виплат, це - наявність у пільговиків незадекларованого нерухомого майна, транспортних засобів, земельних ділянок, здійснення ними цінних покупок або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень. Крім того, встановлено випадки надання пільг, нарахування та виплати допомог і субсидій померлим громадянам ", - розповів Сергій Войченко .
Втім, навіть при встановленні факту неправомірності отримання виплати вимагати її повернення держава може не завжди.
"Відповідно до статті 1215 Цивільного кодексу України, навіть коли кошти отримані людиною без законних підстав, він зобов'язаний їх повернути тільки при наявності лічильної помилки з боку держоргану або несумлінності самого отримувача коштів. Причому доводити наявність помилки або несумлінності повинен позивач, тобто орган влади . Тому суди нерідко стають на бік громадян і відмовляють в таких позовах ", - розповів виданню Владислав Борисенко, керуючий партнер Адвокатської компанії" Борисенко і партнери ".
В цілому, на сьогоднішній судових справ з такого приводу дуже мало - в реєстрі їх налічується близько 20 000, що в перерахунку на десятки мільйонів одержувачів держдопомоги - сущий мізер. Однак незабаром ситуація може різко змінитися. Хоча з урахуванням того, що все-таки не всі держоргани звільнені від сплати збору - у багатьох випадках влада вважатимуть за краще постаратися домовитися полюбовно.
У Києві в п'ятницю, 19 червня, відбулася панахида по батькові Петра Порошенка Олексію в Свято-Михайлівському монастирі. На панахиді, яка почалася трохи пізніше 10:00, були присутні члени фракції "Європейська солідарність", колишній генпрокурор Юрій Луценко з дружиною Іриною. Службу проводив митрополит Єпіфаній.
Також на церемонії були дружина п'ятого президента Марина Порошенко, дочки Олександра та Євгенія, молодший син Михайло. Старшого сина Олексія і його дружини Юлії в монастирі не було.
Панахида завершилася о 11:30, о 11:40 труну винесли з монастиря і повантажили в катафалк.
Помер Олексій Порошенко – батько п’ятого президента України.
Джерело: партія "Європейська солідарність"
Дослівно: "Сьогодні перестало битися серце великої людини праці, хлібороба, громадського та політичного діяча, Героя України, батька п’ятого президента України Олексія Івановича Порошенка. Все своє життя він присвятив служінню Україні, розвитку її економіки, дбав про людей".
Деталі: Партійці висловлюють співчуття Петру Порошенку, його дружині Марині та всім рідним і близьким з приводу тяжкої втрати.
Довідково: Олексій Порошенко - Герой України, заслужений працівник сільського господарства. 11 червня 2020 року йому виповнилося 84 роки.
Богдан Гордасевич: Помер Олексій Порошенко - Герой України. Висловлюю щирі співчуття Петру Порошенку та всій його родині з втратою батька, діда, прадіда. Вічная пам'ять і Царство Небесне!
9 червня 2020 року - 12:57
Пріоритетами у діяльності Служби зовнішньої розвідки мають стати ефективне виявлення потенційних загроз і викликів, допомога в поверненні тимчасово окупованих територій України, захист національних економічних інтересів, сприяння оборонно-промисловому комплексу, протидія ворожим інформаційним операціям та захист українців за кордоном, наголошує Президент Володимир Зеленський.
«Розвідка має ефективно виявляти всі потенційні загрози та виклики українським інтересам і протидіяти їм. Здобування попереджувальної інформації щодо планів і намірів ворогів нашої державності, незалежності, нашого суверенітету – це ключова функція розвідки», – сказав Президент під час представлення новопризначеного голови Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка.
Також служба має ефективно супроводжувати політичний діалог щодо повернення окупованих територій.
«Чекаю від служби розвідувальну інформацію для вироблення оптимальної переговорної позиції України як у Мінську, так і під час засідання в Нормандському форматі. Ви маєте докласти всіх зусиль для збереження міжнародної підтримки України», – додав Глава держави.
Крім того, Володимир Зеленський акцентував увагу нового голови СЗР на питанні захисту національних економічних інтересів України й наголосив, що гальмування невигідних нашій країні проектів має бути точкою зосередження зусиль розвідки.
Служба також має сприяти українському ОПК в розробці й виробництві власних зразків озброєння та військової техніки.
«Науково-технічна інформація, здобута в інтересах українських підприємств, – це технологічний прорив нашої промисловості та нові робочі місця для громадян України», – зауважив Президент.
Не менш важливим є виявлення, запобігання та протидія ворожим інформаційним операціям.
Крім того, СЗР має опікуватися захистом українців за кордоном в умовах глобальних потрясінь, передусім пандемії коронавірусу, а також від посягань терористів і міжнародної злочинності.
«Виконання цих завдань потребує оптимізації організаційної структури, всіх аспектів розвідувальної діяльності та професійної підготовки співробітників української зовнішньої розвідки. Валерію Віталійовичу, доручаю вам професійно реформувати Службу зовнішньої розвідки України, запровадивши сучасні моделі управління розвідувальною діяльністю, персоналом і стратегічними комунікаціями», – зазначив Володимир Зеленський.
Президент закликав працівників СЗР ніколи не втрачати віри у свій народ і нашу державу.
«Залишайтеся мужніми та непохитними у своїй відданості в служінні народу України. Україна ніколи не залишить і не відмовиться від своїх синів та доньок», – наголосив Глава держави.
В інтерв'ю Telegraph він заявив, що ознайомився з новим «важливим» науковою доповіддю, в якій говориться, що вірус з'явився не природним шляхом, а був штучно створений китайськими вченими.
Я думаю, що це (епідемія) почалося як нещасний випадок. Виникає питання: якщо Китай колись визнає відповідальність, чи буде він платити компенсацію? Я думаю, що це змусить кожну країну в світі переосмислити свої відносини з Китаєм і то, як міжнародне співтовариство поводиться по відношенню до китайського керівництва.
За його словами, мова йде про «дуже важливою» наукової статті професора Ангуса Далгліша з лікарні Святого Георгія в Лондонському університеті і норвезького вірусолога Біргера Соренсена, яка з'явилася на цьому тижні.
Telegraph зазначає, що наукова стаття була переписана кілька разів і ще не була опублікована в жодному науковому журналі.