Двiйковий код мегаполiсу

З понеділка аж до смерті,
Автозомбі й пішоходи,
Ми - банальні двійкоКоди
В грі химерній, дивній, впертій.

В цій програмі божевільній,
Мегеполісній гонитві,
В параноїдальній битві -
ДвійкоКодів лави щільні...


23.08.3012


© Copyright: Марина Степанская, 2012
Свидетельство о публикации №11208240569

Йде неспішно

 

Белькочуть хмари щось – дебелі сірі рибки,

Шепоче дощ, спроквола шкрябає у шибку.

Під парасолем  по калюжах йде неспішно

Вагітне чарівливе Літо пишне.

 

 

20.08.2012

 

 

 

© Copyright: Марина Степанська

Раздел: лирика пейзажная

Свидетельство о публикации № 13635

 

 

Сьогодні - Весвітній День донора

Сьогодні - Весвітній День донора. Шановні співгромадяни, від Вашої небайдужості залежать життя маленьких і дорослих українців!

Про донорство

Корисна інформація

ЗДОРОВ’Я ДОНОРА Вирішивши стати донором, людина робить відповідальний вибір. Ще вчора він відповідав тільки за стан свого здоров'я, а сьогодні - вже і за самопочуття інших людей. Відтепер у його життя з'явився особливий, невідомий раніше сенс - дарувати здоров'я тим, хто потрапив в біду, і знаходити тим самим „кровних хрещеників” - братів, сестер, дітей. Донор несе надію і здоров'я десяткам людей. Тому він не може ризикувати собою ради сумнівних задоволень - він повинен завжди пам'ятати, що серед його реципієнтів немало дітей і породіль Тому, якщо Ви вирішили стати донором, Вам необхідно навчитися берегти себе ради інших. Здоровий спосіб життя донора підрозуміває правильне харчування і прийом вітамінів, відмова від надмірного вживання алкоголю, бажано - і куріння, дотримання інтервалів між дачами крові. Важливо, щоб `донорство не заподіяло шкоди ні донору, ні реципієнту. Якщо з якихось причин лікар сьогодні не допускає Вас до дачі крові, необхідно прислухатися до його рекомендацій. Краще один раз утриматися від дачі крові, чим потім бути вимушеним назавжди відмовитися від донорства. Якщо Вас щось турбує, обов'язково порадьтеся з лікарем на Станції переливання крові. При дотриманні простих правил `донорство буде корисним для Вашого здоров'я і може на довгі роки стать стилем життя. Адже якщо Ви - донор, означає, Ви здорові. А якщо Ви здорові, але ще не є донором, не зволікайте ні секунди і зробіть все, щоб усунути це прикре непорозуміння. Хай донорство дає Вам відчуття гордості і радості за врятовані життя. Даруйте здоров'я та будьте здорові!

ДОНОРСТВО КРОВІ Донорство крові - добровільне пожертвування власної крові або її компонентів для подальшого переливання хворим, що мають потребу, або отримання медичних препаратів. Види донорства: Донорство крові має на увазі забір крові, яка далі ресуспендіруєтся в спеціальному консервуючому розчині, розділяється на компоненти, переливається або переробляється. За діючими в Україні правилами здавати кров можна не частіше за 1 раз на 60 днів . Донорський плазмаферез - процедура взяття плазми крові. При ручному плазмаферезі кров забирається в стерильний пакет (як при звичайній процедурі кроводачи), центріфугируєтся, розділяється на еритроцитарну масу і плазму з використанням плазмоекстрактора, після чого еритроцитарна маса повертається донору. Об'єм циркулюючої крові заповнюється введенням адекватної кількості фізіологічного розчину. При автоматичному плазмаферезі донор через спеціальну систему підключається до сепаратора, забирається безпосередньо плазма крові. Донорський тромбоцитоферез. З допомогою спеціального апарату (сепаратора) з крові виділяється тромбоцитарная маса. Донорство імунної плазми. Доброволець заражається безпечним штамом якого-небудь інфекційного агента. Плазма, одержана від такого донора містить антитіла до даного збудника і може бути використана для виготовлення медичних препаратів. Іноді вона переливається в чистому вигляді ослабленим хворим в профілактичних цілях або як компонент полівалентної терапії.

ДАЧА КРОВІ ТА ДАЧА ПЛАЗМИДача крові 1 доза – 400 мл Використовується для прямого переливання і виготовлення препаратів крові. Без збитку для здоров'я рекомендується 3-5 разів на рік з інтервалами не менше 2 тижнів Перед кроводачею краще добре поснідати, а після неї - що-небудь з'їсти і випити чашку міцного солодкого чаю. Кров відновлюється протягом 1 місяця. Після кроводачи Донор може відчувати легке нездужання протягом одного - декількох днів (залежно від режиму його дня, погоди, и т.п.). Багато Донорів ніяких змін в своєму самопочутті не спостерігають Процес дачі крові на Станції переливання займає дещо менше часу і складає (без урахування часу, витраченого на обстеження у лікаря і очікування результатів аналізів крові) близько 10-15 хвилин Загальний час, який Донор проводить на Станції в день кроводачи - приблизно 1,5 години. Дача плазми 1 доза – 400 мл Використовується для виготовлення кріопреципітату - високо-технологічного препарату, необхідного для лікування гематологічних хворих Без збитку для здоров'я рекомендується 6-12разів на рік з інтервалами в 3 тижніі. Після п'яти регулярних кроводач краще зробити перерву на 3-4 місяці Ті ж рекомендації, що при здачі крові. Плазма відновлюється протягом декількох днів Переноситься значно легше, багато Донорів відзначають підйом настрюї і підвищення працездатності. Процес дачі плазми займає більше часу і складає (за тих же умов) близько 40 хвилин Дача плазми займе у Донора близько 2 годин. ПЛАТНЕ ТА БЕЗОПЛАТНЕ ДОНОРСТВО У нашій державі кров не вважається предметом купівлі-продажу. Гроші, які донор одержує на Станції переливання є компенсацією за обід. Проте, різним категоріям донорів видаються різні суми Асоціація Молодих Донорів України пропагує і розвиває безоплатне донорство в Україні, як це робиться у всіх цивілізованих країнах. Не можна здійснювати акт милосердя за гроші. Не можна врятовувати життя, думаючи про розмір грошової винагороди. Кров потрібна для лікування важко хворих людей, багато з яких - діти. Страшно подумати, що може відбутися, якщо переллють дозу крові, здану інфікованою людиною або алкоголіком. Лікарі-трансфузіологи переконані: платня за донорство - помилка, яка призводить до того, що здавати кров будуть представники соціально неблагополучних верств або просто не цілком чесні люди, готові заради отримання яких-небудь благ приховати свій діагноз або приналежність до „групи ризику”...

ПАМ'ЯТКА ДОНОРУ Один із основних принципів донорства – «Ніякої шкоди донору, максимум користі для хворого». Кожен донор має знати, що від стану його здоров'я залежить життя і здоров'я хворого. Для того, щоб донорська кров приносила користь, донору необхідно дотримуватись певних правил. Кров можна здавати тільки при доброму стані здоров'я і самопочутті. За день до здавання крові необхідно добре відпочити і виспатись. Режим харчування донорів має деякі особливості. Напередодні кроводачі необхідно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м'ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво) через те, що кров насичується жировими речовинами і стає непридатною для переливання хворим. В ці дні можна вживати нежирні відварені м'ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, кисіль, компот, житній та не здобний білий хліб. Безпосередньо перед здаванням крові донору дають легкий сніданок – чай з печивом, що допомагає легше перенести процедуру. Донор не повинен зловживати спиртними напоями, а за декілька днів до процедури і зовсім їх не вживати. Алкоголь, що в них міститься, переходить в кров і може нанести непоправну шкоду хворим, яким буде перелита така кров, особливо, якщо цей хворий – дитина. В день здавання крові категорично забороняється палити через шкідливу дію нікотину на кров і донора. Донору необхідно завжди вести здоровий спосіб життя, чергувати роботу з відпочинком. Донор – це той, хто дарує свою кров! Тисячі хворих зобов'язані своїм здоров'ям, навіть життям, не тільки лікарям, а й людям, які своєю кров'ю подарували їм часточку життя. Поповнюйте лави донорів!

Червень. Вечiр

 
 
Червень. Вечір натомлено кліпа, Хмари купчаться  мишачим  військом Над величним собором Софійським. Тоне Київ у пахощах липи… Душе, плач та співай, тенькай щемно Від любові й захоплення світом, І від здатності палахкотіти, В лячне урвище  летячи  темне… Ніч замріялась в пахощах липи… Над величним собором Софійським - Почет сяючий, зоряне військо… Гірко й солодко серцю… Як  сіпа! 10-13.06.2012

© Copyright: Марина Степанская, 2012 Свидетельство о публикации №11206133820

Злива

Розпороли небо блискавиці,

Вітром розшматоване на хмари,

Зливою воно несеться - кара

Галопуюча,  як чорна кобилиця…

 

 

 

07.06.2012

 

© Copyright: Марина Степанська

Раздел: лирика пейзажная

Свидетельство о публикации № 11748

Зоренятко

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Маргаритоньці 

та всім діточкам присвячується 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 

 

Зореня! Перетнувши космічну 

Цілину розтепірчену мрячну, 

Позачасся розчахнуте лячне, 

Розпанаханий простір правічний, 

 

Розтриножений спін галактичний, 

Перемігши орду потойбічну, 

Світлоносне створіння – дитина 

В світ ввійшла. Зустрічайте гостинно! 

 

 

 

01.06.2012 

 

Свидетельство о публикации № 11616
 

Годинник. Диптих

(1 частина)
 Дзень!

 

 

Дзень!.. – граючись, вщент, 

Безжальна рука – Ти хто!? - 

Пісочний годинник вбив 

Об камінь… Несе 

Вітром піщинки - мене… 

 

 

31.05.2012

Свидетельство о публикации № 11605
(2 частина)
Клепсидру мою

 

 

Клепсидру мою 

Перекинув бешкетник, 

Й регочучи, втік… Плaчу, 

Лежу - калюжa. 

Випаровуюсь… зникла… 

 

 

31.05.2012

Свидетельство о публикации № 11606

День матері

дитяча казка, присвячена Дню Матері, що відзначається другої неділі травня 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 

Одного травневого ранку білочка Белла забігла до свого друга ведмедика Дмитрика. Він був удома сам, батьки пішли десь у своїх справах. Вигляд Дмитрик мав трохи стурбований та заклопотаний 

- Вітаю тебе, Дмитрику! Підемо, пограємося! На гойдалці погойдаємося, біля річки з піску побудуємо фортецю! Чого це ти такий задумливий? 

- Беллочко, прогулянку відкладемо на потім. Завтра свято - День Матері, мені конче необхідно щось придумати, чим мамусю вітатиму… Можливо, ти щось підкажеш? 

-Ой, Дмитрику, як добре, що ти нагадав мені. Я теж ще нічого не підготувала… 

- Беллочко, як ти гадаєш, що ми можемо зробити таке … надзвичайно приємне нашим матусям? 

Білочка хвильку помовчала, обмірковуючи; навіть зморшки на чолі з'явилися. І промовила радісно: 

- Дмитрику, я придумала! Ми спечемо пиріг з яблуками! І пригощатимемо наших мам. 

- Це ти добре кажеш! – посміхнувся ведмедик. 

- Але ж я не знаю, як печуться пироги, - спохмурнів за мить Дмитрик. 

- Я знаю як, тому що декілька разів допомагала мамі і добре запам'ятала! Це зовсім нескладно! – відказала Белла. 

- Нам знадобляться яйця, цукор, борошно і яблука. І ще трішки масла – змастити пательню. Де у вас глибока пательня? – Белла вже помила лапки, діловито підв'язала фартушок і виглядала як справжній шеф-кухар. 

- Дмитрику, мий лапки, допомагатимеш! 

Ведмедик витягнув з шафки глибоку пательню – в ній мама ведмедиця Медея завжди пекла круглі коржі для торту. І змастивши її боки та дно маслом, посипав трохи борошном. 

- Дмитрику, будь ласка, принеси мені чотири яйця та набери цукру в оцей кухлик, - білочка саме просіювала борошно в глибоку миску. 

- І ще гарненько помий 3 великих яблука та поріж на тонкі скибочки. Покладеш їх рівненько віялом на денце та боки пательні, потім тістом заллємо. 

- Беллочко, а насіннячко та корінчики з яблук вирізати? – Дмитрик розгублено подивився на білочку. 

- Авжеж, друже! – Белла посміхнулась, - не думаю, що пиріг з корінчиками та насінням смакуватиме нашим мамам. 

Білочка вправно збивала в макітерці яйця з цукром. Дмитрик, виклавши яблука, запалив вогонь в духовці: 

- Мама завжди завчасно розігріває духовку, каже, що таким чином тісто якнайкраще випікатиметься. 

- Дякую! Бачиш, Дмитрику, тобі дещо таки відомо про випікання пирогів, - білочка підморгнула другові, і вони розсміялися. 

- Можна і мені трішки позбивати тісто? – погляд ведмедика був прохальним. 

- Ставай біля макітри, ми зараз борошно висиплемо в збиті яйця, і ти ретельно перемішаєш, - Белла відступила і передала вінчик Дмитрикові. 

Дмитрик з таким запалом взявся до справи, що борошно білою хмаркою здійнялося над макітеркою. Ведмедик пирхнув, і вони з білочкою зареготали. 

- Дмитрику, легше! Борошно треба вмішати в тісто, а не притрусити ним свою шубку! 

- Ну от, останні інгредієнти – дрібка соди з лимонним соком, - Белла вилила содово-лимонно-сокові бульбашки з ложки в тісто, Дмитрик перемішав його, і потім цим тістом вони вкрили яблучні скибочки в пательні. 

- Готово! Ставимо в духовку! Аби лише вдався наш пиріг! – ведмедик мав такий схвильований вигляд, що Белла вирішила його трохи розважити та заспокоїти: 

- Все буде добре! Я почаклую, - вона заплющила очі і зробила ніби чаклунські рухи над духовкою, тихенько щось нашіптуючи нерозбірливо. 

Дмитрик посміхнувся: 

- Дякую, Ваша Високомагічносте! 

 

- Дмитрику, в мене виникла ще одна думка! Ми можемо, поки пиріг печеться, зробити невеличкі подарунки для мам. Пам'ятаєш, минулого літа ми знайшли на березі річки велику мушлю. На внутрішній перламутровій поверхні її половинок ми намалюємо за допомогою тонких пензликів квіточки, чи… що ти придумаєш сам, і зробимо по невеличкій дірочці, щоб втягнути шкіряну мотузочку. Вийдуть надзвичайно гарні кулони. 

- Беллочко, це чудова ідея! – Дмитрик в захваті подивися на подружку. 

 

************************************************ 

 

- Я гадаю, що для міцності і стійкості малюнку не завадило б полакувати наші вироби, - проказав ведмедик, задумливо роздивляючись готову мініатюру на мушлі. 

- Ти правий, Дмитрику! Так буде краще! – погодилась білочка. 

 

 

************************************************ 

 

- Підемо, перевіримо готовність пирога, вже часу минуло досить. Пахне так смачно! – Белла підхопилась зі стільчика і побігла в кухню. Дмитрик – за нею. 

- Тримай міцно пательню, Дмитрику! - тонкою паличкою білочка проштрикнула пиріг в центрі, і, витягнувши її, подивилась, чи не налипло тісто. Паличка була сухенька. 

- От і готовий наш пиріг! Охолоне, витягнемо на таріль і розріжемо на шматочки. Половину я візьму для мами білочки Варвари, - Белла із задоволенням споглядала рум'яний, високий, духмяний пиріг. 

- Гарний! І, напевне, що дуже смачний, - Дмитрик ковтнув слинку, - Я накрию його серветочкою, і поставлю в коморі, в дальньому кутку. Бо ж сюрприз може не вдатися. 

 

 

************************************************ 

 

Наступного ранку, в День Матері, ведмедик та білочка привітали своїх любих мам зі святом. Таких чудових подарунків мами ніколи ще не отримували! Радість і щастя переповнювало їх та їхніх дітлахів! Мами, зворушені, дякували малечі, а Дмитрик та Белла раділи, що власноруч зроблені вироби так сподобались матусям. 

 

написано 05.04.2011 

 

© Copyright: Марина Степанская, 2012 Свидетельство о публикации №11205134354

День матері

дитяча казка, присвячена Дню Матері, що відзначається другої неділі травня 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 

Одного травневого ранку білочка Белла забігла до свого друга ведмедика Дмитрика. Він був удома сам, батьки пішли десь у своїх справах. Вигляд Дмитрик мав трохи стурбований та заклопотаний 

- Вітаю тебе, Дмитрику! Підемо, пограємося! На гойдалці погойдаємося, біля річки з піску побудуємо фортецю! Чого це ти такий задумливий? 

- Беллочко, прогулянку відкладемо на потім. Завтра свято - День Матері, мені конче необхідно щось придумати, чим мамусю вітатиму… Можливо, ти щось підкажеш? 

-Ой, Дмитрику, як добре, що ти нагадав мені. Я теж ще нічого не підготувала… 

- Беллочко, як ти гадаєш, що ми можемо зробити таке … надзвичайно приємне нашим матусям? 

Білочка хвильку помовчала, обмірковуючи; навіть зморшки на чолі з'явилися. І промовила радісно: 

- Дмитрику, я придумала! Ми спечемо пиріг з яблуками! І пригощатимемо наших мам. 

- Це ти добре кажеш! – посміхнувся ведмедик. 

- Але ж я не знаю, як печуться пироги, - спохмурнів за мить Дмитрик. 

- Я знаю як, тому що декілька разів допомагала мамі і добре запам'ятала! Це зовсім нескладно! – відказала Белла. 

- Нам знадобляться яйця, цукор, борошно і яблука. І ще трішки масла – змастити пательню. Де у вас глибока пательня? – Белла вже помила лапки, діловито підв'язала фартушок і виглядала як справжній шеф-кухар. 

- Дмитрику, мий лапки, допомагатимеш! 

Ведмедик витягнув з шафки глибоку пательню – в ній мама ведмедиця Медея завжди пекла круглі коржі для торту. І змастивши її боки та дно маслом, посипав трохи борошном. 

- Дмитрику, будь ласка, принеси мені чотири яйця та набери цукру в оцей кухлик, - білочка саме просіювала борошно в глибоку миску. 

- І ще гарненько помий 3 великих яблука та поріж на тонкі скибочки. Покладеш їх рівненько віялом на денце та боки пательні, потім тістом заллємо. 

- Беллочко, а насіннячко та корінчики з яблук вирізати? – Дмитрик розгублено подивився на білочку. 

- Авжеж, друже! – Белла посміхнулась, - не думаю, що пиріг з корінчиками та насінням смакуватиме нашим мамам. 

Білочка вправно збивала в макітерці яйця з цукром. Дмитрик, виклавши яблука, запалив вогонь в духовці: 

- Мама завжди завчасно розігріває духовку, каже, що таким чином тісто якнайкраще випікатиметься. 

- Дякую! Бачиш, Дмитрику, тобі дещо таки відомо про випікання пирогів, - білочка підморгнула другові, і вони розсміялися. 

- Можна і мені трішки позбивати тісто? – погляд ведмедика був прохальним. 

- Ставай біля макітри, ми зараз борошно висиплемо в збиті яйця, і ти ретельно перемішаєш, - Белла відступила і передала вінчик Дмитрикові. 

Дмитрик з таким запалом взявся до справи, що борошно білою хмаркою здійнялося над макітеркою. Ведмедик пирхнув, і вони з білочкою зареготали. 

- Дмитрику, легше! Борошно треба вмішати в тісто, а не притрусити ним свою шубку! 

- Ну от, останні інгредієнти – дрібка соди з лимонним соком, - Белла вилила содово-лимонно-сокові бульбашки з ложки в тісто, Дмитрик перемішав його, і потім цим тістом вони вкрили яблучні скибочки в пательні. 

- Готово! Ставимо в духовку! Аби лише вдався наш пиріг! – ведмедик мав такий схвильований вигляд, що Белла вирішила його трохи розважити та заспокоїти: 

- Все буде добре! Я почаклую, - вона заплющила очі і зробила ніби чаклунські рухи над духовкою, тихенько щось нашіптуючи нерозбірливо. 

Дмитрик посміхнувся: 

- Дякую, Ваша Високомагічносте! 

 

- Дмитрику, в мене виникла ще одна думка! Ми можемо, поки пиріг печеться, зробити невеличкі подарунки для мам. Пам'ятаєш, минулого літа ми знайшли на березі річки велику мушлю. На внутрішній перламутровій поверхні її половинок ми намалюємо за допомогою тонких пензликів квіточки, чи… що ти придумаєш сам, і зробимо по невеличкій дірочці, щоб втягнути шкіряну мотузочку. Вийдуть надзвичайно гарні кулони. 

- Беллочко, це чудова ідея! – Дмитрик в захваті подивися на подружку. 

 

************************************************ 

 

- Я гадаю, що для міцності і стійкості малюнку не завадило б полакувати наші вироби, - проказав ведмедик, задумливо роздивляючись готову мініатюру на мушлі. 

- Ти правий, Дмитрику! Так буде краще! – погодилась білочка. 

 

 

************************************************ 

 

- Підемо, перевіримо готовність пирога, вже часу минуло досить. Пахне так смачно! – Белла підхопилась зі стільчика і побігла в кухню. Дмитрик – за нею. 

- Тримай міцно пательню, Дмитрику! - тонкою паличкою білочка проштрикнула пиріг в центрі, і, витягнувши її, подивилась, чи не налипло тісто. Паличка була сухенька. 

- От і готовий наш пиріг! Охолоне, витягнемо на таріль і розріжемо на шматочки. Половину я візьму для мами білочки Варвари, - Белла із задоволенням споглядала рум'яний, високий, духмяний пиріг. 

- Гарний! І, напевне, що дуже смачний, - Дмитрик ковтнув слинку, - Я накрию його серветочкою, і поставлю в коморі, в дальньому кутку. Бо ж сюрприз може не вдатися. 

 

 

************************************************ 

 

Наступного ранку, в День Матері, ведмедик та білочка привітали своїх любих мам зі святом. Таких чудових подарунків мами ніколи ще не отримували! Радість і щастя переповнювало їх та їхніх дітлахів! Мами, зворушені, дякували малечі, а Дмитрик та Белла раділи, що власноруч зроблені вироби так сподобались матусям. 

 

написано 05.04.2011 

© Copyright: Марина Степанская, 2012 Свидетельство о публикации №11205134354

Тричасся

 

1.

Простору випнутий лук.

Несамовите затишшя.

Землю накрило надвишшя.

Світ розіп'яв інфразвук...

*****

Час народився... Тук-тук...

 

 

2.

Знову

Слово.

Бог - це любов.

Підґрунтя основ,

Надвишшя основ.

Тіло. І Кров.

 

 

3.

Склепіння

З глибінню -

Кипіння,

Голубіння,

Голублення.

Люблення...

 

08.05.2012

© Copyright: Марина Степанська

Раздел: лирика мистика и эзотерика

Свидетельство о публикации № 11238