65% українців не вітають приїзд московського патріарха в Україну

Це показали результати опитування, яке проводить УНІАН на своєму сайті. Результати опитування можна побачити тут. Їх можна вважати вагомими через значну кількість учасників. На 11:43 28 липня 2009 року їх кількість склала 10683

Нашій владі, яка зустріла патріарха з такими помпезностями треба робити висновки…

З мого майданівського блоґу.

Уряд Тимошенко підтримав введення великого Державного Герба

Уряд Тимошенко підтримав введення великого Державного Герба – даючи позитивну відповідь на опитування, яке напередодні я проводив на трьох сайтах.

Для тих, хто не знає, скажу, що 13 – 14 липня цього року я (з власної ініціативи) проводив опитування на трьох сайтах:
http://blog.i.ua/community/662/290653/
http://tarastokar.uaforums.net/--vt355.html
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1247571250&first=&last=&pattern=%E3%E5%F0%E1
Запитання в опитуванні було таким: «Чи потрібен Україні великий Державний Герб?» Як варіант, я пропонував проект Герба, який був створений ще у 1991 році і автором якого були Іваненко І.А, Мітченко В.С., Дмитрієнко М.Ф., Савчук Ю.К.

Історія проблеми

У січні 2001 року до Верховної Ради України надійшов законопроект «Про великий Державний герб України» (реєстр. No5274-1). Документом пропонується затвердити великий Державний герб України який є зображенням на синьому щиті золотого Знаку Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного герба України); над щитом — відтворення великокняжого вінця і синьо-золотого шатра. По обидва боки щита від щита зображено щитотримачів: справа — золотого лева, зліва — козака з мушкетом. Під щитом — стрічка, що поєднує національні кольори, — синій та жовтий; під стрічкою — золоті колоски пшениці, скріплені кетягом калини.

ЗАКОН УКРАЇНИ

(проект)

Про затвердження великого Державного Герба України

Цей закон згідно з Конституцією України встановлює зображення великого Державного Герба України і регламентує його використання.

1. Великим Державним Гербом України вважати Герб, виконаний авторською групою у складі:

    * ІВАХНЕНКА О. А. , Заслуженого діяча мистецтв України, професора Української академії мистецтв.
    * МІТЧЕНКА В. С. — члена спілки художників України, старшого викладача Української академії мистецтв.
    * ДМИТРІЄНКО М. Ф. — доктора історичних наук, завідуючого відділом спеціальних історичних дисциплін Інституту історії України Національної академії наук України.
    * САВЧУКА Ю. К. — кандидата історичних наук, наукового співробітника відділу спеціальних історичних дисциплін Інституту історії України Національної академії наук України.

(Кольорове та чорно-біле зображення додаються.)

2. Зображення великого Державного Герба України розміщується на печатках органів державної влади і місцевого самоврядування, грошових знаках та знаках поштової оплати, печатках, штампах, бланках державних установ, посольств України за кордоном.

3. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Критика проекту

У свій час цей проект великого Державного Герба України був підданий критиці. Запропонований варіант, на думку критиків,  має ряд помилок і неточностей. Геральдисти відзначають такі:

   1. Використання корони в гербі не відповідає ні історичній традиції, ні теперішньому державному устрою України. Справа в тому, що корони використовуються або на гербах монархій, або як данина історичній традиції – так, корона Св. Стефана на гербі Угорщини є історичною короною Угорського королівства, символом угорської державності протягом кількох століть.
   2. Між гербовим щитом і короною в проекті О. Івахненка розміщено намет. В геральдиці намет використовується переважно як прикраса для лицарського шолома і не несе практично ніякого символічного навантаження. Крім того, в українській територіальній традиції намет не властивий. Присутність намету в Державному Гербі можна трактувати хіба як непотрібну декоративну прикрасу між короною (влада) і щитом з Тризубом (народ).
   3. Козак, поданий в проекті як герб Війська Запорозького, не відповідає йому ні іконографією, ні кольорами і, фактично, є новим гербом. Так, на запорозькому гербі козак повернутий корпусом в протилежний від проектного бік (через це фігура козака в проекті є неприродньою), в оригіналі козак має демократичний червоний, а не золотий, багато розшитий жупан. Таким чином, не виконується стаття 20 Конституції України, де чітко зазначається, що “Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням … герба Війська Запорізького…”. Крім того, варто зауважити, що жупан з візерунками фігурував на гербі при тих гетьманах, які прагнули встановити своє одноосібне правління, обмежити козацьку демократію.
   4. В іконографії лева відчувається невпевненість (невеликий крок) і ущемленість (деякі анатомічні вади на деяких проектах). Крім того, лев, поданий в деяких проектах як герб Галицько-Волинської держави, не може так трактуватися, оскільки не має золотої корони галицького лева.
   5. Щитотримачі, які повинні символізувати соборність України, не виконують даної ролі, оскільки не покривають всіх українських земель: поза соборністю, зокрема, опинилася Слобожанщина і Крим.
   6. У геральдиці фігури, зображені неприродньо перевернутими, символізують смерть, занепад, зворотнє трактування символу. У проекті Великого герба під щитом лежать перевернуті колоски пшениці, що геральдисти трактують як занепад сільського господарства, голод, злидні.

Народ сприйняв позитивно

Як показують результати вище згадуваного опитування, проведені мною на трьох сайтах, більшість з тих, хто взяв участь у голосуванні, позитивно сприйняла ідею введення великого Державного Герба України і саме того варіанту, який зображений у цьому матеріалі. Опитування не викликало бурю негативних емоцій, як це було з нещодавніми подіями навколо Полтавської битви, постатями Івана Мазепи та Симона Петлюри.

Уряд Тимошенко ухвалив проект Закону "Про державний Герб України"

Як говориться у повідомленні Управління у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ від 17 липня 2009 року (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=229212612&cat_id=156156902), Уряд схвалив проект Закону «Про Великий Державний Герб України». Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому засіданні Уряду у відкритому режимі.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко зауважила, що проект Великого Державного Герба відображає усі значимі для України символи: «Як у краплі води поєднана вся інформація і весь всесвіт, так само і в нашому Гербі поєднана вся історія України, всі її етапи розвитку, всі найкращі віхи історії». За її словами, в проекті Герба є символи західних і східних регіонів України: лев, козак з мушкетом, а також незмінний символ України - калина.

Юлія Тимошенко підкреслила, що проект Герба був відібраний створеною Урядом спеціальною державною комісією. Прем’єр-міністр подякувала всім, хто працював над створенням Герба.

«Я переконана, що ми спробуємо замкнути коло головних державних символів України, тому що це не просто символи, це дух держави, це натхнення держави, це сила держави», - наголосила Юлія Тимошенко. Вона нагадала, що Уряд раніше схвалив законопроекти «Про Державний прапор України » та «Про Державний Гімн України» та передав на розгляд Верховної Ради. За її словами, Уряд звертатиметься до відповідного профільного Комітету парламенту з проханням прискорити розгляд законопроекту «Про Великий державний Герб», щоб вже на початку нової сесії парламенту, у вересні, прийняти зазначені законопроекти в цілому: «Я думаю, що це буде достойний початок нової сесії парламенту і дуже важливе історичне рішення для Верховної Ради цього скликання».

У додатку див. Опис Великого Державного Герба України (http://www.kmu.gov.ua/document/229213357/%D0%9E%D0%BF%D0%B8%D1%81%20%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B0.doc)

Моя думка щодо потреби великого Державного Герба України

Думаю, що великий Державний Герб України потрібен нашій державі. Бо зараз Державним Гербом України є малий Герб, затверджений Постановою Верховної Ради України ще у лютому 1992 року. До речі, у цій постанові чітко вказано, що тризуб затверджений, як малий Герб України. Тож Україна на протязі 17 років немає повноцінного герба. І це погано.

Тож, великому Державному Гербу – бути! Час прийшов.

Тарас ТОКАР
(Полтава).

Вчителька поцупила телефон у вихованця і подарувала своєму зятю

У табір «Юність», що на Карлівщині, відправляють дітей з усіх шкіл району, аби малеча мала змогу оздоровитися та відпочити. Коли ж один із 17-річних учнів Климівської школи повернувся додому без мобільного телефону «НОКІА 6300», батьки, грішним ділом, почали сварити сина за те, що він його загубив. Втім, хлопець доказував, що телефон викрали. «До райвідділу звернулися батьки хлопця, у якого викрали мобільний телефон, - говорить начальник Карлівського РВ Юрій Ткачов, - після отриманої заяви ми почали проводити оперативно – розшукові заходи по виявленню викраденого. Наші працівники з’ясували, що телефон поцупили 9 липня, а вже 14 ми знали ім’я крадія.»

Спочатку оперативники вийшли на одного з жителів Карлівського району, у якого й був у користуванні викрадений мобільний. Про те, що телефон поцуплений хлопець і не здогадувався, бо ж то був подарунок його (!) тещі. Подальшою перевіркою з’ясувалося, що теща – не хто інша, як вчитель однієї зі шкіл, яка й працювала вихователем на момент викрадення у таборі «Юність». Відтак, саме 51-річна вчителька забрала у вихованця мобільний і зробила щедрий презент своєму зятю. На даний час, говорять у Карлівському РВ, вирішується питання про притягнення вчительки до кримінальної відповідальності за фактом крадіжки. Сам же пристій розбрату, себто телефон, вилучено і повернуто власнику, повідомляє відділ звязків із громадськістю Головного управління МВС в Полтавській області.

"Новини Полтавщини".

Пам'ятник Мазепі: міська влада з переляку оголосила сесію

Міська влада Полтави, злякавшись початку зведення пам'ятника Гетьману України, оголосила проведення позачергової сесії з одним питанням в порядку денному.

Перелякані депутати, які побачили початок підготовчих робіт на Соборному майдані, терміново написали звернення до міського голови Полтави, члена партії ВО "Батьківщина" Андрія Матковського про скликання позачергової сесії Полтавської міської ради. Звернення було також терміново розглянуто і прийнято рішення про проведення сесії сьогодні об 11.00 годині.

Сайт міської ради перетворився на рупор військових подій. Переконайтеся у цьому самі http://rada.poltava.ua/

Цікаво, як будуть голосувати депутати від різних політичних сил, яким запропоновано скасувати рішення позачергової тридцятої сесії Полтавської міської ради п’ятого скликання від 22 серпня 2008 року «Про погодження міста розташування пам’ятника гетьману України Івану Мазепі»?

Майдан-ІНФОРМ звертається до прес-служби Полтавської міської ради з проханням надіслати результати сьогоднішніх голосувань електронною поштою на скриньку: [email protected]

"Майдан".

Пам'ятник Мазепі: міська влада Полтави продовжує гальмувати

ЛИСТ ГОЛОВИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВАЛЕРІЯ АСАДЧЕВА МІСЬКОМУ ГОЛОВІ ПОЛТАВИ АНДРІЮ МАТКОВСЬКОМУ

Шановний Андрію Всеволодовичу!

Обласна державна адміністрація надає відповідь на відкритий лист щодо ситуації, яка склалася навколо спорудження пам’ятника гетьману України Івану Мазепі на Соборному майдані м. Полтави.

1. Функції замовника будівництва визначені на підставі листа Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка (лист від 25.06.2009 №37) та угоди про надання благодійної допомоги для фінансування робіт по будівництву пам’ятника між цією організацією та управлінням капітального будівництва Полтавської обласної державної адміністрації від 08.07.2009 №03-83. Вказана організація є також офіційним інвестором з будівництва пам’ятника гетьману України Івану Мазепі на Соборному майдані м. Полтави, будівництво якого проводиться за спонсорські кошти (лист від 25.06.2009 №38). Таким чином, фінансово-економічне обґрунтування вартості спорудження пам’ятника та інформація про джерела фінансування були своєчасно надані разом з проектною документацією на погодження до управління з питань містобудування та архітектури виконкому Полтавської міської ради.

2. На виконання вимог архітектурно-проектувального завдання від 31.12.2008 № 340 та у відповідності до Указу Президента України від 09.10.2007 №955/2007 «Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу», враховуючи вимоги Державної служби з питань національної культурної спадщини, художньо-пластичне вирішення скульптури та п’єдесталу було розглянуте на засіданні художньої ради Національної Спілки художників України 15 травня 2009 року у м. Києві із залученням представників експертної ради Міністерства культури України.
Представники міської художньої ради були офіційно запрошені на це засідання головою Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка, Народним депутатом України М.Г. Кульчинським (лист від 13.05.2009 №17). На жаль, це запрошення було проігнороване.
У результаті засідання художньої ради Національної Спілки художників України скульптурну модель пам’ятника гетьману України Івану Мазепі схвалено та рекомендовано для подальшого виливу у бронзі. Саме цей проект згідно з рішенням журі всеукраїнського відкритого конкурсу пам’ятника гетьману України Івану Мазепі, оголошеного Полтавською міською радою ще у 2007 році, було визнано переможцем. Тому незрозумілою є позиція художньої ради міськвиконкому щодо зауважень до власного затвердженого рішення.

3. У проектній документації враховані всі вимоги архітектурно-планувального завдання від 31.12.2008 №340. Проводилося виїзне засідання архітектурно-містобудівної ради міста з залученням представників облдержадміністрації та громадськості. При розгляді були чітко визначені місце розташування та габаритні розміри пам’ятника, що підтверджується протоколом за від 04.12.2008 № Пр-/3-03/31 та відповідною схемою, які погоджені головним архітектором м.Полтави В.М.Вадімовим.

Враховуючи вищенаведене, повідомляємо Вам, що проектно-кошторисна документація розроблена в повному обсязі й наразі з незрозумілих причин не погоджена тільки головним архітектором м. Полтави В.М. Вадімовим. Прошу сприяти прискоренню процесу погодження.

З повагою

Голова обласної
державної адміністрації В.М. Асадчев

Джерело: http://www.adm-pl.gov.ua/main/news2/detail/2332.htm

Ознайомитися з вищезгаданим Відкритим листом міського голови Полтави можна тут: http://rada-poltava.gov.ua/useful/50749443/

"Майдан".

Полтавські і київські митці збирають гроші на пам'ятник Мазепі

Сьогодні у Києві відбудеться благодійний аукціон, кошти від якого направлять на спорудження пам'ятника гетьману Мазепі у Полтаві. Свої роботи виставлять полтавські і київські художники. На території Софії Київської на продаж виставлять полотна Івана Марчука, Матвія Вайсберга, Павла Волика, Ігоря Єлісєєва, Сергія Гнойового, Віктора Кириченка, Юрія Соломка, Юрія Самойленка, Віктора Трохимця-Милютіна, Марини Рожнятівської. Покупці картин будуть увічнені на спеціальних гранітних плитах поблизу майбутнього пам'ятника. Безпосередньо перед аукціоном заплановано виступ відомого кобзаря Тараса Компаніченка.

За словами голови полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта», народного депутата–«нашоукраїнця» Миколи Кульчинського, загалом на пам’ятник потрібно 1 млн. 824 тис. Гранітний постамент, який роблять у Капустянському кар’єрі, коштує 650 тисяч — він уже фактично готовий. Сам пам’ятник, тобто бронзова скульптура (вона буде повністю відлита вже за тиждень) — 774 тисячі, авторська група — два скульптори й архітектор — бере 400 тисяч.

"Новини Полтавщини".

Чи потрібен Україні великий Державний Герб?





У січні 2001 року до Верховної Ради України надійшов законопроект «Про великий Державний герб України» (реєстр. No5274-1). Документом пропонується затвердити великий Державний герб України який є зображенням на синьому щиті золотого Знаку Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного герба України); над щитом — відтворення великокняжого вінця і синьо-золотого шатра. По обидва боки щита від щита зображено щитотримачів: справа — золотого лева, зліва — козака з мушкетом. Під щитом — стрічка, що поєднує національні кольори, — синій та жовтий; під стрічкою — золоті колоски пшениці, скріплені кетягом калини.

80%, 57 голосів

20%, 14 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Чи вважаєте ви Гетьмана України Івана Мазепу героєм?



Якщо Ви недостатньо знаєте, то завітайте на цей сайт і прочитайте про нього. Там досить багато інформації про нього.

62%, 26 голосів

26%, 11 голосів

12%, 5 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Хмара закликав відмовитись від персональних літаків

«ЮЩЕНКО, ТИМОШЕНКО, а також всі інші державні чиновники мають, нарешті, навчитися подорожувати разом з громадянами України, відмовившись від одноосібного використання літаків та іншого транспорту», - заявив правозахисник, Герой України, член Правління Української народної партії Степан ХМАРА. Так політик прокоментував рішення британського уряду, який позбавив Єлизавету ІІ державного літака, щоб скоротити видатки держбюджету.

ХМАРА порадив «Президенту та прем’єру, які на очах у всього світу розсварилися за державний літак, взагалі відмовитися від нього, наслідувавши приклад англійської королеви». Політик запропонував ЮЩЕНКО та ТИМОШЕНКО «передати літак на соціальні цілі, переконливо довівши, що вони переживають кризу разом з народом». В той же час, на думку ХМАРИ, «на базі літаків держчиновників може бути створена ціла «соціальна авіалінія», якою матимуть змогу подорожувати за соціальними цінами навіть українські пенсіонери».

Політик назвав «численні заяви державних чиновників про добровільне скорочення власних зарплат – лише піар-заходами». «Відмовляючись від сміхотворної частини доходів, держчиновники продовжують компенсувати свої чималі витрати на харчування, подорожі, лікування та відпочинок за державний рахунок», - констатував він.

http://www.unp.ua/ua/bodycomments/12057.htm

У Полтаві "бютівець" зрізав усі білборди із зображенням Мазепи

6 липня 2009 року полтавська міська влада силами працівників МНС здійснила свої погрози і демонтувала рекламні носії ТРК "Анна", в тому числі білборди, на яких було розміщено соціально-патріотичну рекламу із зображенням Івана Мазепи.

У понеділок, 6 липня, о 4-й ранку в Полтаві розпочався демонтаж 70 конструкцій білбордів ТРК "Анна". Демонтаж відбувався за негласним рішенням Полтавського міськвиконкому, який старанно приховують від громадськості. Демонтажем керував начальник комунального підприємства "Дизайн міського середовища" К.К.Торяник. О 10-й ранку, дізнавшись про антизаконні дії, до одного з білбордів, де почала працювати одна з демонтажних груп, виїхали заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Головченко О.В., голова Полтавської міської організації "Сокіл" Субота Д.М. "Свободівці" намагалися зупинити дії робітників МНС, але вимогу вони не тільки проігнорували, але і викликали "групу підтримка". За 5 хвилин на місце прибули 20 чоловік кримінальної зовнішності, які намагалися залякуванням та погрозами фізичної розправи відтіснити "свободівців". Ці дії "братків" Матковського документально зафіксовані на фото- і відео- носії. На виклик "Свободівців" прибули працівників міліції і склали заяви про погрози фізрозправи зі сторони представників демонтажних груп.

Полтавська обласна організація ВО "Свобода" розцінює такі дії міської влади як продовження бандитської поведінки міського голови, "бютівця" А. Матковського. Дії міського голови – це брутальна відповідь на соціально-патріотичну інформаційну кампанію "Свободи" під час відзначення 300-ої річниці війни українських козаків під проводом Мазепи з Московією у 1709 році та помста за розголос про п’яний дебош Матковського і його свити у музеї-садибі Івана Котляревського.

Полтавська обласна організація ВО "Свобода" звертається до прокуратури області та МВС із вимогою негайно втрутитися та розв’язати ситуацію із беззаконням полтавської влади. "Свобода" готує позов до суду на А. Матковського за його чисельні незаконні та українофобські дії.

Довідка. 22 червня Полтавська обласна організація ВО "Свобода" розпочала розміщення у Полтаві на білбордах зображення Івана Мазепи з гаслом "Мазепа переміг! Українська Держава є!". Полтавська влада відразу ж почала протидію законному встановленню соціально-патріотичної реклами і усіма можливими способами перешкоджала розміщенню білбордів.

26 червня 2009 року в приміщенні музею-садиби Івана Котляревського відбувся п’яний дебош представників полтавської міської влади. Полтавський міський голова А. Матковський, секретар ради О. Козуб, заступник міського голови Л. Семеряга та керівництво районів міста влаштували п’яний дебош у приміщенні музеї-садиби І. Котляревського. І лише виклик міліції, якій довелося докласти зусиль, аби вгомонити п’яних чиновників, зміг припинити це безчинство.

27 червня 2009 року в Полтаві за участі ВО "Свобода" відбулися заходи пам’яті козаків, полеглих у війні з Московією у 1709 році.

Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"