Патерналізм vs капіталізм, або як просрати все

  • 08.05.21, 11:12


З 1829 року Куба - перша країна в Іберо-Америці (включаючи Іспанію і Португалію), яка починає використовувати пароплави в морських перевезеннях.
1837 рік - третя країна в світі (після Англії і США), в якій побудована залізниця.
1847 рік - перша країна в Америці, в якій починає застосовуватися ефір в анестезії при хірургічних операціях.
1877 рік - перша країна в світі, в якій демонструється використання електрики в промисловості.
1881 рік - на Кубі розгадана найстрашніша тропічна хвороба того часу - жовта лихоманка - і винайдено ліки, що використовуються до цих пір. Відкривачем був кубинський лікар Карлос Финлаі.
1889 рік - на Кубі встановлено перше в Іберо-Америці (включаючи Іспанію і Португалію) і друге в Америках, після США, вуличне освітлення.
Між 1825 і до незалежності в 1898 році Куба була джерелом 60-75% доходу іспанської скарбниці.
1900 рік - на Кубі з'являються перші в Латинській Америці автомобілі. Першою в Америці та Іспанії жінкою-водієм стала кубинка Рене Мендес Капоте.
1906 рік - Гавана - перше місто в світі, в якому встановлена телефонія з прямим набором (не через «оператора», а з дисковими телефонними апаратами).
1907 рік - в Гавані вперше в Латинській Америці (включаючи Іспанію) відкривається рентгенологічне відділення.
З 1915 по 1959 рік - кубинське песо (peso cubano) - єдина валюта в світі, яка за 44 роки знецінилася відносно долара США всього лиш на 1 цент.
1918 рік - перша країна в Америці, включаючи також Іспанію і Португалію, яка дозволила розлучення.
1922 рік - друга країна в світі, яка відкрила радіостанцію і перша в світі передала по радіо концерт і регулярні новини.
У 1928 році на Кубі було вже 68 радіостанцій, 43 з яких - в Гавані. За цим показником Куба займала 4-е місце в світі після США, Канади та СРСР і перше місце в світі за кількістю радіостанцій на кількість населення і таку маленьку територію.
Куба - перша країна в світі, випустила радіовиставу (радіоспектакль) та стала родоначальником радіосеріалів, в майбутньому - телесеріалів. Таким чином, Кубу вважають батьківщиною телесеріалів. Автор першої постановки - кубинець Фелікс Кайнет (Flix Caignet)
1929 рік - заснована авіакомпанія Cubana de Aviacin, одна з перших комерційних авіакомпаній світу.
1935 рік - Куба стає найбільшою латиноамериканською країною за кількістю експорту радіосеріалів і радіосценаріїв.
1937 рік - Куба першою в Латинській Америці прийняла закон про 8-годинний робочий день і про мінімальну заробітну плату.
1940 рік - перший в світі президент - мулат (від чорної матері і батька-мулата), обраний абсолютною більшістю кубинців. При цьому на Кубі тоді, як і зараз, більшість населення - білі. Як не дивно, ним став майбутній диктатор - Фульхенсіо Батіста (Fulgencio Batista y Zaldvar).
1940 рік - на Кубі прийнята сама просунута в Іберо-Америці (включаючи Іспанію і Португалію) конституція, серед її досягнень: вперше в Латинській Америці встановлені рівні в усьому права між чоловіками і жінками, між расами тощо. В Іспанії жінка отримала рівні з чоловіком права лише в 1976 році.
1950 рік - друга країна в світі, яка відкрила телевізійну станцію і студію. Куба стає телевізійним центром Латинської Америки, Гавана стає центром шоу-бізнесу Латинської Америки (зараз цей центр - Майамі).
1952 рік - перший в світі житловий будинок з бетону побудовано в Гавані (будівля El Focsa).
1954 рік - Куба - країна з найбільшою кількістю корів і биків на душу населення в світі. У той же час Куба - третя в світі країна за споживанням м'яса на душу населення (слідом за Аргентиною і Уругваєм).
1955 рік - друга країна в Латинській Америці (включаючи Іспанію) після Уругваю з найменшим рівнем дитячої смертності (33,4 на тисячу новонароджених).
1956 рік - ООН визнала Кубу латиноамериканською країною з найменшою кількістю безграмотного населення (23%, для того часу це була низька цифра). У Гаїті було 90% неписьменних, в Іспанії, Сальвадорі, Гватемалі, Болівії, Венесуелі, Бразилії, Перу, Домініканській республіці - трохи більше 50%.
1957 рік - ООН визнає Кубу країною з одним з кращих медичних показників в світі і кращим в Латинській Америці та Іспанії. На Кубі був 1 кваліфікований лікар-фахівець на 957 жителів.
1957 рік - сама електрифікована країна в Латинській Америці з найвищою кількістю електрифікації житлових будинків (83%) і жител з туалетом і з усіма зручностями (80%). Ці показники були одними з найвищих у світі.
1957 рік - за кількістю споживаних щодня калорій кожним кубинцем - 2870 - Куба була другою після Уругваю.
1957 рік - Гавана - друге місто в світі, в якому відкрився 3D кінотеатр і кінотеатр-мультизал. Гавана була містом з найбільшою кількістю кінозалів в світі - 358 - обганяючи Нью-Йорк, Париж, Лондон і всі інші міста світу.
1958 рік - друга країна в світі, яка почала трансляцію кольорового ТБ і масовий продаж кольорових телевізорів (у багатьох будинках досі стоять ці телевізори).
1958 рік - третя країна в Латинській Америці за кількістю автомобілів (160 тисяч, тобто одна машина на 38 кубинців). Перша країна в ЛА за кількістю електроприладів в будинках кубинців. Перше місце в світі по довжині залізниць на кв. км і за кількістю радіоприймачів в світі (1 на 2 осіб).
З 1950 по 1958 рік Куба займала друге / третє місця за доходами населення в Іберо-Америці, обганяючи Італію і більш ніж в 2 рази Іспанію. Незважаючи на невелику площу і всього 6,5 мільйона чоловік населення, в 1958 році Куба займала 29-е місце серед світових економік, набагато попереду всіх країн Латинської Америки, Іспанії, Італії, Португалії.
1958 рік - відповідно до Міжнародної організації праці, по середній зарплаті робочих Куба - на восьмому місці в світі (після США, Канади, Швеції, Швейцарії, Нової Зеландії, Данії та Норвегії), а по доходах селян - на сьомому місці в світі. Рівень безробіття - один з найнижчих в світі - 7,07%. Всього працюючого населення на Кубі в 1958 році - 2 204 000 чоловік.
Крім усього цього, до 1958 року Куба була країною з найкращим дорожнім покриттям в Латинській Америці, з найбільшою кількістю супермаркетів в Латинській Америці, з найсучаснішим аеропортом (Гавана), з найбільшими іноземними інвестиціями і з найбільшим в Америці бюджетом на збереження історичних і архітектурних пам'яток...

А потім їх звільнили комуністи...

Віктор Коров'янко

Писанки, гарні, багато

  • 01.05.21, 21:34
Канєшно, яйця розписував не я, але якби спромігся, то результати моїх потуг виглядали приблизно так само:


Високі сторони домовилися

  • 23.04.21, 17:11

PS: На цьому наявність другого громадянства у зеленського може вважатися доведеною.
Ваші версії - який паспорт ховає під подушкою оце "приниження"?

Про висилку російських дипломатів з Чехії

Я б на місці завгоспа посольства пройшовся і порахував унітази.
А то були вже випадки...


Слушаем Хомчака. Пора валить...

  • 02.04.21, 13:46
И по поводу «Слушаем Хомчака. Пора валить из этой страны» Анны Колесник.

Человек такой высший примат, что его нужно всему учить. Ходить, писать, читать, ложку держать.
От рождения есть единственный навык по дефолту – гадить в пеленки.
И вот этот один конкретный человек потратил треть жизни чтобы закончить два высших и быть нардепом от огромной страны – ветка власти в 40 млн. государстве, владеющим ракетными технологиями, это уровень.

Я про Колесник не очень знаю, по чесноку. До этого был скандал, что она миллион задекларировала после продажи недвижимости. А не указала на эту сумму в предыдущей. Но это понятно. Там высокие отношения, во фракции друг–друга на полиграфы садят, чтобы глянуть на ту ли кнопку жали, за которую конверт занесли.

Правда, Хомчак тоже крайне странно выступил – так и не смог донести, что лично ведь депутатам особо ничего не угрожает. Охраняют Раду получше чем многие объекты в стране. ПВО над Киевом тоже получше чем над многими городами. Если совсем плохо все будет –вывезут в
убежище. Сиди – голосуй, принимай законы. Это то, за что вам конверты носят.

Тем более, до 50 батальонно–тактических групп из доклада это на 2.000 км границы – с ППД в Крыму, с развернутыми новыми подразделениями на западной границе (у них ведь там тоже голая степь образовалась). А наращивание сил и средств это, например, 56 бригада россиян, которую везут в Феодосию в ППД.

И с его слов непонятно – «буряты» из 5-ой танковой или Кантемировка начали движение, из Челябинска танкисты, бригады ОТРК кроме тех, что в Ростове, морская пехота, Закавказский военный округ очнулся? Для Чечни, как одна область в Украине, РФ стянула 100.000 народу. А это несколько больше чем 50 батальонных групп. Которые внезапно начали угрожать военной безопасности страны с армией в четверть миллиона человек. Ну и неприятно резануло, что «Слуг» он предупреждает, а пару дней назад у Гордона не видит подготовки РФ.

Но в конце-концов – ты девочка, в танковых дивизиях ты не разбираешься, и хочешь валить, потому что у тебя лапки. Зачем писать об этом Стасу, чтобы в миллионный раз фотографировали журналисты? Уже кретин бы понял после анал табу, что отгрызи руки, но не пиши в зале. Живи в Черногории как туристка, а в Италию заезжай по безвизу. Виза категории Д на греческих островах – надо показать источник дохода 2.000 евро. Границы открыты.

Просто всем свалить не выйдет. А миллионы избирателей вас выбрали не для того, чтобы вы на лыжи становились при первом докладе НГШ. Президентский полк, УГО, ЦСО «А» в Киеве, дежурные звенья ВВС, ПВО, бойцы на линии соприкосновения – тысячи людей будут работать и рисковать жизнью, чтобы вы продолжали жать на кнопки и страна сохраняла управляемость.
И не срабатывает ни одного навыка. Кроме одного единственного. Врожденного.

Кирилл Данильченко

Намічається оргія?

  • 21.03.21, 11:23
...чи когось з уряду будуть трахать?
А як же ж не покурити після гарного сексу...


Незаймана знову. Без реєстрації і смс.

  • 09.03.21, 16:14
Хто був в Дніпрі на цьому цікавому заході - розкажіть як пройшло.


Ну і в якості бонусу до теми, яка, судячи з сьогоднішньої стрічки блогів, всіх дуже схвилювала:

от куннилингуса лекарства
не существует и врачи
разводят горестно руками
худые ноги медсестер (с)

Вивчити мову нескладно

Якщо у людини є бажання вивчити українську мову - вона вивчить!
Китайський співак Чжоу Шень...


Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
64
предыдущая
следующая