хочу сюда!
 

Алинка

27 лет, телец, познакомится с парнем в возрасте 29-37 лет

Європа в Києві!

З 15 по 17 травня вперше в Україні пройшов фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт». У Києві, на майданчикахНаціонального культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» об’єдналося близько двохсот фольклористів та народних майстрів традиційних ремесел. У рамках події були представлені дитяча, освітня програми та велика програма майстер-класів, а також ярмарок традиційних ремесел.

 Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт» пройшов під гаслом «Відкрий інших — пізнай себе!». Перших відвідувачів та пресу вітали генеральний директор Національного культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна, Петро Гончар — гендиректор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», Василь Полтавець — гендиректор Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Вони розповіли про насичену програму фестивалю, про майстрів, що привезли свої творчі доробки.

Петро Гончар, зокрема, наголосив, що повага та розвиток автентичного мистецтва та прагнення зберегти свою культурну спадщину є притаманними народам Європи і Україна, що є європейською державою й прагне стати членом євроспільноти, має плекати та шанобливо ставитися до народної творчості, відроджувати та розвивати фольклористику, знати своє коріння.

«Я переконана, що світ стане до України ближчим. А Україна, завдяки цьому заходу, стане більш зрозуміла світу. Знову Мистецький Арсенал є якісною міжнародною платформою для цієї чудової комунікації. І я сподіваюся, що цей фестиваль матиме хороше продовження, ми над ним будемо працювати уже з першого його дня. Я щаслива від того, що не зважаючи на такі складні часі і для світу, і особливо для України, до нас приїхало декілька міжнародних делегацій. Але не менш важко було приїхати до Києва українським народним майстрам», - прокоментувала подію генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна.

Участь у фестивалі взяли представники таких країн, як Україна, Грузія, Білорусь, Греція, Узбекистан, Туреччина та Франція. А почесним гостем «ЕтноСвіту» цього року стала Литва, європейська країна з дуже міцною традицією вшанування народної культури.

«Уся наша група – це чотири народні майстри та два працівники Центру. Ми тут вперше, але вже встигли відчути, яке Київ прекрасне місто. Особливо хочу підкреслити, що у вас особлива молодь, на стільки, на скільки ми й уявити собі не могли. Сьогодні її, молодь, потрібно берегти та гордитися нею. І я сподіваюсь, що вона принесе велике майбутнє вашому народу, вашому краю», - звернулася до відвідувачів фестивалю Терезе Юркувєне, голова відділу народного мистецтва Литовського центру народної культури.

Крім того, «ЕтноСвіт» відзначився низкою спецпроектів, присвячених культурі та традиціям різних народів світу, серед яких були проекти «Школа народного малярства Василя Парахіна», «Кобзарський цех», «Мистецтво та ремесло американських індіанців південного заходу», а також Кінозал, де відбувалася трансляція документальних стрічок про світові традиційні культури.

Особливе місце на фестивалі посів спецпроект «Відроджена традиція: гончарні візії», в рамках якого були представлені Всеукраїнські симпозіуми монументальної кераміки в Опішному та гончарного мистецтва «Чигирин».

«Дуже приємно, що велика кількість майстрів у залах Мистецького Арсеналу – це ті молоді  люди, які пройшли через симпозіуми в Чигирині. Бо протягом більше ніж десяти років ми спільно із Національною спілкою народних майстрів створюємо всі можливості для того, щоб молоді люди на чолі із відомими майстрами України з різних регіонів, приїздили і не тільки обмінювалися досвідом, а й мали можливість дізнатися про ті чи інші гончарні центри на теренах України», - зазначив Василь Полтавець, генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

«Ідучи до Європи ми маємо сповідувати ті цінності, які сповідує Європа. А якщо ми подивимось скільки фестивалів сьогодні проходить у кожній європейській країні та яких вони масштабів, то це будуть десятки, навіть сотні фестивалів, присвячені народним мистецтвам і майже увесь народ задіяний у цих процесах. Адже традиційна культура дуже органічна в нашому житті, вона вироблена народом: ментально, фізично, матеріально. І сповідування її, праця навколо неї – це і є комфорт життя», - зауважив генеральний директор Музею Івана Гончара Петро Гончар.


Протягом трьох днів фестивалю на відвідувачів Мистецького Арсеналу чекали: ярмарок традиційних ремесел, виставки унікальних колекцій кераміки Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» та Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, виставка давніх українських музичних інструментів та спеціальна музична програма від Київського кобзарського цеху, дитячий простір (традиційні ігри, забави, майстер-класи), традиційна кухня з різних куточків світу та запашний козацький куліш, виступи фольклорних гуртів, майстер-класи з традиційних танців України, Грузії, Білорусії, Литви, ярмарок літератури про культуру та традиції, показ фільмів про зниклі та живі традиції, про людей, побут та ремесла різних країн світу.

Доторкнутись до традиції власноруч гості фестивалю змогли на майстер-класах з соломоплетіння, гончарства, писанкарства, розпису на склі, плетіння з кукурудзи, ліплення з глини, витинанки, петриківського розпису, ляльки-мотанки, плетіння з лози, випікання жайворонків з тіста, ткацтва та безліч інших ремесел.

Міжнародний фестиваль традиційних культур "ЕтноСвіт" проводиться вперше, але має намір стати щорічним форумом, який збиратиме у столиці України творчих особистостей з різних країн світу з метою взаємо пізнання, налагодження культурних зв'язків між державами та сприяти поширенню іміджу України у світі. 


16 травня у Мистецькому Арсеналі у межах фестивалю традиційних культур «ЕтноСвіт» відбулася ТРАВНЕВА НІЧ – ніч етнічної музики й танцю просто неба. Яскрава концертна програма від українських, білоруських та грузинських фольклорних колективів; національна українська, в’єтнамська, мексиканська, турецька кухня; лекції та майстер-класи, гарний настрій та приємне спілкування чекали гостей у Мистецькому Арсеналі. 

Ніч традиційного танцю – нова традиція, яка набула швидкої популярності у багатьох країнах Європи. Ніч танців – один з найцікавіших культурних форматів, який збирає сучасних молодих музикантів, співаків, танцівників.

До ночі танцю могли приєднатися всі охочі: для кого танець є професією або просто засобом відпочинку, формою спілкування. Танці гір, танці степу, забуті танці наших предків, козацькі танці, танці народів світу – під живий супровід кращих музикантів столиці. Учасники різних гуртів у творчому імпровізаційному форматі змогли створити справжнє свято музики і танцю.

Відвідувачі Травневої ночі долучи
лися до майстер-класів з українського, білоруського, латиського, польського, литовського, естонського, австрійського, фінського, грузинського, бретонського і французького танцю. На найкращу пару та найкращого сольного танцівника ночі чекав особливий подарунок від фестивалю «ЕтноСвіт».Учасники програми Травневої ночі у Мистецькому Арсеналі:

Гурти «Божичі», «Буття», «Горинь», «Надобридень», «Занедбанці», «Роксоланія» (Україна), Школа традиційного українського танцю (Україна), Клуб традиційного танцю «Сіта» (Білорусь), Академія танцю «Калхіда» (Грузія), Ярослав Джусь та гурт «Шпилясті кобзарі» (Україна).


200 майстрів з України та країн світу представляють ремесла та їх традиційні технології, відкриваючи таємниці створення справжніх мистецьких рукотворних шедеврів. Серед гостей фестивалю представники таких країн, як: Франція, Греція, Білорусь, Литва, Грузія, Узбекистан, Туреччина та інші.

Bilge ARI, одна з шести турецьких майстрів, що прибули на фестиваль з провінції Амасья, виготовляє ляльки з листя кукурудзи. Цією творчістю Більґе займається вже протягом двадцяти років і каже, що в них це давня традиція, такими ляльками матері колись забавляли своїх дітей, а тепер це ще один зразок турецької сувенірної продукції.

Майстер народної вишивки з Узбекістану Акмал Мухіддінов, що народився та виріс в сім’ї ремісників, вміння вишивати переймав у батьків. По закінченню університету у 2006 році Акмал вирішив продовжувати сімейну традицію і серйозно зайнявся традиційною ручною вишивкою — «каштачілік», яка є одним найдавніших видів мистецтва Узбекистану. Вишиває Акмал не сам, долучив до цього заняття всю свою сім’ю — дружину та доньку.

27-річний майстер з Узбекистану Анвар Назаров привіз на фестиваль аплікації з соломки. На їхнє виготовлення Анвар витрачає до півроку часу. Використані матеріали — пшенична соломка, папір, клей. Останнім етапом в довершенні аплікацій є пирографія (буквально «малювання вогнем») — техніка випалювання малюнку на будь-якій органічній поверхні (дерево, шкіра, папір, тканина…) за допомогою розпеченої голки. Цей прийом дозволяє створювати на картині необхідні тіні та світло, які надають малюнку об’ємності.

Щодо учасників з України — то їх дуже багато. Проект «Кобзарський Цех» поєднав Київський, Харківський кобзарські та Львівський лірницько-кобзарський цехи, які працюють над дослідженням і виготовленням традиційних кобзарських інструментів. Мандруючи Україною, цехові братчики співають і влаштовують виставки традиційних кобзарських музичних інструментів, на яких демонструють виготовлені за старовинними зразками бандури, кобзи, колісні ліри, гусла, торбани і гудки. У репертуарі цехових співців — думи, канти, псальми, історичні, козацькі, чумацькі пісні, танцювальні мелодії та ін.

Одним з особливих учасників фестивалю є Школа народного малярства Василя Парахіна, який є засновником школи і народним майстром з низки прадавніх ремесел: плетіння з кореня сосни, соломи, різьблення по дереву та каменю, ткацтво, вишивка. У своїй студії Василь Парахін навчає дітей традиційним прийомам українського малярства. Проект організовано за підтримки Фонду збереження та розвитку української народної культури «Мальва».


На фестивалі ЕтноСвіт дитячий майданчик для дітей від 0 до 4 років радіє найменшим відвідувачам! Забави від Клубу свідомого батьківства «Пузлик» на дитячому майданчику в рамках фестивалю«ЕтноСвіт», ігрова зона (спільне з батьками коло за дитячими забавлянками, потішками, скоромовками та різноманітними пальчиковими вправами, ігри та хороводи для найменших і трішки старших, взаємодія з різноманітними природними та іншими матеріалами: засипання, пересипання, збирання й розкидання); зона творчості (малювання пальчиковими фарбами, аплікації з різних матеріалів, ліплення з соленого тіста, інші види творчості); зона спілкування (постійно діючі консультації, бесіди з батьками на тему дитячого розвитку: фізичного, емоційного, психологічного, інтелектуального).

На фестивалі «ЕтноСвіт» з-поміж всякої іншої смакоти — густий козацький куліш із запашним домашнім хлібом. Куліш готуватимуть на живому вогні самі господарі родинного музею традиційної культури «Хутір Савки». А поруч казанів з кулішем — справжні давні кам’яні жорна, на яких всі охочі можутьь змолоти зерно на борошно, як це колись робили наші предки. А ще, майстер із Київщини Микола Римар на ваших очах із цільного шматка дерева вирізатиме ложки, якими, власне, і можна буде спробувати козацьке вариво.

Як вже зазначалося, Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт» проводиться вперше, але має намір стати щорічним форумом, який збиратиме у столиці України творчих особистостей з різних країн світу з метою взаємо пізнання, налагодження культурних зв’язків між державами та сприяти поширенню іміджу України у світі.

«Пізнаючи культури інших народів, ми глибше пізнаємо свою рідну культуру», — зазначила під чс прес-конференції гендиректор «Мистецького Арсеналу» Наталія Заболотна.

https://www.youtube.com/watch?v=R2C2kKWhqzQ

https://www.youtube.com/watch?v=9_4WyjDyqfo

https://www.youtube.com/watch?v=rv0OH3gKAc0

https://www.youtube.com/watch?v=-MIhAKWWnPg

https://www.youtube.com/watch?v=xWN82Ixsbtk


Які з особливостей фестивалю Вам найбільш приємні


33%, 2 голоса

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов

67%, 4 голоса

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов

0%, 0 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.
7

Комментарии

123.05.15, 09:02

  223.05.15, 12:13

   323.05.15, 14:44

    424.05.15, 00:50Ответ на 1 от doktor_khaos

    Дивіться Травневу ніч https://www.youtube.com/watch?t=154&v=s4QNnxRYHyw

     524.05.15, 00:50Ответ на 2 от Lzarichna

     Танці до ранку https://www.youtube.com/watch?t=154&v=s4QNnxRYHyw

      624.05.15, 00:51Ответ на 3 от Korsar-K

      Ніч танців https://www.youtube.com/watch?t=154&v=s4QNnxRYHyw

       Гость: Dalia

       724.05.15, 02:15

       Дуже приємно, що в такий непростий час буяє таке насичене, цікаве життя.

        824.05.15, 10:24Ответ на 6 от буття

        Ніч танців https://www.youtube.com/watch?t=154&v=s4QNnxRYHywна мою думку з такими патріотичними концертами потрібно їхати на схід у війська підіймати бойовий дух наших вояків.

         924.05.15, 10:40Ответ на 5 от буття

         Танці до ранку https://www.youtube.com/watch?t=154&v=s4QNnxRYHyw

          1025.05.15, 00:04Ответ на 7 от Гость: Dalia

          Дуже приємно, що в такий непростий час буяє таке насичене, цікаве життя.Європейське

           Страницы:
           1
           2
           предыдущая
           следующая