Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Титульн(і)а наці(ї)я

  • 04.12.10, 17:13
Дуда Андрій  (журнал "Тиждень")
 

Коли у липні 2009 року на зустрічі з новообраним Президентом США Бараком Обамою «не перша і не друга» людина у Росії – прем’єр-міністр Владімір Путін заявив, що в Україні проживає 17 мільйонів росіян, то це викликало в’їдливі коментарі в українській та англомовній пресі. Мовляв, як кажуть брати наші менші, «откуда дровішкі?».

Для спростування «демографічних новин» від Путіна багато потуг не треба. У 2001 році відбувся всеукраїнський перепис населення, і його дані у вільному доступі: в Україні не 17 мільйонів, а 17% (8,3 млн.чол.) населення України складають росіяни. Ця історія – зайве свідчення того, яку вагу має гра цифр щодо демографічних даних у міждержавній політиці, особливо, якщо в політику «граються» наші колишні «брати по колисці».

Чекаючи на апатію

У цьому зв’язку викликають занепокоєння теперішні маніпуляції команди Януковича навколо проведення Всеукраїнського перепису населення. Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 року N 581 "Про проведення у 2011 році Всеукраїнського перепису населення" Кабмін Тимошенко призначив всеукраїнський перепис на 2011 рік. Уряд Азарова своїм розпорядженням від 28 липня 2010 року вніс певні корективи – всеукраїнський перепис відбудеться у 2012 році.

Закон України «Про всеукраїнський перепис населення» від 19 жовтня 2000 року визначає перепис населення як «державне статистичне спостереження». Таких державних статистичних спостережень у нашій країні проводиться багато – починаючи від сільськогосподарського перепису і закінчуючи державним статистичним спостереженням щодо розвитку мереж каналізації.

Але значення всеукраїнського перепису – особливе, Ілліч би сказав, архіважливе. Оскільки, перепис населення включає в себе збір даних і щодо етнічного походження громадян України, і щодо їх мовних ознак. А там, де є питання національності і мови, там в Україні неможливо уникнути політизації. Тому в умовах, коли до влади в державі прийшли сили російського реваншизму, ситуація з затягуванням перепису виглядає більш ніж підозріло.

Очевидно, розрахунок тут простий: у перший рік президентства Януковича ще не відбулося системних змін в українському суспільстві в частині його національної і мовної ідентифікації. Попри негатив (у різних інтерпретаціях) до помаранчевого періоду, за останні п’ять років в українському суспільстві інтенсивно формувалась державна ідеологія, значних успіхів було отримано у реалізації національних програм у сфері освіти, телебачення, радіо, кінематографії тощо. Тобто, у тих сферах, які є визначальними у національній і мовній ідентифікації громадян. Тому сили реваншу бояться проводити всеукраїнський перепис сьогодні. Інерція національного відродження останньої п’ятирічки лякає непрогнозованим результатом. До речі, аналогічно пояснюється той факт, що проросійські сили не педалюють в останні роки винесення на всеукраїнський референдум питання про зміни до Конституції України щодо запровадження російської як другої державної мови.

Тим більше, що тенденція попереднього перепису для російського реваншизму невтішна. Якщо порівняти два останні переписи 1989 і 2001 років, то у нас спостерігається дуже цікава тенденція. Українців було у 1989 році 72,7%, а у 2001 році – 77,8%. У свою чергу, росіян було у 1989 році 22,1%, а у 2001 році – 17,3%. Це означає, що по-перше, відбувається збільшення питомої частки тих, хто визначає своє етнічне походження як українське, за рахунок тих, хто раніше себе зараховував до росіян; по-друге, нові покоління українців значно більше ідентифікують свою національність з державною належністю. Як результат, перепис 2011 року міг би продемонструвати, що росіян в Україні уже значно менше.

Розпорошити українців

Можна не сумніватися, що розпорядження Уряду Азарова від 28 липня 2010 року з відтягування дати всеукраїнського перепису викликане очікуванням результатів зворотніх процесів деукраїнізації, які має на меті втілювати команда «проффесіоналів».

Думається, що це не єдиний «креатив» команди Януковича у спотворенні реального національного і мовного образу України. За що б не бралася команда Януковича – вибори, референдум – все закінчується фальсифікаціями. Всеукраїнський перепис – не виняток. Можна не сумніватися, що до часу проведення перепису в Україні буде вжито заходів з розпорошення українського етнічного елементу.Зокрема, можна очікувати, що до перепису-2012 року на Закарпатті буде проведена масова кампанія щодо національної ідентифікації «русинів».

Треба очікувати і ускладнення змісту самої анкети. Якщо на сьогодні у проекті «національного блоку» анкети, розробленої в Адміністрації Президента, фігурують питання «Чи володієте українською мовою?», «Інші мови, якими володієте», «Рідна мова», то на час всеукраїнського перепису ці питання будуть більш розмитими, менш чіткими. Як приклад: якою мовою Ви розмовляєте з друзями, якою мовою Ви розмовляєте в кіно, в громадському транспорті тощо.

На жаль, подібні гіпотези не є лише плодом уяви. Улітку кореспондент Тижня мав нагоду бути присутнім на круглому столі організацій, що захищають права росіян в Україні. Саме тоді Михайло Погребинський вперше анонсував результати своїх досліджень, згідно з якими росіян в Україні стало більше, ніж українців. Схема опитування була саме такою: «Якою мовою ви користуєтесь вдома?», «Якою ви мовою думаєте?».

 І саме тоді учасники круглого столу ( а представляли вони близько 30 організацій) особливо акцентували на майбутньому перепису населення. Наголошуючи, що «до нього треба серйозно підготуватись».

У такт учасникам згідливо кивала присутня заступник Табачника – Ірина Зайцева.

Мета всіх цих потуг – зменшення кількості українців у загальній структурі населення України, з одночасним збільшенням складової російського національного елементу.

Дивує, що досі у нашому інформаційному просторі тема ризиків відтягування всеукраїнського перепису населення не знайшла найменшого висвітлення. Це не стало предметом політичного тиску опозиційних партій у парламенті, про це не говорять у своїх заявах партійні, громадські лідери, правозахисники.

Між тим штучне збільшення чисельності національної меншини – це не лише створення додаткових підстав для постійних заяв МЗС Росії чи вищого керівництва Росії про утиски прав росіян. Наслідки можуть бути значно серйознішими.У жовтні 1938 року високий процент німецької меншини в Судетській області, врешті-решт, став підставою для ліквідації чехословацької державності.

Ми, звичайно, не у ХХ столітті. Тим не менше, слова чеського антифашиста Юліуса Фучіка: «Люди, будьте пильними» чомусь видається дуже актуальними.


71%, 53 голоси

28%, 21 голос

1%, 1 голос

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Україна - UA

uauauauauauauauauauauauauauauauauauauaua
ua_________________ua_________________ua
ua_________________ua_________________ua
ua_________________ua_________________ua
ua____ua___________ua___________ua____ua
ua____uaua_________ua_________uaua____ua
ua____ua_ua________ua________ua_ua____ua
ua____ua__ua_______ua_______ua__ua____ua
ua____ua__ua_______ua______ua___ua____ua
ua____ua___ua______ua______ua___ua____ua
ua____ua___ua______ua_____ua____ua____ua
ua____ua____ua_____ua_____ua____ua____ua
ua____ua____ua_____ua_____ua____ua____ua
ua____ua____ua_____ua_____ua____ua____ua
ua____ua____ua____uaua____ua____ua____ua
ua____ua___ua_____uaua____ua____ua____ua
ua____ua__ua_____uauaua_____ua__ua____ua
ua____uauaua_____ua__ua_____uauaua____ua
ua____ua__uauauaua____uauauaua__ua____ua
ua____ua______ua__uaua__ua______ua____ua
ua____ua______ua___ua___ua______ua____ua
ua____uauauauauauauauauauauauauaua____ua
ua____________ua___ua___ua____________ua
ua_____________ua__ua_ua______________ua
ua_______________uauaua_______________ua
ua_________________ua_________________ua
uauauauauauauauauauauauauauauauauauauaua

Ніякий він не альфа-самець :)

Невеличка цитата з Вікіпедії:

"Премьер-министра России Владимира Путина сравнивают со смотрящим низшего звена преступной группировки — «Альфа Дог» (многими средствами массовой информации данное выражение было ошибочно переведено как «альфа самец», упустив при этом криминальный оттенок."

http://ru.wikipedia.org/wiki/Утечка_дипломатических_телеграмм_США

«Альфа дог» — на американском криминальном языке - смотрящий низшего звена преступной группировки.

http://ru.wikipedia.org/wiki/Утечка_дипломатических_телеграмм_США

Тут як у тому виразі: ти йому в око плюєш, а він каже - божа роса :)

І ще одна цитата:

"В телеграмі за листопад 2008 року зокрема, містився наступний фрагмент:

Алієв отримав листа від президента Медведєва, в якому зазначено, що якщо Азербайджан підтримає визнання більшовицького штучного голоду в Україні "ґеноцидом" в ООН, то він "має забути про Нагірний Карабах взагалі".

http://uk.wikipedia.org/wiki/Витік_дипломатичних_телеграм_США

Там є посилання на оригінальні англомовні тексти...........

Це всього лиш розрозігрів публіки перед.................

Публікації WikiLeaks починають впливати на хід подій в світі.

Хоч поки ще нічого справді серйозного опубліковано не було.

Наші заангажовані телеканали вже присвятили публікаціям WikiLeaks більше часу ніж майданним пристрастям.

Світові лідери в тій чи іншій формі заявляють, що вони, мовляв, не будуть зважати в офіційних відносинах на такі публікації. ХА-ХА-ХА..

Президент США Обама навіть несподівано відвідав таку гарячу точку як Афганістан, і ніби лише для того, щоб там всіх заспокоїти після публікацій WikiLeaks. Але йому, правда, не дали можливості особисто "заспокоїти" президента Афганістана "параноїка та слабку людину, не знайому з основами побудови держави".

Цікаво, хто наступний приїде заспокоювати діючого президента України?? Він, як не параноїк, літає тепер на чи не найдорожчому гелікоптері. (Ющенка мабуть би з'їли разом з вуликами за таке). А його партія дуже грамотно розбудовує державу.

Але це все фігня, бо нас усіх очевидно розігрівають перед якимись дуже стресовими подіями. Перед тими подіями всі ці компромати здадуться дитячим лепетом. І заодно нашу виніжену психіку підготовлюють до інформаційних катарсисів.

Але у всіх одне запитання: хто ж може володіти таким "компроматом" і в такій кількості??

Тут дозволю собі навести окремі цитати з так званого "выступления Мильтона Вильяма Купера на международном заседании МУФОН 2 июля 1989 года в Лас-Вегасе, штат Невада"

"Секретным приказом от 4 ноября 1952 года Президент Трумэн создал суперсекретное Агентство Национальной Безопасности National Security Agency (NSA). Главная задача АНБ состояла в том, чтобы расшифровать язык инопланетян и начать общение с ними. Второй задачей было прослушивание и анализ всех видов сообщений дома и за рубежом, исходящих из электронных приборов с целью сбора секретной информации, как земной, так космической.

Третьей задачей – содержать в строжайшей тайне и не допускать распространения информации о присутствии инопланетян на Земле."

Думаю, що за прикладом Штатів подібні Агентства було створено і в інших країнах..

Але WikiLeaks обіцяло і документи про НЛО..

Драконівська влада - наша реальність??

Інформація отримана мною ще в 2004 році із середовища близького до тодішніх охоронців перших осіб держави:

В Януковича на всю спину татуювання у вигляді дракона.

І ось така цитата звідси http://eduardsamoilov.narod.ru/book3/chapter3.html

"Многие негативные инопланетяне из созвездий Ориона и Дракона не имея возможности воплотиться в физических телах на Земле продолжают воздействовать на человечество «в поисках людей, которые наиболее тесно увязываются с их искажёнными энергетическими полями. Предпочитаемые цели – люди, стремящиеся к власти и контролю, поскольку это доминантные вибрации тёмных Драконовых. Не способные контролировать Землю напрямую вследствие несовместимости с атмосферой и гравитацией планеты, они пытаются контролировать её с астральных сфер или посредством воплощения в человеческую форму. Вхождение в тела мировых лидеров, уже одержимых сильной иллюзией власти и контроля, крайне желательно для тёмных Драконовых, поскольку удовлетворяет их желание сохранить Землю для себя»."

Висновки нехай кожен зробить сам...

Уроки підприємницького Майдану. Революція, яка ще відбудеться

Сьогодні вночі люди тихо зникли з Майдану. Це була блискуча операція влади. Швиденько провели переговори з однією із лідерських груп підприємців, внесли деякі зміни у Податковий кодекс, донесли до людей на Майдані звістку про перемогу, відсалютували і поставили ялинку. Чи міг бути інший фінал? Так. Люди би і самі розійшлися через декілька днів, залишивши по собі лише невелику групу заангажованих політично активістів, які б продовжували вимагати відставки уряду ще декілька днів.

Згадаємо, з чого все починалося. Приватні підприємці по всій країні, які протягом декількох років сплачували в бюджет лише 200 гривень щомісяця опинялися поза законом. Цей величезний базарно-інтелектуальний клас уже звик жити поза державою. Фактично, це була така змова між владою і людьми. Влада крала з інших видів податків, з газових грошей, з приватизації земель, будинків і майна, а людям дозволяла заробляти на себе, не платячи податки. Тому що 200 гривень на місяць назвати податками смішно. Але із зароблених грошей, які вони не віддають у розпорядження чиновникам, бо не довіряють їм, люди фактично оплачували медичне забезпечення, навчання дітей, сплачували хабарі суддям, міліції і всім іншим представникам цієї корумпованої держави. Так і жили люди і держава окремо. Бажання, щоб ця частина нашого населення – найактивніша і найнезалежніша, сплачувала податки – соціально абсолютно справедливе. Але тоді цим людям потрібно було гарантувати, що за свої гроші вони отримають належну медицину, освіту, судочинство і правопорядок і що ці гроші не будуть вкрадені урядовцями та чиновниками. А цього ніхто гарантувати і не збирався.

Саме тому перші вимоги про вето на Податковий кодекс були абсолютно зрозумілими і об"єднували всіх підприємців. Ці вимоги були менш актуальними для інших верств населення. Для цих інших, до речі, такими ж актуальними залишається невиносимість корупційного тягара і неможливість отримати у своїй державі якісний соціальний захист і соціальні послуги.

Якби підприємці почали вимагати від влади переговорів про найважливіші соціальні реформи, про боротьбу із корупцією, про справедливі суди і вільні медіа, які б владу могли контролювати – революція мала б продовження. Вона мала би продовження, якби ці вимоги були підтримані українськими інтелектуалами, так як колись польський Комітет захисту робітників підтримав вимоги "Солідарності" і допоміг їх сформулювати. Але для цього і інтелектуали, і підприємці повинні були би відчувати необхідність об"єднання зусиль. Врешті решт не лише ці дві верстви повинні були б відчути загальні інтереси, а й інші верстви суспільства, які працюють в інших галузях.

Але сталося все прогнозовано. Частина підприємців почала домовлятися з різноманітними опозиційними або навіть провладними силами, для яких важливо вирішити свої тактичні питання. Одне з них – відставка уряду. Очевидно, що при таким чином сформованій провладній більшості на зміну уряду Азарова міг би прийти лише уряд Колесникова, Клюєва чи Бойка, або навіть якогось Пупкіна, призначення якого пролобіювала б перед Януковичем одна з провладних груп. Можливо, такий уряд був би трошки кращим ніж уряд Азарова, а можліво, і гіршим, бо більшість з цих людей, як до речі і багато з їхніх опозиційних попередників сприймають владу так, як про це щиро заявила Богословська – як доступ до потоків, про який потрібно домовитися.

А ці потоки все одно отримувалися б за рахунок тих самих підприємців, і тих самих корупційних схем.

Реальних змін в країні можна досягти лише підтримуючи певні суспільні цінності, а не лідерів. Про ці цінності можна говорити з будь-яким урядом або президентом, а вже потім лише на підставі цих цінностей проводити строкові або дострокові вибори і голосувати за того, чию програму підтримуєш. І тоді не важливо буде, хто переможе на виборах – Янукович, Тимошенко, Тігіпко чи Яценюк. При кожному з них суди будуть чесними, а чиновники не корумпованими.

І все ж таки цей Майдан став великим успіхом нашого молодого громадянського суспільства. Якщо люди уже навчилися таким чином самоорганізовуватися, значить незабаром навчаться і реально використовувати власний досвід для зміни життя країни.

Микола Княжицький,
журналіст, генеральний директор
телеканалу "ТВі".