Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Який прапор України – синьо-жовтий, чи жовто-синій


Вітаю усіх із Днем Прапора України!

Бажаю кожному українцю добробуту, натхнення і злагоди!

Нехай наша країна міцніє, процвітає й шанує свої святині та символи!


На загальнодержавному рівні  це свято Державного Прапора України впроваджено указом Президента України Леоніда Кучми у 2004 р.

Основою для святкування стало багаторічне вшанування українського прапора у столиці нашої держави – Києві. Cаме 23 серпня 1991 року синьо-жовтий стяг вперше замайорів над Київською мерією. Наступного дня, 24 серпня, Україна проголосила незалежність.

Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року затверджено, що національний прапор України складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих  смуг:  верхньої  –  синього кольору, нижньої –  жовтого  кольору. За словами, Леоніда Кравчука, тодішнього очільника України, народні обранці перш за все керувалися думкою, щоб український прапор не нагадував знамено Української Центральної Ради, яке було жовто-блакитним. Крім того, визвольний національний рух ОУН-УПА під проводом Степана Бандери боровся вже під синьо-жовтими стягами. Тож, 1991 року депутати ВРУ затвердили синьо-жовтий прапор.

Однак, щодо розташування кольорів на українському прапорі ведуться суперечки і до нині. Досліджуючи порядок кольорів на прапорі України, провідні науковці весь час вказують на неправильну їхню послідовність. Адже кольори українського прапора здавна символізують дві головні стихії природи — вогонь (жовтий колір) і вода (синій). Тому поєднання жовтого кольору згори,  а синього — знизу відбивають довічну божественну гармонію та симетрію світобудови. Крім того, з сакральної точки зору, жовтий колір означає активний, творчий, сонячно-вогняний, духовно-божественний первень, а блакитний несе пасивне, вологе, консервативне начало, що вимагає активізації й одухотворення. Тож синя смуга, що знаходиться на прапорі вище за жовту, свідчить, що нація визнає панування пасивної складової над активною, консервативної над творчою, матеріальної над божественною. Цей світогляд суперечить природній рівновазі Всесвіту і є руйнівним.


Під синьо-жовтим прапором держава запрограмована на занепад, а не на розвиток. Власне, і за православними канонами іконопису, що прийшли до нас із Візантії, – золоте та жовте символізують Бога, або Вищу Духовність, синє — усе земне.

До речі, за правилами геральдики, прапори зазвичай створюють на основі гербів. Тому колір верхньої смуги полотнища має бути таким, як колір герба, а нижньої — таким самим, як гербове поле. Тому якщо герб України — це жовтий тризуб на синьому тлі, то і прапор має бути жовто-синім, а не навпаки.

Критикуючи Л. Кравчука і народних депутатів Верховної Ради 90-х років ХХ сторіччя, дослідники жартують, що поети-нардепи переконали і президента, і народних обранців, що синьо-жовтий прапор символізує мирне небо і золоту українську пшеницю. А що  Україна – держава хліборобів, тож є логічним такий висновок. Жаль лише, що поети не знали, або не хотіли знати, що українська революція 1917-го року відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. Саме під жовто-синім прапором йшли у бій українські студенти під Крутами. Згадуючи ці події, Володимир Винниченко писав: «Ми рішуче нічого не міняли в суті тої державності, що була за часів Тимчасового уряду. Ми тільки міняли національну форму її — замість біло-синьо-червоного прапора ми вішали жовто-блакитний».


До слова, саме жовто-блакитний прапор запропонував основним символом УНР голова Центральної ради Михайло Грушевський. Однак невдовзі гетьман Скоропадський і головний отаман Петлюра під час змагань Громадянської війни в Україні перевернули прапор. Досі достеменно не з’ясовано, чому саме. Можливо, Павло Скоропадський, скинувши Центральну раду, просто перевернув прапор, щоб символічно ознаменувати переворот. Як би те не було, але на селянському з’їзді гетьман задекларував синьо-жовтий прапор і пояснив, що синє — то небо, а жовте — поля пшениці. Таке пояснення щодо послідовності кольорів українського прапора панує і нині.

Перший президент України Л. Кравчук ділився спогадами, що на початку 1992 року китайська художниця Мао Мао підійшла до нього на одному мистецькому заході й попросила зробити все можливе, щоб змінити розташування кольорів на державному прапорі України. Адже синє згори і жовте знизу на прапорі, за словами художниці, утворюють гексаграму «Пі», — одне з чотирьох найгірших комбінацій. Тоді як розміщення кольорів в послідовності жовто-блакитне на стязі утворює позитивну гексаграму «Тай», що означає: «Розквіт. Щастя. Розвиток». Якщо прапор і далі залишатиметься синьо-жовтим, то тоді країну чекає неминуча деградація, зрада, занепад і крах.

Леонід Кравчук тоді віджартувався від надокучливої китаянки, але, судячи з її пророцтв, за 25 років існування нашої держави, жінка не була далекою від істини.  Можливо, якщо Україна змінить синьо-жовтий прапор на жовто-синій, то наша держава буде розвиватися, зміцніє та розквітне!


З Тернополя в Ріо-де-Жанейро

  • 27.07.16, 11:39

олімпіада

Тернопільське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України повідомляє, що студенти-спортсмени, які навчаються у Тернопільському національному економічному університеті включені до складу збірної України з метою участі у ХХХІ Літніх Олімпійських іграх у м. Ріо-де-Жанейро:

1. Ахадова Світлана Ігорівна – веслування на байдарках і каное
2. Тугарєв Олександр Олександрович – вітрильний спорт
3. Ткачук Вікторія Вікторівна – легка атлетика
4. Тітімець Анна Сергіївна – легка атлетика
5. Мельник Тетяна Юріївна – легка атлетика

http://infoprostir.te.ua/?p=134567

Автомайдан повідомляє

  • 27.07.16, 11:12

Автомайдан продемонстрував маєтки екс-пркурора Тернопільської області!
Як повідомляють ЗМІ, нещодавно працівники НАБУ затримали високопосадовця з підозрою в отриманні неправомірної вигоди. Правоохоронці підозрюють, що пан Сідоров разом із колегою з обласної прокуратури вимагали хабар розміром у 300 тис. грн.
На гачок НАБУ Віталій Сідоров попався вперше. У свій час співробітники Бюро уже робили обшуки в обласній прокуратурі, але тоді міському прокурору вдалося уникнути неприємностей, як і люстрації вцілому.
Це не давало спокою тернопільським активістам громадських організацій, які днями проаналізували декларацію посадовця і викрили у ній багато невідповідностей. Як повідомлється, у декларації за 2013 рік вказано, що Віталій Сідоров володів автомобілем Audi А6, у 2014 цей транспортний засіб зник із декларації прокурора, а у 2015 з’явився у власності членів його родини. Де автотранспортний засіб перебував у 2014 році, – невідомо.
Стосовно нерухомого майна Віталія Михайловича, то він має квартиру в м. Кременець 52,9 м2, проте проживає уже 3 роки поспіль в будинку, який перебуває в користуванні площею 264,1 м2. Довгострокова оренда будинків у Тернополі та передмісті, за ринковими цінами, становить від 350 дол. США за місяць.
Відтак, за рік ця сума складає більше 100 тис. грн., що становить понад 60% від доходу. У декларації Сідорова В. М. не відображено домоволодіння у м. Кременець, що відповідно до відомостей з реєстру прав власності на нерухоме майно належить дружині Сідоровій І. А. з 2004 року.
На переконання громадських активістів, головний прокурор Тернополя приховав чимало своїх володінь і зробив це лише тому, що громаді було б важко пояснити, звідки у нього такі статки, які на одну прокурорську зарплату не придбати. Однак останні заяви НАБУ усе пояснюють.

Отакої!!!

  • 26.07.16, 10:52

Де Бережани, а де Америка, Голлівуд! Однак рід однієї із всесвітньовідомих голлівудських актрис має коріння у багатому на історію та визначних постатей симпатичному галицькому містечку. Барбра Стрейзанд (Barbra Streisand)! Так, саме дід цієї голлівудської знаменитості, як стверджують дослідники, народився у Західній Україні, в містечку Бережани, що на Тернопільщині. Та й інші родичі також.


Ціноутворення в Україні

От, скажіть мені, Народ, на милість, чи нормальне у нас ціноутворення?

Вчора я вжахнулась від цін на цукерки "порошен"...  чому такі дорогі? майже коштовні? чи вони призначені для обраних, не для народу?

Ціни зашкалюють:130 грн, 170 грн., найдешевші: 42–50 грн...

і це в «Карамельці», де дешевше, ніж в інших магазинах.... що ж це таке твориться?...

Чи ми все одно помрем, так і не скуштувавши "корівки"?

Але сьогодні я вжахнулася ще більше, коли зайшла ще в один кондитерський магазин (до речі, теж час від часу купую там через соціальні ціни)!

Так-от, повз уже вжахнутись на ціни продукції «порошен» ,я побачила інші цукерки, які вартують 250 грн., 323 грн. і таке інше. (!!!!!!!!)

Довго роздивлялась асортимент, він був чималий, цукерки з невідомими назвами (подумала, що цукерки білоруські, тому що на дверях крамнички висіло відповідне оголошення).

Довго також думала, чи ставити продавчиням провокаційне запитання: «Чи хтось купує цукерки по 250 грн.?»…

І не втрималась, запитала…

Продавщині в кращих совкових традиціях хамства з підколодним цинізмом і зверхністю відповіли:

Перша продавщиця: «Так, купують, навіть по кілограму».

Друга продавщиця: «Навіть по три цукерки, кажуть, що їм достатньо».

Тут нагодилась і власниця (чи адміністраторка) цукерні: «Це ж білоруські цукерки… Ціни відповідно долара… Долар зараз росте…».

От зараз пишу, і начебто нормальна розмова у нас вийшла в тій крамниці… Але кожну розмову, звичайно, робить тон і емоції… А тон у працівниць (бо всі троє були жіночої статі), тон у працівниць був презирливий, зверхній, ворожий…

Тому я їм резонно сказала: «Бачте, одне запитання щодо ціноутворення  зробило з мене ворога»…

Власниця чи адміністраторка крамниці почала мене напучати, що вона не робить із мене ворога, але якщо взяти цукерки «рошен» і білоруські, то відразу відчувається смак, і шоколаду в білоруських більше, ніж в «рошенах» і т.д., т.п. тощо…

Майже вийшов скандал, тому що я спокійно поставила ще одне запитання: «На чому базується ціноутворення?»

І уявляєте, власниця чи адміністраторка послала мене на прийом до Президента!

На що я їй слушно відповіла, що, можливо, й піду на прийом до Президента, щоб з’ясувати політику ціноутворення в Україні. А ось ця розмова буде записана і описана (що я і роблю в даний час).

Розпрощалися ми на взводі, але я нагадала працівницям цукерні, що я лише поцікавилась: «Чи купують цукерки по 250 грн. за кілограм?».

На що власниця чи адміністраторка сказала, що і авто по 100 тисяч купують.

Я пішла звідтам, але настрій по собі я залишила ще той, та й у мене він не покращився.

Не покращився мій настрій від побутового хамства, не покращився від цін і думок про ціноутворення в нашій чудовій країні – Україні!

Але продовжує муляти ще одне питання, на яке наштовхнула мене власниця (адміністраторка) цукерні: чи записатися мені на прийом до Президента України, щоб достеменно з’ясувати: Яким же чином в Україні регулюються ціни? Яка, взагалі, політика ціноутворення? І врешті, що він, Президент нашої чудової країни – України, думає з цього приводу?

(Я вже мовчу, що почалось все з цін на цукерки «рошен», фабрики (чи концерну, чи якої там організації), що належить йому – Президенту України!!!

Будь ласка, люди, дайте мені відповіді на такі питання:


72%, 18 голосів

16%, 4 голоси

12%, 3 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Віддають у добрі руки

  • 28.04.16, 20:26
Люди, може, кому песик потрібен? Ось які вони гарнюнькі :)Собаки в Осокорках; телефони 0632256820; 067_774_71_66


22 березня

Сьогодні день став на+1 хвилину більшим!
Сьогодні після 16 років після вбивства похоронили те, що залишилось від тіла (без голови!!!!!), Георгія Гонгадзе!
Сьогодні кремлівський суд засудив Надю Савченко до 22 років ув.язнення і штрафу 30 тис. рублів 
(от тільки за що цей штраф?)!
Сьогодні, коли я побачила відео кіборга на протезі, що демонструє модний одяг, я спересердя вигукнула: 
ненавиджу москалів!
Це дуже погано - ненависть, бо треба любити ворогів своїх!
Треба прощати ворогам провини їхні!
Може, вони тоді стануть добрішими - заберуться з нашої землі, відпустять наших полонених і воскресять мертвих???

Тернопільська міськрада намагається узаконити незаконні оборудки

             

У Тернопільському міськрайонному суді почались слухання відповідно внесення змін до Генерального плану міста Тернополя.

Позов проти Тернопільської міської ради щодо порушень у процедурі внесення змін у генплані Тернополя подала відома громадська активістка Ніна Міляновська. Основною  вимогою заявниці є  визнати дії міськради стосовно підготовки документів та проектної документації по внесенню змін до Генерального плану Тернополя протиправними. Адже ті зміни, які сьогодні впроваджуються не тільки архітектурно не обґрунтовані, а й законодавчо не правомірні. Відповідно них не прийнято жодних рішень на сесіях міської ради та не оголошено ніяких громадських слухань. А, між іншим, йдеться про значну територію парків та відпочинкових зон міста Тернополя.

На думку громадських активістів, які були присутні на засіданні суду, міська рада має намір узаконити свої протиправні дії щодо дозволу на забудову Тернополя у зеленій зоні. А це суперечить історико-архітектурному плану, затвердженого Міністерством культури. Також це суперечить і діючому законодавству.

Сторону заявника на процесі представляє адвокат Андрій Кукурудза, а міськраду головний юрисконсульт відділу претензійно-позовної роботи та представництва інтересів в судових інстанціях управління судового забезпечення міськради Оксана Михальчук.

Власне через заяву представника відповідача й відклали судове засідання на декілька днів. Мовляв, жінка не готова до слухання відповідно генплану Тернополя й дізналася про нього тільки в Інтернеті. Тому що до міської ради не надходило жодних заяв про позов. 

Це, звичайно, здивувало і активістів, і присутніх журналістів у суді, адже така поважна інстанція, як Тернопільський міськрайонний суд, не має права не надсилати такій поважній установі, як Тернопільська міська рада, відповідних повісток про слухання справи у суді!

Та поміж тим, наступне засідання щодо порушень у процедурі внесення змін у Генеральному плані Тернополя відбудеться у п’ятницю, 20 листопада. 

http://sylaslova.te.ua/

Не спіть, а дійте!

Або черговий скандал навколо території на бульварі Т. Шевченка, 29, міста Тернополя

               

Дорогі тернополяни, будьте уважні, адже одного чудового ранку ви можете прокинутись, а за вашим вікном замість звичного краєвиду із затишним двором і дитячим майданчиком височить потворний небосхил, що шпилем впирається в небеса!

Так, щось схоже сталося цьогоріч із мешканцями багатоквартирного житлового будинку № 29 на бульварі Т. Шевченка. Жили вони жили довгі роки у своєму домі, і от одного дня зовсім випадково дізналися, що значну частину прибудинкової території, якою вони користувалися тривалі роки і яка чітко визначена генеральноим планом Тернопільського БТІ за їхнім будинком, передали будівельній компанії  «Креатор-Буд» в оренду на 5 років.

Мешканці будинку почали бити в набат, звертатися у відповідні інстанції, нариклад, у  міську раду, щоб відвоювати територію свого подвір’я. Адже за майбутніми планами, для їхнього користування залишиться лише 3 метри прибудинкової території, куди навіть швидка чи пожежна машини не зможуть заїхати у разі небезпеки, не кажучи вже про дитячі гойдалки чи стоянку для автомобілів! (До слова, будинок складається із дерев’яних перекриттів і декілька років тому горів!)

Однак, високі чиновники не почули громадян і не зреагували на жодні їхні заклики скасувати свої рішення щодо передачі прибудинкової території на бульварі Т. Шевченка 29 «Креатор-Буд». А це, між іншим, 0, 2196 га з 518 квадратних метрів, закріплених за будинком.

Тому, не знайшовши відгуку на свої законні вимоги та вважаючи рішення міської ради відповідно передачі приватному підприємству «Креатор-Буд» значної частини прибудинкової території протиправними, одна мешканка будинку за активної підтримки своїх сусідів подала позов у міськрайонний Тернопільський суд на Тернопільську міську раду. Позов покликаний визнати незаконним рішення Тернопільської міської ради, відповідно до якого приватному підприємству «Креатор-Буд» надано в оренду терміном на п’ять років земельну ділянку площею 0,2196 га для обслуговування адміністративної будівлі, складських будівель та столярного цеху за адресою бульвар Т. Шевченка, 31.

Отож, 9 листопада відбулося попереднє слухання з приводу цієї справи у Тернопільському міськрайонному суді. Представником позивачки став адвокат Андрій Кукурудза, який правильно підготував документи до розгляду.

                  

Прикметно, що представник міської ради із незрозумілих причин не з’явився в суд, хоча був повідомлений належним чином і навіть надіслав у суд письмове клопотання про залучення вказаної будівельної фірми до судового розгляду. Позивач коментує цю вражаючу нез'яву представника міської ради до суду, як чергову зневагу до їхніх клопотань. Адже не секрет, що відповідно закону України «Про місцеве самоврядування» орган місцевого самоврядування, тобто міськрада, зобов'язана діяти в інтересах громади і лише з врахуванням приватних інтересів своїх громадян!

Однак в даній ситуації міська рада діяла взагалі без врахування інтересів громади та її членів, не надто переймаючись турботами про комфортне життя мешканців Тернополя! В черговий раз складається враження, що відбулися вибори, і люди знову нікому не потрібні, знову за їхніми спинами вирішують їхні нагальні проблеми, не забуваючи притискати їхні інтереси!

http://sylaslova.te.ua/?p=3668

Скільки можна нас дурити?!

Таке враження, що в нашій країні майже кожен хоче стати депутатом. Кандидатом у депутати може виявитись твій знайомий, сусід чи родич.

Тому що щодня, крім того, що агітки кидають під ноги, під двері, на площах, приходять до тебе в гості кандидати і намагаються втрутитись у твій простір. Їх не цікавить, чим ти живеш, вони прагнуть дізнатися, чи ти проголосуєш за них!

А ти впевнений, щойно вони правдами і неправдами доберуться до «кормушки», не тільки забудуть про твоє існування, а піднімуться на таку висоту, що ти й не дістанешся до них.

Скільки можна нас дурити?!