хочу сюда!
 

Оксана

45 лет, весы, познакомится с парнем в возрасте 45-53 лет

Який прапор України – синьо-жовтий, чи жовто-синій


Вітаю усіх із Днем Прапора України!

Бажаю кожному українцю добробуту, натхнення і злагоди!

Нехай наша країна міцніє, процвітає й шанує свої святині та символи!


На загальнодержавному рівні  це свято Державного Прапора України впроваджено указом Президента України Леоніда Кучми у 2004 р.

Основою для святкування стало багаторічне вшанування українського прапора у столиці нашої держави – Києві. Cаме 23 серпня 1991 року синьо-жовтий стяг вперше замайорів над Київською мерією. Наступного дня, 24 серпня, Україна проголосила незалежність.

Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року затверджено, що національний прапор України складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих  смуг:  верхньої  –  синього кольору, нижньої –  жовтого  кольору. За словами, Леоніда Кравчука, тодішнього очільника України, народні обранці перш за все керувалися думкою, щоб український прапор не нагадував знамено Української Центральної Ради, яке було жовто-блакитним. Крім того, визвольний національний рух ОУН-УПА під проводом Степана Бандери боровся вже під синьо-жовтими стягами. Тож, 1991 року депутати ВРУ затвердили синьо-жовтий прапор.

Однак, щодо розташування кольорів на українському прапорі ведуться суперечки і до нині. Досліджуючи порядок кольорів на прапорі України, провідні науковці весь час вказують на неправильну їхню послідовність. Адже кольори українського прапора здавна символізують дві головні стихії природи — вогонь (жовтий колір) і вода (синій). Тому поєднання жовтого кольору згори,  а синього — знизу відбивають довічну божественну гармонію та симетрію світобудови. Крім того, з сакральної точки зору, жовтий колір означає активний, творчий, сонячно-вогняний, духовно-божественний первень, а блакитний несе пасивне, вологе, консервативне начало, що вимагає активізації й одухотворення. Тож синя смуга, що знаходиться на прапорі вище за жовту, свідчить, що нація визнає панування пасивної складової над активною, консервативної над творчою, матеріальної над божественною. Цей світогляд суперечить природній рівновазі Всесвіту і є руйнівним.


Під синьо-жовтим прапором держава запрограмована на занепад, а не на розвиток. Власне, і за православними канонами іконопису, що прийшли до нас із Візантії, – золоте та жовте символізують Бога, або Вищу Духовність, синє — усе земне.

До речі, за правилами геральдики, прапори зазвичай створюють на основі гербів. Тому колір верхньої смуги полотнища має бути таким, як колір герба, а нижньої — таким самим, як гербове поле. Тому якщо герб України — це жовтий тризуб на синьому тлі, то і прапор має бути жовто-синім, а не навпаки.

Критикуючи Л. Кравчука і народних депутатів Верховної Ради 90-х років ХХ сторіччя, дослідники жартують, що поети-нардепи переконали і президента, і народних обранців, що синьо-жовтий прапор символізує мирне небо і золоту українську пшеницю. А що  Україна – держава хліборобів, тож є логічним такий висновок. Жаль лише, що поети не знали, або не хотіли знати, що українська революція 1917-го року відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. Саме під жовто-синім прапором йшли у бій українські студенти під Крутами. Згадуючи ці події, Володимир Винниченко писав: «Ми рішуче нічого не міняли в суті тої державності, що була за часів Тимчасового уряду. Ми тільки міняли національну форму її — замість біло-синьо-червоного прапора ми вішали жовто-блакитний».


До слова, саме жовто-блакитний прапор запропонував основним символом УНР голова Центральної ради Михайло Грушевський. Однак невдовзі гетьман Скоропадський і головний отаман Петлюра під час змагань Громадянської війни в Україні перевернули прапор. Досі достеменно не з’ясовано, чому саме. Можливо, Павло Скоропадський, скинувши Центральну раду, просто перевернув прапор, щоб символічно ознаменувати переворот. Як би те не було, але на селянському з’їзді гетьман задекларував синьо-жовтий прапор і пояснив, що синє — то небо, а жовте — поля пшениці. Таке пояснення щодо послідовності кольорів українського прапора панує і нині.

Перший президент України Л. Кравчук ділився спогадами, що на початку 1992 року китайська художниця Мао Мао підійшла до нього на одному мистецькому заході й попросила зробити все можливе, щоб змінити розташування кольорів на державному прапорі України. Адже синє згори і жовте знизу на прапорі, за словами художниці, утворюють гексаграму «Пі», — одне з чотирьох найгірших комбінацій. Тоді як розміщення кольорів в послідовності жовто-блакитне на стязі утворює позитивну гексаграму «Тай», що означає: «Розквіт. Щастя. Розвиток». Якщо прапор і далі залишатиметься синьо-жовтим, то тоді країну чекає неминуча деградація, зрада, занепад і крах.

Леонід Кравчук тоді віджартувався від надокучливої китаянки, але, судячи з її пророцтв, за 25 років існування нашої держави, жінка не була далекою від істини.  Можливо, якщо Україна змінить синьо-жовтий прапор на жовто-синій, то наша держава буде розвиватися, зміцніє та розквітне!


7

Комментарии

123.08.16, 12:27

перевертайте, ніхто вас не осудить. хай буде по фен-шую в кожному окремому дворі, тоді може і в усій країні все налагодиться

  223.08.16, 12:59

  А вы друзья, как ни садитесь, Все в музыканты не годитесь (с)
  Работать нужно, а не в рот другим заглядывать и тогда будет не важно в каком порядке цвета на флаге.

  Тут еще забыли упомянуть, что желто-синий был у УПА(м), а сине-желтый у УПА(б) (сам точно не уверен но где-то, в подобных статейках, встречал).
  Да и в 1941, был провозглашен "Акт відновлення Української Держави", а не республики, по образу Скоропадского. Так что если у нас Бандера герой - то флаг правильный,

   аноним

   323.08.16, 13:10

   Воно і без прапора видно

    423.08.16, 13:36


    Кравчук здійснював контроль над КДБ. Тому знав не менше китаянки і робив все на шкоду. Зокрема, взагалі заявляв, що Україні флот не потрібен. Лише за вимогою патріотів пообіцяв його поділити, колись.

     523.08.16, 13:52

     Может это, конечно, и громко сказано, но если еще взять во внимание важность знаков на долларе (о чем подробно здесь: http://blog.i.ua/community/6399/1955511/), то волей-неволей, Вы окажетесь абсолютно правы!

      623.08.16, 16:28

      тут главное ассорти, прапор и вышиванка иначе не зачет
      и здобутков не будет, а так, на грани зрады

       723.08.16, 17:00

       не вижу никакого уважения к цветам флага. никто и не знает точно, он жовто-блакитний или сине-жовтый.

        823.08.16, 21:43

        ***жовто-блакитне на стязі утворює позитивну гексаграму «Тай»,
        що означає: «Розквіт. Щастя. Розвиток».
        Якщо прапор і далі залишатиметься синьо-жовтим - то країну чекає неминуча деградація, зрада, занепад і крах***

        Мао Мао таки була ПРАВА - окрім деградації, зради, занепаду і краху - поки що НІЧОГО іншого НЕ видно в Україні...
        А могла би бути НАЙБАГАТШОЮ країною у Європах, "другою Францією" = http://photo.i.ua/user/295100/213374/14008776/ - як казав Лейба БЛЮМ \"погоняло" для ЛОХтората "Кравчук"\...

        *** А придивіться уважно на купюру "200 грн" - на ній ЛЕЛЕКА ВТІКАЄ з ФОРТЕЦІ, яка символізує Україну = так розлітаються наші діточки з розваленої руїни...
        ===
        СИМВОЛИ ПРАВЛЯТЬ СВІТОМ!
        http://blog.i.ua/user/295100/1379453/ = Україна під ЧОРНИМИ крилами Ангела Темряви