Самовимкнення монітора/Знову перебої з електрикою

Без проблем неможна. Взагалі ніяк. Спочатку несподівано двічі вимкнувся монітор. Погуглив. Виявляється, що таке буває. Хоча спочатку подумав, що ліктем щось натиснув на клавіатурі. А можливо, перегрівся адаптер. Бо монітору вже буде 10 років. Напевно, треба замінювати на новий? У нього вже є дивна смуга у синьому спектрі.

Є ще одна версія, що це хтось з потойбіччя передає сигнал, як було з кімнатним годинником.

А ще "веселіше" стало від нових перебоїв електропостачання. Знову повернулись короткочасні вимкнення електрики. Нажаль це явище теж не має логічного пояснення, бо якщо б проводили ремонтні роботи, світло б зникало надовго. Можливо, хтось у під'їзді колупається. Можливо, перевантаження (хоча звідки йому взятись?).

Зрада-зрадня другого року війни

Після одної занепадницької замітки друга. Про те, що навіть затяті оптимісти "розводять зраду". Що вже казати про панікерів. Отож, у чому "зрада":

- ЗЕлена влада обіцяла не підвищувати комунальні тарифи, однак в новинах вже повідомляють, що цьогоріч у квітні та липні зросте вартість водопостачання і водовідведення на 12%. Це не вселяє оптимізму, тому що в декого ціни й так одні з найвищих в країні. Надодачу йдуть розмови про подорожчання електрики з нинішніх 1,7 грн. аж до 5 грн. Це більш, ніж в два рази. А в країні зараз війна, все дорого, безробіття. Мабуть, всі кредити та фінансові допомоги йдуть на приСлуг народу.
Звичайно, втішають, мовляв, соціально незахищені верстви отримають субюсидії. Однак мовчать, що субсидії не покриють повний обсяг споживання (по-моєму, частину сподживання все одно повинен оплачувати пільговик). Та й нормативи для консенсації занижують.

- Корупція у закупівлях до Міноборони. Якщо раніше казали про яйця по 17 грн., то тепер розповідають про яблука по 51 грн. Це змушує західних партнерів замислитись у доцільності фінансування України. І такі речі лише погіршують ставлення до влади і Міністерства оборони. Але, мабуть, жага до збагачення сильніша?

- Американські солдати не будуть воювати за Україну. Вони вже навоювалися в інших війнах і тепер не хочуть влізати ще кудись. На рабсіянські провокації (наприклад, як збиття безпілотника у нейтральних водах Чорного моря) не будуть вестись. І відкритого протистояння між демократичним і диктаторським світом теж не буде. Найбільше, що можна очікувати від США — політична та військова підтримка. Але якщо не буде перемог на фронті, то й їх можуть зменшити.

- Все більше розмов про погану якість роботи військоматів. Що гребуть всіх без розбору, не навчають толком і відправляють на передову. Хоча військові на фронті кажуть, що їм потрібні навчені та мотивовані люди. А сильних і вмотивованих не беруть.

- Відсутність обіцяного контрнаступу. Поки все, що ми можемо — стримувати наступ росіянськіх зеків і чмобіків. Причому, по клаптику здаємо свою землю, бо русні набагато більше, ніж нас.

- Бажання Зелебородька перемовин з Китаєм, які ні до чого хорошого не призведуть, бо у Сі такі ж самі імперські наміри, як і у Путлєра. І брешуть так само багато. Єдина відмінність в тому, що китайці мудріші і не лізуть на рожон. Інакше б давно зайнялись Тайванем. Для китайських комуністів важливо, щоб Рабсія не розпалась, але була під їхнім негласним контролем. Звичайно, разом з Україною.

Рівень зради зашкалює. Але вірю, що Україне переможе. Хоча впевненості у цьому все менше. Бо як не зовнішні, то внутрішні вороги можуть все зіпсувати.

Дивна тиша

Помічаю, що сусідів все менше чути. Причому, навіть у порівнянні з минулим роком, коли частина мешканців будинку пороз'єджались. Не кажучи вже за доковідні часи, коли шум і гам були нормою. Таке враження, що всі або кудись виїхали, або притихли. Хоча іноді, буває, чутно що розмовляють або ходять, але тихо. Місяць-два як не чутно, що сусіди дивляться тєлік. Давно не чув, щоб набирали ванну для того, щоб скупатись. Однак люди є. Звичайно, багато чоловіків мобілізували, але ж жінки та діти повинні залишитись. Мене така тиша насторожує.

Airplanes

Прикольний трек! Одразу не зацінив, а зараз сподобався.
Звуки незвичні.


Треку вже рік. Але оцінив лише нещодавно.

Рознився зуб/Вплив сварок на роботу/нічний терор

Щоб життя не здавалось спокійним, рознився зуб. Поки що терпимо. Іноді ниючий біль переростає у зудіння. Здогадуюсь, від чого це могло траитись. Як мінімум, не треба було гризти сухарі. Плюс — зуб потихеньку кришеться. Можливо, щось потрапляє всередину. Якщо лікувати, потрібно все розсверлювати, знімати пломбу, прочищати канали. Потім знову пломбувати, ставити штіфт, розчищувати шийку зуба під коронку, знімати мірки, встановлювати коронку. Як згадаю минулорічну півторамісячну епопею з ремонтом, то виникає лише бажання вирвати той зуб, бо нема зуба — нема чому боліти. Минулого року був різець. А кутній зуб набагато більший. Більше коренів. Більше роботи і матеріалів — відповідно, ремонт може заважити аж на 3-5 тисяч грн. Ще й зухвала мобілізація. Так би може менше нервував.

Мабуть буду терпіти.
----
Помітив цікаву річ: після сварок з батьками працюється краще. Збільшується продуктивність. Не знаю, чим це можна пояснити. Мабуть, сублімацією, переключенням уваги.

Стосовно самої роботи, шалений темп дався взнаки: вже видохся, Мабуть, це і є емоційне вигоряння. Надодачу ще й не виспипаюсь. Звичайно, можна було б переключитись на інші завдання (вони є). Але поточний різновид завдання значного обсягу, який й так залишиться ще й на квітень. А інші завдання вимагають більше часу. Відповідно, щоденний заробіток зменьшится, а мороки додасться. Так що затягувати нема сенсу. Тим паче, поточне завдання більш прибуткове, ніж інше.

----
Іще хотів поговорити про нічний терор, який влаштовує русня. Походу, запуск дронів по ночах стає новою тактикою ворога. Причому повідомляють, що беспілотники летять дуже низько, щоб їх не могли засікти засоби ППО. До того ж, дрони часто змінюють напрямок руху, що ускладнює відслідковування. Та й самі запуски розтягують у часі. Мабуть, економлять.

Друга особливість — тренувальні польоти стратегічної авіації. Вчора через це оголошували аж три повітряні тривоги. І, що цікаво, поламка розвідувального літака не стала на заваді таких польотів. Радує лише те, що ракетних обстрілів не було. Але це таке... Напевно, накопичують для масованої атаки.

Ця пісня буде на Євробаченні

Kalush Orchestra випустили пісню про війну (ну, нарешті!). Вперше заспівали англійською. Ще й вперше звучить жіночий голос. До того ж, потужний відеоряд!
Пишуть, що не настільки крута пісня, як попередня, але після другого-третього прослуховування сподобалась.

І є підозра, що ця пісня може бути на "Євробаченні-2023".

 

Сорокет

От і дочекався сорокету! У молодості вважав, що такий вік це ого-го, але за відчуттями, як 33-35. Хоча, якщо чесно, важко порівняти нинішнього себе із собою з минулого, бо є лише "тут" і "зараз". До того ж, поступові зміни важче помічаються. Розумію, що побільшало хвороб. Є підозри на гіпертонію і підвищений рівень цукру. Характер з роками лише погіршується – і це я помічаю як за іншими, так і за собою, але не можу нічого вдіяти. А якщо подивитись на досягнення, то взагалі стане сумно: ні дружини, ні нащадків, ні крутих статків, ні багато друзів. Шо тут сказати..? В молодості вважав, що нічого буде згадати, але було багато чого цікавого, веселого і сумного.

Святкувати не хочеться. Нема настрою. По-перше, тому що брата мобілізували. По-друге, тому що кажуть, що що 40-річчя не святкують. По-третє, вдома постійні сварки з батьками. По-четверте, докучають блохи. Ну і, звісно ж, не до подарунків. Є дещо, що хотілось би отримати, але від коханої людини. Та й не на часі. А про подарунок самому собі теж не може йти мови, бо урбекс-екскурсії зараз не проводять.

Якби пив, то мабуть би набухався. Але вже 2 роки не вживаю алкоголь. Так що єдине, чим можу відволіктись – поринути в роботу.

Макарони швидкого приготування-2

Макарони швидкого приготування, які вперше спробував цьогоріч, здивували мене. А ось їхній смак не дуже сподобався. Звичніші вермішелі і локшини виявились набагато смачнішими. Тому не планував робити продовження огляду. Однак магазини завалені такими продуктами, тож хочеш — не хочеш, все одно би довелося дегустувати. До того ж, власне ці найменування я і збирався скуштувати першопочатково.

Що цікаво, даний різновид макаронних напівфабрикатів представлений лише зарубіжними найменуваннями. За виключенням хіба що вітчизняного "Rollton", який з'явився на ринку наприкінці минулого року і так само раптово зник. Ну а друга особливість полягає у тому, що у макаронних виробах і приправах немає підсилювачів смаку. Плюс ще один фактор — висока ціна.

1. У другій дегустації макаронів швидкого приготування беруть участь литовські "Just Inn" з грибами, "Just Inn" з соусом карбонара, польські "Winiary" з соусом карбонара і наш, український, "Rollton" з куркою. У деяких з них вздулись кришечки, що й змусило прискорити огляд.

Попри упередженість, другою порцією запарюваних спіральок лишився задоволений. Та про все по порядку.

Нашестя бліх

Повторюється історія, яка була влітку 2021-го: спочатку блохи мучили кішку, потім стали докучати нас. Щоночі виловлюю по 4-5 штук. Як виявилось, вони лізуть на світло, як метелики. Але тепер настрибують і вдень. Кицька бідолашна, не знаходить собі місця. Килими вже перестрибує. Просить, щоб несли до туалету.

Не знаємо, що робити. Миємо підлогу відваром полину, але мені здається що то все блохам "до лампочки". Антиблішний нашийник на кицьці відносно новий, тому не хочеться замінювати. Та й краплі від блох крапали нещодавно. Не минув рекомендований інтервал між курсами. При цьому кицьку купали декілька разів спеціальним шампунем від бліх. Втім, все одно безрезультатно. Може щось підкажете?

P.S.: Бліх розвів дворовий кіт. Він, до речі, вже другий тиждень не з'являється. Або пішов у загул, або знає, що ми не зрадіємо новій партії бліх.