Музей автомобілів у Польщі

Здається, шукав відео з одним польським прототипом і натрапив на огляди з автомобільного музею "Скарб народу", який розташовувався (зараз, по-моєму, переїхав) на території колишнього автомобільного заводу у Варшаві (FSO — Fabryka samochodv osobowyh (дослівно — "фабрика легкових автомобілів")). Звичайно, відео польською. Без субтитрів. А на слух інша мова сприймається гірше, ніж у тестовому вигляді. Однак років 12 тому збирав колекційні модельки з польської журналки, та й мови схожі, тож половину сказаного можна зрозуміти.

Цікаво поглибити свої знання з автомобілебудування сусідньої країни, яка зараз допомагаю Україні у боротьбі проти рашизму. До того ж, польський автопром схожий на радянський, а період незалежності Польщі нагадує український автопром періоду незалежності. Крім того, деякі польські автомобілі (переважно, фургоні та мікроавтобуси Ниса і Жук) імпортувались до Радянського Союзу, тому їх можна було побачити на наших вулицях. Та й просто польські автомобілі цікаві.

Ух, скільки написав... А найголовніше, що мене здивувала любов до вітчизняних автомобілів. З таким завзяттям розповідає! Правда, наскільки гарно знається на польсьтких машинах, настільки погано розбирається в радянських та українських.

Цікаво ще й тому, що в музеї є не лише ретро, а й сучасні автомобілі. В тому числі, виготовлені "прикручуванням колес"або зовсім формальним "виробництвом", як Daewoo Chairman, відео про який взяв для прикладу. Про складання цієї моделі у Польщі навіть не написали у Вікіпедії.
До того ж, сам автомобіль цікавий.

Сумніваюсь, що хтось із вітчизняних колекціонерів буде купляти для своїх музеїв не лише вітчизняні Таврії та Славути, а й Ланоси, Віди та Форци. Не кажучи про Богдани/ВАЗи, різноманітні "Жигулі", та іноземні машини великовузлового складання. А у поляків у музеї є "вітчизняне" авто, зібране у кількості 64 екземпляри! Це круто!


З 6-ї хвилини говориться про польську локалізацію цього автомобіля.

Не спиться

Чомусь не спиться. Важко заснути. Хоча на ніч хилить на сон. Але по-перше, кицька серед ночі їсть і ходить у туалет. Причому, в туалет треба відносити (думаємо, що вона просто боїться бліх, тому з'явилась така звичка, щоб її переносили). А корм потрібно відкривати/закривати, щоб не видихався. І ще є один нюанс: кицька весь час провітрюється, тому дреба відкривати/закривати двері. По-друге, ну як це сказати... як же сформулювати... мабуть не треба на ніч пити та їсти. По-третє, з'являються думки або хочеться погуглити якусь інформацію (можливо, в одному з наступних дописів розповім), або додивитись відео (бо не встигаю подивитись свої підписки).

Сплю по 4-5 годин. Якщо вночі будить кицька, то треба чекати, поки вона поїсть. Відповідно, весь сон розганяє. Зранку будять батьки. Пропонують поснідати. Але поки поїси, та ще й наївшись, заснути ще важче, та й пройде якийсь час.Так івиходить, що не досипаю.

З одного боку, начебто, мені вистачає й того, часу, який сплю. Але якість сну мабуть не дуже гарна для здоров'я. Іноді почуваюсь сонним. А що з цим робити не знаю.

Незвичні снеки-2

Дегустація незвичних снеків, що була у попередньому фотозвіті, неочікувано отримала продовження. Річ у тім, що для огляду закупився з запасом, розраховуючи на відсутність деяких продуктів на полицях, однак на диво привезли все (хіба що замінили смак одного снека). Тому залишились дві закуски, які "не туди і не сюди". Звичайно, можна було б з'їсти мовчки — але я ж блогер! Тож, недовго думаючи, вирішив докупити ще і зробити продовження.

А ще у цьому пості я трохи відійду від концепції споживання нових різновидів, оскільки є два смаколика, які пробував раніше, але з якихось причин вони так і не потрапили у звіти. Це — брускети і чіпси з водоростей. Крім того, цей огляд відзначився найдорожчими снеками, які купляв на огляди.

1. Другу порцію незвичних снеків представляють картопляно-пшеничні пелети "Хрустата потата" зі смаком васабі, брускети "Maretti" зі смаком відбірних сирів, кукурудзяні чіпси "Amica" зі смаком бекону, кукурудзяно-картопляні палички "Lays Fritalle" зі смаком бекону, чіпси з насіння льону "Фьючіпси" Baby smart (лагідні), чіпси з тапіоки та креветки "Shrips" класичні, чіпси з водоростей норі "Clearspring" звичайні, чіпси з кокосу "Coco Deli" з апельсином і какао.

Ця підбірка закусок вийшла не менш епічною, ніж перша (хіба що, за виключенням кукурудзяно-картопляних паличок).

Прикольна назва

Прикольна назва генератора. Вона означає абро переслідувача або дослідника занедбаних об'єктів. Ну, можливо, це якось пов'язано з такими приладами, оскільки на закинутих будівлях і підприємствах електропостачання відсутнє.

Раніше, ще за доковідних часів, натрапляв на оголошення з базою відпочинку під назвою "Сталкер".

Ну а щодо сталкерства, планую написати замітку.

Тимчасові файли

Пісоля відеомонтажу назбиралось з десяток гігів тимчасових файлів, які ніяк не вдається видалити стандартними функціями. А використовувати спеціальні програми не хочеться, бо воно витирає все підряд, а детальніше налаштувати неможливо.
Видаляв temp вручну і чистив браузери — не допомагає (раніше одного разу допомагало).
Може щось порадите?

Відеодегустація снеків (продовження)

Продовження відеоверсії дегустації незвичних снеків.



P.S.: Планую продовжити цю тематику.

Викинути чи хай валяється?

Питання зі старою цифромильницею так і не зрушило з місця, хоч бери і влаштовуй опитування, оскільки родина з цього приводу мовчить (там взагалі суцільний ігнор).

31%, 4 голоси

38%, 5 голосів

31%, 4 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Зламалась фотокамера:(

Нещодавно викладав допис про поламку акумулятора на ультразумі, а тепер дійшла черга до цифромильниці — старенької фотокамери. Вчора захотів перевести годинник на літній час, дістав фотік... а він вмикається і не працює: пише про помилку об'єктиву. Здогадуюсь, що він міг поламатись через те, що кицька звалила його. Але вже що є, то є. Хоча не обійшлося без розбірок "хто винен".

Варіантів два: викинути або здати в ремонт. Викидати шкода, бо це пам'ять. Хоча ця фотокамера була єдиною лише протягом 2,5 років. Але виручала, якщо боявся брати ультразум або не було багато місця.

Батьки, звичайно, звинувають мене. Мовляв, чого не слідкував за кицькою? Так я працював. Кицьку не втримала мама. А я винний?! Це нормально?! Та й не факт, що я б дав кицьці раду, бо вона така вертлява, а реакція у самого не дуже гарна. До того ж, якщо я буду слідкувати за кицькою, нікому буде заробляти гроші.
Другий "наїзд" про місце, де лежав фотік. А куди його перекласти, якщо це єдине більш-менш безпечне місце вдома?! Запитую: у відповідь мовчать. Ну так ви ж самі пропонуєте або питаєте, то відповідате на зустрічні питання! Мовчать.
Намагаюсь логічно пояснювати. Теж у відповідь жодних контраргументів. Так чому тоді ображаєтесь?

Сказав, що ремонт нехай сплачує з пенсії — так вона  сльози. А шо тут такого?!


Проблема в тому, що я не знаю нормальних сервісів. А одна відома мені точка працює як попало. Й то, сумніваюся в компетентності майстра.
Ще одна проблема — страшно кудись виходити. Зараз військоматам дали прочухана, щоб не гребли всіх підряд, проте не впевнений що до них дійде.

В принципі, для зйомок у мене є ультразум і смартфон — їх цілком достатньо. Але на цьому фотіку ностальгічні знімки. Крім того, ним було зручно фотографувати покази лічильників. Ну, нехай тепер самі дивляться.

P.S.: Й так на нервах, бо вчора вимикали електрику під час ввімкненої техніки. Так що не сваритись неможна. Нажаль.

Відеодегустація снеків

Відеоверсія дегустації снеків.

І це лише перша частина.


Незвичні снеки

Хотів вже запитувати читачів: "Що ще можна продегустувати?" Бо після мобілізації брата на військову службу і зустрічі свого 40-річчя все натхнення кудись поділось. До того ж, через аврал на роботі ніколи думати. Але раптово згадав, що давно не їв снеки. Наприклад, "класичні" чіпси востаннє споживав у 2012 р., а нові різновиди смаколиків — брускети і солоні кукурудзяні палички спробував ще за доковідних часів. Відтоді закусок (саме так перекладається "snack") не куштував. Хоча харчова промисловість не стоїть на місці і з того часу з'явилось багато нових незвичних снеків.

Що маю на увазі під словосполученням "незвичні снеки"? Це всі перекуси, окрім картопляних чіпсів, сухариків, брускет, смаженого арахісу, солоних кукурудзяних паличок. І нехай це не дуже здорова їжа, проте смачна. Тим паче, вона може здивувати.

1. На дегустацію незвичних снеків назбирав аж 8 найменувань: кукурудзяні кільця "Gonzo" зі смаком кальмара, кукурудзяно-картопляно-пшеничну соломку "Gonzo" зі смаком грибів, картопляну соломку "Своя лінія" зі смаком сметани з зеленню, кукурудзяні чіпси "Cheetos" зі смаком піци, цибулеві кільця пшенично-картопляні "Хрустата потата" зі смаком кропу та сметани, рисові чіпси "B.Yond" зі смаком сиру Чеддер і томатного соусу, смажену кукурудзу "Big Bob" зі смаком сиру, хрусткий нут зі смаком томатів і базиліку.

Вважаю, що такої кількості вистачить на огляд. Тому приємного апетиту та перегляду!
[ Читати далі ]