Прихильники Аделаджі готують "майдан" за $500 мільйонів?

На випадок арешту пастора Сандея Аделаджі "Посольство Боже" має екстрений план: від  організації наметового містечка до пікетів й навіть голодування.

Про це йдеться у відповідному документі, який є в розпорядженні "Газети по-київськи".

За словами джерела видання у правоохоронних органах, таємна схема порятунку пастора вже  починає втілюватися в життя.

Зокрема, прихильники Аделаджі розгортають повномасштабну кампанію обілення пастора, імідж якого підмочений кримінальною справою щодо величезного шахрайства.

На таку кампанію можуть витратити близько $500 мільйонів, акумульованих на рахунках церковного "Клубу тисячі мільйонерів".

Поки що нібито запущено першу частину плану - на підтримку пастора роздають "позитивні" листівки, готують виступи у ЗМІ. Крім того, за інформацією видання, близько 600 осіб займаються написанням позитивних коментарів про пастора в блогах, форумах і соцмережах в інтернеті.

Однак, у випадку арешту Аделаджі, його підопічні готові розпочати масштабні акції протесту, наметові містечка й навіть голодування.

Офіційно у МВС цю інформацію не підтверджують, однак, окремі міліціонери кажуть,  що від прихильників Сандея можна очікувати що завгодно.

Тим часом у церкві Аделаджі говорять, що їм зовсім не потрібно спеціальних планів, тому що люди за власною ініціативою будуть захищати свого пастора у випадку, якщо його арештують.

Українська правда. Київ.

Прихильником якої з провідних політичних сил в Україні є ви?

Опитування: Прихильником якої з провідних політичних сил в Україні є ви?

10%, 11 голосів

1%, 1 голос

4%, 4 голоси

12%, 13 голосів

40%, 42 голоси

0%, 0 голосів

6%, 6 голосів

27%, 28 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Ініціатива посткомуністичних країн ЄС



Шість центральноєвропейських країн ЄС закликали Європейську Комісію накласти заборону на заперечення злочинів комунізму, так само як у багатьох країнах Європи заборонено заперечувати злочини нацизму.

Разом з чеським міністром закордонних справ Карлом Шварценберґом відповідного листа підписали його колеґи з Болгарії, Угорщини, Литви, Латвії та Румунії. "Питання засадниче, – цитує Шварценберґа чеська інформаґенція ЧТК. – До тоталітарних режимів мусимо підходити з однаковою міркою".

В інтерв’ю газеті Lidov noviny шеф чеської дипломатії зіставив Гітлера й Сталіна: "Правду сказавши, Сталін знищив більше людей. Обидва були масовими вбивцями, а ті, що їм служили, були слугами смерті. Крапка!". "Листа шістьох" адресовано єврокомісару з питань юстиції та прав людини Вів’єн Редінґ.

Ініціатива приурочена до звіту Єврокомісара

Редінґ найближчими днями має подати звіт, у якому йтиметься і про заперечення злочинів комунізму. Автори листа наполягають, щоб згадане "заперечення" розцінювалось як незаконне. Чеський сенатор Яромір Щетіна вважає, що започаткована Чехією ініціатива має реальний шанс на успіх.

"Європа, – каже він, – мусить, нарешті, покінчити як з нацизмом, так і з комунізмом". За даними "Чорної книги комунізму", в усьому світі від рук прибічників марксистської ідеї загинуло 94 мільйони людей.

Автор: Микола Шатилов

Редактор: Захар Бутирський

Deutsche Welle

Мер Одеси заборонив українську мову в документах



Засідання нового виконавчого комітету Одеської міськради пройшло без використання української мови, а документи міському голові подаватимуть лише російською.

Мер Одеси Олексій Костусєв запропонував спілкуватися російською на першому засіданні нового виконавчого комітету Одеської міськради.

Він попросив прийняти російську мову мовою спілкування в ході проведення засідання. Депутати одноголосно ухвалили рішення.

До того ж мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також виключно російською.

У світлі прийнятого рішення, Костусєв заявив, що нова міськрада буде працювати значно ефективніше попередньої і пообіцяв усім нелегку працю на ниві благоустрою життя одеситів.

Відзначимо, попередній міський голова також спілкувався з депутатами російською мовою.

Як повідомлялося напочатку грудня, Одеська міськрада створила робочу групу з розробки програми "Розвиток та збереження російської мови в місті Одеса".

7 вересня у Верховній раді був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром Єфремовим, Петром Симоненком і Сергієм Гриневецьким.

Формально цей законопроект не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично і всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Ухвалення закону про мови в Україні парламент відклав на невизначений термін.

ТСН.

Андрiй Окара: "Жорстокiсть влади прискорює народне повстання"



Якщо ще вчора домiнувала думка про те, що влада сильна як нiколи, то сьогоднi кiлькiсть скептикiв зростає. Новi вуличнi протести наочно демонструють, що влада насправдi дечого боїться, вона зовсiм не така монолiтна, як це може видатись на перший погляд.

Про те, якi проблеми можуть пiдiрвати владу Партiї регiонiв, Андрiй Окара розповiв в iнтерв'ю "Експресу".

-- Як ви оцiнюєте перспективи Вiктора Януковича та його команди при
владi?

-- Майбутнє Партiї регiонiв -- це велике i складне питання. Нинi вони радiють, що отримали ледь не всю владу. Але мало хто з них замислюється, яка та влада -- легiтимна вона чи не зовсiм, має пiдтримку громадян чи теж не зовсiм. Перед новою владою постає величезне питання: "Що робити?" А вони наразi дають вiдповiдь тiльки на  питання: "Хто винен?"

Поки що команда Януковича й далi говорить про "стабiльнiсть" та "порядок", але всi її дiї мають переважно спонтанний характер. Жодної
стратегiї там нема! А тим часом цiни зростають, тарифи на газ -- теж, новий Податковий кодекс знищить дрiбний i середнiй бiзнес, витворить армiю безробiтних жебракiв. Пiдвищувати зарплати бюджетникам i пенсiї немає можливостi.

Нинiшня українська економiка -- це економiка-паразит, що великою мiрою iснує на грошi рiзноманiтних мiжнародних органiзацiй, явно не благодiйних. Розгребти той обсяг проблем, за який тепер вiдповiдає влада, майже нереально. Тому не знаю, чи варто тiшитися Партiї регiонiв iз приводу того, що вони тепер мусять вiдповiдати за всю цю безнадiю.

-- Якi проблеми можуть виникнути в цiєї полiтичної сили найближчим
часом?

-- Як показали останнi мiсцевi вибори, довiра населення до регiоналiв стрiмко зменшилася, якщо порiвняти, якою вона була на початку 2010 року. Тож можна дiйти кiлькох важливих висновкiв: по-перше, в українському суспiльствi панують апатiя, втома та розчарування вiд полiтики, а це за певних обставин загрожує бунтами вже в недалекiй перспективi. По-друге, багато спостерiгачiв скаржиться на те, що легiтимнiсть влади регiоналiв у багатьох мiстах викликає ну дуже великi сумнiви, i називають насамперед мерськi вибори в Одесi та Харковi.

Тобто викликiв, що постали перед Партiєю регiонiв, значно бiльше, анiж реальних полiтичних ресурсiв.

Крiм того, у "Регiонiв" величезнi внутрiшнi проблеми, якi полягають у неоднорiдностi її членiв. Адже переможцями хочуть бути всi, тому в цю партiю зараз прийшло чимало таких, хто використовує її як iнструмент для вирiшення особистих бiзнесових i кар'єрних проблем. У кращому разi такi партiйцi недолюблюють своє керiвництво, у гiршому ж (i я бачив чимало таких прикладiв) -- тихо ненавидять, вважаючи себе приниженими через вiдсутнiсть iнших варiантiв реалiзацiї власних полiтичних амбiцiй. Такi люди створюють серйозну загрозу -- це бомба сповiльненої дiї, яка може "вибухнути" будь-якої митi iзсередини.

-- Майже з перших днiв президентства Вiктор Янукович почав вибудовувати в Українi "клон" росiйської владної вертикалi. Та чи матиме така полiтика в нашiй державi той самий ефект, що й у вас?

-- Спроби Януковича вiдтворити росiйську модель управлiння в Українi
приреченi на крах -- як приречене на крах будь-яке мавпування в соцiально-полiтичнiй сферi, котре не має пiд собою вiдповiдної онтологiї та iнститутiв.

Iз "владною вертикаллю" виходить лише поверхово. Примiром, змiнили
форму правлiння -- скасували полiтреформу, повернулись до президентської республiки. Але на що може спертися режим Януковича у
своїй полiтицi?

Згадаймо, на чому збудований i тримається росiйський полiтичний режим? По-перше, це високий рейтинг росiйських лiдерiв -- Медведєва та Путiна.

По-друге, росiйськi колеги Януковича й Азарова утримують свiй авторитет завдяки власнiй харизмi. Янукович хiба лiтав на вiйськовому лiтаку? Або плавав у пiдводному човнi? Чи завiв собi блог на "Твiттерi"  й пише туди повiдомлення зi "смайликами", як то робить Медведєв? Або щодня говорить про модернiзацiю країни? Харизма Медведєва полягає у його сучасностi,
зрозумiлостi для молодого поколiння. Путiн же -- це бренд свiтового рiвня, нематерiальний росiйський актив.

Нi того, нi iншого не скажеш про Януковича чи Азарова.

По-третє, режим Медведєва-Путiна має рентний ресурс -- вiд продажу
нафти й газу. Це дозволяє будь-яку хвилю народного невдоволення погасити пiдвищенням соцiальних виплат.

По-четверте, треба враховувати вiдмiннiсть української i росiйської
полiтичних культур.

-- Що ви маєте на увазi?

-- У Росiї столiттями складалися традицiї самодержавства, їй притаманний моноцентризм влади. Натомiсть для України характерними є традицiї полiархiї. Щоби здолати цi традицiї, потрiбен надвеликий запас мiцностi полiтичного режиму. А цього нема. Звiсна рiч, завжди є спокуса компенсувати недостатню мiцнiсть режиму надмiрною жорстокiстю. Але в українських умовах жорстокiсть влади прискорює народне повстання.

-- Що ж може стати приводом для початку руйнацiї владної пiрамiди
Януковича?

-- Найбiльша загроза для цього режиму -- аж нiяк не в штабi Юлiї Тимошенко чи Арсенiя Яценюка. Найбiльша загроза -- протистояння
бiзнесових кланiв усерединi Партiї регiонiв. Поки що Президентовi вдається зберiгати баланс мiж цими внутрiшнiми угрупованнями, але колись вiн його втратить. Боротьба за вплив на лiдера мiж двома основними "кланами" рано чи пiзно закiнчиться на чиюсь користь, щойно якась сторона отримає найменшу зовнiшню пiдтримку -- полiтичну, фiнансову, iнтелектуальну чи iнформацiйну. Оце, а не опозицiя, нинi є найбiльшою загрозою для Вiктора Януковича, його оточень i Партiї регiонiв. Адже перемога завжди заслiплює.

Олександра ТАМКОВА, Експрес

У Полтаві з'явились білборди з антирекламою Г.Суркіса (фото)



У Полтаві на сміттєвих контейнерах жителі міста вже бачили заклики до того, щоб відправити у відставку президента Федерації футболу України Григорія Суркіса.

Днями у різних районах міста з'явилися і білборди з відповідними закликами.

Наразі не відомо, хто є замовником цієї "реклами".

"Майдан".

6 грудня два полтавських села першими вписали до «чорної дошки»

70 років тому, 6 грудня 1932 року, Рада Народних Комісарів УСРР та ЦККП(б)У прийняли спільну постанову про занесення на «чорну дошку» сіл, які злісно саботують хлібозаготівлю. За цією постановою два села теперішньої Полтавської області с. Лютеньки Гадяцького району і Кам'яні Потоки Кременчуцького району одні з перших були занесені на республіканську «чорну дошку».

Загалом, цього дня до переліку внесли шість населених пунктів України.

Колгоспам-божникам, що не виконали плану хлібозаготівель, припиняли всяке централізоване продовольче і промислове постачання, призупиняли будь-яку торгівлю продуктами та товарами, кредитування, вимагали повернути уже видані кредити, здійснювали «очищення» колгоспів від «контрреволюційних» елементів. Навколо сіл встановлювалися «загороджувальні» загони, вхід та вихід із села контролювали.

Так, під час Голодомору 32-33 років у с. Лютеньки загинуло, за неповними даними, понад 3 тис. людей, а у с. Кам'яні Потоки - понад 1 тис.

Новини Полтавщини