Fyrisan - плавучий город в центрі міста

Влітку в самому центрі шведського міста Уппсала, на річці Фіріс, розростається плавуча ферма. Вона розташована у всіх на виду, щоб кожен міг бачити, які овочі і фрукти можна вирощувати в цьому районі.

Fyrisan - плавучая ферма: Городские фермы

 
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
 
Fyrisan - плавучая ферма: Городские фермы
________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Fyrisan - плавучая ферма: Городские фермы
Кожен відвідувач може вільно зайти на плавучу ферму і отримати пораду про те, як виростити  рослини, а також взяти додому деякі з свіжозібраних продуктів.
 
Плавуча ферма Fyrisan також виступає в якості місця для проведення дискусій, що стосуються міського сільського господарства. Тут проводяться семінари присвячені: зміни клімату, приготування їжі з органічних продуктів, пермакультури і вирощуванню овочів.
 
Щоб розвіяти міф про  проблему створення власного городу, плавуча ферма зроблена максимально просто з найдоступніших матеріалів.
 
Fyrisan - плавучая ферма: Городские фермы

На цьому плоту вирощуються всілякі їстівні рослини, а також рідкісні та дикі рослини

Fyrisan - плавучая ферма: Городские фермы



7381АК

8 порад, щодо походів на ринок

как ходить за покупками на рынок: Готовим дома, местная еда, рецепты

1. З ранку раніше
 
Найкраще йти на продуктовий ринок рано вранці, коли там ще не товчуться люди і немає матусь з колясками. Вибір з ранку завжди більший і різноманітніший. А головне, вранці приїжджають самі виробники: фермери, селяни, дачники. Знайдіть це місце! Вони швидко распродують свій товар і їдуть назад додому. Далі їх товар продають перекупники.
 
2. Візьміть певну кількість грошей
 
Похід на фермерський ринок - це економічний спосіб робити покупки, тут можна поторгуватися, а головне отримати свіжі натуральні продукти. Але це також легкий спосіб смітити грошима, якщо ви не будете обережні. Знайте свій бюджет і дотримуйтеся його, беріть тільки обмежену суму грошей.
 
3. Уникайте готової продукції
 
На ринку часто пропонується вже приготовлена продукція і часто трапляється так, що вона значно дорожче, ніж самі продукти, як то: сири для гурманів, варення, закрутки, солодощі. Вчіться готувати все самі, а на ринку купуйте тільки первинні продукти.
 
4. Не перестарайтеся, якщо ви плануєте з'їсти свіже
 
На ринку часто розбігаються очі від достатку різної смакоти. Не дозволяйте вашим очам бути більшими, ніж ваш шлунок. Купуйте розумну кількість, щоб нагодувати голодні роти у себе вдома, і не викидати їжу. Якщо, звичайно, ви не купуєте оптом, на закрутки ...
 
5. Беріть поки сезон
 
Якщо ви хочете заготовити закрутки на зиму, зараз це зробити саме час. Ви можете домовиться з фермером в кінці дня і все, що не продалося, забрати за дешевою ціною. Або домовиться з ним, щоб наступного тижня він привіз вам все, що вам потрібно.
 
Але в першу чергу завжди купуйте, щоб поїсти, а не, щоб закрутити. Наїдайтеся вітамінів, поки вони свіжі.
 
6. Спілкуйтеся, розташовуйте, торгуйтеся
 
Поступово привчайте себе спілкуватися з людьми, це не супермаркет, де потрібно мовчки знімати пакети з полиць і пробивати їх по штрихкоду. Розцінюйте похід на ринок, як зустріч зі старими друзями. Якщо минулого разу він продав вам хороший продукт, похваліть, якщо поганий посваріть. Але не мовчіть!
 
Незабаром ви будете знати всіх і вас всі знатимуть. Вам вже не впарити застояний товар, і завжди в бонус дадуть ще жменю. Звіряйте ціни і торгуйтеся, на ринку стояти нудно, без торгівлі.
 
Ви повинні повертатися з ринку не тільки повні продуктів, але й сповнені позитивних емоцій. Це те, чого ви ніколи не отримаєте в супермаркеті.
 
Пам'ятайте! Йдучи на ринок ви голосуєте своїм гаманцем за розвиток місцевого селянина, а не великих безликих продуктових корпорацій.
 
7. Будьте свідомим покупцем.
 
Вирушаючи на ринок обов'язково беріть з собою все необхідне: тканинну сумку або авоську, банку з кришкою, мішечки на крупи. Намагайтеся використовувати поменше пластика і целофану.
Пам'ятайте, своїм прикладом ви мотивуєте людей поводитись так само і це може зменшити кількість пластикового сміття в в суспільстві.
Використовуйте велосипед або тачку, замість машини. Не ходіть на центральний ринок без особливої потреби, віддавайте перевагу місцевим місцям збору дачників і селян.
 
8. Не дотримуйтеся списку
 
Збираючись на фермерський ринок, привчайте жити себе не за списком, а по сонячним циклам, по сезонах. Щоразу виглядайте ті продукти, яким підійшло час дозрівання. Наша культура споживання неймовірно багата і різноманітна, але зрозумієте ви це, коли почнете видивлятися і пробувати все, що дає наша земля. Іноді наші бабки приносять такі незвичайні речі, що їх навіть в інтернеті складно знайти. І коштують вони копійки.
 
Ми повинні відроджувати різноманітність нашої кухні і біорізноманіття наших земельних ділянок.


7381АК

Чому вони досі разом? Жахлива реальність...

Британських учених  зацікавило питання, що ж тримає подружжя разом, чому люди не розлучаються довгі роки? І що є запорукою міцного шлюбу?
 
І що ж вдалося з'ясувати вченим британської юридичної фірми Seddons в результаті опитування 2 тис. одружених чоловіків і заміжніх жінок? 
 
брак и развод
Ось які несподівані результати були отримані:
 
59% жінок охоче і швидко розлучилися б з чоловіками, якби не боялися без них опинитися в бідності;
12% респондентів - і чоловіків, і жінок, готові залишитися в нещасливому шлюбі заради безтурботного життя;
30% залишаються в обридлому шлюбі тільки заради того, щоб позбавити себе від стресу у зв'язку з розлученням;
37% відповіли, що залишилися б у шлюбі заради дітей;
25% заявили, що від розлучення їх утримують думки про витрати на адвокатів і суд;
42% "женатиківв" бояться, що втратять будинок, якщо доведеться розлучатися;
30% сказали, що бояться залишитися взагалі ні з чим у разі розлучення;
30% чоловіків не розлучаються, бо бояться втратити дітей;
50% респондентів зазначили, що пішли б до психолога, щоб врятувати сім'ю, у випадку розлучення;
20% не стали б нічого робити, якби з'явилася загроза розлучення.
 
І самі депресивні цифри:
 
12% жінок і чоловіків, які перебували у шлюбі, заявили, що в їх сім'ї немає любові;
35% підозрюють, що їхній шлюб позбудеться любові в найближчому майбутньому;
56% визнали, що вони не повністю щасливі у шлюбі
майже 56% сказали, що думають про розлучення.


Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/news/chomu-voni-dosi-razom-zhakhliva-realnist/

Як реагувати на стреси на роботі

1. Перепишіть сценарії своєї поведінки
З часом у всіх нас виробляються ментальні сценарії, які запускаються в наших головах при певних обставинах. Ці сценарії диктують нам все аж до того, що говорити і як діяти в різних ситуаціях. Щоб стати по-справжньому рішучою людиною, яка управляє стресом, перепишіть їх.
 
Згадайте кризову ситуацію, яку вам довелося недавно пережити. Як ви реагували, і що заважало відреагувати більш ефективно? Випишіть цей сценарій і назвіть його «невдалим».
 
Слідом напишіть більш ефективний і переконливий ментальний сценарій, який вам хотілося б слідувати в наступний раз. Це буде «рішучий сценарій», який ви будете використовувати замість свого невдалого способу дій.
 
Помістіть свої записи так, щоб їх можна було легко витягти і повторити, коли ви зіштовхнетеся зі стресом або з почуттям сильної тривоги. Періодичне повторення в кінцевому підсумку повністю перепише ваші сценарії і дозволить вам реагувати на ситуацію тільки ефективним способом.
 
2. Виділіть для себе дії, які заспокійливо впливають на вас
Потрудіться знайти для себе особисті методи, які діють на вас заспокійливо. Знайте про них і застосовуйте по ситуації.
 
3. Дивіться в корінь ситуації
Тривога в основному пов'язана з невизначеністю. Тому в стресі перше, що потрібно зробити, - зменшити цю саму невизначеність. Наскільки це можливо. Шукайте контекст, який дасть уявлення про реальний стан речей. Уявіть факти такими, які вони є, без емоційних забарвлень. Можливо, вже на цьому етапі тривожність відступить. Якщо ж ні, тоді ...
 
4. Визнайте стан тривожності
Дослідження професора бізнес-школи Гарварда Елісон Вуд Брукс говорять про те, що стрес потрібно визнавати, а не пригнічувати. Замість повторення мантри «Я абсолютно холоднокровний» краще змиритися зі своїм тривожним станом і сказати собі: «Так, я хвилююся». Тоді будь-яку тривогу можна перевести в енергійність.
 
До слова, ті, хто розглядають хвилювання як союзника, виявляються менш втомленими і виснаженими роботою.
 
5.  Не приймайте ситуацію на свій рахунок
Не приймайте будь-яку  стресову ситуацію як особисту, постійну, неминучу або глобальну проблему. Будь-який стрес повинен сприйматися як безособова, непостійна ситуація, яку можна вирішити, а то  й уникнути. Щоб перестати звинувачувати себе в  незрозумілій ситуації, вчасно зупиніть внутрішню розмову з самим собою.
 
6. Подивіться на себе з боку
Будь-який стрес - це зміни. Якщо ви не чекаєте змін природним чином, вам необхідно іноді дивитися на події з боку, і краще робити це досить регулярно. Навіть якщо ви не займалися розгляданням себе в спокійній ситуації, в тривожній   обов'язково практикуйте.
 
Перейдіть від неусвідомленої реакції до осмисленого вибору. Запитайте себе:
 
Що / хто в мені запускає відчуття стресу і наскільки воно корисно для мене?
Яке почуття буде зараз для мене більш корисним, і які мої дії допоможуть запустити його?
Подумайте, що потрібно змінити, щоб відсторонитися від стресу, і дійте.
 
7. Перевіряйте свої рішення, прийняті в стресовій ситуації, на кому-небудь спокійному
Стрес - саме досліджуваний неврологічний стан. Так от, дослідження говорять, що під тиском тривоги правильні, раціональні рішення можуть і не прийнятися. Тому якщо вам здається, що ви все ж робите вибір на стресі, ніколи не зашкодить почути іншу думку.


Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/news/yak-reaguvati-na-stresi-na-roboti/

Для потрійного результату!

Більшість з нас виросли в суспільстві, де успіх нагороджується, а провал карається. Це починається ще в дитинстві, коли ми тільки встаємо на ноги. І продовжується в школі, у спорті і на роботі.
 
Заохочувати успіх і карати за невдачу здається абсолютно логічним. Люди, як ми вважаємо, заточені повторювати дії, які призводять до похвали. І уникати дій, за які карають.
 
Однак .......: У більшості сфер, де люди вчаться, змагаються, переможців меншість. І коли  нагороджують тих, хто виграв,  одночасно засуджуєють більшість, за те, що вони не виграли.
 
Ті кілька людей, які завжди на вершині, процвітають при такому підході (і впадають у страшну депресію, коли не досягають успіху). А решта поступово перестають навіть намагатися ...
 
Постійний  вплив покарань і  несхвалення створюють тип мислення, з яким людина скоріше не буде навіть намагатися спробувати і потерпить провал.
 
 «Краще не пробувати, ніж пробувати і потерпіти провал». Якщо  були якісь труднощі в роботі, спорті, навчанні, докладалось зусилля секунд 15. І поразка . Однак якщо бути  наполегливим, можна досягти мети. І тільки коли позбутися такого мислення,можна  зробити гігантський прорив у бізнесі і житті.
 
Якщо  хочеш максимальної продуктивності від  підлеглих або дітей, не хвали або карай за результат. Заохочуй процес.


Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/news/dlya-potrijnogo-rezultatu/

Дороги з сонячних панелей для отримання нескінченної електрики

Сімейна пара Джулія і Скотт Брушоу розробили сонячні панелі, якими вони прагнуть накрити всі дороги США. І, можливо, це було б черговою фантазією, якби вони не зібрали на IndieGoGo більше $ 2 млн на свій проект.

Solar Roadways - дороги из солнечных панелей : Устойчивые изделия и конструкции

10 років вони працювали над створенням системи сонячних панелей Solar Roadways, які змогли б витримувати навіть найбільші навантаження. І ось вони нарешті знайшли формулу спеціального текстурованого скла для покриття панелей, які не просто можуть витримувати екстремальні навантаження, але й підтримувати стандартне зчеплення шин.
 
За їхніми розрахунками, на піку виробничих можливостей їх система здатна виробляти втричі більше електроенергії, споживаної населенням США. Також буде можливо забезпечувати електроживлення електричних транспортних засобів через «передавач», встановлений на дорозі.
 
 
 
А що якщо дощ? А що якщо сніг?
 
Solar Roadways - дороги из солнечных панелей : Устойчивые изделия и конструкции
 
Якщо ви все ще думаєте, що вони чогось не врахували у своїх розробках, то ви глибоко помиляєтеся. 
Тут включено:
підсвічування дороги в нічний час,
підігрів панелей в зимовий час,
система очищення від масел та антифризів
система відведення дощової води
відразу ж фільтрація та обробка води
система доставки води для поливу і сільськогосподарських потреб
сигнальна система яка попереджає про поломку панелі
зарядка електромобілів від сонячних панелей
захист тварин, дорожня екологія та багато іншого
 
Solar Roadways - дороги из солнечных панелей : Устойчивые изделия и конструкции
 
Всі панелі зроблені з переробленого пластику і пластикових відходів, так що тут також включена філософія переробки сміття. А головне, робочі місця, щоб класти ці сонячні дороги потрібні люди, багато людей. Сонячні дороги, за допомогою вироблення електроенергії, зможуть окупати себе і покривати всі витрати на їх утримання.
Це потенційно новий шлях розвитку транспортної індустрії.
Solar Roadways - дороги из солнечных панелей : Устойчивые изделия и конструкции
Але, на цьому історія не закінчується. Цього року сімейна пара удосконалила і випустила вже третю версію своїх дорожніх сонячних панелей SR3, які вони презентують на різних інноваційних виставках. І хто знає, можливо, дуже скоро знайдуться такі ж «божевільні» підрядники, які почнуть стелити ними дороги ...


7381АК

Що чекає шукачів роботи в майбутньому...

Рекрутинг в режимі online

Багато корпорацій вже сьогодні пропонують претендентам пройти online-співбесіду. Таким чином вони знаходять висококваліфікованих співробітників з інших міст чи відсівають невідповідних кандидатів вже на першому етапі відбору. У свою чергу, здобувачі, погодившись на skype-інтерв'ю, заявляють про свою готовність йти на будь-який контакт з роботодавцем і знаходити нові можливості для пошуку роботи.

Крім згаданої економії, такий вид спілкування має ряд переваг. На відміну від телефонного інтерв'ю, розмова за допомогою монітора і веб-камери дає можливість встановити зоровий контакт і спостерігати за реакцією співрозмовника. До плюсів можна віднести і те, що в домашній обстановці багато людей відчувають себе набагато впевненіше, а значить, можуть проявити свої найкращі якості.

Проте варто пам'ятати, що під час віртуальної співбесіди здобувача можуть чекати труднощі, яких вдається уникнути при особистій зустрічі. Наприклад, раптовий обрив зв'язку, дзвінок у двері або по телефону, гавкіт собаки з сусідньої кімнати. Всі ці нюанси потрібно врахувати ще до початку відео-дзвінка і постаратися убезпечити себе від можливих неприємностей. Також варто розуміти, що online-співбесіда не дає здобувачеві можливість побачити офіс і колектив, а роботодавцю - налагодити емоційний контакт і скласти цілісний образ майбутнього співробітника.

Лінк на відео-резюме

Як і online-співбесіду, відео-резюме - явище відносно нове. Однак багато компаній віддають перевагу саме перегляду відео-презентацій. Завдяки відео-резюме роботодавці можуть заочно познайомитися з кандидатом в будь-який зручний для них час. А здобувачам такий підхід дозволяє виділитися з натовпу і оригінально піднести інформацію про себе. Також запис відео дає можливість краще підготуватися до першого, нехай і заочного, знайомства, продумати відповіді на питання роботодавця  та при необхідності зробити кілька дублів.

Такий спосіб самопрезентації найкраще підходить тим, хто вміє говорити на публіку і добре «тримається в кадрі», - журналістам, піарникам, викладачам, бізнес-тренерам. Або ж тим, у кого є цікаві ідеї самоподачі. В іншому випадку, невдале відео може поставити хрест не тільки на можливості подальшої співпраці з компанією, але і на кар'єрі в цілому.

Набуває також популярності в Україні відео-інтерв'ю, коли пропонується за допомогою спеціального онлайн-інструменту записувати відповіді на запитання роботодавця. Цей інноваційний формат допомагає кандидатам економити час і проходити співбесіду в комфортній обстановці і в зручний час.

 

 

Фільтр через соціальні мережі

Останнім часом соц. мережі все частіше використовують з метою встановлення професійних контактів. Володарі акаунтів вступають у віртуальні спільноти, діляться корисною інформацією, знайомляться з потрібними людьми. А іноді за допомогою соц. мереж вдається знайти роботу.

Але навіть якщо сторінка в соціальній мережі «заточена» під особисте життя, не виключено, що роботодавець захоче ознайомитися з її змістом. Для рекрутерів профіль в LinkedIn або Facebook може стати додатковим джерелом інформації про потенційного співробітника. І якщо виникне дилема, кому з кандидатів віддати перевагу, пости і повідомлення, розміщені на сторінці, допоможуть зробити вибір. Найчастіше компанії відстежують сторінки тих претендентів, які претендують на державні посади.

Порада для бажаючих знайти гідну роботу: не залишати в соц. мережах повідомлення або фото, які компрометують вас як професіонала. Розміщуючи інформацію про себе, подумайте, як вона може вплинути на думку потенційного керівника.

 

Компьютер-рекрутер

Психологічним тестуванням під час співбесіди, завданнями на кмітливість і вимогою виконати тестове завдання сьогодні нікого не здивуєш. Однак при стандартному спілкуванні рекрутер формує власну думку про претендента, яка багато в чому є суб'єктивною. Деякі компанії пішли далі і використовують у своїй HR-практиці комп'ютерне тестування. На основі результатів тесту формується поведінковий профіль людини.

Наприклад, у кількох американських університетах вже є практика тестування студентів на предмет того, хто з них доб'ється успіхів у навчанні, а потім знайде хорошу роботу. Компанія Evolv розробила софт для оцінки кандидатів для Xerox і Harte-Hanks. Аналіз відповідей на різноманітні й часом несподівані питання дозволяє визначити психотип потенційного співробітника з метою відібрати найперспективніших.

Поки такий підхід використовують тільки ті компанії, які мають для цього достатній ресурс. Але не виключено, що в найближчому майбутньому замість рекрутерів інформацію про претендента аналізуватимуть спеціально розроблені програми.

 

Гейм-тестування

Один з найкреативніших способів протестувати здобувача - запропонувати йому пограти в комп'ютерну гру. Наприклад, американський старт-ап Knack розробив online-гру, за допомогою якої компанії сканують кандидатів, вишукуючи їх особисті якості. За результатами такого тесту комп'ютер прораховує алгоритм вирішення проблем, визначає такі якості здобувача, як наполегливість, рішучість, уміння аналізувати попередній досвід і приймати рішення. Такі допоміжні інструменти дозволяють компаніям ефективніше управляти людськими ресурсами, а також формувати команди, які найкраще підходять для вирішення тих чи інших завдань.



7381АК

ТОП-10 зарплат липня

Найбільш динамічно нові резюме розміщували здобувачі в Рівненській, Чернігівській, Одеській, Волинській та Житомирській області. Лідерами за кількістю нових вакансій були Київ, Чернігів, Херсон, Івано-Франківськ, Львів. Саме в цих містах спостерігалася найвища динаміка нових вакансій у порівнянні з минулим місяцем. В цілому ж п'ятірка міст-лідерів за кількістю вакансій і резюме не змінилася: Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Харків, Львів. Що стосується регіонів проведення АТО, то тут без змін. Дно падіння ринку фактично досягнуто, в Луганській області розміщують не більше 100 вакансій на місяць, а в Донецькій - не більш 300. При цьому більшість вакансій - це або мережеві пропозиції віддаленої роботи, або оголошення про переїзд (найчастіше в Росію).

Найбільша кількість нових вакансій у порівнянні з червнем було розміщено для банківських працівників, співробітників спорт. клубів та індустрії краси, маркетологів, бухгалтерів і фінансистів, журналістів. Найменш активно шукали нових співробітників в сфері будівництва, фармацевтики, логістики, а також робочий персонал і топ-менеджерів. У липні першими в рейтингу активності з пошуку роботи були юристи, маркетологи, фахівці у сфері туризму та адміністративні працівники. Саме вони розмістили максимальну кількість нових резюме в порівнянні з попереднім місяцем. Рейтинг проф. сфер за кількістю вакансій не змінюється: продажі, інформаційні технології, маркетинг, вакансії для молодих фахівців, вакансії для адміністративного персоналу.

ТОП-10 зарплат у Києві та регіонах

Рівень пропонованих зарплат в липні практично не змінювався у порівнянні з попередніми місяцями. А лідерами високих зарплатних пропозицій як і раніше залишаються аутсорсингові IT-компанії, що пропонують своїм співробітникам високі зарплати з прив'язкою до долара, а також великі міжнародні компанії та гуманітарні проекти.

ТОП-10 зарплат в регіонах

У липні в регіонах, як і в столиці, найвищі зарплати пропонували програмістам. Також на ринку є високооплачувані пропозиції для керівників, співробітників міжнародних проектів, фахівців з розвитку бізнесу та регіональних керівників філій великих компаній. Загалом рейтинг найвищих зарплат в регіонах практично не змінюється.

 

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в липні 2015 року .



7381АК

Чому кидають роботу в компаніях мрії

Дивно, але світові компанії типу Google і Facebook можуть стати стихійним лихом для людей. Чому - розповідає колишній співробітник і Google, і Facebook Майкл Вулф:
 
«Я думаю, що ви можете працювати відповідно до набору припущень, які я буду називати великою брехнею. Велика брехня - це мантра, нав'язувана суспільством:
 
учись в наполегливо  школі, тоді будеш отримувати дійсно хороші оцінки;
закінчиш правда хороший університет;
отримаєш дійсно хорошу роботу у відомій компанії;
сім'я, друзі, потенційні помічники будуть вражені, ти будеш жити довго і щасливо ».
 
Здавалося б, нічого поганого в цих забобонах нема, вони нав'язуються в основному з благих мотивів. Але можуть валити життя. Майкл знає багато людей, які працюють в компаніях, таких як Google, і в якийсь день починають мріяти про звільнення. Є багато причин, але більшість з них типові.
 
Причини відходу з великих і відомих компаній
1. Компанії типу Google, Facebook занадто великі, і важко побачити результати своєї роботи, тому що роль в рамках всієї компанії буде невеликою. Тому йдуть у компанії поменше, де результат своєї праці можна відчути. Нереалізовані амбіції, якщо коротко.
 
2. Пошук стартапів, в рамках яких можна було б реалізовувати свої ідеї. Підприємницька жилка, яка шукає реалізації.
 
3. Люди захоплюються новою технологією або ринком і хочуть приєднатися до менш відомої компанії, але яка вузько орієнтована саме в цій галузі.
 
4. Особисті, сімейні обставини, небажання жити в мегаполісі (де в основному розташовуються офіси великих компаній).
 
5. Приходить розуміння того, що насправді галузь інформаційних технологій не так цікава, як, наприклад, ветеринарія або робота в некомерційних організаціях.
 
Для людей, які точно знають, чому вони приєдналися до великої компанії, звільнення не настільки болюче, на відміну від тих, хто вірить у велику брехню, хто став частиною команди через «престиж». Тоді приходить розуміння про безцільно прожиті роки життя.
 
 
 Мова про те, що ми схильні слухати когось, а не себе і свої переваги. Не існує такого узагальненого поняття, як компанія мрії. Краща кар'єра, кар'єра мрії - це поняття унікальне для кожного, конкретно для вас.
 
Мрійте про те, що вам дійсно цікаво, а не про те, що нав'язує суспільство. І нехай ваші можливості співпадуть з мріями. Прикладайте зусилля, щоб отримати роботу вашої мрії і керуйтеся виразом Стіва Джобса:
 
«Ваш час обмежений, тому не витрачайте його на те, щоб прожити чиєсь чуже життя».


7381АК

Як влаштований сучасний пункт з переробки сміття в Україні

Екскурсія на центр переробки ТПВ починається прямо біля воріт бази. До речі, її територія переконливо величезна - 19,8 гектарів!

мусоровоз с манипулятором: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка

Цей сучасний сміттєвоз належить компанії Waste Management Systems, яка працює на ринку України з 2011 року. Він обладнаний краном-маніпулятором, який впевнено утримує мішок для сміття (ще порожній, це ж демонстрація можливостей) над контейнером.
 
Тришаровий поліпропіленовий мішок, особливо міцний, може витримувати навантаження до 7,5 тонн. В Україні такі не виробляють, доводиться закуповувати за кордоном (у Фінляндії).
 
мусорные контейнеры: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка
Навіть за наявності таких гарних контейнерів для роздільного збору, люди як правило, не сортують свої відходи. Адже для того, щоб принести до контейнерів ретельно відсортовані пластикові та паперові відходи цю процедуру треба виконати ще в межах квартири. А це цілий процес - з попереднім навчанням, організацією домашнього простору для спеціальних контейнерів (хоча б пакетів) і безпосередньо вивантаженням сміття в спеціальні баки на прибудинковій території.
 
Тому сьогодні найпопулярнішим контейнером в компанії є MOLOK DOMINO (обсяг - 5 кубів), куди складається змішане сміття або звичайний вміст домашнього сміттєвого відра.
 
 
 
Збір за всього сміття проводиться ось в такі глибокі "чаші" з фібро бетону . Такійконструкції не страшна корозія і перепади температур.
 
бетонные чаши: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка
 
Сміття з заглиблених контейнерів разюче відрізняється від того, що привозять інші оператори. Заглиблені контейнери не дають органічним відходам в мішках швидко розкладатися, спрацьовує охолоджуючий ефект натурального земляного «льоху».
 
 
 
 
Це шлак, який привозять сюди з київського сміттєспалювального заводу «Енергія». Шлак складається переважно з вапна, металу і осколків скла, показав себе як хороший будівельний матеріал, яким посипають бездоріжжя.
 
гора из шлака: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка
 
Навіть без спеціальної укаточної  техніки, шлак утворює міцне покриття, не пливе під впливом опадів. Таким матеріалом встелені всі дороги на підприємстві.
шлак: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка
«Мене дуже засмучує, що вторсировину безнадійно забруднено, пляшки, папір, картон, скло - все в залишках їжі і підтіканнях, щоб це відмити, на заводі з переробки потрібно витратити набагато більше води, ніж якби всі люди споліскували свою тару вдома, а потім викидали її в спеціальний контейнер для вторсировини, не змішуючи його з органікою, яка моментально пліснявіє на сонці.
 
З цієї причини у нас не розвинений Recycling, виробники відмовляються закуповувати брудну вторсировину або пропонують настільки низьку ціну, що сміттєпереробному підприємству просто не вигідно його сортувати. І це одна з причин, чому численні сортувальні лінії Києва не завантажені і навіть часто закриваються. », відзначає Євгенія Аратовська, автор проекту "Україна без сміття".
 

Цього року Waste Management Systems почав складувати органічні відходи окремо, в основному це скошена трава, листовий опад і гілки. Т.ч. йде підготовка до закладання бурту для виготовлення технічного компосту, яким, наприклад, засипають галявини в парках. Виходить дуже акуратно і натурально.

органические отходы: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка

органические отходы: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка

Тут можна компостувати і органіку з кухні, якщо збирати її в спеціальні біорозкладні пакети. 

контейнер для стеклобоя: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка

Зелений контейнер - для склобою, щоб заповнити його доверху достатньо доби, після чого він відправляється на скляний завод в Гостомель.
 
мойка для контейнеров: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка
 
 
А це неймовірно дорогий німецький пристрій для мийки заглиблених контейнерів. З 15.04 по 15.10 всі контейнери Waste Management Systems регулярно миють спеціальними миючими засобами. Вся брудна вода після миття забирається помпою з «чаші» в спеціальний резервуар, так що брудних патьоків навколо зони з контейнерами (і тим більше на газонах навколо) не утворюється і це велике плюс.
 
Невеликий вітрогенератор дає 10 кВатт.
сортировочный пункт: Раздельный сбор мусора, сортировка, переработка
Цей майданчик  колись стане сучасним сортувальним пунктом, куди всі бажаючі зможуть привезти своє відсортоване сміття, старі меблі або поламаний холодильник. За вторсировину людина отримає гроші, а холодильник та іншу техніку може здати безкоштовно. І бути впевненою,  що це сміття буде утилізовано максимально безпечно для навколишнього середовища. Подібні пункти широко поширені в Європі, Північній Америці, Японії та інших розвинених країнах, де люди здають свій непотріб за гроші. Тут же можна залишити ще придатні речі, до яких ви втратили інтерес, підтримуючи тим самим дружній до екології принцип Reuse (повторне використання).


7381АК