Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

ИРИНА

50 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 45-54 років

Втрачені можливості.....

Раніше була сама зелена трава і саме синє небо. Люди були добрішими, світ - більш відкритим, а можливості, які залишилися в тому  часі, вже точно не повторяться. Звичайно, так, як раніше, вважаємо ми, - вже ніколи не буде. Тому починаємо шкодувати про всі втрачені можливості, не замислюючись про ті чудові речі, які можуть статися з нами в майбутньому.
У кожної людини, схильної до подібного роду жалю, свої причини, за якими вона переключається з очікування кращого на спогади про «кращі часи». 
Як перестати оглядатися на події в минулому і більш оптимістично дивитися в майбутнє.
Фотография
1. Досвід наставників
Намагаючись допомогти в отриманні свого шляху, старші родичі, друзі, знайомі, вчителі та інші наставники часто схильні посилатися на власний досвід проходження того чи іншого шляху, включаючи і власні помилки. Слухаючи цих людей, ми автоматично починаємо порівнювати, а не було на нашому шляху подібних помилок. Іноді виявлені приклади стають доказами: дійсно, потрібно було отримати іншу спеціальність, переїхати в інше місто, знайти інші навички, почати (або продовжити) спілкування з якимись людьми і т.д. Ось тоді б все було інакше, тоді б все вдалося.

Рішення: у кожного - свій шлях, і те, що вам здається помилкою, може нею зовсім не бути. Навіть якщо зараз вам здається очевидним, що вчинені дії можуть привести лише до одного певного результату, в майбутньому все може змінитися. Цілком можливо, що з «помилок» ви отримаєте не тільки користь, але і перевагу. Намагайтеся порівнювати себе лише з собою - тільки так можна рухатися вперед.

2. Прив'язка до штучно створених вікових обмежень
У 5 років варто було піти на художню гімнастику, в 11 - в музичну школу, в 17 - вступити в більш престижний вуз, а в 25 - перейти в іншу компанію, яка обіцяла великі перспективи. Звичайно, поки ми молоді, простір варіантів для вибору можливостей незрівнянно більший. Однак це не означає, що в більш старшому віці ці можливості відсутні зовсім.

Рішення: у віку є свої переваги. По-перше, з віком ви починаєте краще розуміти себе, свої бажання і цілі, і хапаєтесь за все, що вам пропонує навколишній світ. Ваш вибір стає більш усвідомленим і продуманим. По-друге, багато можливостей, що раніше були доступні, й зникли за перевернутою сторінкою паспорта. Існує безліч прикладів людей, які, незважаючи на вік, все ж вирішувалися здійснити бажане.
Тому дійте, орієнтуючись на наявні ресурси з цього, а не минулого чи майбутнього. Намагайтеся зробити все, що в ваших силах, тут і зараз, - тоді вам не доведеться знову шкодувати.

3. Схильність до максималізму в юності і до консерватизму - в зрілості
У дитинстві ми більш схильні до пізнання навколишнього світу, в юності - до прагнення підкорення всіх «Еверестів». Коли ж ми стаємо ще дорослішими - верх дуже часто бере наша природна схильність до відгородження від всього нового і невідомого. Всі ми знаємо, що з віком зважитися на зміни стає складніше. Про що, звичайно ж, знову доводиться незабаром жаліти.

Рішення: заряджайтеся власною упевненістю в своїх силах, характерною для вас в недалекому минулому. Згадайте, як ви точно знали, що вам під силу все задумане, і усвідомте, що це почуття можна повернути в сьогодення. Складіть перелік ваших якостей і умінь, які колись допомогли вам досягти того чи іншого результату - вони нікуди не поділися. Крім того, зараз у вас є перевага: підкріплена життєвим досвідом, впевненість перестала бути стрілою, що летить в нікуди, а знайшла чітку траєкторію.

4. Песимістичне ставлення до майбутнього
Ті, хто має звичку бачити в майбутній події щось особливе і багатообіцяюче для себе, менше шкодують про згаяний час - вони частіше готові вибирати краще вже з нового дня. У той же час, песимісти впевнені: нічого кращого, ніж вже було запропоновано, вже не буде. У багатьох випадках подібний скептицизм не має нічого спільного з реальним станом речей, і в результаті будь-які можливості залишаються непоміченими через потік негативу.

Рішення: згадайте, що допомогло вам досягти тих чи інших успіхів в минулому, і переконайтеся, що ці ж ресурси (люди, час, знання, навички і т.д.) є і в вашому сьогоднішньому дні, а не залишилися в минулому. Спробуйте використовувати ті ж механізми для досягнення цілей. Також дайте собі відповідь на питання - чи дійсно те, що  відбувається в навколишньому світі безпосередньо впливає на все те, що відбувається у вашому житті? Частково впливає, звичайно ж, але не настільки сильно, щоб позбавити вас всіх можливостей в майбутньому.

5. Вибіркове відношення до подій
Повертаючись в пам'яті до того, що відбувалося в попередні роки життя, ми вибираємо переважно ті події, які викликають позитивні емоції. У той же час при цьому ми нерідко зосереджуємося на тих явищах, які викликають не найкращі емоції, забуваючи про ті, які все ж дарують радість щодня.

Рішення: абстрагуйтеся і усвідомте, що в сьогоднішньому дні вистачає моментів, про які ви завтра будете згадувати з жалем. Тому переведіть фокус уваги з сприйняття виключно загроз поточного дня на його можливості. Про що б згадували з радістю в кінці сьогоднішнього дня? Це ті самі приводи для радості та вдячності. Не давайте їм піти в минуле непоміченими.
0

Коментарі