Зеленський - вбивця українців
- 13.09.20, 09:26
Зрозуміло, легалізація азартних ігор потрібна. Але - під жорстким контролем держави і вигодою для нього. А 1% від обороту ринку і то не факт - занадто велика ціна за тотальне поширення азартних ігор в і без того стрімко убожіє країні. На тлі падіння доходів населення і зростання безробіття запуск механізму, стимулюючого витягування у широких мас з кишень останнього - виглядає вкрай цинічно, аморально і злочинно.
Що виходить в результаті? «Паріматч», нелегальний гральний бізнес з російським корінням і мільярдними доходами стає легальним. Перетворюється на монополіста, як самий ресурсний гравець. І на законних підставах не платить податки. Більш того, законопроектом створюються умови для грального буму в країні, збільшення числа українців, залучених в азартні ігри і відповідно - зростання прибутку і капіталізації «Паріматч» з метою її подальшого продажу. На кону - понад півмільярда доларів. У той же час впадає шматок іншим нелегальним операторам - щоб не заважали, можете працювати, як працювали, вже легально, ніхто вас не чіпатиме, нічого платити не треба.
А просувають цю, не побоїмося цього слова, гібридну схему заступник Офісу президента. І те, що з подачі Кирила Тимошенко Арахамія погоджується озвучувати суперечать арифметиці законопроекту цифри і брати на себе політичну відповідальність, говорить про те, що ціна питання не просто висока, а дуже висока. І цілком можливо мова йде не тільки про абонплаті за законопроект, а й про відсоток від майбутнього продажу української філії «Паріматч» транснаціональної компанії. Схоже, що хлопці в темі і в частці. Як мінімум, Кирило. Зухвалість і самовпевненість авторів цієї схеми викликає логічне запитання: а в темі чи президент?
В Україні ще в минулому році почалися ретельні перевірки всіх, хто отримує виплати від держави - під цю справу навіть прийняли спеціальний закон. Він дозволяє вивчати фінансовий стан навіть тих, хто вже три роки не отримує ніякої державної допомоги.
Більш того, аналіз доходів і витрат субсідіантов, так само, як і подальше стягнення з них неправомірно отриманих коштів в Раді хочуть спростити ще більше. Для цього не так давно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №3551, який спрощує стягнення пенсій, субсидій, пільг, стипендій та державної допомоги. При цьому в ньому скасований судовий збір для органів місцевої влади, які і будуть проводити стягнення.
Зачекайте, йде верифікаціяМіністр соціальної політики Марина Лазебная в інтерв'ю агентству " Інтерфакс-Україна " нещодавно розповіла, що перевірка повинна показати, які програми держдопомоги працюють неефективно і потребують реорганізації.
"Поки не буду конкретизувати, але є певні програми, які створювалися з хорошими намірами і для позитивного ефекту, але насправді час показало, що там є маніпулювання", - зазначила вона.
А маніпуляцій, за її словами, чимало: українці всіляко приховують реальні доходи, переписують майно на родичів, отримують зарплати в конвертах і навіть спеціально розводяться - і все заради "зайвої" виплати від держави. Влада хоче припинити цей "карнавал", тому з минулого року всі одержувачі державної допомоги проходять трьохетапну верифікацію:
1. Перший етап - до отримання виплати (превентивна верифікація). На ньому органи соціального захисту збирають неободимого документи і перевіряють їх на достовірність. Деякі порушення виявляються на цьому етапі, що веде до автоматичного припинення в держдопомоги.
2. Другий етап - під час отримання виплати (поточна верифікація). На цьому етапі людини перевіряють весь час, поки він отримує допомогу. Якщо розкриється хоч найменше порушення - про подальші виплати можна забути. Поточна верифікація ведеться трьома способами:
3. Третій етап - після отримання виплат (ретроспективна верифікація). Це означає, що протягом трьох років держава буде перевіряти правомірність виплат людині, який вже давно не отримує державну допомогу.
"Коли ви подаєте заяву на отримання допомоги, то підписуєте згоду на збір, обробку і використання своїх персональних даних. Проблема може виникнути тільки в тому випадку, якщо платформа, де акумулюється інформація, недостатньо захищена. При цьому сама перевірка, безумовно, відповідає і духу закону, і навіть елементарної логіки ", - розповів виданню" Оглядач "юрист Олександр Плахотник.
Справа в тому, що інформація про кожного, хто звернувся за держдопомогу, потрапить в спеціальну платформу. На ній буде видно:
При цьому платформа буде постійно поповнюватися: будь-яка велика покупка, реєстрація нерухомості або автомобіля - все це може бути відстежено через реєстри або банківський рахунок. Дані, які можна буде отримати, такі:
Що буде з тими, у кого виявили порушення, залежить від ситуації: можуть просто припинити виплати, а можуть і змусити повернути гроші. Наприклад, неправомірно отриману субсидію точно доведеться повернути - як-не-як, вона береться з податків українців.
"У разі виявлення недостовірної інформації, наданої реципієнтом, на підставі якої було призначено, нараховані та / або здійснені державні виплати, органи, що здійснюють їх, надсилають таким реципієнтам вимогу про повернення неправомірно або надмірно отриманої державної виплати. У разі незгоди з рішенням, людина може оскаржити його у встановленому законом порядку. Суперечки в разі відмови людей добровільно повернути неправомірно отримані державні виплати вирішуються у судовому порядку ", - розповів виданню" Сегодня "кандидат юридичних наук Сергій Войченко.
При цьому тепер процес судового розгляду для місцевих органів влади максимально спрощений: як уже було сказано, в законопроекті №3551 для них скасований судовий збір в 2102 грн, з-за якого раніше на неправомірне отримання субсидій рідко подавали в суд, так як у місцевих органів влади не було вільних коштів для оплати збору. Тепер це буде в минулому - але в будь-якому випадку, як і раніше, в суд будуть подавати на тих, хто не пішов на контакт і відмовився домовлятися про повернення субсидії "добровільно".
Це взагалі працює?У 2019 Міністерство фінансів України провело перевірку 24,5 млн пільговиків, одержувачів субсидій і соціальних виплат. 12,9 млн одержувачів довелося перевірити додатково. При цьому тільки за один лише жовтень 2019 року був підтверджено 14,7 тис. Випадків неправомірного отримання виплат на суму 27,4 млн грн, які повинні бути повернуті в бюджет.
"Зокрема, повинні бути повернуті назад в бюджет 13,7 млн грн гривень субсидій, 2,6 млн грн пільг і 11,1 млн грн соціальної допомоги. Основні порушення, які виявили під час перевірки отримувачів субсидій та соціальних виплат, це - наявність у пільговиків незадекларованого нерухомого майна, транспортних засобів, земельних ділянок, здійснення ними цінних покупок або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень. Крім того, встановлено випадки надання пільг, нарахування та виплати допомог і субсидій померлим громадянам ", - розповів Сергій Войченко .
Втім, навіть при встановленні факту неправомірності отримання виплати вимагати її повернення держава може не завжди.
"Відповідно до статті 1215 Цивільного кодексу України, навіть коли кошти отримані людиною без законних підстав, він зобов'язаний їх повернути тільки при наявності лічильної помилки з боку держоргану або несумлінності самого отримувача коштів. Причому доводити наявність помилки або несумлінності повинен позивач, тобто орган влади . Тому суди нерідко стають на бік громадян і відмовляють в таких позовах ", - розповів виданню Владислав Борисенко, керуючий партнер Адвокатської компанії" Борисенко і партнери ".
В цілому, на сьогоднішній судових справ з такого приводу дуже мало - в реєстрі їх налічується близько 20 000, що в перерахунку на десятки мільйонів одержувачів держдопомоги - сущий мізер. Однак незабаром ситуація може різко змінитися. Хоча з урахуванням того, що все-таки не всі держоргани звільнені від сплати збору - у багатьох випадках влада вважатимуть за краще постаратися домовитися полюбовно.
В інтерв'ю Telegraph він заявив, що ознайомився з новим «важливим» науковою доповіддю, в якій говориться, що вірус з'явився не природним шляхом, а був штучно створений китайськими вченими.
Я думаю, що це (епідемія) почалося як нещасний випадок. Виникає питання: якщо Китай колись визнає відповідальність, чи буде він платити компенсацію? Я думаю, що це змусить кожну країну в світі переосмислити свої відносини з Китаєм і то, як міжнародне співтовариство поводиться по відношенню до китайського керівництва.
За його словами, мова йде про «дуже важливою» наукової статті професора Ангуса Далгліша з лікарні Святого Георгія в Лондонському університеті і норвезького вірусолога Біргера Соренсена, яка з'явилася на цьому тижні.
Telegraph зазначає, що наукова стаття була переписана кілька разів і ще не була опублікована в жодному науковому журналі.
КИЇВ. 3 червня. УНН. Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка запроваджує принцип екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.
"Сьогодні, 3 червня, на засіданні Уряду прийнято постанову, яка запроваджує принцип екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок. Це означає, що відтепер рішення про реєстрацію земельної ділянки може бути прийнято будь-яким державним кадастровим реєстратором, обраним за принципом випадковості системою Державного земельного кадастру", - йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що документ розроблено для підвищення рівня доступності, відкритості та прозорості при наданні адміністративної послуги з державної реєстрації земельної ділянки. Старт пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок планується 10 червня та продовжиться 2 роки.
Так, зокрема, удосконалюються такі процедури:
- скорочення реєстрації земельної ділянки з 14 до 7 робочих днів;
- реалізація принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги;
- усунення причин, які зумовлюють необхідність неодноразових звернень заявників із заявами та документами через центр надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі відмови у державній реєстрації).
"Постановою також приведено у відповідність до вимог чинного законодавства можливість здійснювати замовлення, проведення та одержання результатів державної експертизи землевпорядної документації в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Держгеокадастру", - зазначається в повідомленні.
Також удосконалюється механізм виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, зокрема, шляхом надання повноважень сертифікованим інженерам-землевпорядникам щодо виправлення помилок у застосуванні систем координат земельних ділянок (у тому числі помилок, що виникли при перерахунку із однієї системи координат в іншу), які були сформовані до 1 січня 2013 року, та відомості про які були перенесені до Державного земельного кадастру, та помилок у відомостях щодо місця розташування земельних ділянок.
Нагадаємо, у Мін’юсті дали поради, як не стати жертвою рейдерів після відкриття ринку землі.
Правоохоронці з'ясовують обставини кривавої бійні, яка сталася 22 травня, приблизно о першій годині ночі, на березі озера в селищі Новоселиця на Житомирщині . Один із співробітників поліції анонімно розповів «ФАКТАМ» деякі подробиці трагедії.
- Є багато різних версій, - каже джерело в поліції. - Але я скажу, що саме на даний момент нам вдалося встановити. Дійсно, напередодні - 21 травня - був заарештований начальник Попільнянського райвідділу поліції Житомирської області. І певний зв'язок між цим арештом і розстрілом на березі озера сімох людей могла бути видимим. Орендар, який влаштував бійню, - саме той самий чоловік, який і «здав» начальника поліції співробітникам ГБР. Це вже відомий факт. Встановлено, що начальник поліції хотів обкласти «даниною» орендаря і вимагав у нього по 10 тисяч гривень на місяць в обмін на те, що він не буде заважати йому фактично, володіти озером і розводити в ньому рибу. Однак орендар не хотів платити «данину» і таємно написав заяву в ГБР. Потім прийшов на зустріч з підполковником поліції і передав тому 5 тисяч гривень. Поліцейський тут же був заарештований. Саме тому з'явилася версія, що до орендаря приїхали атошнікі, щоб помститися за підполковника поліції.
Була ще одна версія: до орендаря нагрянули рекетири, захотіли «віджати» озеро. Дійсно, ці люди, які начебто приїхали порибалити, привезли з собою багато бойової зброї, в тому числі автомат Калашникова.
Але слідство поки не підтверджує ні один, ні іншу версію. Якщо група учасників АТО з'явилася мстити орендарю, яка здала поліцейського, то чому не зробила це відразу? Вони приїхали на озеро о п'ятій ранку 21 травня. Але замість того, щоб покарати орендаря, рибалили і пили з ним до першої години ночі. Це не логічно.
Також можу поки спростувати версію про рекет. І вбиті, і вбивця були давно знайомі, близько десяти років. Ця компанія киян вже не в перший раз приїжджала на озеро до «дяді Толі» ловити рибу.
«Образився, що обізвали кацапом»- Так через що сталася ця драма? Чому орендар Анатолій вирішив взятися за рушницю?
- Ми можемо поки спиратися тільки на свідчення самого Анатолія і єдиного вцілілого з гостей. Сам орендар каже, що його образили. Назвали кацапом. А у нього прізвисько Толик Русский. Давно приїхав з Росії, працював на тракторі . Так ось, нібито події розвивалися так. Уже за північ на березі залишилися тільки троє - сам Анатолій і двоє його гостей. Решта шестеро киян пішли спати в сарай, який був там же, на березі озера.
В якийсь момент, швидше за все, через випитого спиртного, а його там було чимало, почалася суперечка. Один з атошніков сказав Анатолію: «Ти кацап, тому і сам на Донбас воювати не поїхав, і сина свого сховав від мобілізації». Ось тут Анатолій і схопився за мисливську рушницю. Він був мисливцем і стріляв добре.
- У ЗМІ була інформація про те, що стріляти почали саме гості і Анатолій був поранений в руку, а вже тільки після цього він відкрив вогонь на поразку ...
- Не можу поки сказати про все. Таємниця слідства. Є така інформація - орендар застрелив на березі обох гостей, а потім пішов у сарай - вбивати інших. Хтось прокинувся і схопився за автомат, але орендар встиг вистрілити першим. Так по черзі він застрелив ще кількох рибалок, які так і не прокинулися. Залишався ще один чоловік. Орендар направив на нього рушницю і приготувався зробити останній постріл, але той почав благати про пощаду. Його слова: «Відпусти! Не стріляй. У мене не буде претензій. Я не військовий ».
- Чи не військовий? Що це означає?
- Всі інші гості Анатолія були учасниками бойових дій. Вони перебували у відпустці після ротації. А той, хто вижив, чи не атошнік. Цей чоловік працює в НАУ - в авіаційному університеті в Києві. Орендар пошкодував його і відпустив. Вижив чоловік втік через ліс. По дорозі він зателефонував своєму колезі по НАУ - викладачеві. І той викликав поліцію.
- Що в Новоселиці говорять про Анатолія? Який у нього характер?
- Він запальний. Що ж стосується озера, то начебто воно є його власністю, приватизовано. Жив він майже весь час у вагончику на березі. Однак місцеві рибалки на Анатолія не ображалися. Він не брав грошей за ловлю риби в озері. До речі, Анатолій притягувався до відповідальності за неправильне зберігання зброї.
Сім'я у нього цілком благополучна. Дружина Анатолія працює в сільраді діловодом.
Раніше «ФАКТИ» писали про те, як на Житомирщині браконьєр розстріляв чо
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 24 по 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. Було опитано 2056 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Дослідження проведене в рамках проекту Центру Разумкова, що здійснюється за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.
Загальна оцінка ситуації в суспільстві
29% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 49% — що події розвиваються в неправильному напрямі. 29% опитаних дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Частка тих, вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становить 50%, що не здатна їх подолати — 14,5%.
Довіра до державних та суспільних інститутів
Довіру до Президента України висловили 59% респондентів, не довіряють йому 35% опитаних. Верховній Раді України довіряють 28% респондентів, тоді як недовіру їй висловили 66% опитаних. Недовіра переважає і у ставленні до Уряду України (відповідно 32% і 57%), Національного банку (відповідно 34% і 50%), Національної поліції (відповідно 36% і 56%), Міністерства охорони здоров’я (відповідно 29% і 63%).
Довіра до політиків
Оцінюючи рівень довіри до політиків, серед тих із них, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, лише до В. Зеленського довіра висловлюється частіше, ніж недовіра (йому довіряють 57% опитаних, не довіряють — 37%). Стосовно інших політиків недовіра висловлюється частіше, ніж довіра. Так, Д. Разумкову довіряють 34%, не довіряють — 37%, С. Вакарчуку — відповідно 20% і 64%, Ю. Бойку — відповідно 19% і 66%, Ю.Тимошенко — відповідно 18,5% і 74%, П. Порошенку — відповідно 18% і 77%, А. Авакову — явідповідно 16% і 69%, Д. Шмигалю — відповідно 13% і 38%, А. Єрмаку — відповідно 9% і 41,5%.
Електоральні орієнтації громадян
Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 41,5% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За «Опозиційну платформу — За життя» готові віддати свій голос 14% тих респондентів, які прийдуть на виборчі дільниці і визначилися з вибором, за «Європейську солідарність» — 14%, за ВО «Батьківщина» — 7%, за Політичну партію «Сила і честь» — 4,5%, за Політичну партію «Голос» — 3%.
Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів отримав би В. Зеленський (45% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). 13% з-поміж них мають намір голосувати за П.Порошенка, 11% — за Ю. Бойка, 6% — за І. Смешка, 5% — за Ю.Тимошенко, 3,5% — за А. Гриценка, 2% — за О. Ляшка.
Дані в таблицях наведені у відсотках.
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?
У правильному напрямі | 28,9 |
У неправильному напрямі | 48,7 |
Важко відповісти | 22,4 |
Як Ви вважаєте, чи здатна Україна подолати існуючі проблеми та труднощі?
Здатна подолати протягом найближчих кількох років | 28,8 |
Здатна подолати у більш віддаленій перспективі | 50,1 |
Не здатна | 14,5 |
Важко відповісти | 6,6 |
Якою мірою Ви довіряєте таким соціальним інституціям?
| Зовсім не довіряю | Скоріше не довіряю | Скоріше довіряю | Повністю довіряю | Важко відповісти | Баланс довіри-недовіри* |
Президент України | 16,7 | 18,5 | 37,3 | 21,3 | 6,2 | 23,4 |
Верховна Рада України | 32,8 | 32,9 | 23,7 | 4,1 | 6,6 | -37,9 |
Уряд України | 27,5 | 29,6 | 27,6 | 4,3 | 11,0 | -25,2 |
Національний банк України | 23,8 | 25,8 | 27,9 | 5,9 | 16,7 | -15,8 |
Міністерство охорони здоров’я України | 34,8 | 28,4 | 24,4 | 5,0 | 7,4 | -33,8 |
Національна поліція | 28,5 | 27,1 | 29,5 | 6,2 | 8,8 | -19,9 |
* Різниця між часткою тих, хто довіряє, і тих, хто не довіряє соціальній інституції
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, передає прес-служба Офісу президента.
Йдеться про Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення" № 552-IX, який Верховна Рада прийняла 31 березня 2020 року. Зокрема їм передбачається введення ринку землі. Повідомляється, що закон дозволить забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю, а також створити прозорі умови придбання у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення українцями.
"Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто, - зазначив гарант. - Україна чекала цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців".
Додамо, що закон передбачає, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. А з 1 січня 2024 року - юридичні особи, власниками яких є українці, вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продавати державні і комунальні землі. Згідно з підписаним законом, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що лише чверть українців підтримує ринок землі, як показало опитування