Про співтовариство

Співтовариство має на меті подавати матеріали з важливими знаннями для думаючих людей. Все має бути українською мовою за рідкісними винятками цитування в оригіналі.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Знання є сила

Зеленський - вбивця українців

 у масштабному ДТП на трасі Київ-Харків загинули п'ятеро людей, десятки травмовані
11/09/2020


На автодорозі Київ – Харків сталася аварія за участю двох вантажівок, мікроавтобуса і легкового автомобіля. В результаті аварії загинули 5 людей і 20 отримали травми.

Як повідомляє прес-служба патрульної поліції, ДТП сталося близько 4 ранку. Водій однієї з вантажівок, що рухався в бік Києва, скоїв зіткнення з Mercedec-Benz 1320, після чого виїхав на смугу зустрічного руху і зіткнувся ще із двома транспортними засобами – Mercedes-Benz Sprinter і ВАЗ.

01/04
У результаті ДТП загинули щонайменше 5 осіб, інших госпіталізували. Зараз на місці працюють медики, рятувальники і слідчо-оперативна група поліції. Патрульні поліцейські забезпечують безпеку дорожнього руху на місці події.

В Україні з початку року сталося 57 929 ДТП, з них 1209 – із загиблими. Загальна кількість аварій із постраждалими зросла на 4,2%, із летальними наслідками – на 14,3% більше, аніж у 2019 році.

18 липня, в Ізмаїльському районі Одеської області сталася дорожньо-транспортна пригода. Жертвами аварії стали 6 людей, ще трьох госпіталізували.

Смертельна аварія 12 липня: Mercedes виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з Hyundai, в якому їхала сім’я з п’яти осіб. Загинули четверо, в тому числі двоє дітей. За даними поліції, водій Mercedes був у стані алкогольного сп’яніння (в його крові виявили 1,3 проміле алкоголю). Водій Mercedes Антон Желепа раніше сім разів позбавлявся прав за нетверезе водіння. Також він притягувався і за інші правопорушення.

1 липня в Україні набув чинності закон  № 7279-д, що передбачав кримінальну відповідальність через нетверезе керування автотранспортом, допуск п’яного водія за кермо, відмову від медогляду на визначення сп’яніння та вживання алкоголю після ДТП і зупинки поліцією. Однак вже наступного дня президент Зеленський цей закон скасував.

Путін - вбивця

Марія Гелюх
Російського опозиціонера Олексія Навального отруїли речовиною, яка за складом належить до групи нервово-паралітичних бойових отрут «Новачок». До таких висновків прийшла спеціалізована лабораторія німецької федеральної оборони.

Отруєння і без того кидає тінь на російський уряд, який з трибуни ООН не бачить причин для розслідування інциденту з Навальним. Після висновків Бундесверу питань до Кремля стало більше. І тональність коментарів з боку офіційних осіб Німеччини та інших країн різко змінилася.

Загострилася і реакція світової преси – як відзначають деякі експерти, подібних різких висловлювань на адресу Кремля не було чутно вже давно. Думки провідних західних ЗМІ не особливо хвилюють Росію, але вони відображають точку зору своїх суспільств. Про що говорять медіа – наша спецтема.

Bild: Північний потік Путіна – це потік смерті
Впливове німецьке видання Bild дало короткий коментар щодо історії з Навальним в контексті підтримки Німеччиною російського газопроводу «Північний потік-2». Редакція вважає, що «непохитний» проект, який користується особистою протекцією канцлера Ангели Меркель, більше не є таким. І це «хороша новина для всіх, хто любить свободу»:

«Після атаки отрутою на Олексія Навального канцлер все більше переконується, що за допомогою трубопроводу Путін хоче заробити ще грошей, які йому потрібні, щоб відправляти загони вбивць по всьому світові, вести війни, саботувати вільні вибори та дестабілізувати демократії»
— Bild, Nord Stream ist Mord Stream
Путін не відмовиться від «своїх кривавих методів», і на цьому тлі вимоги Кремля «роз’яснень» щодо Навального від Берліна виглядають особливо цинічно.

«Якщо Меркель змінить свою позицію щодо «Північного потоку-2», це не ознака слабкості. Це показує, що вона мудро пристосовується до того, що ніхто не може ігнорувати або заперечувати: Nord Stream – це потік смерті!»
— Bild, Nord Stream ist Mord Stream
The Washington Post: Путін отруїв Навального, але чи відмовиться Меркель від «Північного потоку-2»
Ставлення до отруєння опозиціонера «Новачком» висловила редакція американського The Washington Post у колонці The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action («Отруєння Навального має спонукати Європу діяти»).

«Нічого не визнавайте, все заперечуйте, висувайте зустрічні звинувачення: такі правила для шпигунів, коли їх прикриття розкрито. У такій манері російський режим президента Володимира Путіна, колишнього офіцера КДБ, відповідає хвастощами і погрозами на докази уряду Німеччини щодо того, що провідний опонент Путіна, Олексій Навальний, був отруєний нервово-паралітичною речовиною під час внутрішнього рейсу 20 серпня»
— The Washington Post, The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action
На щастя, пише Editorial Board видання, Навальний вижив і його стан поліпшується. Журналісти запитують, яким чином «пані Меркель та її колеги-лідери демократичних країн залучатимуть пана Путіна до відповідальності за це останнє порушення прав людини?».

«Це було б більш легким питанням, якби США не очолював президент Трамп з його сумнозвісним прохолодним ставленням до придушення паном Путіним внутрішнього інакомислення та інших зловживань»
— The Washington Post, The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action
Щодо Путіна Німеччина зіткнулася з власним конфліктом інтересів – через трубопровід «Північний потік-2». Редакція прогнозує, що навіть історія отруєння Навального забороненою хімічною зброєю не змусить Ангелу Меркель відмовитися від проекту:

«Берлін навряд чи взагалі відмовиться від трубопроводу, почасти тому, що він занадто далеко просунувся, а почасти тому, що це буде розглядатися як капітуляція перед Вашингтоном, який виступає проти «Північного потоку-2» та ввів санкції проти європейських компаній, що беруть участь у будівництві»
— The Washington Post, The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action
Німеччина направила висновки Бундесверу в міжнародну Організацію по забороні хімічної зброї. Це теоретично призведе «до санкцій ООН щодо підтверджених порушників глобальної заборони на використання смертоносних агентів, таких як «Новачок» російського походження». Цей жест має «символічне значення», вважає редакція, так як Росія є членом Ради Безпеки ООН і володієте правом вето на його рішення.

«Більш багатообіцяючим було б прийняття в Європі законодавства, аналогічного закону Магнітського в Сполучених Штатах, щоб дозволити економічні санкції щодо осіб, викритих у порушенні прав людини. Закон, вперше запропонований міністром закордонних справ Нідерландів у 2018 році, з тих пір проходить «підготовчу роботу» в 27 країнах-членах Європейського союзу. Напад на пана Навального має змусити європейців діяти швидше.»
— The Washington Post, The poisoning of Alexei Navalny should shock the E.U. into action
The Insider: російські спецслужби провалилися на деталях
Аналітичний проект The Insider, посилаючись на міжнародну розслідницьку групу Bellingcat і німецьке медіа Der Spiegel, опублікував короткий матеріал про стан Олексія Навального після виходу з коми. Автор заявляє про те, що Навальний пішов на поправку і це робить його ще більш уразливим перед тими, хто скоїв на нього замах. У зв’язку з чим в клініці Шаріте, де опозиціонер проходить лікування, посилили охоронні заходи:

«Вищий рівень безпеки був введений вчора саме після того, як стало зрозуміло, що Навальний все пам’ятає, що робить його становище більш небезпечним»
— The Insider, Навальний майже повністю відновився
Посилаючись на позицію німецької влади, журналіст пише про те, що політик був отруєний «новим і більш потужним варіантом «Новачка» у порівнянні з тим, який був використаний проти Скрипаля», колишнього російського розвідника, отруєного в 2018 році в британському місті Солсбері.

«Німецька влада впевнена в тому, що «Новачок» цього типу могли створити тільки в державній лабораторії. Виявити сліди «Новачка» вдалося не тільки в організмі Навального, але і на поверхні пляшки, з якої він пив. Згідно з німецькими слідчими, якби пляшка не потрапила до Німеччини, визначити конкретний тип отрути було б набагато складніше, і саме ця упущена деталь стала найбільшим провалом російських спецслужб.»
— The Insider, Навальний майже повністю відновився
The Guardian: отруєння Навального шокує, але не дивує
Свій щотижневий огляд британський The Guardian почав з замітки From Russia with love: Putin’s toxic message to the world («З Росії з любов’ю: токсичне послання Путіна світу»). Автори пишуть про те, що «отруєння Олексія Навального «Новачком» – візитна картка Кремля». Це «шокує, але не дивує», і це попередження для інших інакомислячих:

«З моменту вбивства Олександра Литвиненка в Лондоні у 2006 році і до отруєння Сергія Скрипаля в Солсбері у 2018 році використання смертоносних токсинів, щоб змусити критиків замовкнути, стало смертельною візитною карткою російської держави»
— The Guardian, From Russia with love: Putin's toxic message to the world
У журналістів виникає питання: «яким чином Захід – і особливо Німеччина, яка близька до завершення проекту будівництва газопроводу з Росією протяжністю 1220 км, – може або буде реагувати?»

«Як Європа може дати відсіч після цього останнього зухвалого акту?»
— The Guardian, From Russia with love: Putin's toxic message to the world
Автор: Марія Гелю

І про легалізацію грального бізнесу

список Швіндлермана
30 червня, 13:27
Законопроект про легалізацію грального бізнесу створює умови для його монополізації найбільшим гравцем - компанією «Паріматч» Едуарда Швіндлермана, фігуранта кримінальних проваджень про відмивання коштів від нелегального грального бізнесу та виведенні їх в Росію Норми документа, який уже півроку наполегливо просувається під керівництвом заступника голови Офісу Кирилом Тимошенко через російського бізнесмена Бориса Баума і профільний парламентський комітет, припускають перетворення ринку азартних ігор в одну велику, що працює на законних підставах, податкову яму, а компанії «Паріматч» в монстра-монополіста - для продажу його однією з найбільших світових гемблінг-корпорацій за 500- 600 млн доларів. У той же час законопроект несе прямі соціальні загрози, і може привести до грального буму: документ не передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі за роботу нелегальних закладів, не регулює інтернет-казино і майже не обмежує рекламу азартних ігор.Символом розпаду Російської імперії став Распутін - напівписьменний сибірський мужик, який став духівником царської сім'ї, призначав і звільняв міністрів і генералів, і став однією з найбільш впливових фігур в державі, викликаючи ненависть і глузування як простого народу, так і еліт. Схоже, що у Офісу президента України і особисто у Кирила Тимошенко з'явився свій Распутін - російський бізнесмен Борис Баум. Якої також виник з нізвідки в коридорах української влади в 2019 році, і відразу став нерозлучним другом і довіреною особою Кирила Тимошенко і Давида Арахамія. І одночасно - символом непрозорих схем і корупції в Офісі президента.казиноНі Кирило Тимошенко, ні Давид Арахамія так і не пролили світло ні на історію знайомства з Баумом, звідки і чому він виник на Грушевського, а потім на Банковій, ні на причини свого безмежної довіри до нього. Загальний сенс пояснень зводиться до того, що Баум людина досвідчена і знає, що робить. Досвід і знання Бориса зводяться до його роботи на початку 2010-х помічником Михайла Спектора. В ті роки - керуючого фінансово-промислової групи «ВС Енерджі», головним бенефіцаром називали віце-спікера Держдуми РФ Бабакова. Варто відзначити, що всередині самої групи у Баума була вельми негативна репутація вискочки і папуги боса. Після від'їзду Спектора в Москву Бауму місця в групі не знайшлося. Ще один досвід Баума - невеликий російський лотерейний бізнес, а в минулому - махінації з розмитненням авто в Латвії. Навички, звичайно, непогані. Але достатні для того, щоб призначити Баума головним куратором розробки законопроекту про легалізацію грального ринку в Україні? Або щоб довірити йому управління фондом з 375 млн грн, зібраними великим бізнесом за призовом президента Зеленського для боротьби з коронавірусів? Або щоб поставити його керуючим гуманітарних медичних вантажів з Китаю?Заступник Офісу президента Кирило Тимошенко, який зробив Баума своїм позаштатним радником і сприяв отриманню ним українського громадянства, вважає, що досвіду - з головою. І ось юристи Eterna law (Астапов і партнери) під диктовку Баума пишуть законопроект, Арахамія призводить Баума за руку в парламент, де той з традиційною російської пихою і зарозумілістю картає депутатів профільного комітету на предмет того, як повинен виглядати «легалайз ігоркі» в Україні. Депутати уважно слухають авторитетного гостя з країни-агресора, тому що від Кирила Тимошенко депутатам надходить сигнал: Баум - «людина президента». От цікаво, чи в курсі президент, що Баум - його людина? Однак, з першої спроби прийняти законопроект не вдається. І ось зараз настає час для другої спроби.І вже щосили йде інформаційна піар-підготовка. Арахамія заявляє, що «для того, щоб держбюджет в 2020 році отримав 7 млрд грн від грального бізнесу, законопроект про його легалізації потрібно розглянути на наступному тижні». Треба сказати, що ці слова - класичний випадок так званого брехні у виконанні лідера президентської фракції. І, швидше за все, він сам це прекрасно розуміє, і каже неправду свідомо. І тут ми підходимо до найцікавішого. Що насправді відбувається? Зрозуміло, що мета мутного російського рішали, що просуває закон - яка завгодно, але тільки не наповнення українського бюджету. І зрозуміло, що впровадження Баума в верхівку української влади - многоходовочка. І діють він не своїх інтересах, тому що ніяких ресурсів для самостійної гри у нього немає і ніколи не було. Так, Тимошенко просуває його на золотий пост глави майбутнього регулятора ринку - Комісії з розвитку та регулювання азартних ігор і лотерей, але щоб кого він там і що «відрегулював» в першу чергу? Власне, це вже давно секрет Полішинеля - Баум і Тимошенко просувають інтереси компанії «Паріматч» Едуарда Швіндлермана. Ця компанія вже займає близьке до монопольного положення на нелегальному, але дуже прибутковому українському гральному ринку, контролюючи близько 40% цього ринку. Кілька слів про «Паріматч». Діяла компанія завжди демонстративно нахабно - наприклад, при заборону букмекерства компанія була титульним спонсором національної футбольної першості України. Працювала в ЛДНР. Пускала рекламу на телебаченні. При цьому, Швіндлерман б фігурою непублічною, а серед його партнерів і покровителів називали цілий ряд чудових людей.І російський вектор: Швіндлермана пов'язували з людьми російського кримінального авторитета Тайваньчіка (Алімжан Тохтахунов) - Вадимом Трінчером і Анатолієм голубчику, які в 2014 році були затримані ФБР в Нью-Йорку і засуджені до п'яти років в'язниці за відмивання грошей, організацію незаконного грального бізнесу і вимагання . І ще один російський слід. Не менш цікавий і показовий. В ході розслідування ГПУ було встановлено, що Паріматч щодня виводило в Росію через Альфа банк 20 млн грн, на рік виходило близько 2,5 млрд грн. Пікантна деталь - виводилися гроші через компанії дружини чиновника Нацполіціі, яка спочатку відкрила, а потім закрила справу проти «Паріматч».Отже, дано: надприбутковий, але нелегальний бізнес, доходи якого йдуть в РФ. Завдання: легалізувати і монополізувати ринок букмекерства і онлайн казино з мінімальними втратами. Підняти капіталізацію компанії на пару сотень мільйонів доларів і продати міжнародному лідеру в букмекерстві і казино - наприклад, GVC, Flutter Entertainment, William Hill. Очікувана ціна - понад 500 млн. Доларів. За нашою інформацією, саме це є кінцевою метою Швіндлермана і стоять за ним людей. Законопроект виписаний під уже наявних на ринку гравців, західна компанія не зможе в оперативні терміни виконати ліцензійні умови, а ось купити гравця з мережею - цілком.Зрозуміло, ні про яке наповнення бюджету не йдеться. Більш того, всі прописано таким чином, щоб відрахування в бюджет були мінімальними. Зупинимося на цьому докладніше. Ну ось про які 7 млрд грн на рік говорить Арахамія, якщо в бюджеті закладена плата за ліцензії на проведення азартних ігор закладена цифра 4,4 мільярда гривень. Але і ця сума абсолютно нереалістична.У законопроекті вказано конкретні цифри. Річна ліцензія на проведення лотерей - 13,2 млн грн. Букмекерство: щорічна плата за ліцензію - 85 млн грн, щорічна плата за букмекерський пункт - 141,6 тис грн. Казино: щорічна плата за ліцензію в Києві - 56,6 млн грн, в інших містах - 28, 3 млн грн. Щорічна плата за ігрові столи - 5 млн грн, ігрові автомати (50 шт) - 4,2 млн грн в Києві. В інших містах відповідно 2,5 млн грн та 1,7 млн грн. Казино в інтернеті -18,4 млн грн на рік. Зали ігрових автоматів - 7 млн грн на рік плюс 85 тис грн за автомат. Покер в інтернеті - 4,7 млн грн. Послуги у сфері азартних ігор 283 тис грн на рік.Отже, множимо ці цифри на потенційне коло учасників ринку, а саме 5 букмекерських контор, 5 казино в Києві, до 10 казино в інших містах, в 10 казино в мережі Інтернет, до 150 залів ігрових автоматів, до 5 закладів покеру в мережі Інтернет та 0 суб'єктів, що надають послуги в області азартних ігор. Що ж виходить? А виходить, що максимально можлива сума надходжень в перший рік легалізації може скласти 1,5 млрд грн.Це теоретично, але і цю суму бюджет не отримає в перший рік тому що оплата ліцензій відбувається після створення Комісії, розробки ліцензійних умов і порядку їх видачі, нарешті, будівництва казино і ряду інших організаційних і бюрократичних дій. Та й бажаючих отримати ліцензію може виявитися менше, в першу чергу в розділі інтернет-казино і букмекерських контор. Тому що ніякого ефективного регулювання гемблинга в Інтернеті законопроект не пропонує. Та й багато нелегальних зали ігрових автоматів можуть віддати перевагу і далі працювати без ліцензії, оскільки законопроект на передбачає введення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі.Ви запитаєте, а що з податками? Ліцензійні платежі - це добре, але основний потік в бюджет повинні давати податкові надходження від учасників ринку, і ось вони-то і можуть дати 7 млрд грн. І Арахамія не бреше, а Кирило Тимошенко думає не про транші на свої офшорні рахунки, а про те, як наповниться держбюджет!Але в тому-то, друзі, і російський фокус. Ніякого оподаткування учасників ринку не планується до введення системи державного моніторингу. Яка запрацює в кращому випадку через два роки поле прийняття закону. Якщо взагалі запрацює. Але якщо все-таки запрацює, то моніторити вона буде не кожен стіл з рулеткою, а інформацію з сервера материнської гральної компанії. Тобто, ті цифри, які внесе гемблінговая компанія.Але це потім, а зараз просто створюється гігантська і легальна податкова яма. Це з одного боку. А з іншого - отримуємо тотальне поширення гральних закладів по країні. Справа не обмежиться казино в 5-ти зіркових готелях, як планувалося раніше. Зали будуть скрізь. Причому вже зараз можна прогнозувати, що під прикриттям легальних ліцензії працюватимуть нелегальні точки.Закон не забороняє поширення в житлових кварталах добре знайомих міським жителям «інтернет-кафе», «спортивних барів», «клубів» і не вводить кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі за незаконну організацію азартних ігор. Взагалі всі обмеження щодо дистанції гральних закладів від житлових будинків і шкіл в законопроекті відсутні. Законопроект дає повну свободу інтернет-казино, не обмежуючи кількість організаторів Ніяких ефективних механізмів блокування неліцензованих гравців законопроект не передбачає. Ну і зняття рекламних обмежень, в першу чергу - на телебаченні.казино

Зрозуміло, легалізація азартних ігор потрібна. Але - під жорстким контролем держави і вигодою для нього. А 1% від обороту ринку і то не факт - занадто велика ціна за тотальне поширення азартних ігор в і без того стрімко убожіє країні. На тлі падіння доходів населення і зростання безробіття запуск механізму, стимулюючого витягування у широких мас з кишень останнього - виглядає вкрай цинічно, аморально і злочинно.

Що виходить в результаті? «Паріматч», нелегальний гральний бізнес з російським корінням і мільярдними доходами стає легальним. Перетворюється на монополіста, як самий ресурсний гравець. І на законних підставах не платить податки. Більш того, законопроектом створюються умови для грального буму в країні, збільшення числа українців, залучених в азартні ігри і відповідно - зростання прибутку і капіталізації «Паріматч» з метою її подальшого продажу. На кону - понад півмільярда доларів. У той же час впадає шматок іншим нелегальним операторам - щоб не заважали, можете працювати, як працювали, вже легально, ніхто вас не чіпатиме, нічого платити не треба.

А просувають цю, не побоїмося цього слова, гібридну схему заступник Офісу президента. І те, що з подачі Кирила Тимошенко Арахамія погоджується озвучувати суперечать арифметиці законопроекту цифри і брати на себе політичну відповідальність, говорить про те, що ціна питання не просто висока, а дуже висока. І цілком можливо мова йде не тільки про абонплаті за законопроект, а й про відсоток від майбутнього продажу української філії «Паріматч» транснаціональної компанії. Схоже, що хлопці в темі і в частці. Як мінімум, Кирило. Зухвалість і самовпевненість авторів цієї схеми викликає логічне запитання: а в темі чи президент?

Верифікація пільг і субсидій

Верифікація пільг і субсидій: Кому доведеться повернути гроші
Сьогодні, 12:45
Влада хоче максимально скоротити кількість одержувачів виплат від держави - і тому запускає механізм жорсткої і повної перевірки
Верифікація пільг і субсидій: Кому доведеться повернути гроші

В Україні ще в минулому році почалися ретельні перевірки всіх, хто отримує виплати від держави - під цю справу навіть прийняли спеціальний закон. Він дозволяє вивчати фінансовий стан навіть тих, хто вже три роки не отримує ніякої державної допомоги.

Більш того, аналіз доходів і витрат субсідіантов, так само, як і подальше стягнення з них неправомірно отриманих коштів в Раді хочуть спростити ще більше. Для цього не так давно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №3551, який спрощує стягнення пенсій, субсидій, пільг, стипендій та державної допомоги. При цьому в ньому скасований судовий збір для органів місцевої влади, які і будуть проводити стягнення.

Зачекайте, йде верифікація

Міністр соціальної політики Марина Лазебная в інтерв'ю агентству " Інтерфакс-Україна " нещодавно розповіла, що перевірка повинна показати, які програми держдопомоги працюють неефективно і потребують реорганізації.

"Поки не буду конкретизувати, але є певні програми, які створювалися з хорошими намірами і для позитивного ефекту, але насправді час показало, що там є маніпулювання", - зазначила вона.

А маніпуляцій, за її словами, чимало: українці всіляко приховують реальні доходи, переписують майно на родичів, отримують зарплати в конвертах і навіть спеціально розводяться - і все заради "зайвої" виплати від держави. Влада хоче припинити цей "карнавал", тому з минулого року всі одержувачі державної допомоги проходять трьохетапну верифікацію:

1. Перший етап - до отримання виплати (превентивна верифікація). На ньому органи соціального захисту збирають неободимого документи і перевіряють їх на достовірність. Деякі порушення виявляються на цьому етапі, що веде до автоматичного припинення в держдопомоги.

2. Другий етап - під час отримання виплати (поточна верифікація).  На цьому етапі людини перевіряють весь час, поки він отримує допомогу. Якщо розкриється хоч найменше порушення - про подальші виплати можна забути. Поточна верифікація ведеться трьома способами:

  • проводяться систематичні перевірки інформації про осіб, які отримують державні виплати;
  • знаходять невідповідності в джерелах інформації;
  • аналізують дані, отримані за допомогою інформаційно-аналітичної платформи.

3. Третій етап - після отримання виплат (ретроспективна верифікація). Це означає, що протягом трьох років держава буде перевіряти правомірність виплат людині, який вже давно не отримує державну допомогу.

"Коли ви подаєте заяву на отримання допомоги, то підписуєте згоду на збір, обробку і використання своїх персональних даних. Проблема може виникнути тільки в тому випадку, якщо платформа, де акумулюється інформація, недостатньо захищена. При цьому сама перевірка, безумовно, відповідає і духу закону, і навіть елементарної логіки ", - розповів виданню" Оглядач "юрист Олександр Плахотник.

Справа в тому, що інформація про кожного, хто звернувся за держдопомогу, потрапить в спеціальну платформу. На ній буде видно:

  • відкриті банківські рахунки і залишки по ним,
  • інформація про фактичне місце проживання,
  • паспортні дані,
  • ІПН,
  • дані з податкової і т.д.

При цьому платформа буде постійно поповнюватися: будь-яка велика покупка, реєстрація нерухомості або автомобіля - все це може бути відстежено через реєстри або банківський рахунок. Дані, які можна буде отримати, такі:

  • інформація про зареєстровані на обличчя автомобілях, мотоциклах та інших транспортних засобах;
  • реквізити документів, виданих особі, а також документів, на підставі яких видані такі документи (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб'єкт, що видав документ, термін дії документа), викрадених (втрачених) документів, місця проживання;
  • інформація особах, які порушили прикордонний режим, режим в пунктах пропуску через державний кордон України або режимні правила в контрольних пунктах в'їзду-виїзду
  • митне оформлення ввезених на митну територію України транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
  • виписки з бюджетних рахунків для зарахування надходжень по сплаті особою штрафу за вчинення кримінального або адміністративного порушення;
  • інформація про джерела доходів, отриманих фізичними особами від податкових агентів, або ознаки наявності доходу, отриманого фізичною особою від здійснення підприємницької або здійснення незалежної професійної діяльності.
Поки суд та діло

Що буде з тими, у кого виявили порушення, залежить від ситуації: можуть просто припинити виплати, а можуть і змусити повернути гроші. Наприклад, неправомірно отриману субсидію точно доведеться повернути - як-не-як, вона береться з податків українців.

"У разі виявлення недостовірної інформації, наданої реципієнтом, на підставі якої було призначено, нараховані та / або здійснені державні виплати, органи, що здійснюють їх, надсилають таким реципієнтам вимогу про повернення неправомірно або надмірно отриманої державної виплати. У разі незгоди з рішенням, людина може оскаржити його у встановленому законом порядку. Суперечки в разі відмови людей добровільно повернути неправомірно отримані державні виплати вирішуються у судовому порядку ", - розповів виданню" Сегодня "кандидат юридичних наук Сергій Войченко.

При цьому тепер процес судового розгляду для місцевих органів влади максимально спрощений: як уже було сказано, в законопроекті №3551 для них скасований судовий збір в 2102 грн, з-за якого раніше на неправомірне отримання субсидій рідко подавали в суд, так як у місцевих органів влади не було вільних коштів для оплати збору. Тепер це буде в минулому - але в будь-якому випадку, як і раніше, в суд будуть подавати на тих, хто не пішов на контакт і відмовився домовлятися про повернення субсидії "добровільно".

Це взагалі працює?

У 2019 Міністерство фінансів України провело перевірку 24,5 млн пільговиків, одержувачів субсидій і соціальних виплат. 12,9 млн одержувачів довелося перевірити додатково. При цьому тільки за один лише жовтень 2019 року був підтверджено 14,7 тис. Випадків неправомірного отримання виплат на суму 27,4 млн грн, які повинні бути повернуті в бюджет.

"Зокрема, повинні бути повернуті назад в бюджет 13,7 млн грн гривень субсидій, 2,6 млн грн пільг і 11,1 млн грн соціальної допомоги. Основні порушення, які виявили під час перевірки отримувачів субсидій та соціальних виплат, це - наявність у пільговиків незадекларованого нерухомого майна, транспортних засобів, земельних ділянок, здійснення ними цінних покупок або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень. Крім того, встановлено випадки надання пільг, нарахування та виплати допомог і субсидій померлим громадянам ", - розповів Сергій Войченко .

Втім, навіть при встановленні факту неправомірності отримання виплати вимагати її повернення держава може не завжди.

"Відповідно до статті 1215 Цивільного кодексу України, навіть коли кошти отримані людиною без законних підстав, він зобов'язаний їх повернути тільки при наявності лічильної помилки з боку держоргану або несумлінності самого отримувача коштів. Причому доводити наявність помилки або несумлінності повинен позивач, тобто орган влади . Тому суди нерідко стають на бік громадян і відмовляють в таких позовах ", - розповів виданню Владислав Борисенко, керуючий партнер Адвокатської компанії" Борисенко і партнери ".

В цілому, на сьогоднішній судових справ з такого приводу дуже мало - в реєстрі їх налічується близько 20 000, що в перерахунку на десятки мільйонів одержувачів держдопомоги - сущий мізер. Однак незабаром ситуація може різко змінитися. Хоча з урахуванням того, що все-таки не всі держоргани звільнені від сплати збору - у багатьох випадках влада вважатимуть за краще постаратися домовитися полюбовно.

Китай - дурню не виробляй!

ЕКС-ГЛАВА БРИТАНСЬКОЇ РОЗВІДКИ РОЗПОВІВ, ЗВІДКИ З'ЯВИВСЯ COVID19
Колишній глава MI6 Річард Дірлав висловився з приводу походження Covid19
ТОП
13:01, 04.06.2020
Колишній глава MI6 Річард Дірлав висловився з приводу походження Covid19
COVID-19 з'явився в лабораторії в китайському місті Ухань і поширився через нещасного випадку в лабораторії, заявив колишній глава британської розвідки MI6 Річард Дірлав.

В інтерв'ю Telegraph він заявив, що ознайомився з новим «важливим» науковою доповіддю, в якій говориться, що вірус з'явився не природним шляхом, а був штучно створений китайськими вченими.

Я думаю, що це (епідемія) почалося як нещасний випадок. Виникає питання: якщо Китай колись визнає відповідальність, чи буде він платити компенсацію? Я думаю, що це змусить кожну країну в світі переосмислити свої відносини з Китаєм і то, як міжнародне співтовариство поводиться по відношенню до китайського керівництва.

За його словами, мова йде про «дуже важливою» наукової статті професора Ангуса Далгліша з лікарні Святого Георгія в Лондонському університеті і норвезького вірусолога Біргера Соренсена, яка з'явилася на цьому тижні.

Telegraph зазначає, що наукова стаття була переписана кілька разів і ще не була опублікована в жодному науковому журналі.

Хоч щось правильне, якщо запрацює реально

Середа, 3 червня 2020, 15:52 • Анна Мурашко • 92940
Уряд запровадив принцип екстериторіальності при реєстрації земельних ділянок
Уряд запровадив принцип екстериторіальності при реєстрації земельних ділянок

КИЇВ. 3 червня. УНН. Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка запроваджує принцип екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

"Сьогодні, 3 червня, на засіданні Уряду прийнято постанову, яка запроваджує принцип екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок. Це означає, що відтепер рішення про реєстрацію земельної ділянки може бути прийнято будь-яким державним кадастровим реєстратором, обраним за принципом випадковості системою Державного земельного кадастру", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що документ розроблено для підвищення рівня доступності, відкритості та прозорості при наданні адміністративної послуги з державної реєстрації земельної ділянки. Старт пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок планується 10 червня та продовжиться 2 роки.

Так, зокрема, удосконалюються такі процедури:

- скорочення реєстрації земельної ділянки з 14 до 7 робочих днів;

- реалізація принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги;

- усунення причин, які зумовлюють необхідність неодноразових звернень заявників із заявами та документами через центр надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі відмови у державній реєстрації).

"Постановою також приведено у відповідність до вимог чинного законодавства можливість здійснювати замовлення, проведення та одержання результатів державної експертизи землевпорядної документації в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг та інтегровані з ним інформаційні системи Держгеокадастру", - зазначається в повідомленні.

Також удосконалюється механізм виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, зокрема, шляхом надання повноважень сертифікованим інженерам-землевпорядникам щодо виправлення помилок у застосуванні систем координат земельних ділянок (у тому числі помилок, що виникли при перерахунку із однієї системи координат в іншу), які були сформовані до 1 січня 2013 року, та відомості про які були перенесені до Державного земельного кадастру, та помилок у відомостях щодо місця розташування земельних ділянок.

Нагадаємо, у Мін’юсті дали поради, як не стати жертвою рейдерів після відкриття ринку землі.

Джерело: УНН

Короновірус в Україні в перед початком літа 2020

Коронавірус в Україні: за добу підтвердилися ще 393 випадки зараження
Згідно з даними Центру громадського здоров'я в Україні офіційно зареєстровано 23 204 випадки інфікування коронавирусной інфекцією COVID-19. За останню добу підтвердилися ще 393 випадки зараження інфекцією. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України в Facebook.

Станом на 9:00 30 травня в нашій країні з-за коронавіруса вже померли 696 чоловік. У той же час 9311 осіб одужали.

Крім офіційно підтверджених випадків захворювання коронавірусом, сьогодні також надійшли 929 повідомлення про підозру зараження захворюванням. Кількість зареєстрованих повідомлень про підозру на COVID-19 вже досягло 57 935.

Випадки зараження коронавірусом:

- Вінницька область – 958 випадків;
- Волинська область – 887 випадків;
- Дніпропетровська область – 933случая;
- Донецька область – 158 випадків;
- Житомирська область – 699 випадків;
- Закарпатська область – 1171 випадок;
- Запорізька область – 440 випадків;
- Івано-Франківська область – 1379 випадків;
- Кіровоградська область – 506 випадків;
- Київ р. – 2904 випадку;
- Київська область – 1556 випадків;
- Львівська область – 1619 випадків;
- Луганська область – 46 випадків;
- Миколаївська область – 288 випадків;
- Одеська область – 883 випадку;
- Полтавська область – 268 випадків;
- Рівненська область – 1680 випадків;
- Сумська область – 168 випадків;
- Тернопільська область – 1160 випадків;
- Харківська область – 1025 випадків;
- Херсонська область – 178 випадків;
- Хмельницька область – 432 випадку;
- Чернівецька область – 3306 випадку;
- Черкаська область – 401 випадок;
- Чернігівська область – 159 випадків.

Даних з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополь на сьогоднішній день немає.


Не вір москалю!

"Благав пощадити": джерело розповіло, як вдалося вижити учаснику кривавої бійні на Житомирщині
18:18 - 22 травня 2020
місце розстрілу 7 учасників АТО під Житомиром

Правоохоронці з'ясовують обставини кривавої бійні, яка сталася 22 травня, приблизно о першій годині ночі, на березі озера в селищі Новоселиця на Житомирщині . Один із співробітників поліції анонімно розповів «ФАКТАМ» деякі подробиці трагедії.

«Вбиті і вбивця дружили близько десяти років»

- Є багато різних версій,  - каже джерело в поліції. -  Але я скажу, що саме на даний момент нам вдалося встановити. Дійсно, напередодні - 21 травня - був заарештований начальник Попільнянського райвідділу поліції Житомирської області. І певний зв'язок між цим арештом і розстрілом на березі озера сімох людей могла бути видимим. Орендар, який влаштував бійню, - саме той самий чоловік, який і «здав» начальника поліції співробітникам ГБР. Це вже відомий факт. Встановлено, що начальник поліції хотів обкласти «даниною» орендаря і вимагав у нього по 10 тисяч гривень на місяць в обмін на те, що він не буде заважати йому фактично, володіти озером і розводити в ньому рибу. Однак орендар не хотів платити «данину» і таємно написав заяву в ГБРПотім прийшов на зустріч з підполковником поліції і передав тому 5 тисяч гривень. Поліцейський тут же був заарештований. Саме тому з'явилася версія, що до орендаря приїхали атошнікі, щоб помститися за підполковника поліції.

Була ще одна версія: до орендаря нагрянули рекетири, захотіли «віджати» озеро. Дійсно, ці люди, які начебто приїхали порибалити, привезли з собою багато бойової зброї, в тому числі автомат Калашникова.

Але слідство поки не підтверджує ні один, ні іншу версію. Якщо група учасників АТО з'явилася мстити орендарю, яка здала поліцейського, то чому не зробила це відразу? Вони приїхали на озеро о п'ятій ранку 21 травня. Але замість того, щоб покарати орендаря, рибалили і пили з ним до першої години ночі. Це не логічно.

Також можу поки спростувати версію про рекет. І вбиті, і вбивця були давно знайомі, близько десяти років. Ця компанія киян вже не в перший раз приїжджала на озеро до «дяді Толі» ловити рибу.

«Образився, що обізвали кацапом»

- Так через що сталася ця драма? Чому орендар Анатолій вирішив взятися за рушницю?

- Ми можемо поки спиратися тільки на свідчення самого Анатолія і єдиного вцілілого з гостей. Сам орендар каже, що його образили. Назвали кацапом. А у нього прізвисько Толик Русский. Давно приїхав з Росії, працював на тракторі . Так ось, нібито події розвивалися так. Уже за північ на березі залишилися тільки троє - сам Анатолій і двоє його гостей. Решта шестеро киян пішли спати в сарай, який був там же, на березі озера.

В якийсь момент, швидше за все, через випитого спиртного, а його там було чимало, почалася суперечка. Один з атошніков сказав Анатолію: «Ти кацап, тому і сам на Донбас воювати не поїхав, і сина свого сховав від мобілізації». Ось тут Анатолій і схопився за мисливську рушницю. Він був мисливцем і стріляв добре.

- У ЗМІ була інформація про те, що стріляти почали саме гості і Анатолій був поранений в руку, а вже тільки після цього він відкрив вогонь на поразку ...

- Не можу поки сказати про все. Таємниця слідства. Є така інформація - орендар застрелив на березі обох гостей, а потім пішов у сарай - вбивати інших. Хтось прокинувся і схопився за автомат, але орендар встиг вистрілити першим. Так по черзі він застрелив ще кількох рибалок, які так і не прокинулися. Залишався ще один чоловік. Орендар направив на нього рушницю і приготувався зробити останній постріл, але той почав благати про пощаду. Його слова: «Відпусти! Не стріляй. У мене не буде претензій. Я не військовий ».

- Чи не військовий? Що це означає?

- Всі інші гості Анатолія були учасниками бойових дій. Вони перебували у відпустці після ротації. А той, хто вижив, чи не атошнік. Цей чоловік працює в НАУ - в авіаційному університеті в Києві. Орендар пошкодував його і відпустив. Вижив чоловік втік через ліс. По дорозі він зателефонував своєму колезі по НАУ - викладачеві. І той викликав поліцію.

- Що в Новоселиці говорять про Анатолія? Який у нього характер?

- Він запальний. Що ж стосується озера, то начебто воно є його власністю, приватизовано. Жив він майже весь час у вагончику на березі. Однак місцеві рибалки на Анатолія не ображалися. Він не брав грошей за ловлю риби в озері. До речі, Анатолій притягувався до відповідальності за неправильне зберігання зброї.

Сім'я у нього цілком благополучна. Дружина Анатолія працює в сільраді діловодом.

Раніше «ФАКТИ» писали про те, як на Житомирщині браконьєр розстріляв чо

Весела соціологія від ЦР: дурні відповіді на дурні запитання

Оцінка громадянами ситуації в країні, рівень довіри до соціальних інститутів та політиків, електоральні орієнтації громадян (квітень 2020р.)
 Разумков Центр 04 травня 2020
  •  Поширити

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 24 по 29 квітня 2020 року методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних і стаціонарних телефонів. Було опитано 2056 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Дослідження проведене в рамках проекту Центру Разумкова, що здійснюється за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.


Загальна оцінка ситуації в суспільстві

29% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 49% — що події розвиваються в неправильному напрямі. 29% опитаних дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Частка тих, вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становить 50%, що не здатна їх подолати — 14,5%.


Довіра до державних та суспільних інститутів

Довіру до Президента України висловили 59% респондентів, не довіряють йому 35% опитаних. Верховній Раді України довіряють 28% респондентів, тоді як недовіру їй висловили 66% опитаних. Недовіра переважає і у ставленні до Уряду України (відповідно 32% і 57%), Національного банку (відповідно 34% і 50%), Національної поліції (відповідно 36% і 56%), Міністерства охорони здоров’я (відповідно 29% і 63%).


Довіра до політиків

Оцінюючи рівень довіри до політиків, серед тих із них, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, лише до В. Зеленського довіра висловлюється частіше, ніж недовіра (йому довіряють 57% опитаних, не довіряють — 37%). Стосовно інших політиків недовіра висловлюється частіше, ніж довіра. Так, Д. Разумкову довіряють 34%, не довіряють — 37%, С. Вакарчуку — відповідно 20% і 64%, Ю. Бойку — відповідно 19% і 66%, Ю.Тимошенко — відповідно 18,5% і 74%, П. Порошенку — відповідно 18% і 77%, А. Авакову — явідповідно 16% і 69%, Д. Шмигалю — відповідно 13% і 38%, А. Єрмаку — відповідно 9% і 41,5%.


Електоральні орієнтації громадян

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 41,5% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За «Опозиційну платформу — За життя» готові віддати свій голос 14% тих респондентів, які прийдуть на виборчі дільниці і визначилися з вибором, за «Європейську солідарність» — 14%, за ВО «Батьківщина» — 7%, за Політичну партію «Сила і честь» — 4,5%, за Політичну партію «Голос» — 3%.

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів отримав би В. Зеленський (45% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). 13% з-поміж них мають намір голосувати за П.Порошенка, 11% — за Ю. Бойка, 6% — за І. Смешка, 5% — за Ю.Тимошенко, 3,5% — за А. Гриценка, 2% — за О. Ляшка.


Дані в таблицях наведені у відсотках.




РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ




Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?

У правильному напрямі

28,9

У неправильному напрямі

48,7

Важко відповісти

22,4



Як Ви вважаєте, чи здатна Україна подолати існуючі проблеми та труднощі?

Здатна подолати протягом найближчих кількох років

28,8

Здатна подолати у більш віддаленій перспективі

50,1

Не здатна 

14,5

Важко відповісти

6,6



Якою мірою Ви довіряєте таким соціальним інституціям?
 

 

Зовсім не довіряю

Скоріше не довіряю

Скоріше довіряю

Повністю довіряю

Важко відповісти

Баланс довіри-недовіри*

Президент України

16,7

18,5

37,3

21,3

6,2

23,4

Верховна Рада України

32,8

32,9

23,7

4,1

6,6

-37,9

Уряд України

27,5

29,6

27,6

4,3

11,0

-25,2

Національний банк України

23,8

25,8

27,9

5,9

16,7

-15,8

Міністерство охорони здоров’я України

34,8

28,4

24,4

5,0

7,4

-33,8

Національна поліція

28,5

27,1

29,5

6,2

8,8

-19,9

* Різниця між часткою тих, хто довіряє, і тих, хто не довіряє соціальній інституції


Зеленський підписав закон про ринок землі

Зеленський підписав закон про ринок земліПрезидент України Володимир Зеленський підписав закон про введення ринку землі, прийнятий 31 березня Радою
сьогодні, 15:21
Зеленський підписав закон про ринок землі

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, передає прес-служба Офісу президента.

Йдеться про Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення" № 552-IX, який Верховна Рада прийняла 31 березня 2020 року. Зокрема їм передбачається введення ринку землі. Повідомляється, що закон дозволить забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю, а також створити прозорі умови придбання у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення українцями.

"Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто, - зазначив гарант. - Україна чекала цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців".

Додамо, що закон передбачає, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. А з 1 січня 2024 року - юридичні особи, власниками яких є українці, вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продавати державні і комунальні землі. Згідно з підписаним законом, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що лише чверть українців підтримує ринок землі, як показало опитування