хочу сюди!
 

Катерина

42 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 43-49 років

Вороги без совісті і честі - військові з РФ

Доповідь ООН: українських військових під Іловайськом вбивали, коли ті були позбавлені боєздатності
09 Серпень 2018, 23:55

Українські військові несуть пораненого під час бою поблизу міста Іловайська, 10 серпня 2014 року
Українські військові несуть пораненого під час бою поблизу міста Іловайська, 10 серпня 2014 року12465

Управління верховного комісара ООН з прав людини встановило, що під час бойових дій під Іловайськом поранених українських військових вбивали, коли ті були позбавленні боєздатності, після закінчення бойових дій. Це вдалося з’ясувати після того, як ООН провела понад 80 інтерв’ю з жертвами та свідками тих подій. Окрім того, моніторингова місія ООН зазначає, що близько 300 українських військових та добровольців утримували в нелюдських умовах.

За даними Генеральної прокуратури України, під час бойових дій під Іловайськом загинуло 366 військовослужбовців та добровольців, 429 були поранені. Причиною смерті, згідно з доповіддюУправління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), в більшості випадків стали вибухові та осколкові поранення.

УВКПЛ повідомляє, що деякі поранені українські військовослужбовці були вбиті, коли вони були hors de combat (позбавлені боєздатності), після закінчення бойових дій. Радіо Свобода публікує дані, які вдалося зібрати ООН.

Вбивство українських військовослужбовців hors de combat

УВКПЛ отримало інформацію про те, що вранці 29 серпня близько 20 українських військовослужбовців сіли в одну з вантажівок колони транспортних засобів, в яких українські сили відступали з села Многопілля до села Новокатеринівка. Через 30 хвилин після виїзду вантажівка потрапила під обстріл, і більшість військовослужбовців, що були на ній, загинули або були поранені. Вижити вдалося семи солдатам. Багато з них мали легкі поранення. Вони сховалися недалеко від дороги. Після закінчення бою вони вивісили імпровізований білий прапор. Озброєні чоловіки, які перебували на сусідньому пагорбі, закричали, щоб вони склали зброю і повзли на пагорб. Коли українські військовослужбовці залізли на вершину пагорба, командир озброєної групи наказав їм зняти куленепробивні жилети і шоломи та роздягнутися. За словами одного з тих, хто вижив, один із військовослужбовців знімав одяг дуже повільно, тому що був поранений. Це розлютило старшого лейтенанта. Він почав стріляти у військовослужбовця: у спину і голову жертви.

Потім військовослужбовцям наказали встати і йти. Сержант кілька разів просив старшого лейтенанта не вбивати його військовослужбовців, оскільки вони були дуже молодими. Двоє свідків повідомили УВКПЛ, що вони бачили, як старший лейтенант зробив два постріли з автомату Калашникова у спину та голову сержанта.

Під час переходу ще один військовослужбовець неодноразово звертався до старшого лейтенанта з проханням дозволити йому подзвонити матері. Двоє свідків чули два чи три постріли. Коли вони повернулися, то побачили, що на землі лежить людина.

Пізніше тих, хто вижив, передали українським силам.

29 серпня вбили поранених українських солдат hors de combat (позбавлених боєздатності) після закінчення боїв, йдеться в доповіді.

В одному з випадків поранений український військовослужбовець сховався в лісі після того, як його машина потрапила під обстріл. Коли той закінчився, він почув, як люди кричали: «Я поранений!». Але після цього лунали одиночні постріли.

Насильницьке зникнення, яке, можливо, призвело до смерті

УВКПЛ з'ясувало, що 30 серпня кілька десятків поранених українських добровольців, переважно з добровольчого батальйону «Донбас», опинилися в селі Червоносільське. З пораненими були декілька фельдшерів із батальйону та неозброєний лікар. Ті, хто вижив, повідомили, що в цей день в село приїхала вантажівка. Командир загону наказав пораненим українським добровольцям та медикам сісти у вантажівку і додав: «Ми не воюємо з лікарями». В якийсь момент фельдшери помітили, що лікар зник. Повідомляють, що він залишився в Червоносільському. Кілька днів потому озброєні чоловіки увірвалися до будинку, де він переховувався, вивели на подвір'я, побили, а потім поїхали, забравши його з собою. Після цього його більше не бачили.

Катування, жорстоке поводження та нелюдські умови тримання під вартою

За даними Генеральної прокуратури України, під час подій під Іловайськом було захоплено близько 300 українських добровольців та військовослужбовців. Цих військовослужбовців та добровольців перевозили до чотирьох основних місць, контрольованих різними озброєними групами: захопленої будівлі міліції у місті Сніжне, будівлі на вулиці Борців Революції, захопленої Академії внутрішніх справ, захопленої будівлі обласного управління Служби безпеки України (СБУ) у Донецьку.

Умови у всіх місцях тримання під вартою у Донецьку та Сніжному були нелюдськими, йдеться в доповіді УВКПЛ, через переповненість, недостатню кількість або повну відсутність матраців, відсутність денного світла, брак свіжого повітря, неадекватні санітарні умови, недостатню кількість або відсутність їжі та брак медичної допомоги. Озброєні групи катували під час допиту захоплених військовослужбовців та добровольців, щоб отримати інформацію, покарати їх за приєднання до добровольчих батальйонів або спробувати змусити їх приєднатися до озброєних груп.

Найпоширенішими формами катувань, за даними моніторингової місії ООН, стали побиття, в тому числі з елементами сексуального насильства, імітація страти та інші погрози фізичного насильства.

1

Коментарі

116.08.18, 10:33

Та кацапорашистам, як жорстоким і немилосердним тваринам (цапам), наср...ти на Управління верховного комісара ООН з прав людини! Просто ми маємо вчитися у ворога та бути справедливим, керуючись принципом: "Око за око, зуб - за зуб", а не надіятися на якісь толерастичні суди в майбутньому...

  216.08.18, 14:31Відповідь на 1 від ЧарКес

  Ви читаєте, що пишете? "Просто ми маємо вчитися у ворога та бути справедливим, керуючись принципом: "Око за око, зуб - за зуб"" Я вчитися у ворога добивати поранених не буду ніколи і вам не раджу.

   316.08.18, 18:08Відповідь на 2 від Богдан Бо

   То Ви надасте такому немилосердному кацапорашисту взірця літа-2014 року (кацапи і москалі фактично такими завжди були) медичну допомогу? І в ущерб справі, поставленому бойовому завданню, життю і здоров'ю своїх товаришів по зброї Ви будете такому ворогу надавати допомогу, роблячи його обузою на полі бою чи в рейді розвід-диверсійної групи для своїх же? А потім його лікуватимуть за рахунок України (фактично за наш з Вами рахунок), годуватимуть в СІЗО, утримуватимуть в цивілізованих умовах довгі місяці слідства і судового розгляду, щоб такий ворог ще й сміявся з України в залі суду? Дивний Ви "патріот"... А тепер я Вам пораджу: "Добрий ворог - мертвий ворог".

    416.08.18, 18:25

    Не можу змовчати...А Ви знаєте скільки постраждало (не виконано бойове завдання, втрати особового складу і техніки та озброєння тощо) від дій "мєсного населєнія Даунбасса", що не пускало українське військо і техніку через міста і села, блокувавши дороги? Їх (то "насілєніє" слід було колесами і гусеницями бронетехніки розчавити і розігнати! А Ви знаєте чому загинули в травні 2014 року під Волновахою наші солдати? Бо їх "мєстниє" не пустили в населений пункт, і наші добрі солдати на чолі з сердобольними командирами ночували в лісопосадці! А мали розігнати тих "мєстних" і зайняти насильно найкраще, стратегічно найвигідніше приміщення будь-то школа, сільрада, клуб чи медпункт! А якщо вимагала обстановка - то й приватне помешкання! А чи знаєте Ви, що в тій лісополосі при дорозі до них прийшов

     516.08.18, 18:30

     прийшов місцевий житель, котрий все роздивився і видав позицію ворогу (сєпарам і кацапорашистам). А наші сердобольні воїни відпустили його, хоча б мали щонайменше затримати, допитати і не відпускати, прив'язавши хоча б до дерева з кляпом у роті... Чи може по Вашому, пане "дєрьмократ і патріот" Гордасевич, і це не правильно, не гуманно?

      617.08.18, 10:53Відповідь на 5 від ЧарКес

      Наскільки я знаю, пане "чарівна Кесандра" ви в АТО не були і не збираєтесь в ООС побувати. Тому ваші тринди-ринди своєму колезі Медведчуку розповідайте.

       717.08.18, 16:26Відповідь на 6 від Богдан Бо

       Я молодшим за званням і за посадою звіти не подаю! Стосовно Мєдвєдчука: а Ви часом, як і Медведчук, не КГБовський стукачок?

        819.08.18, 01:10Відповідь на 7 від ЧарКес

        Як людина, що утримується на мої податки, мали б і прозвітувати за свій паразитизм на шиї народу, але ясно і без того, що вам нічого сказати.
        А ви також часом не вкурсі, хто є більшою паскудою: стукачок-одиначок чи той, хто плодить тих стукачків масово?

         919.08.18, 15:35Відповідь на 8 від Богдан Бо

         То значить Ви стукачок-одиначок?

          1019.08.18, 15:36Відповідь на 8 від Богдан Бо

          Чи може "агент-ініціативник"?

           Сторінки:
           1
           2
           попередня
           наступна