Світ навколо нас! - 3

На нічному небі існують багато цікавих великих об’єктів, яких ми не можемо розгледіти за їх слабкої яскравості. Одним з таких об’єктів є Туманність Андромеди (за каталогом Мессьє має позначку М31). Це найближча галактика до нашої - Чумацького Шляху. Світло її зірок долає шлях до Землі за два з половиною мільйони років. Фактично ми спостерігаємо її в такому далекому минулому часі. Галактика Андромеди має подібну спіральну структуру до нашої, проте на багато більша за неї. Темної ночі неозброєним оком М31 виглядає як тьмяна ледь видима зірочка. Насправді цей острівок світла серед чорної безодні космосу складається приблизно з трильйона зірок! Цікаво те, що кутовий розмір галактики 3,2 градуси, що більше в шість разів за видимий діаметр Місяця!


 На фото показані порівняльні кутові розміри Місяця та галактики Андромеди


Такий величезний об’єкт на небі не видимий для нас за своєї низької яскравості. Щоб побачити Андромеду в повній красі, а не лише тьмяне ядро як зірочку, потрібно зібрати багато світла. Ми не маємо для цього очей розміром з велику тарілку, але можемо накопичити світло фотоапаратом - довгою експозицією. В бінокль центр галактики виглядає витягнутим п’ятном, а спіральні рукави залишаються невидимі.

 

NASA опублікувало величезну фотографію галактики Андромеди зроблену космічним телескопом Хаббл з 411 кадрів. Фото має 1,5 мільярди пікселів і важить 4,3 гігабайта! Я знав, що телескопи розрізняють окремі яскраві зірки в інших галактиках, але я не уявляв скільки їх може побачити Хаббл!

 

Відео для ознайомлення з фото, на якому показана вище згадана ледь видима «зірочка» - Туманність Андромеди!


КИЇВСЬКИ ВІДМОЧКИ від гуртів IGNEA feat. ERSEDU

Пішли хлопці в ліс по гриби, присіли пообідати, аж тут з’явилися лісові мавки, чи то дніпровські русалки, одним словом відмочки та й закатали шукачів пригод у важкенькі перлини. Тема рулить. Чудове поєднання спід-металу з екзотичною мелодією. Шикарно вибудовані кадри відео, які органічно поєднуються з музикальною композицією.


Світ навколо нас! - 2

Світ навколо нас проявляється красою та незбагненністю  і необов’язково десь там за горизонтом чи при наявності тугого гаманця, як часто малює наша уява вихована на прищеплених стереотипах з дитинства. Він відкривається нам за допомогою розуму спроможного відстежити причинно-наслідкові зв’язки, побачити зворотні, відчути гармонію між об’єктами та сутностями, що оточують нас.

Цього разу сподобалась  (для мене нова) композиція від київського гурту IGNEA – DISENCHANTMENT, що перекладається як «Розчарування». Чудовий мелодійний метал з прекрасним чистим жіночим вокалом за текстом - богів, які  в образі Прометея подарували людям вогонь:

«Ми бачили, що це відбувається, зради - це частина цього світу

Проте, без сумніву, ми принесли вам наше найцінніше

Життя в рівновазі, божественному та земному царствах

Були схожі на роздуми, але тепер зв’язок заблокований».

Чистий вокал в протиставленні  чергується з тим же жіночим гроулінгом, а експресія фрагментів композиції доповнюється відповідним анімаційним малюнком. Боги в розчаруванні на людей за те,  що вони використали їх дар не для розвитку та благополуччя, а для ворожнечі та війн:

«Вогонь життя - це подарунок, який ми піднесли до ваших ніг

Ви вирішили використати його для смерті

Нам було достатньо ваших поклонінь, тепер нам байдуже

Нехай інші боги почують вашу молитву»…

Чудова цілісна композиція, як в музикальному та текстовому плані, так і в побудові відео ряду, в якому кожний кадр відповідний характеру і повороту пісні.

Метал – це як класика, серйозна інтелектуальна музика гарних чоловіків та жінок. Важко уявити  на сцені рокерку з качиними губами та силіконовими цицьками п’ятого розміру, що скаче з оголеною дупою на сцені та несе словесну дичину, або в кращому випадку посилання, яке не підіймається вище нижньої чакри. Метал - це гарний смак, і це круто!


Епічна тема!

Симфонік-метал - поєднання симфонічної музики з важким металом. Натрапив на IGNEA – Alga. Цікава тема.

На початку композиції оркестрова партія створює містичне звучання, що заворожує. З часом воно трансформується в епічну музикальну картину, і все більше немов повінь захоплює простір. Сила музики поступово зростає, з’являються нові деталі, формується сцена, на яку в кульмінаційний оркестровий момент вриваються важкі гітарні рифи, що задають ритм і динаміку, які вносять у намальований звуком світ боротьбу. Жіночий вокал надає мелодійності та краси оповіді…

Подивився, що композиція має понад семи мільйонів переглядів, а коментарі всі англійською, подумав якийсь скандинавський гурт зі своїм національним епосом. Глянув переклад тексту, в око впали інтригуючи рядки:

«…Як можна не любити цю країну сонця і моря?
Ніхто не може забрати у нас нашу землю, це наш дім
І ніхто не може вирішити за нас, залиште нас самих
Ми будемо тримати зброю до смерті, поки останній з нас не зупиниться
Ми знищимо і роздавимо всіх ворогів, ми будемо кричати "Алга!" і вбити!
Як ви смієте, безбожні сволочі, ступати на мою землю?
Як ти смієш торкатися моїх дочок і синів?
Це будуть ваші останні кроки, якщо ви не повернетесь
Покладіть свого двоглавого орла в дупу і біжіть!»

По натякам тексту запала підозра, вирішив дізнатись про гурт IGNEA. Виявилося, що це наш український метал гурт з Києва! А композицію «Alga» гурт присвятив боротьбі кримських татар за свою землю. З кримсько-татарської «Alga» перекладаєтьс як «Вперед». Ось так.

Якщо по простому, то…


Якщо по простому, то… Теломера в клітині – лічильник зворотного рахунку часу життя людини. Аптоз – це програма самоліквідації клітин, які вже не можуть ділитись, бо ресурс теломер в них вичерпався. В якийсь час наступає момент, коли деградація організму унеможливлює біологічні процеси, які називаються життям, тоді наш внутрішній монітор висвічує напис: GAME OVER!
На мій погляд, люди запрограмовані на такий невеличкий проміжок життя, бо він достатній для реалізації їх цілей (варіант-1), або якщо хочете - цілей закладених їм кимось стороннім (варіант-2), або ми самі є клітини когось більшого за нас (варіант-3).


Світ навколо нас! (а ви відчуваєте осінню хандру)

Скупчення молодих зірок віком від одного до двох мільйонів років, розташованих приблизно за 20 000 світлових років від Землі. Дані у формі візуального зображення  отримані з космічного телескопа Хаббл та з рентгенівського Чандра.

Мелодія  створена за допомогою соніфікації процесу, який перетворює дані на звук.


Струшу вашу осеннюю меланхолию

Струшу вашу осеннюю меланхолию, как ноябрь последние листья с деревьев. Конечно же, только с тех, кто располагает инерфейсом Max Brhon. Драйвовые киберпанковые раскачки!
З любов'ю, Вінсент.

Пізнавальний біографічний фільм про знаменитого художника ван Гога. Цікаво, що він почав писати картини у віці 28 років і за вісім до своєї смерті встиг створити 800 картин! За його життя була продана лише одна. Цікаво і те, що понад сотню художників створювали цей фільм і кожен його кадр, це справжня картина написана олією на полотні у стилі ван Гога.

Ну і ну!

На вєрхнем фото ви можєтє відєть в пєчалі самоґа Вєлічайшєго - політіка, діпламата і асвабадітєля страждающіх от баригі. Он сідіть, уставший от тяжкіх дум о народє, слажив сваі натружеєнниє от висадкі міліарда дерєв’єв рукі. На ніжнєм фото - вєсьолий і беззаботний Барига - ісчадіє ада, каторава нельзя пасадіть в тюрму за сто папитак, дажє імєя сваіх ручних пракурорафф! І дажє нельзя виталкнуть із страни, імєя ранєє нєвіданную полноту власті! Етот монстр на фото - весьолий і смєйоца с Байденом, явно купіл єво улибку на камєру за міліард украдєнних із бюджета баксафф!


ВІРА

Віра (в будь-що і в будь-кого) - це потужна частина свідомості людини. Перед вірою на коліна падають інтелект та здоровий глузд. Віра іноді допомагає жити, а іноді - це ув'язнення і обмеження.
Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
14
предыдущая
следующая