О сообществе

Цікавинки про науку і пов'язане з нею. Пропаганда теорії еволюції та інших наук. Також тут будуть відео про тваринний світ

Без пропаганди релігії (статті про неї допускаються, але справжні наукові та спростування конкретних релігійних суджень), українофобства, і казочок про Нібіру, чупакабру і подібних, такі дописи видалятимуться, або помічатимуться як помилкові разом з публікацією спростування. Політика теж не бажана, а для історичних постів про УПА, ОУН, української історії є співтовариство Бандерівці. Типу "історичні" статті "жертвы УПА" видалятимуться

В контенті можливий випадковий перепост фейків, конкуруючих теорій, враховуючи, що не всі мають наукову освіту, да і сама наука частково складається з помилкових теорій, в такому разі прошу попереджати в коментарях, будемо вирішувати чи залишати пост з критичними коментарями і поміткою про помилковість, чи видаляти

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Наукова реальність

В NASA відкрили нову планету

  • 13.01.20, 10:10
Американський школяр допоміг відкрити нову планету на третій день стажування в NASA
Вчені оголосили про виявлення планети TOI 1338 b, що обертається відразу навколо двох зірок. Зробити це відкриття вченим з американського космічного агентства допоміг 17-річний старшокласник Вулф Цукіер.

Про це 7 січня повідомили у NASA.

Зазначається, що у перші дні стажування Цукіер вивчав дані про систему з двох зірок і помітив на їх орбіті дивну тінь.

Спочатку підліток подумав, що це зоряне затемнення. Однак виявилося, що це не просто тінь, а планета. Школяр виявив її на третій день свого стажування в NASA.

Зазначається, що у NASA є проєкт TESS Planet Huners, який дозволяє волонтерам допомагати вченим у відкритті нових планет.

TOI 1338 b — перша планета з подвійної системи, виявлена завдяки телескопу TESS, але не перша з відомих людству екзопланет такого роду. У 2011 році вчені за допомогою космічного телескопа «Кеплер» виявили Kepler-16b в сузір'ї Лебедя — вона також знаходиться у подвійній зоряній системі.

Відео англійськоюhttps://hromadske.ua/posts/amerikanskij-shkolyar-dopomig-vidkriti-novu-planetu-na-tretij-den-stazhuvannya-v-nasa

Майже людина (нова знахідка)

       Недавно в печері в 50 км від Йоганесбурга (ПАР) виявлено скам'янілі рештки давньої людини.

Схема розташування решток новознайдених давніх людей
          
           Точних даних про вік решток поки не повідомляється. Висловлюють гадки, що він може складати від 2,5 млн до 200 тис років.


Реконструйована зовнішність Нomo naledi

       Сукупність ознак дає підстави деяким антропологам зараховувати цей організм до нового виду в межах сімейства Homo, який названо Нomo naledi. Інші кажуть, що такі ж рештки були знайдені і описані раніше. Тобто вид не новий.


Як би там не було, професор Лі Бергер  задоволений знахідкою 

       На даний момент оброблено більш як 1550 елементів скелетів, що належали п'ятнадцяти особинам як дітям, так і дорослим. Відзначається, що це лиш мала частка того, що все ще приховує печера.
       Будова плечей, носа наледі більш подібна тому, що є у мавп. Будова кінцівок майже ідентична тому, що є в сучасної людини. Для наледі була характерна струнка постава. Ріст дорослого наледі сягав 150 см, вага - 45 кг. Об'єм мозку лише 550 куб. см. (у сучасного гомо - близько 1,5 л).
        Цей вид за допомогою рук міг непогано вправлятися з предметами, ходити на довгі відстані, а будова пальців дозволяла їм бути непоганими альпіністами.


Ступня Нomo naledi

    
Розмір черепа Нomo naledi у порівнянні з розміром черепа сучасної людини

          Характер розташування решток дозволяє припустити, що вони були навмисно поміщені в одній з кімнат печери і "запечатані" там. За словами вченого університету Південної Африки Лі Бергера, ніхто з них не очікував цього від примітивного виду з дуже маленьким мозком, оскільки досі така діяльність, як поховання, вважалася притаманною для пізніших, більш досконалих видів.

Використано дані та фото з джерел:

zn.ua/TECHNOLOGIES/antropologi-obnaruzhili-neizvestnyy-ranee-vid-drevnih-lyudey-188217_.html

huffingtonpost. co. uk/2015/09/10/homo-naledi-new-species-human-discovered-south-african-cave_n_8115120.html?utm_hp_ref=uk-tech&ir=UK+Tech

theinsider.ua/politics/55f152f8cca71/

usatoday. com/story/news/2015/09/10/fossils-humans-cave-ancient-bones/71966570/

Страницы:
1
3
4
5
6
предыдущая
следующая