Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

*НОВЫЕ* депутаты КИЕВСОВЕТА - занимают свои рабочие места!!!!!

  • 19.08.13, 14:58
*НОВЫЕ* депутаты КИЕВСОВЕТА - занимают свои рабочие места!!!!!

Хроніки торгівельної війни:таємні союзи,відверта зрада і....

  • 19.08.13, 14:32
У неділю, передивляючись «Підсумки тижня» на телеканалі «Україна», чи не вперше за тривалий час відчув бажання висловити свою велику повагу колегам-телевізійникам

medvedchuk-sklav-kompaniju-putinu

Сюжет про повномасштабну, а не лише шоколадну торговельну війну з Росією був таким ґрунтовним, неупередженим і …тривожним, що захотілося не лише щиро подякувати, але й побажати стійкості. Адже за традицією саме журналістів наші можновладці звинувачують і ще не раз звинуватять у «нагнітанні», «штовханні уряду» тощо.

При цьому, як кажуть у братній країні, «на голубом глазу» урядовці стверджуватимуть, що все нормально та ще більше покращується-нормалізується.

А хіба може бути по-іншому: прем’єри порозмовляли по телефону та «в принципі» заперечили всі ці брудні плітки неправильних писак про якийсь тиск на Україну.

Хотілося вже повірити очільнику партії та уряду, що не заради милого його серцю Митного союзу, не задля протидії євроінтеграції України відбулося те, що відбулося, – погано приховуваний жорсткий тиск на нашу державу. Аж раптом пан Глазьєв виступив із коментарем. Таким відвертим, що від заспокійливої мелодії для довірливих у виконанні прем’єрів нічого не залишилося.

А ще на одному з телеканалів стрічка новин повідомила: у Сочі Медведчук, Путін і Назарбаєв… спостерігали за перебігом чемпіонату з самбо.

На всяк випадок нагадаю, що не всі з цієї трійці – глави держав. Зокрема, перший – це той, хто у Києві нещодавно зустрічав і Путіна, і вже згадуваного Глазьєва. На заході, присвяченому пропаганді Митного союзу.

Можливо, ви вірите у співпадіння? Ваша справа!

Тоді, прошу дуже, не помічайте доручення глави партії та уряду Міністерствам економіки та закордонних справ пожвавити роботу на «Митносоюзному» векторі, тоді вірте заспокійливим заявам міністра економіки, що немає ніякої торговельної війни, тоді не звертайте увагу, що міністр закордонних справ не стільки опікується проголошеним президентом європейським курсом, скільки патронованим прем’єром курсом до «азіопи».

А ще – не переймайтеся тим, що наша бойова опозиція, наші патріоти… оту торговельну війну чи то проґавили, чи реагуватимуть після повернення з відпусток. Коли можна буде піаритися по повній.

 

Війна – війною…

Згадаймо крилату фразу: «Війна – війною, а обід – за розкладом!»

Здавалося б – країна у РЕАЛЬНІЙ небезпеці. У ситуації, що потребує консолідації всіх сил усередині держави для забезпечення, у тому числі – шляхом тиску на власний уряд, гідної відсічі знахабнілим «братам». Скажімо, насамперед через СОТ, через вимогу дотримуватися існуючих між двома державами угод про вільну торгівлю, а не діяти всупереч нормам міжнародного права.

Та де наші патріоти, публічні й непохитні? Де їхні безкомпромісні заяви, зустрічі з урядовцями, мобілізація громадськості?

Виходить, як у поета: один – у любов, а другий – у містику, а третій – у гори, де орли…Чи не тільки в гори. А насамперед – на курорти, пляжі, моря-океани. За графіком відпусток. Усупереч своєму громадянському обов’язку.

До речі, про війну та графік відпусток. Якщо вірити ЗМІ (не лише вітчизняним) – на порозі громадянської війни опинився Єгипет. Та безстрашні (чи бездумні) українські туристи їдуть та їдуть туди. Міністерство закордонних справ попереджає, радить утриматися від поїздок. Натомість посол України в Єгипті у телемості запевняє, що на курортах усе спокійно. Мовляв, нема чого боятися. І це – всупереч елементарній чиновницькій дисципліні, здоровому глузду та рекомендаціям рідного міністерства! Війна – війною, а туризм – за розкладом…

Тільки хто відповідатиме за наслідки?

Прудкий регіонал заявив, що вбачає у підписанні Угоди про асоціацію з ЄС порушення Конституції. Всупереч неодноразово підтвердженим президентом прагненням прямувати до Європи. На гаранта замахнувся, на президентський євроінтеграційний курс! Та й на наші сподівання та очікування. І хто ж дав йому відсіч? Пані народна депутатка, радниця президента, та пані міністр юстиції. Решта, у тому числі – штатні вболівальники за євроінтеграцію… мабуть, за розкладом ще відпочивають.

От відпочинуть, тоді проведуть національний круглий стіл… До речі, як відомо, на вересень планується проведення чергового форуму Ялтинської європейської стратегії (YES) – серйозного та впливового зібрання. Наш президент брав участь у попередньому форумі. Лідери багатьох держав, міжнародних організацій, як правило, збираються у Ялті вже багато років. Яка необхідність у ще одному круглому столі з невідомим представництвом від влади, опозиції, світових лідерів? Готовий сто разів перепросити, та щось навіює мені невеселу думку (війна – війною, а піар – за розкладом) про спробу чергової самореклами на болючій, хвилюючій темі. Хочу помилитися.

 

«Баришня лягли та просють…»

Здається, саме такими чи подібними словами Хімка запрошувала Голохвостого – Голофастова до Проні Прокопівни…

Звичайно, всілякі порівняння, як відомо, кульгають. Та заспокійлива благодать, що виходить із повідомлень сильних світу цього, – мовляв, ніякої торговельної війни, ніякого примусу до вступу в Митний союз, ніякого збиткування з України немає, – чомусь лише зміцнює побоювання, що дехто з отих очільників готовий, трохи для виду попручавшись, послати Хімку з легендарним текстом до сусідів…

http://www.pic.com.ua/hroniky-torhovelnoji-vijny-tajemni-soyuzy-vidverta-zrada-i-hotovnist-do-kapitulyatsiji.html#sthash.fFCy6hpH.dpuf

Олег Бай


"Они охраняют Киевсовет"

  • 19.08.13, 13:30
Украинские лейтенанты милиции за год становятся капитанами и катаются на автомобилях за 25 тыс. $, благодаря усердной службе режиму Януковича.

Об этом на своей странице в Facebook пишет Виталий Уманец.

милиция

См. также: "Мусора! Сдохните!" - милиция под Киевсоветом сделала вид, что журналистов и активистов никто не бил. ВИДЕО

"Пожалуй, у меня впервые такая ситуация, когда народ не нужно знакомить с очередным мусором-беспредельщиком, потому его и, видимо, все знают Кто подзабыл, тем напомню: на фото Гумен Вадим Николаевич, 26.01.1989 г.р., уроженец г.. Носовка Черниговской обл., В 2011-м году окончил Национальную академию внутренних дел, на данный момент работает в ГУ МВД Украины в г. Киеве", - пишет блоггер.

Отметим, что капитан милиции Вадим Гумен принимал активное участие в сегодняшних событиях под Киевсоветом, не пропуская в здание народных депутатов. По словам депутатов, именно он участвовал в нападении на нардепа от "Батькивщины" Виталия Ярему.

Вот несколько видео Вадиком за 2012г.:

http://www.youtube.com/watch?v=bkw7XSdEi4s

http://www.youtube.com/watch?v=T1yUnrx4-us

http://www.youtube.com/watch?v=3QnPAZ1RjDs


"В принципе, это уже известная звезда украинского ютуба и интернета в целом. Когда-то я уже его "пиарил" в 2012г. Но парниша не сбавляет темпа и уверенно идет на рекорд. Без его участия не происходит, почти ни одна акция протеста в центре Киева. Последнее громкое событие, в котором принял участие наш Хиро, это разгон Врадиевской ходы на Майдане Независимости, вот здесь видео:

http://www.youtube.com/watch?v=kh60YKTlsJI

И вот вам "бонусы" за службу режиму Януковича: как выяснилось на днях, Вадик стал капитаном милиции (всего год назад он был каким-то лейтенантом) и разъезжает на автомобиле Hyundai за 25 тыс.$

Вот вам видео от Andrey Dzindzia, на котором Вадик рассекает киевский воздух на новом авто, приобретенном на наши с вами налоги (смотреть до конца):

Ну а что? Реально сбилась мичта пацана! "Работать не хочу, а воровать я боюсь, поеду я в Киев, в милицию наймусь!" Милиция-с уродом! ©", - заключает блоггер.




План Москвы по недопущению Украины в ЕС

  • 19.08.13, 13:21

 

Руководство северного соседа приступило к осуществлению стратегии недопущения подписания Украиной соглашения с ЕС и втягивания ее в Таможенный союз.

Путинский план, осмысленный и беспощадный. На развертывание данной стратегии указывает то, что на 2-е полугодие неслучайно были не продлены квоты на беспошлинный ввоз украинских труб, запрет на продукцию Roshen, а также проблемы на российской таможне для продукции почти полусотни украинских предприятий.

Необходимо отметить, что еще до недавнего времени Московская власть не рассматривала экономическую войну как основное средство противодействия сближению Украины с ЕС и заключению ассоциации, поскольку Кремль был твердо убежден в том, что нахождение Юлии Тимошенко в тюрьме - самый надежный залог того, что Соглашения не будет.

Однако, в начале июня Москва получила ошеломляющую информацию из Берлина о том, что якобы Ангела Меркель уже не считает тюремное заключение Юлии Тимошенко непреодолимым препятствием для ассоциации с Украиной и склоняется к подписанию Соглашения.

Поэтому, по данным источников в Службе внешней разведки, пожелавших остаться неназванными по понятным причинам, Кремлем была срочно разработана стратегия недопущения подписания Украиной соглашения с ЕС и втягивания ее в ТС любыми средствами.

В частности, по имеющимся данным, Москва предусматривает осуществление следующих мер:

1. Предотвращение подписания соглашений Украины с ЕС об Ассоциации.

2. Формирование влиятельной сети пророссийских общественно-политических сил, способных сдерживать украинские власти от неблагоприятных для России действий, а также принуждать их к вхождению Украины в ТС и ЕЭП. В данном случае, в первую очередь Путиным делается в открытую упор на своего кума – Виктора Медведчука.

3. Нейтрализация политического и ослабление медийного влияния евроинтеграторов.

4. Создание условий для присоединения Украины к ТС и ЕЭП до 2015 года.

Кроме того, предусматривается, в случае продолжения вектора политика Януковича на Запад, направление всех имеющихся у Московской власти, без каких-либо исключений, рычагов влияния в фокусировании работы на победу промосковского кандидата на предстоящих в 2015 году президентских выборах в Украине.

Также предусматривается, что в связи с ухудшением экономической ситуации обострение политической напряженности на Украине, высокий риск подписания украинским руководством договора о ЗСТ с ЕС и нарастание антироссийских настроений, незамедлительно осуществить мероприятия по созданию сети российского влияния. Предусмотреть основной целю данных мероприятий создание достаточно мощной общественно-политической силы, которая обеспечить присоединения Украины к ТС и ЕЭП.

При этом, соответствующая комплексная программа действий, должна охватывать правительственные, деловые, парламентские, научные, культурные, духовные, региональные и теневые каналы, должна реализовываться силами украинской общественности, не давая поводов представлять данную деятельность как "руку Москвы".

По мнению источников, план действий по вовлечению Украины в ТС предусматривает учитывать сложное сочетание сил и факторов, влияющих на принятие политических решений украинским руководством.

 

ua_economics

У Донецьку намагаються зірвати заходи на честь Стуса

  • 19.08.13, 13:02

Василь Стус

Під загрозою опинилася п'ята наукова конференція, присвячена життю і творчості Василя Стуса, яка запланована на цю осінь. Вона має відбуватися на базі Донецького національного університету, який свого часу закінчив письменник. Також донецька міськрада виділила землю біля університету для обладнання скверу імені Стуса та встановлення йому пам'ятника. Зараз на ділянці почалися будівельні роботи, а про сквер уже не йдеться.


Цього року Василю Стусу виповнилося би 75 років. Ще в січні розробили план заходів із вшанування поета, перекладача та правозахисника. Серед них одним з найважливіших пунктів є проведення п'ятої наукової конференції, присвяченої життю та творчості Василя Семеновича. Попередні конференції проводилися в вересні, адже на цей місяць припадає сумна дата – 4 вересня Стус помер в ув’язненні.
 
Цього року ще нічого не готово, і невідомо, чи впорається оргкомітет навіть до листопада, пояснила Радіо Свобода заступник голови донецького обласного товариства «Просвіта» Марія Олійник. Вона зазначає, що член оргкомітету, проректор ДонНУ Тетяна Мармазова гальмує організацію та надає завідомо неправдиву інформацію, щоб зірвати захід, тому її потрібно виключити з оргкомітету.

«Вона просто неправду говорить, вводить в оману і гальмує абсолютно всю підготовку. Вона неправду говорила ректору і оргкомітету. Вона говорить, що міжнародну конференцію повинен фінансувати Донецький національний університет, що не відповідає дійсності. Це все за рахунок тих, хто приїжджає. Вона надала по інтернету неправдиві відомості в управління культури, що конференція вже пройшла», – каже Марія Олійник.

В самому університеті кажуть, що конференцію буде проведено, а от позицію Тетяни Мармазової не коментують, адже вона, як і ректор Роман Гринюк, у відпустці.
 
«Вона буде проводитися на філологічному факультеті. Прокоментувати зараз аргументи Тетяни Іванівни я не можу», – пояснила речниця університету Олена Грудєва.
 
Проте, як зазначає Марія Олійник, організовувати конференцію потрібно вже зараз.

Чи будуть сквер та пам'ятник?

У шахтарській столиці з іменем Василя Стуса пов'язані довгі «війни» за перейменування. Його ім’я хотіли надати обласну бібліотеку (нині – імені Крупської) та донецький університет, який він закінчив. Проте ці ініціативи натикалися на спротив як серед колективів, так і місцевої влади.
 
Однак наприкінці 2008-го року міськрада все ж винесла рішення виділити біля університету ділянку для облаштування скверу та встановлення там пам'ятника письменнику. Проте грошей на це – йшлося про півмільйона гривень – так і не виділили.
Будівництво на місці майбутнього скверу імені Стуса, Донецьк
Будівництво на місці майбутнього скверу імені Стуса, Донецьк

Відтак, коли днями на ділянці почалися будівельні роботи, українська громадськість занепокоїлася. Робітники пояснили, що просто виконують плановий ремонт тепломережі, але кількість будівельних матеріалів змушує сумніватися в їхніх словах. І донецький міський голова Олександр Лук'янченко раптом забув, про яке рішення та який пам'ятник і сквер йде мова.
 
«Який монумент? Не знаю, яке рішення. Якщо буде рішення і постанова, буде монумент. І фінансові ресурси, якщо будуть. Бо поки всі монументи споруджуються за рахунок спонсорів», – дивувався Лук'янченко.

Меморіальну дошку на філологічному факультеті ДонНУ свого часу допоміг встановити тоді ще міський голова Володимир Рибак, виділивши на це кошти. У січні цього року він відвідав Донецьк як голова Верховної Ради. На питання Радіо Свобода стосовно пам'ятника біля університету він відповів, що й цього разу готовий посприяти у його встановленні.

Парламентській опозиції на заваді стало те що стоїть на заваді

  • 19.08.13, 11:23
Секретар Київради Галина Герега закрила сесію міської ради, яка сьогодні тривала близько 15 хвилин.

За цей час депутати встигли проголосувати п’ять постанов, а також звернення до Верховної Ради України з розгляду питання про призначення виборів Київської міської ради і визначення терміну їх проведення.

Всі документи ухвалили одноголосно (за проголосували 76-79 депутатів з 79, що зареєструвалися в залі).

Водночас народний депутат фракції «Батьківщина» Олександр Чорноволенко повідомив, що депутати Київради від більшості були в залі засідань Київради вже о 8 ранку.

Чорноволенко додав також, що опозиційні депутати Київради не були попереджені про такий ранній збір і тому, коли прийшли до заявленого початку роботи сесії, вже не змогли потрапити на засідання Київради.

Як заявили в прес-службі Київської міської держадміністрації, з посиланням на Герегу, скликаючи сьогоднішнє засідання, вона діяла законно.

Тим часом, близько тисячі людей пікетують будівлю Київради. Представники профспілок вимагали від влади працювати і проводити засідання, в той час як прибічники опозиції мітингували проти такого засідання, називаючи його нелегітимним.

На першому поверсі Київради сталася бійка між народними депутатами і «Беркутом». Міліція оточила будівлю Київради й не пускала депутатів Київради від опозиції й депутатів Верховної Ради в Київраду. Після тривалих прохань і розмов народні депутати спробували силою пройти оточення міліції й пройти до Київради. «Беркут» намагався перешкодити народним депутатам потрапити в будівлю, через що сталася сутичка.

Народні депутати були заблоковані на першому поверсі будівлі Київради.
Київрада вирішила провести сесію 19 серпня, заявляючи, що його проведення необхідне для забезпечення нормального функціонування міста в період до виборів у Києві.

Розподіл соціальної допомоги та пенсії в Україні

  • 19.08.13, 10:13

Микола Азаров іноді перевіряє вміст і своїх кишень.

Коли лише розпочиналася пенсійна реформа, прем'єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що надвисокі пенсії будуть скорочені.

Саме цим він підкуповував звичайних робітників, яких уряд змушував працювати ще по кілька років.

Урядовець зауважував, що зменшення торкнеться лише тих чиновників, суддів та депутатів, які виходитимуть на пенсію після вступу в дію реформи.

Тобто рік за роком середня пенсія для особливо заможних верств населення буде скорочуватися.

Проте, останні дані суперечать обіцянкам Миколи Яновича. Середній розмір "ексклюзивних" пенсій продовжує зростати.

Ось як витрачалися в попередні роки гроші, які класифікуються як соціальна допомога. Вона включає в себе пенсійне забезпечення та всі види соціальних трансфертів.

У 2012 році загалом на соціальну допомогу було витрачено близько 300 млрд грн.

Соціальна допомога на одну особу, тис грн

Значний рівень соціальної допомоги на душу населення у північних та східних регіонах пояснюється більшою кількістю пенсіонерів в цих регіонах та наявністю чорнобильських пільг у мешканців північних областей.

Потерпілі від Чорнобильської катастрофи, тис осіб

Цікаво, що бідніші регіони західної України отримують менший рівень соцдопомоги на душу населення порівняно із східними регіонами країни.

Питання пенсійного забезпечення було і залишається актуальним, зважаючи на дефіцит Пенсійного фонду, все більш старіюче населення та підвищення пенсійного віку.

Кількість пенсіонерів на тисячу населення

Розрив у пенсійному забезпеченні між різними групами населення залишається болючим питанням.

Середній розмір пенсій у 2012 році згідно із заявами уряду становив близько 1 470 грн. Хоча за даними автора, цифра більш скромна - 1 200 грн. Середня пенсія 79 276 працівників освіти на 1 січня 2013 року становила 1 119,89 грн.

Водночас середні пенсії народних депутатів та суддів становлять 15 500 грн та 7 600 грн відповідно.

Пенсії різних груп населення


2008

2009

2010

2011

2012

Середній розмір пенсії в країні

898

999

1 122

1 223

1 470

Народні депутати

15 443

15 622

15 542

15 427

15 427

Кабінет міністрів

10 405

14 981

15 088

15 120

н/д

Судді

5 637

5 880

6 254

7 462

7 575

Прокуратура

5 678

6 108

6 233

6 371

6 588

Національний банк України

4 285

5 016

5 449

5 889

н/д

Митники

4 432

4 630

4 593

4 533

4 441

Помічники народних депутатів

3 374

3 465

3 581

3 614

н/д

Чорнобильці

1 403

1 668

2 279

2 771

н/д

Військовослужбовці

1 062

1 348

1 507

1 842

н/д

Хоча середня пенсія депутатів значно перевищує пенсії суддів та прокурорів, на пенсії саме суддів витрачаються значні суми з бюджету.

Кількість пенсіонерів

Так, у 2012 році судді отримали 1,25 млрд грн пенсій, що дорівнює витратам, закладеним у державному бюджеті на охорону здоров’я.

Також можна відстежити постійне суттєве збільшення кількості суддів-пенсіонерів, депутатів-пенсіонерів та прокурорів-пенсіонерів, що у майбутньому буде створювати додатковий тиск на Пенсійний фонд, особливо зважаючи на суттєві темпи скорочення населення.

Річні витрати на оплату пенсій, млрд грн

Цікавим є також розподіл суддів-пенсіонерів по регіонах. Тут Київ та Донецька область лідирують із значним відривом.

Кількість суддів, які отримують довічне грошове утримання

Інші цікаві параметри соціального забезпечення в Україні - на наступній схемі.

 Натисніть, щоб збільшити

Наше "покращення уже сьогодні" в дійсності

  • 18.08.13, 12:18

У скільки разів відрізняються прибутки бідного українця і бідного американця? Приблизно 7 мільйонів громадян України (16,3%) живуть на дохід нижче за прожитковий мінімум. Рівень прожиткового мінімуму складає тільки 1108 гривен.  

Як пише ProstoFinansy, експерт Олександр Охрименко розповів, що в США бідними вважаються тільки ті громадяни, які мають в розпорядженні прибутки менше 40% від середньої зарплати по країні, а це приблизно 1200 доларів в місяць. У Німеччині бідними вважаються ті громадяни, прибутки яких менш на 50-60% від середньої зарплати - 1270 доларів. 

Таким чином, прожитковий мінімум в Україні дорівнює 150 доларам, а в США - 1200 доларів, різниця у 8 разів.  

При підрахунку бідних громадян Державна служба статистики використовує метод, який застосовується в ООН, : в державах Центральної Азії і Східної Європи бідним вважають тільки тих громадян, які витрачають в добу менше 5-ти доларів (40 гривен). Олександр Охрименко  уточнив, в Україні добовий ліміт витрат бідних складає 4,6 долара, а ось в країнах Європи добова планка бідного дорівнює 14 доларам.


71%, 5 голосів

14%, 1 голос

14%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Ще один штрих...

  • 17.08.13, 12:05
Брат колишнього ректора-втікача Олександр Мельник запевнив, що не передавав Петру Мельнику свій паспорт.

Власні джерела служби новин у МВС підтвердили, що екс-ректор Податкової академії виїхав з України в ніч проти 10 серпня і скористався при цьому паспортом брата.

У Білорусі він уже продемонстрував свій паспорт – і втікача пропустили.

У Білоруській прикордонній службі факт перетину кордону не спростували, а українська прикордонна служба заявила, що вперше про таке чує.

За даними ТСН, Петро Мельник утік в Австрію.

ТСН спробувала поговорити з братом екс-ректора і попросити його показати свій паспорт.

Проте спершу Олександр Мельник тікав, і знімальній групі довелося влаштувати справжні автоперегони Ірпенем. Потім він таки зупинився, але паспорт не показав, заявив, що не знає, де він.

Олександр Мельник також сказав, що не знає і про місцезнаходження брата.

"Стерегти треба було! Ви попитайте тих, що упустили його! Якщо навіть й пройшов кордон з моїм паспортом, то там не Петро Володимирович винуватий, а ті, хто його упустив", - вважає він.

Раніше адвокат Мельника Руслан Місюна переконував, що екс-ректор знаходиться в Україні та перебуває на лікуванні. Він заявив, що той виходив з ним на зв'язок.

18%, 2 голоси

36%, 4 голоси

45%, 5 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.