Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

бандюкович та пуцькін, дві бандитські ментальності

  • 28.04.14, 08:34
28.04.14 08:26 У Путина бандитская ментальность. Пока по морде не получит – будет напролом, как лось ломиться, - Немцов
Российский оппозиционер Борис Немцов отмечает, что президент РФ Владимир Путин готов захватить столько регионов Украины, сколько ему позволят сами украинцы.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом он сказал в интервью «Главкому».

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Путин буквально всех достал. Запад объединил усилия с одной целью - снести его режим, - депутат Госдумы

«Путин пойдет ровно настолько, насколько украинский народ ему позволит. Если вы его пустите до Львова, он подойдет до Львова. Если вы пустите его до Киева, он подойдет до Киева. Если вы пустите до Луганска, он дойдет до Луганска. У Путина бандитская ментальность. У бандитов все в этом плане очень просто: пока по морде конкретно не получит - будет напролом, как лось через чащобу, ломиться. Вот он и ломится», - сказал Немцов.

Он также считает, что американцы не помогут Украине. «Не надо веровать в то, что парень из Оклахомы высадится тут и пойдет по бескрайним украинским просторам защищать украинский народ. Не пойдет. Во-первых, потому что своих проблем полно. Во-вторых, потому что денег мало. А в-третьих, какого черта? Какого черта они, эти ребята из Аризоны или Оклахомы, должны тут маршировать? Если вы сами не хотите себя защищать, почему это американцы должны делать?», - отметил Немцов.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Ходорковский: Санкции не остановят Путина

Он процитировал Ленина: «Только та революция чего-то стоит, если она умеет себя защищать». «Защищать себя надо!», - подчеркнул российский оппозиционер.Источник:http://censor.net.ua/n282983

Гарна "міна" за поганої гри

  • 28.04.14, 08:27

В 25-й отдельной Днепропетровской бригаде ВДВ, у которой ополченцы под Краматорском отобрали оружие и шесть боевых машин десанта, проверка на проверке.


600.jpgКомандира Юрия Соделя временно отстранили от исполнения обязанностей. "Прокуратура, генералы понаехали. Что-то проверяют, считают боеприпасы. Говорят, недостачи. А это и так понятно: кроме шести БМД и оружия, грузовик со снарядами забрали", — рассказал один из десантников.

Тех, кто живет недалеко от части, на выходные отпустили домой. "Ехать назад неохота. Говорят, что снова отправят в Донецкую область. Усиленно готовим снаряжение и технику. Но кому служим — непонятно! На высшем уровне нас назвали трусами, а теперь мы им снова нужны", — говорят солдаты и рассказывают детали захвата в Краматорске: "Должны были отвлечь на себя местных с оружием, пока основные силы дойдут до аэродрома. Так и получилось. Основная колонна двинула через город, а мы — по полям. Их прошли быстро. Только не ожидали, что местных будет так много и они устроят засаду. Тогда офицеры и приказали отдать оружие, хотя мы не хотели".

Кстати, с востока вернули не всех. Часть до сих пор в Донбассе. "Местные не донимают. Стоим лагерем, но говорят, что скоро куда-то отправят", — рассказал один из днепропетровских десантников. Большинство из них — мобилизованные военные запаса.

 

По материалам: Вести

Не перевелися довбаки на черкащині

  • 28.04.14, 07:37
У Черкасах "зеленому чоловічку" радили, як краще дістатися до ОДАПонеділок, 28 квітня 2014, 01:37

Журналіст телеканалу "Рось" Валентин Чернявський перевдягнувся у "зеленого чоловічка" та озброївшись бутафорським автоматом, продемонстрував, як погано громадські активісти та правоохоронні органи охороняють Черкаси від сепаратистів  та головний об’єкт – черкаську ОДА.

Дорогою до ОДА журналіст-"диверсант"запитував місцевих мешканців, як проїхати до обласної державної адміністрації, пише Прочерк.

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/5E-WhnbmOVg?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Не знаючи, що Чернявський журналіст та бачачи при цьому його одяг, георгіївську стрічку на авто, пішоходи чемно розповідали як доїхати до центру міста. Журналіст приїхав до обласного управління СБУ та посидів трохи у машині поряд з будівлею.

Неподалік проходив міліціонер, який напевно бачив озброєну людину в машині, проте правоохоронець ніяк не відреагував на це. Ніхто не вийшов до "зеленого чоловічка" і з будівлі СБУ.

Так безперешкодно журналіст доїхав до черкаської ОДА. І лише там, коли він походив по площі, до нього підійшли працівники ППС та запитали його про мету візиту. 

Джерело відео - Валентин Чернявський

Все про: ЗМІсепаратизмЧеркаси

кремлядських недомірків під міжнародний суд

  • 27.04.14, 18:51
Путин и Шойгу — военные преступники, их должен судить Гаагский трибунал, - Олег Соскин  
26 апреля 2014

 Жестокое убийство двух украинцев в Славянске, когда мужчинам по-живодерски вспороли животы, нельзя оставить безнаказанным. Необходимо распечатать эти снимки и разослать всем дипломатическим представительствам. МИД Украины должен ознакомить с этими снимками всю мировую общественность и разъяснять, что это сделали россияне, это российские военнослужащие.

Почему нет никакой реакции. В 21 веке подобное зверство осуществляется в самом центре Европы. Украина должна немедленно объявить в международный розыск двух боевиков - «Беса» и «Стрелка» и требовать их выдачи. Этих убийц должен судить Гаагский трибунал, ведь то, что они совершают — это военные преступления.
 
То же самое касается и Путина. Это преступления, подобные к тем, которые осуществлялись в Сребнице в Сербии. Поэтому Путина вместе с Шойгу нужно отправлять под трибунал как военных преступников, как Милошевича и Караджича

Ты виноват уж тем, что хочется мне кушать

  • 27.04.14, 18:22
У Львові скасували святкування річниці "Галичина" через агресію РФНеділя, 27 квітня 2014, 16:02

Ветерани національно-визвольної боротьби закликають не проводити масові акції на честь річниці дивізії СС "Галичина".

Про це йдеться у зверненні за підписом голови братства Першої української дивізії Української національної армії Євгена Куцика та голови Львівського крайового братства ветеранів ОУН-УПА Олеся Гуменюка.

"Наближається 28 квітня - день створення дивізії "Галичина". Ми знаємо, що в Україну вже прямують із Росії групи так званих російських націоналістів, завдання яких полягає в тому, щоб надати московським телеканалам відповідні сюжети про "український фашизм"", - зазначили вони.

"Брати участь у режисованих Москвою акціях в умовах путінської агресії - це акт усвідомленої або неусвідомленої співпраці з агресором, це акт зради!" - йдеться у зверненні.

У зв'язку з цим автори звернення закликають усіх, "хто з повагою ставитися до національно-визвольної боротьби, до пам'яті про тих, хто віддав своє життя за Україну і до нас, ще живих ветеранів цієї боротьби" утриматися від проведення цього року будь-яких масових заходів, присвячених цій події.

"Ваша повага до нас і до полеглих у боротьбі побратимів буде найвищою, якщо сьогодні ми не дамо Москві шансу вкотре показати звільнену від бандитського режиму Україну територією, на якій марширують "бендеро-фашисти" з нацистськими привітаннями і символікою", - йдеться у зверненні.

У неділю на 18.00 у Львові заплановано Марш величі духу або марш вишиванок на честь річниці створення дивізії СС "Галичина".

Провідні політичні сили області закликали відмовитися від проведення будь-яких акцій у найближчі дні у зв'язку з повідомленнями про можливі провокації.

Натомість стало відомо, що громадський порядок у Львові в день річниці дивізії СС "Галичина " охоронятиме Служба безпеки України і сили самооборони області.

Про це повідомила в прес-служба Управління СБУ у Львівській області.

"Будь-яка провокаційна ситуація у Львові може призвести до введення в Україні російських військ. Правоохоронці вимагають залучення активістів, які в пішому порядку спільно з оперативниками патрулюватимуть вулиці в місцях проведення масових акцій", - заявив начальник УСБУ у Львівській області Віктор Андрейчук .

"У нинішній ситуації відмова від проведення маршу та інших масових акцій на честь річниці створення дивізії "Галичина" вважаю мудрим і зваженим рішенням", - додав він.

Як відомо, річницею створення дивізії вважається 28 квітня.

З чого починалась Армія України після серпня 1991 р. (2)

ЧОРНОМОРСЬКИЙ ФЛОТ

Чорноморський флот – це 26 відсотків кораблів колишніх радянських військово-морських сил та сім відсотків його підводних човнів, що базуються переважно в українських морських портах у Севастополі та в Одесі. Дещо менші за розмірами та значенням морські бази, розташовані в Поті (Грузія) та Новоросійську (Росія). Чорноморський флот був третім серед чотирьох флотів колишнього СРСР та дванадцятим – у світі. Його головне завдання – захист узбережжя Чорного моря – й досі залишається складовою воєнної політики України. Чорноморський флот мав 18 підводних човнів, 39 бойових і 60 патрульно-берегових кораблів, а також 30 есмінців та 16 десантних суден. Миколаївський суднобудівний завод був єдиним у колишньому СРСР, де будувалися авіаносці, націоналізовано у листопаді 1991 року. (Україна успадкувала шість суднобудівних заводів, де будували кораблі для військово-морського флоту колишнього Радянського Союзу. У листопаді 1992 року Росія внесла пропозицію «Про співробітництво у будівництві та ремонті суден та військово-морського обладнання для російського флоту»)
До складу Чорноморського флоту входили також значні наземні сили, що включали бригаду морської піхоти, розміщену в Севастополі та оснащену 60-ма артилерійськими гарматами і сотнею БТРів, а також авіацію. Колишній Радянський Союз мав намір обійти Договір про скорочення звичайних збройних сил та озброєнь в Европі, визначивши дивізію наземних сил у Сімферополі як «дивізію берегової охорони». Ця дивізія є сучасною, має 300 танків і 600 БТРів. Від літа 1992 року вона перебуває у розпорядженні Києва, надаючи йому, таким чином, вагомий інструмент у здійсненні контролю над Кримським півостровом. До того ж Чорноморський флот мав понад 400 бойових літаків (винищувачів і бомбардувальників), які базувалися на трьох базах у Криму та на трьох базах в інших районах України. У складі флоту було також 100 вертольотів.
Побудова власних військово-морських сил обійдеться Україні дорого і залежатиме насамперед від стану економіки та наявності спеціальної довгострокової програми. Український контр-адмірал Борис Кожин окреслив досить далекосяжні плани щодо українських військово-морських сил, які, за його словами, існуватимуть незалежно від української частки Чорноморського флоту (а чи одержить Україна взагалі цю частку?). Українські військово-морські сили складатимуться із 100 кораблів, у тому числі з ракетних крейсерів, багатоцільових патрульних і ракетних кораблів, а також мінних тральщиків. На цих кораблях служитимуть 40 тис. військових моряків. Б. Кожин відкинув думку про те, що український військово-морський флот матиме ядерну зброю. Проте адмірал Володимир Пилипенко заперечив йому, назвавши тих, хто виступає за без'ядерний український флот, «або дурними, або хворими, або такими, що грають в несерйозні ігри».
Реалістичніший план запропонував колишній міністр оборони Морозов – до 1998 року мати загалом 14 кораблів.
Згідно з цими досить сміливими, проте, можливо, не дуже реалістичними планами, Україна матиме відповідно 40 і 25 відсотків живої сили та кораблів Чорноморського флоту колишнього СРСР. Це менше, ніж склад військово-морських сил Великобританії або Франції, які мають у середньому понад 60 тис. чоловік, проте це все ж забагато для України, яка переживає таку гостру кризу. У зв'язку із кризою командування українських Збройних Сил звернулося до керівників усіх областей республіки з проханням, щоб кожна з них фінансувала будівництво хоча б одного корабля. Якщо це буде зроблено, чисельність українського флоту становитиме не більше 30 кораблів.
Тим часом Чорноморський флот може або цілком перейти до рук Роси, або, як і донині, тут існуватиме патова ситуація. Сьогодні Чорноморський флот є малокорисним (якщо він узагалі є таким) для України, адже більшість офіцерів настроєна служити Росії. Бюджет на 1993 рік покрив лише витрати на заробітну платню військовослужбовцям, проте він не передбачав фінансування навчань, модернізації військового обладнання або передислокації військ. Окрім того, Україна не зможе забрати собі увесь Чорноморський флот через проросійську орієнтацію більшості її офіцерства.


ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНІ СИЛИ

Військово-повітряні сили, успадковані Україною, є досить значними за чисельністю і включають з'єднання авіації стратегічного призначення, тактичні літаки, перехоплювачі у складі Військ протиповітряної оборони (ППО), вертольоти у складі підрозділів наземних сил та велику кількість літаків Чорноморського флоту. У власність України перейшли 19 сучасних бомбардувальників ТУ-160 класу «Идфслофсл», які базуються в Прилуках, та 21 бомбардувальник ТУ-95 класу «Иуфк-2 Р-16» в Узині (за винятком тих літаків, що перелетіли до Росії на початку 1992 року).  Кожний літак класу «Идфслофсл» або «Иуфк-Р» може нести на борту відповідно 12 і 15 крилатих ядерних ракет, які запускаються із повітря і мають загалом 192 та 224 боєголовки. Україна також отримала всі літаки-заправники «Мідас», які використовуються для заправлення літаків авіації стратегічного призначення. Київ сподівається, що найближчим часом ці літаки-заправники можна буде використати для комерційного авіафрахту. Планується також пристосувати стратегічні бомбардувальники для використання в роботі «екологічних патрулів під егідою ООН». Бомбардувальники ТУ-95, можливо, будуть збережені, а літаки ТУ-160, мабуть, підлягатимуть переробці.
Отже, загальна кількість літаків, успадкованих Україною від збройних сил колишнього СРСР, становить 150 бомбардувальників, 180 бойових літаків, 120 літаків-розвідників і літаків активної радіопротидії, 510 винищувачів у складі сил ППО та близько 800 учбових літаків. Згідно з обмеженнями, передбаченими Договором про скорочення звичайних збройних сил та озброєнь в Европі, Україна має зменшити загальну кількість літаків більш ніж на третину. З радянської військової спадщини на долю України припало також близько 700 бойових вертольотів та вертольотів підтримки і загального призначення, підпорядкованих наземним збройним силам, і майже 100 вертольотів у складі Військово-повітряних сил. До 1995 року граничну кількість бойових вертольотів, передбачену вищезгаданим договором, що на сьогодні становить 285 одиниць, буде збільшено до 330. Це сприятиме швидкому розгортанню збройних сил у разі виникнення обмеженого збройного конфлікту.


ЯДЕРНА ЗБРОЯ

Україна успадкувала від Радянського Союзу найбільшу (за межами Росії) кількість стратегічних сил, розташованих на двох базах у Хмельницькому (130 ракет SS-20, побудованих у Росії, кожна з яких має по шість боєголовок) та у Первомайську (40 ракет SS-24 українського виробництва з 10-ма боєголовками кожна). Всі ці ракети містяться у стартових шахтах і мають загальний бойовий потенціал 1180 боєголовок (до цього слід додати боєголовки у сховищах). Київ розформував 43-тю армію Стратегічних ракетних військ, і нині вона налічує приблизно 20 тис. чоловік, більшість із яких є громадянами України. У липні 1993 року спеціальним секретним наказом під юрисдикцію України було взято всі підрозділи типу «C» (спеціальні сили Стратегічних ракетних військ, що відповідають за зберігання та ремонт ядерних боєголовок).
Коли тривав процес розпаду колишнього Радянського Союзу, Захід стурбувався насамперед із приводу тактичних ядерних озброєнь, які могли б потрапити до рук екстремістських сил у разі загального хаосу та громадянської війни, до того ж їх могло бути продано за кордон. Тоді як Росія зацікавлена у перебільшенні, оцінюючи ті сили із числа колишніх радянських збройних сил, які вона визначає як «стратегічні», інтереси України, навпаки, полягають у вузькому трактуванні поняття «стратегічні сили». Наприклад, Росія доводить, нібито увесь Чорноморський флот є «стратегічним», бо має у своєму складі декілька кораблів із тактичною ядерною зброєю на борту. Це спонукало Україну якнайшвидше вилучити тактичну ядерну зброю зі складу наземних сил і Чорноморського флоту, щоби ці сили вже не можна було, на думку Києва, класифікувати як «стратегічні».
До травня 1992 року із двомісячним випередженням установленого терміну до Росії було вивезено 3905 сучасних тактичних ядерних ракет, які становили 14 відсотків усіх ракет такого типу у країнах СНД (загальна кількість майже 28 тис. сучасних тактичних ядерних (!!!) ракет - Б.Г.). Тимчасове припинення процесу передачі Україною цих ракет Росії викликало серйозне невдоволення і навіть протести з боку США та Росії. Аж до 1993 року Україна не вимагала компенсації за вивезені ракети. Якщо над Україною нависла загроза втрати або продажу Росії всього Чорноморського флоту, то опоненти Кравчука з числа націоналістичних сил, безперечно, звинуватять його у зраді національних інтересів через те, що він 1992 року безпідставно віддав тактичну ядерну зброю, аби Чорноморський флот не міг бути визначений як «стратегічний». Хоча Україна може зберегти ракети SS-24 та крилаті ракети, що запускаються із повітря, не зовсім зрозуміло, чи вони можуть бути повноцінним засобом стримування за відсутності необхідної для цього інфраструктури. Через 15 років ракети SS-24 стануть застарілими. Якщо Україна захоче залишатися ядерною державою і після закінчення цього терміну, то вона буде змушена витрачати величезні кошти на модернізацію ядерних озброєнь, задля якої необхідними є три найважливіші складові, яких бракує сучасному воєнно-промисловому комплексу цієї країни: заводу повторної переробки, що постачав би збагачений уран для ядерних боєголовок, полігону для випробувань боєголовок та ракет, а також супутників зв'язку.


ВІЙСЬКОВО-ПРОМИСЛОВА БАЗА

Україна успадкувала від колишнього СРСР також значний воєнно-промисловий комплекс, що складався з 1840 підприємств, на яких працювало 2,7 мільйона чоловік, до того ж 700 із цих підприємств, що нараховували 1,3 мільйона працюючих, випускали суто воєнну продукцію. Найважливішими з них є 330 гігантських заводів, які належали ВПК України. Серед них і «Південмаш», де будують стратегічні ядерні ракети SS-18, SS-20, SS-23, SS-24, та Київський завод «Арсенал».
Близько 14 відсотків усього воєнно-промислового комплексу колишнього Радянського Союзу було розміщено в Україні, в тому числі майже 16 відсотків оборонних підприємств, які виробляли засоби зв'язку, радіо- та електронне обладнання. З огляду на те, що ВПК випускав і воєнну, і народногосподарську продукцію, існують розбіжності в оцінці його ролі в українській економіці. 1990 року співвідношення між воєнним та цивільним секторами економіки республіки розцінювалося як 40% до 60%. Згідно з оцінками спеціалістів, воєнно-промисловий комплекс давав третину валового національного продукту України, або 28 відсотків продукції промисловості.
В Україні є багато галузей промисловості з найсучаснішими технологіями, науково-дослідних установ, а також заводів із монтажу ядерних ракет. Можливо, найбільше уваги приділяється сьогодні ядерному потенціалу воєнно-промислового комплексу України. Виробництво ядерних ракет, космічних апаратів багаторазового використання типу «Шатл» і супутників (ракет класу «Зеніт» і «Циклон») на заводі «Південмаш» залежить від постачання з Росії двигунів та збагаченого урану і плутонію. Точаться розмови навколо одного з харківських науково-дослідних інститутів, де існує ядерна експертиза, щодо можливості проведення тут досліджень у галузі перенацілення стратегічних ядерних ракет, розташованих на території України, та передачі їй оперативного контролю над ними.
Україна не має потужностей для виробництва бойових літаків і вертольотів. Однак тут міститься найбільше в колишньому СРСР авіаконструкторське бюро імені Антонова, а також випускаються найбільші у світі транспортні літаки «Ан» і «Руслан».
ВПК України виробляв половину танків, ракет, оптичного обладнання та систем радіозв'язку для збройних сил колишнього СРСР. Зокрема, головним виробником танків Т-64, Т-72, Т-80 був Харків, проте броня та гармати для них постачалися із Росії.
Хоча більшість радянських кораблів будувалася на українських суднобудівних заводах у Миколаєві, відповідні конструкторські бюро знаходилися в Росії. Оскільки Україна володіє всіма судноремонтними заводами колишнього СРСР, то до грудня 1992 року не було відремонтовано жодного російського корабля. На одному із суднобудівних заводів залишилося незавершеним будівництво 20 воєнних кораблів: до їхнього виробництва було залучено багато заводів на всій території колишнього Союзу. Україна могла б використати деякі з цих недобудованих кораблів для створення власного військово-морського флоту, незалежного від Чорноморського флоту. Справжня сила України полягає у величезних виробничих потужностях із випуску боєприпасів, оптичних систем, лазерів, електронного обладнання.
Хоча Україна успадкувала значний воєнно-промисловий комплекс, він є скорше перешкодою на шляху розвитку її економіки, аніж позитивним здобутком. По-перше, ВПК потребує великих інфляційних кредитів, по-друге, його важко перевести на рейки цивільного виробництва, по-третє, високий ступінь його інтегрованості з підприємствами колишнього СРСР є стимулом для грунтовніших зв'язків як з Росією, так і з іншими країнами СНД.
(продовження далі в ч. 3)