Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

З чого починалась Армія України після серпня 1991 р. (ч.1)

Особисто я не є пацифістом, оскільки свідомий того, що, на жаль, наш світ неможливий без насилля, без силових конфліктів та протистояння - така вже данність нашого існування Людей на планеті Земля. Не буду деталізувати і щось роз'яснювати на тему військових реалій людства, а просто одразу зазначу, що я був і є послідовним противником ядерної зброї і дуже радий, що в Україні її не має. Ядерна зброя - це зброя самогубців, бо мені важко уявити щасливим життя переможців у війні із застосуванням ядерної зброї. Воістину тоді живі будуть заздрити мертвим.
Те саме стосується інших варіантів ЗМЗ (зброї масового знищення), тому що це так само безглуздо, особливо бактеріологічна ЗМЗ після застосування фактично контролю не підлягає через неможливість передбачити всі можливі мутації та поширення застосованих організмів, смертельних для людей. Принагідно зазначу, що одна пробірка з вірусами може цілком урівняти загрозу від армії з ядерним потенціалам РФ та США разом узятих. Тому прихильників доктрин "Мир через жах", тобто стримування агресій через наявність ядерної зброї у арсеналі слабших країн я б радив заткнутись: бактеріологічна зброя для того значно дієвіша, бо в сотні тисяч разів дешевша, жахливіша і дурніша до застосування.
Власне для того я зробив цю передмову, щоб читаючи подальші матеріали - всі звертали особливу увагу на те, які шалені економічні і людські ресурси було на це озброєння використано і фактично змарновано на ніщо! Тільки тактичний ядерних ракет на момент розвалу СРСР було коло 30 тисяч! Уявіть, які то шалені кошти і щоб за них можна було для людей зробити в мирному виробництві. Про вартість стратегічного ядерного озброєння СРСР взагалі уяви не вистачає: десятки тисяч ядерних боєголовок, тисячі стратегічних ракет, пускових шахт і мобільних ракетних комплексів, наддорогі атомні підводні човни, космічні комплекси управління і прикриття тощо. Ось де відповідь причин розвалу СРСР: всі працювали і виробляли неймовірну масу лайна, бо інакше зброю назвати не можна, а потім ще дивувались: "І чого ми так бідно й нікчемно живемо?"
Висновок простий    і однозначний: якщо ми вже назвали себе homo sapiens, тобто "людина розумна", то давайте нарешті справді думати! І думати не над тим, як одне одного винищити, а над тим, як жити і вижити нам і нашим нащадкам у цьому і без того небезпечному світі з його вулканами, землетрусами та астероїдами.

Богдан Гордасевич
 27.04.2014
м. Львів



НАЦІОНАЛЬНА  БЕЗПЕКА  УКРАЇНИ

Тарас Кузьо

(Журнал «Військо України» № 4-5, 1994 р.)

РОЗДІЛ III

СКЛАДОВІ  УКРАЇНСЬКОЇ  ПОЛІТИКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

Унаслідок історичних причин, викладених у першому розділі, Україна віддає пріоритет розбудові збройних сил. Із багатьох можливих шляхів вона обрала той, який веде до поступової націоналізації колишніх радянських збройних сил, що базувалися на її території. Завдяки націоналізації Україною великої кількості колишніх радянських збройних сил, розташованих на її території, було, по-перше, зламано могутню радянську воєнну машину і, по-друге, усунуто будь-яку внутрішню воєнну загрозу незалежності України. Така політика спричинила те, що багато офіцерів у Збройних Силах України підтримують її незалежність, нейтралізовано також потенціальну небезпеку з боку решти офіцерства. В Україні вже завершено створення двох родів військ: Сухопутних і Військово-повітряних сил.
У зв'язку із поступовим скороченням збройних сил в Україні та їх переходом на професійну основу націоналізація колишніх радянських збройних сил і наявність великої кількості офіцерів-українців, які служать за межами України у державах СНД та виявляють бажання повернутися на батьківщину, можуть дуже дорого обійтися українському суспільству та економіці. Воєнно-промисловий сектор української економіки зосереджений переважно у Східній Україні, тому його перебудова матиме як соціальні, так і етнічні наслідки. Крім того, ВПК пов'язує Україну з Росією та СНД, оскільки в цій галузі економіки існує дуже щільна інтеграція між колишніми республіками СРСР.
Єдиним винятком із досить плавного процесу націоналізації колишніх радянських збройних сил в Україні став розподіл Чорноморського флоту між Україною та Росією. Розв'язання цієї проблеми, очевидно, буде складним через безпосереднє ставлення до Права власності на Кримський півострів. Чорноморський флот насправді не має стратегічного значення. Його «важливість» полягає лише в тому, що жодна сторона не бажає поступатися іншій,  очікуючи певних результатів від продажу обладнання цього флоту. У даному розділі доводиться, що політика Росії, котра, вже отримавши решту із чотирьох флотів колишнього СРСР, претендує ще й на частку Чорноморського флоту та місто Севастополь, розташоване в Україні, не сприяє встановленню добрих російсько-українських відносин та стабільності в регіоні. Внаслідок такої політики в Україні зберігається почуття загрози її національній безпеці.
Ядерна політика України є непослідовною, вона – то спонтанна реакція на певні зовнішньополітичні події. Проте 1992–1993  років Київ усе наполегливіше виступає  за збереження свого ядерного статусу.  У зв'язку з цим аналізуються головні чинники, що впливають на ядерну позицію України та ставлення провідних політичних діячів і сил до проблеми ядерної зброї в Україні. Основними факторами, які породжують прихильність до збереження ядерної зброї, є існуючі в Україні почуття незахищеності і небезпеки, комплекс меншовартісності та  надмірна підозрілість у ставленні до зовнішнього світу, ворожість якого до України є для її деяких політиків незаперечною істиною. Цілком імовірно, що, незважаючи на багаторазові обіцянки ратифікувати договір СТАРТ-1  та Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, Україна все ж зберігатиме певну кількість ядерної зброї на своїй території. Це, у свою чергу, завдаватиме  шкоди українській безпеці та посилюватиме її міжнародну ізоляцію. Хоча за іронією долі саме безпека та ізольованість завдають найбільших турбот українському керівництву.
Проаналізовано також основні  елементи  політики національної безпеки України та проблеми успадкованого Україною від колишнього СРСР воєнно-промислового комплексу, розглянуто бар'єри у відносинах між Україною та Росією щодо військової спадщини, зокрема Чорноморського флоту та ядерної зброї, і нарешті, окреслено тенденції подальшого розвитку та впливу вищезгаданих складових на політику національної безпеки України.


А. РАДЯНСЬКА ВІЙСЬКОВА СПАДЩИНА: ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ, ЗВИЧАЙНА ТА ЯДЕРНА ЗБРОЯ


ЗБРОЙНІ СИЛИ

Після розпаду СРСР Україна успадкувала від нього величезний воєнний потенціал, що становив 30-40 відсотків усього військового обладнання колишніх радянських збройних сил, розташованих на захід від Уралу, та 750 тис. особового складу. Україна успадкувала частини, які належали до радянських сухопутних військ, тактичної та стратегічної авіації, Чорноморського флоту, військ протиповітряної оборони та стратегічних ракетних військ. За технічним потенціалом Збройні Сили України посідають друге місце в Европі після Росії. Напевне, такий стан зберігатиметься, щонайменше, до кінця десятиліття. Для України є дуже вигідним Договір про скорочення звичайних збройних сил і озброєнь в Европі, оскільки, згідно з ним, посилюється контроль з боку України над значною кількістю високоякісного військового обладнання, хоча тисячі одиниць цього обладнання і мають бути знищені. Згідно з цим договором, Україні належить третина озброєнь колишніх радянських збройних сил, що скорочуються.
Успадкованого Україною військового обладнання може виявитися достатньо для того, щоби забезпечити нові збройні сили та навіть експортувати певну його частку. Україні дісталося понад 6,5 тис. танків, в тому числі й найновіші Т-80, Т-72 та Т-64. Решта обладнання включає 7,5 тис. БТРів, 5 тис. засобів підтримки та понад 3,3 тис. артилерійських гармат. Згідно з вищезгаданим договором, на кінець 1995 року кількість танків в Україні скоротиться на третину, а кількість БТРів – на одну шосту. При цьому в Україні все ще залишатиметься багато танків та іншого озброєння, тим паче, що договір дає змогу їй нарощувати кількість артилерійських озброєнь.
Однак хоча в Україні є велика кількість досить сучасного військового обладнання, воно розташоване вдалині від потенціального противника, тобто Росії. Більшість колишніх радянських збройних сил була сконцентрована у Прикарпатському військовому окрузі, тоді як Україна очікує головної загрози зі сходу (від Росії) та з півдня (від конфлікту із сепаратистами Криму). На українсько-російському кордоні збройних сил немає, незважаючи на неодноразові вимоги націоналістичних сил передислокувати більшість частин у цей регіон, що в разі здійснення вимагало б великих коштів, забрало б багато часу і викликало б невдоволення з боку Росії, а також частини населення Східної України.
Тим часом Київ відправив шість підрозділів Прикордонних військ на українсько-бєларуський та українсько-російський кордони, утворивши додаткове Південно-Східне прикордонне управління (зі штабом у Харкові) на додаток до вже існуючих Західного (Львівського) та Південного (Одеського) прикордонних управлінь. Окрім того, у листопаді 1992 року було скасовано три військові округи, а натомість утворено Західне та Південне оперативно-тактичні управління. На зміну штабу Київського військового округу прийшло Міністерство оборони України. Ці тактичні управління складатимуться із армійських корпусів, мотострілецьких та танкових дивізій і бригад, а також із військових учбових центрів.
Після реорганізації збройних сил Південному військовому округу буде надано армійські корпуси, мотострілецькі дивізії та бригади з метою підвищення мобільності військ та їхнього швидкого розгортання при виконанні поставлених бойових задач. У березні 1993 року розпочалися регулярні навчання військ Південного оперативно-тактичного управління за участю морської піхоти, Прикордонних віськ та Національної Гвардії. Звичайно, важливість Південного округу визначається його близькістю до районів конфліктів у Молдові та в Криму. Будь-який контроль над Кримом із боку Росії або існування військово-морських баз Росії в Севастополі ускладнили б захист Південної України з воєнної точки зору. (Саме тому колишній міністр оборони Костянтин Морозов відкидав будь-яку можливість надання севастопольської морської бази в оренду Росії.)
Хоча кількість успадкованого Україною військового обладнання та озброєння і є значною, проте головним чинником, що призвів до його націоналізації, було рішуче небажання України дозволити Росії заволодіти цією спадщиною колишнього СРСР. Тому навряд чи увесь цей арсенал буде враховано у воєнному плануванні України. Видатки на оборону є досить обмеженими внаслідок величезного бюджетного дефіциту, економічної кризи та гіперінфляції. Отже, фонди, необхідні для придбання запасних частин та обслуговування цього обладнання, є дуже незначними. Нестача паливно-мастильних матеріалів перешкоджає проведенню навчань та підтриманню бойової готовності на належному рівні.
(продовження далі в ч. 2)

Убивці Майданівсьих героїв не уникнуть кари

  • 26.04.14, 22:53
26.04.14 22:40 "Мы вычислили спецподразделение «Беркута», которое принимало участие в расстреле людей на Майдане", - замгенпрокурора
Правоохранители вычислили специальную роту киевского «Беркута», которая не только получала огнестрельное оружие, а и применяла ее во время событий на Майдане.

Об этом в эфире Еспресо.TV рассказал заместитель генерального прокурора Алексей Баганец, передаетЦензор.НЕТ.

«Мы вычислили специальную роту киевского «Беркута», которая не только получала огнестрельное оружие, а и применяла ее. Мы даже доказали в каком месте они находились, когда 20 числа массово расстреливали людей на улице Институтской. Это я за автоматическое оружие говорю. Сейчас нами не просто задержан - с большими препятствиями, через пикеты, из-за бунта киевского «Беркута», нам все же удалось в какой-то мере идентифицировать тех работников этого спецподразделения, именно этой роты, которые, действительно, участвовали в расстреле людей на Майдане. Сказать, что мы эту работу закончили - абсолютно нет», - отметил Баганец. 
Источник:http://censor.net.ua/n282868Источник:http://censor.net.ua/n282868


Патріоти роблять свою справу

  • 26.04.14, 20:45
«Черные человечки» юго-востока Украины объявили охоту на «зеленых человечков» ВИДЕО

На сервисе YouTube опубликовано видеообращение «чорных человечков» к украинцам юга и востока. 

На ролике три вооруженных человека объявляют, что они намерены бороться с диверсантами.  Они считают, что сейчас страна находится «в преддверии гражданской войны». 

В обращении говорится: 

«Мы, украинцы востока, наблюдая бездействие власти и абсолютный саботаж силовых структур на местах чувствуем себя здесь беззащитными перед сепаратистами и оккупантами. Понимая это, мы берем миссию освобождения всего юго-востока от оккупантов в лице диверсантов, так называемых, зеленых человечков, и предателей- сепаратистов. Любое покушение на территориальную целостность нашей страны, нами воспринимается, как преступление против украинцев. Любое содействие оккупантам нами воспринимается ни чем иным,  как предательством. Благодаря нашим действиям в Харькове сегодня невозможен сепаратистский шабаш. Более того, наши партизанские отряды сегодня действуют и в Крыму - в Симферополе был сожжен офис путинской партии Единая Россия. Все, кто думает, что сюда — на восток, приедут эшелоны бандеровцев из Тернополя и Львова, спешу разочаровать: большинство из нас являются выходцами из юго-востока. Мы с вами живем здесь, мы — ваши соседи, живем в одних домах, ходим в одни больницы, мы воспитываем ваших детей, мы делаем покупки в одних магазинах, наши дети гуляют с вашими в одних дворах. Просто мы считаем, что свое будущее мы должны отстоять в борьбе, что никто его нам на блюдечке не принесет. Мы надеемся на поддержку всех украинцев востока и юга. С вашей поддержкой мы выгоним из наших городов врага, того, кто решил, что можно так просто прийти и нас поработить. Теперь под покровом ночи в наших городах будет вершиться справедливость и враг будет разбит, преступник будет наказан». 

 

«Черные человечки» подчеркивают, что им не нужны «подачки Коломойского и других олигархов», а действуют они исходя из того, что «высшая ценность - родина, правда и справедливость».

Ненависніших за москалів немає

  • 26.04.14, 20:27
Російська пропаганда заявила про плани України "стерти Слов'янськ з землі"Субота, 26 квітня 2014, 19:58 
фото

Російська держагенція РИА Новости розмістила фотознімки з супутників, які на думку неназваного джерел у Міноборони РФ, свідчать: "біля Слов'янська створюється військове угруповання з метою стерти з лиця землі місто з усіма його жителями".

На фото, розміщених на сайті російського ЗМІ, зазначено:  станом на 25 квітня на західній околиці Слов"янська розміщуються 15 бронетранспортерів, а за кілька кілометрів від міста  - ще 22.

"Помітне скупчення великої кількості української військової техніки та озброєння на кордоні з РФ і в околицях Слов'янська на півночі Донецької області", - йдеться у повідомленні.

За даними неназваного джерела, "угрупування налічує більше 15 тисяч військовослужбовців український армії і нацгвардії, близько 160 танків, 230 бойових машин піхоти і бронетранспортерів, а також не менше 150 гармат, мінометів і реактивних систем залпового вогню ("Град" і "Смерч")".

"Фотознімки з супуників", які оприлюднила російська держагенція РИА Новости.
 

"Така концентрація військ в одному районі непорівнянна з потенціалом сил самообороним ("ополченців Донбасу"), озброєних лише невеликою кількістю пістолетів та автоматів", - наводить РИА Новости слова джерела з Міноборони РФ.

Як відомо, за даними "Інформаційного опору", наразі на кордонах з Україною з боку РФ лишається  150-200 одиниць артилерії, у 200-кілометровій зоні - близько 50 тисяч особового складу (за даними НАТО – близько 40 тисяч), танків, БТР та гусеничної бронетехніки – до 700 одиниць, літаків – 220-230.

Раніше представник України в Раді безпеки ООН Юрій Сергєєв заявив, що під час військових навчань на кордоні з Україною Росія зосередила артилерію, установки "Град" і близько 200 танків.

У свою чергу міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив про початок військових навчань батальйонних і тактичних групи Південного і Західного військових округів Росії в прикордонних з Україною районах. Він назвав причиною навчань "збільшення кількості українських військ на сході України, які нібито будуть застосовувати зброю проти "мирних" громадян в Донбасі", маючи на увазі озброєних останніми новинками вогнепальної зброї та гранатометами бойовиків, яких фінансує Росія.

Все про: Слов'янськРФармія

СМЕРТЬ кацапським окупантам

  • 26.04.14, 06:25
Пентагон підтвердив дані про російські бомбардувальники в небі над УкраїноюРосійський військовий літак 25 квітня неодноразово порушував повітряний простір України.

Про це стверджують в Пентагоні, інформує ЛІГА.net.

За словами представника американського військового відомства Стівена Воррена, «в останні 24 години російський літак кілька разів втручався в повітряний простір України». При цьому додаткових деталей Уоррен не привів.

Представник Пентагону, в черговий раз, закликав Росію «зробити кроки з деескалації ситуації» в Україні. За словами Уоррена, 25 квітня співробітники Пентагону зверталися до російських колег з проханням провести телефонні переговори міністрів оборони США та РФ Чака Хейгела та Сергія Шойгу. «Ми намагалися повідомити, що наш міністр готовий до розмови в будь-який час, але не отримали відповіді», – стверджує він.

Нагадаємо, раніше глава Держдепу США Джон Керрі заявляв, що для Росії закінчується час, коли вона ще може змінити свій курс у питанні деескалації ситуації в Україні.

24 квітня Росія почала нові військові навчання поблизу українського кордону.

Того ж дня член Ради федерації РФ Валерій Шнякін заявив, що верхня палата парламенту Росії 29 квітня розгляне питання про можливість введення миротворців на південний схід України.

СМЕРТЬ москальським окупантам

  • 26.04.14, 06:13
США заявили, что над Украиной летали российские истребители
26 апреля 2014, 05:50


  • США заявили, что над Украиной летали российские истребители
    elise.com.ua

Власти США заявили, что российские истребители летали над воздушным пространством Украины, передает УНН со ссылкой на Associated Press.

Должностные лица говорили на условиях анонимности, так как они не уполномочены публично высказываться о произошедшем. Отмечается, что российские военные самолеты несколько раз за последние сутки пересекали воздушное пространство Украины. По их словам, неясно, какую цель преследовала российская сторона, но выглядело это как демонстрация силы.

Как сообщал "Обозреватель", два российских бомбардировщика нарушили воздушное пространство Нидерландов.

СМЕРТЬ москалям та колаборантам!!!

  • 26.04.14, 06:05
Руководителем диверсантов в Славянске оказался офицер российского спецназа Стрелков - СБУ
15.04.2014 | 12:49
Служба безопасности Украины установила личность главаря российской диверсионной группы, которая терроризирует местное население, захватывает административные здания, дестабилизирует общественно-политическую ситуацию в восточных областях Украины.
Славянск / REUTERS
Боевики в Славянске / REUTERS

Как сообщили УНИАН в пресс-центре СБУ, им оказался гражданин РФ, офицер спецназа ГРУ генштаба вооруженных сил России Игорь Стрелков.

Именно его голос на записи телефонного разговора с московским куратором, обнародованном в СМИ 14 апреля, где он отчитывается о терроре в Славянске и расстреле автомобиля с украинскими правоохранителями.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕМэр Славянска: Город захватывали русские, а жители вообще не поддерживают федерализации

В ходе оперативно-следственных действий задержаны ранее сотрудниками СБУ диверсанты узнали Стрелкова как человека, что их вербовал и ставил задачу захватывать админздания в Харькове.

Установлено, что в начале марта он прибыл на территорию Крыма и координировал захвата российскими военнослужащими и представителями спецслужб РФ военных частей Вооруженных сил Украины, местных органов власти и управления автономии, похищение военнослужащих, активистов общественных организаций и других граждан Украины и иностранцев, которые находились в Крыму.

Кроме этого, Стрелков вербует граждан Украины для дальнейшего использования в организации и проведении подрывных акций на территории нашего государства.

Диверсант лично давал указание гражданам Украины «К» и «В» захватить и удерживать здание Харьковской облгосадминистрации, воинские части и подразделения правоохранительных органов с целью завладения оружием в Луганской области.

15 апреля СБУ начала уголовное производство по факту организации гражданином РФ Стрелковым умышленного убийства и совершение действий в ущерб суверенитету, территориальной целостности и неприкосновенности Украины, проведении диверсионно-подрывной деятельности, а также организации массовых беспорядков на территории восточных регионов нашего государства.