24 грудня минає 76 років від дня народження багатолітнього в’язня сумління, громадського діяча, політика, Героя України В’ячеслава Чорновола, який 25 березня 1999 року загинув у дорожньо-транспортній пригоді за нез’ясованих обставин. Ті, хто знав Чорновола, наголошують, що політика такого рівня нині бракує Україні.
Це була людина принципової позиції. У нього була миттєва реакція у тій ситуації, де не можна було роздумувати, де така реакція була необхідна. В’ячеслав був немов невгасимий вулкан, який вибухав відразу. Хоча з цього кепкували, що він біжить до мікрофона, не має витримки, але саме така людина була потрібна Україні і така реакція потрібна сьогодні політикам. Він був сином українського степу, народився над Дніпром, я був у його рідній хаті, знав маму. Але він став галичанином, був тією людиною, яка об’єднувала всю Україну. У самій особистості В’ячеслава все було органічне», – розповів Михайло Косів.
В’ячеслав Чорновіл у парламенті (депутат з 1990 року) не йшов на компроміси з комуністами і соціалістами, він заважав і своїм соратникам, бо не піддавався на подачки у вигляді грошей і приватизованих об’єктів і не дозволяв колегам по партії брати ці подачки від влади.
Чорновіл, як би це не звучало пафосно, був воїном правди, честі й сумління, мав у собі крихту Божого безсмертя, і ще надійде час осмислення того, що відбулось у незалежній Україні, по-іншому осмислять і дії Чорновола, переконана Надія Степула.
В’ячеслав Чорновіл завжди до існуючої влади був в опозиції, як у радянські часи, так і у роки вже незалежної України. Він бачив Україну іншою державою, з іншою владою і вірив у національну ідею України, яка піде демократичним шляхом, а не ступить на шлях зубожіння посеред Європи, політичного терору та репресій.