«Ми якщо і вступимось зі своїх позицій - то підемо тільки впере

  • 01.05.17, 21:04

«Ми  якщо і вступимось зі своїх позицій - то підемо тільки вперед…»

         Свій невеличкий музей «братніх привітів» під відкритим небом бійці одного з опорних пунктів неподалік Докучаєвська поповнюють мало не що дня.

-         Все це, що ви бачите прилетіло до нас під час чергових обстрілів, - розповів боєць підрозділу Андрій .- Ось це уламки від РПГ, але в нас таких мало. В основному це 122 мм калібр. І вище. Після кожного обстрілу ми збираємо чимало рештків. Велика частина з них їде до різноманітних шкільних музеїв АТО. Бо нашим дітям потрібно розповідати правду, про ситуацію на сході України.

Часто, після нічних обстрілів хлопці збирають цілі «врожаї з уламків» від снарядів «Васильків» та інших мінометів. Нерідко трапляються і незрозумілі рештки схожі на начинку від касетних боєприпасів.

-         Як правило обстріли починаються після заходу сонця, - продовжив боєць. – Пошумять десь поряд, а потім починають гатити по нашим позиціям. Але часто буває так, що обстріл може початись і посеред дня. Прилітають міномети та обстрілюють з БМП.  Та нашим ворогам не вдасться ні підірвати нашу силу духу, ні залякати. Ми  якщо і вступимось зі своїх позицій то підемо тільки вперед. Визволяти Україну від пошесті «руського міра».

Стати військовим, Андрій вирішив свідомо і зважено. За словами юнака, два роки тому в нього вже був готовий закордонний паспорт і була можливість виїхати в Польщу. Та він не захотів кидати державу в складну хвилину. Бо на переконання цього Українця, такий поступок був би рівноцінним зраді, перш за все собі. А чоловіки так не поступають. В підрозділі Андрія чимало бойових побратимів, які вже по другому разу прийшли в АТО. І їх вибір свідомий. А це означає, що Україна має міцний щит.

Тарас Грень. 

Інформаційне забезпечення як інструмент війни

  • 21.04.17, 11:16

Інформаційне забезпечення як інструмент війни

         Військові журналісти, разом з керівником з відділу зав’язків з громадськістю 45-ї піхотної бригадної бойової групи капітаном Кейлою Крістофер провели круглий стіл з слухачами факультету журналістики Львівського Національного університету імені Івана Франка. До обговорення важливих питань інформаційного забезпе6чення військового середовища долучились також професорсько-викладацький склад університету та офіцери прес-служб Національної гвардії України.

         З самого початку капітан Кейла Крістофер розповіла, як і яким чином відбувається інформаційне забезпечення збройних сил США. Українські військові журналісти розповіли про реалії та реформи медійних структур України. виявилось, що хоча ми прагнемо досягти спільних стандартів в нас є чимало розбіжностей. Зокрема під час роботи цивільних журналістів в військовому середовищі армії США для представників мас-медіа існує низка суворих вимог і правил, які просто неможна порушувати. Наприклад, за словами капітана Кейли Крістофер, якщо журналісти приїздять на підготовку мінометного розрахунку, то всі вони мають знаходитись на відстані не менше ніж 500 метрів (!) до точки навчань. Поблажок немає нікому. Так само журналістам заборонено самовільно звертатись до військовослужбовців. Ще більш суворі правила діють по відношенню до представників преси, коли підрозділи армії США вирушають на виконання бойових завдань. Чітко прописані і суворо контролюються правила спілкування американських військовослужбовців з журналістами. Незаплановані візити преси до військових частин просто неможливі. Існує низка законодавчих актів, які зобов’язують журналістів просити пробачення за некоректно подані матеріали, та розміщати спростування. Само собою в Україні теж відбулась низка реформ інформаційного забезпечення. За останні три роки були введені посади прес-офіцерів в частинах та підрозділах.  

         Тарас Грень.  

Найбільші міжнародні навчання сухопутних військ сплановано

  • 23.03.17, 10:34

Найбільші міжнародні навчання сухопутних військ сплановано

         На базі Міжнародного центра миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завершилась основна плануюча конференція міжнародних навчань «Репід Трайдент — 2017». Протягом тижня військовослужбовці різних країн обговорювали, та узгоджували різноманітні аспекти проведення навчань. За словами керівника з української сторони полковника Ігоря Красоти, вся співпраця була побудована на засадах конструктивізму та розумінні сучасних потреб в бойовій підготовці військ.

Заплановано, що міжнародні навчання «Репід Трайдент — 2017»  відбудуться з 8 по 23 вересня на базі Міжнародного центра миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. В них візьмуть участь військовослужбовці з 14 країн світу. В ході навчань буде відпрацьована низка питань пов’язаних з сучасними вимогами до ведення бою. А також вперше буде розгорнута багаторівнева система управління бойовими підрозділами.

         Тарас Грень.

         Фото автора.

Авдіївка – ремонтні роботи розпочато

  • 01.02.17, 14:35

Авдіївка – ремонтні роботи розпочато

Спільним центром з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін разом з СММ ОБСЄ вжито дієвих заходів щодо встановлення стійкого режиму припинення вогню в районі населеного пункту Авдіївка. Це дозволило забезпечити проведення екстрених ремонтних робіт на важливих комунікаціях міста.

         Нагадаємо, що протягом останніх днів Авдіївка зазнала потужних артилерійських та мінометних ударів. В результаті зруйновано оселі мирних українців, були пошкоджені  траси водо та електропостачання. Багато будинків залишились без тепла.

З метою виправлення ситуації яка сталась, за дорученням Президента України, в форматі тристоронньої робочої групи, керівництво  Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін разом з Першим заступником Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом проведено значну роботу по припиненню ескалації конфлікту та недопущенню гуманітарної катастрофи в регіоні.

Прес-офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін

Полковник Тарас Грень.

Юридичне обґрунтування терміну «незаконні збройні формування на

  • 05.01.17, 19:37

Юридичне обґрунтування

терміну «незаконні збройні формування на окупованих територіях Донецької та Луганської областей»

      

ОРДО та ОРЛО (окремі райони Донецької та Лугансьої областей) – це територія суверенної унітарної держави України, яка визнана  ООН,  як суб’єкт міжнародного права. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

 

      Відповідно до ч.6 ст.17 Конституції України на території України           забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.            За створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань  кримінальним законодавством України передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі від двох до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої, а саме: ст.260 КК України – створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань.

Довідково. Під збройними формуваннями слід розуміти воєнізовані групи, які незаконно мають на озброєнні придатну для використання вогнепальну, вибухову чи іншу зброю.

Учасники організованих збройних угруповань, затримані військовослужбовцями Збройних Сил держави України під час збройних сутичок між ними, не мають права на статус військовополоненого. Вони мають статус затриманої особи (deprived of liberty, detainee), який визначається статтею 3, спільною для чотирьох Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 р., Додатковим протоколом ІІ і звичаєвим міжнародним гуманітарним правом.

         Тобто, усі особи, які є учасниками незаконних збройних формувань на окупованих територіях Донецької та Луганської областей несуть кримінальну відповідальність відповідно до вимог чинного кримінального законодавства України.

          Відповідно до чинного законодавства України на території України створені і функціонують законні збройні формування – Збройні Сили України, Служба безпеки України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, на які Законами України покладені відповідні завдання та обов’язки, а саме: оборона України, забезпечення державної безпеки України, забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, а також охорона прав  і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

          Довідково: зазначене регламентовано 4-ма законами України, а саме: «Про Збройні Сили України», «Про  Службу безпеки України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про Національну поліцію».

          Крім того, Законом України «Про оборону України» встановлено засади оборони України, а також повноваження органів державної влади, основні функції та завдання органів  військового управління, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, обов’язки підприємств, установ, організацій, посадових осіб, права та обов’язки громадян України у сфері оборони.

 

         17.03.2015 року  Верховна Рада України  прийняла Постанову «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», а саме – було юридично визначено статус території України.

         Далі, Верховною Радою України {Із змінами, внесеними згідно із Законом № 256-VIII від 17.03.2015, ВВР, 2015, № 17, ст.125} прийнято Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», де в Прикінцевих положеннях ст. 10 вказується, що ст.ст. 2 – 9 цього Закону діють з дня набуття відповідних повноважень органами місцевого самоврядування, із забезпеченням виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.

          Саме на підставі визначених норм українського чинного законодавства сформульовано пункт 10 Протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи щодо спільних кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану Президента України П.Порошенка та ініціатив Президента Росії В.Путіна, підписаного  у м. Мінську 5 вересня 2014 року стосовно забезпечення моніторингу і верифікації з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї, а саме – «вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців із території України».

 

          Висновок:  виходячи із системного аналізу правових норм Міжнародного гуманітарного права, правових норм діючого національного  законодавства  України можна зробити висновок, що термін  «незаконні збройні формування на окупованих територіях Донецької та Луганської областей», який використовується засобами масової інформації при висвітленні тих чи інших подій в Україні, в листуванні чи службовій переписці між органами, підприємствами чи установами різної форми власності, а також в побуті – відповідає принциповим положенням чинного законодавства.

 

 

 

Перша всеукраїнська художня галерея дитячого малюнку для воїнів

  • 28.12.16, 22:11

Перша всеукраїнська художня галерея дитячого малюнку для воїнів АТО

Відкрилась в приміщені штабу СЦКК

         Сьогодні, вперше за всю історію проведення антитерористичної операції, в зоні проведення АТО відкрилась художня галерея дитячого малюнку. В ній представлено кілька сотень робіт новітніх українських митців віком від 5 до 19 років. Зокрема тут присутні роботи  з Ірпіня, Львова, Києва, Чернігова, Черкас та інших міст та містечок нашої Батьківщини.

         Кожен шедевр, будь то малюнок чи лист, несе в собі велетенський заряд позитиву та світла. Надихає і підтримує бійців, які виконують свої обов’язки в районі проведення антитерористичної операції.  

Залою для експозиції стало все приміщення Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. Шедеври написані маслом, аквареллю, фломастерами або просто олівцем і виставлені в коридорах та залах штабу. Нагадаємо, що традиція підтримувати своєю творчістю захисників України, починається з самого початку опору нашої держави зовнішній агресії. Однак, зібрати таку кількість малюнків і створити з них галерею вдалось вперше.

Довідково - перша всеукраїнська художня галерея дитячого малюнку для воїнів АТО працює на постійній основі. Для участі в експозиції приймаються всі малюнки, та листи. Головна вимога – щирість почуттів до воїнів Збройних Сил України. Отже запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у нашій художній галереї.

Прес-офіцер СЦКК

Полковник Тарас Грень. 

Діти Соледару – воїнам Збройних Сил України

  • 26.12.16, 21:49

Діти Соледару – воїнам Збройних Сил України

         Надзвичайно казкове дійство розіграли учні 3-в класу Соледарської загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 13 перед офіцерами української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. Разом з вчителями та дирекцією школи вони заспівали перед військовими різноманітних колядок та щедрівок.  А потім подарували виготовлені ними символічні фотоальбоми, які розповідають про дружні стосунки учнів школи з військовими.

         В свою чергу, керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Анатолій Петренко від імені всіх підлеглих йому офіцерів подарував дітям жовто-блакитні браслети та цукерки. Та пообіцяв, що дружні стосунки між військовими і соледарцями будуть лише покращуватись і поглиблюватись.

Прес-офіцер української сторони СЦКК

Полковник Тарас Грень. 

до уважи журналістів і громади!

  • 17.12.16, 06:46
До уваги журналістів і громади!
Посаду керівника української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін обіймає генерал-майор Анатолій Петренко.

керівник СЦКК генерал-майор Анатолій Петренко

  • 16.12.16, 21:51

Керівник української сторони СЦКК генерал-майор Анатолій Петренко та Александр Хуг відвідали  КПВВ «Станиця Луганська»

Керівник  української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор Анатолій Петренко відвідав КПВВ «Станиця Луганська». Разом з першим заступником Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александром Хугом та іншими представниками місії СММ ОБСЄ в Україні він ознайомився з умовами та організацією роботи КПВВ. Головними питаннями, яким була приділена особлива увага, були безпека та організація пропуску людей у холодну пору року, а також дотримання режиму припинення вогню на ділянці.

Нагадаємо, що під час візиту до штабу СЦКК у Соледарі, Александр Хуг зробив окремий наголос на необхідності реалізації Рамкового рішення щодо розведення сил та засобів на ділянці №1 “Станиця Луганська”, що має сприяти підвищенню рівня безпеки на КПВВ  та висловив готовність надати максимальне сприяння в цьому процесі. У свою чергу, генерал-майор Анатолій Петренко також висловив глибоке занепокоєння продовженням порушення режиму припинення вогню незаконними збройними формуваннями ОРЛО.

Відповідно до Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил та засобів,  для початку процесу розведення режим тиші на ділянці  має бути витримано сім діб. Однак впродовж минулого тижня українською стороною СЦКК було зафіксовано чотири випадки порушення режиму припинення вогню:  10, 13, 14 та 15 грудня, про що невідкладно інформувалась СММ ОБСЄ. При цьому бойовиками НЗФ застосовувались гранатомети, великокаліберні снайперські гвинтівки та стрілецька зброя. Всього за ці дні зафіксовано 97 розривів боєприпасів СПГ, АГС, РПГ, ГП-25. Під час одного з обстрілів району КПВВ було поранено українського прикордонника.

Під час роботи керівника української сторони СЦКК на КПВВ «Станиця Луганська», прикордонники продемонстрували рештки хвостовика від гранати ручного гранатомету, яким незаконні збройні формування напередодні обстріляли КПВВ. Саме такі провокативні дії  унеможливлюють стабілізацію безпекової обстановки у цьому населеному пункті.

Прес-офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін

Полковник Тарас Грень.

Керівництво СЦКК обговорило важливі питання з Олександром Хугом

  • 15.12.16, 11:51

Керівництво СЦКК обговорило важливі питання з Олександром Хугом

Сьогодні в штабі  Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, що розташований в місті Соледар, відбувся розширений брифінг керівництва центру з Першим заступником Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом, та іншими представниками місії СММ ОБСЄ в Україні.

         Під час брифінгу було обговорено низку важливих питань. Зокрема з безпеки та припинення вогню. Покращення взаємодії з представниками Моніторингової місії СММ ОБСЄ. Вирішення гуманітарних та соціальних програм.

         Плідний діалог в брифінговому залі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін завершився повним порозумінням сторін.

Прес-офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін

Полковник Тарас Грень.