Біди чужої не буває

  • 11.12.16, 17:08

Біди чужої не буває

Офіцери української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, разом з волонтерами України допомогли кільком сім’ям  Соледару рідні яких мають важкі захворювання.

         От наприклад маленька дівчинка Кіра, завдяки тісній співпраці волонтерів Ольги Аргат з міста Ірпінь, Лани Шпуляр з Львова, Інни Жмурко з Кам’янець-Подільського з військовим медиком СЦКК майором медичної служби Артемом Беспаленком, отримала такий потрібний їй  спеціальний інвалідний візок, та теплі речі. За словами мами дівчинки Олени, зібрати кошти на таку річ (а коштує він близько 50 тисяч гривень) їх родина просто не в змозі. А візок потрібен вкрай. Адже кілька разів на рік Кіра має проходити спеціальну медичну реабілітацію в різних містах України. Держава забезпечила дитину стандартним інвалідним візком. Проте він важкий і великогабаритний. З ним не зручно подорожувати ні автобусами ні поїздами, які нажаль не пристосовані до потреб інвалідів. А про те, щоб підняти його на четвертий поверх, де живе ця родина, мова навіть і не йдеться. Тому, їм надзвичайно був потрібен саме такий – спеціальний, легенький, малий. Не зайвими стали і речі, які передали для них військові.

         Ще більша біда в родині жительки Соледару Катерини. Її донька ще в дитинстві перехворіла на страшну хворобу, і тридцять років поспіль не може ні пересуватись, ні навіть взяти до рук речей. Як рецидив хвороби  у дитини розвилась майже повна глухота. Чоловік Катерини теж інвалід. Вся родина живе на невеличку пенсію жінки у розмірі півтори тисячі гривень та мізерні соціальні виплати. Їх невеличка хатинка стоїть обабіч дороги де часто проїжджають військові автомобілі. Донька Катерини завжди махає їм рукою. Виявилось, що аби хоч трошки спілкуватись з світом, дівчинці потрібен слуховий апарат. Звичайно, не те що купити новий (який коштує приблизно 20 тисяч гривень), але й елементарно поїхати до лікаря, ця родина немає можливості. Військові не лише допомогли Катерині з продуктами, але й виділили транспорт, який відвіз їх в Краматорську лікарню на обстеження. До слова сказати, у лікаря вони не були через, скрутні обставини, близько 10 років.  А підполковник Яків Ковальчук відремонтував старий слуховий апарат, який був у родини вже близько 15 років. Але за його словами це лише тимчасово, бо сам апарат вже вичерпав всі свої ресурси і потребує заміни. Само-собою, самі військові не зберуть потрібних коштів. Тому сподіваємось на допомогу небайдужих людей.

Чужої біди не буває. І ми громадяни гарної держави Україна маємо підтримувати один одного. Разом ми можемо подолати всі труднощі. Головне не опускати рук.

Прес-офіцер української сторони СЦКК

полковник Тарас Грень.

Завдяки роботі офіцерів СЦКК відновлено роботу Донецької фільтру

  • 09.12.16, 23:10

Завдяки роботі офіцерів СЦКК відновлено роботу Донецької фільтрувальної станції

         Завдяки оперативній та якісній роботі української сторони СЦКК було відновлено роботу  лінії електропередач на Донецькій фільтрувальній станції. Зранку 10 грудня,  ДФС буде запущена в експлуатацію. Це дозволить забезпечити водою мешканців Авдіївки, Ясинуватої та прилеглих населених пунктів. Також буде відновлена робота Авдіївського коксохімічного заводу.

         Нагадаємо, що лінію електропередач було ушкоджено під час ворожого обстрілу кілька днів тому.

 Прес-офіцер української сторони СЦКК

полковник Тарас Грень. 

Спроби звинуватити Збройні Сили України у застосуванні озброєння

  • 08.12.16, 10:17

Спроби звинуватити Збройні Сили України у застосуванні озброєння забороненого Мінськими домовленостями – безпідставні

         За минулу добу по позиціям Збройних Сил України було випущено 61 снаряд калібром 152 міліметри, та 64 снаряди калібром 122 міліметри. Загалом зафіксовано 9 випадків (230 пострілів) застосування з боку незаконних збройних формувань ОРДО озброєння, яке мало б бути відведено згідно з Мінськими домовленостями. Збройні Сили України у відповідь не застосовували жодних видів важкого озброєння.

Всі звинувачення на адресу українських військових стосовно застосування ними артилерії великих калібрів - це брудні інсинуації. Їх метою є приховати реальний стан щодо застосування 7.12.2016 року артилерії калібрів 152 та 122  міліметрів НЗФ  ОРДО.

         СММ ОБСЄ було оперативно поінформовано про вище вказані порушення режиму припинення вогню. Всі об’єктивні дані фотофіксації застосування з боку НЗФ великокаліберної артилерії буде передано встановленим порядком.

Керівник  української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор Анатолій Петренко.

         

Іменний прапор соляної столиці України з рук військовослужбовців

  • 07.12.16, 19:57

Іменний прапор соляної столиці України з рук військовослужбовців

Офіцери української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін привітали мешканців та представників управління міста Соледару з Днем органів місцевого самоврядування. Спеціально до цього свята військовослужбовці підготували для всіх мешканців соляної столиці України незвичний подарунок – іменний прапор міста. На великому синьо-жовтому полотнищі було вишито герб міста та підпис «Соледар».  Знамено було урочисто передано меру міста Юрію Товстокоренко керівником  української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майором Анатолієм Петренко, та його попередником генерал-майором  Борисом Кременецьким. Також всіх жителів Соледару було нагороджено почесною грамотою від СЦКК.

         Мешканців так вразив подарунок військових, що вони відразу використали його у своєму феєричному «Прапор шоу». До речі, цей прапор на замовлення офіцерів СЦКК виготовила відома майстриня-волонтерка Донбасу Ангеліна Шостак.

Тарас Грень.

Свято армії – свято для Соледар

  • 06.12.16, 16:22

Свято армії – свято для Соледару

         Офіцери української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін відзначили 25 річницю Збройних Сил України. Однак виходячи за рамки вже звичних офіційних церемоній, військовослужбовці центру, вирішили зробити це свято для всього міста. Так, спеціально до урочистостей, у міську бібліотеку було передано книги «Відчайдухи», та «Побратими». Ці літературні збірки видані під патронатом журналу «Військо України». В них розповідається про новітніх українських героїв, які зараз обороняють державу на сході. В свою чергу, працівники міської бібліотеки Соледару подарували офіцерам книги місцевих письменників, що розповідають про історію та звичаї цього регіону. Відразу зазначимо, що ці книги зайняли гідне місце у військовій бібліотеці української сторони СЦКК «На бамбетлі», і відразу знайшли своїх читачів.

         Також  офіцерами української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін спеціально до урочистої дати було організовано дві фотовиставки. Одна з них знаходяться у приміщені центру і розповідає про зброю та боєприпаси, яких ніколи не було на озброєнні у Збройних Силах України. Та натомість їх часто можна зустріти в зоні проведення антитерористичної операції. Інша вставка носить назву «Щит держави» і містить в собі 120 світлин, які розповідають про сучасне українське військо. Всі ці фотографії є документальними свідченнями і передані місту Соледару в подарунок. У відповідь діти Соледару влаштували військово-спортивне змагання в якому приймали участь дві команди Соледарських ліцею та середньої школи. Почесними суддями та тренерами були запрошені власне офіцери СЦКК. Протягом години діти запекло змагались у різноманітних естафетах та вправах. Переможці отримали з рук військових призи та солодкі подарунки.

         На завершення святкового дня керівник  української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор  Борис Кременецький нагородив грамотами Міністра оборони України, та керівника СЦКК ряд офіцерів. Також низку військовослужбовців відзначив своїми грамотами міський голова Соледару Юрій Товстокоренко.

Тарас Грень.

Коли в гості приходять друзі

  • 06.12.16, 00:26

Коли в гості приходять друзі

         Офіцери української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін привітали волонтерів з Бахмута Ангеліну та Андрія Шостак з Міжнародним днем волонтера.  

         Це міцне і мужнє подружжя патріотів, незважаючи ні на які труднощі та перешкоди, з самого початку подій на сході України, не опускали своїх рук в боротьбі за цілісність нашої держави. Вони першими підходили ще на тільки но створені блок-пости бойовиків. Пробували пояснити їм хибність такого шляху. Та крім агресії у відповідь не отримували нічого. А потім вони почали допомагати простим бійцям. Чим могли і вміли. Побачивши велику потребу в національній символіці Ангеліна сіла шити Прапори України. Тепер пошиті нею полотнища розвиваються в багатьох містах України, та по всій лінії зіткнення.  Багато Ангеліна і Андрій зробили для української сторони СЦКК. Виготовлені ними прапори прикрашають не лише автомобілі спостерігачів, а й хол штабу та їдальню.

Керівник  української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор  Борис Кременецький від імені всього особового складу української сторони СЦКК нагородив волонтерів почесною грамотою, та символічним шевроном центру. А також подякував їм за допомогу та підтримку. В свою чергу волонтерське подружжя попросило українського генерала написати їм побажання від всього центру, на прапорі, яке пошила Ангеліна.

Тарас Грень.

 

Чергова спроба відліку семи діб тиші з метою розведення сил та з

  • 28.11.16, 01:18

Чергова спроба відліку семи діб тиші з метою розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської  знову зірвана

збройними формуваннями ОРЛО

Ввечері 27 листопада спостерігачами української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін зафіксовано чергові обстріли збройними формуваннями ОРЛО ділянки розведення сил і засобів в районі населеного пункту Станиця Луганська. По позиціям підрозділів Збройних Сил України було застосовано стрілецьку зброю та гранатомети.  

СЦКК невідкладно поінформував Спеціальну Моніторингову Місію ОБСЄ щодо обстрілів. 28 листопада планується здійснити фото фіксацію наслідків цих обстрілів.

Останнім часом розведення сил і засобів на зазначеній ділянці набуло широкого суспільно-політичного резонансу, було предметом обговорень на зустрічах у Мінську та Берліні.

Незважаючи на готовність української сторони завершити виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи, розведення сил і засобів в районі Станиці Луганської не відбувається через постійні обстріли (після підписання Рамкового рішення 21 вересня ц.р. їх зафіксовано вже 59).

Після обстрілу 18 листопада ц.р. українська сторона офіційно заявляла, що готова 26 листопада здійснити розведення сил і засобів, однак, вже ввечері 24 листопада позиції ЗС України в цьому районі знову були обстріляні.  Обстріл 27 листопада знову відтерміновує розведення сил та засобів.

Зазначене свідчить, що керівництво ОРЛО в черговий раз нехтує домовленостями та Рамковим рішенням ТКГ і здійснює відверті провокації, аби зірвати процес розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської.

Нагадую, що на виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи, 1 жовтня відбулося розведення сил і засобів в районі н.п. Золоте, а 7 жовтня – в районі Петрівського.

 

Керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор    Борис КРЕМЕНЕЦЬКИЙ.

Заохочення з нагоди Дня Гідності та Свободи

  • 21.11.16, 18:00

Заохочення з нагоди Дня Гідності та Свободи

         Під час урочистих заходів, які відбулись в місті Соледар Донецької області з нагоди Дня Гідності та Свободи, голова Соледарської міської ради Юрій Товстокоренко заохотив грамотами 11 військовослужбовців української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

         В промові з нагоди свята, міський голова «соляної столиці України» подякував українським воїнам за підтримку міста та окремих мешканців Соледару, що потребують особливої уваги. В свою чергу офіцери СЦКК високо оцінили підтримку місцевої громади.

-                    Ми дуже цінуємо всю ту підтримку, яку отримуємо від громади міста Соледар. – Зазначив в своїй промові полковник Владислав Ільченко. – І сподіваємось на подальшу тісну та плідну співпрацю.

По завершенню урочистої частини заходу, мешканці міста приготувати для всіх присутніх невеличкий концерт.

Тарас Грень.

 

Від заходу до сходу

  • 17.11.16, 10:25

Від заходу до сходу

Діти Львова пишуть листи дітям Соледару

         Близько трьох десятків листів передали офіцери української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін дітям молодших класів школи №13 міста Соледар Донецької області.  Листи, а радше малюнки з побажаннями та запрошеннями в гості, написали для дітей Донбасу учні Львівської середньої школи №49.

-         Коли виникла ідея написати такі листи, то всі наші діти підхопили її з великим ентузіазмом, - розповіла педагог школи Христина Стасів.- Ми навмисно не ставили їм завдання, що малювати і писати. Хотіли, щоб все йшло від їх дитячого сердечка. І направду все вийшло дуже гарно! Дякуємо  класним керівникам Світлані Калник,  Наталі Паньків, Оксані Лавренчук,  Любові Чумак.   

Крім листів, активісти львівського волонтерського об’єднання «Книжкова сотня», яке очолює Наталка Швагуляк, підготували для учнів Донбасу книжки з історії України, художніх творів як сучасних так і класиків національної літератури. В свою чергу учні і викладацький склад Соледарської школи подякували львів’янам за такий приємний і дуже потрібний їм подарунок. Адже тут дуже не вистачає україномовної літератури. Особливо сучасних авторів. Сподіваюсь, що цю публікацію прочитають Українські письменники і зголосяться оновити шкільні бібліотеки Донбасу своїми творами.

Тарас Грень. 

Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленост

  • 15.11.16, 16:24

Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленостей

З метою виконання Мінських домовленостей та рішень Трьохсторонньої контактної групи, а також попередження порушення режиму припинення вогню, українська сторона СЦКК  постійно аналізує інформацію щодо порушень Мінських домовленостей, яка надається у щоденних звітах СММ ОБСЄ.

Відповідними структурами Збройних Сил, та правоохоронними органами України проводяться відповідні розслідування по кожному випадку порушення режиму припинення вогню із застосуванням зброї забороненої Мінськими домовленостями.

В той же час, у звітах СММ ОБСЄ від 7, 8, 10, 12 та 14 листопада зазначається, що спостерігачами та камерами  Місії фіксувалися застосування РСЗВ БМ–21 “Град” в період з 4 по 13 листопада. У випадку 13 листопада спостерігачі в районі м. Кадіївка лише чули вибухи схожі на вибухи РСЗВ.

Сторонами СЦКК ретельно проаналізована зазначена інформація, яка не знайшла свого підтвердження, як спостерігачами так і черговими змінами сторін СЦКК.

За оцінкою фахівців, у нічний час при певному ракурсі камера відеоспостереження може сприймати черги трасуючих снарядів 30-мм автоматичної гармати БМП-2,  як постріли з РСЗВ.

Подібні випадки спостерігалися і у серпні цього року на Маріупольському напрямку, але не найшли підтвердження.

14 листопада цього року, в ході чергового брифінгу в СЦКК  представники СММ ОБСЄ були поінформовані щодо зазначених випадків.

Українська сторона СЦКК підкреслює, що Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленостей.

Керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор    Борис КРЕМЕНЕЦЬКИЙ.