Свято в жовто-блакитних кольорах

  • 13.11.16, 20:00

         Гуцульські трембіти, чардаш, полька, аркан… А на додаток ще чимало українських народних та сучасних пісень. От таку святкову феєрію подарував мешканцям Соледару, та військовослужбовцям, частин які дислокуються в цьому місті Бугаївський сільський аматорський творчий колектив. Загалом, концертна програма під назвою «З Україною в серці» містила до 25 різноманітних номерів. А розпочали артисти свої виступи з того, що подарували присутнім в залі командирам, запашні домашні короваї, які спеціально для цього концерту випекли господині села.

-         Свій перший концерт для воїнів АТО ми дали ще 9 травня 2014 року, - розповів директор сільського будинку культури Євген Шульженко. – З того часу, ми об’їздили весь схід України. Завдяки підтримці директора агрофірми «Восток» Андрія Ровчака, організували більш ніж 40 концертів для наших захисників.

До Соледару артисти з Бугаївки приїхали великим колективом приблизно 60 чоловік. Ніхто з них не є професійними артистами, але кожен з виступаючих дійсно є самобутнім українським талантом. Особливо тепло зустріли бійці та мешканці Соледару виступ музичної групи яку багато років очолює Григорій Каюда. В цьому році йому виповнилось 88 років. Однак, він і досі не випускає з рук мандоліну. Та й за словами артиста в душі він лишається військовим. Бо свого часу був одним з перших десантників. І тому досі з гордістю носить десантну тільняшку.

         Кожен виступ артистів супроводжувався бурхливими оплесками. А по завершенню концерту слова вдячності артистам сказали  керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор    Борис Кременецький голова Соледарської міської ради Юрій Товстокоренко.

         Тарас Грень.  

Урок німецької від офіцера Спільного центру з контролю та коорди

  • 08.11.16, 17:59

Урок німецької від офіцера Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування

         Днями, для учнів восьмих класів Соледарської середньої школи №13 відбувся незвичний урок. Замість їх вчителя, урок німецької мови провів офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування майор медичної служби Артем Беспаленко. Діти з захопленням слухали розповідь офіцера, про його співпрацю з медиками інших країн, та про те, як живуть люди в Австрії та Німеччині. Ставили чимало питань стосовно того,  як краще вчити мову та можливості потрапити на різноманітні мовні курси. Не варто зауважувати, що все спілкування відбувалось німецькою мовою. Адже Артем володіє нею досконало, і має чималий міжнародний медичний досвід.

          Соледарська середня школа №13 є навчальним закладом з поглибленим вивченням англійської мови. Проте, вчителі іноземних мов Марина  Вуйкова та Катерина Козлова намагаються заохотити учнів до вивчення і інших європейських мов. На думку освітян, це не лише сприятиме загальному розвитку дітей, але й допоможе маленьким соледарцям у майбутньому.

-         Нам дуже приємно, що до участі в наших заходах залучаються військовослужбовці, - наголосила директор школи Галина Смага. – Це  мотивує наших учнів, до більш якісного вивчення предметів. І само собою піднімає авторитет Збройних Сил України. Демонструючи широкий світогляд основи нашого війська – офіцерів.  

До речі, в планах вчителів цієї школи провести такий собі педагогічний експеримент. Щоб діти більш якісно засвоювали іноземні мови, проводити певну кількість уроків на англійській, німецькій чи французькій мові.

Тарас Грень. 

П’ять тон питної води для соледарців

  • 06.11.16, 17:51

П’ять тон питної води для соледарців

На водогоні в місті Соледар трапилась масштабна аварія. Протягом кількох днів, це шахтарське містечко потерпає від відсутності питної води. Та, якщо пересічні громадяни можуть купити собі воду в магазині, то скажімо вихованці міського дитячого садочку-інтернату позбавлені такої можливості. Представники місцевого самоврядування звернулись до військовослужбовців Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування з проханням про допомогу. Звичайно військовослужбовці відгукнулись на таке прохання. Відповідно до рішення керівника групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майора Бориса Кременецького, відразу ж було виділено спеціалізований автомобіль. Потягом кількох годин воїни Збройних Сил України перевезли для потреб навчальних закладів міста Соледар близько п’яти тон питної води.

Також вирішено питання про передачу ще близько 300 літрів бутильованої води з запасів СЦКК для потреб малозабезпечених громадян, та громадян-інвалідів міста Соледар.

Тарас Грень.

«Привіти» калібром 122 міліметри

  • 04.11.16, 08:54

«Привіти» калібром 122 міліметри

         Отримали мешканці села Виноградне від збройних формувань ОРДО. Шість снарядів, якими бойовики обстріляли це село наробили чимало лиха. Зокрема уламками та вибуховою хвилею було ушкоджено сім будинків. Розбиті вікна, пошкоджені двері та стіни. В багатьох спорудах значні руйнування всередині. Також, в результаті обстрілу були пошкоджені мережі електро та газопостачання. На знімках видно у що перетворилась труба по якій мешканці села отримували «блакитне паливо».

         Нажаль це не поодинокі провокації, до яких вдаються бойовики ОРДЛО. Всі випадки руйнувань та обстрілів мирних поселень України ретельно фіксуються офіцерами СЦККта передаються до СММ ОБСЄ.

Тарас Грень. 

Збройні Сили України готові до виконання Рамкового рішення Трист

  • 03.11.16, 13:45

Збройні Сили України готові до виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі. Однак обстріл позицій Збройних Сил України який відбувся вночі першого листопада унеможливив виконати заходи з розведення сил  на ділянці Станиця Луганська запланованого на наступний день. Повторні обстріли наших позицій в Станиці Луганській в вечері 2 листопада ще раз красномовно  підтвердили небажання керівництва ОРЛО виконувати взяті на себе зобов’язання. Близько чотирьох годин збройні формування ОРЛО обстрілювали наші позиції з мінометів 82 калібру (забороненого Мінськими домовленостями), АГС, РПГ, озброєння БМП та стрілецької зброї.

Черговим свідченням зриву домовленостей з боку ОРЛО, також став факт обстрілу позицій Збройних Сил України поблизу населеного пункту Кримське, з застосуванням реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». Загалом було випущено близько 30 ракет з району населеного пункту Сміле. Про всі випадки порушення режиму припинення вогню поінформовано робочу групу СММ ОБСЄ.

Наголошуємо, що розведення сторін, відповідно до Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі можливе лише після семи днів дотримання режиму припинення вогню. Збройні Сили України неухильно дотримуються взятих на себе зобов’язань.

Керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор    Борис КРЕМЕНЕЦЬКИЙ.

Черговий терористичний акт з боку військових формувань ОРДЛО

  • 02.11.16, 09:47

Черговий терористичний акт з боку військових формувань ОРДЛО

         Не припиняються обстріли мирних українських поселень з боку військових формувань ОРДЛО. Так мінометних ударів зазнали Красногорівка та Мар'їнка. Зокрема було здійснено обстріл з міномету калібру 82 мм, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по місту Красногорівка. Від вибуху постраждала культова споруда міста, в якій було розбито шибки.

         Також, кулеметною кулею, випущеною зі зброї бойовиків було розбито вікно в Мар'їнській середній загальноосвітній школі. На щастя постраждалих немає.

Про данні випадки поінформовано робочу групу СММ ОБСЄ.

Тарас Грень.

 

Керівники ОРДО блокують прагнення України відвернути екологічну

  • 31.10.16, 06:22

Керівники ОРДО блокують прагнення України відвернути екологічну катастрофу на Донбасі

Необхідною умовою для виконання ремонтно-відновлювальних робіт на життєво важливих об'єктах інфраструктури є надання гарантій безпеки повного припинення вогню. Оперативні дії представників СЦКК з підтвердження гарантій безпеки за заявками від підприємств для виконання робіт багато в чому сприяють вирішенню цього важливого питання.

Зі свого боку українська сторона СЦКК, спостережні групи активно взаємодіють з командуванням угруповань і військових частин Збройних Сил України, державними органами, а також підприємствами, які здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи. Причому не тільки на етапі узгодження питання щодо введення режиму «Тиша», а й безпосередньо в процесі виконання робіт.

В той же час, протягом значного періоду відновлювальні роботи не проводяться внаслідок відсутності підтвердження гарантій безпеки дотримання режиму припинення вогню з боку ОРДО від російської сторони СЦКК.

Українською стороною СЦКК отримано письмове підтвердження про відмову без пояснення причин надати гарантії безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт по заявкам Авдіївського коксохімічного заводу та Красногорівського вогнетривкого заводу.

Крім того, на даний час не поступало відповіді щодо надання гарантій безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт по заявкам Фенольного заводу та Бахмутського Аграрного Союзу.

Затримка або не виконання відновлювальних робіт на зазначених об’єктах створює передумови виникнення гумантарної і екологічної катастроф, які можуть торкнутися десятків а може і сотні тисяч мирних мешканців по обидва боки лінії зіткнення сторін.

Складається враження, що загроза виникнення гуманітарної та екологічної катастроф і є та мета, яка переслідується керівниками ОРДО ненаданням гарантій безпеки на проведення даних робіт.

Довідково

1. Фенольний завод в районі н.п. Новгородське (Донецька обл., територія підконтрольна українському уряду) – продовження роботи щодо посилення протиаварійного захисту шламонакопичувача ІІІ черги і прилеглих територій.

Попередні шість заявок керівника підприємства ”Інкор і Ко” на дотримання режиму припинення вогню під час проведення робіт, починаючи з 10 липня 2016 року, не погоджені представниками ОРДО.

2. Газорозподільна станція в районі н.п. Красногорівка (Донецька обл., територія, підконтрольна українському уряду) – роботи з оцінки стану газопроводу виведення з виготовленням 2-х шурфів на газорозподільній станції і нитки високого тиску в районі траси Запоріжжя-Донецьк.

Проект прокладки газопроводу до населених пунктів Мар'їнка і Красногорівка був завершений у червні 2016 року. На даний час стоїть питання щодо підключення газопроводу до газорозподільної станції, що дозволить забезпечити жителів н.п. Мар'їнки та Красногоровки (Донецька обл., територія, підконтрольна українському уряду), а також н.п. Олександрівка (територія ОРДО) газопостачанням і опаленням в зимовий період (близько 20 тис. чоловік).

Станом на 28.10.2016 заявка керівника Красногорівського вогнетривкого заводу
від 29.09.2016 № 359 про надання гарантій безпеки на проведення даних робіт представниками ОРДО не узгоджена.

Термін дії заявки - з 01.10.2016 по 30.10.2016.

3. "Бахмутський аграрний союз" – роботи з обстеження саперами проїздів від будівлі очисних споруд до поля № 40 і суміжних полів на наявність вибухонебезпечних предметів.

ПрАТ "Бахмутський аграрний союз" розташоване поруч з н.п. Новолуганське (Донецька обл., територія, підконтрольна українському уряду), займається промисловим свинарством.

Заявка керівника ПрАТ "Бахмутський аграрний союз" від 11.10.16 № 404  узгоджена представниками ЗС України 13.10.2016.

Станом на 28.10.2016 підтвердження гарантій безпеки на проведення даних робіт з боку ОРДО від російської сторони СЦКК не надходило.

Термін дії заявки - з 17.10.2016 по 25.12.2016.

4. Авдіївський коксохімічний завод (м. Авдіївка, Донецька обл., територія підконтрольна українському уряду) – проведення відновлювальних робіт пов’язано з важким станом електропостачання та постачання технічною водою, що зумовлює зупинку підприємства.

Станом на 28.10.2016 підтвердження гарантій безпеки на проведення даних робіт з боку ОРДО від російської сторони СЦКК не надходило.

Термін дії заявки - з 06.10.2016 по 10.11.2016.

 

 

Відзнакою Міністра оборони України нагородили кращого автомобілі

  • 30.10.16, 14:53

Відзнакою Міністра оборони України нагородили кращого автомобіліста СЦКК

Керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Борис Кременецький під час урочистих заходів з нагоди Дня автомобіліста та дорожника відповідно до наказу Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака нагородив прапорщика Анатолія Скопича відзнакою Міністра оборони України – нагрудним знаком «За зразкову службу». Крім цього, багато прапорщиків і сержантів, що мають відношення до автомобільної служби отримали з рук генерала подяки та грамоти.

Також Борис Володимирович привітав всіх автомобілістів з їх професійним святом, та подякував їм за сумлінну службу. Нажаль, відразу після урочистих заходів більша частина водіїв вирушила в рейс. Адже незважаючи на вихідний день і професійне свято обстріли наших позицій не припиняються. А значить спостерігачі мають прибути вчасно, аби зафіксувати всі порушення до яких припускаються збройні формування ОРДЛО.

Тарас Грень.

«Кращий талісман – підтримка товариша…»

  • 30.10.16, 10:12

«Кращий талісман – підтримка товариша…»

Робочий день хлопців, що сідають за кермо автомобілів,  з біло-синіми позначками «НМ» починається набагато раніше ніж у всіх інших військовослужбовців Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. А закінчується набагато пізніше ніж зазвичай прийнято. Бо їх «коні» хоч і залізні, та потребують ретельного догляду. В СЦКК жартома кажуть, що коли є люди без яких, як без рук, то без всіх автомобілістів тут як без ніг. Бо саме завдяки цим хлопцям є можливість оперативно потрапити на місця обстрілів, зафіксувати та передати правдиві данні про порушення представниками ОРДЛО режиму припинення вогню.

-         В свою команду ми беремо лише кращих, - розповідає офіцер з питань технічного забезпечення СЦКК полковник Сергій Пеккоєв. – Бо служба в нас і цікава і складна одночасно. Крім знання своєї справи, потрібно мати ще ї залізну витримку.

До речі, велетенські позначки на машинах «НМ» не рятують від ворожих обстрілів. Навіть за умови, що збройні формування ОРДЛО нібито знають, про функції людей, які пересуваються таким транспортом, і не мали б відкривати по ним вогонь. Та на практиці виходить інакше. Наприклад  20 вересня цього року спостерігачі СЦКК  висунулись на місце фіксації обстрілу неподалік населеного пункту Світлодарськ. За наявною інформацією, протягом доби зі сторони незаконних збройних формувань ОРЛО (в напрямку Калинівка – Луганське) було випущено близько 100 мін калібру 82 та 120 мм.  Після прибуття на місце розпочався обстріл з боку бойовиків. По наших воїнах вони цілили з зенітної установки та великокаліберного кулемета. В результаті УАЗик на якому приїхали спостерігачі, був прошитий кулями наскрізь. Від поранень хлопці врятувались чудом.  

Та разом з тим, ніхто з автомобілістів не вважає себе героями. За їх словами, вони просто сумлінно виконують свою роботу. Скажімо прапорщик Анатолій Скопич. В збройних силах він вже 23 роки. Техніка йому подобалась з дитинства, а от після строкової служби він вирішив залишитись в строю. З першого дня проведення антитерористичної операції Анатолій Іванович просився відправити його на схід України. І навіть свого сина він вітав з днем народження пізно ввечері. По скайпу. Коли випав вільний час.

-         Автомобілісти, то така собі маленька родина в велетенській військовій сім’ї, - з усмішкою розповідає прапорщик Анатолій Скопич. – Тут завжди можна розраховувати на підтримку та взаємодопомогу. Особисто я не забобонний. Я не вірю в прикмети, а найкращим талісманом вважаю підтримку  товариша.

Своє професійне свято автомобілісти Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін знову проведуть за кермом автомобілів. Адже незважаючи на неділю, з самого ранку бойовики продовжили обстріли позиції українських захисників Батьківщини. А це означає, що спостерігачам знову потрібно на виїзд. Знову «намотувати» на спідометр небезпечні АТОшні кілометри, щоб Україна та світ знали правду, про те, що твориться на Донбасі.

Тарас Грень.

 

 

Дякуємо волонтерам!

  • 29.10.16, 10:02

Дякуємо волонтерам!

Несподіваний, але дуже приємний подарунок отримали офіцери української сторони  Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін – кілька комп’ютерних системних блоків, ноутбук, цифровий фотоапарат та GPS навігатор. Весь цей скарб зібрали, і безкоштовно передали військовим, кияни Олександра Панасюк, Леонід Устенко, Іван і Юлія Бондачуки, Владислав Михайленко, Ірина Яковчук, Надія Моісєєнко.      

Вся ця апаратура, дуже потрібна офіцерам СЦКК, адже завдяки її можна буде більш оперативно і якісніше фіксувати порушення домовленостей з боку ОРДЛО. Волонтери пообіцяли не припиняти свою допомогу  військовослужбовцям. В свою чергу офіцери СЦКК виловлюють свою вдячність всім небайдужим громадянам. Адже разом ми скоріше прийдемо до перемоги.

Тарас Грень.