Найбільші міжнародні навчання сухопутних військ сплановано

  • 23.03.17, 10:34

Найбільші міжнародні навчання сухопутних військ сплановано

         На базі Міжнародного центра миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завершилась основна плануюча конференція міжнародних навчань «Репід Трайдент — 2017». Протягом тижня військовослужбовці різних країн обговорювали, та узгоджували різноманітні аспекти проведення навчань. За словами керівника з української сторони полковника Ігоря Красоти, вся співпраця була побудована на засадах конструктивізму та розумінні сучасних потреб в бойовій підготовці військ.

Заплановано, що міжнародні навчання «Репід Трайдент — 2017»  відбудуться з 8 по 23 вересня на базі Міжнародного центра миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. В них візьмуть участь військовослужбовці з 14 країн світу. В ході навчань буде відпрацьована низка питань пов’язаних з сучасними вимогами до ведення бою. А також вперше буде розгорнута багаторівнева система управління бойовими підрозділами.

         Тарас Грень.

         Фото автора.

Авдіївка – ремонтні роботи розпочато

  • 01.02.17, 14:35

Авдіївка – ремонтні роботи розпочато

Спільним центром з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін разом з СММ ОБСЄ вжито дієвих заходів щодо встановлення стійкого режиму припинення вогню в районі населеного пункту Авдіївка. Це дозволило забезпечити проведення екстрених ремонтних робіт на важливих комунікаціях міста.

         Нагадаємо, що протягом останніх днів Авдіївка зазнала потужних артилерійських та мінометних ударів. В результаті зруйновано оселі мирних українців, були пошкоджені  траси водо та електропостачання. Багато будинків залишились без тепла.

З метою виправлення ситуації яка сталась, за дорученням Президента України, в форматі тристоронньої робочої групи, керівництво  Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін разом з Першим заступником Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом проведено значну роботу по припиненню ескалації конфлікту та недопущенню гуманітарної катастрофи в регіоні.

Прес-офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін

Полковник Тарас Грень.

Юридичне обґрунтування терміну «незаконні збройні формування на

  • 05.01.17, 19:37

Юридичне обґрунтування

терміну «незаконні збройні формування на окупованих територіях Донецької та Луганської областей»

      

ОРДО та ОРЛО (окремі райони Донецької та Лугансьої областей) – це територія суверенної унітарної держави України, яка визнана  ООН,  як суб’єкт міжнародного права. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

 

      Відповідно до ч.6 ст.17 Конституції України на території України           забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.            За створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань  кримінальним законодавством України передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі від двох до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої, а саме: ст.260 КК України – створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань.

Довідково. Під збройними формуваннями слід розуміти воєнізовані групи, які незаконно мають на озброєнні придатну для використання вогнепальну, вибухову чи іншу зброю.

Учасники організованих збройних угруповань, затримані військовослужбовцями Збройних Сил держави України під час збройних сутичок між ними, не мають права на статус військовополоненого. Вони мають статус затриманої особи (deprived of liberty, detainee), який визначається статтею 3, спільною для чотирьох Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 р., Додатковим протоколом ІІ і звичаєвим міжнародним гуманітарним правом.

         Тобто, усі особи, які є учасниками незаконних збройних формувань на окупованих територіях Донецької та Луганської областей несуть кримінальну відповідальність відповідно до вимог чинного кримінального законодавства України.

          Відповідно до чинного законодавства України на території України створені і функціонують законні збройні формування – Збройні Сили України, Служба безпеки України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, на які Законами України покладені відповідні завдання та обов’язки, а саме: оборона України, забезпечення державної безпеки України, забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, а також охорона прав  і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

          Довідково: зазначене регламентовано 4-ма законами України, а саме: «Про Збройні Сили України», «Про  Службу безпеки України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про Національну поліцію».

          Крім того, Законом України «Про оборону України» встановлено засади оборони України, а також повноваження органів державної влади, основні функції та завдання органів  військового управління, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, обов’язки підприємств, установ, організацій, посадових осіб, права та обов’язки громадян України у сфері оборони.

 

         17.03.2015 року  Верховна Рада України  прийняла Постанову «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», а саме – було юридично визначено статус території України.

         Далі, Верховною Радою України {Із змінами, внесеними згідно із Законом № 256-VIII від 17.03.2015, ВВР, 2015, № 17, ст.125} прийнято Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», де в Прикінцевих положеннях ст. 10 вказується, що ст.ст. 2 – 9 цього Закону діють з дня набуття відповідних повноважень органами місцевого самоврядування, із забезпеченням виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.

          Саме на підставі визначених норм українського чинного законодавства сформульовано пункт 10 Протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи щодо спільних кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану Президента України П.Порошенка та ініціатив Президента Росії В.Путіна, підписаного  у м. Мінську 5 вересня 2014 року стосовно забезпечення моніторингу і верифікації з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї, а саме – «вивести незаконні збройні формування, військову техніку, а також бойовиків і найманців із території України».

 

          Висновок:  виходячи із системного аналізу правових норм Міжнародного гуманітарного права, правових норм діючого національного  законодавства  України можна зробити висновок, що термін  «незаконні збройні формування на окупованих територіях Донецької та Луганської областей», який використовується засобами масової інформації при висвітленні тих чи інших подій в Україні, в листуванні чи службовій переписці між органами, підприємствами чи установами різної форми власності, а також в побуті – відповідає принциповим положенням чинного законодавства.

 

 

 

Перша всеукраїнська художня галерея дитячого малюнку для воїнів

  • 28.12.16, 22:11

Перша всеукраїнська художня галерея дитячого малюнку для воїнів АТО

Відкрилась в приміщені штабу СЦКК

         Сьогодні, вперше за всю історію проведення антитерористичної операції, в зоні проведення АТО відкрилась художня галерея дитячого малюнку. В ній представлено кілька сотень робіт новітніх українських митців віком від 5 до 19 років. Зокрема тут присутні роботи  з Ірпіня, Львова, Києва, Чернігова, Черкас та інших міст та містечок нашої Батьківщини.

         Кожен шедевр, будь то малюнок чи лист, несе в собі велетенський заряд позитиву та світла. Надихає і підтримує бійців, які виконують свої обов’язки в районі проведення антитерористичної операції.  

Залою для експозиції стало все приміщення Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. Шедеври написані маслом, аквареллю, фломастерами або просто олівцем і виставлені в коридорах та залах штабу. Нагадаємо, що традиція підтримувати своєю творчістю захисників України, починається з самого початку опору нашої держави зовнішній агресії. Однак, зібрати таку кількість малюнків і створити з них галерею вдалось вперше.

Довідково - перша всеукраїнська художня галерея дитячого малюнку для воїнів АТО працює на постійній основі. Для участі в експозиції приймаються всі малюнки, та листи. Головна вимога – щирість почуттів до воїнів Збройних Сил України. Отже запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у нашій художній галереї.

Прес-офіцер СЦКК

Полковник Тарас Грень. 

Діти Соледару – воїнам Збройних Сил України

  • 26.12.16, 21:49

Діти Соледару – воїнам Збройних Сил України

         Надзвичайно казкове дійство розіграли учні 3-в класу Соледарської загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 13 перед офіцерами української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. Разом з вчителями та дирекцією школи вони заспівали перед військовими різноманітних колядок та щедрівок.  А потім подарували виготовлені ними символічні фотоальбоми, які розповідають про дружні стосунки учнів школи з військовими.

         В свою чергу, керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Анатолій Петренко від імені всіх підлеглих йому офіцерів подарував дітям жовто-блакитні браслети та цукерки. Та пообіцяв, що дружні стосунки між військовими і соледарцями будуть лише покращуватись і поглиблюватись.

Прес-офіцер української сторони СЦКК

Полковник Тарас Грень. 

до уважи журналістів і громади!

  • 17.12.16, 06:46
До уваги журналістів і громади!
Посаду керівника української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін обіймає генерал-майор Анатолій Петренко.

керівник СЦКК генерал-майор Анатолій Петренко

  • 16.12.16, 21:51

Керівник української сторони СЦКК генерал-майор Анатолій Петренко та Александр Хуг відвідали  КПВВ «Станиця Луганська»

Керівник  української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор Анатолій Петренко відвідав КПВВ «Станиця Луганська». Разом з першим заступником Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александром Хугом та іншими представниками місії СММ ОБСЄ в Україні він ознайомився з умовами та організацією роботи КПВВ. Головними питаннями, яким була приділена особлива увага, були безпека та організація пропуску людей у холодну пору року, а також дотримання режиму припинення вогню на ділянці.

Нагадаємо, що під час візиту до штабу СЦКК у Соледарі, Александр Хуг зробив окремий наголос на необхідності реалізації Рамкового рішення щодо розведення сил та засобів на ділянці №1 “Станиця Луганська”, що має сприяти підвищенню рівня безпеки на КПВВ  та висловив готовність надати максимальне сприяння в цьому процесі. У свою чергу, генерал-майор Анатолій Петренко також висловив глибоке занепокоєння продовженням порушення режиму припинення вогню незаконними збройними формуваннями ОРЛО.

Відповідно до Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил та засобів,  для початку процесу розведення режим тиші на ділянці  має бути витримано сім діб. Однак впродовж минулого тижня українською стороною СЦКК було зафіксовано чотири випадки порушення режиму припинення вогню:  10, 13, 14 та 15 грудня, про що невідкладно інформувалась СММ ОБСЄ. При цьому бойовиками НЗФ застосовувались гранатомети, великокаліберні снайперські гвинтівки та стрілецька зброя. Всього за ці дні зафіксовано 97 розривів боєприпасів СПГ, АГС, РПГ, ГП-25. Під час одного з обстрілів району КПВВ було поранено українського прикордонника.

Під час роботи керівника української сторони СЦКК на КПВВ «Станиця Луганська», прикордонники продемонстрували рештки хвостовика від гранати ручного гранатомету, яким незаконні збройні формування напередодні обстріляли КПВВ. Саме такі провокативні дії  унеможливлюють стабілізацію безпекової обстановки у цьому населеному пункті.

Прес-офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін

Полковник Тарас Грень.

Керівництво СЦКК обговорило важливі питання з Олександром Хугом

  • 15.12.16, 11:51

Керівництво СЦКК обговорило важливі питання з Олександром Хугом

Сьогодні в штабі  Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, що розташований в місті Соледар, відбувся розширений брифінг керівництва центру з Першим заступником Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом, та іншими представниками місії СММ ОБСЄ в Україні.

         Під час брифінгу було обговорено низку важливих питань. Зокрема з безпеки та припинення вогню. Покращення взаємодії з представниками Моніторингової місії СММ ОБСЄ. Вирішення гуманітарних та соціальних програм.

         Плідний діалог в брифінговому залі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін завершився повним порозумінням сторін.

Прес-офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін

Полковник Тарас Грень. 

Кривава провокація з боку бойовиків ОРДО

  • 14.12.16, 10:45

Кривава провокація з боку бойовиків ОРДО

Призвела до загибелі мирних громадян України

         Сьогодні зранку, близько дев’ятої години, після чергового провокативного обстрілу з стрілецького озброєння, який відбувся зі сторони окупованої Горлівки в напрямку Майорська, на контрольно-регулювальний пост Даржавної прикордонної служби України поблизу Майорська прийшов поранений цивільний громадянин. Він розповів, що після обстрілу він отримав  поранення, а його товариш, мешканець Горлівки, поранений в голову.

         Українськими прикордонниками негайно було викликано швидку допомогу. Та нажаль медики не змогли врятувати життя пораненого в голову громадянина.  Зараз на місці інценденту працює оперативна слідча група МВС України міста Бахмут. Попередньо стало відомо, що на території не підконтрольній Україні бойовиками завозяться представники фейкових ЗМІ з метою перекривлення даного випадку, що привів до загибелі мирних жителів України. Наголошуємо, що офіційними джерелами інформації є виключно прес-служби України.

         Такі грубі порушення взятих на себе зобов’язань з боку бойовиків ОРДО є неприпустимі, та ставлять під загрозу виконання Мінських Домовленостей.

Прес-офіцер СЦКК

Полковник Тарас Грень.

Біди чужої не буває

  • 11.12.16, 17:08

Біди чужої не буває

Офіцери української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, разом з волонтерами України допомогли кільком сім’ям  Соледару рідні яких мають важкі захворювання.

         От наприклад маленька дівчинка Кіра, завдяки тісній співпраці волонтерів Ольги Аргат з міста Ірпінь, Лани Шпуляр з Львова, Інни Жмурко з Кам’янець-Подільського з військовим медиком СЦКК майором медичної служби Артемом Беспаленком, отримала такий потрібний їй  спеціальний інвалідний візок, та теплі речі. За словами мами дівчинки Олени, зібрати кошти на таку річ (а коштує він близько 50 тисяч гривень) їх родина просто не в змозі. А візок потрібен вкрай. Адже кілька разів на рік Кіра має проходити спеціальну медичну реабілітацію в різних містах України. Держава забезпечила дитину стандартним інвалідним візком. Проте він важкий і великогабаритний. З ним не зручно подорожувати ні автобусами ні поїздами, які нажаль не пристосовані до потреб інвалідів. А про те, щоб підняти його на четвертий поверх, де живе ця родина, мова навіть і не йдеться. Тому, їм надзвичайно був потрібен саме такий – спеціальний, легенький, малий. Не зайвими стали і речі, які передали для них військові.

         Ще більша біда в родині жительки Соледару Катерини. Її донька ще в дитинстві перехворіла на страшну хворобу, і тридцять років поспіль не може ні пересуватись, ні навіть взяти до рук речей. Як рецидив хвороби  у дитини розвилась майже повна глухота. Чоловік Катерини теж інвалід. Вся родина живе на невеличку пенсію жінки у розмірі півтори тисячі гривень та мізерні соціальні виплати. Їх невеличка хатинка стоїть обабіч дороги де часто проїжджають військові автомобілі. Донька Катерини завжди махає їм рукою. Виявилось, що аби хоч трошки спілкуватись з світом, дівчинці потрібен слуховий апарат. Звичайно, не те що купити новий (який коштує приблизно 20 тисяч гривень), але й елементарно поїхати до лікаря, ця родина немає можливості. Військові не лише допомогли Катерині з продуктами, але й виділили транспорт, який відвіз їх в Краматорську лікарню на обстеження. До слова сказати, у лікаря вони не були через, скрутні обставини, близько 10 років.  А підполковник Яків Ковальчук відремонтував старий слуховий апарат, який був у родини вже близько 15 років. Але за його словами це лише тимчасово, бо сам апарат вже вичерпав всі свої ресурси і потребує заміни. Само-собою, самі військові не зберуть потрібних коштів. Тому сподіваємось на допомогу небайдужих людей.

Чужої біди не буває. І ми громадяни гарної держави Україна маємо підтримувати один одного. Разом ми можемо подолати всі труднощі. Головне не опускати рук.

Прес-офіцер української сторони СЦКК

полковник Тарас Грень.