Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленост

  • 15.11.16, 16:24

Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленостей

З метою виконання Мінських домовленостей та рішень Трьохсторонньої контактної групи, а також попередження порушення режиму припинення вогню, українська сторона СЦКК  постійно аналізує інформацію щодо порушень Мінських домовленостей, яка надається у щоденних звітах СММ ОБСЄ.

Відповідними структурами Збройних Сил, та правоохоронними органами України проводяться відповідні розслідування по кожному випадку порушення режиму припинення вогню із застосуванням зброї забороненої Мінськими домовленостями.

В той же час, у звітах СММ ОБСЄ від 7, 8, 10, 12 та 14 листопада зазначається, що спостерігачами та камерами  Місії фіксувалися застосування РСЗВ БМ–21 “Град” в період з 4 по 13 листопада. У випадку 13 листопада спостерігачі в районі м. Кадіївка лише чули вибухи схожі на вибухи РСЗВ.

Сторонами СЦКК ретельно проаналізована зазначена інформація, яка не знайшла свого підтвердження, як спостерігачами так і черговими змінами сторін СЦКК.

За оцінкою фахівців, у нічний час при певному ракурсі камера відеоспостереження може сприймати черги трасуючих снарядів 30-мм автоматичної гармати БМП-2,  як постріли з РСЗВ.

Подібні випадки спостерігалися і у серпні цього року на Маріупольському напрямку, але не найшли підтвердження.

14 листопада цього року, в ході чергового брифінгу в СЦКК  представники СММ ОБСЄ були поінформовані щодо зазначених випадків.

Українська сторона СЦКК підкреслює, що Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленостей.

Керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор    Борис КРЕМЕНЕЦЬКИЙ.

 

Збройні формування ОРДО артилерійським та мінометним вогнем знищ

  • 13.11.16, 21:06

Збройні формування ОРДО артилерійським та мінометним вогнем знищили агро-господарство та вбили мирного жителя Донбасу

         В ніч з 11 на 12 листопада через провокаційні дії збройних формувань ОРДО сталась масштабна трагедія. Ударів ворожої артилерії та мінометів зазнав населений пункт Тоненьке Донецької області, що знаходиться неподалік Авдіївки. В даному населеному пункті ніколи не було позицій, чи підрозділів Збройних Сил України.

  В результаті обстрілів з заборонених Мінськими угодами артилерійських систем та мінометів калібру 122мм та 82мм було пошкоджено дорогу на в’їзді до населеного пункту, місцеву церкву, лінії електропередачі та приватний будинок.

         Нищівного удару зазнало господарство ООО “Восток–Агро”. Збройні формування ОРДО обстріляли свиноферму  цього господарства 12 залпами  з мінометів калібру 82мм та 120мм. А також, зробили 23 постріли з артилерії калібру 122мм, та 152мм. В результаті ворожого вогню, від уламків боєприпасів, що прилетіли з боку ОРДО,  загинув працівник господарства, який в той час знаходився на роботі. А сама ферма, з сучасного підприємства перетворилась на руїни. Її було буквально стерто з обличчя землі. Ушкоджень зазнали газопровід та водогін, лінії електропередачі, автобус для перевезення працівників, трактор, вантажний та легковий автомобілі, сільськогосподарське обладнання та устаткування для догляду за тваринами, повністю розбито чотири корпуси у тому числі блок свиноматок та молодняка, розтрощено адміністративну будівлю у якій знаходився сторож, паркан навколо ферми та дорожнє полотно між корпусами. Загинуло  200 голів свиней, у тому числі 5-ти вагітних свиноматок.  Та важко поранено понад 50 тварин.

         Черговий варварський обстріл цивільної інфраструктури свідчить про абсолютне небажання керівництва ОРДО не лише виконувати Мінські умови, алей про нехтування загальноприйнятими світовими нормами гуманітарного права.  Всі випадки порушення режиму припинення вогню, застосування артилерії та мінометів заборонених Мінськими угодами калібрів, загибель громадян України, та руйнування аграрного комплексу були ретельно задокументовані представниками українського боку СЦКК. Всі документи передано  СММ ОБСЄ.

Керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор    Борис КРЕМЕНЕЦЬКИЙ.

Свято в жовто-блакитних кольорах

  • 13.11.16, 20:00

         Гуцульські трембіти, чардаш, полька, аркан… А на додаток ще чимало українських народних та сучасних пісень. От таку святкову феєрію подарував мешканцям Соледару, та військовослужбовцям, частин які дислокуються в цьому місті Бугаївський сільський аматорський творчий колектив. Загалом, концертна програма під назвою «З Україною в серці» містила до 25 різноманітних номерів. А розпочали артисти свої виступи з того, що подарували присутнім в залі командирам, запашні домашні короваї, які спеціально для цього концерту випекли господині села.

-         Свій перший концерт для воїнів АТО ми дали ще 9 травня 2014 року, - розповів директор сільського будинку культури Євген Шульженко. – З того часу, ми об’їздили весь схід України. Завдяки підтримці директора агрофірми «Восток» Андрія Ровчака, організували більш ніж 40 концертів для наших захисників.

До Соледару артисти з Бугаївки приїхали великим колективом приблизно 60 чоловік. Ніхто з них не є професійними артистами, але кожен з виступаючих дійсно є самобутнім українським талантом. Особливо тепло зустріли бійці та мешканці Соледару виступ музичної групи яку багато років очолює Григорій Каюда. В цьому році йому виповнилось 88 років. Однак, він і досі не випускає з рук мандоліну. Та й за словами артиста в душі він лишається військовим. Бо свого часу був одним з перших десантників. І тому досі з гордістю носить десантну тільняшку.

         Кожен виступ артистів супроводжувався бурхливими оплесками. А по завершенню концерту слова вдячності артистам сказали  керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор    Борис Кременецький голова Соледарської міської ради Юрій Товстокоренко.

         Тарас Грень.  

Урок німецької від офіцера Спільного центру з контролю та коорди

  • 08.11.16, 17:59

Урок німецької від офіцера Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування

         Днями, для учнів восьмих класів Соледарської середньої школи №13 відбувся незвичний урок. Замість їх вчителя, урок німецької мови провів офіцер Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування майор медичної служби Артем Беспаленко. Діти з захопленням слухали розповідь офіцера, про його співпрацю з медиками інших країн, та про те, як живуть люди в Австрії та Німеччині. Ставили чимало питань стосовно того,  як краще вчити мову та можливості потрапити на різноманітні мовні курси. Не варто зауважувати, що все спілкування відбувалось німецькою мовою. Адже Артем володіє нею досконало, і має чималий міжнародний медичний досвід.

          Соледарська середня школа №13 є навчальним закладом з поглибленим вивченням англійської мови. Проте, вчителі іноземних мов Марина  Вуйкова та Катерина Козлова намагаються заохотити учнів до вивчення і інших європейських мов. На думку освітян, це не лише сприятиме загальному розвитку дітей, але й допоможе маленьким соледарцям у майбутньому.

-         Нам дуже приємно, що до участі в наших заходах залучаються військовослужбовці, - наголосила директор школи Галина Смага. – Це  мотивує наших учнів, до більш якісного вивчення предметів. І само собою піднімає авторитет Збройних Сил України. Демонструючи широкий світогляд основи нашого війська – офіцерів.  

До речі, в планах вчителів цієї школи провести такий собі педагогічний експеримент. Щоб діти більш якісно засвоювали іноземні мови, проводити певну кількість уроків на англійській, німецькій чи французькій мові.

Тарас Грень. 

П’ять тон питної води для соледарців

  • 06.11.16, 17:51

П’ять тон питної води для соледарців

На водогоні в місті Соледар трапилась масштабна аварія. Протягом кількох днів, це шахтарське містечко потерпає від відсутності питної води. Та, якщо пересічні громадяни можуть купити собі воду в магазині, то скажімо вихованці міського дитячого садочку-інтернату позбавлені такої можливості. Представники місцевого самоврядування звернулись до військовослужбовців Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування з проханням про допомогу. Звичайно військовослужбовці відгукнулись на таке прохання. Відповідно до рішення керівника групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майора Бориса Кременецького, відразу ж було виділено спеціалізований автомобіль. Потягом кількох годин воїни Збройних Сил України перевезли для потреб навчальних закладів міста Соледар близько п’яти тон питної води.

Також вирішено питання про передачу ще близько 300 літрів бутильованої води з запасів СЦКК для потреб малозабезпечених громадян, та громадян-інвалідів міста Соледар.

Тарас Грень.

«Привіти» калібром 122 міліметри

  • 04.11.16, 08:54

«Привіти» калібром 122 міліметри

         Отримали мешканці села Виноградне від збройних формувань ОРДО. Шість снарядів, якими бойовики обстріляли це село наробили чимало лиха. Зокрема уламками та вибуховою хвилею було ушкоджено сім будинків. Розбиті вікна, пошкоджені двері та стіни. В багатьох спорудах значні руйнування всередині. Також, в результаті обстрілу були пошкоджені мережі електро та газопостачання. На знімках видно у що перетворилась труба по якій мешканці села отримували «блакитне паливо».

         Нажаль це не поодинокі провокації, до яких вдаються бойовики ОРДЛО. Всі випадки руйнувань та обстрілів мирних поселень України ретельно фіксуються офіцерами СЦККта передаються до СММ ОБСЄ.

Тарас Грень. 

Збройні Сили України готові до виконання Рамкового рішення Трист

  • 03.11.16, 13:45

Збройні Сили України готові до виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі. Однак обстріл позицій Збройних Сил України який відбувся вночі першого листопада унеможливив виконати заходи з розведення сил  на ділянці Станиця Луганська запланованого на наступний день. Повторні обстріли наших позицій в Станиці Луганській в вечері 2 листопада ще раз красномовно  підтвердили небажання керівництва ОРЛО виконувати взяті на себе зобов’язання. Близько чотирьох годин збройні формування ОРЛО обстрілювали наші позиції з мінометів 82 калібру (забороненого Мінськими домовленостями), АГС, РПГ, озброєння БМП та стрілецької зброї.

Черговим свідченням зриву домовленостей з боку ОРЛО, також став факт обстрілу позицій Збройних Сил України поблизу населеного пункту Кримське, з застосуванням реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град». Загалом було випущено близько 30 ракет з району населеного пункту Сміле. Про всі випадки порушення режиму припинення вогню поінформовано робочу групу СММ ОБСЄ.

Наголошуємо, що розведення сторін, відповідно до Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі можливе лише після семи днів дотримання режиму припинення вогню. Збройні Сили України неухильно дотримуються взятих на себе зобов’язань.

Керівник групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін  генерал-майор    Борис КРЕМЕНЕЦЬКИЙ.

Черговий терористичний акт з боку військових формувань ОРДЛО

  • 02.11.16, 09:47

Черговий терористичний акт з боку військових формувань ОРДЛО

         Не припиняються обстріли мирних українських поселень з боку військових формувань ОРДЛО. Так мінометних ударів зазнали Красногорівка та Мар'їнка. Зокрема було здійснено обстріл з міномету калібру 82 мм, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по місту Красногорівка. Від вибуху постраждала культова споруда міста, в якій було розбито шибки.

         Також, кулеметною кулею, випущеною зі зброї бойовиків було розбито вікно в Мар'їнській середній загальноосвітній школі. На щастя постраждалих немає.

Про данні випадки поінформовано робочу групу СММ ОБСЄ.

Тарас Грень.

 

Керівники ОРДО блокують прагнення України відвернути екологічну

  • 31.10.16, 06:22

Керівники ОРДО блокують прагнення України відвернути екологічну катастрофу на Донбасі

Необхідною умовою для виконання ремонтно-відновлювальних робіт на життєво важливих об'єктах інфраструктури є надання гарантій безпеки повного припинення вогню. Оперативні дії представників СЦКК з підтвердження гарантій безпеки за заявками від підприємств для виконання робіт багато в чому сприяють вирішенню цього важливого питання.

Зі свого боку українська сторона СЦКК, спостережні групи активно взаємодіють з командуванням угруповань і військових частин Збройних Сил України, державними органами, а також підприємствами, які здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи. Причому не тільки на етапі узгодження питання щодо введення режиму «Тиша», а й безпосередньо в процесі виконання робіт.

В той же час, протягом значного періоду відновлювальні роботи не проводяться внаслідок відсутності підтвердження гарантій безпеки дотримання режиму припинення вогню з боку ОРДО від російської сторони СЦКК.

Українською стороною СЦКК отримано письмове підтвердження про відмову без пояснення причин надати гарантії безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт по заявкам Авдіївського коксохімічного заводу та Красногорівського вогнетривкого заводу.

Крім того, на даний час не поступало відповіді щодо надання гарантій безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт по заявкам Фенольного заводу та Бахмутського Аграрного Союзу.

Затримка або не виконання відновлювальних робіт на зазначених об’єктах створює передумови виникнення гумантарної і екологічної катастроф, які можуть торкнутися десятків а може і сотні тисяч мирних мешканців по обидва боки лінії зіткнення сторін.

Складається враження, що загроза виникнення гуманітарної та екологічної катастроф і є та мета, яка переслідується керівниками ОРДО ненаданням гарантій безпеки на проведення даних робіт.

Довідково

1. Фенольний завод в районі н.п. Новгородське (Донецька обл., територія підконтрольна українському уряду) – продовження роботи щодо посилення протиаварійного захисту шламонакопичувача ІІІ черги і прилеглих територій.

Попередні шість заявок керівника підприємства ”Інкор і Ко” на дотримання режиму припинення вогню під час проведення робіт, починаючи з 10 липня 2016 року, не погоджені представниками ОРДО.

2. Газорозподільна станція в районі н.п. Красногорівка (Донецька обл., територія, підконтрольна українському уряду) – роботи з оцінки стану газопроводу виведення з виготовленням 2-х шурфів на газорозподільній станції і нитки високого тиску в районі траси Запоріжжя-Донецьк.

Проект прокладки газопроводу до населених пунктів Мар'їнка і Красногорівка був завершений у червні 2016 року. На даний час стоїть питання щодо підключення газопроводу до газорозподільної станції, що дозволить забезпечити жителів н.п. Мар'їнки та Красногоровки (Донецька обл., територія, підконтрольна українському уряду), а також н.п. Олександрівка (територія ОРДО) газопостачанням і опаленням в зимовий період (близько 20 тис. чоловік).

Станом на 28.10.2016 заявка керівника Красногорівського вогнетривкого заводу
від 29.09.2016 № 359 про надання гарантій безпеки на проведення даних робіт представниками ОРДО не узгоджена.

Термін дії заявки - з 01.10.2016 по 30.10.2016.

3. "Бахмутський аграрний союз" – роботи з обстеження саперами проїздів від будівлі очисних споруд до поля № 40 і суміжних полів на наявність вибухонебезпечних предметів.

ПрАТ "Бахмутський аграрний союз" розташоване поруч з н.п. Новолуганське (Донецька обл., територія, підконтрольна українському уряду), займається промисловим свинарством.

Заявка керівника ПрАТ "Бахмутський аграрний союз" від 11.10.16 № 404  узгоджена представниками ЗС України 13.10.2016.

Станом на 28.10.2016 підтвердження гарантій безпеки на проведення даних робіт з боку ОРДО від російської сторони СЦКК не надходило.

Термін дії заявки - з 17.10.2016 по 25.12.2016.

4. Авдіївський коксохімічний завод (м. Авдіївка, Донецька обл., територія підконтрольна українському уряду) – проведення відновлювальних робіт пов’язано з важким станом електропостачання та постачання технічною водою, що зумовлює зупинку підприємства.

Станом на 28.10.2016 підтвердження гарантій безпеки на проведення даних робіт з боку ОРДО від російської сторони СЦКК не надходило.

Термін дії заявки - з 06.10.2016 по 10.11.2016.

 

 

Відзнакою Міністра оборони України нагородили кращого автомобілі

  • 30.10.16, 14:53

Відзнакою Міністра оборони України нагородили кращого автомобіліста СЦКК

Керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Борис Кременецький під час урочистих заходів з нагоди Дня автомобіліста та дорожника відповідно до наказу Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака нагородив прапорщика Анатолія Скопича відзнакою Міністра оборони України – нагрудним знаком «За зразкову службу». Крім цього, багато прапорщиків і сержантів, що мають відношення до автомобільної служби отримали з рук генерала подяки та грамоти.

Також Борис Володимирович привітав всіх автомобілістів з їх професійним святом, та подякував їм за сумлінну службу. Нажаль, відразу після урочистих заходів більша частина водіїв вирушила в рейс. Адже незважаючи на вихідний день і професійне свято обстріли наших позицій не припиняються. А значить спостерігачі мають прибути вчасно, аби зафіксувати всі порушення до яких припускаються збройні формування ОРДЛО.

Тарас Грень.