Пінний акумулятор, що заряджається за 5 хвилин

Изображение
Изображение
Компанія Prieto Battery з Колорадо розробила технологію створення акумуляторів з мідної піни. Видання Bloomberg зазначає, що інноваційні батареї можуть працювати на повній потужності до 10 годин, а заряджатися - всього за 5 хвилин.

У сучасних літій-іонних батареях використовуються плоскі листи. Якщо замінити їх на мідну піну, площа емісії електронів за рахунок 3D-структури матеріалу істотно зросте. 
Розробник технології Емі Прайт (Amy Prieto) з Університету Каліфорнії в Берклі, засновник компанії і доктор наук в галузі неорганічної хімії, стверджує, що акумулятори можуть мати будь-яку форму і розмір. Вони здатні вирішити завдання накопичення енергії не тільки для смартфонів, планшетів або фітнес-трекерів, а й для електромобілів, енергомереж, сонячних батарей.

Компанія Prieto Battery вже отримала від фонду Intel Capital 3 млн доларів США і має намір залучити додаткові інвестиції. 

Запуск пінних акумуляторів в масове виробництво може стартувати в найближчі два роки.

3 дайджест 3D

Изображение
Технологія друку 3d принтера: створення простих і складних об'єктів

Історія 3D-друку, починаючи з кінця 1970-х, пройшла кілька етапів розвитку і дала  різні методики створення об'єктів. Найперші принтери мали великі габарити, ціна їх була високою, а можливості далеко не такими широкими, як сьогодні.
В даний час технологія 3D-друку демонструє різноманітні методи нанесення матеріалів, сфери застосування виробів. . Сьогодні використовувати досягнення сфери може кожен охочий. Наприклад, Олександр Новаковський, один із спікерів3D Print Conference Kiev, поділився досвідом про те, як зібрати 3D-принтер в українських реаліях.
Будь-який друкуючий пристрій повинен володіти високою точністю друку і відмінною якістю. Під точністю мається на увазі висота шару, яка повинна бути максимально малою. Сьогодні краща точність у принтера з висотою в 50 мкм. Важлива риса 3D-пристрої - швидкість друку, яка вимірюється в см3 / ч. І обидві ці характеристики безпосередньо залежать одна від одної. Якщо збільшити точність, знизиться швидкість, і навпаки.
Серед методик, що застосовуються сьогодні, виділяють пошарове наплавлення, FDM / FFF або створення шарів на основі екструзії. Матеріал з котушки надходить в друковану голівку. Вона також називається «екструдером» і друкує, переміщаючись завдяки програмному забезпеченню. Матеріал у вигляді крапель або струменів швидко застигає, утворюючи модель.
Можна виготовити об'єкт методом запікання, застосовуючи порошкові матеріали. Шари запікаються один за іншим, поки не буде готова модель. Залишки порошку застосовуються для опор фігури. Такі вироби монолітні і міцні.
Струменевий друк припускає нанесення сполучного матеріалу відповідно до контурів 3D-моделі.
Близько 10 років тому був винайдений метод ламінування листами з металу або пластику.
Для певних фігур і видів діяльності потрібно створення об'єкта з рідкого полімеру. Матеріал застигає, коли на нього чиниться вплив ультрафіолетового світла.
Об'єкти, готові до застосування після закінчення друку, виготовляються на струменевих принтерах. Там тонкі шари напилюють на робочу поверхню.
Найбільшої точності можна досягти, якщо викреслювати лазерним пучком контури об'єкта - така методика отримала назву багатофотонної полімеризації. Проекційна стереолітографія дозволяє створювати двомірні проекції шарів. Вони тверднуть згідно контурів, закладеним у модель.
На 3D-принтер, у якого висока якість друку, впливає попереднє сканування та створення моделі об'єкта.
Застосування 3D-сканера дозволяє отримати об'єкти, що володіють високою деталізацією. Також пристрій дає можливість вирахувати інформацію про колір, текстуру поверхні, форму і інші деталі. Також вони незамінні, коли об'єкт повинен бути готовий в короткі терміни і в точності відповідати заданій формі.
Сучасні 3D-принтери і 3D-сканери дають можливість спростити і вдосконалити ручну роботу і виконати навіть найскладніші завдання.



Изображение
На 3D-принтері навчилися створювати гідравлічні вузли

Вчені зі США представили модифіковану модель 3D-принтера, що дозволяє створювати складні і діючі гідравлічні вузли «під ключ».
Американські фахівці з тривимірноого друку представили метод, який дає можливість створювати на принтері гідравлічні вузли, готові до роботи і не потребують ніякої додаткової обробки.
Роздруківка вузлів здійснюється на базі принтера Stratasys Objet260. Він оснащений декількома соплами, що дозволяє проводити одночасний друк жорстких і рухливих елементів оболонки гідравлічного вузла. Заливка рідини у вузол здійснюється прямо під час друку одним з сопел принтера. Використовуючи методику, на виході з пристрою можна отримати вузол, повністю готовий до роботи.
Розробка дає можливість випускати гідравлічні системи, які просто неможливо створити, застосовуючи існуючі на сьогоднішній день технології. Ще один плюс новинки - її застосування не вимагає яких-небудь додаткових маніпуляцій по заправці чинного вузла.

Розхідники для 3D-друку: від традиційних матеріалів до друку шоколадом

Точно так само, як звичайний принтер потрібно наповнювати фарбою, так принтер, використовуваний для створення тривимірних об'єктів, заправляється спеціальними матеріалами. На сьогоднішній день вони досить різноманітні. 
Не так давно на 3D Print Conference презентували один з перших українських харчових принтерів. Гості виставки могли своїми очима подивитися на створення кулінарних шедеврів за допомогою шоколаду. Автори розробки, компанія 3DP.ua, показали на заході, , можливості використання нетрадиційних матеріалів для 3D-принтера.
Більш звичні для 3D-принтера розхідники: пластик, порошок, полімери:

ABS- і PLA-пластик - найбільш поширені матеріали для 3D-друку. Здатні витримати великий механічний вплив. Матеріали ударостійкі і витримують високі температури. Говорячи про ABS-пластик, виділяють безліч достоїнств і всього кілька недоліків: сприйнятливість до ультрафіолету і природних опадів.
3D-друк із пластику PLA - одного з найбільш екологічно чистих, нерідко застосовується для створення іграшок для дітей. Недолік у тому, що матеріал недовговічний і схильний до  поступового розкладання. Хоча якщо готовий виріб нечасто експлуатувати, він простоїть років 20 точно.
PVA-пластик для 3D-принтера нерідко використовується як роздільник або підтримувач.
На ці популярні матеріали схожий нейлон, з тією лише різницею, що він здатний вбирати вологу. Але все ж він набагато більш токсичний, ніж ABS.
Металевий 3D-друк здійснюється порошком, проте в якості вихідного матеріалу нерідко виступають золото, мідь, алюміній або сплав. Ця методика друку використовується для створення коштовностей. 3D-друк металом застосовують для створення дуже міцних виробів. Вартість порошку і готового виробу буде залежати від цінності вихідного матеріалу.
Сьогодні технології дозволяють використовувати будівельні матеріали. З бетону створюються деталі житлових будинків або цілі будівлі. Конструкція потім комплектується відсутніми частинами.
3D-друк гіпсом - це приклад моделей нетривких, але які володіють низькою собівартістю. Найчастіше такий вид друку застосовують для презентаційних моделей і наочних зразків.
Оригінальні вироби створюють учені з гідрогелю. Зазвичай подібні розробки властиві медицині або при створенні біороботів. При друку папером шари вирізаються і склеюються один з одним. Такий метод застосовується для швидкого прототипування.
Дизайнери інтер'єру пропонують 3D-друк на плівці для створення унікального покриття підлог, наклейок на автомобіль або інші носії.
Сьогодні тривимірний друк обмежується лише фантазією власника і типом принтера: двоє вчених з Канади навчилися друкувати навіть льодом, використовуючи воду і метиловий ефір!
Изображение
Як працює 3D-принтер: від створення моделі до масового виробництва.

Що являє собою сучасна технологія 3D-друку? Чи можна зібрати 3D-принтер своїми руками?
Сучасні технології друку - це створення реального об'єкта за зразком - 3D-моделі. Для отримання готового виробу робота 3D-принтера налаштовується певним чином. Пристрій може розпізнати STL-файл, на базі якого і відбувається друк.
Як працює 3D-принтер? У його основі - серія повторюваних циклів. На робочу площу наносять шари матеріалу, один за іншим, і така робота продовжується до тих пір, поки виріб не буде готове цілком. 
Сьогодні будь-який ентузіаст здатний зібрати саморобний 3D-принтер. А використання методу тривимірного друку в майбутньому дозволить скласти серйозну конкуренцію традиційному прототипуванню, дозволяючи запустити як дрібносерійне, так і масове виробництво.
3D-принтер може працювати з такими матеріалами, як фотополімерні смоли, різні види пластикових ниток, порошок, метал, глина і навіть продукти харчування.
Перед тим як запуститься друк, модель проходить обробку в спеціальній програмі, де генерується G-код. Майбутня фігура розділяється на тонкі шари, а програма перетворює модель в цифровий код, який розпізнається принтером. Слайсер (друга назва процедури) створює набір команд, що вказують пристрою, куди буде наноситися матеріал. Екструдер принтера буде подавати матеріал і формувати об'єкт шар за шаром до тих пір, поки не побудує підсумкову модель.
Важливим є поняття «дозвіл друку», яке передбачає мінімальну висоту шару. Чим тонше друкує принтер, тим краще для виробу, адже якщо переходи від одного рівня до іншого непомітні, з'являється гладкість і чіткість в деталях. Однак чим тонше ці шари, тим більше часу працює пристрій.
Сьогоднішні реалії дозволяють створити і саморобний 3D сканер. Багато ентузіастів нерідко воліють зібрати свій пристрій. Для сканера знадобиться кілька основних пристосувань: лазерна указка, веб-камера, програмне забезпечення і деякі інші пристосування. Принцип роботи 3D-сканера в тім, щоб зафіксувати основні точки, контури об'єкта і передати модель на комп'ютер.
Історій про створення саморобних 3D-принтерів безліч. Виготовити самому пристрій, знаючи, де купувати деталі, можна, зовсім за невеликі гроші.
Створення 3D-моделей дозволяє побачити майбутній виріб з усіх ракурсів, програмне забезпечення усуває недоліки і покращує модель перед запуском на друк.





Изображение
Програмне забезпечення для 3D-друку: сьогоднішні реалії
Розвиток технологій і передові способи друку потребують обов'язкового використанні програмного забезпечення, здатного створити 3D-моделі, редагувати і виконати якісну роздруківку готового виробу. Якщо раніше було потрібно підлягає просиджувати в графічних редакторах, то тепер роботу 3D-принтера забезпечує програма моделювання, спеціально для цього пристосована. Для початку потрібно використовувати 3D сканер або будь-які інші додатки, що дозволяють створити тривимірну модель об'єкта для друку. Її також можна намалювати заново. 3D-друк неможлива без програми-редактора моделей. SolidWorks, 3Ds Max, Autodesk 123D Design, 3DTin та інші відмінно справляються зі своїм завданням.
З деякими зразками софта мали можливість познайомитися відвідувачі 3D Print Conference Kiev. Ця виставка-конференція, що відображає основні тенденції сфери передових технологій, показала ряд додатків для друку. Компанії, які беруть участь у 3D Print Conference Kiev, ділилися своїми розробками та досвідом налагодження роботи з софтом.
Існуюче на сьогоднішній день програмне забезпечення для 3D-друку розділимо на:
програми, необхідні для сканування і створення моделей у форматі, відповідному для подальшого процесу друку;
програми, що дозволяють створювати моделі самостійно з нуля;
програми для обробки 2D-фотографій.
Обробити відскановане зображення для створення мініатюрної копії дозволяє програма 3D-сканера. Відомо безліч додатків для сканування тривимірних об'єктів. Назвемо декілька: Photomodeller, DAVID, Artec Studio. Володіючи обладнанням та необхідними навичками, можна навіть самостійно створити подібний софт. Не так давно така можливість стала доступна завдяки додатку 3DAround, функціонал якої дозволяє переводити 2D-фото в тривимірні моделі.
ПО DAVID для сканерів рекомендовано багатьма користувачами. Для його роботи необхідно встановити веб- або звичайну камеру і лазерний рівень, підключити їх до комп'ютера.
Artec Studio розробляє програмне забезпечення вже давно. Крім швидкої роботи, воно пропонує онлайн- і офлайн-доступ, що може бути досить зручним для користувача. Artec Studio - програма професійна і досить ексклюзивна, користуватися їй може спеціаліст або людина, яка не лінується вивчати інструкції. В цілому програма має інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.
Якісного софта на сьогоднішній день багато. Якщо говорити про редакторах і моделюванні, то тут такий же великий вибір, як і програмах для сканерів. Сьогодні можна займатися тривимірним моделюванням на планшеті за допомогою додатка Cubify Draw. Компанія робить його доступним для користування абсолютно безкоштовно. Програма проста і багатофункціональна. Готове зображення доступне для коригування. Хороша альтернатива - Draw in 3d. Буквально за кілька хвилин створюються найпростіші зображення.
FreeCAD - вже більш серйозна програма, зате в ній доступні геометричні фігури, складні проекції і креслення. Можливості моделювання обертання і фізичних процесів досить широкі в FreeCAD.
Для спеціалістів різних сфер є свої, орієнтовані саме на них програми 3D-друку. Для медиків - це Bespoke Modeling. Після обробки в ній об'єкт можна відправляти на друк.
Щоб цей процес пройшов правильно, 3D-принтер також використовує програми, що забезпечують його функціонування. А ще є утиліта AutoDesk 3D Print Utility, яка здатна виправити ряд помилок в макеті.
Найчастіше ПО для принтерів йде в комплекті. На пристрої Ultimaker і Reprap встановлено Cura, а на MakerBot варто MakerWare і ReplicatorG.
Cura - ПО популярне, безкоштовне і з величезним вибором налаштувань. Коли важливі швидкість і простота настройки зі збереженням якості друку, користувачі вибирають саме цей додаток. MakerWare теж досить зручний, але налаштувань тут набагато менше. Зате значний плюс в тому, що він сумісний з великою кількістю принтерів.
Програмне забезпечення для 3D-друку - тема велика, зі своїми нюансами та особливостями. Однозначно одне: розроблені програми для 3D-друку дозволяють автоматизувати механізми і зробити процес виготовлення деталі більш швидким і технічно якісним

Україна еко-енергетична

Изображение
На Закарпатті відкрили першу в Україні сільську майстерню з виготовлення сонячних колекторів

У селі Часлівці(Закарпатська область) запустили першу в Україні сільську майстерню із виготовлення сонячних колекторів. 

Нове виробництво відкрили у рамках проекту Європейського Союзу "Sunrise", який реалізується Програмою транскордонного співробітництва Угорщини, Словаччини, Румунії та України, передає УНН

Часлівці були обрані для реалізації задуму не випадково. Як зазначає експерт з енергетичних питань, енергоаудитор проекту "Sunrise" Ярослав Пацарнюк, населений пункт знаходиться у широтах, де за оптимального використання сонячної енергії можна забезпечити теплом та електрикою усі місцеві потреби. 
Изображение
На території Прикарпаття працює 16 сонячних міні-електростанцій

На території Івано-Франківської області працює 16 міні-електростанцій, які генерують сонячну електроенергію, три гідроелектростанції та одна біогазова установка. 

Як зазначає заступник директора з технічного забезпечення продажу електричної енергії ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Віктор Гораль, інтерес до альтернативних джерел енергії постійно зростає, пише Галицький Кореспондент

«На даний момент 13 мешканців Прикарпаття встановили сонячні батареї у себе в оселях, - розповідає енергетик. - Енергоефективні мікро-проекти активно впроваджують сільські громади: від сонця освітлюється дитячий садочок в селі Рожнів(Косівський район), працює вуличне освітлення у селі Тюдів та у селі Рошнів(Тисменицького району)». 

Изображение
Полтавське ТОВ «Сільгосптехніка» прийняло рішення встановити сонячні батареї

«Електроенергію ми отримували через електромережі, які належать приватній особі. І ця приватна особа, окрім всього іншого, брала ще за оренду лічильника по 3 тис. грн, хоча сам лічильник коштує лише 500 грн, але ми змушені були платити. Рік назад цю ставку підняли з 3 тис. грн до 3600 грн. Ми звернулись до антимонопольного комітету і коли власник цих мереж дізнався – одразу нас відключив», - зазначив директор «Сільгосптехніка» Микола Даценко. 

Изображение
Завод, який перероблятиме 30 тис. тонн відходів на рік

Поблизу с. Яноші Берегівського району Закарпатської області 17 грудня відкрили першу чергу сміттєпереробного заводу, будівництво якого розпочалося в 2012 році за кошти Євросоюзу, повідомляє інформагентство УНІАН.

Завод перероблятиме 30 тисяч тонн відходів на рік, сюди звозитимуть сміття із 40 населених пунктів Берегівщини. Крім заводу, проект передбачає облаштування чотирьох полігонів за європейськими стандартами.


Изображение
Прилад, що переробляє енергію дощу в електрику

18-річний студент Київського політехнічного інституту Денис Смішний придумав і сконструював установку, яка переробляє енергію дощу в елктроенергію. ККД цього приладу – 60%, що є доволі хорошим показником для альтернативних джерел енергії.

Окрім запальничок, п’єзоефект застосовується в багатьох звичних нам побутових приладах. Серед них – різноманітні датчики (вимірювання тиску рідин, силовимірювальні датчики), мікрофони, в ультразвукових випромінювачах для зволоження повітря, для подачі чорнил в струменевих принтерах тощо. 


Изображение
У Чернівцях дитсадок з басейном перевели на сонячні колектори

У Чернівцях дитячий садок No41, який єдиний у області має критий басейн, перевели на вакуумні сонячні колектори. 

Систему гарячого водопостачання у дошкільному навчальному закладі модернізували за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини у в рамках співпраці з проектом GIZ «Енергоефективність у громадах», передає Інформаційне агенство АСС

Изображение
Україна може заробити завдяки скасуванню ПДВ на електромобілі $3 млрд
Скасувавши ПДВ на електромобілі, Україна не лише покаже прогрес у боротьбі зі зміною клімату, а й зможе заробити не менше 3 млрд доларів. 

Про це заявив голова Асоціації учасників ринку електромобілів Арсеній Абдураїмов, пише Electrocars

За його словами, паризькі кліматичні угоди дозволяють екологічно активним країнам залучати значні кошти. 
Збільшення числа електромобілів, на відміну від переобладнання вугільної ТЕС, практично не потребує бюджетних вкладень, наголошує Арсеній Абдураїмов. "Необхідно лише здешевити екотранспорт, щоб українці обирали «зелену» альтернативу, - говорить експерт. - Кілька сотень тисяч гривень ПДВ, які Україна недоотримає через електромобільні пільги, компенсують “паризькі” гроші, які у десятки разів більші». 

Изображение
Новий екологічний матеріал для посипання вулиць в ожеледицю

З настанням холодів ожеледиця стає основною причиною травматизму людей на свіжому повітрі і збільшення кількості ДТП. Аби запобігти цьому, українські комунальні служби ще з осені готують традиційну сольово-піскову суміш для посипання доріг і тротуарів. Однак часто ця суміш приносить більше шкоди, ніж користі: пісок засмічує каналізаційні системи (з часом це призводить до підтоплення міст), а сіль вкрай негативно впливає на екологію – вона накопичується у ґрунті і потрапляє у водойми, що позначається на природному середовищі і здоров’ї людей.
Безпечний і екологічний матеріал для посипання вулиць в ожеледицю винайшов 18-річний український студент Ілля Ружило з Івано-Франківська. Минулого року він здобув перемогу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України
"Зараз дороги посипають піском і технічною сіллю, яка є агресивним матеріалом. Її, приміром, не можна використовувати на мостах, бо вона може роз’їсти необхідні для безпечної споруди деталі. Також сіль шкодить лапам тварин, не кажучи про те, що роз’їдає взуття і шини. Для посипання дорожніх шляхів я запропонував ефективніший та екологічно безпечніший матеріал – технічний поташ і грубий землистий пісок у співвідношенні 9:1. Для того, щоб дороги взимку були безпечними, не треба розтоплювати на них увесь сніг.Моє співвідношення речовин дозволяє забирати лише верхню його частину, а до нижньої приклеюється пісок, утворюючи стійке покриття, яке не зноситься вітром, не переноситься взуттям і машинами", – пояснив Ілля у своєму дослідженні.

Як побороти сором'язливість і стати впевненим у собі

Изображение

Причини появи сором'язливості

Головна причина того, що люди стають сором'язливими - це неправильне виховання. Достаток обмежень, накладених в дитинстві, що геть придушували ваші бажання, прагнення і ініціативи.

Багато чого доводилося просто не робити через силу, слідуючи невсипущому батьківському контролю. Здавалося б, це дитинство, воно давно пройшло, але тільки звички і комплекси, вироблені в цьому віці, вкорінюються дуже глибоко, і впоратися з ними найскладніше. Зрозуміло, формується сором'язливість і під впливом інших зовнішніх і внутрішніх факторів. Наприклад, ряд обставин може призвести до того, що ми починаємо низько ставити себе, коли починаємо помічати навколо яскравих і харизматичних людей, наполегливо вважаючи, що ми в їх число не входимо і увійти ніяким чином не зможемо.

Сильно розвинене прагнення відповідати якимось нав'язаним собою ж нормам і стандартам - також причина сором'язливості. У підсумку ми починаємо надмірно зациклюватися на собі, а в будь-якому оточенні нам стає некомфортно. Важливо пам'ятати, що сором'язливість - це не якийсь природний інстинкт, а сформований набір стереотипів. А це означає, що ми цілком можемо від неї позбутися, якщо тільки захочемо.

Методи боротьби з сором'язливістю

Боротьбу з сором'язливістю необхідно почати з її прийняття. Ви повинні розуміти, що з вами все гаразд, що ви - абсолютно нормальна людина, що це не якесь відхилення і ви усвідомлено намагаєтеся побороти свій набір комплексів. Якщо ви звикнитесь з цією думкою, то можна сміливо вважати, що перший крок у боротьбі проти сором'язливості здійснений.

Спробуйте почати вибивати клин клином. Є дуже хороший прийом, який полягає в тому, щоб форсувати ситуації, які можна віднести до незграбних, щоб тренувати свою емоційну реакцію. Наприклад, ви можете вітатися на вулиці з незнайомими людьми.

Не обов'язково заводити подальшу розмову, просто привітайте людину і йдіть далі. Зрозуміло, що перший час робити це буде страшно, а тому доведеться діяти через силу. Але з часом, після доброї сотні повторень, вам стане простіше. Тоді пробуйте зупиняти людей на вулиці і задавати їм прості питання, наприклад, скільки зараз часу. Якщо вам буде просто підійти до незнайомої людини, то і зі знайомими ситуація також вирівняється.

Можна ускладнити завдання - публічно виконувати нескладні, але такі, що  вимагають певної розкутості завдання. Тут важливо, щоб у вас були однодумці, які могли б вас проконтролювати - а ви могли б проконтролювати їх.

Кожен раз, коли ви знаходитесь в громадському місці, постарайтеся переносити увагу з себе на інших. Не думайте про те, як виглядаєте ви, думайте, як виглядають інші. Не думайте про те, як поводитеся ви, думайте про поведінку інших людей. Але при цьому залиште спроби виглядати як усі. Сором'язливість починається в багатьох ситуаціях саме з того, що ви, замість прояву якихось індивідуальних рис, починаєте сліпо наслідувати, адаптуючись під той чи інший натовп. Але це невірно.

Ви - особистість, і ви нічим не гірше за всіх інших. Відмінності між людьми - це їх гідність, а зовсім не привід нервувати і вважати, що щось з кимось неправильно. Відкиньте перфекціонізм геть - може бути, в чомусь ми не вписуємося в потрібні рамки, але ж для кожної людини знайдуться рамки, в які і вона  не впишеться. Так що постарайтеся розуміти, що ви - такий же член будь-якої компанії, як і інші. І сором'язливість відступить.

10 місць, в яких хочеться опинитися прямо зараз

Изображение
Балі. Індонезія
Изображение
Белізький бар'єрний риф Центральна Америка
Изображение
Бора-Бора Французька Полінезія
Изображение
Крабі, Таїланд
Изображение
Фернандо-ді-Норонья Бразилія
Изображение
Острів Вьєкес Пуерто-Ріко, Канарські острови
Изображение
Сейшельські острови, Африка
Изображение
Сент-Люсія, Карибські острови
Изображение
Плайя-дель-Кармен, Мексика
Изображение
Острови Уїтсанді, Австралія

Наполегливість, а не талант - головна причина високої успішност

Изображение

Наше суспільство поклоняється талантам, і багато людей вважають, що, володіти чудовим інтелектом чи здібностями і впевненістю у своїх здібностях - це і є рецепт для досягнення успіху в школі і в житті.
Нове 35-річне дослідження показує, що більшість цих «самородків» в майбутньому чекає провал, а успішність дітей більше пов'язана із зусиллям і завзятістю, а не талантом.
У статті, опублікованій в Scientific American дослідник Керол С. Dweck, професор психології Стенфордського університету, США, розкриває секрети високої успішності дітей у школі і в житті.

Упродовж трьох десятиліть команда дослідників відстежувала роботу батьків і вчителів, які несуть відповідальність за когнітивний розвиток дітей, заохочуючи їх бути стійкими до вирішення проблемних питань замість того, щоб підкреслювати їх інтелект. Вони розповідали дітям історії, акцентуючи їх увагу на значущості праці та наполегливості, отриманні радості від навчання. Навчали їх, що розум повинен постійно оновлюватися, щоб добре працювати.

Мотивом Керола привчати дітей боротися з невдачами став експеримент з гризунами в 1960 році, коли вони відмовлялися виконувати певний маршрут для отримання їжі і швидко здавалися.

Він вирішив вивчити причину появи стану «безпорадності» і «безнадійності» і з'ясував, що вони пов'язані з вірою людей в причини, які призводять до помилок. Дослідження було перенесено в область освіти, і проводилось зі школярами загальноосвітньої програми.

Було відзначено, що відсутність шкільних зусиль, які не мають нічого спільного з інвалідністю змушують дітей скоїти більше помилок при спробі вирішити математичні завдання.

У дослідженні, яке розділило дітей на дві групи, в одній дітей хвалили «які вони розумні», а в іншій хвалили «як вони стараються.» Перша група не змогла вирішити більш складні завдання, в той час як другій вдалося розгадати труднощі і рухатися вперед .
Пояснення цього результату є те, що найзатятіші школярі не думають про свою невдачу, але зосереджені на роботі з пошуку помилок, допущених у процесі, щоб спробувати виправити їх. Така здатність називається наполегливість.

Наше суспільство вірить у талант і припускає, що деякі люди вміють щось краще за інших. За даними опитування, проведеного в 1990-х роках, 85% батьків вважають, що хвалити здатність і інтелект своїх дітей, коли вони мали гарну продуктивність, означає, що вони будуть почувати себе більш мотивованим. Тим не менш, дослідження показали, що такі діти відчувають себе більш крихкими і уразливими.

Як подолати труднощі

Наполегливість - це навичка, яка виробляється в ранньому віці і її слід заохочувати як вдома, так і в школі. У дітей, яких хвалять за їх вроджений талант, наприклад, може розвинутися неявне переконання, що вони народилися розумними, і що зусилля, щоб дізнатися щось нове менш важливо, ніж бути розумним. Проблема в цій вірі в те, що це заважає їм побачити проблеми або помилки. Необхідність докладати зусилля, вони часто розглядають, як загрозу своєму его, а не як шлях для розвитку. Це призводить до втрати довіри і мотивації, коли робота дається важко для них.

Дайджест цікавих новин

Изображение
Будівництво нових доріг не вирішує проблему з пробками

Всякий раз, коли затівається будівництво нової дороги, влада переконує , що це призведе до зменшення заторів у місті та поліпшенню економіки. Але, насправді, не завжди нові дороги покращують економіку, стверджують транспортні фахівці. Більш того, чим більше будується доріг, тим більше людей вирішує сісти за кермо і пробки, що розсмокталися замінюються новими.
 Таку заяву зробив Каліфорнійський Департамент транспорту в короткому звіті під назвою: "Збільшення пропускної спроможності хайвеїв навряд чи зменшить дорожні затори". У документі визнається існування прихованого попиту і той факт, що будівництво доріг призводить до збільшення числа машин. Причому трафік зростає як за рахунок припливу машин, що перебралися на новий хайвей з сусідніх доріг, так і за рахунок нових автомобілістів, які раніше використовували альтернативні способи пересування.
Ерік Сандквіст з The State Smart Transportation Initiative (організація, яка займається проблемами транспорту в рамках концепції сталого розвитку) цінує ініціативи каліфорнійського Дептранса і зазначає, що транспортні чиновники в деяких інших штатах хоча і не говорять про прихований попит, але по факту теж враховують його в своїй роботі.
Наприклад, в Пенсільванії практично відмовилися від будівництва нових хайвеїв і вкладають кошти в розвиток альтернативних видів транспорту. «Не можна побудувати таку дорогу, яка виведе нас з пробок», - справедливо говорить Том Мазайрц (Tom Maziarz), головний проектувальник Дептранса в Коннектикуті. Тим не менш, від плану розширення своїх найбільших трас штат поки не відмовився. Зміна курсу вимагає часу.

Изображение
Італійський стартап з обміну їжею

В Італії вирішили боротися з харчовими відходами, використовуючи методи економіки спільного споживання (sharing economy). Тут створили ресурс з обміну продуктами і збору їжі для бідних. Кожен може залишити заявку для відправки надлишків продуктів нужденним до того, як вони зіпсуються і відправляться на звалище.
Проект Avanzi Popolo народився в італійському регіоні Апулія, в рамках волонтерського руху "Puglia Capitale Sociale", який намагається привернути увагу громадськості до питань харчових відходів. Вони підрахували, що кожен рік тут викидається близько 1300000000 тонн їжі. Ці відходи виникають на різних рівнях харчового ланцюга: від виробників до кінцевих споживачів.

Аванцо Пополо (це гра слів, зі старої пісні революціонерів «Аванті Пополо». Пополо - люди, і аванцо означає залишки). Ресурс служить майданчиком для об'єднання активістів, які прагнуть зменшити кількість харчових відходів і донорів, охочих поділиться залишками своєї їжі. Все працює за принципом «ніщо не повинно викидатися - все повинно використовуватися».

Так щотижня, волонтери збирають ще корисну їжу, в околицях Барі (центрального міста в регіоні Апулії), щоб передати бездомним або нужденним сім'ям в цьому районі, зібрані продукти харчування та напої. За статистикою 11% італійців не мають доступу до продуктів першої необхідності.
Крім того, веб-сайт діє, як місце зустрічі для обміну їжі. Майданчик дозволяє обмінюватися навіть невеликою кількістю їжі.


Изображение
1/3 наших найродючіших земель зникло за останні 40 років

Експерти з Центру сталого майбутнього стурбовані з приводу деградації грунту на тлі підйому світового попиту на продовольство. Погані методи ведення сільського господарства, ерозія і забруднення, все це призвело до того, що протягом останніх чотирьох десятиліть, майже 33% світових орних земель була втрачена.
Вчені «закликають переходити на більш стійкі методи ведення сільського господарства, щоб впоратися із зростанням світового виробництва продовольства і нагодувати Зростаюче населення».
Дункан Камерон, професор факультету біології в Університеті Шеффілда, сказав: «Грунт швидко руйнується, але замінити те, що збиралося протягом тисячоліть не так просто, і це являє собою одну з найбільших глобальних загроз для сільського господарства. Ціна ерозії від оранки в середньому в 10-100 разів перевищує темпи грунтоутворення. Майже 33% орних земель у світі було втрачено через ерозію або забруднення за останні 40 років »Це катастрофа, коли ви розумієте, що землі потрібно близько 500 років, щоб сформувати 2,5 см верхнього шару грунту при нормальних сільськогосподарських умовах. Наші аграрії могли б об'єднати уроки історії з перевагами сучасної біотехнології ".

Изображение
Творці Microsoft, Facebook, LinkedIn, Amazon та інших IT-гігантів вирішили разом інвестувати в чисту енергетику

Білл Гейтс і група елітних приватних інвесторів, включаючи Марка Цукерберга співзасновника Facebook, Джека Ма співзасновника Alibaba,Джеффа Безоса засновника Amazon, Рейда Хоффмана співзасновника LinkedIn та інших - в понеділок оголосили про створення консорціумуBreakthrough Energy Coalition. Мета коаліції - інвестувати в нові екологічно чисті енергетичні технології.
На сьогоднішній день в каліцію Breakthrough Energy Coalition увійшло 25 великих інвесторів з 10 країн. Група буде інвестувати переважно в енергетичні стартапи на ранніх стадіях розвитку в цілому ряді секторів, таких як виробництво і зберігання електроенергії, транспорт і сільське господарство.
«Провідні інвестори повинні застосувати свої вміння, можливості та досвід у розвитку технологій від етапу створення до реального використання на ринку. Великі підприємці добре знають як створюються компанії, а також розуміють як саме потрібно застосовувати новітні розробки в сучасному світі », - йдеться в заявіBreakthrough Energy Coalition.
Гейтс зазначив, що сучасні технології використання поновлюваних джерел енергії - таких, як енергія сонця і вітру - розвиваються швидкими темпами. Однак на його погляд, потрібно вивчити й інші альтернативи. Він зазначив, що традиційні інвестиційні фонди зазвичай утримуються від вкладання грошей в подібні речі через високі фінансові ризики.

Изображение
Валюта, яку можна заробити ходьбою

Любите ходити пішки? Тепер ви можете заробляти на цьому!
Минулого тижня стартап Bitwalking оголосив про початок тестування нової валюти, яку можна заробляти за допомогою ходьби. За кожні 10 000 кроків (8 км), ходоки отримуватимуть по одному кріптодоллару. Хороша мотивація для тих, хто хоче привчити себе більше ходити. В системі вже зареєструвалось більше 100000 користувачів.
Уявіть собі крокомір, який перетворює ваші кроки в гроші. Bitwalking - це новий додаток, що дозволяє одночасно поліпшити здоров'я і заробляти.

Все, що потрібно для цього - завантажити на смартфон або фітнес-трекер безкоштовний додаток "The Go" і відкрити персональний рахунок, на який зараховуватимуться заробленіBW - долари. Накопичені кошти будуть доступні для обміну на реальні гроші, виведення і покупки в Інтернет-магазинах.
Зараз, поки йде тестування системи, запрошення розсилаються дозовано.
«Інвестуючи у власне здоров'я, ви при цьому завжди зможете заробити Bitwalking, незалежно від того хто ви і де живете ...», -  говорить Френкі Імбесі - "... Простий обиватель як бонус до відмінного самопочуття отримає безкоштовну чашку кави на тиждень, керівник компанії зможе використовувати цей інструмент для стимулювання своїх працівників, при проведенні піших маркетингових досліджень різних товарних груп, людина, що цінує спілкування і легко заводить друзів зможе з користю для себе спілкуватися в межах нової спільноти без будь-яких географічних обмежень ".

Велотрактора для невеликого господарства

Изображение

Винахідник Тім Кук розробив прототип невеликого педального трактора, який дозволяє прискорити всі роботи: посів, прополювання, культивацію та оранку культур на маленькій фермі. Такий велотрактор можна зробити самостійно і він не спалює викопне паливо.

Учасники інтернет спільноти Farm Hack постійно діляться між собою якимись нестандартними ідеями для полегшення роботи на фермі і в саду.

Останній тренд, це використання велосипедів для роботи в полі. Вже створено кілька видів велотракторів. Один з таких прототипів називається Culticycle.

«Більшість сільськогосподарських робіт, які пов'язані з роботою трактора (легка культивація, посів, прополювання) вимагають мало кінських сил і невеликій швидкості, від 5 до 10 км / год. Таку продуктивність може досягати людина сидячи на велосипеді. »

Що робити, коли хочеться все кинути і зарити голову в пісок.

Изображение
"Загалом, якщо ви відчайдушно нещасливі на роботі або у відносинах з кимось, і знаєте, що десь ще є щось краще - це повинно змінитися. Ось 10 кроків, які я освоїв на цьому шляху. Завдяки їм мене перестало нудити від того, що я роблю, я перестав відмовлятися від своєї мрії", -  Джеймс Алтучер про те, як не здаватися.

1. Визнайте це
Я відчуваю себе неспокійно. Я не можу встати. Єдине, що зараз потрібно зробити - визнати це. Це як шепіт вашого тіла, яке фізично хоче перешкодити вам щось зробити. Воно починає їсти вас зсередини. І ваше тіло зруйнує вас, якщо ви не змінитесь. Але спочатку потрібно це помітити.

Більшість людей опиняються на цій стадії в районі 30 років, і їх тіло повільно їсть їх живцем. Вони шукають ліки, але це не ті ліки, які можна купити в аптеці.

2. Розчарування
Добре, я помітив. Але мені здається, що ніщо ніколи не зміниться. Я в пастці. Я даремно витратив ці роки.

Почніть перераховувати все, що вам подобається. Що ви любили в дитинстві? А що зараз? Спробуйте це сьогодні. Стати трохи краще в цьому. Подумайте, як навести мости між тим, що вам подобалося в дитинстві, і тим, що ви любите зараз.

Брайан Коппелман думав, що він назавжди залишиться в музичному бізнесі. Так було заведено в його родині. До цього його готували. Це в нього добре виходило.

Але минуле - НЕ тюремник. Він три роки обговорював ідеї зі своїм  приятелем Девідом Левіном, а потім вони написали сценарій фільму «Шулера» - а потім сценарій «Одинадцяти друзів Оушена», а тепер і серіал Billions на Showtime.

Я все ще шукаю натяки щодня. Кожен день - день другого народження.

3. Навчання
Якщо ми не будемо заново народжуватися, ми помремо. Сходіть в книжковий магазин і пошукайте книги, від яких у вас захоплює дух. Згадайте розмови, які вам запам'яталися. Які стосунки у вашому житті захоплюють вас. Читайте. Шукайте нових людей, з якими ви можете розмовляти. Вивчайте все. Дивіться всі.

І нехай люди скажуть - «ти зіпсуєш собі все життя». Це ок. Вони не мої тюремники. Я сам собі тюремник. І випускаю себе на волю щоранку.

4. Поразка
У всьому, за що б я не брався, я терпів поразки. Мої перші два або три бізнеси провалилися. Та чого вже там, 17 з 20 початих мною бізнесів провалилися. Мої перші п'ять книг так і не були  опубліковані. У мене так і не вийшло зробити телесеріал. І я можу ще багато чого перерахувати.

Якщо ви любите щось, то ви знаєте, як виглядає щось, якщо воно найкраще в світі. Я намагаюся відразу стати кращим у світі - але це лише мій ідіотизм. Спочатку мені треба стати жалюгідним лузером і відчути, яке це. На які вершини мені потрібно підніматися. Це довго.

Тому успіх = наполегливість + любов.

5. А чи варто продовжувати?

Можливо. А може й ні. На початку 1990-х я написав чотири книги. Нічого не вийшло. Я все кинув і влаштувався на роботу в HBO.

7 років потому я знову почав писати книги. Але це були нудні книжки про фінанси. А ще через 8 років я почав писати щось більш особисте. Тепер я пишу все, що захочу. Але подивимося. Я пишу дещо інше. Дещо більш хворобливе. Можливо, колись я навчуся робити це краще. Але мені подобається вчитися бути краще. Мені подобається бути лузером.

Тому не кидайте. Не шукайте виправдання. Не спалюйте мости. Може, ви малювали в дитинстві. Спробуйте знову.

6. Повернення

Мене часто засмучують мої романтичні відносини, або мої тексти, чи мої бізнес-справи. Невдоволення собою - це виклик собі. Кожен день я тисну на себе більше, ніж потрібно. Іноді мені стає занадто боляче. Але я знаю, коли я в глухому куті. Я знаю, як це помічати. Я знаю, як знаходити те, що я люблю. І я завжди повертаюся до того, що я люблю.

7. Наставники
У кожній сфері мого життя у мене були прекрасні наставники. Як знайти наставника? Якщо вам потрібен такий, який буде з вами спілкуватися, запропонуйте йому ідеї. Не питайте «як я можу вам допомогти». Тому що цим самим ви даєте йому домашнє завдання. Краще розкажіть, як ви зробите його життя кращим.

Якщо ж вам потрібен віртуальний наставник (іноді це найкраще), прочитайте 200 книг в області ваших інтересів. 50 книг = 1 ментор.

8. Стати своїм голосом
The Beatles, Pink Floyd, Rolling Stones, U2, Wu-Tang Clan - всі вони звучать не так, як ті групи, що були до них. Вони не звучать на 100% по-іншому. Вони взяли все з минулого і спочатку повторювали і повторювали минулі прийоми, а потім поступово знайшли свій унікальний голос.

Багато людей (і я теж) здаються на шляху між імітацією та унікальністю. Не потрапляйте в цю пастку.

Є така техніка пошуку свого голосу - щодня записуйте десять ідей в тій області, яка вас цікавить.

9. Знову провал
Поразка нон-стоп - ось секрет успіху. Тільки терплячи поразку, тільки розуміючи поразку і документуючи її, складаючи список «чого уникати» і список «що спрацювало», можна домогтися успіху. Терпіть поразку якомога частіше.

Навіть думки можуть бути помилковими. Важливо позначати їх: «корисно» і «марно». Це така практика. Це вміння пробувати знову.

Але важливий ще один елемент.

10. Люди, яких ви любите
Коли я в глухому куті, я тягнуся до своїх друзів. Коли я провалююся, вони простягають руку і піднімають мене. Друзі не завжди знають, що краще для вас. Але вони заспокоять вас, підтримають вас, і ви будете вдячні за те, що вони у вас є. Не розпускайте про них плітки. Не намагайтеся вчити їх. Просто будьте вдячні за те, що вони є.

-

Народитися заново - не обов'язково вчинити щось радикальне. Не обов'язково перетворитися з водія вантажівки в професійного баскетболіста.

Можна перетворитися з просто хорошої людини в людину, що стала краще. З некомпетентного в компетентного. З хорошого друга в відмінного. З раба на вільну людину. З людини, яка дозволяє іншим вирішувати, коли вона щаслива, в людину, яка сама це вибирає.

Робіть все це кожен день. Це практика. Можливо, ви коли-небудь станете астронавтом або художником. Але вам потрібно наповнити своє життя чимось гідним до того, як це станеться.