Українець чемпіон в шахи!

Штембуляк переміг росіянина і сенсаційно виграв ЧС U-20 з шахівУкраїнський гросмейстер чудово зіграв на світовому форумі в Нью-Делі
  • 25.10.2019 12:29
  •  
  • 194 перегляду
  •  
  • 0 коментарів
Штембуляк переміг росіянина і сенсаційно виграв ЧС U-20 з шахів© Facebook. Євген Штембуляк
Український шахіст Євген Штембуляк став переможцем чемпіонату світу з шахів до 20 років, який завершився в індійському Нью-Делі.
 
Змагання проходили за швейцарською системою в 11 турів, в них брали участь 94 шахіста. У турнірній таблиці 20-річний Штембуляк, уродженець Чорноморська, набрав 9 очок з 11 можливих. З 11 партій українець, у якого був лише 7-й стартовий номер по рейтингу, виграв 7 поєдинків і ще 4 завершив внічию.
 
Перед заключним туром у Євгена було 8 очок, і його переслідували троє шахістів, які мали по 7.5 очок. Тому в останньому турі Штембуляк потрібна була лише перемога білим кольором в партії проти Володара Мурзіна, принципового суперника з Росії.
 
 
Вирішальна партія останнього 11-го туру завершилася кілька хвилин тому, Євген провів її чудово, реалізувавши позиційний перевага, і росіянин здався на 63-му ході . Інші партії лідируючої групи ще тривають в ці хвилини, але їх результати на перше місце українця вже не вплинуть:  Євген Штембуляк - чемпіон світу 2019! Це видатний успіх української шахової школи. 
 
Нагадаємо, в 5-му турі Штембуляк обіграв 14-річного індійського вундеркінда Рамешбабу Прагнанандха, одного з наймолодших гросмейстерів світу, якому пророкують велике шахове майбутнє. Після цього партії Євген захопив лідерство, весь час грав на першій дошці і став чемпіоном світу до 20 років.
 

Кінець війни за "Формулою Жебрівського"

1

Сьогодні стало модним, говорячи про встановлення миру на Сході, згадувати “формулу Штайнмаєра”, якої ніхто до кінця не розуміє. Чому? Тому що немає альтернативи. Українська влада не озвучує власної чіткої формули, як і власного бачення політичної ситуації. Може, тому, що вони відсутні? Пан Зеленський, маючи чималий акторський досвід, звик діяти за написаним сценарієм, а не складати свій. Але на політичній сцені “виїхати” за рахунок чужої думки не вийде. А для формування власної, необхідний політичний або воєнний досвід.

Навіть мого піврічного досвіду перебування на війні в якості старшого сержанта і трирічного досвіду керування Донецькою ВЦА достатньо для того, щоб сформувати чітку позицію. Тож “формула Жебрівського” виглядає так:

Визначення точок економічного зростання та побудова сильної економіки України. Це є нашим першим “домашнім завданням”. І мова йде про зростання показників не на 3,7% на рік, як зазначає чинний міністр економіки, а на 7-12%.

Формування модернізованої української армії – найбільш боєздатної в Європі. Цей пункт разом із попереднім стануть запорукою міцної підтримки Заходу.

Коротка мілітарна операція з виходом на кордони.

П’ять років дерашизації з ефективними інфільтраційними заходами.

Вибори, до яких українське населення буде справді готовим.

Мир в Україні – це долі мільйонів людей, і до цього питання владі потрібно поставитися серйозно й відповідально.


Мовчання буває злочинним!

Мовчання буває злочинним: чому історик Грицак має піти з українсько-німецької комісії
ЧЕТВЕР, 24 ЖОВТНЯ 2019, 15:20 — АНДРІЙ МЕЛЬНИК, ПОСОЛ УКРАЇНИ У НІМЕЧЧИНІ
ФОТО УНІАН

21 жовтня у петиційному комітеті Бундестагу відбулися публічні слухання про визнання Німеччиною Голодомору геноцидом українського народу.

А після цього засідання з’явилася жорстка заява посла України у Німеччині Андрія Мельника, який звинуватив українських істориків у бездіяльності, а фактично – у опорі такому визнанню.

"Європейська правда" публікує колонку посла, в якій той обґрунтовує свої звинувачення.

* * * * *

Майже п'ять років тому, у лютому 2015-го, за ініціативою голови Асоціації істориків Німеччини, професора Мюнхенського університету Мартина Шульце Весселя була створена Німецько-українська комісія істориків (DUHK), до якої увійшли по сім науковців з кожної сторони.

З українського боку її очолив професор Ярослав Грицак.

Ще тоді одним із головних напрямів роботи комісія визначила вивчення "історії України у радянський період і теми Голодомору". Завдання, поза сумнівом, важливе, і тим більше актуальне зараз, коли Бундестаг нарешті почав розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Як відомо, петицію із закликом про таке визнання підписало понад 50 тисяч громадян.

Однак ця комісія, яка мала би робити все для цього історичного рішення, вирішила просто ігнорувати цю тему.

Але достатньо було мені висловити у публічному просторі кілька критичних думок щодо діяльності (хоча, якщо бути більш точним, то радше бездіяльності) Німецько-української комісії істориків, як з’явилася гнівна реакція її співголів – шановних професорів Мартина Шульце Весселя та Ярослава Грицака.

Аж не віриться, що принаймні так мені вдалося вивести з летаргійного сну пана Грицака, який протягом останніх чотирьох із половиною років у згаданій (надзвичайно відповідальній, а не лише почесній!) якості зайняв вельми комфортну для себе позицію стороннього спостерігача стосовно резонансних історичних тем, які жваво обговорюються у німецькому політикумі та суспільстві.

І йдеться не лише про визнання Бундестагом Голодомору як геноциду українського народу.

Про інші деталі – дещо пізніше. Наразі ж хотів би повернутися до витоків, а саме до лютого 2015 року, коли вдалося реалізувати чудову ініціативу голови Німецької асоціації істориків, професора Шульце Весселя (за що йому – особлива повага) і створити Німецько-українську комісію істориків.

Адже дефіцит базових знань про Україну в Німеччині – особливо з початком російської агресії – просто зашкалює.

Цю ідею з ентузіазмом сприйняли у Києві.

Саме тоді міністри закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр і Павло Клімкін погодилися взяти комісію під спільний патронат. Саме тоді я особисто оббивав пороги МЗС Німеччини, причому на найвищих щаблях, щоб домогтися фінансування цього унікального інституту.

Пригадую, як не було меж моїй радості, коли спільними зусиллями нам таки вдалося забезпечити необхідну підтримку DUHK.

Тоді мріялося, що об’єктивне слово істориків потужно зазвучить не лише на закритих наукових колоквіумах, але насамперед у публічному просторі та в мас-медіа. Передовсім у самій Німеччині.

Тоді я і в страшному сні не міг уявити, наскільки ілюзорними є ці очікування.

Більше того, комісія, монополізувавши цю нішу, свідомо чи несвідомо, повністю самоусунулася із суспільного дискурсу, зайняла (даруйте, панове професори, за чесність) страусину позицію.

Поясню, що маю на увазі.

У своєму відкритому листі її співголови рапортують про "великі досягнення", які безумовно заслуговують уваги, зокрема, проведення п'яти щорічних конференцій, виділення щороку п'яти стипендій для юних вчених, а також плани зробити інформаційний портал.

Це все важливо (якщо закрити очі на те, що ледь не єдиною темою згаданих симпозіумів чомусь стала проблематика Другої світової війни та українського колабораціонізму з нацистами). Втім, є одне "але": все це відбувалося і відбувається у власному академічному мікрокосмосі, у комфортному науковому вакуумі, такій собі теплій ванні.

Натомість справжні фундаментальні виклики, які турбують громадськість обох країн, відверто ігнорувалися комісією.

Найбільш разючий випадок – це навіть не визнання Голодомору, а ініційовані нашими друзями у Німеччині – фракцією Партії зелених – публічні дебати у Бундестагу про "історичну відповідальність Німеччини перед Україною". Вони, нагадаю, відбулися ще 19 травня 2017 року на пленарному засіданні німецького парламенту.

Це була справді безпрецедентна подія.

Йшлося про те, що з огляду на непрості сторінки спільної історії, насамперед війну на винищення українців з боку Третього рейху, Берлін мав би визнати відповідальність за підтримку України у майбутньому, особливо на тлі триваючої російської агресії. На жаль, депутатам тоді так і не вдалося ухвалити рішення, а саме питання після бурхливих дебатів формально передали до комітету в закордонних справах.

Хоча якраз ці дебати могли б і мали б стати унікальним шансом для нашої історичної комісії сказати своє вагоме авторитетне слово, вона вирішила не помітити цю – сорі за тавтологію – історичну подію.

Жодного інтересу, жодних публічних звернень, жодних коментарів, жодної реакції, жодних публікацій у німецьких ЗМІ. Нічого! Як на мене, така позиція не має нічого спільного зі справжньою науковою відповідальністю.

На жаль, подібний сценарій повторюється і сьогодні, коли завдяки титанічним зусиллям українських активістів у Німеччині та людям доброї волі з усього світу вдалося зібрати підписи під петицією до Бундестагу про визнання Голодомору геноцидом.

Як вже згадано вище, 21 жовтня відбулося засідання петиційного комітету у Бундестазі. Як раніше, так і під час цієї події у німецькому парламенті неодноразово лунали прямі заклики до комісії надати свою об’єктивну оцінку одного з найбільших злочинів ХХ сторіччя. Але сама комісія чомусь не вважає, що ці заклики її мають зачіпати.

А тепер – найцікавіше.

Як з’ясувалося, вони мовчать свідомо і планують мовчати й далі!

На мій запит вони офіційним листом повідомили, що після обговорення, цитую, "більшість членів комісії схилилися до думки про те, щоб не висловлювати свою позицію" (!).

У листі вони навели також обґрунтування цього дивного рішення.

Одна з двох причин звучить так: "оскільки Голодомор є швидше питанням українсько-російських, ніж українсько-німецьких відносин". Коли я це прочитав, то ледь не впав зі стільця від шоку!

Із таким підходом ми категорично не можемо миритися.

Саме тому комісію з українського боку необхідно перезавантажити! Ця необхідність вже давно перезріла.

Зрештою, дещо дивною виглядає ситуація, коли жоден (!!!) із поважних українських членів DUHK не тільки не володіє німецькою мовою, але й глибоко не займається дослідженнями саме українсько-німецьких взаємин.

Пан Грицак мав би і сам зробити для себе висновок і передати естафету тим науковцям, хто більше не буде мовчати.

Закликаю потужну вітчизняну спільноту науковців-істориків долучитися до оновлення Німецько-української комісії.

P.S.: Вище я навмисне не згадав про другу причину, через яку комісія вирішила не брати участі у дискусіях. Вона звучить так: "бо більшість членів комісії вважає Голодомор радше "злочином проти людяності", ніж "геноцидом" згідно з дефініцією ООН".

У комісії порівну німецьких та українських істориків, а отже, "більшість" означає, що принаймні частина її українських членів також дотримується такої "цікавої" думки щодо Голодомору. Принаймні, так стверджує її німецький співкерівник. Натомість Ярослав Грицак мій лист від 19 вересня проігнорував, не надавши жодної відповіді.

посол України у Федеративній Республіці Німеччина

Подорож Управління функціонуванням та розвитком сучасних ОТГ

Доброго дня, запрошуємо відвідати навчальну програму : Управління функціонуванням та розвитком сучасних ОТГ

Вартість навчання 569 євро 

Подача заявок до 28 жовтня 2019 року до 9.00 

Необхідно надіслати у разі згоди, П І Б, фото 1 сторінки закорднного паспорта та номер тел, а також 50 % авансу від суми поїздки . 

у разі винекнення запитань телефонуйте  - 0674621494 олег 



Програма стажування у Фінляндії (569евро)

 Управління функціонуванням та розвитком сучасних ОТГ
 
16 – 24 листопада 2019 року

16.11
субота
07.00 – Збір групи на з/д вокзалі м. Львів. Трансфер територією України. Перетин кордону з Польщею. Зупинка на фото-паузу в історичній частині м. Люблін. Зупинка у ресторані БІДА. Нічний трансфер на територію Естонії.

17.11
неділя Ранковий приїзд до Таллінну. Знайомство із старою частиною міста. 
12.00 - Посадка на паром. Трансфер по Балтійському морі. 
14.15 - Прибуття до столиці Фінляндії. Огляд історично-архітектурної спадщини. Вільний час. 
20.00 - Переїзд до кампусу Західно-Фінляндського Коледжу. Поселення.

18.11
понеділок
08.00 – Сніданок в столовій коледжу (швецький стіл)
09.00 – Візит до мерії. Брифінг із посадовцями.
12.00 – Обід в столовій коледжу (швецький стіл)
13.00 – Візит до дитячого садка. Знайомство із системою освіти у Фінляндії.
14.30 – Поїздка до заповідник зубрів у м. Гуйттінен. Вільний час.
19.00 – Інтеграційний вечір.
Вечеря (кейтеринг із ресторану, за бажанням).

19.11
вівторок
08.00 – Сніданок в столовій коледжу (швецький стіл)
09.30 – Візит до фінської  школи. Знайомство із системою освіти у Фінляндії.
12.00 – Обід в столовій коледжу (швецький стіл)
13.00 - Екскурсія до м. Тампере. Ознайомлення з програмою - Розвиток міста 2020
20.00 – Вечеря (кейтеринг із ресторану, за бажанням).

20.11
середа
08.00 – Сніданок в столовій коледжу (швецький стіл)
10.00 – Візит на завод (Альтернативні джерела енергії)
12.00 – Обід в столовій коледжу (швецький стіл)
14:00 -  Візит до табору та адаптаційного центру для біженців в Пункалайдун.
19.30 – Сауна на території кампусу.
20.00 – Вечеря (кейтеринг із ресторану, за бажанням).

21.11
четвер
08.00 – Сніданок в столовій коледжу (швецький стіл).
09.00 – 10.30 – вільний час для виселення з кампусу Коледжу. Обід на виніс із собою.
12:00 – Візит на сміттєпереробний завод м Турку
15.30 – Екскурсія до м. Турку. Вільний час
Вечірня посадка на паром Турку - Стокгольм. Ніч на паромі. 

22.11
п’ятниця
Ранкове прибуття до столиці Швеції - Стокгольму. Огляд історично-архітектурної спадщини. 
Вільний час. 
Вечірня посадка на паром. Ніч на паромі.

23.11
субота
Ранкове прибуття до порту країн Балтії (Рига).
Зупинка в мальовничому куточку (Юрмала).
Трансфер до Львова (орієнтовно 930 км).
 
24.11
неділя
Прибуття до м. Львів (в залежності від часу проходження кордону).

* в програмі можливі зміни, без зменшення загального об’єму послуг.

Богдан Гордасевич: на кидалово не виглядає, але гарантій також не помітив, отож може спершу до МВСУ звернутися, а тоді і заплатити, щоб двічі не переплачувати - не знаю.

В Одесу доставлено катери для ВМФ України

Дуже радію, що нарешті до нашого флоту надійшло довгоочікуване та якісне поповнення. Два патрульні катери класу Island в рамках американської військової допомоги вже скоро стануть до лав українських військово-морських сил для охорони державних кордонів.

Приємно бачити успішне завершення наших амбітних домовленостей з американськими союзниками. Сподіваюсь, що нова влада розвине наші значні успіхи у залученні іноземної військової підтримки для зміцнення обороноздатності України.





Засранці у вишиванці

Іван Гентош

21 жовтня 

Поганці

Не полонні то, не бранці,
І ти хоч плач, хоч вовком вий –
Всі, як одна, у вишиванці,
Шнурок солістом, Кошовий.

А хор співа (і зал регоче!)
Бо відпрацьовують “своє”.
Дивіться, хоч вилазьте очі,
І вірте вухам – так і є…

Так дожили і доборолись,
Що далі нікуди – вже дно!
Казав Тарас, що “ви моголи”,
Та вам, напевно, все одно.

А ми гордилися, що вільні,
Своє плекали стільки літ…
То всі уже у божевільні,
Щоб так збезчеститись на світ?

Отак загралися хлоп’ята,
Що вже узялись за святе?
Ганьба-ганьба – “Горіла хата”…
Знеславили… А ми на те?

21.10.2019


Світлина від Івана Гентоша.

355Ви, Лана Перлулайнен, Леся Коковська-Романчук та ще 352
133 коментарі
173 поширення

Kholodnyuk Olexandr Це продовження епохи моральної ниці, яку започаткувала олігархічна економіка Кучми. Квартал виконує свою роль - висміювати всіх і все заради грошей свого господаря. Людей привчають до цинізму і нехтуванню моральними принципами. Квартал висміяв не Гонтарєву, а її особисту біду. Може та біда порівняно з її статками не така вже й велика, але все-таки біда... Жаль, що хор до цього долучився.

Іван Гентош Галина Нарожна Ваші слова не виправдовують цієї ганьби. Переважній більшості людей сьогодні нелегко, у всіх є сім"ї, усім треба лікуватися і якось виживати. Питання як і якою ціною. У людей такого рівня попри все має бути дуже висока "планка" моральних…Переглянути більше

Наталія Бонь це далеко не гумор.На жаль...

Лара Мануйленко Вони завжди висмiювали все укра#нське, нашi цiнностi, нашу мову, наши трагедi#, нашу культуру, наш народ. Завжди служили браткам Для них немаэ Укра#ни. Для них немаэ моралi. Вони нищать гiднiсть залишаючи "злорадство". Тому прийдеться пожинати те, що самi сiють. Як ведеться, прийде #х час збирати камiння

Богдан Гордасевич У вишиванці є й засранці! І запроданці!
1

 

10:40 23.10.2019

Новини з фронту на Донбасі невтішні

23.10.2019
За минулу добу загинув український військовий, троє поранених унаслідок 24 обстрілів бойовиків на Донбасі
2 хв читати
За минулу добу загинув український військовий, троє поранених унаслідок 24 обстрілів бойовиків на Донбасі

За минулу добу незаконні збройні формування 24 рази обстріляли позиції Збройних сил України, в результаті обстрілу загинув український військовослужбовець, двоє отримали поранення і один - бойову травму, повідомив прес-центр Операції об'єднаних сил.

"22 жовтня збройні формування Російської Федерації і її найманці 24 рази порушили режим припинення вогню. В результаті обстрілу загинув один військовослужбовець зі складу об'єднаних сил, двоє - отримали поранення, а ще один - бойову травму", - йдеться в повідомленні на офіційній сторінці штабу ООС в соцмережі Facebook у середу вранці.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив 10 обстрілів. Зокрема, тричі неподалік Павлополя - з гранатометів, великокаліберних кулеметів і ПТУР, поблизу Новотроїцького - з ручних протитанкових гранатометів, у Новоселівки Другої - з СПГ і великокаліберних кулеметів, двічі поблизу Водяного - з мінометів калібру 82 мм, станкових і автоматичних гранатометів і стрілецької зброї , у Пищевика - з автоматичних гранатометів, неподалік Красногорівки - з великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї, поблизу Мар'їнки - зі стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" противник здійснив 14 обстрілів. Зокрема, чотири рази неподалік Золотого - зі стрілецької зброї і гранатометів різних систем, тричі у Зайцевого - з мінометів калібру 82 мм, станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів, поблизу Південного - з великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї, двічі в районі Новолуганського - з мінометів калібру 82 мм і автоматичних гранатометів, двічі навколо Хутора Вільного - з підствольних і автоматичних гранатометів, неподалік Луганського - з великокаліберних кулеметів, у Новотошківського - з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї.

"З початку цього періоду збройні формування Російської Федерації і її найманці 7 разів порушили режим припинення вогню. Втрат унаслідок ворожих обстрілів серед особового складу об'єднаних сил не зафіксовано", - додали в штабі.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив обстріли поблизу Водяного на Приазов'ї - з артилерії калібру 122 мм, двічі поблизу Пищевика і один раз неподалік Павлополя - зі станкових і ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів, у Пісків - з РПГ, великокаліберних кулеметів і іншої стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" зафіксовано ворожі обстріли з автоматичних гранатометів неподалік Зайцевого з великокаліберних кулеметів і ручних протитанкових гранатометів у Луганського.

Троє бійців ЗСУ поранено на Донбасі від початку доби внаслідок обстрілів, українські підрозділи дотримуються умов припинення вогню
2 хв читати
Троє бійців ЗСУ поранено на Донбасі від початку доби внаслідок обстрілів, українські підрозділи дотримуються умов припинення вогню

Протягом доби вівторка бойовики на Донбасі 13 разів порушили режим припинення вогню, внаслідок чого поранень або бойових травм дістало троє українських військовослужбовців, повідомляє прес-центр Операції об'єднаних сил.

"Противник обстріляв позиції наших підрозділів із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, стрілецької зброї та протитанковими керованими ракетами (ПТУР)... Протягом поточної доби внаслідок обстрілів поранень зазнали два військовослужбовці об'єднаних сил, ще один - отримав бойове травмування", - йдеться у вечірньому зведенні, оприлюдненому на сторінці прес-центру ООС у соцмережі Facebook.

Так, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" бойовики здійснили шість обстрілів по позиціях об'єднаних сил: тричі неподалік Павлополя з напрямку н. п. Українського та Соснівського - з гранатометів, великокаліберних кулеметів і ПТУР; поблизу Новотроїцького з напрямку Докучаєвська - з ручних протитанкових гранатометів; поблизу Новоселівки з напрямку Василівки - із СПГ та великокаліберних кулеметів; поблизу Водяного з напрямку н. п. Пікузи - з мінометів калібру 82 мм.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" ворог здійснив сім обстрілів українських позицій: неподалік Золотого з напрямку Первомайська - зі стрілецької зброї; тричі поблизу Зайцевого - з мінометів калібру 82 мм, станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів; поблизу Південного - з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї; двічі в районі н. п. Новолуганського - з мінометів калібру 82 мм і автоматичних гранатометів.

"Підрозділи об'єднаних сил дотримуються умов припинення вогню і перебувають напоготові до будь-яких підступних та провокаційних дій противника", - йдеться у зведенні.

 

Президент України Володимир Зеленський та перша леді в Японії

Президент взяв участь у церемонії інтронізації Імператора Японії Нарухіто

22 жовтня 2019 року - 08:24

Президент взяв участь у церемонії інтронізації Імператора Японії Нарухіто

Під час перебування у Японії з робочим візитом Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська взяли участь в інтронізації Імператора Нарухіто. Україна є однією з майже 200 країн, представники яких прибули у Токіо для участі в церемонії. Останнє сходження на трон японського імператора відбулося 30 років тому, а Володимир Зеленський став першим українським Президентом, запрошеним на інтронізацію. Церемонія інтронізації тривала понад півгодини.

«Для мене велика честь взяти участь в інтронізації Імператора Нарухіто. Проведення стародавнього обряду в сучасній Японії є прикладом того, як в одній державі можуть співіснувати і глибока повага до традицій, і впровадження новітніх високих технологій для поліпшення життя кожної людини», – сказав Володимир Зеленський після закінчення інтронізації.

Нагадаємо, програмою робочого візиту Президента України до Японії передбачені його зустрічі з керівництвом палат японського парламенту, представниками бізнесу, а також низка двосторонніх переговорів з лідерами іноземних країн.


Імпічмент Трампа і Україна

Імпічмент Трампа і Україна: нові подробиці скандалу. 



Огляд ЗМІ

У п'ятницю, 18 жовтня, західна преса пише про новий виток розслідування щодо імпічменту Дональда Трампа - зокрема, про одкровення виконувача обов'язків голови апарату президента Міка Малвейні та роль міністра енергетики Ріка Перрі у цьому скандалі.

Безліч причин проти

У своєму зверненні Мік Малвейні назвав три причини того, чому утримувалася фінансова допомога Україні: корупція в країні; питання про те, чи брали інші країни участь в підтримці України; чи співпрацювала Україна щодо поточного розслідування з міністерством юстиції США.

Існує безліч причин, чому ці аргументи не відповідають дійсності, пише Washington Post.

По-перше, зазначає газета, неправильно стверджувати, що корупція була головною причиною для утримання допомоги і що це "абсолютно не стосувалося Байдена".

Зокрема, в четвер, 17 жовтня, посол США в ЄС Гордон Сондланд розповів, що коли говорив із адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані перед тим, як допомогу поновили, останній згадував компанію Burisma, на яку працював син Джо Байдена.

У Білому домі розказали, чому не давали Україні допомогу
Burisma, Байден і Україна: як компанії "купують" західне ім’я у ради директорів
Хантер Байден: "Я допоміг неетичним людям нашкодити моєму батьку"

"Існує чимало доказів того, що зацікавленість Трампа та Джуліані в корупції в Україні не заходила далі, ніж його теорія про Байдена. Його публічної занепокоєності щодо корупції загалом не було до появи питання України", - пише видання, зазначаючи, що Трамп не згадував про корупцію у телефонній розмові з президентом України 25 липня.

Коли ж це питання підняв Зеленський, Трамп навів лише один приклад: Байден.

Малвейні також стверджує, що фінансову допомогу утримали, щоб нібито заохотити Україну співпрацювати в розслідуванні про втручання в американські вибори у 2016 році. Між тим, у Мін'юсті США заявили, що нічого не знали про тиск на Україну заради такого сприяння, пише Washington Post.

Насправді ж ретельне розслідування щодо хакерської атаки на сервер Національного комітету Демократичної партії вже провів спецпрокурор Роберт Мюллер, довівши причетність росіян. У розмові із Зеленським президент США це ігнорує, пише видання.

"Що хоче Трамп - це, здається, якісь нові докази, які можуть змусити сумніватися у причетності Росії. Причиною цьому є не просто бажання виправдати Росію, а спроба очорнити своїх уявних політичних ворогів", - зазначає Washington Post.

Хто такі "три аміго"?

Виконувач обов'язків голови апарату президента США Мік Малвейні

Згідно зі свідченнями заступника помічника державного секретаря США Джорджа Кента, який відповідав за український напрямок, Малвейні наказав йому підкорятися міністру енергетики Ріку Перрі, послу США в Євросоюзі Гордону Сондланду та спецпредставнику в Україні Курту Волкеру.

За словами Кента, його усунули від справ, оскільки "він говорив те, що не віталося", і через те, що американську політику щодо України взяли на себе "троє аміго", як розповів парламентар Джеральд Коннолі, який був присутній, коли Кент давав свідчення.

Зважаючи на нові свідчення, голова комітету з розвідки Палати представників і один з ініціаторів розслідування про імпічмент Адам Шифф зазначив у Twitter: "Ми викрили серйозні докази перевищення повноважень Трампом".

Тим часом, сам президент США продовжує протестувати проти "полювання на відьом", називаючи процес імпічменту неконституційною спробою змінити результати виборів 2016 року, зазначає Times.

Чи втручався міністр енергетики США у справи "Нафтогазу"?

Politico пише про те, що відставка міністра енергетики США Ріка Перрі залишає важливе питання щодо його ролі в українському скандалі - чи співпрацюватиме він з розслідуванням про імпічмент?

Перрі планує залишити посаду до кінця року, як повідомив президент Трамп у четвер, 17 жовтня.

Перрі заявив, що дослухатиметься до рекомендацій міністерства енергетики та Білого дому щодо того, чи відповідати на виклик демократів для надання свідчень. Втім, він може піти на співпрацю, аби врятувати свою репутацію, ще до того, як залишити посаду, розповіли Politico близькі до нього джерела.

Стимулом може стати те, що минулого тижня Трамп заявив, нібито Перрі тиснув на нього і закликав зробити телефонний дзвінок президенту України - саме ця розмова зрештою стала предметом розслідування про імпічмент.

Перрі після цього заявив, що Трамп наказував йому радитися щодо України з Рудольфом Джуліані.

"Українагейт": у США затримали вихідців з СРСР, пов'язаних з Трампом. Що про них відомо?
Окрім спілкування з адвокатом Трампа, конгресменів також цікавить спроба призначити в наглядову раду компанії "Нафтогаз України" представників нафтових та газових компаній Г'юстона - зокрема людину, яка зробила пожертву на його політичну кампанію в Техасі, пише Politico.

Перрі та Джуліані були серед людей Трампа, які намагалися змінити керівництво "Нафтогазу" ще за кілька місяців до його телефонної розмови із Зеленським, повідомляє CNN.

"Спроби вплинути на "Нафтогаз" демонструють характер взаємодії адміністрації Трампа з Україною, коли керівництво державою та дипломатія могли змішуватися з політичними та бізнес-інтересами, що зараз є предметом федерального кримінального розслідування", - зазначає CNN.

Згідно з джерелами CNN, під час подорожі на інавгурацію Зеленського у травні Перрі привіз список із чотирьох кандидатів, щоб замінити поточного представника США у міжнародній наглядовій раді "Нафтогазу".

За два місяці до того, на заміні одного з керівників "Нафтогазу" на більш вигідну їм людину наполягали також Лев Парнас та Ігор Фруман, яких минулого тижня затримали за порушення правил фінансування виборчої кампанії, повідомляє CNN.

Сирія та Україна як доказ "некомпетентності" Трампа

Жодна інші криза не показала недоліки Трампа настільки ж очевидно, як зовнішньополітичні скандали в Україні та Сирії, пише колумніст Девід Френч для Time.

На його думку, некомпетентність Трампа призвела до його "жахливих рішень, які мали негайні та значні наслідки", коли він вивів американські війська з Сирії.

"Катастрофа в Сирії тимчасово виштовхнула Україну із заголовків, але розслідування щодо імпічменту продовжує демонструвати корумпованість Трампа та його невідповідність посаді", пише Френч.

Туреччина почала військову операцію проти курдів у Сирії
Туреччина проти курдів: США "не давали згоди на турецький наступ у Сирії"
Криза з курдами Сирії: чому це важливо для України
Все більше доказів з'являється про те, що Трамп намагався схилити Україну до розслідування щодо Джо Байдена та його сина Гантера.

"Навіть його найбільш аргументоване прохання, - про те, щоб Україна допомогла провести розслідування щодо іноземного втручання у вибори 2016 року, заплямоване його невідповідністю посаді", - пише колумніст.

Він зауважує, що ніколи не було доказів того, що згаданий Трампом у розмові із Зеленським сервер компанії Crowdstrike, який нібито розміщено в Україні, взагалі існував.

"Політика Трампа в Україні та Сирії представляє Трампа "без гальм", - пише Френч, додаючи, що ці ситуації показали ті найгірші риси американського президента, яких побоювалися критики.


Світова економіка потребує значного оновлення

Американський мільярдер з українським походженням заявив, що «капіталізм мертвий»Економічна система накопичення капіталу призвела до «жахливої нерівності»
1595ПЕРЕГЛЯДІВ
16 ЖОВТНЯ 2019, 18:45
Американський мільярдер з українським походженням заявив, що «капіталізм мертвий»
Twitter @Benioff

Капіталізм «мертвий», а найбагатшим людям світу потрібно створювати нову економічну систему. Так вважає співзасновник компанії Salesforce мільярдер Марк Беніофф, який займає 93 місце в списку найбагатших американців за версією Forbes. Про це він написав у колонці для газети The New York Times.

«Капіталізм, я визнаю, був до мене добрий», – зазначив підприємець, чиї статки складають $6,4 млрд. Він написав, що «живе життям, яке перевершує всі найбожевільніші очікування» його прапрадіда, який іммігрував в Сан-Франциско з Києва на початку XIX століття.

«Але, будучи капіталістом, я вірю, що прийшов час голосно сказати те, про що ми всі знаємо. Капіталізм, такий, яким ми його знаємо, мертвий», – написав Беніофф.

В останні роки капіталізм сконцентрувався на прагненні максимально збільшити доходи акціонерів і привів до «жахливої нерівності», заявив він. Беніофф підкреслив, що «26 найбагатших людей світу володіють такими ж статками, що й найбідніші 3,8 млрд людей».

У колонці він звернувся до інших мільярдерів і бізнес-лідерів:

«Я вважаю, що ми більше не можемо ігнорувати відповідальність за те, що люди роблять з нашими продуктами. Так, доходи – це важливо, але важливим є і суспільство».

«Яким може бути новий капіталізм? По-перше, лідери бізнесу повинні прийняти ширше бачення своїх обов'язків», – вказує Беніофф. Йдеться про те, що вони повинні працювати не тільки на користь акціонерів, а й для своїх «співробітників, споживачів, суспільства і планети».

Наступний крок – держава повинна офіційно зобов'язати публічні компанії розкривати інформацію про те, як їх діяльність впливає на згадані вище сторони. Глави корпорацій повинні домагатися рівної оплати праці для чоловіків і жінок, боротися зі зміною клімату і бідністю, підкреслив мільярдер.

Беніофф нагадав, що в серпні керівники понад 180 американських компаній, в числі яких була і Salesforce, підписали спільну «заяву про призначення корпорацій». Його основна ідея в тому, що компанії повинні не тільки задовольняти інтереси своїх інвесторів, але й працювати над створенням «економіки, що служить усім американцям». Документ підписали, зокрема, глава Amazon і найбагатша людина планети Джефф Безос, виконавчий директор найбільшої в світі авіакомпанії American Airlines Даг Паркер і керівник найбільшого банку США JPMorgan Chase Джеймс Даймон.