Депутатом ти можеш і не стати, а от солдатом…

  • 17.11.10, 20:34

Не встигли вщухнути баталії навколо штурму представниками міської організації ВО «Свобода» приміщення Івано-Франківської облдержадміністрації. Де розташовувалася ТВК (нагадаємо: пікетування відбувалося на знак протесту фальсифікації виборів і, зокрема, «вкрадених» у «свободівців» голосів), як прикарпатські депутати-«свободівці» ледь знову не стали центром загальноукраїнського скандалу. Прецедент для нашої держави новий і, можна сказати, унікальний.

Справа в тому, що склад новобраного депутатського корпусу на Прикарпатті, а зокрема в Івано-Франківську, настільки молодий, що декотрі з народних обранців, відповідно до статті 61 Конституції України і свого віку, мали би зараз виконувати свій почесний обов’язок з захисту Батьківщини. Наприклад, 22- річний депутат Іван Маркута доки вчився, мав право на відтер мінування (так звану «відстрочку») від армії, проте по закінченні вузу він її втратив і з початком призовної кампанії «Осінь-2010» мав би з’явитись у військовий комісаріат… Втім, цього він не зробив.

   – Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», а точніше до статті 15 цього закону, кожен громадянин нашої держави віком від 18 до 25 років з моменту проголошення Президентом України початку чергового призову має у десятиденний термін з’явитись  до найближчого військового комісаріату і заявити про себе, – наголошує заступник  військового прокурора Івано-Франківського гарнізону Андрій Величко. – Тобто навіть якщо за якихось обставин не було вручено повістку, то людина все ж таки мусить виконати норму закону і прийти до найближчого комісаріату.

   І кандидати в депутати в цьому не виняток. Однак новообраний депутат міської ради Іван Маркута в інтерв’ю одному з національних телеканалів заявив, що винним себе не почуває, і наголосив, що перше, що він зробить, –  буде писати запит на з’ясування, чому до нього не прийшла повістка. Однак, до цього може не дійти, бо стовідсотковим депутатом він стане лише тоді, коли складе присягу на першій сесії міської ради. І це трапиться за тиждень-два. І лише тоді він отримає право на цілком законну відстрочку від служби на термін своєї каденції (стаття 17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»). А призов триває вже. До речі, за словами представників військової прокуратури, до ухильників від військової служби може бути застосована 335 стаття Кримінального кодексу України. І хоча найбільше, що «світить» за нею – це або громадські роботи, або затримання на кілька місяців, або штраф до двох тисяч гривень, це все ж таки кримінальна стаття. Тобто тавро на все життя. І на Прикарпатті вже є прецеденти, коли молодих людей засуджували саме за цією статтею.

Підполковник Тарас Грень.   

Не словом, а ділом Прикарпаці доводять своє бажання служити Бать

  • 17.11.10, 18:13

Сьогодні з Прикарпаття до лав Збройних Сил України було відправлено останню партію новобранців призовної кампанії «Осінь – 2010». 97 юнаків відправились до своїх частин у військово-повітряних силах, Міністерстві внутрішніх справ та державної спеціальної служби транспорту.

   Загалом під час проведення призову «Осінь-2010»  військові однострої одягнули 760 молодих прикарпатців. В основному хлопців скеровували до сухопутних військ, але 29 з них потрапили служити до військово-морських сил, 186 - до військово-повітряних сил. Служитимуть вони по всій території України.

   Нагадаємо, що з завершенням призовної кампанії «Осінь-2010» закінчується призовний рік.

   - За 2010 рік з Івано-Франківської області до лав Збройних Сил було відправлено близько півтори тисячі призовників, - зазначив Івано-Франківський обласний військовий комісар полковник Ігор Боловицьких. – Таким чином Прикарпаття повністю виконало поставлені завдання з комплектації.

   Традиційно Івано-Франківська область є однією з кращих стосовно проведення призовних кампаній. Адже в своїй більшості молоді прикарпатці вважають обов’язком служити Батьківщині не словами, а ділом.

Наступний призов розпочнеться навесні 2011 року. І відповідно до статті 15 Закону України  «Про військовий обов’язок та військову службу» після проголошення у засобах масової інформації початку призова всі чоловіки віком від 18 до 25 років мусять, не чекаючи повістки, у 10-тиденний термін заявити про себе у найближчий військовий комісаріат.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Навчаються керівники польотів

  • 17.11.10, 18:07

На базі 114-ї бригади тактичної авіації розпочались дводенні інструкторсько-методичні збори з керівниками польотів на аеродромі та полігоні, керівниками ближньої зони, зони посадки, офіцерами командних пунктів, метеослужби та авіадиспетчерами. За час зборів вони отримають нові знання з єдиної методики організації роботи групи керівництва польотами, управління повітряним рухом літаків, вертольотів.

   - Робота всіх цих людей дуже важлива в організації будь-яких польотів військових літаків, - наголосив заступник командира повітряного командування «Захід» з авіації – начальник авіації полковник Олександр Кухаренко. – Від них напряму залежить безпека людей як у повітрі, так і на землі. Саме тому для проведення лекцій та практичних занять ми залучили лише провідних спеціалістів нашого командування.

   Загалом у зборах беруть участь 59 військовослужбовців з усіх авіаційних частин, розташованих на заході України. За підсумками зборів керівництво повітряного командування «Захід» буде приймати рішення про допущення цих осіб до виконання службових завдань.

Підполковник Тарас Грень.

 Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

На питання людей відповідатимуть військові посадовці

  • 10.11.10, 12:46

   Останнім часом в Збройних Силах України накопичилось чимало проблем, які потребують нагального вирішення. Для більш оперативної реакції вищого командування відповідно до наказу Міністра оборони України в центральному друкованому орані Мін оборони «Народна Армія» буде відкрито пряму телефонну лінію. У ближчі час ви зможете поставити свої питання таким посадовцям :

11 листопада - Директору Департаменту кадрової політики МОУ Трифонову Сергію Валерійовичу;

25 листопада -  Директору контрольно-ревізійного департаменту МОУ Ільченку Володимиру Івановичу;

9 грудня – Директору департаменту військової освіти та науки МОУ Науменку Миколі Івановичу.

Ніяких обмежень та цензури з питань не має. Телефонні лінії будуть відкриті в день проведення з 15 години до 16-30. Дзвонити можна за наступними номерами (044) 489-50-02, або (044) 489 – 50 – 04.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Новобранців тут чекають

  • 10.11.10, 11:25

У 197-му авіаційну базу прийшло поповнення

 

   Я вдивляюсь у вічі 25 молодих людей. Усі вони новобранці, які три дні тому прибули до 197-ї авіаційної бази. Більшість з них уперше в житті покинули свої рідні села та містечка на Кіровоградщині та Сумщині. Я намагаюся знайти в їхніх очах розгубленість, втому чи ще щось таке собі сумне – притаманне кожному з нас, коли мусово і на досить тривалий термін покидаєш домівку та звичний ритм життя. Проте… Жодного вияву негативних емоцій. Юнаки усміхнені, радо йдуть на контакт, весело демонструють свої ліжка та тумбочки. І хоча форма на них ще сидить дещо кострубато і нові «берці» ще риплять від нерозтоптаності, знайомлячись, вони гордо кажуть про себе: «Рядовий!».

   До відбору та прийому молодого поповнення авіатори завжди ставились сумлінно і відповідально. Та в цьому році офіцери відділення виховної роботи під керівництвом підполковника Юрія Мухіна пішли значно далі, ніж це вимагають керівні документи. Скажімо, на основі соціологічних досліджень, прогнозів та власного досвіду вони розробили цілий посібник для офіцера, який рушає на обласний збірний пункт відбирати поповнення. В посібнику немає нічого зайвого. Там містяться лише конкретні поради та приклади. Однак враховано все, від найменших дрібниць: наприклад, в якому місці має сидіти офіцер, котрий проводить співбесіду; якою має бути його осанка, положення рук та ніг; наводяться приклади конкретних запитань призовнику, навіть вказано, яким тоном і які питання потрібно ставити.

 – Ідея створити такий посібник була в офіцерів нашого відділу вже давно. Перед початком  цього призову ми зібрались разом, поділились досвідом і створили ось такий собі збірник нашого колективного розуму. Це своєрідна «витяжка» з усього того, що ми набували роками; наші уміння та навички спілкуватись з призовниками та їхніми батьками. Перед скеруванням до обласних збірних пунктів ми провели з офіцерами інструктаж з користування цим посібником. І це дає свої позитивні результати, – зазначає підполковник Юрій Мухін. – Адже таким чином  уже у військкоматі проводиться відбір людей, які відповідають потребам служби в нашій частині. Тому ми в пункті постійної дислокації будемо витрачати набагато менше часу на адаптацію молодого солдата, на визначення його здібностей та скерування до тієї чи іншої військової спеціальності. До речі, і хлопці цього призову теж поки що складають якнайкраще враження.

   Загалом цієї осені в частині очікують на 45 молодих солдатів. Для них уже підготовлено все, щоб неспішно і спокійно ввести їх у стрій та адаптувати до військового життя. Спеціально організовано окремий навчальний підрозділ, який військовослужбовці між собою називають «карантин». По суті, це дуже влучна назва, адже цей підрозділ є, так би мовити, дещо ізольованим від усього солдатського гурту частини. Це окреме приміщення, куди мають вхід лише солдати та офіцери цього підрозділу. Це суворо відстежує черговий частини. Крім цього, підрозділ має змінений розпорядок дня. Тут дещо полегшені фізичні навантаження, менше вправ із стройової підготовки тощо. На обід, сніданок та вечерю молоді солдати ходять на півгодини раніше своїх колег із старших призовів. І хоча їжа у них така ж сама, як і у всіх інших військовослужбовців, кухарі намагаються давати їм більші порції і ніколи не відмовляють у добавці. Багато уваги було приділено забезпеченню новобранців одностроями. Ще за кілька місяців до початку призову начальник речової служби бази капітан Дмитро Вакульський разом з начальником речового складу прапорщиком військової служби за контрактом Василем Ружанським почали їздити на склади всіх рівнів, щоб доставити в частину комплекти одностроїв різного розміру.

  – Ми дуже уважно ставимось до того, щоб підібрати солдату його перший камуфляж та напівчеревики. Які б відповідали його розміру та фігурі, – наголосив капітан Дмитро Вакульський. – Адже від цього великою мірою залежить і ставлення солдата до частини. Бо перше, що трапляється з людиною, коли він прибуває до нас в частину, – це переодягання у військову форму.  А яке може бути враження, якщо б, скажімо, вам дали камуфляж на розмір більший, а «берці» на розмір менші? Також, враховуючи те, що незабаром синоптики обіцяють похолодання, ми повністю забезпечили наших молодих солдатів зимовим теплим одягом.

   Для того, щоб підібрати для всіх форму, на складі організували кілька примірочних кімнат, де поставили прилади для вимірювання росту та розміру ноги. Крім того, в кожній з них висить по два великих дзеркала, де можна побачити себе в повний зріст як спереду, так і ззаду. Також не мало уваги приділяється і здоров’ю новобранців. Усі вони пройшли обстеження у медиків частини. Представник з медичної служби кожного ранку і вечора навідується до «карантину», щоб дізнатися, чи є скарги, та записати на прийом до лікаря, якщо комусь з новобранців це буде потрібно.

   Я запитав враження від перших днів служби у двох новобранців

   – Я приїхав з міста Суми, – розповів рядовий Дмитро Шульга. – Загалом пішов служити за власним бажанням, тому якоїсь різниці в тому, де проходити службу, у мене не було. Однак мені тут дуже сподобалось. І в першому ж листі до мами я написав, щоб вона не турбувалась, що в мене все добре. Що ніхто мене не ображає, що командири у нас дуже досвідчені. Також запросив батьків на свято прийняття військової Присяги.

  – А я в армії відсипаюсь, – чесно зізнався рядовий Роман Берсименко. – Справа в тому, що я з села Ганівка Кіровоградської області. Маю велику господарку, корови та свині. Скажімо, до корови влітку потрібно встати о четвертій годині ранку, а взимку о п’ятій… А тут у нас підйом аж о шостій годині!  

   Мине не так багато часу і всі юнаки призову «Осінь-2010» повернуться додому. Повернуться змужнілими, такими, що набули потрібного життєвого досвіду. І хочеться сподіватись, що про роки, які вони провели в армії, у них залишаться лише найкращі спогади.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр міністерства оборони України.

вот такой стих

  • 07.11.10, 12:52

Не призывайте равнодушных

Не отзовутся все равно.

Глаза и уши им послушны,

Но чувствовать им не дано.

 

Ищите тех, кто Вас услышит,

В толпе узнает, позовет,

С кем тонкой ниточкою свыше

Судьба Вас накрепко совьет.

 

Держитесь тех, кто с Вами споря,

Остался в главном заодно.

Кто разделил и слезы горя,

И бурной радости вино.

 

Доверьтесь тем, кто звону верит

Колоколов, а не монет,

Кто совесть Вашей мерой мерит,

Чье "да" - так да! А "нет" - так нет!

 

Спешите к тем, кто жаждет встречи,

Кто Вас как личный праздник ждет.

С кем раз в году прожитый вечер

Питает душу целый год.

Франківчан провожали на службу

Сьогодні у Івано-Франківську в приміщенні муніципального центру дозвілля урочисто проводжали до війська 107 молодих франківчан.

-         Це хлопці, які досягли 18-ти річного віку і не мають право на відстрочку від служби в армії, - розповів тимчасово виконуючий обов’язки Івано-Франківського міського військового комісара майор Олег Пилипак. – Всі вони пройшли суворий медичний та психологічний відбір і були визнані спеціалістами такими, що придатні до служби в Збройних Силах України.

   Привітати юнаків з цією подією прийшли начальник сектору організаційно-мобілізаціїної роботи Івано-Франківської ОДА підполковник запасу Валерій Іваненко, перший заступник міського голови Зиновій Фітель, освятив дійство отець Михайло.

  Як наголосив начальник відділення комплектування військ майор Сергій Луцюк, до війська потрапляють всього від 15 до 20 відсотків всіх призовників. Це пов’язано з тим, що дуже багато хлопців за різних обставин мають право на відстрочку, є також певний відсоток тих, хто не придатний по здоров’ю, або ж за своїми психічними даними.  Отже у військкоматовців є можливість відібрати для служби лише кращих.

  - Попри розхожу думку, що до армії забирають силоміць, у нас є навіть певний конкурс на службу в Збройних Силах, - наголошує майор Сергій Луцюк. – Крім цього є і конкурс між різними видами та родами військ. От наприклад зараз більшість хлопців хочуть потрапити або в аєромобільні війська, або військово-морських сил.

   Щодо ухильників, або як їх ще називають на народному слензі «косарів», то працівники військкомату не рекомендують їм ховатись. Адже ухилення від проходження військової служби може потягнути як адміністративну так і кримінальну відповідальність. Скажімо в минулому році п’ятеро прикарпаців були засудженні до позбавлення волі та штрафів власне через ухилення від проходження строкової служби. Працівники військкомату звертаються до всіх юнаків, від 18 до 25 років, яким навіть за якихось обставин не були вручені повістки, з’явитись до військових комісаріатів за місцем їх проживання та з’ясувати обставини стосовно військової повинності.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

 

Розпочинається призовна кампанія «Осінь-2010»

1-го жовтня розпочинається призовна кампанія «Осінь – 2010». Перша відправка прикарпатських юнаків до лав Збройних Сил відбудеться 6 жовтня в цей день хлопці поїдуть до Житомира, Феодосії, Харкова. Загалом цього призову військові однострої вдягнуть 760 молодих при карпатців. Служитимуть хлопці в основному у сухопутних військах 315 чоловік, в повітряні сили буде скеровано 188 чоловік, у військово-морські сили 29 чоловік, до Міністерства внутрішніх справ 135 хлопців. Решта проходитимуть службу в інших силових структурах нашої держави. З словами офіцерів Івано-Франківського обласного військового комісаріату попит у Збройних Силах на прикарпаців великий. Адже вони переважно вирізняються серед інших високою культурою, вмінням поважати старших, та сумлінністю та виконавчою дисципліною. Стосовно географічного розподілу, то юнаки служитимуть на території всієї України від Мукачева до Харкова і Одеси. Призивна кампанія « Осінь-2010» триватиме два місяці і завершиться у листопаді.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Військові льотчики повернулись на Прикарпаття

  • 24.09.10, 17:52
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Військові пілоти Івано-Франківської бригади тактичної авіації сьогодні повернулись на свою базу з аеродрому Бельбек, що неподалік Севастополя. За словами заступника командира бригади з льотної підготовки підполковника Сергія Васильєва, семеро пілотів-винищувачів брали участь в одному з етапів комплексу навчань з органами військового управління та військами і силами «Взаємодія-2010». Під час цих навчань наші льотчики здійснили нічні учбово-бойові пуски ракет класу повітря-повітря. Всі пілоти вразили повітряні мішені і отримали оцінку відмінно.

   Такими результатами пілоти ще раз підтвердили те, що 114-та Івано-Франківська бригада тактичної авіації, яка сьогодні святкує свій 70-річний ювілей, є однією з кращих в Повітряних Силах Збройних Сил України. Примітно те, що пілоти здійснили переліт до базового аеродрому на Прикарпатті своїми літаками МІГ-29. Як повідомили посадові особи бригади тактичної авіації, за час перельоту не було зафіксовано жодних нештатних ситуацій. Всі машини і пілоти повернулись додому.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.  

освободителям Западной Украины посвящается

  • 23.09.10, 08:55
Уважаемый народ! В последнее время я часто слышу много лжи о сопротивлении режимам окупации Западной Украины. Поэтому решил созать фотоальбом с аналогичным заглавием. Кому интиресно - смотрите.