Шуміла ліщина - Українська народна пісня


Шуміла ліщина, шумів тихий гай. 
Українська народна пісня
Слова і музика : народні
У відео використано старі фото часів УНР і фото  бандуриста і козака  Василя Ємеця
 
Виконує ? 

Текст пісні 
Шуміла ліщина, шумів тихий гай,
Вродливу дівчину козак покохав.

Дівчино, дівчино, ти будеш моя,  
Ти будеш сіяти як в небі зоря.

 Як хочеш козаче моєї краси,
Ти мамине серце , мені принеси.

Три дні і три ночі, козак нудьгував 
Четвертої ночі, він серце виймав.

 Як вийняв він серце, упав та й лежить,
Питає матінку, чи дуже болить.

"Вставай мій синочку, вставай не лежи,
Ти мамине серце дівчині неси"

Прийшов до дівчини, низенько вклонивсь,
Чого ти хотіла, того я добивсь.

Козаче, козаче, що ти наробив,
Я пожартувала, ти матір убив.

Козаче, козаче, в нас мами одні,
Вони кормили, своїми грудьми.

Іди ти козаче, іди на ліси,
Шукай собі милу, для свої краси.

Янчик Янчик біле личко

 
Янчик Янчик біле личко  - Українська народна пісня

Слова пісні - Янчик 
Виконує гурт Барви 

Янчик, Янчик, біле личко,
Підем разом до потічка.
До потічка синього,     
Дам ти личка рум'яного.

Янчик, Янчик, закоханчик,
Що ти зробив нашій Янці?
Вона мамі повідала,     
Що ся дуже змучила.
     
Знаю, знаю, милий ти мій,
Що другую ти полюбив,
Що другую ти покохав,   
А мене ти змарнував. 
   
Яню, Яню, біла ружа,
Нащо тобі було мужа?
Ані мужа, ні фраєра,    
Було ходить по легінях. 

Чорна гора - Українська пісня


Українська пісня 
Слова - музика; Василь Гонтарський ( Вася Клаб)  
Виконавець: уточнюється 
 

Чорне море, Чорне море, гей!
Гарне море, гарне море, гей, гей!
Чорне море, гарне море, а все єдно Чорна Гора,
Неня моя Чорна Гора, гей, гей, гей!

Ніхто не зна, ніхто не зна, гей, гей!
Де сховався месяц не зна, гей, гей!
Гей, стріляй моя рушниця, щоб почула моя киця,
Неня моя Чорна Гора, гей, гей, гей!
Гей, стріляй моя рушниця, щоб почула молодиця,
Неня моя Чорна Гора, гей, гей, гей!

Чекай куме, чекай куме, гей, гей!
Курнєм куме, курнєм куме, гей, гей!
Тіто-мріто, марґаріто, ми із кумом два бандіта,
Знає неня Чорна Гора, гей, гей, гей!
Тіто-мріто, марґаріто, ми із кумом два бандіта,
Знає неня Чорна Гора, гей, гей, гей!

Чуєш Іване, мій сине, гей, гей!
З полонини пісня лине, гей, гей!
Я ніколи і нікому не віддам рідного дому,
Знає неня Чорна Гора, гей, гей, гей!
Я нікому і ніколи не віддам ці гори-доли
Знає неня Чорна Гора!..

Йде січове військо - Українська стрілецька пісня



Українська стрілецька пісня 
Виконує: Не журись!

Слова:Члени Пресової Кватири УСС
Музика: Михайло Гайворонський

 

Текст пісні -  Йде січове військо
 
Йде січове військо
Та співає стиха:
– Як поборем вороженьків –
Не буде в нас лиха.

Йде січове військо
В боротьбу кріваву:
– Як поборем вороженьків –
Добудемо славу!

Йде січове військо,
Пісня степом лине:
– Як поборем вороженьків –
Слава не загине.

Відео протитанковий ракетний комплекс Javelin

ПТРК - Джавелін.  Протитанковий ракетний комплекс Джавелін. Javelin прийнятий на озброєння армії США в 1996 році. Успішно використовувався в Іраку. Постачається на експорт у деякі країни світу. Відео 

Як кинути курити

Як кинути палити  

Як людині позбутися шкідливої звички і самостійно кинути курити цигарки ? 

Існують люди які кинули палити шляхом читання книг про шкідливість куріння. Існують люди які кинули палити після того як переглянули фільм про шкідливість куріння, або після того як поспілкувалися з психологом. 

Людина здатна відмовитися від шкідливої залежності. Причина полягає в тому, що ми здатні змінювати самі себе, наші мізки здатні перезапуститися і працювати по іншому. Щось подібне відбувається з комп'ютером, коли програмна система отримує оновлення, то вона практично залишається такою як була, але вона працює по іншому. Людина теж може отримати оновлення своєї програмної системи, для цього її потрібно отримати потрібну інформацію.

Як кинуть курить ? Наприклад, щоб кинути палити, потрібно кожен день переглядати фільми про шкідливість паління. Читати літературу, про шкідливість куріння і тоді наступить момент, коли людина не зможе сама курити цигарки, наступить перезапуск мізків і вона курити не буде. Кожна людина це особистість, перезапуск мізків у кожної людини відбувається по різному, тому очікувати чуда відразу, непотрібно.  Хтось може перезапустити свої мізки за декілька днів, а комусь потрібні місяці, комусь потрібні роки на перезапуск і оновлення мізків.  

Самий простий спосіб перезапустити мізки, це написати на папері всі біди, проблеми хвороби,  які несе куріння і цей написаний текст читати кожного вечора перед сном, згодом наступить момент коли мізки дадуть команду не курити, вони перезапустяться. 

Хтось міняє своє життя заради здоров'я. Хтось міняє своє життя заради Всевишнього  Бога, хтось міняє заради чогось іншого, це все відбувається завдяки отриманій інформації і завдяки перезапуску мізків. 

Примітка; Нічого дивного в цих змінах людини немає,  такі зміни в людині робить будь яка інформація, все залежить від інформації і знань самої людини. Якщо ви хочете кинути курити, то для цього потрібно кожен день отримувати потрібну інформацію яка засуджує куріння і наступить момент коли ви курити не зможете.  

Карпатська Русь історія

Після довголітньої війни Наддніпрянської Української Народної Республіки, проти більшовицької Росії, та довготривалої боротьби Західної Української Народної Республіки, проти румунських, польських та чехословацьких інтервентів. Український народ зрозумів, що тільки спільним зусиллям можна здолати окупантів і 22 січня 1919 року у місті Києві на Софійському майдані, було проголошено Акт Злуки.

Дві незалежні держави, цим універсалом на весь світ оголосили, про створення єдиної незалежної «Української Народної Республіки». Та не судилося у ті роки збутися мрії народу України, збудувати свою державу. Під тиском московських більшовицьких військ Українська Народна Республіка не встояла і була розділена між чотирма країнами, Польщею, Чехословаччиною, Румунією і Росією.

За Сен-Жерменським договором, який був підписаний 10 вересня 1919 року, та Тріанонським мирним договором, який підписали країни Антанти 4 червня 1920 року, Словаччина та Закарпатська Україна після ліквідації Австро - Угороської Імперії повинні були входити в склад Чехії. Закарпатська Україна від міста Ужгорода до міста Рахова за цими угодами переходило у склад Чехословаччини і отримувало там автономію під назвою Карпатська Русь.

На жаль, обіцянки автономії залишились лиш на папері і не були виконанні. На протязі всієї окупації чехами Карпатської Русі, русини боролись за свій суверенітет і вимагали автономію.

29 травня 1938 року Русинська Народна Рада в столиці Карпатської Русі у місті Ужгороді, поставила вимогу до уряду Чехословаччини, про впровадження статусу автономії краю, посилаючись на положення Сен-Жерменського договору. У цьому 1938 році, територіальні претензії Чехословаччині висунула Німеччина, яка вимагала повернути Судети. Польща і Королівство Угорщина також висунула чехам територіальні претензії.

Знаходячись в складному політичному становищі і балансуючи між війною і миром, чехословацький уряд погодитися надати Підкарпатській Русі статус автономної республіки. Празький парламент ухвалив конституційний закон про автономію Карпатської Русі, внаслідок чого Чехословаччина перетворилася на федеративну державу, чехів, словаків і карпатських русинів.

11 жовтня 1938 року Підкарпатська Русь отримала автономію у складі Чехословацької республіки, а вже 26 жовтня 1938 року уряд Підкарпатської Русі очолив Августин Волошин, після чого автономія була перейменована у Карпатську Україну.

2 листопада 1938 року Королівство Угорщина під патронатом Німеччини та Італії виграло арбітраж у Відні. За рішенням Віденського арбітражу Чехословаччина повинна була звільнити землі на яких проживали угорці. За цим рішенням Карпатська Україна втратила частину своїх земель разом зі столицею Карпатської України містом Ужгород. Місто Ужгород опинилися в Угорщині і уряд автономної республіки був змушений шукати нову столицю, цією столицею стало місто Хуст.

Відчуваючи загрозу військового вторгнення, 9 листопада 1938 року в Карпатській Україні була створена народна самооборона. Організація під назвою Карпатська Січ у випадку агресії повинна була захистити край від ворогів, але на жаль ця військова організація не була спроможною якісно протидіяти регулярним військам.

6 березня 1939 року Гітлер вирішив остаточно ліквідувати Чехословацьку республіку, окупувавши Богемію і Моравію , та давши дозвіл, на окупацію Королівством Угорщина Карпатської України.

В ніч з 13 на 14 березня 1939 року, угорські війська за підтримкою Третього Рейху розпочала війну проти Карпатської України. Прем'єр Міністр Августин Волошин віддав наказ видати всю резервну зброю Карпатській Січі і боронити країну. З перших же годин угорського вторгнення частини Карпатської Січі вели кровопролитні бої з переважаючими силами ворога по лінії Ужгород-Мукачеве-Берегово-Севлюш.

15 березня 1939 року Сойм республіки проголосив повну державну самостійність Карпатської України. Державним прапором та гімном республіки були визнані синьо-жовтий стяг і український національний гімн «Ще не вмерла України..». Герб червоний ведмідь на лівому срібному півполі й чотири сині та три золоті смуги у правому півполі та тризуб з хрестом на середньому зубі. Президентом Карпатської України було обрано Августина Волошина, який призначив прем'єр-міністром нового уряду суверенної держави Юліана Ревая.

На жаль, не судилося молодій республіці збутися, шансів виграти в цьому зіткненні не було, але як сказав Михайло Колодзінський, один з трьох членів Генерального штабу Карпатської Січі : «Коли вже немає розумного виходу з тяжкого становища, то треба вміти вмерти по геройськи, щоб така смерть була джерелом сили для молодих поколінь».


Турецький ударний безпілотник Bayraktar TB2


Турецький ударний безпілотник Bayraktar TB2 в Україні. Український Байрактар ТБ 2 характеристика. Перше застосування в бою на Донбасі біля Гранітного

Три тисячі років йде наша війна - Українська пісня

Текст пісні Три тисячі років йде наша війна. Смерть першими ліпших ховає. Хто вижив в бою, тих чекає тюрма -- Вже більше невинних немає. Приспів: Ми впали в бою, ми були молоді. Моліться за нас, ще живі вороги. Ми зброю свою заповіли тобі -- Ти вражою кров'ю її окропи. На сорок день вип'єм, освятим ножі, Освятим напалм, хай ясніше горить. Хай спалить міста, міністерства, суди -- Ще тисячі років тривати війні. Приспів: Ми впали в бою, ми були молоді. Моліться за нас, ще живі вороги. Ми зброю свою заповіли тобі -- Ти вражою кров'ю її окропи.

Пісня про Олексу Добуша - Гаєм гаєм зелененьким

Олекса Довбуш народився  в селі Печеніжин у 1700 року, народний герой, керівник народних повстанців - опришків у 1738—1745 роках. Постання опришків  відбувалось в  Галичині і оспіване в багатьох піснях і легендах.

 Очолюваний Довбушом загін мав чисельність від 30 до 50 чоловік. Загін займався набігами на поміщиків  і в них відбирав майно і роздавали бідним, тому цей рух був підтриманий місцевим селянством.

Загін Довбуша діяв вісім років - аж до його смерті. Про силу його загону свідчить один промовистий факт: головнокомандувач усієї Польщі Йосиф Потоцький вирушив сам на Гуцульщину на чолі двох із половиною тисяч вояків на придушення повстанського руху. Горами постійно нишпорив загін полковника Пшелуського зі 150 вояками, який роками вистежував Довбуша. Співвідношення військових сил було один до сотні.  Не дивлячись  на таку силу  Довбушу  удавалось уникати прямих сутичок з військами  і з’являвся у найнесподіваніших місцях не тільки Івано Франківщини, Буковині, Закарпатті чи Львівщині, а й навіть Тернопільщині.

Загинув Олекса Довбуш від рук чоловіка своєї коханки.  Олексу Довбуша  24 серпня 1745 року застрелив  Штефан в селі Космачі.  За іншою версією Штефан застрелив  Довбуша коли той  у ночі намагався зайти в його хату.

Пісня «Ой під гаєм зелененьким»  була записана  в 1908 р. від Івана Синютовича з села Зелена, Надвірнянського району, Івано-Франківської області. Надруковано було пісню в етнографічному збірнику «Народні оповідання про опришків».   Збірник  було видано Науковим товариством  імені Шевченка», т. XXVI, Львів, 1910 році, стор. 44—45.