Кубанська Народна Республіка


Кубанська Народна Республіка, — козацьке державне утворення на Кубані[2]. Проіснувала 1 рік і 9 місяців.

За першою конституцією КНР був проголошений її склад з Кубанської областіЧорноморщини(Чорноморської губернії), Ставропільщини(Ставропільської губернії), Терщини (Терської області). Велися перемовини з Гірською республікою.

20 січня 1918 року Законодавча Рада Самостійної Кубанської Народної Республіки ухвалила резолюцію про прилучення Кубані на федеративних засадах до Української Народної Республіки, але через агресію Радянської Росії це об'єднання не відбулося.

4 грудня 1918 року на надзвичайній сесії Крайової ради було прийнято другу Конституцію, якою назву Кубанська Народна Республіка було змінено на Кубанський Край.

17 березня 1920 Кубанська Республіка була знищена більшовиками.



Українство. Зелений клин.


За даними перепису 1926 в Зеленому Клині мешкало 303 тисячі українців (із 315 тис. усіх українців Далекого Сходу), або 24,5 % усього далекосхідного населення. У період існуванняСРСР українське населення регіону зазнало масових депортацій і зросійщення[5].

У 19171922 роках в межах Зеленого Клину існувала Українська Далекосхідна Республіка.

На Третьому Далекосхідному з’їзді в квітні 1918 року було затверджено  структуру, яка складалася з українських органів національного самоврядування Зеленого Клину. Первісною ланкою були міські і сільські місцеві громади, другою – окружні ради, їх було створено десять. Вони діяли в межах повіту або цілої області і надсилали своїх представників до Далекосхідної Української крайової Ради, яка згідно з цією конституцією мала бути найвищим представницьким органом українського населення. Фактично, відбулося за цей період три сесії цієї Ради: перша – в листопаді 1918 року, друга – в травні 1919 року і третя – в листопаді 1920 року. Склад її був невеликий, кожна окружна рада делегувала двох-трьох представників. Але не всі представники окружних рад могли з’їхатися на її сесії в зв’язку зі складними обставинами громадянської війни. І тому в українській пресі зазначалося, що, на жаль, не всі ради змогли надіслати представників на ту чи іншу сесію.


У травні 1919 року було затверджено проект конституції українства – національно-культурної автономії українців на Далекому Сході. 





Припливли...




Ми часто чуємо вислів  "Припливли". Дана ідіома походить від назви картини художника Іллі Рєпіна (по іншій версії Левка Соловйова) "Припливли". Ось ця картина.
 Таки Соловйов Лев Григорович (1839-1919):
 джерело:  https://fishki.net/1810159-kartina-repina-priplyli.html
 

Мемуари олігарха...


Цікаво, скільки таких "мемуарів" прочитав НАЗК ?

Згадаймо, як це було...


Переможниця Євробачення -- Джамала !

Все буде добре!


Все буде добре,
вона перевіряла !