Профіль

ivanivna

ivanivna

Україна, Івано-Франківськ

Рейтинг в розділі:

Сироварня в Закарпатті


Закарпаття-унікальний регіон України, де переплелися багато культур, і на все це краще подивитися самому. Люди в цьому регіоні дуже заповзятливі, багато і якісно працюють. У всьому списку цікавих місць Закарпаття варто згадати сироварню в селі Нижнє Селище. Колись у Петра Пригара була мрія побудувати приватний завод і запустити виробництво твердих сирів. Для здійснення своїх планів Петро пройшов курс у кращих сироварів Швейцарії. Тепер його сир знають далеко за межами України. Детальніше тут

Екстремальний туризм в Україні


Екстремальний туризм в Україні з року в рік все більше приваблює бажаючих випробувати на собі всі види екстремального туризму .
     Справжніх цінителів підвищеного адреналіну вабить спелестологія. У самому широкому сенсі це наука про штучні та природні підземні споруди. Детальніше тут

Будинок з химерами


Найнезвичніша будівля в Києві-  будинок з химерами розташований у центрі міста неподалік від Палацу президента.  Будували його на початку 20 століття на місці осушеного Козиного болота , а ділянка під будинком була геть непридатна для будівництва. Рішенням архітектора Владислава Городецького було збудувати там помешкання для своєї родини.


Будівля епохи модерну стала однією з головних архітектурних пам'яток Києва. За однією з версій, ідея будівництва знайшла несподіване підкріплення завдяки суперечці. В 1902 році зустрілися три архітектори Олександр Кобелєв, Володимир Леонтович та Владислав Городецький і посперечались про непридатність цієї ділянки для споруди. Детальнiше тут

Маршрут: піша екскурсія столицею західної України Львовом


Історія Львова почалася з того, що на одному з пагорбів, який височів серед боліт, близько 1360 року за наказом короля Казимира ІІІ було закладено Високий Замок – важливу частину міських укріплень, який поклав початок розвитку міста.
Неподалік Високого Замку розташована скарбниця народної культури – Музей народної архітектури та побуту Шевченківський Гай. У музеї просто неба експонуються хати, церкви та споруди різних часів населення західних регіонів України: галичан, бойків, лемків, гуцулів, а також функціонують різні виставки. Музей досить компактний і затишний, особливо порівнюючи з ідентичним київським музеєм у Пироговому.


В центрі краще починати оглядати Львів зі Східної оборонної стіни, де височіє Глинянська вежа колишнього Бернардинського костьолу і монастиря 15-17 століття, а нетлінну історію про годинник, що врятував місто від навали ворогів, можна почути непомітно приєднавшись до туристичної групи.
Надалі Львовом можна просто ходити, як Меккою... Детальніше тут

А у нас новий дизайн!


"Готуй лижі влітку, а ласти взимку." А у форматі "RestGeo," сезон відпочинку цілий рік. Ви самі обираєте як відпочити, куди поїхати, який вид туризму обрати. Вітаємо Вас на сторінці туристичного порталу RestGeo. Наш ресурс був створений,для того щоб допомогти Вам дізнатися все про різні види відпочинку і туризму по Україні. З нами, здійснення відпочинку Вашої мрії - стане простим і легким. Що б не було у Вас на думці, будь це активний відпочинок, бізнес туризм, зелений туризм або екстремальний відпочинок, ми підкажемо, як обрати і де відпочити. Команда фахівців у сфері туристично-розважальної індустрії гарантує наявність повної та актуальної інформації щодо турів, екскурсійних поїздок, місць де переночувати, історичних і культурних пам'яток України. У нас Ви знайдете різні пропозиції, якщо Вас цікавить відпочинок з дітьми, сімейний відпочинок, то Ви можете відкинути непотрібну інформацію завдяки сучасним пошуковим системам, з якими ми працюємо. Сьогодні відпочинок на Україну, це чудово проведений час в гармонії з природою і самим собою. На жаль, іноземні туристи з побоюванням ставляться до туризму по країнах СНД, і наш портал був створений саме з метою - розвіяти будь-які сумніви з цього приводу. Через наш ресурс Вам легше буде знайти і зв'язатися з туристичними агентствами, або ж, Ви можете самі забронювати квитки і готель і самостійно все спланувати.  Детальніше тут


Культурна спадщина України


На сайті Міністерства культури України з’явилася новина, яка втішить поціновувачів вітчизняного мистецтва. Відповідним наказом установа започаткувала Перелік об’єктів нематеріальної культурної спадщини України, внесла до нього першу частину культурних досягнень українського на роду, а також затвердила зразок облікової картки для ведення Переліку.

Відтепер Перелік об’єктів нематеріальної культурної спадщини України буде поступово доповнюватися, а вести його буде Департамент культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України.



Першими об’єктами нематеріальної культурної спадщини, що увійшли до державного переліку, стали:

1) Козацькі звичаї, традиції, ігри, танці, трюки та вправи: майстерне володіння батогом, шаблею, списом, луком та стрілами, прийоми вольтижування (акробатичні вправи верхи на коні, що рухається), які застосовували українські козаки-воїни у XV-XVIII століттях (географічний ареал історичного та сучасного побутування – місто Запоріжжя, острів Хортиця; носій – кінний театр «Запорозькі козаки»);.... Детальніше тут

Хто такий Санта Клаус?



Мало хто знає, але добрий різдвяний дід, який живе в Лапландії, насправді є досить сумнівним персонажем в міфології. Одна з його історичних назв - Йоулупуккі, що в перекладі з мови суомі означає "різдвяний козел".

Взагалі, образ добродушного, рожевощокого старигана в червоному кафтані з'явився порівняно недавно. Ще в XIX столітті його зображували злобною істотою в цапиній шкурі з рогами, яка приходить в будинок виключно для того, щоб вимагати випивки з господарів і налякати дітей. Неслухняних дітлахів він живцем варив в горшку, а благородних оленів використовував в якості основного провіанту на зиму.

Спочатку язичницький звичай поступово "християнізувався". Прообразом Санта-Клауса є для загальних християнських традицій - святий Миколай Мирлікійський (Санта - «святий», Клаус - «Микола»), відомий по житті своєю благодійністю (допомогою бідним людям у вигляді таємних подарунків). Спочатку саме від його імені дарувалися в Європі подарунки дітям в день шанування святого за церковним календарем - 6 грудня. Однак у період Реформації, що виступала проти шанування святих, в Німеччині і суміжних країнах Святий Миколай був замінений в якості персонажа, що вручає подарунки за немовля- Христа, а день вручення подарунків був перенесений з 6 грудня на період різдвяних ярмарків, тобто на 24 грудня. У період Контрреформації в Європі персонаж Святого Миколая знову став дарувати дітям подарунки, однак це стало відбуватися в кінці грудня на Різдво.

Тому образ Йоулупуккі (фін. Joulupukki) став гуманнішим і з недавнього часу зовсім перетворився на рекламного персонажа "Кока-Коли" в червоно-білому кафтані. Рогатого лиходія з Лапландії назавжди змінив "охокаючий" старий з мішком подарунків.
Зараз Йоулупуккі виглядає як звичний всім Санта-Клаус з білою бородою, в червоній шубі і шапці, хоч і зберігає деякі національні особливості. Але ще в XIX столітті його зображували іноді навіть з маленькими ріжками.
Судячи зі збережених ілюстрацій, древній прототип Санти був куди колоритнішим і діти його точно слухалися.

За східним календарем настає рік Чорної водяної змії


Чоловіки не розгубилися і почали жартувати, мовляв, наступний рік присвячений усім жінкам. Втім, жінкам не варто ображатися на такі жарти, адже змія символізує жіноче начало, вічність і мудрість.
Змія — дуже давній і складний символ, який є майже у всіх культурах світу. У різних народів та у різних релігіях змію сприймають по-різному. У багатьох змія — символ первинних сил природи, зокрема грому та блискавки, також вона часто асоціюється з водою, плодючістю землі та вагітністю жінки. Змія, згорнута в кільце, або та, що пожирає свій хвіст, є символом вічності та циклічності розвитку світу. В той же час у деяких давніх народів змія була втіленням зла та хаосу. Детальніше тут

Про логотип міста Львова


Логотип складається з зображення стилізованих різнокольорових зображень дзвіниць центральних храмів міста та вежі міської ратуші (зліва — направо): 
- Дзвіниця Вірменського собору (зеленого кольору): символізує вірменську діаспору Львова, Вірменську апостольську церкву; в архітектурному плані — східний ренесанс ( 15- 16 століття) 
- Вежа Корнякта — дзвіниця Успенської церкви (червоного кольору): символізує український Львів, православну церкву; в архітектурному плані — східний ренесанс ( 15- 16 століття)  ... Детальніше тут

Де купити прикарпатські сувеніри


Подорожуючи Україною кожен турист везе додому на згадку якийсь сувенір. В туристичному Прикарпаті найбільші базари з етнічними сувенірами розташовані в Косові, Яремче, Кутах, Коломиї та Верховині. Саме тут можна придбати український автентичний сувенір з перших рук-тобто напряму від виробника. Тепер про кожне місто розкажемо трохи детальніше.