Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Так усі вважають

  • 13.09.13, 19:35
Янукович та європейські цінності - непоєднувані, як дві несумісні групи крові, - Тимошенко
"Для "європеїзації" України у 2015-му потрібно міняти первісного вождя"
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко висловила сумніви щодо щирості європейських намірів Президнента Віктора Януковича.
Юлія Тимошенко, Віктор Янукович. Фото: AFPЮлія Тимошенко, Віктор Янукович. Фото: AFP


"Учора в Україні був День Політичного Бабака. Увесь політикум України в останні тижні чекав цього Дня, щоб зрозуміти: витягне Віктор Федорович свого непокірного депутата Ігоря Маркова із Верховної Ради чи ні", - зазначає вона.Про це вона написала у відкритому листі до Віктора Януковича.

"Учора стало зрозумілим: Віктор Федорович Ігоря Маркова із парламенту витягнув. Грубо та вкрай антиконституційно. Тепер є можливість зробити цілий ряд прогнозів", - уточнює вона.

Тимошенко пише, що "такі самі непоєднувальні речі, як дві несумісні між собою групи крові".

"Усі так звані європейські закони, які зараз з таким напруженням приймаються, на жаль, нічого не змінять у житті українців та будуть носити виключно фасадний характер. Нічого в Україні відносно європейських цінностей не зміниться і після підписання Угоди про асоціацію, бо Віктор Федорович буде продовжувати будувати первіснообщинний лад, не зважаючи на угоду", - зазначає вона.

"Якщо ми хочемо приживити в Україні європейські цінності, а не просто підписати ритуальні документи, в 2015 році треба міняти первісного вождя", - вважає екс-прем'єр.

Тимошенко також пише, що "парламенту в Україні вже не було до 12 вересня, тепер його не буде ще більше".

Вона вважає, що "членам політичної команди Партії регіонів 12 вересня прищепили смертельний вірус страху".

"Тепер усі вони будуть боятися свого лідера більше, ніж опозицію, і, як наслідок, не будуть з повною віддачею працювати на перемогу Януковича в 2015 році ні на Сході, ні на Заході. З цього моменту кожен з них почне таємно шукати собі місце в інших політичних групах", - заявила Тимошенко.

Екс-прем'єр вважає, що "Марков зробить життя Партії регіонів чесним, прозорим та зрозумілим для суспільства".

"Тепер уся їх тіньова корупція та політична ницість більше не будуть таємницею для України та світу. У правлячій партії з моменту наруги над своїм соратником розпочнуться достатньо інтенсивні процеси розпаду. Ігор Марков- це початок кінця партії Януковича", - пише Тимошенко.

Вона вважає, що "12 вересня на Сході та Півдні України народився новий молодий, енергійний, харизматичний, ідеологічний лідер проросійськи налаштованих громадян України, який гарантовано буде балотуватися в президенти, а це вже початок кінця самого Януковича".

Вищий адміністративний суд 12 вересня зобов'язав Центральну виборчу комісію скасувати реєстрацію Маркова як депутата Верховної Ради. Суд визнав доведеним факт фальсифікації результатів голосування на парламентських виборах на окрузі №133 в Одесі.

Адвокати Маркова планують оскаржити в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) рішення Вищого адмінсуду про позбавлення мандата депутата.

Марков вважає, що його депутатські повноваження можуть бути відновлені шляхом оскарження в ЄСПЛ.

За матеріалами: Українська правда


В Россию? Нам туда не нужно…

  • 12.09.13, 20:38
vrus vevr
 

Интервью советника Путина впечатлило своим цинизмом и еще раз подтвердило: Украине только в Европу. Почему? Ответ очевиден – так будет выгодно народу. Не олигархам, не чиновникам, а – народу.


Глазьев в своем интервью постоянно давал понять одну, но очень жуткую вещь: сегодня в Украине выпускают только некачественные и очень низкосортные товары и продукты, которые не смогут конкурировать с европейскими. Зато их можно, ничего не меняя в качестве, пропихивать под эгидой Таможенного союза. И сразу вспомнился хит, нынче гуляющий интернетом: «Купи говно», в котором российский певец рассказывает, насколько мерзкое качество российского товара, но раз ты россиянин и патриот, ты обязан его купить и – поддержать страну.

В Украине ситуация – не лучше. За последние десятилетия качество продуктов питания ухудшилось в несколько раз, а товары, что выпускают украинские производители, также очень далеки от совершенства. И, естественно, с точки зрения конкуренции, всякие донецкие очень боятся появления на украинском рынке европейских товаров по европейским ценам (а это иногда в полтора ниже, чем нынче продают отечественный продукт), поскольку распространенное в последнее время правило: уничтожь конкурентов и выпускай самый низкосортный продукт, а мы всех обяжем его покупать, уже работать не будет.

Когда в средине 90 годов прошлого века челноки спасли украинскую экономику, начав завозить в Украину иностранные товары, помнится, как быстро отреагировал украинский производитель на появление конкурента. Как только появились польские сосиски (особенно в баночках с копченной корочкой) и шинка, и колбасы, сразу же через несколько месяцев появился аналогичный КАЧЕСТВЕННЫЙ украинский товар. И цена у него была ниже, чем у польского. А покупатель имел право выбора. Когда же вчерашние нищие дорвались до власти и осознали, что можно делать деньги из воздуха, только подымая пошлины на таможне, а также получили первый капитал, украв его из бюджета, и практически дармовые газ и нефть из России для своих предприятий (на народе это как не отображалось, так никогда и не будет отображаться), они быстро перекрыли кислород европейским товарам в Украину.

Сегодня мы имеем невеселую картинку. Все высокопоставленные чиновники, олигархи и политики едят продукты европейского качества, ездят на авто, сделанных в Европе, и одеваются в одежду, выпущенную также в Европейском союзе. При этом большинство олигархов и чиновников, провозя эти товары для себя через украинскую таможню, используют льготы, тогда как украинцы обязаны покупать те же иномарки по заоблачным ценам. А деньги от уплаченных сборов и налогов идут в эфемерный бюджет, который тут же разворовывается ушлыми ребятами из донецкого региона. Стоимость же украинской «консервной банки» на колесах равна стоимости средней иномарки (а некоторые из них в Европе и дешевле, как, например, новая Dacia без комплектации, стоимость которой в Германии исчисляется от 6990 евро). Так это - при условии, что качество немецкой машины на десять порядков выше отечественной. А цена украинского металлолома чуть меньше десяти тысяч долларов. Так зачем покупать украинские машины? Только потому, что их сделали в Украине? Так начинайте делать качественно, и тогда не нужно будет бояться конкуренции.

Но Глазьев прав в одном: Европе украинский ширпотреб и «консервные банки» на колесах – не нужны. Зато их можно пропихивать через Таможенный союз. А то, что этот товар никому не нужен, и что качество у него хуже, чем у европейского аналога, а цена – выше, так это мелочи. Ну а граждане, что могут стать заложниками таможенного союза, будут вынуждены эту дрянь покупать. Им просто не предоставят выбора. Идти же в Европу, означает менять мышление, производство, внедрять качество и снижать цены. Зачем подобное украинским олигархам, это же – морока и головная боль?

Вот только украинцам лучше смотреть на развитую Европу, чем Россию в валенках. Все же, когда кто-то хочет подчеркнуть качество и изысканность своего продукта, он (в рекламе) делает акцент на европейских, а не на российских стандартах, а значит – европейское лучше.

Так что Глазьев может не убеждать украинцев в том, что для них выгоден Таможенный союз, потому что украинцы достойны лучшего. И это выражается не только в качестве товаров и услуг, но и правах человека. Для Украины последнее сегодня наиболее актуально.

Лина ТЫХА,
«К и з»



Англійці коментують гру власної збірної проти українців

  • 12.09.13, 20:01
ЗМІ: хто врятував збірну Англії?


Україна-Англія

Матч Україна-Англія, який відбувся у вівторок у Києві, закінчився з рахунком 0:0

Хто врятував збірну Англії, які висновки англійцям слід зробити після матчу з Україною та яке чудо врятує збірну Польщі - британська та польська преса 11 вересня.

Тренер збірної Англії є або геніальним майстром футбольної тактики, або йому просто час від часу щастить, пише британська Guardianпро матч Україна-Англія. Після нічиєї Англія покращила свої шанси на участь у чемпіонаті світу наступного року, пише видання.


Здавалося, що участь у чемпіонаті світу не повинна стати для англійців надважким завданням. Однак невдачі команди спочатку спричинили розмови про кваліфікацію її тренера, а згодом і про брак майстерності футболістів. У цьому матчі збірна Англії могла реабілітуватися за попередні невдачі, його треба було виграти, або хоча б з гідністю не програти, пише газета."Це була вже знайома нам серія недоліків. Така наша Англія - стоїчна, несхитна команда, яка постійно втрачає м'яч. Тепер до цього додалася імпотенція в атаці, про яку свідчить єдиний за всю гру удар по воротах українців Стівена Джерарда на третій хвилині матчу", - пише газета.

"Однак Англію від збірної України врятувала сама збірна України, якій забракло наполегливості та вміння, щоб перевести своє домінування на полі у щось більше, ніж кілька гострих моментів біля воріт англійців. Україна не змогла зробити того, що минулого року на цьому стадіоні зробили італійці. Під час гри з ними англійці, здавалося, говорили якимось старомодним спортивним діалектом. Натомість українці спромоглися лише на більш-менш чіткий контроль м'яча та створили певну гостроту біля воріт суперника", - пише Guardian.

Англії потрібен Руні

Британська Independent пропонує своїм читачам висновки, які збірна Англії повинна зробити після гри з українцями.

Між іншим, газета пише, що помилка воротаря англійців Джо Гарта могла дуже дорого коштувати його команді вже на перших хвилинах гри.

"Гарт повинен позбутися своєї легковажності. Добре, що у нього буде місяць часу, щоб покращити форму перед останніми матчами в групі з Чорногорією та Польщею. Усе могло бути набагато гірше. На першій хвилині матчу він запізно вийшов із воріт і завалив нападника Романа Зозулю. Мав бути пенальті, але арбітр пошкодував Англію", - пише газета.

"Незалежно від того, пройде збірна України на Чемпіонат світу чи ні, Євген Коноплянка має всі шанси стати одним із найкращих вінгерів наступного десятиліття"

Independent

Іншим уроком, хоча і очікуваним, стали флангові проходи Коноплянки. "Такого вінгера як Коноплянка хотіла би мати будь-яка команда. Незалежно від того, пройде збірна України на Чемпіонат світу чи ні, Євген Коноплянка має всі шанси стати одним із найкращих вінгерів наступного десятиліття. У цій грі він геть замордував Кайла Вокера. Його би радо взяла до себе будь-яка команда Прем'єр Ліги, але очевидно, що охочих придбати Коноплянку не бракуватиме", - пише Indpendent.

Головний же висновок також очевидний - Англії потрібен Руні, який пропустив матч через травму.

"Незважаючи на проблеми, які Руні має у своєму клубі, він незамінний. У більшості ігор за збірну Англії він демонструє набагато вищий рівень футбольного мислення та гольового чуття порівняно з іншими гравцями", - пише Independent.

Шанси Польщі

Що мало б трапитись, аби збірна Польщі потрапила на Чемпіонат світу, розмірковує після матчу Україна-Англія польська Gazeta. Теоретичні шанси все ще залишаються, однак вони дуже примарні.

"Якщо припустити, що Сан-Маріно і далі програватиме, а Молдова не здобуде очок у Чорногорії, то полякам для виходу з групи потрібно виграти і в України, і в Англії. Але й це не дасть стопроцентної гарантії. Збірна Англії може посісти перше місце в групі, якщо виграє у жовтні у поляків і Чорногорії. Якщо ні, то їм доведеться розраховувати на невдачу українців", - пише Gazeta.

"З Фоменком Україна надолужила цього року все, що втратила минулої осені. "

Gazeta

Однак розраховувати на невдачу збірної України за її теперішньої гри проблематично. Команда невдало розпочала виступи в групі, однак потім все змінилося, пише видання.

"Рятувати Україну взявся Фоменко (тренер збірної - Ред.). З ним Україна надолужила цього року все, що втратила минулої осені. Мало того, жодна команда у нашій групі не зіграла стільки хороших матчів, як співорганізатор Євро-2012. У червні Україна виграла у Чорногорії 4:0, завдавши їй найгіршої домашньої поразки в історії", - пише газета.

Тобто для того, щоб поляки продовжили боротьбу на Чемпіонаті світу, має статися сенсація, робить висновок Gazeta.

Радість у Сан-Маріно

Гол, забитий футболістами Сан-Маріно у домашньому матчі проти поляків, став причиною ейфорії у невеликій країні, незважаючи на загальний програш із рахунком 1:5, пише польська Rzeczpospolita.

"Гол на 22-й хвилині спричинив вибух радості кількасот уболівальників, які приходять на матчі своєї збірної головним чином для того, щоб подивитися, як їхні колеги виглядають на тлі професіональних футболістів. Гол, який головою забив Алессандро Делла Валлє, став першим для команди у цій відбірковій групі. До матчу з поляками збірна Сан-Маріно вже пропустила 38 м'ячів", - пише газета.

Проблеми з польською обороною визнав тренер збірної Вальдемар Форналік. Він вважає, що якби не голи пропущені у кожному матчі, поляки набрали би більше очок, адже забивали вони також у кожному матчі.

Сама ж Rzeczpospolita вважає, що справи у збірної кепські.

"Якщо сказати правду, поляки не мають проблем лише у півзахисті. Оборона ж просто дірява. Навіть на тлі набагато слабшого суперника постійно дратував Себастьян Беніш. Бракує також нападників, окрім хіба що Роберта Левандовського", - пише газета.

Взагалі ж у цьому відбірковому турнірі поляки виграли тільки у Сан-Маріно і Молдови. Залишається єдина надія - якось перемогти Україну та Англію, пише Rzeczpospolita.

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС

Хоча б щось приємне...

  • 12.09.13, 19:52
У рейтингу ФІФА Україна виросла, а Англія впала


Збірна України піднялася на 26-е місце в щомісячному рейтингу ФІФА, опублікованому на саайті Міжнародної федерації футболу в четвер.

За місяць українці піднялися на два місця і випередили свого суперника у відбірковій групі Чемпіонату світу-2014 Чорногорію, яка піднялася на одну позицію і посіла 27-е місце.


На четверту сходинку перемістилася Італія, яка втратила дві позиції. Колумбія тепер п'ята. Далі в списку Бельгія, Уругвай, Бразилія, Нідерланди і Хорватія.Лідером рейтингу як і раніше залишається чинний чемпіон світу та Європи Іспанія, за нею йде Аргентина, яка витіснила на третє місце Німеччину.

Ще один конкурент України в боротьбі за вихід у фінальну частину Чемпіонату світу-2014 - Англія - опустилася в рейтингу ФІФА на 3 позиції, опинившись на 17 місці.

Рейтинг ФІФА оприлюднено через два дні після відбіркового матчу між збірними України та Англії в Києві, який завершився нульовою нічиєю.

Ворог мого ворога, мій друг

  • 12.09.13, 19:31
Росія-США: нове "перезавантаження"?

Наталка Хижняк

Вашингтон, для ВВС Україна

Обама і Путін

Так виглядали президенти США і Росії ще тиждень тому під час саміту G20. Їх посварив Сноуден. Але Асад може примирити?

Останнє неочікуване зближення США та Росії на тлі сирійської кризи порушило питання, а чи можлива нова хвиля "перезавантаження" у двосторонніх відносинах між цими державами. Відповідь на це може з'явитися вже після зустрічі російського міністра закордонних справ Сергія лаврова із американським Державним секретарем Джоном Керрі у Женеві.

Менш ніж місяць тому президент США Барак Обама заявив, що не буде зустрічатися з російським президентом Владіміром Путіним під час саміту Великої Двадцятки у Санкт-Петербурзі, який відбувся минулого тижня.



      Білий Дім наголосив, що у двосторонніх відносинах немає прогресу. США були розгублені через надання політичного притулку Сноудену, а Барак Обама по дорозі на саміт Великої Двадцятки, заявив у Швеції, що "перезавантаження" наштовхнулося на стіну. І хоча посадовці і коментатори практично назвали "перезавантаження" мертвим, США висловили бажання продовжувати відносини з Росією, хоч і не найвищому рівні.

      Сирійська криза змусила сторони знов повернутися до діалогу на найвищому рівні.

      Тон Обами, який говорив про російські ініціативи, не можна вважати роздратованим або ворожим, - так американські експерти коментували промову президента до нації у вівторок.

      Проте в коментарях американським ЗМІ представники як консерваторів, так і демократів стверджують, що "змушену" розмову між Росією і США не можна буде назвати новим "перезавантаженням" відносин, оскільки сторонам важко працюється і вони рідко погоджуються з багатьох питань, на які дивляться протилежно, приміром, таких як ПРО.

      Cенатор-республіканець Джон Маккейн в коментарі Wall Street Journal назвав російсько-американські консультації щодо Сирії "перетягуванням канату". Він зауважив, що хоча Росія вчасно надала Обамі можливість виходу з кута, у який він себе загнав, говорячи про удар по Сирії, "слабкість" Обами як президента очевидна всім, і самим американцям.

      Слабкість Обами і "своя гра" Путіна

      Американська преса в цілому позитивно чи нейтрально оцінює російські ініціативи, і твердить, що Путін має довести серйозність висунутої пропозиції щодо Сирії. Водночас в коментарях на телебаченні американські експерти висловлюють набагато більш критичну думку.

      "Росія для Обами в ситуації з Сирією виявилась менш ворожою, ніж американський Конгрес, який ще невідомо як проголосує щодо Сирії. Але це лише так виглядає. Насправді Кремль веде свою гру"

      Чарльз Краузхемер, аналітик телеканалу Fox

      Аналітик телеканалу Fox Чарльз Краузхемер вважає, що Обама заковтнув "наживку" Кремля:

      "Росія для Обами в ситуації з Сирією виявилась менш ворожою, ніж американський Конгрес, який ще невідомо як проголосує щодо Сирії. Але це лише так виглядає. Насправді Кремль веде свою гру, не може дозволити, щоб Асада змістили, а сама Росія виявилася поза справ в цій геополітичній кризі".

      Анна Борщевська з Європейська фундації Демократії у Вашингтоні в інтерв'ю ВВС Україна теж висловила думку, що Росія бачить Обаму слабким і вміло маніпулює ним.

      "Пропозиція Путіна відносно Сирії - це вигравання часу, аби відкласти дії щодо Асада, а також зберегти роль Росії як невід'ємного гравця на міжнародній арені"

      Анна Борщевська, Європейська фундація демократії, Вашингтон

      "Дуже сумнівно, що російські пропозиції справді націлена на те, щоб роззброїти Асада, а отже складно уявити справжнє покращення російсько-американських відносин в цьому контексті. Швидше за все, пропозиція Путіна відносно Сирії - це вигравання часу, аби відкласти дії щодо Асада, а також зберегти роль Росії як невід'ємного гравця на міжнародній арені."

      За словами пані Борщевської, іронічним є те, що Держдепартамент не міг залучити саму Росію до конвенції з невикористання хімічної зброї (СWC).

      Деякі американські політичні телепрограми відверто наголосили, що не знають , що очікувати від перемовин Керрі і Лаврова у Женеві.

      "Ми будемо тримати очі відкритими", - сказали в інтерв'ю телеканалу Fox представники делегації, які разом з Держсекретарем Керрі вирушили до Женеви.

      Медицина катастрофы или катастрофа медицины

      • 12.09.13, 19:28
      Вы давно были в своей районной поликлинике? Если да – не поленитесь, сходите, попрощайтесь. Ее скоро не будет. А что будет? Будет как обычно – «покращення»…
       
      Систему оказания нам медицинской помощи больше века назад разработал академик АМН СССР Николай Александрович Семашко. Основана она на трех принципах: профилактике, то есть, системе ранней диагностики, близости медицинской инфраструктуры к населению и жесткой вертикали: от ФАПов до профильных узкоспециализированных и ультрасовременных научных центров.
       
      Всемирная организация здравоохранения в свое время признала эту систему чрезвычайно эффективной и рекомендовала ее к применению.
      Мы с вами, хлебнувшие советской медицины, в отличие от ВОЗ, можем высказать академику немало, однако…
       
      Однако уже первые – по прошествии двух лет – результаты внедрения медицинской реформы в четырех пилотных областях и Киеве, заставляют ужаснуться и немедленно признать большинство претензий мелкими недостатками!
       
      Итак, в чем же суть реформы?
       
      Ответ первый. Длинный.
       
      Разделение медицинской помощи на три уровня:
       
      первый: центры первичной медико-санитарной помощи;
      второй: госпитальные округа;
      третий: узкоспециализированный уровень.
       
      На первичном уровне пациент должен получать консультацию, диагноз, помощь при простых заболеваниях и травмах или же - при необходимости - направление к узкому специалисту, на второй уровень. К примеру, к офтальмологу или кардиологу. Также ко второму уровню относятся нынешние районные и областные больницы. Третий уровень - это высокоспециализированная медицинская помощь, которая оказывается при самых тяжелых заболеваниях: операции на сердце, лечение онкологических заболеваний, пересадка органов и т. д.
       
      Вы скажете, что примерно так у нас и было всегда? Да, но с одним нюансом: реформа предусматривает упразднение участковых терапевтов и педиатров. И упразднение поликлиник.
       
      Теперь вместо двух врачей будет один – универсальный, семейный. Теперь всех нас, и малых и старых и от всех болезней подряд станет лечить один универсальный врач. Как это было в стародавние времена. Помните, у Чехова?..

       
      «Придя в себя, дьячок сует в рот пальцы и на месте больного зуба находит два торчащих выступа.
      — Парршивый чёрт... — выговаривает он. — Насажали вас здесь, иродов, на нашу погибель!
      — Поругайся мне еще тут... — бормочет фельдшер, кладя в шкап щипцы. — Невежа... Мало тебя в бурсе березой потчевали... Господин Египетский, Александр Иваныч, в Петербурге лет семь жил... образованность... один костюм рублей сто стоит... да и то не ругался... А ты что за пава такая? Ништо тебе, не околеешь!
      Дьячок берет со стола свою просфору и, придерживая щеку рукой, уходит восвояси...»

       
      Да, так вот! От всех болезней нас теперь станет врачевать семейный врач, как сумеет, после срочной, за полгода, переподготовки.
       
      Правда, зарплату ему обещают поднять. Правда и нагрузка у него возрастет в городе в два раза, на селе и того больше.
       
      А анализы и прочая диагностика с применением специального оборудования отнесена ко второму уровню. Который находится в госпитальном округе. Который расположен в специальном месте. Куда еще надо доехать. А направление может дать только узкий специалист второго уровня. Который примет пациента только по направлению врача первого уровня. То есть, чтобы сдать кровь или сделать кардиограмму, надо посетить не одного, а двух врачей. Со всеми вытекающими: очереди, график приема, благотворительный взнос… Кстати, результаты анализов тоже должен оценить специалист. К которому можно попасть только по направлению семейного. И который находится в госпитальном центре, а не в родной поликлинике под боком… Кстати, и печать на больничном листе тоже ставят только в округе! Ничего не поняли? То-то же!
       
      Да, не надо забывать и еще один аспект – семейный врач, направляющий много больных в округ, портит показатели отрасли…
       
      А поликлиник больше не будет. Врачей-специалистов из них повыгоняют. Или переучат на семейных. А в эти специальные освободившиеся помещения догадываетесь, кто вселится? Правильно! Частные медицинские центры!
       
      Ответ второй. С примерами.
       
      По официальным данным Главного управления статистики в Днепропетровской области, в 2012 году количество умерших превысило число родившихся в 1,4 раза. Общественная организация «Независимое родительское движение «За наших детей»  отмечает, что спустя год после начала активных изменений на первичном уровне и экстренной медицинской помощи, в январе 2013г. по сравнению с январем 2012 года,  наблюдается резкое увеличение смертей, как взрослого, так и детского населения. Количество смертей среди детей до 1 года — увеличилось более чем в 1,6 раза! И это при том, что в области открыто сразу два современнейших перинатальных центра! Но параллельно уничтожена сеть роддомов и родильных в радиусе 100 км от них, так что беременные просто не успевают доехать ( а то и дожить) до центра медицинской цивилизации.
       
      Райсовет одного из районов Днепропетровской области проголосовал за закрытие хирургического отделения сельской больницы «в связи в его НЕРЕНТАБЕЛЬНОСТЬЮ». То есть, цель реформы – не улучшение медицинского обслуживания, а сокращение государственных расходов на эту отрасль!
       
      Ответ третий. Короткий.
       
      Закон однозначно определяет единый источник финансирования, а именно средства местных бюджетов. А уж каковы возможности местных бюджетов рассказывать никому не надо. Говоря откровенно, можно констатировать, что вся реформа затеяна ради одного – сократить государственное финансирование медицины.
       
      Или – еще откровеннее: ради сокращения расходов власть решилась на прекращение финансирования, а, следовательно – и оказания – населению бесплатной медицинской помощи.
       
      Ах, Николай Александрович, как мы еще помянем Вашу систему здравоохранения! Те из нас, конечно, кто не помрет от современной, так лихо реформированной отечественной медицины!
       
      P.S. А еще реформа законодательно предписывает лентяям из службы скорой помощи работать шустрее – приезжать по вызову в городе за 10 минут, за городом – за 20. И тоже – в рамках существующего финансирования. То есть, на раздолбанной вкрай машине и без медикаментов. Теперь те, кто не плюнет и не уволится, станет приезжать немного быстрее, а дальше все как обычно – сделают укол, если у пациента есть лекарство, просмотрят набор домашних таблеток и стыдливо попросят немножко денежек – чтобы добраться до следующего страдальца. На прощанье пожелают здоровья.
       
      И вам желаю здоровья!
       

      Наталья СТАТИВКО

      Попит на зброю: українці бажають мати вогнепальні «стволи».

      • 12.09.13, 18:07
      Відповідний закон у розробці
      На цивільному ринку зброї обертатиметься півмільярда доларів щороку
      Створить нову індустрію в Україні закон про зброю, прийняття якого домагаються профільні асоціації
      Українська асоціація власників зброї, Всеукраїнська федерація прикладних стрілецьких видів зброї та Українська федерація професіоналів безпеки дали старт громадській ініціативі з підготовки закону про зброю. Новина цікава тим, що на відміну від попередніх спроб дати життя документу цього разу ініціатори мають намір залучити до процесу широкі кола громадськості.
      Також традиційно профільні організації переконуватимуть і депутатів. Уже підготовлені листи до голів парламентських фракцій, в яких обґрунтовується необхідність і суспільна користь від узаконення природного права людини мати й застосовувати короткоствольну вогнепальну зброю. В асоціаціях кажуть, що у них вже є 100 депутатських голосів.
      Залишивши моральний аспект проблеми (хоча він, без перебільшення, ключовий), «ПіК» зосередився на комерційному боці справи. З цією метою ми опитали голову наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгія Учайкіна.
      За його словами, зараз в Україні більше двох мільйонів одиниць вогнепальної зброї. Якщо введуть законний обіг коротких стволів, біля 5 % населення протягом року захочуть їх придбати. З умови, що вилка вартості «ствола» становитиме від 200 до 500 доларів, можна підрахувати щорічний обіг зброї. Тобто лише її продаж населенню в перші роки може скласти близько півмільярда доларів. Якщо додати плату за дозвіл, проходження медкомісій, навчання на курсах, ця цифра як мінімум подвоїться. Хоча насправді йдеться про перші роки легалізації, коли в Україні буде щось на кшталт збройового буму.
      Георгій Учайкін погоджується, що досі ринку вогнепальної зброї у нас не існує. Проте з прийняттям закону про зброю він утвориться: з’являться нові підприємства, нові робочі місця, платитимуться податки. Інтенсивно розвиватиметься все, що пов’язане зі зброєю: нові магазини, навчальні курси, стрілецькі комплекси, ремонтні майстерні тощо. «Напевне в Україну захочуть прийти відомі світові зброярні компанії – вони хотітимуть працювати на нашому мільйонному ринку, – припускає він. – А загалом передбачити всі позитивні наслідки від прийняття закону важко».
      Хтось повинен взяти на себе обов’язок навчати населення поводженню зі зброєю. Організацій, які можуть взятися за це, насправді більше, ніж перелічені три асоціації. Вони мають все необхідне для цього: матеріально-технічну базу (щоправда, поки що частково), а головне – досвідчені кадри. «Візьмемо Сергія Львовича, – каже Учайкін. – Це людина-легенда стрілецького спорту. Він навчає стріляти бійців спецпідрозділів – це найкраща рекомендація».
      У зброярів у запасі є наступний аргумент. В Україні щороку з мисливської нарізної зброї вбивають близько 50 людей. Усього 50 людей, бо таких одиниць зброї на руках – сотні тисяч. А тепер порівняйте. За даними Мінстату, протягом першого півріччя 2013 року в Україні від рук злочинців загинуло 4069 громадян. Застосовувалися ножі, сокири, бейсбольні бити – що завгодно, але не короткоствольна нарізна зброя. Беззбройні люди опиняються віч-на-віч із убивцями, і протиставити їм нічого не можуть. Це велика проблема в країні, її треба вирішувати. Якщо злочинець знатиме, що перед ним озброєна або хоча б потенційно озброєна людина, він серйозно подумає, перш ніж вчиняти насильство. Тобто діє той же механізм, який виховував суспільство в США часів Дикого Заходу – всі знали, що за певні слова та дії доведеться відповідати.
      Щоправда, деякі фахівці стверджують, що вогнепальна зброя по суті своїй – знаряддя вбивства і лише справжні майстри володіють вмінням використовувати її для самозахисту. Проте Георгій Учайкін так не вважає. На його думку, під керівництвом досвідченого інструктора будь-яка дівчина навчиться захищати себе за допомогою короткоствольної зброї.
      Залишається питання корупції. Справді, на всіх етапах взаємовідносин людини та зброї у першої є можливість обійти закон. Але Учайкін має рецепт і проти корупції – це розподіл сфер відповідальності. Наприклад, міліція не навчатиме громадян, а лише видаватиме дозволи, що має убезпечити від провокацій дати хабара. Навчатимуть людей зброярські асоціації, вони ж забезпечуватимуть громадський контроль за цивільним ринком озброєнь. «На цьому ми категорично наполягаємо, – підкреслює Георгій Учайкін. – Це стане нашим прямим обов’язком».


      pic.

      пУЦЬКІН знахабнів

      • 11.09.13, 21:42
      Бій Кличко - Повєткін хотіли перенести на день народження Путіна
      На 7 жовтня
      Організатори поєдинку хотіли, аби дата бою збіглась із днем народження президента Росії Володимира Путіна.
      Володимир Кличко і Олександр Повєткін. Фото:picabu.ruВолодимир Кличко і Олександр Повєткін. Фото:picabu.ru


      Про це пише з посиланням на німецьке видання Bild "ТСН".

      Проте, представники телеканалу RTL, який транслює поєдинки в Німеччині, не погодилися на цей крок. Крім того, як зазначає видання, Путін особисто підтримає Російського Витязя на "Олімпійському".

      ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Льюїс про бій Кличко vs Повєткін: це буде протистояння досвіду і ентузіазму

      Нагадаємо, що обидва боксери активно готуються до поєдинку. Повєткіну у цьому допомагають троє габаритних спаринг-партнерів.

      Бій Кличко - Повєткін відбудеться 5 жовтня в Москві у спорткомплексі "Олімпійський". 


      москалі втягують Україну у війну

      • 11.09.13, 21:32
      Росія втягує Україну до військового конфлікту, перевозячи зброю Асаду на кораблях Чорноморського флоту?



        Севастополь – Росія концентрує біля узбережжя Сирії угруповання бойових кораблів, до якого входять плавзасоби, що базуються на території України. Про це повідомили військові джерела Радіо Свобода у Севастополі. Водночас народний депутат України Едуард Леонов стверджує, що російські кораблі перевозять до Сирії зброю. 
         
        Уповноважений представник парламентської фракції «Свободи» в Криму і Севастополі, депутатЕдуард Леонов звернувся до президента та уряду України із запитом про можливе використання Російською Федерацією військової бази Чорноморського флоту у Севастополі «для ескалації напруги в Сирії і транспортування до цієї країни зброї», повідомила прес-служба партії.
         
        Едуард ЛеоновЕдуард Леонов
        В інтерв’ю Радіо Свобода Едуард Леонов розповів, що до нього звертаються севастопольці, родичі яких працюють на російській базі у Севастополі, зокрема, на суднах Чорноморського флоту Росії. За їхньою інформацією, російські кораблі, що базуються на українській території, використовуються для перекидання зброї у зону сирійського конфлікту.
         
        Політик каже, що завдяки севастопольцям на прикладі пересувань десантного корабля «Саратов», який базується у Севастополі, і плавучої майстерні ПМ-56, що перебуває на постійній основі в сирійському порту Тартус, стала відома схема таких поставок. Зокрема, російські плавзасоби направлялися для маневрів до Егейського моря, потім під приводом ліквідації несправності, що виникла, наприклад, на десантному кораблі «Саратов», переходили у східне Середземномор’я, до угруповання з Тартусу виходила плавуча майстерня, на яку перевантажували військовий вантаж для сирійського режиму.
         
        «За нашою інформацією, саме «Саратов» виявився перевізником якогось неофіційного військового вантажу на територію Сирії. Звичайно ж, цю інформацію не можна було залишити без уваги. Я одразу ж спрямував запит до президента і прем’єр-міністра України, щоб вони звернулися до російської сторони з вимогою не втягувати Україну до військового конфлікту, який нас жодним чином не стосується. Якщо на території України базуються кораблі флоту, що бере безпосередню участь у військовому конфлікті, то ми не можемо бути застраховані від удару у відповідь. Виникає також загроза терористичних актів стосовно України», – зазначає Едуард Леонов.
         
        Народний депутат України також припускає, що публікація в американській газеті The Washington Postпро один з українських портів як про ключовий пункт транзиту російської зброї сирійському режимові Башара Асада, насправді виглядає спробою відвести увагу західного суспільства і політиків від справжніх маршрутів перекидання зброї до Сирії.

        Схема доставки зброї до Сирії через Чорне море (@ Joby Warrick and Laris Karklis/The Washington Post)
        Схема доставки зброї до Сирії через Чорне море (@ Joby Warrick and Laris Karklis/The Washington Post)

         
        Зброю Асаду росіяни перевозили військовими кораблями з Новоросійська – експерт
         
        Кримський експерт і засновник інформаційного порталу BlackSeaNewsАндрій Клименко скептичніше оцінює публікацію в американському виданні і каже, що фахівцям було відомо, що насправді перекидання зброї російськими військовими кораблями до Сирії розпочалося 8-9 місяців тому, але не з української території, а з Новоросійська.
         
        «Було створене угруповання десантних кораблів, здатних брати на борт колісну і гусеничну техніку, спеціально для того, щоб поставляти до Сирії частини різних бойових ракетних комплексів. І ці кораблі, справді, здійснювали човникові рейси. Цю, фактично, поромну лінію між Новоросійськом і Тартусом, на якій ходив майже десяток великих десантних кораблів трьох флотів Росії не прикриєш однією якоюсь «лівою» публікацією в газеті «Вашингтон пост», – вважає Андрій Клименко.
         
        У прес-центрі Чорноморського флоту Росії відмовилися коментувати звернення українського депутата. Начальник прес-центру капітан першого рангу В’ячеслав Трухачов сказав Радіо Свобода, що це компетенція МЗС Росії.
         
        Водночас, він підтвердив, що на 12 вересня запланований вихід із севастопольської бази сторожового корабля ВМФ Росії «Смєтлівий». За даними військових джерел Радіо Свобода у Севастополі, російський сторожовик не заходитиме до Новоросійська, а одразу візьме курс на східну частину Середземного моря і приєднається до міжфлотського угруповання ВМФ Росії.
         
        Зараз у складі цього з’єднання перебуває близько 10 бойових кораблів і низка суден супроводження. За повідомленням російської преси, тепер угруповання посилюють флагманом Чорноморського флоту Росії, великим ракетним крейсером «Москва», який був раптово відкликаний із Атлантики  і вже пройшов Гібралтарську протоку, а також ракетним крейсером «Варяг», що йде з Тихого океану, великим протичовневим кораблем із Північного флоту, кількома великими десантними кораблями з Чорноморського і Балтійського флотів, а також низкою розвідувальних і ракетних катерів, що вже вийшли з Чорного моря.

        53%, 9 голосів

        24%, 4 голоси

        24%, 4 голоси
        Авторизуйтеся, щоб проголосувати.