Порівняння смартфонів Realme 6 і Realme C67

Як і обіцяв, публікую порівняння смартфонів Realme 6 і Realme C67, яке не влізло в огляд новинки. Бо, як мінімум, цікаво поглянути на відмінності телефонів одного бренду, що належать до сусідніх сегментів, але подібні за продуктивністю. До того ж, оснащені різними поколіннями і версіями ОС Android! А, як максимум, додатковий звіт не буде зайвим.

 Обидва телефони належать до бюджетного рівня, але до різних сегментів і поколінь. Мій Realme 6 є середньобюджетною моделлю 2020 року. Мамин Realme C67 — свіженький топовий низькобюджетник, адже презентований наприкінці 2023-го року. При цьому вони дуже подібні за продуктивністю (хоча в AnTuTu v.10 модель 6 набрала 401886 балів, а C67 набирає 338329-338900). Ці моделі випускались як з 6ГБ оперативки, так і на 8ГБ. Однак відмінностей теж вистачає. На моєму смарті повноцінний Android 11 (з коробки був Android 10). Тоді як на маминому встановлений "урізаний" Android Go 14 генерації. Звісно, за роки електроніка вдосконалюється: якщо на 6 стоїть 12-нанометровий процесор, то C67 має 6-нанометровий проц. Ємність акумуляторів також зросла. 


1. Realme 6 (ліворуч) і Realme C67 (праворуч). Обидва бюджетного рівня. Обидва красиві.

Дане порівняння спрямоване на відмінності дизайну смартфонів та на відмінності операційних систем. А ось порівнювати якість фото- і відеозйомок не захотів, оскільки мені здається, що все й так очевидно і 108МП ще не означають гарну якість фоток. До речі, те саме можу сказати й про цей звіт. Тому прошу вибачення за не зовсім якісні картинки.
[ Читати більше (+31 фото)... ]

І.юашечка

Цікаве спостереження. При переході на відповідь до коментаря сайт чомусь перекидує на http. Дуже дивно.

Батьки "довели"

Батьки "довели"! Довелось битись головою. Не знаю, які будуть наслідки. Здається, є якісь дивні відчуття важкості, але пофіг. Бо думки про самовипилювання не полишають. Якщо спочатку думав відправити на той світ незнайомих людей, то тепер більше схиляюсь до батьків. Бо якщо псувати життя, то всім одразу, а не комусь одному. Бо самі нариваються. Замість того, щоб заспокоїти лише більше роздратовують. А мені ще навалили купу роботи! Плюс — треба опублікувати один матеріал і думати про наступні, якщо не загребуть у поліцію чи військомат. Одним словом, на нервах.

А ще нещодавно ставив над собою експерименти: два дні їв лише один раз на добу, не вживав ліки. Тяжко, але в процесі голодування з'являється відчуття сп'яніння.

Вважаю, що треба взяти перерву на роботі і декілька днів нічого не робити. Може тоді полегшає.

Смартфон Realme C67

В родині знову з'явився новий смартфон — купив для мами Realme C67. А оскільки огляди смартфонів робив і раніше, вирішив показати й цю обновку. Тим паче, це буде 444 фотозвіт (на Dreamwidth).

Необхідність придбання нового телефона була обумовлена тим, що з попереднім сенсорним мобільником мама не захотіла розбиратись. Взамін взяла кнопковий. А батько освоїв і перетворив колишній мамин смартфон на "цеглу". Однак у нинішній час треба бути в курсі повітряних тривог — і найкращим джерелом інформації  є Ютуб, оскільки на радіо забувають повідомляти про відбій і не розповідать що і куди летить. Тож інформування вирішувалось зверненням до мене з проханням подивитись карту тривог на своєму смартфоні. Але для цього потрібно було часто відволікати. Надодачу, в світлі нещодавних новин, виник додатковий аргумент — посилення мобілізації. В зв'язку з чим є висока ймовірність, що запитувати мене про обстановку не буде можливості:( Тому мама помаленьку освоює користування сучасним смартфоном.

1. Смартфон Realme C67 (на 6ГБ оперативки) — низькобюджетний топ. Він не лише новий (дебют моделі — грудень 2023), а й має непогані характеристики. За продуктивністю подібний до мого Realme 6 (порівняння буде наступним фотозвітом). Потужність зарядки така сама (33 Вт). Ще й виглядає симпатично. Особливо, в зелено-золотистому кольорі "Sunny Oasis". Та й коштує, якщо не помиляюсь, стільки ж, за скільки купляв свій телефон 3 роки тому. При цьому оснащений процесором Snapdragon 685, а не MediaTek, чи Unisoc. Має величезний (більший, ніж на моєму) 6,72" IPS дисплей з роздільною здатністю Full HD+ з частотою 90 Гц. Забезпечений стереозвуком. Плюс має фішку — міні-капсулу на фронтальній камері, як на Айфонах. Сама фронтальна камера з вирізом, як в дорожчому сегменті. Не останньою причиною вибору цієї моделі було й те, що я вже знайомий з цим брендом і він мені подобається. Одним словом, я б і собі такий купив. Якби не декілька нюансів... Фотокамера хоч і виглядає кращою, бо має 108, а не 64 МП, але відсутні ширококутний і макро- режими, тоді як відеозйомка підтримує максимум 1080p 30fps. І головне те, що операційка — "урізаний" Android 14 Go. Тож, попри те, що C67 схожий на апарат більш високого сегменту, як кажуть, "не все так однозначно".

Ну і, звичайно, не обійшлося без приколів. Спочатку на радощах замовив не в тому кольорі — довелося в паніці скасовувати замовлення і оформлювати нове. Ще й повівся на маркетинг і прикупив чохол (виявилось, був в комплекті). Мало того, внаслідок редагування покупок був змушений переплатити (правда, гроші за скасоване замовлення повернули). А "вишенькою на торті" була паралельна зйомка дегустації. Не кажучи про те, що готував публікацію у кепському настрої. Тому смартфон був єдиною радістю.
[ Читати більше (+49 фото)... ]

Про мотивацію

Ну шо, чули про обов'язок оновити свої дані у ТЦК? Шо думаєте з цього приводу?
У мене вже були занепадницькі думки, але зараз вони лише посилились. План підсупний і жахливий. Але потраплю в новини.

Причини? Ось колишній військовий каже правильні слова про мотивацію. Точніше, про причини відсутності мотивації.

Черговий локальний блекаут

Районна трансформаторна задовбала разом з електриками! Аж захотілось тотального блекауту. Бо в інших районах міста нема таких проблем. А у нас щомісяця по декілька днів зникає струм. Так, вчора, через півмісяця від попередньої аварії, вкотре зник струм. Як назло, електрика вимкнулась під час роботи(!) за компом. Жалкую, що не прислухався до чуйки вимкнути комп, але захотів попрацювати ще. Але і це не все. Незадовго після вимкнення світла оголосили повітряну тривогу, а на телефоні сідала батарея.

На щастя, через пару годин електрику відновили. Але ДТЕК я задовбав! Бо вже питають хто, на кого житло записано. Однак я вважаю, що це правильно. В сенсі, правильно скаржитись. Бо віялових відключень поки не планують, а електропостачання вже нестабільне.

Туристичне прикордоння

Вважав, що панорами Гугл-карт нічим не здивують, але побачив, що біля кордону зі Словаччиною та Польщею є street view. Там туристична стежка, що кружляє не лише біля прикордонних стовпчиків, а й на межі кордону(!). Хіба це дозволено?! А якщо зайдуть на пару метрів вглив іншої країни? Всередині країн Євросоюзу мене б це не здивувало — там кордони умовні. Однак як таке може бути між країною з ЄС і не з ЄС?

Дегустація ерзац-продуктів

Бажання спробувати ерзац-продукти виникло спонтанно, як тільки розпочалась повномасштабна війна. Причиною цього було очікування економічної кризи та суттєвого зниження купівельної спроможності, через що довелося б споживати дешевші замінники дорогої їжі. Однак, на щастя, цього не трапилось і ціни зростали поступово. Проте подорожчання все ж відчутне — і по вартості, й по зменшенню ваги. Ще й зарплата топчеться на місці. Тому все одно в родині змушені економити на харчах. Особливо, напередодні чергового здорожчання енергоносіїв. Тож частіше замислюєшся: чи не замінити молочні жири на рослинні, а каву на цікорій або ячмінь? Відповідно, дегустація ерзац-продуктів напросилась сама по собі.

Правда, перелік продуктів-замінників довелось розробляти самому, оскільки ніхто не підказав. Та й здешевлені аналоги в магазинах треба було ще пошукати.

1. На роль ерзац-продуктів вибрав паштет печінковий "Домашній з грудинкою" (замість ліверної ковбаси), ікру червону імітовану, суміш рослинно-вершкову, продукт молоковмісний сирний плавлений "Дружба", крабові палички, морозиво молочно-рослинне, напій ячмінно-цикорієвий "Галка" і продукт молоковмісний згущений з цукром. Ці продукти заміняють ковбасу, ікру лососеву, масло вершкове, сир плавлений, м'ясо краба, морозиво вершкове або пломбір, каву та згущене молоко.

Звичайно, ідеальний варіант огляду — зробити порівняння ерзац-продуктів зі справжніми. Але така дегустація була би дороговартісною, а зйомки довгими. Тому обмежився лише замінниками. І, як виключення, порівняв деякі з них. А головне — порівняв за вартістю з оригінальними продуктами.
[ Читати більше (+39 фото)... ]

Зайва покупка або Дієвий маркетинг

Купив новий смартфон в родину, щоб мама могла сама дивитись повітряні тривоги. А заодно придбав чохол для смартфону, бо магазин пропонував як додатковий аксесуар зі знижкою. На подібні штуки я зазвичай не ведусь, але не було впевненості, що чохол буде в комплекті зі смартфоном, оскільки апарат бюджетний — а в телефонах подібного рівня виробники можуть щось не докладати. Огляд чомусь не додумався подивитись, а в описі не вказали. Тому вирішив: нехай буде (тим паче, зі знижкою).

І що вийшло?! Довелося редагувати замовлення (в фотозвіті про смартфон напишу чому) — в результаті за чохол довелося доплатити. Як кажуть: "Ну, чтош..?"

Прикол в тому, що чохол привезли із затримкою. Ще й зі смартфоном йшов заводський чохол. Отакої! Лоханувся:) Гроші невеликі, але все одно можна було й обійтись, враховуючи, що зараз на роботі простій.

Правда, в деяких оглядах розказують, що заводські чохли погані і треба купляти сторонні, то може і знадобиться.
А що ви купляли такого, що потім виявилось зайвим?

Ну і мода!

Мода — відвертіше нікуди. rofl