Serenis ess - українські батареї, як альтернатива акумуляторам

Изображение
Нещодавно на виставці Key Energy (Ріміні, Італія) українські розробники представили Serenis ESS, свій варіант розумної системи зберігання енергії, яка цілком може скласти конкуренцію Tesla PowerWall. Презентація системи, викликала справжній фурор. За перші дні розробники отримали попередніх замовлень загальним об'ємом на 1 мегават.

«Місія нашої компанії полягає у скороченні споживання викопного палива і зробити поновлювані джерела енергії більш популярними, надаючи рішення для зберігання енергії.» - Serenis.

Serenis ESS - це не просто акумуляторна батарея. Це «розумна» система збереження і перетворення енергії, яка включає:
літій-іонну батарею
гібридний інвертор
високотехнологічні контролери
систему онлайн-моніторингу та управління енергопотоками


Serenis ESS дозволяє:

одночасно підключати як сонячні фотопанелі, так і вітрогенератори
заряджати батарею вночі за дешевим тарифом, а використовувати її протягом дня, коли тариф дорожче
заробляти на продажі надлишків енергії за «зеленим тарифом»
розміщувати систему майже скрізь завдяки надзвичайно компактним розмірам і вазі всього в 30 кг.

І хоча компанія Serenis зареєстрована в Угорщині та всі виробничі потужності знаходяться в 100 км від України. Проект повністю український і вся настройка виробничої лінії в містечку Пюшпйокладань відбувається під пильним контролем українських фахівців. Вийти на повну робочу потужність планується вже через кілька місяців. Проектна потужність заводу - близько 130 одиниць на місяць.

Варто відзначити також той факт, що ще жодна компанія не виходила на ринок з таким високотехнологічним продуктом за такий короткий термін - від початку процесу розробки до подання готового діючого продукту пройшло всього 3 місяці!

При цьому гордість продукту українських фахівців не в швидкості розробки - а в наявності значних конкурентних переваг у порівнянні з подібними продуктами, представленими на ринку. Вартість системи на 3 кВт складе від 4 до 6 тис євро, залежно від комплектації.

Це вже третій український стартап у сфері енергоефективності після Ecoisme і uMuni, який успішно виходить на міжнародний ринок

Найскладніші питання, які задають претендентам в apple

  • 22.11.15, 16:10
1. «Хто ваш кращий друг?» - Посада Family Room Specialist.

2. «Опишіть цікаву проблему, і як ви її вирішили» - посада Software Engineer.

3. «Поясніть восьмирічній дитині, що таке модем / маршрутизатор і для чого він потрібен?» - Посада At-Home Advisor.

4. «Скільки дітей народжується щодня?» - Посада Global Supply Manager.

5. «У вас є 100 монет, що лежать плазом на столі: 10 монет лежать« орлом »вгору, 90 -« решкою ». Ви не можете відчувати, бачити або будь-яким іншим способом визначити, якою стороною впала монета. Розділіть всі монети в дві стопки так, щоб кількість «орлів» в кожній стопці були однаковими »-посада Software Engineer.

6. «Опишіть себе, що вас хвилює?» - Посада Software Engineer.

7. «Якби ми найняли вас, над чим ви хотіли б працювати?» - Посада Senior Software Engineer.

8. «Є три коробки. В одній - тільки яблука, в іншій - тільки апельсини, а в третій є як яблука, так і апельсини. Коробки були помічені неправильно, так що ні одна етикетка не повідомляє про вміст коробки вірно. Відкрийте тільки один ящик і візьміть тільки один фрукт, не заглядаючи у вміст. Дивлячись на обраний плід, як ви зможете відразу маркувати всі коробки правильно? »- Посада Software Engineer.

9. «Сценарій: ви маєте справу з сердитою клієнткою, яка чекає допомоги вже 20 хвилин і демонструє роздратування. Вона заявляє, що піде у магазин Best Buy або Microsoft і купить комп'ютер, який вона хоче, у них. Розв'яжіть цю ситуацію »- посада Specialist.

10. «Як би ви знизили вартість цієї ручки?» - Посада Global Supply Manager.

11. «На підтримку подзвонила людина, у якої старий комп'ютер, по суті є цеглою. Що ви будете робити? »- Посаду Apple Care at-home Consultant.

12. «Ви розумний?» - Посада Build Engineer.

13. «Розкажіть про свої невдачі і чому вони вас навчили?» - Посада Software Manager.

14. «Ви коли-небудь не погоджувалися з рішенням керівника, і як ви до цього підійшли? Наведіть конкретний приклад і поясніть, як ви виправили цю суперечність, яким був кінцевий результат, і як ця людина описала би вас сьогодні? »- Посада Software Engineer.

15. «Ви ставите склянку води на обертовий диск програвача і повільно збільшуєте швидкість. Що трапиться в першу чергу - склянка зісковзне і перевернеться, або ж вода виплеснеться? »- Посада Mechanical Engineer.

16. «Розкажіть мені про те, що ви зробили у вашому житті, чим ви особливо пишаєтеся?» - Посада Software Engineering Manager.

17. «Ви креативний? Про що креативно ви могли б зараз подумати? »- Посада Software Engineer

18. «Опишіть свій досвід смирення» - посада Apple Retail Specialist.

19. «Якщо у вас є два яйця, і ви хочете з'ясувати, яка максимальна висота, з якої яйце може впасти, не розбившись - як би ви це зробили? Що було б оптимальним рішенням? »- Посада Software Engineer.

20. «Чому ми повинні найняти саме вас?» - Посада Senior Software Engineer.

21. «Що важливіше - виправити проблему клієнта або зробити його досвід обслуговування приємним?» - Посада Apple At-Home Advisor.

22. «Ви виглядаєте досить позитивним, які речі вас засмучують?» - Посада Family Room Specialist.

23. «Продемонструйте мені, як би ви показали клієнту свою готовність допомогти, використовуючи тільки свій голос» - посада College At-Home Advisor.

24. «Що привело вас сюди сьогодні?» - Посада Software Engineer.

25. «У випадку додатку для iTunes, яке завантажує багато зображень, які потім застарівають, яку стратегію ви використовували б, щоб позбавлятися від застарілих картинок в міру необхідності?» - Посада Software Engineer.

26. «Вам дали банку з сумішшю« чесних »і« нечесних »монет, ви тягнете одну з них і перевертаєте три рази, отримуючи специфічну послідовність« орлів »і« решек ». Які шанси, що ви витягли «чесну» або «нечесну» монету? »- Посада Lead Analyst.

27. «Який ваш день був кращим за останні чотири роки? І який був найгіршим? »- Посада Engineering Project Manager.

28. «Коли ви прийшли в магазин Apple в якості клієнта, що насамперед ви помітили в магазині і що ви відчували, коли потрапили туди вперше?» - Посада Specialist.

29. «Чому ви хочете приєднатися до Apple, і по чому у вашій нинішній роботі ви будете нудьгувати, якщо Apple найме вас?» - Посада Software Engineer.

30. «Як би ви протестували свій улюблений додаток?» - Посада Software Engineer.

31. «Чим би ви хотіли займатися через п'ять років?» - Посада Software Engineer.

32. «Як би ви протестували тостер?» - Посада Software Engineer.

Для тих, хто шукає роботу

  • 22.11.15, 16:03
Теорія шести рукостискань

Якщо ви впевнені, що широке коло корисних знайомств - це не про вас, то для початку спробуйте згадати тих людей, яких вже знаєте. Найпростіше записати їх імена на папері. Згадайте тих, з ким вчилися, працювали, і тих самих «знайомих знайомих», з якими спілкувалися всього раз у житті. Список вийде значний навіть у переконаних інтровертів.

Виберіть з нього тих, хто може бути корисний в пошуку роботи: наприклад, має знайомих у вашій галузі або просто займається власним бізнесом. Великий список контактів особливо знадобиться, якщо ви захочете змінити сферу діяльності: роботодавці неохоче беруть людей без релевантного досвіду роботи, і знайомства - один із способів уникнути цього фільтра.

Ходіть на заходи

Для розширення зв'язків необхідно, як би це банально не звучало, знайомитися з людьми. Професійні конференції, виставки та інші формальні заходи - відмінний спосіб завести більше корисних контактів. Особливо якщо вам і іншим глядачам на них нудно. Вивчіть програму і список гостей, запасіться візитками і знайдіть кількох людей, які можуть бути вам корисні і яким можете бути корисні ви. Тут працює порада «приходьте раніше, йдіть пізніше»: шанс вплутатися в цікаву розмову у вільний від лекцій чи виступів час буде вищим.

Намагайтеся бути корисними іншим

Нетворкінг будується на довірі і взаємній вигоді. Перш ніж ламати голову, як же познайомитися з потрібними вам людьми, спробуйте знайти тих, кому ви самі можете бути корисні. Таке спілкування буде протікати набагато легше для вас і цікавіше для співрозмовника.

Нагадуйте про себе

Товста візитниця і повна телефонна книжка не гарантують того, що потрібна людина обов'язково допоможе в скрутну хвилину. Не тільки збирайте, але і підтримуйте контакти. Робити це можна найпростішим способом: вітати з Днем народження колег, зустрічатися і цікавитися життям старих друзів. Якщо хочете нагадати про себе новим знайомим, постарайтеся опинитися з ними на одному заході або знайдіть привід звернутися до них особисто. 

Використовуйте зв'язки

Взаємні послуги тільки зміцнюють зв'язок між людьми. Тому не соромтеся звертатися за допомогою: нові контакти і зв'язки спрацюють в ту хвилину, коли ви вирішите ними скористатися. Тому проявляйте активність у всіх сферах життя, і ваша праця не залишиться непоміченим!.

8 речей, які не варто робити, якщо ви хочете отримати роботу

1. Ви не володієте інформацією про компанію або її продукцію

У цьому випадку  інтерв'ю з вами буде марною тратою часу. Навіть якщо  будуть продовжувати задавати вам запитання,  все одно ваша кандидатура не підходить на вакантну посаду. Навіщо в компанії люди, які навіть не спромоглися підготуватися до співбесіди? Цей пункт один із самих «дратівливих». Тому заздалегідь ознайомтеся з компанією і її діяльністю.

2. Ви нічим не цікавитеся

Якщо претендент не задає питання, то це показує, що він не дуже зацікавлений у даній посаді і шукає будь-яку роботу. Тому попередньо складіть список питань про діяльність компанії, про колектив, про заробітну плату і т.д.  Ви повинні переконати що вам дійсно цікава саме ця робота в саме цій фірмі.

3. Ви надто наполегливі

Наполегливість - чудова риса. Але тут потрібно не переборщити. Якщо кожен день набридати  питаннями типу «що ви вирішили з приводу моєї кандидатури?», То буде зрозуміло , що ви давно без роботи і просто зневірилися або ж що на нинішньому місці роботи у вас все дуже погано. Щоб не призвести невірне враження, краще всього відразу після співбесіди уточнити, коли можна буде подзвонити або написати, щоб дізнатися рішення.

4. Ви - неуважні до вимог

Переглядаючи резюме від претендентів, відзначають, що багато претендентів навіть не намагаються поміняти графу «посада» (якщо резюме відправляється на різні посади в різні компанії) або назву організації. Така недбалість відштовхує. Також якщо у вакансії вказані особливі вимоги до резюме (наприклад, скласти його англійською, вказати бажаний розмір заробітної плати або відправити з конкретною темою), то виконайте їх, продемонструвавши свою уважність.

5. Ви не дбаєте про свою репутацію

Сьогодні роботодавці, як правило, перевіряють сторіночки потенційних кандидатів у соціальних мережах. Менеджери хочуть знати, що з себе представляє здобувач: іноді фото в Facebook або ВКонтакте можуть сказати більше, ніж резюме. Тому подбайте про свою репутацію і видаліть / приховайте всі компрометуючі вас статуси і фотографії.

6. Ви говорите шаблонами

Складаючи резюме, намагайтеся уникати шаблонних і банальних слів, наприклад, «дисциплінованість», «стресостійкість» і т.д. Ці слова про вас нічого не скажуть, крім того, що ви відмінно вмієте переписувати шаблонні резюме під себе. Не подобається і затягнутий блок з особистою інформацією (відомості про школу, непрофільну додаткову освіту, довгі описи захоплень і хобі), яка не має ніякого відношення

7. Ви поводитеся фамільярно

Якщо ви прийшли на співбесіду і побачили перед собою молодого ейчара, не потрібно розслаблятися і вести себе так, немов ви з ним нерозлучні друзі. Ви можете пару раз пожартувати, кинути кілька доброзичливих реплік, які допоможуть вам розслабитися, але при цьому не треба переходити межу.

8. Ви лінуйтеся відповідати на питання

Ще одна річ, яка дуже сильно обурює : ніколи не відповідайте на будь-яке питання фразою «в резюме все написано», адже, погодьтеся, навряд чи вам більше нічого розповісти про себе.

10 прекрасних водоспадів

Изображение









Водоспад Вікторія ,
Зімбабве, Африка.


Изображение






Плітвіцькі озера
Національний парк "Плітвіцькі озера", Хорватія

Изображение






Малтнома
Орегон, США.

Изображение






Водоспад Анхель
Національний парк Канайма, Венесуела.

Изображение






Печерні храми в Еллоре
Аурангабад, Індія

Изображение






Гюдльфосс ("Золотий водоспад")
Гейсир, Ісландія

Изображение






Estancia Mimosa Ecoturismo
Штат Мату-Гросу-ду-Сул, Бразилія.

Изображение






 Водоспад Хавасу
   Арізона, США |

Изображение






Водоспад Детянь
Округ Далянь, Китай 

7381АК|

Изображение






Водоспад Рассел
Тасманія, Австралія

Як навчитисякількість речей, з якою ви в змозі впоратись

6 порад з управління кількістю речей

1. Грати в «як ще можна викрутитися?» Якщо нам раптово і на один раз знадобилася річ, то до покупки можна подумати, чим її замінити. Наші жінки мають величезний досвід хитрувань по заміні потрібного наявними, але мова не про виживання в умовах дефіциту. Це саме гра, як пошук заміни інгредієнта в рецепті, що перетворює його в створення свого, унікального досвіду і рецепта. У вік Інтернету знайти тисячу порад як вивести пляму без спеціального плямовивідника саме для цього типу плям - не така вже проблема. Якщо майбутня покупка не очевидно потрібна, спробуйте спочатку подумати і пошукати аналоги цієї покупки.
2. Піклуватися про стан хороших і улюблених речей. Якщо ми цінуємо і любимо обрані речі, то за ними потрібно доглядати. Замшеві туфлі краще чистити щіткою після кожного використання, ніж через кілька разів викинути через непривабливий вигляд. Трикотаж потрібно очищати від катишків, а шкіряну сумку - протирати злегка вологою ганчірочкою від пилу. Мікрохвильову піч необхідно регулярно протирати, поки жир і бруд не в'їлися намертво. Загалом, тут працює аналогія з системою флайледі - прибирати по чистому.
3. Цінувати спогади більше речей. З приводу численних сувенірів з поїздок Юкіко Канеко радить завжди задаватися питанням: для чого мені це? Купити, щоб купити? Досить безглуздо. Ми купуємо сувеніри, щоб залишити пам'ять про поїздку, щоб цінні спогади не розчинилися в потоці днів. Але об'ємні фотоальбоми і тонни сувенірів, навпаки, не викликають бажання перебирати їх,  відновлювати в пам'яті минулі моменти. Тому чи не краще свідомо обмежити кількість «предметів-спогадів», замінивши їх досвідом, можливістю відчути і розповісти щось? Замість сувенірів з поїздки привезіть розповіді про незвичайні і цікаві місця. Замість десятків однотипних фотографій - десятеро найкращих,що викликають щирий захват і захоплення. Навіть всього одна фотографія / листівка / запис у щоденнику пожвавить Ваші спогади не гірше кілограма статуеточек та брелоків.
4. Цінувати порожнечу простору. У нас можуть бути різні уявлення про інтер'єр, хтось віддає перевагу мінімалізму, а хтось затишку милих серцю подушечок і вазочок. Але якщо речами заставлені всі поверхні, на жаль, затишок пропадає, залишається лише відчуття візуального сміття. До того ж, в будинку, що не має вільного простору, важко наводити чистоту, мити, протирати, пилососити.  Вони є у всіх, але практично ніхто не виділяє для цих предметів окремого місця. Це пульти дистанційного керування і недочитані книги / газети / журнали.

5. Не ставити основною пріоритету низьку ціну.Мова йде про те, що ми називаємо ємним  словом «халява», безкоштовні або дуже дешеві речі. При покупці, звичайно, ми всі дуже цікавимося ціною товару, але не варто купувати що-небудь тільки через низьку ціни. Якби Ви не захотіли купити цей предмет дорожче, з високою часткою ймовірності він Вам абсолютно не потрібний. Ця порада особливо актуальна тим, хто отримують величезне задоволення від придбання товарів зі знижкою, оптом або на розпродажі. Знову ж таки - нічого поганого в бажанні заощадити немає, варто лише тримати в голові, що придбання непотрібного - це не економія, а якраз зовсім навпаки, зайва трата. Навіть якщо Вам пропонують що-небудь непотрібне безкоштовно, це все одно трата Ваших ресурсів, простору Вашого будинку, Вашого часу на прибирання і т.д.

6. Заздалегідь позначити зону «провалу».Остання стратегія не заперечує всі попередні, але констатує факт: тільки дуже стійкі люди можуть зовсім не купувати всякої нісенітниці. Більшість з нас,  все-таки всього лише слабкі люди, для яких процес покупок - значне задоволення. Тому якщо душа вимагає  прямо тут і зараз, автор «Життя без речей» радить не перетворювати «Хочу що-небудь купити» в «Ай, ладно, гуляти так гуляти». Зробіть кілька глибоких вдихів-видихів, подивіться на небо, розслабтеся. І заздалегідь позначте собі ліміти майбутнього буйства. Якщо це величезний книжковий магазин - нехай це буде не більше однієї книги. Якщо це магазин посуду - нехай це буде маленьке блюдце для подачі на стіл маринадів. Якщо це сувенірна крамниця - не треба брати метрову дерев'яну скульптуру, купіть маленьку лялечку кишенькового розміру. Загалом, постарайтеся заздалегідь окреслити собі межі дозволеного в розмірах речей або їх кількості. Пам'ятайте при цьому попередню пораду? Обмеження краще не проводити по параметру вартості, при підході «купити не більше, ніж на таку-то суму» набагато вище ризик набрати багато некорисних, зате дешевих дрібниць.

Головна філософія організаторів простору - це жити з осмисленим вибором матеріальних благ, з іншим ставленням до своїх покупок, до предметного світу навколо. Шлях до отримання більшого задоволення від власного будинку.

Компактна електростанція, що працює 24 години на добу цілий рік

Изображение


Giraffe 2.0 гібридна електростанція, яка здатна живити енергією ваш електромобіль або заміський будинок круглий рік. Її продуктивність від 10000 до 13800 кВт-год на рік, навіть у країнах з низьким сонячним випромінюванням і помірним вітром, вона забезпечуватиме вас енергією 24 години на добу, протягом усього року.
Перша така установка була змонтована на найбільшій виставці Business of Design Week вГонконзі і відразу привернула увагу громадськості.
Вона дійсно нагадує жирафа, довга шия висотою 12 метрів з вітряком замість голови і 24 сонячних панелі на спині.
Особливості конструкції полягають у специфіці монтажу сонячних панелей. Це займає на 4 години  більше, ніж звичайний монтаж. Дерев'яна конструкція зменшує вуглецевий слід установки, але може позначитися на її довговічності.
Переваги відновлюваної гібридної установки Giraffe 2.0.
Така установка прекрасно підійде для автономного живлення невеликої дачі, як заміна дизельного генератора.
У місті вона може функціонувати в якості точки для зарядки електричних транспортних засобів, як поновлюване джерело енергії для школи, її навіть можна використовувати в якості навісу, що забезпечує тінь для дитячих майданчиків.
Вітер і сонце добре доповнюють один одного: енергія вітру генерується в основному у вечірній час і холодні місяці року, у той час як сонячна енергія генерується тільки протягом дня, особливо в літні місяці.
Є декілька чинників, які сприяють цій взаємодоповнюваності: повітря має більш високу щільність в зимові місяці і в нічний час, тим самим збільшуючи кількість енергії вітру. Крім того, на основі досліджень клімату, стійкі вітри бувають у вечірній час і холодні місяці року. Таким чином, енергія, вироблена за допомогою гібридних сонячно-вітрових електростанцій має більш рівномірний потік у порівнянні з чистим вітром або чистими сонячними системами. 

"зелені" авто, сади на даху, водневі "хонди" та українські вчені

Изображение
     Обсяги продажів електромобілів у світі продовжують зростати. Так, за вересень 2015 року в головних регіонах світу продано більше 47,000 авто на електротязі. За три квартали поточного року було продано 333 тис. авто – у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зростання становить 45%
Таке зростання викликане активністю ринку «зелених» авто в Китаї. За підсумками вересня, продажі електромобілів у Піднебесній обігнали США та Європу. У вересні в Китаї продали 16,6 тис. електромобілів, в Європі – 15,7 тис., в США – близько 10 тис

Изображение











"Зелена" тематика стає все популярнішою не лише у світі, але і в Україні.  У Києві завершується будівництво багатоповерхівки із садом на даху.
Згідно плану будівництва, на даху житлового комплексу «Royal Tower» буде як відкрита, так ізакрита тераси. 

Изображение
Японська компанія, яка випускає водневі моделі з кінця 80-х років, представила чергову новинку на 44-му міжнародному автосалоні в Токіо, який відкрився 28 жовтня
Встановлений під передніми сидіннями плоский літій-іонний акумулятор отримує електрику від згоряння водню, а потім живить електродвигун. Баки для водню повністю заряджаються за три хвилини і їхнього запасу вистачає на 700 кілометрів ходу п'ятимісного седана.
Honda зменшила розміри паливної комірки на третину. Тепер вона вміщається під капот, нормально працює при низьких температурах і не поступається двигуну V6 за розміром, вагою та іншими характеристиками.
Баки з воднем у FCV Clarity знаходяться під задніми сидіннями і за ними.


Изображение
Вчені Чернігівського державного технологічного інституту у співпраці з естонцями розробили модульні перетворювачі для фотоелектричних панелей, здатні суттєво підвищити ефективність системи під час затінення та змінних погодних умов.
«Ми розробили перетворювачі, які були апробовані на сонячній електростанції в Іспанії і показали високу ефективність порівняно з аналогами, - розповідає вчений. – Є в нас і сонячний трекер, який здатний слідкувати за положенням Сонця, й орієнтувати поверхню панелей таким чином, щоб вона була завжди направлена на небесне світило. Це суттєво підвищує вироблення електроенергії у вранішні та вечірні години, коли Сонце ще високо над горизонтом, але вже не на півдні, а на сході чи заході».
Портативні сонячні батареї можуть мати дуже широке використання

У скандинавських країнах вітрова енергетика може обвалити ціну

Изображение

Про це свідчить дослідження проведене вченими Університету Аалто – одного з найбільших вищих навчальних закладів Фінляндії, утвореного шляхом злиття трьох внз міста Гельсінкі, які спеціалізуються у сфері технологій і дизайну. 
Згідно з отриманими даними, енергія вітру дозволить знизити середню ціну на електрику на енергетичній біржі Північних країн приблизно на 68% до 2020 року. В разі обвалу компанії, які займаються традиційною енергогенерацією, можуть зазнати мільярдних збитків, зауважують вчені. 


До Північних країн причисляють держави Скандинавії (Данію, Швецію і Норвегію), історично пов'язані з ними держави - Фінляндію та Ісландію, а також автономну фінську провінцію Аландські острови та автономні датські регіони - Гренландію та Фарерські острови. Вітрова енергетика у Фінляндії, Данії, Швеції і Норвегії субсидується державою.

У найближче десятиліття австрія зможе повністю відмовитися від

Изображение
Найбільший регіон Австрії - Нижня Австрія з населенням 1,6 млн чол. – від початку листопада  отримує 100% електроенергії з відновлюваних джерел. 

При цьому основну частину – 63% - електрики виробляють гідроелектростанції. Вітроенергетика дає 26%, використання біомаси – 9%, сонце – 2% електроенергії.

Політика переходу на «зелену» енергетику розпочалася в Нижній Австрії з 2002 року, коли місцеві урядовці прийняли рішення інвестувати 2,8 млрд євро у розвиток поновлюваних джерел енергії (будівництво сонячних електростанцій і модернізація ГЕС на Дунаї).

Що стосується Австрії в цілому, то країна поступово йде до 100% «зеленого» енергопостачання після референдуму в 1978 році, коли більшість громадян країни висловилися проти атомних електростанцій.
 
Сьогодні Австрія отримує 75% енергії з відновлюваних джерел і лише 25% - з викопних видів палива. Темпи розвитку відновлюваної енергетики в Австрії вражають. 15 років тому за допомогою вітряків в країні вироблялося 77 МВт, а в 2014 році - вже 2095 МВт.