Втеча з лабіринту

Изображение
Перша перешкода на шляху до будь-якого звершення - наші власні думки. Ми ще не почали діяти або навіть планувати, а мозок вже оцінює ймовірність успіху. І тоді ми виявляємо, що годинами просиджує перед порожнім аркушем, цілими днями бігаємо на перекури і чаювання, тижнями ухиляємось від подачі заявок, місяцями ухиляємося від вирішальних дій. Постійно губимося в сумнівах і тривозі.

Подолати першу перешкоду - впоратися з негативними думками можна за кілька кроків

Відправний пункт
Врахуйте, що наша свідомість майстерно обходить болючі питання. Розмірковуючи про себе, ми легко і непомітно перескакуємо через логічні етапи, втрачаємо нитку міркування, забуваємо і відволікаємося. Тому прокрутити думки в розумі - це тільки попередня підготовка. Щоб метод спрацював, виконуйте всі рекомендації письмово, а краще - обговоріть з іншою людиною. Тільки не шукайте очевидних рішень і не чекайте порад. Постарайтеся об'єктивно обговорити ситуацію. Це допоможе не збитися.

Полювання на «антимотивацією»

1. Виявити негативні думки
Найчастіше ми навіть не наділяємо їх в слова. Як тільки ми замислюємося про справу, стає тоскно, тривожно, соромно. Перший крок: не кидайтеся пересилювати себе. Пригальмуєте, поспостерігайте за своїми почуттями і обривками думок. Складіть їх в осмислені фрази, нехай найпростіші: «У мене не вийде, тому що я невдаха / не вистачає грошей / я не вмію / все погано / це погана ідея і т.д.». Важливо сформулювати те, що вас мучить.

2. Зібратися з духом
Працювати з негативними думками - заняття непросте і не найприємніше. Тому запишіть знайдені думки, залиште цей аркуш паперу або файл на видному місці, а самі переключіться на що-небудь легке, приємне і збудливе. Вам буде потрібна енергія, щоб продовжити роботу над негативними думками. А розпочатий список допоможе включитися в неї після перерви.

3. Прояснити і конкретизувати
Негативні думки зазвичай звучать дуже розмито і узагальнено. У такому вигляді з ними не впоратися. Візьміть одну фразу зі списку і почніть послідовно задавати собі питання: «Чому я так думаю? Чого саме я лякаюся, соромлюся, що саме викликає тривогу і нудоту? Як саме повинні піти справи, щоб трапилася неприємність? Чи так це? Звідки я знаю, що вийде саме так? За якими ознаками я відрізню удачу від провалу? ». Ставте собі якомога більше питань.

Отримані відповіді піддавайте тій же процедурі, поки не прийдете до дуже чіткої і докладної картини. Так, ідея «кращої роботи мені не знайти» може розгорнутися в щось на зразок - «я думаю, що всі хороші місця вже зайняті« своїми людьми », і щоб пробитися, мені потрібно показати результати значно вище середнього, а на нинішній роботі я зайнятий дурницями, якими і похвалитися неможливо, а робити щось у вільний час мені не вистачає сил і часу ». І це тільки перший прохід. Повністю це переконання можна розгорнути на сторінку тексту, а то і більше. Чим точніше ви опишете ситуацію, тим легше вам буде при виконанні наступного кроку.

4. Визначити тип проблеми і метод роботи
Ось тут починається найцікавіше, тому що переконання, в тому числі і негативні, бувають різних типів, з різними джерелами і причинами виникнення, а значить, існують і різні методи їх подолання. Основні з них:

1. Неясне джерело
Якась негативна думка здається вам очевидною, але звідки ви це знаєте? Відповіді: «Ну, це ж очевидно / всі це знають / мені так сказали / я прочитав це в інтернеті», - ознака того, що ви прийняли на віру сумнівну заяву. Покопайтеся в джерелах, дізнайтеся різні думки, знайдіть мінімум п'ять (а краще десять) умов і випадків, коли ця ідея виявляється невірною. Тоді з предмета віри вона перетвориться в робочий факт з ясними межами застосовності.

2. Фантазія
Ви вірите, що інші люди думають, відчувають, хочуть і роблять певним чином, хоча вони про це поки що не говорили і так себе не вели. Можливо, ви спираєтесь на себе ( «я б в такій ситуації точно подумав так і поступив ось так»), можливо - на спостереження за іншими людьми.
Насправді всі люди дуже, дуже різні. Перевірте свої фантазії. Поговоріть з цими людьми, розпитайте їх, що вони думають і чекають, поспостерігайте, як вони надходять насправді. Знайдіть десять позицій, за якими ця людина не збігається з вашими уявленнями про неї, або де ви хоча б не можете в точності перевірити свої негативні фантазії.

3. Попередній досвід
Ви або ваші знайомі дійсно робили щось схоже в минулому, і вийшло погано. Знайдіть десять істотних відмінностей між тією і цієї ситуаціями. Подумайте, в чому нинішня ситуація може бути вигідніше колишньої.

4. Неясна мета
Ви виявили, що сумніви і побоювання уявляєте ясно і адекватно, а от до чого прагнете - не дуже. Це зовсім не мотивує рухатись. Подумайте і запишіть: що саме ви хочете зробити? як ви визначите, що у вас вийшло? які конкретні результати отримаєте? навіщо (для чого і кого) вони вам потрібні? що ви зробите далі, після того, як у вас все вийде? Відповіді допоможуть внести ясність і позбутися від тих чи інших надуманих страхів.

5. Завдання дійсно не по зубам
Ви ретельно все розібрали і побачили, що це не помилки, і вам дійсно не вистачає чогось конкретного і істотного, перевірили ще раз це з друзями, і вони це підтвердили. Що ж, принаймні, тепер ви можете зайнятися відсутньою  метою або змінити її.

5. Скласти план найближчих кроків
Якщо ви дійсно впоралися з негативною думкою, тепер ви без особливих зусиль розпишете дві-три найближчих конкретних дії, які можна просто взяти і виконати, щоб бути ближче до вашої мети.

Важливо! Якщо, копаючись в негативних думках, ви виявляєте, що картинка не прояснюється, а стає все тяжче, похмуріше і невтішніше; якщо настрій псується все сильніше, пропадає останнє бажання робити хоч щось, а смерть виглядає непоганою альтернативою - схоже, що ваші проблеми занадто великі для роботи на самоті. Не виключено, що у вас зараз депресія, нервове виснаження, перевтома або важкий стрес. Зверніться за допомогою до фахівців: психолога, психотерапевта, психіатра, невролога та ендокринолога (в будь-якому порядку).

Рівновага в будь-якій ситуації

Сьогодні успішний той, хто швидко знаходить контакт з іншими і відгукується на зміни, орієнтується в тенденціях і технологіях. Світ занадто динамічний, і ми часто не встигаємо за змінами. Думки скачуть, вловити значуще в суєті практично неможливо - і тому зростає нервове напруження. Кілька способів, як зменшити занепокоєння і привести нерви в порядок.
Изображение
1. Аналізуйте думки
Як тільки ви відчуваєте, що вас накриває хвиля паніки і хвилювання, сконцентруйтеся на тому, що ви усвідомили цей момент. Занепокоєння відступає, якщо людина робить хоча б спробу його побороти:
1. Визнайте свій стан: «Так, я панікую, турбуюся, майже плачу і т.д.»
2. Спробуйте знайти причину цієї емоції.
3. Розширте, деталізуйте свою відповідь: «Чому саме я боюся подзвонити / написати / піти до лікаря / поговорити / взятися за завдання?» Та ін.

У внутрішньому крику ви почуєте власний голос розсудливості. Так відбувається завжди - розуміння своїх емоцій перемикає мозок в режим раціонального мислення. Заради експерименту ви можете навіть трошки розкрутити свою паніку, спеціально поглибити хвилювання, але мозок уже буде працювати з причиною. Холодно і раціонально. Хвиля паніки відступить сама собою.

2. Глибоко дихайте
Для перевірки почніть швидко-швидко дихати - пульс почастішає і вас накриє хвиля безпричинного занепокоєння. А ось повільні вдихи для мозку те ж саме, що і стан розслабленості і спокою. У критичний момент зафіксуйте свою увагу на процесі - вдих через ніс, видих через рот - і ви відчуєте, як стрес потроху відступає.

3. Будьте в цьому
Ми починаємо переживати, коли озираємося на успіхи в минулому і замислюємося про перспективи майбутнього. А найчастіше ми розриваємося між першим і другим, викликаючи своїми думками почуття удаваної небезпеки. Відловлювати свої думки, буквально повертаючи їх в сьогодні, в тут і зараз, де все добре і спокійно.


4. Відмовтеся від контролю над усім
Люди намагаються контролювати абсолютно всі процеси свого життя і заодно життя своїх дітей, друзів, співробітників - мозок прагне створити ілюзорне почуття безпеки для зниження стресу, неспокою і іноді навіть болю. Щоб не створювати нервових ситуацій, випустіть з-під контролю ті процеси, на які ви не впливаєте, відкиньте помилкове відчуття відповідальності за все. Концентруйтеся тільки на те, що дійсно вам підвладне, на тому, що по-справжньому важливо.

5. Уникайте невизначеності
Якщо ми відмовляємося приймати рішення, ми перетворюємося в незадоволених буркотунів, які живуть не своїм життям. Але навіть найнезначніші рішення підвищують самооцінку, доводячи, що ми здатні розпоряджатися собою, своїм часом, вийти з-під чужої опіки і контролю, досягти своєї мети. Мозок в режимі раціонального мислення, який звик приймати рішення, не продукує занепокоєння і поганий настрій.

6. Відмовтеся від перфекціонізму
Хвилювання часто виникає через завищенні очікування. Ми прагнемо бути кращими батьками, стати №1 у своїй справі, відправитися в незабутній тур, мріємо про ідеальний бізнес. Прийміть факт, що ідеального не буває. Так, краще бути просто хорошим бізнесменом, який кожен день реалізовує свою велику мрію, ніж не діяти і втрачати дні. Краще бути розуміючим батьком, ніж тираном, який прагне дати краще «тому, що у мене такого не було в дитинстві».

Чому ми розучилися отримувати задоволення

Изображение
- Старша сестра (28 років різниці) лаялася, коли я їла малину з куща. Тому що малина - для варення. Ось прийде зима - і як буде приємно відкрити банку домашнього варення.
Чомусь вона не замислювалася про те, що їсти варення влітку - теж відмінно. А вже зривати з куща майже сині від стиглості ягоди - захват.
Насправді нічого не можна було їсти. Ні полуницю (варення!), Ні обліпиху (сушити і в компот), ні гриби (солити).
Це була дача мого батька, яку він купив і куди з великим небажанням їздив лише тому, що дитині (мені) потрібне було свіже повітря (а також воші, постійний розлад шлунку і кліщі на голові).
Батько виходив у двір, тільки щоб зіграти. Йому плювати було на варення, соління та інший хрін з петрушкою - все це на базарі продавалося відрами.
Але так як дитина бажала малину з куща, то з сестрою доводилося скандалити. Вона ніяк не могла заспокоїтися, що запаси під загрозою. Їй якось не жилося зараз, у неї весь час були плани на віддалене майбутнє: ягоди - на зиму, чорна ікра - на Новий рік.
Це дивовижна риса характеру - нездатність отримувати задоволення сьогодні. Треба відкласти, запасти, підготуватися до того особливому моменту, коли можна буде собі дозволити трохи радості. І, що особливо важливо, заборонити радіти іншим.

Приятель розповідав, що його тітка ловила його, теж на дачі, коли він тікав додому за якою-не будь  цукеркою, і говорила:
«Досить шлятися!» І не те щоб вона збиралася використовувати його в господарстві. На питання: «Чому?» - Вона відповідала: «А нічого!» І змушувала його сидіти в кімнаті.

Добре - це погано.
Мати мого друга перед кожною відпусткою відчуває паніку. Їй ввижаються землетруси, повені, пограбування, хвороби. Будинок теж залишати страшно - раптом пожежа, наприклад. Чоловікові вона не довіряє. Вважає, що цей непитущий негайно нап'ється, закурить і, - звичайно, засне з сигаретою. Може, навіть приведе якихось шалавок, які викрадуть її штори. Або що там у неї цінного.
Не можна ось так просто поїхати кудись і там добре провести час. За неробство і щастя треба розплачуватися тривогою.
У мене є приятель, який на повному серйозі вимовляє такі афоризми: «Не може бути просто так добре. Напевно, щось трапиться ».

Ці заяви вибивають мене з колії. Я не можу зрозуміти, про що мова. Мені здається, що якщо тобі зараз добре, то далі буде ще краще, тому що ти вбираєш задоволення, і воно, як засмага, налипає на твою шкіру, воно захищає тебе від труднощів життя.
У мене була дуже важка депресія, і в цей час мені теж здавалося, що щастя буде, коли ... далі я називала причину. Не зараз. Потрібен вагомий привід, щоб відчути радість.

У цього синдрому є назва - «ангедонія».
І ще «соціальна агнозія». Психіатри поб'ють мене творами Юнга за використання терміна всує, але ангедонисти - занадто красива і вірна назва для людей, які кожну хвилину псують собі життя, забороняючи отримувати задоволення.
Останнім часом ангедонія стала настільки масовою, що це вражає.
Викладаєш в Facebook знімок себе на океані - і відразу ж ловиш закиди в тому, що хтось помер, Боїнг розбився та інше. Ти особисто і твої шорти, і рушник, і крем від засмаги в цьому винні.
Люди чіпляються за ці дійсно трагічні події, щоб вони відволікали їх від нехай і невеликих, але все-таки радощів. Таке відчуття, що страждати, сумувати і боятися стало модно.

От чесно: мені не страшно.
У житті завжди відбувається щось страшне або тривожне. З іншими людьми, з цілими країнами, з твоєю країною, з твоїми друзями і твоїм життям. Часто від цього важко, і ти переживаєш і співчуваєш, або у тебе у самого погані часи, але так влаштований світ.
Немає ніякої іншої концепції життя. Це ніколи не закінчиться, благоденство не звалиться на нас раптово і назавжди.

Якщо можеш отримати задоволення сьогодні, роби це.
У батька моєї подруги, якого в СРСР на двадцять років позбавили можливості знімати кіно, були величезні борги. Але всякий раз, коли він перепозичав гроші, вся сім'я йшла в ресторан. І навіть не для того щоб смачно поїсти, а щоб відчути, що життя - це не тільки безгрошів'я, туга і мерзенні радянські цензори. Він заряджався цим - і зберіг себе. (Борги, якщо кому цікаво, він потім віддав).
Розумієте, ми ж потім згадуємо хороше, а хорошим  Все страшне витісняється, а хороше раптом спалахує в нашій пам'яті і сяє так, немов його щойно помили і відполірували. І ми живемо тільки цими уривками, а не низкою турбот і негараздів.
Я, поки була в депресії, боялася літати на літаках. До непритомності. Потім знову навчилася це робити, але аерофобія проходить довго і болісно - в силу звички.
І ось одного разу я займаю своє місце, дивлюся у вікно і розумію, що зовсім не боюся: літати й розбитися,  померти. Тому що я щаслива. І у мене немає для цього жодної об'єктивної причини. Я не написала роман, не отримала за нього Букерівську премію, не придумала ліки від раку, не народила п'ятьох дітей.
Просто  щаслива. Мені добре. Люблю своє життя. Їм малину з куща і їжджу відпочивати від відпочинку - і не тому, що у мене навалом грошей, а тому, що є бажання.
Фокус в тому, що якщо ти щасливий, то не страшно ні жити, ні померти.

Завод tesla gigafactory

Изображение

Изображение
Изображение
За словами Ілона Маска, будівля матиме найбільшу площу покриття (0,93 кв. км) і стане другим підприємством в світі за обсягами будівництва, поступившись першістю лише виробнику літаків Boeing 747.

Крім величезних масштабів, завод Tesla Gigafactory матиме сім приголомшливих достоїнств:

1. Екологічність виробництва - на заводі не буде дизельних генераторів і газопроводів, а також повністю виключено використання традиційного викопного палива.

2. Застосування сонячних панелей - по всьому даху приміщення і навколо заводу будуть розташовуватися потужні сонячні панелі, які зможуть забезпечувати фабрику екологічною електроенергією.

3. Повна відсутність шкідливих викидів - завод буде отримувати енергію лише з поновлюваних джерел. На території Gigafactory побудують сховища для енергії, а крім сонячних панелей стануть також використовувати геотермальні і вітряні джерела видобутку електрики.

4. Підвищена сейсмостійкість - величезна фабрика Tesla будується на чотирьох різних фундаментах, за рахунок чого забезпечується посилений захист будівлі від землетрусів. Також завод буде захищений від інших катаклізмів.

5. Залучення співробітників-роботів - вчені вже давно довели високу ефективність спільної роботи людей і роботів, на заводі Gigafactory це перевірять емпірично. Тут будуть використовуватися роботизовані автомобілі, а також механічні системи для складання акумуляторів.

6. Безвідходне виробництво - на території Tesla Gigafactory обладнають інноваційний центр переробки відходів, який буде утилізувати  акумулятори прямо на фабриці. При цьому алюміній, нікель і літій стануть використовувати у виробництві повторно.

7. Любов до природи - сьогодні на території фабрики пасеться табун диких коней. Їх ніхто не чіпає і не виганяє, так як однією з головних цінностей компанії Tesla є захист навколишнього середовища.

Розумні віконні жалюзі....

Изображение
Винахідник Євген Ерік презентував свій пристрій на конференції iForum в Києві. Жалюзі генерують електрику в достатній для квартири кількості. Всі складові сонячних панелей, а також контролери випущені в Україні.
Євген Ерік зазначає, що для генерації електроенергії добре підходять вікна. Він також розповів, що троє інвесторів вже зацікавлені в його системі.
Під час iForum інтерес до готового продукту висловили представники коворкінгів і готелів. Систему досить підключити в розетку, вона працює зі стандартною напругою 220 Вольт. Трансформація енергії забезпечується контролером, що поставляється в комплекті.
Для звичайних домашніх вікон вартість розумної системи - 300 $, бізнес-центру вона обійдеться в 150 $ за квадратний метр.
Система розрахована на 10-річне функціонування. На створення технології пішло 20 000 доларів. 

Гексакоптер для кінопродакшна

Изображение
Гексакоптер має можливість транспортування вантажу вагою до шести кілограмів. Це дозволяє  взяти на борт практично будь-яку модель відеокамери, які зараз використовуються для зйомок популярних блокбастерів. В повітрі апарат може пробути більше півгодини - в залежності від ваги підвішеної апаратури. При цьому розігнатися гексакоптер здатний до 65 км / год і подолати відстань в 5 кілометрів.
Для того, щоб коптер не упав на землю при неполадках з акумулятором, конструктори зробили шість окремих батарей для кожного двигуна. При цьому кожен такий тандем оснащений своїм комплексом датчиків, що дозволяє контролювати роботу всіх елементів. Ціна Matrice 600 становить без малого 4600 доларів. Звичайно, аналогічні платформи, наприклад Aerigon, мають вантажопідйомність більше 13 кілограм, але їх ціна при цьому складе близько 50 тисяч доларів.

Компанія DJI в основному спеціалізується на бюджетних версіях безпілотних літальних апаратів. Також в її арсеналі є вузькоспеціалізовані дрони для потреб сільського господарства.

10 ЦІКАВИХ IT-ВИНАХОДІВ УКРАЇНСЬКИХ стартаперів

Изображение
1. Senstone - розумна жіноча прикраса, яка розуміє команди власниці і може перетворювати голосове повідомлення в текст з високою точністю. Пристрій також відображає різні повідомлення, нагадує про події та може записувати розмови близько 30 хвилин.
Изображение
2. Hideez - гаджет для захисту персональних даних в Інтернеті. Може зберігати безліч паролів і вводити їх в мобільні гаджети, як тільки власник підходить до них на певну відстань. Якщо ж користувач віддаляється від ноутбука або смартфона, вони автоматично блокуються.
Изображение
3. Mevics - винахід, який нагадує про необхідність тримати спину рівно. Пристрій кріпиться на одяг власника, синхронізується за допомогою Bluetooth з мобільним гаджетом, і як тільки користувач горбиться, девайс починає вібрувати.
Изображение
4. Open World - унікальний навігатор для людей, які мають проблеми із зором. Творці інновації планують розмістити маячки, які підключаються до смартфону по Bluetooth, на транспорті і різних об'єктах міської інфраструктури. Користувач повинен встановити на мобільний гаджет спеціальний додаток, і при входженні в зону дії маячка він дізнається, які об'єкти розташовані в даному просторі.
Изображение
5. FORCEemotion - розумний переносний пристрій, який стежить за фізичним станом користувача, вимірює серцевий ритм і ряд інших важливих параметрів. Браслет призначений в першу чергу для людей похилого віку. Він нагадує їм про необхідність прийняти ліки, а також відправляє повідомлення на смартфони родичів, якщо показники здоров'я відійшли від норми.
Изображение
6. DiGi 24 - функціональна система, що дозволяє дистанційно керувати розумним будинком. Вона допомагає дбайливо витрачати корисні ресурси, а також повідомляє користувачеві про будь-яку небезпеку, яка загрожує житлу. DiGi 24 включає стандартний набір датчиків, розумні розетки, перехідники для лампочки і контролер всієї системи.
Изображение
7. Branto - система розумного будинку, яка дозволяє стежити за всім, що відбувається в будинку, в режимі реального часу. Крім вбудованої камери, мультимедійний комплекс має динамік для програвання музики і може підключатися до Інтернету через сигнал Wi-Fi.
Изображение
8. Helko - смарт-гантель, яку винайшли столичні школярі. Розумна система під'єднується до гантелей або штанги, відзначає, скільки підходів було зроблено, а також вираховує оптимальне навантаження для ефективного досягнення поставлених завдань.
Изображение
9. Ecois.me - система розумного будинку, яка допомагає оптимально витрачати електроенергію і стежить за безпекою - повідомляє користувача, коли він забуває відключити праску або інші електроприлади.
Изображение
10. SKBX - система для створення домашнього хмарного сервісу на 4 терабайта. Так як винахід автоматично реєструє доменне ім'я, користувач має доступ до персонального і захищеного сховища інформації в Інтернеті.

Якби теслярів наймали так само, як програмістів

Изображение
......рекрутери, які можуть доводити інтерв'ю до абсурду через нерозуміння специфіки роботи найманих працівників.

Отже, телефонна співбесіда інтерв'юера і теслі.

- Отже, ви вважаєте себе теслею?

 Все вірно. Це саме те, чим я займаюся.

 - Як довго ви займаєтеся цим?

 Десять років.

- Дуже добре. А тепер я б хотів задати вам кілька технічних питань, щоб оцінити, наскільки ви впишетесь в нашу команду. Домовилися?

 Звичайно, було б непогано.

 - Повинен вам сказати, що ми працюємо в підрозділі, що займається будівництвом великої кількості коричневих будинків. Чи доводилося вам будувати безліч коричневих будинків?

Ну, я ж тесляр - я будую будинки, а люди вже фарбують їх так, як побажають.

 - Так, я розумію, але не могли б ви підказати мені, скільки у вас досвіду саме з коричневими? Ну, плюс-мінус.

Я дійсно поняття не маю. З того моменту, як будинок побудований, мене не хвилює, в який колір його пофарбують. Може, шість місяців?

- Шість місяців? Взагалі-то ми шукаємо когось з набагато більшим досвідом коричневого, але дозвольте мені задати вам ще кілька запитань.

Гаразд. Але, знаєте, фарбування - це фарбування.

- Так-Так добре. Що щодо Горіха?

А що з ним?

- Чи багато ви працювали з горіховим деревом?

Звичайно. Горіхове дерево, сосна, дуб, червоне дерево - все, що завгодно.

- Але скільки років ви працювали з Горіхом?

Та не знаю я, чорт візьми. Я що, повинен рахувати кожну дошку?

- Ну хоча б приблизно?

Добре, тоді я б сказав, що у мене є півтора роки досвіду роботи з горіховим деревом.

- Але ви не горіховий гуру?

Ну, я ж тесляр - я працюю з будь-якими типами дерева, які, звичайно, мають деякі відмінності, але я вважаю, що якщо ти хороший тесля ...

- Так, так, але ми використовуємо горіхове дерево. Це нормально?

Горіхове дерево - це прекрасно! Все, чого побажаєте - я ж тесля.

- Що щодо чорного Горіха?

А з ним що?

- У нас було кілька горіхових теслярів, але потім випадково з'ясувалося, що вони не були теслями по чорному горіхи. Чи є у вас досвід з ним?

Звичайно, трохи. Вважаю, було б добре мати більше досвіду для мого резюме.

- Гаразд. Дозвольте мені звіритися зі списком питань.

Так будь ласка.

- Отже, останнє питання на сьогодні. Ми використовуємо Камінь 5.1 для забивання цвяхів. Чи використовували ви Камінь 5.1?

[Бліднучи ...] Ну, я знаю, що безліч теслярів почали використовувати камені, щоб забивати цвяхи, коли Craftsman купив каменоломню, але, чесно кажучи, у мене це виходить набагато краще з моїм гвоздометом. Або молотком, якщо хочете. Мені здається, що, коли я використовую камінь, то занадто часто вдаряю себе по пальцях, в той час, як інша рука сильно болить, тому що камінь занадто важкий.

- Але інші компанії використовують камені. Ви хочете сказати, що камені не працюють?

Ні, я взагалі-то не кажу, що камені не працюють. Я лише вважаю, що гвоздомети працюють краще.

- Всі наші архітектори починали використовувати камені і їм сподобалося.

Не сперечаюся, але я забиваю цвяхи цілий день і - добре, слухайте, мені потрібна робота, так що я виразно готовий до використання каменів, якщо ви захочете.

- Ок. У нас є ще кілька кандидатів; ми зв'яжемося з вами, коли приймемо рішення.

Що ж, спасибі за ваш час. Було приємно поговорити.

Дзвінок на наступний день.

- Алло?

Вітаю! Пам'ятаєте мене? Я той тесля, з яким ви проводили співбесіду для роботи з чорним горіховим деревом. Хотів лише дізнатися, чи прийняли ви рішення.

- Взагалі-то прийняли. В цілому, нам подобається ваш досвід, але ми вирішили взяти когось, хто більше працював з коричневим.

Правда? І це все? Мене не взяли на роботу, тому що у мене недостатньо досвіду з коричневим?

- Ну, це тільки наполовину так. Почасти, ми взяли іншого хлопця, бо він набагато дешевше.

Серйозно? І скільки ж у нього досвіду?

- Гаразд, він не зовсім тесляр, він продавець машин. Однак він продав багато коричневих машин і працював з обробкою з горіхового дерева

Що може змусити звільнитися більшість українців

Практично всім нам доводилося шукати роботу і міняти її. Всього 4% з більш ніж півтори тисячі  опитаних учасників жодного разу не міняли роботу. Решті 96% довелося випробовувати різні почуття при звільненні.
А що ж є найпопулярнішою причиною звільнення? Головний привід зміни місця роботи - низька зарплата: 57% учасників опитування основною причиною звільнення назвали низьку матеріальну винагороду. На жаль, не всі співробітники готові обговорювати підвищення заробітної плати зі своїм босом і ще менша кількість керівників, як вони вважають, готові йти на поводу у своїх підлеглих і додавати їм зарплату. Тому фахівці починають шукати іншу роботу.
Ще 48% готові звільнитися при відсутності професійного і кар'єрного зростання. На третьому місці - рутина, яка з'їдає задоволення від роботи. Ще 28% довели до звільнення негаразди в колективі, а 25% не стали миритися з перевантаженням на роботі і поганими умовами праці.
Изображение
.... багато в  поточної діяльності залежить від безпосереднього керівника,  що в його поведінці може змусити звільнитися його підлеглих. Лідерство розділили два «невміння» - невміння тримати себе в руках і ставити чіткі завдання. Більше половини опитаних готові писати заяву на звільнення, будучи в підпорядкуванні у таких керівників.
Оскільки шеф - це ще не весь колектив,  як впливають відносини з колегами на рішення про звільнення. Одноосібним лідером по неприйняттю став непрофесіоналізм колег - кожен третій учасник опитування страждає від цього настільки, що готовий звільнитися. Трохи відстали від лідера такі неприємні речі як плітки і заздрість.
Як правило, будь-які негативні емоції ми у себе «викуповуємо» - багатьом відомо бажання купити шоколадку, щоб зняти стрес і підняти настрій. Скільки коштує зіпсований на роботі настрій? Скільки нам потрібно на новій роботі, щоб не шкодувати про зроблену зміну?

36% впевнено відповіли - в 2 рази більше. 23% вважають, що і перевищення в 1,5 рази досить, щоб змінити роботу. Серед учасників виявилося порівну (по 14%) тих, яким потрібно в три рази більше грошей, ніж зараз, і тих, яких грошима не переманиш. Ще 13% готові задовольнятися надбавкою в 30% до зарплати.
Тільки 18% опитаних пошкодували про те, що поміняли роботу. Можливо, разом з новим місцем роботи вони придбали ті приємності, про які навіть не думали, приймаючи пропозицію нового роботодавця. Або ретельно все зважили, приймаючи рішення про перехід.

10 фатальних помилок в стартапах

1. Слабка віра в ідею
Якщо вас мучать сумніви з приводу вашого «грандіозного» починання, не беріться за цю справу. Без непохитної віри,  впевненості в успіх, не варто затівати новий бізнес. Коли творець коливається, що вже тоді говорити про інших людей: партнерів, підлеглих, клієнтів або інвесторів? Такий стартап нежиттєздатний і приречений на смерть ще на етапі . Пройти весь шлях, від зародження бізнес-ідеї до стадії її реалізації, вдається одиницям - тим, хто, незважаючи на всі складності і численні перешкоди, зберігає безмежну відданість,  пристрасть і непорушну прихильність до свого проекту.

2. Море по коліно
Цілком віддаватися новій справі - це прекрасно, але всьому є розумні межі. Можна бути зухвалим мрійником, але при цьому потрібно залишатися реалістом. Часто-густо можна зустріти фанатичних стартаперів, які настільки захоплені своїм продуктом або послугою, що відмовляються помічати очевидні речі. Трапляється так, що ринок не готовий прийняти їх товар, або на момент втілення задумки в життя клієнти мають абсолютно інші потреби. Проте творці стартапів настільки сліпо захоплені своїм новим творінням, що категорично відмовляються миритися з реальністю. Вони не бажають змінювати, адаптувати свій продукт до нових умов, що склалися і «прогинатися» під ринок.

3. Одиночна прихильність
Персоніфікована прихильність бізнесу рано чи пізно може зіграти не на руку його творцеві. Якщо люди в організації з прохолодою відносяться до того, чим вони займаються, то в кінцевому підсумку така компанія приречена. Чому? В першу чергу засновник не вічний. Ніхто не знає, що з нами станеться завтра, через місяць або через рік. Якщо раптом трапиться так, що керівник захворіє або, не дай бог, помре, то тягнути непідйомну ношу буде нікому.
Зрештою час йде, люди змінюються, дорослішають, потім старіють. Запаси оптимізму, ентузіазму та фізичні сили засновника не вічні. Тому дуже важливо, щоб з самого початку заснування бізнесу прихильність до справи була розділена між усіма членами команди.

4. Головна мотивація - прибуток
Ті, хто починає новий бізнес зі словами «він принесе мені багато грошей», можуть не розраховувати на успіх. Прибуток з першого дня роботи компанії - це небачений виняток, ілюзія, якою тішать себе недалекі підприємці. Перш ніж бізнес почне приносити якісь гроші, може пройти рік, а то і пара-трійка років. За цей час в нього потрібно вкласти багато сил і енергії. А звідки її взяти, якщо головна мотивація - це прибуток? Ось так і вмирають більшість стартапів, ледь побачивши світло. Їх засновникам не вистачає енергії продовжувати розпочату справу, адже ніщо не підживлює їх мотивацію.
Доктор Адізес на цей рахунок приводить відмінну аналогію: «Коли дитина перебуває в колисці, хіба батьки доглядають за нею тільки в розрахунку на те, що коли-не будь він стане лікарем або адвокатом і забезпечить їм безбідну старість? Напевно це не так ». Компанія, орієнтована на задоволення потреб клієнта - ось якою має бути головна мета будь-якого стартапера.

5. Неправильне фокусування
Багато починаючих підприємців, яких в результаті посягає невдача, роблять одну і ту ж типову помилку - вони роблять неправильний наголос. Вони фокусуються не так на питанні «чому» потрібно випускати той чи інший продукт або послугу, а на самому продукті. А раптом продукт виявиться незатребуваним? Саме з цієї причини, головним питанням має бути питання «чому», потім «хто» (команда професіоналів), «що» (продукт, його позиціонування на ринку, ключові характеристики, переваги перед конкурентами), і нарешті - «як» і « коли ».

6. Акцент на вдосконалення продукту, а не на збут
У людей, які засновують свою справу, як правило, домінує Е-функція. Креативність і творча енергія «Підприємця» б'є через край. Він готовий безперервно генерувати ідеї, покращувати свій продукт і з кожним днем винаходити все нові і нові стратегії його розвитку. Але на етапі дитинства така поведінка породжує патологічні проблеми. Замість того, щоб швидкими темпами нарощувати збут, компанія товчеться на одному місці. Безперечно, покращувати якість продукції необхідно, але на початкових етапах розвитку набагато важливіше робити акцент на продажу. В іншому випадку дефіциту грошових коштів не уникнути, і організація стане банкрутом.

7. Нереалістичний бізнес-план
Необдуманий бізнес-план, зліплений «побистрячку» - одна з основних причин провальних стартапів. Завищені очікування творців молодого бізнесу, непередбачені витрати, гостра нестача грошових вливань - все це призводить до неплатоспроможності компанії, і «лавочку» доводиться передчасно згорнути.

8. Відсутність належного фінансового контролю
Слабке місце будь-якого стартапу - дефіцит грошових коштів. Безграмотна кредитна політика призводить до того, що приплив грошових коштів зменшується, і компанія втрачає мобільність. Тому вкрай важливим на початкових етапах росту організації здійснювати безперервний контроль за фінансовими потоками компанії, а також ключовими фінансовими показниками ефективності бізнесу. У той же час не варто випускати з виду своєчасне погашення дебіторської заборгованості і стежити за обігом матеріальних запасів, оскільки саме вони є найменш ліквідними з усіх оборотних активів підприємства.

9. Зниження ціни
Прагнучи збільшити виручку, молоді керівники часто істотно знижують ціну на товари. При цьому вони не враховують, що отримана виручка може не покривати змінних витрат на виробництво продукції: на сировину, оплату праці співробітників, електроенергію і т.д. В результаті компанія починає працювати собі в збиток.

10. Венчурні інвестиції
Компанії-немовлята вимагають безперервного фінансування, і це природно. Але будьте обережні, не варто забувати про у правила в світі бізнесу, де гроші відіграють чільну роль: хто платить, той і музику замовляє. Підписуючи договір з інвестором, підприємець погоджується на те, що інтереси «багатого дядька» відтепер будуть понад його власних.