В небі дзвенів маскарад...
- 10.11.19, 20:00
В небі дзвенів маскарад,
Йшов зодіак по колу,
Зоряний падав град,
Кисень ковтало воло,
В захваті сум зачах,
Розум забув про герці,
Був феєрверк в очах
Та потепління в серці.

В небі дзвенів маскарад,
Йшов зодіак по колу,
Зоряний падав град,
Кисень ковтало воло,
В захваті сум зачах,
Розум забув про герці,
Був феєрверк в очах
Та потепління в серці.

Незвичайні, приємні клопоти.
(як шкода, що нема щодня),
В мене були сьогодні спогади.
Були тістечка, чай, варення.
Гомоніли. Минуле славили.
Під столом калатали ніженьки.
На нові нарікалось правила
Та ловились у вазі вишеньки.
Ще й співалось про справи зроблені
І про подорожі під вітрилами…
Зараз сплять на дивані, втомлені,
Та тихенько тріпочуть крилами.

Холодний вечір ходить по траві,
Червоним сонцем пагорби политі,
І сниться сон, в якому всі живі
І осінь дозріває соковита.
Ворушить вітер пишними крильми
Та вербами хитає золотими,
Немає болю, пустки та зими
І голосно сміються побратими.
Чарує тиша, чути небеса
В якомусь неповторному регістрі,
І смерті десь іржавіє коса
І порохом не обпікає ніздрі.
Якби цей сон продовжити змогли
В реальності усі, хто були з нами…
Невидимі літають янголи
І пестять сплячих теплими руками.

Даремно ти, друже,
Розтрачуєш сили,
Даючи утіху пустим.
Роніне! Твоє бусідо
Застаріло,
І гідність, і відданість
З ним,
Бо всесвіт забув
Що таке рівновага,
Її таємниці і суть,
Бо в ньому за гроші
Купують відвагу
І совість за них
Продають.
Допоки про тебе
Цей мир не дізнався
І шлях не зійшов
На пунктир,
Іди-но, роніне,
Уже зачекався
У лісі святий
Монастир.

В долині річки Оріноко,
В краю розжарених саван,
Нещадно сяє сонця око
І точить берег океан.
Танцює вітер грізні танці
Над нескінченністю боліт,
І велемудрі індіанці
Говорять з духами про світ,
З якого в ніч піде наруга
Та забере лихе усе,
І час повзе, мов тартаруга*,
Та вік відведений везе.
* Тартаруга – вид черепахи

Безлюдна вулиця.
Ніч. Бінго!
Мачете – у мене,
у Вас – гаманець,
Чого Ви бурмочете, грінго?
Тут не ходить
Небесний Отець.
Він Вас не почує, друже,
Бо глухуватий
у нетрях цих,
Не плачте,
тут мокро,
тут є вже калюжі,
Я Вам їх за жменю
Продам золотих.
Не треба?
Ну, вибачте, пане,
Я сидіти втомивсь на дієті,
Вам гірше без грошей
не стане,
І не забудьте, у мене –
мачете.

Відгомоніла осінь,
Пізно для неї, досить,
Ходять тумани босі,
Натяк на зиму носять,
Але зимі не йдеться,
Що їй отут робити?
Стукає тихо серце,
Мовчки рахує миті.

Вечір. Падають зорі.
В чашці – чайна спокуса.
Тиша ходить надворі,
Я до неба тулюся.
Я – безсонне створіння,
Я не знаю про спокій.
Місяць видав прозріння
Та мовчить, жовтобокий.

Морозний захід. Затишок та іній.
Немає ані натяку новин,
Виструнчуються потихеньку тіні
І просить серце сніжних хуртовин.
А їх нема. Останні ходять люди,
Несуть свій настрій, погляди на світ,
І вітерець м’якенько тисне в груди,
І ніч тихенько точить свій графіт.

Десь у степах біда гуляє чорна,
Горить земля, стає болотом сніг,
Та час іде і тихо мелють жорна
Усіх, хто тому лиху допоміг.
Моя земля віддячить за наругу
Катам, яких не кликали сюди.
Ви смерть несли? Ви ще помрете вдруге,
Коли про вас забудуть. Назавжди.
