Про співтовариство

Співтовариство має на меті подавати матеріали з важливими знаннями для думаючих людей. Все має бути українською мовою за рідкісними винятками цитування в оригіналі.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Знання є сила

За злочини в Україні буде кара РФ - Макрон

Росії доведеться відповісти за злочини в Бучі - Макрон
2490
Росії доведеться відповісти за злочини в Бучі - Макрон
Російські звірства у Бучі
У Бучі на Київщині після звільнення від окупантів у братських могилах поховали 280 людей.

Президент Франції Еммануель Макрон відреагував на жорстокі вбивства російськими військовими мирних жителів у Бучі.

За його словами, російській владі доведеться за це відповісти.

"Фото, які приходять до нас з Бучі, звільненого містечка під Києвом, нестерпні. На вулицях сотні вбитих мирних жителів. Моє співчуття до постраждалих, моя солідарність з українцями. Відповісти за ці злочини доведеться російській владі", - зазначив Макрон у Twitter.

Нагадаємо, що Євросоюз обіцяє допомогти Україні розслідувати військові злочини, вчинені армією РФ на півночі Київської області.

Мер Бучі Анатолій Федорук повідомив, що у місті у братських могилах поховано 280 людей.

У Генштабі розповіли про плани військ РФ

У Генштабі розповіли про плани військ РФ
У Генштабі розповіли про плани військ РФ
Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook
Росія вже зазнала суттєвих втрат у техніці та живій силі
У складі угруповань окупаційних сил для виконання бойових завдань на території України залучено до 75 БТГр. Нині на відновленні боєздатності перебуває до 34 БТГр, повністю знищено – 16 БТГр.

Російські загарбники продовжують ведення повномасштабної збройної агресії проти України. Ворог хоче оточити угруповання Об'єднаних сил та вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у суботу, 2 квітня.

Афганізації в Україні не буде - ВП

"За наявною інформацією, ворог має намір оточити угруповання Об'єднаних сил та вихід на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. З метою сковування дій наших військ продовжуватиме утримання окремих рубежів на тимчасово зайнятих територіях Київської та Чернігівської областей, ймовірно, в районах у безпосередній близькості від державної кордони України (з республікою Білорусь та РФ відповідно)", – йдеться у повідомленні.

У Генштабі зазначили, що у підрозділах ЗС Білорусі продовжуються посилені заходи оперативної та бойової підготовки. Ворог здійснює нарощування системи протиповітряної оборони у прикордонних районах з Україною.

Також на Поліському напрямку противник продовжує переміщення окремих підрозділів на територію Білорусі. Для уповільнення просування наших підрозділів окупанти здійснюють мінування.

"З Броварського напрямку на територію Курської області РФ було виведено частину підрозділів зі складу 2-ї загальновійськової армії. Інші підрозділи перебувають у готовності до висування у напрямку російського кордону", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що окремі ворожі залишаються на Сіверському напрямку для блокування міста Чернігова, основну частину угруповання загарбників вже зосереджено для відходу на територію РФ.

Також продовжується вороже блокування Харкова. Армія РФ вистає продовжити наступ на Ізюмському напрямку.

"На Південнобузькому напрямку ворог проводить штурмові дії з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області", – повідомили у Генштабі ЗСУ.

На Донецькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на взятті під контроль населених пунктів Рубіжне, Сєвєродонецьк, Попасна, Троїцьке, Авдіївка, Мар'їнка, Красногорівка, а також намагається встановити повний контроль над містом Маріуполь.

Загалом у складі угруповань окупаційних сил для виконання бойових завдань на території України залучено до 75 БТГр, на відновлення боєздатності знаходиться до 34 БТГр, повністю знищено – 16 БТГр (інформація уточнюється).

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що на Донбас та харківський напрямок, де готує потужні удари. Глава держави чекає на складні битви, але Україна готується до активної оборони.

Також повідомлялося, що в області, що межують із Україною. За інформацією, якою володіють ЗСУ, до Білгородської області прибув залізничний ешелон.

Росія керує своєю військовою кампанією проти України з Москви, не маючи єдиного воєначальника на місці, який міг би віддавати накази і приймати рішення.
 
Захід, який відводив Україні лише два-три дні на оборону після атаки російських військ, намагається зрозуміти, чому конфлікт затягнувся вже на 37 днів. Західні країни визнають, що переоцінили сили російської армії та намагаються проаналізувати, що ж у неї пішло не так. Наприклад, The New York Times виділяє одразу три ключові проблеми російських військ.
 
 
Хто керує?
 
Росія керує своєю військовою кампанією проти України з Москви, не маючи єдиного воєначальника на місці, який міг би віддавати накази і приймати рішення. Такого висновку дійшли представники держструктур США, які вивчають перебіг війни, яка триває вже п'ять тижнів, пише The New York Times.
 
За їхніми словами, такий централізований підхід може багато в чому пояснити, чому російська військова кампанія угрузнула перед жорсткішим, ніж очікувалося, опором українців.
 
Відсутність єдиного воєначальника в Україні означає, що російські повітряні, наземні і морські підрозділи не є синхронізованими. Їхні роз'єднані бойові операції страждають через погану логістику, падіння бойового духу і загибель від 7 000 до 15 000 військовослужбовців, стверджують високопоставлені американські чиновники і незалежні аналітики. Україна ж оцінює втрати російської армії навіть у понад 17 тисяч осіб.
Дух і ініціатива. Чому Україна воює краще за РФ
 
 
З цією проблемою частково також пов'язана загибель щонайменше семи російських генералів, адже високопоставлених офіцерів виштовхують на передову для вирішення тактичних проблем, які західні збройні сили довірили молодшим офіцерам або старшому рядовому складу.
 
Один з високопосадовців США відзначив, що представники НАТО та розвідспільноти тижнями чекали появи російського топ-воєначальника в Україні. Ніхто так і не з'явився, тому західні офіційні особи дійшли висновку, що рішення ухвалюють особи, що перебувають далеко від фронту, у Москві: міністр оборони Сергій Шойгу; начальник Генерального штабу російської армії генерал Валерій Герасимов і президент Володимир Путін.
 
Втім, вести військову кампанію з відстані 500 миль (понад 8 тисяч км. – Ред.) складно, кажуть американські військові чиновники. Сама собою така дистанція вже може призвести до неузгодженості між військами, що ведуть бої, і військовими планами, які розробляє Москва. За їхніми словами, замість того, щоб упорядкувати процес, Росія створила військову машину, яка не здатна адаптуватися до швидкого і гнучкого опору України.
 
 
Офіцери – раби
 
Ще один високопоставлений американський чиновник сказав, що російські солдати, яких привчили не ступати ні кроку без чітких вказівок начальства, розгублено залишилися на полях битв, тоді як Путін, Шойгу і генерал Герасимов продовжували вибудовувати дедалі більш відірвані від реальності стратегії.
 
Такий вертикальний підхід означає, що Москва спускає інструкції генералам на місцях, які потім передають їх військам, наказуючи тим дотримуватися цих інструкцій незалежно від ситуації на місцях.
 
На нижньому рівні російські військові не мають права вказувати на недоліки в стратегії, які не можуть не бути очевидними.
 
Військові аналітики стверджують, що до загибелі російських генералів призвів складний ланцюг подій, витоки якого — у структурі командування, яка розвалилася і яка бере свій початок у Москві.
 
"Я не бачу злагодженої організаційної архітектури, створення якої можна було б очікувати, враховуючи місяці навчань і, ймовірно, ще триваліший період планування (війни) перед вторгненням”, — заявив у коментарі NYT генерал у відставці Девід Петреус, який обіймав посаду глави Центрального командування Збройних сил США і головнокомандувача сил в Іраку й Афганістані.
 
В американській військовій структурі командування чотиризірковий воєначальник у полі координував би і синхронізував би всі підлеглі йому повітряні, наземні і військово-морські сили, а також спеціальні операції та кібероперації. Кампанія мала б головну мету, свого роду центр тяжіння, інші операції працювали б на підтримку цієї мети.
 

Тоді як, у разі загибелі деяких російських генералів, причина всіх проблем була далеко від поля бою, адже Москва не змогла досить швидко відреагувати (на оперативну ситуацію) на тлі того, що Україна заглушила російські комунікації.

Зеля на 21 лютого 2022 року очима чужими


Гуморист, який став президентом, серйозно задурений

КИЇВ, Україна — Неважко здогадатися, чого саме зараз жадає президент України Володимир Зеленський: одного звичайного дня.

Комік, який став президентом, звичайно, ніколи не уявляв, що робота буде настільки напруженою. По-перше, він заплутався в імпічменті Дональда Трампа. Тоді йому довелося боротися з пандемією Covid. А тепер перед ним стоїть перспектива повномасштабного вторгнення Росії.

Росія, звісно, веде війну на сході України з 2014 року. Але зараз загроза повна: біля кордонів України та в сепаратистських регіонах зібралося до 190 тис. російських військ, і вторгнення, що принесе спустошення та катастрофу, може статися будь-який час. Це дуже серйозна ситуація. А пан Зеленський, який більшу частину свого життя виступає в ролі коміка , у нього на голові.

Коли пан Зеленський прийшов до влади в Україні у 2019 році, перетворивши свою телевізійну славу на зіркову політичну кар’єру, ніхто не знав, чого очікувати. Його опоненти казали, що він настільки недосвідчений, що неминуче стане катастрофою . Його прихильники думали, що він відірветься від старих шляхів і покінчить з корупцією. Його найжорсткіші критики стверджували, що пан Зеленський, російськомовний чоловік, народжений на сході України, майже продасть країну Росії. Інші казали, що він маріонетка олігарха .

Проте правда більш прозаїчна. Пана Зеленського, шоумена та виконавця, розкрила реальність. І це виявило, що він жахливо посередній.

Після майже трьох років перебування на посаді стає зрозумілим, у чому проблема: тенденція пана Зеленського ставитися до всього як до шоу. Жести для нього важливіші за наслідки. Стратегічні цілі приносяться в жертву короткостроковим вигодам. Слова, які він використовує, не мають значення, якщо вони розважальні. А коли відгуки погані, він перестає слухати і оточує себе шанувальниками.

Він почав яскраво. На початку свого перебування на посаді пан Зеленський володів більшою владою, ніж будь-хто з його попередників. Його популярність і привабливість проти істеблішменту дали йому парламентську більшість, добірний кабінет і мандат на реформу. Спочатку здавалося, що це працює. Його уряд відкрив ринок сільськогосподарських угідь і розширив цифрові послуги по всій країні. Він розпочав величезну програму будівництва доріг , заявивши, що хоче, щоб його пам’ятали як президента, який нарешті побудував хороші дороги в Україні.

Але успіхи в основному на цьому зупинилися. Інший великий проект пана Зеленського, кампанія, яку він називає «деолігархізацією», яка спрямована на обмеження впливу дуже багатих, виглядає більше як піар-хід, ніж серйозна політика. Незважаючи на його передвиборні обіцянки, прогресу в боротьбі з корупцією не досягнуто. За даними Transparency International, Україна залишається третьою найбільш корумпованою країною в Європі після Росії та Азербайджану. Антикорупційні та правоохоронні органи або гальмують , або керують лояльними , призначеними президентом.

Здається, корупція не дуже хвилює пана Зеленського — принаймні, коли причетні до нього близькі. У березні 2020 року, коли брата його керівника апарату спіймали на тому, що він пропонував державні посади за гроші, пан Зеленський нічого не зробив. Зовсім нещодавно високопоставлений депутат потрапив на камеру , коли він п’яний пропонував хабар поліцейському на місці автомобільної аварії, яку він міг спричинити. Громадськість обурилася, але пан Зеленський пробурмотів несхвальний коментар і пішов далі. Навіть красиві нещодавно побудовані президентські дороги викликають суперечки . Вважається, що процес закупівлі сфальсифікований , а ціни зависокі .

Скандали та толерантність до корупції підірвали популярність пана Зеленського. Шістдесят два відсотки українців не хочуть, щоб він балотувався на вибори, і якби вибори відбулися сьогодні, він набрав би близько 25 відсотків голосів – менше, ніж 30 відсотків, які він легко виграв у першому турі. вибори 2019 року. Він, швидше за все, виграє, але історичні 73 відсотки, які він набрав у другому раунді, нагадують нам далекий спогад.

Не допомагають і напружені стосунки президента з пресою. Колишній актор, який звик до оплесків, пан Зеленський, як відомо, тонкошкірий, коли йдеться про критику та складні запитання. Він помітно роздратований традиційними журналістами: у листопаді цей крихкий підхід призвів до непристойних конфронтацій на прес-конференції.

Не тільки медіа, з якими пану Зеленському важко працювати. Перший рік його керівництва був хаотичним. Його наспіх зібрана команда швидко розпалася , і вчорашні союзники перетворилися на деяких із його найсуворіших критиків. Постійно відбувалися перестановки . Новим міністрам давали дуже мало часу, щоб проявити себе, і їх виганяли, якщо вони цього не робили.

Згодом відтік припинився, але дорогою ціною. Пан Зеленський, вражений наслідками, почав в основному покладатися на лояльних, а не на кваліфікованих. Колишній кінопродюсер і давній друг був призначений головою апарату, приєднавшись до інших друзів і довірених осіб пана Зеленського у володінні величезною владою. Службу безпеки контролює друг дитинства , колишній корпоративний юрист, а партією президента в парламенті керує лояльний колишній ІТ-бізнесмен . Коло навколо президента стало луною.

У процесі пан Зеленський перетворився на версію політика, проти якого він агітував: острівний, замкнутий, оточений чоловіками. За звичайних обставин цього було б досить погано. Але зараз, коли Україні загрожує Росія, це може вплинути на рішення пана Зеленського.

Останніми тижнями це стає дедалі зрозумілішим. Оскільки Захід застосовував мегафонну дипломатію, щоб перешкодити вторгненню, пан Зеленський намагався применшити загрозу . Але це зрозуміле намагання спроектувати спокійні та стійкі невпевнені ринки було підірвано його ефектним стилем.

У січні, наприклад, у неголосному зверненні пан Зеленський фактично висміяв українців за їхню схильність до паніки та висміяв можливе вторгнення. Вже наступного дня він заявив, що Росія може вторгнутися до Харкова , другого за величиною міста України. Замість того, щоб втішитися, країна була розгублена. Не дивно, що 53 відсотки українців вважають, що пан Зеленський не зможе захистити країну, якщо буде вторгнення.

Проте поведінка пана Зеленського, дивна аж до безладної, приховує істину: у нього немає хороших варіантів. З одного боку, будь-які поступки Росії, зокрема щодо конфлікту на сході України, ймовірно, виведуть сотні тисяч людей на вулиці, погрожуючи йому долею Віктора Януковича , президента, поваленого революцією в 2014 році. З іншого боку, рух проти Росії ризикує дати Кремлю привід для смертельної вторгнення.

Шоу, звісно, має тривати. Криза триває. Але виступ президента — напружений, незграбний, часто недоречний — навряд чи допомагає.


Остання тема Олбрайт - політична смерть Путина


 
40404
Прогноз падіння Путіна.  Остання стаття Олбрайт
Мадлен Олбрайт точно передбачила війну в Україні, реакцію Заходу на неї і наслідки для РФ
Держсекретар США у 1997-2001 роках Мадлен Олбрайт померла 23 березня у Вашингтоні у віці 84 років.

Мадлен Олбрайт стала першою жінкою на посаді Держсекретаря США. Олбрайт була однією з центральних постатей адміністрації президента США Білла Клінтона. На чолі американської дипломатії вона виступала за розширення НАТО та бомбардування Югославії у 1999 році.

23 лютого - за день до російського вторгнення в Україну - The New York Times  колонку Олбрайт про тоді ще очікувану війну. Вона стала останньою колонкою колишнього Держсекретаря та багато в чому пророчою.

Зустріч із Путіним

Олбрайт виявилася першою з найвищих державних осіб США, кому довелося зустрітися з Володимиром Путіним у його новому статусі чинного президента Росії. Про цю зустріч Олбрайт згадує у колонці. За її словами, тоді в адміністрації Клінтона мало що знали про Путіна крім того, що свою кар'єру він починав у КДБ. 

”Я сподівалася, що наша зустріч дозволить мені придивитися до цієї людини і оцінити, чим її раптове піднесення загрожує американо-російським відносинам, які переживали серйозний спад на тлі війни в Чечні. Ледве розташувавшись навпроти нього за невеликим столиком у Кремлі, я відразу з подивом відзначила разючий контраст між Путіним та його харизматичним, галасливим попередником Борисом Єльциним. Єльцин лестив, хвалився і всіляко намагався пустити пилюку в очі — Путін же, навпаки, скоєно беземоційно і не користуючись ніякими шпаргалками говорив про свою рішучість воскресити російську економіку і розтрощити чеченських бунтівників. Дорогою додому я записала свої враження. "Путін невисокий, блідий, - писала я, - і холодний настільки, що нагадує рептилію". За його словами, він розумів причини падіння Берлінського муру, але не очікував, що весь Радянський Союз теж розпадеться слідом за нею. "Путіна бентежить те, що сталося з його країною, і він має намір відродити її велич", - згадує Олбрайт.


Прогноз вторгнення

Ревізіоністське та абсурдне твердження Путіна, ніби Україна “повністю сформована Росією” і, по суті, штучно вирвана з Російської імперії, повністю узгоджується з його викривленою картиною світу загалом, - зазначає Олбрайт. За її словами, промовою Путін заклав ідейний фундамент для повномасштабного вторгнення.

“Протягом двадцяти з лишком років, що минули з нашої зустрічі, Путін прокладав свій курс, планомірно відмовляючись від демократичного розвитку на користь сталінських схем. Він зосередив у своїх руках політичну та економічну владу, послідовно переманюючи на свій бік або знищуючи потенційних суперників та паралельно розширюючи сферу російського впливу в країнах колишнього СРСР. Як і інші авторитарні правителі, Путін не бачить різниці між своїм благополуччям та благополуччям всього народу, а опозиційні погляди прирівнює до зради. Він упевнений, що американці — не більше, ніж дзеркальне відображення його власних цинізму та спраги влади, і що у світі, де всі брешуть, він теж не повинен говорити правду. І оскільки він переконаний, що США домінує у своєму регіоні, спираючись виключно на грубу силу, йому здається,

Ще 23 лютого екс-держсекретар передбачила, що замість того, щоб вимостити шлях Росії до величі, вторгнення в Україну призведе Путіна лише до безчестя, дипломатичної ізоляції його країни, непоправної шкоди для її економіки та стратегічної вразливості перед зміцнілим і згуртованим Західним альяном. 

“Війна, яка без сумніву виявиться кривавою та катастрофічною, витягне з Росії всі ресурси і призведе до втрати безлічі життів, а також змусить Європу терміново зживати небезпечну залежність від російських енергоносіїв. І, звичайно ж, в самій Україні російське вторгнення зіткнеться з лютим збройним опором, який супроводжуватиметься діяльною підтримкою Заходу. І республіканці, і демократи зараз спільно працюють над виробленням пакету ухвал, які дозволять активніше постачати в Україну озброєння. Отже, нічого навіть віддалено схожого на повторення російської анексії Криму в 2014 році чекати не доводиться. Швидше події розвиватимуться за сценарієм провальної радянської окупації Афганістану у 1980-х роках”, - написала Олбрайт.

”Україна має безумовне право на суверенітет, незалежно від того, з ким їй довелося сусідити. У наші дні це визнають усі великі держави — і Путіну також доведеться це визнати. Саме ця ідея є основою західної дипломатії останніх років. І саме вона відрізняє світ, у якому править закон, від того, у якому панує хаос”, - наголосила екс-держсекретар.

Чим сильніші санкції про РФ - тим скоріше настане мир

План з порятунку України: Польща, Словенія та Чехія назвали 10 пунктівЗа словами Моравецького, зараз потрібно провести межу, яку Путін не може перейти. Інакше він піде лише далі 
Польща, Словенія та Чехія підготували план порятунку України. Список дій складається із 10 пунктів, які, на думку лідерів цих країн, ЄС має здійснити для припинення війни в Україні. Про це прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій у виданні Politico.

План Польщі, Чехії та Словенії: 

  1. Відключити всі російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT, щоби російська економіка не адаптувалася до нових умов.
  2. Запровадити єдину політику притулку для російських солдатів, які відмовляються служити режиму у Москві.
  3. Цілком зупинити російську пропаганду в Європі.
  4. Блокувати російські кораблі у портах.
  5. Ввести блокаду автомобільного транспорту в Росію та з Росії.
  6. Запровадити санкції не лише щодо олігархів, а й проти всього бізнесу.
  7. Зупинити видачу віз усім громадянам Росії, які хочуть в’їхати до ЄС. 
  8. Запровадити санкції проти всіх членів партії "Єдина Росія".
  9. Ввести повну заборону на експорт у Росію технологій, які можуть бути використані у військових цілях.
  10. Виключити Росію із усіх міжнародних організацій. 

Воно далі гне своєї і тим все сказано

Путін вигадав нову "причину" вторгнення в Україну
 16 березня 2022
Путін вигадав нову причину вторгнення в Україну
Російський президент заявляє, що запровадження військ на Донбас було б недостатньо для усунення загроз для РФ.
Президент Росії Володимир Путін у середу, 16 березня, виправдав початок війни проти України тим, що якби російські війська діяли лише на Донбасі, це не призвело б до ліквідації загрози, а там пролягла б нова лінія фронту.
 
"У нас не залишався інший варіант для забезпечення безпеки Росії", - заявив він.
 
Також він знову заявив, що Росія не має на меті окупувати Україну.
 
"Поява російських військ під Києвом чи в інших міст України пов'язана не з намірами окупувати цю країну. У нас немає такої мети. Щодо тактики бойових дій, то вона повністю себе виправдала", - заявив Путін.
 
Президент РФ знову стверджує, що Україна готувалася створювати ядерну зброю. "У найближчому майбутньому пронацистський режим у Києві міг отримати ядерну зброю, метою була б Росія", - заявив він.
 
Також Путін заявив, що українській владі різними каналами було запропоновано вивести війська з Донбасу, але вони не захотіли.
 
Він заявив, що тактика Міноборони РФ щодо війни в Україні "повністю себе виправдала" - робиться все, щоб уникнути втрат серед мирного населення;
 
Крім того, Путін знову заявив, що до війни Україну підштовхує Захід, постачаючи зброю та "найманців".
 
"Не допустимо, щоб Україна служила плацдармом для агресивних дій щодо Росії", - заявив Путін.
 
Як повідомлялося, напередодні Сенат США ухвалив резолюцію, яка засуджує Путіна як військового злочинця. 

Військовие експерт Петро Черник





Є один цікавий факт: юридично війни немає, бо ні РФ не оголосила її, ні Україна. Воєнний стан в країні є, а війни нікому не оголошено ВРУ, отже то є військовий конфлікт, де ми не можемо воювати на території агресора, а жаль. Без знищення тилу перемога над ворогом дуже проблемно, хоча санкції можуть в тому посприяти. Також безглуздо вимагати "закрити небо над Україною" від когось стороннього чи допомогти союзними військами, коли це є локальний конфлікт. Все дуже і дуже не просто.


Пілоти-вбивці мирних громадян України з РФ

Розвідка опублікувала другий список російських пілотів-убивць
Розвідка опублікувала другий список російських пілотів-убивць
08.03.2022 14:31
Головне управління розвідки МОУ оприлюднило перелік військових злочинців 2-го змішаного авіаполку 21-ої змішаної авіадивізії повітряних сил РФ (аеродром "Шагол", м. Челябінськ).

Як передає Укрінформ, про це повідомляють на сайті Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Ці злочинці беруть участь у вбивствах мирних громадян України та здійсненні ракетно-бомбових ударів по українських містах.

Так, до переліку увійшли пілоти: підполковник Губін Борис Володимирович; майор Руньов Дмитро С.; майор Нечай Сергій А.; майор Красноярцев Олександр Васильович (збитий 05.02.2022, полон); майор Габітов Артур Р.; майор Хитров Денис Сергійович; капітан Губайдулін Артур Р. (збитий 28.02.2022, евакуйовано); капітан Савенко Денис; капітан Клешнін Іван; капітан Стрижаков В’ячеслав.

Також штурмани: майор Борона Максим М. (збитий 28.02.2022, евакуйовано); майор Криволапов Костянтин Володимирович (збитий 05.02.2022, загинув); майор Гатаров Равіль Р.; капітан Устьянцев Костянтин; капітан Фахразієв Вадим; капітан Корецький Станіслав; капітан Павлов Олександр; капітан Курленков Анатолій; ст.лейтенант Лукін Антон; ст.лейтенант Курсанін Олег.

Крім того, ГУР вказує ідентифікований особовий склад організаційно-штатної стуктури 2-го змішаного авіаполку (військова частина 86789). Управління: командир полку – полковник Карнаухов Дмитро Юрійович; заступник командира полку – підполковник Страхов Олександр Володимирович; заступник командира полку з льотної підготовки – вакант; начальник штабу – вакант; заступник командира полку з військово-політичної роботи – майор Кукрадзе Богдан Арсенович;

У ГУР повідомляють і про 1-шу ескадрилью на 12 Су-34 (бортові номери 01-12 “червоний”): комеск – підполковник Губін Борис Володимирович; заступник комеска – підполковник Каніщев Євгеній Миколайович;

Як раніше повідомлялося, Головне управління розвідки МОУ оприлюднило перелік військових злочинців військово-морського флоту (ВМФ) росії, які беруть участь у вбивствах мирних громадян України та здійсненні ракетних обстрілів українських міст. Також ГУР оприлюднило перелік пілотів ВКС рф, що бомблять українські міста, а також їхні сторінки в соцмережах та родинні зв'язки.

4 березня, — генштаб ЗСУ

Оперативна інформація про військові дії на ранок 4 березня, — генштаб ЗСУ 
04.03.2022 08:30 · Олександр Коптєв 


На дев'яту добу героїчного протистояння українського народу російському військовому вторгненню спостерігається активізація сил РФ за декількома напрямками, головним з яких залишається Київ. Також почастішали випадки військових та інформаційних провокацій. Про це повідомляє Відкритий з посиланням на прес-службу Генштабу Збройних сил України.  За інформацією Генштабу, пожежу в навчально-тренувальному корпусі Запорізької АЕС у м. Енергодар було ліквідовано. Жертв та постраждалих немає. Основні зусилля окупантів зосереджені на оточенні Києва та ослабленні опору у заблокованих населених пунктах. У ході виконання цього завдання угруповання ЗС РФ вичерпали основну частину оперативних резервів та розпочали підготовку з перекидання додаткових сил та засобів з Південного та Східного військових округів. Другі ешелони та більшість оперативних резервів угруповань ворога введено в операцію. На Волинському напрямку противник силами двох БТГр перейшов у оборонні дії у районах населених пунктів Поліське та Кухарі. Не виключається, що окупант здійснюватиме збройні провокації на кордоні з метою втягування збройних сил Білорусі у війну проти України. На Поліському напрямку угруповання окупантів, що складається з військових частин Східного військового округу силами до п'ятнадцяти БТГр проводить наступальну операцію у смузі Козаровичі, Вишгород, Фастів, Обухів, зосередження зусиль на напрямі Бишів, Українка. У боротьбі за кордони в районі населених пунктів Поліське, Кухарі, Бородянка, Бишів, Гореничі, Демидів ворог частково втратив наступальний потенціал. Основні сили противника блоковані та зупинені у районі Макарова. Окупанти відійшли від Бучі та аеродрому Гостомель. На Сіверському напрямку угруповання військ Центрального військового округу силами до чотирнадцяти БТГр, і навіть 14 армійського округу Північного флоту проводить наступальну операцію смузі Остер, Зазимье; Березань, Вишеньки, зосереджуючи зусилля на напрямках Києва. Одночасно ворог проводить перегрупування з метою продовжити наступ у напрямку Броварів. На Слобожанському напрямку угруповання військ Західного військового округу силами до шістнадцяти БТГр проводить наступальну операцію, зосереджуючи зусилля на напрямі Новомосковська. Блокує Харків із півночі. Захопив Балаклів. Противник не досяг успіху в районі Охтирки і зосередив основні сили в районі Гадяча та Зіньківа. На Донецькому напрямку угруповання ворога силами 1 та 2 армійських корпусів, посиленими сім'ю БТГр зі складу 8 армії, продовжують наступальні дії для розвитку тактичного успіху на Новоайдарському, Волноваському та Маріупольському напрямках. Вони увійшли до населеного пункту Новоолександрівка. Маючи значну перевагу в техніці, противник зачепив Маріуполь. У Луганському напрямку противником ведуться бойові дії у напрямку н.п. Старобільськ. На Таврійському напрямку ворог силами до п'ятнадцяти БТГр зосередив зусилля на напрямі Миколаїв – Вознесенськ. Після перегрупування та введення частини оперативних резервів у складі 8 БТГр окупант продовжує наступ у напрямку Запоріжжя, частиною сил – на Маріуполь. Відзначено введення в операцію десантно-штурмових підрозділів ЗС РФ у напрямку Миколаєва. Окупанти були зупинені на Миколаївському напрямку, але мали частковий успіх у напрямку Вознесенська. Відзначено переміщення великої кількості автомобільної техніки з тимчасово окупованої території Криму, де окупанти здійснюють перевезення злочинців з місць виконання покарань для організації заворушень у Миколаївській області. У Чорному морі морське угруповання російських військ виведено з морських баз із завданням вражати надводні сили українських ВМС. Водночас, противник продовжує підготовку до висадки морського десанту в районах Затоки, Чорноморська. Прикриття груп здійснює загін кораблів вогневої підтримки та ракетна катерна ударна група. Для придушення системи протидесантної оборони України на чорноморському узбережжі відзначено залучення бомбардувальників Су-24М та зафіксовано скидання касетних бомб РБК-500. Прикриття постачали винищувачі Су-30СМ. У всіх напрямках противник має втрати, демотивовані окупанти здаються у полон і кидають техніку. Боротьба продовжується! Перемога буде за нами! Слава Україні!

Источник:https://opentv.media/operativnaya-informatsiya-o-voennyh-dejstviyah-na-utro-4-marta-genshtab-vsu