Як ми шукали скарби і попередили теракт

 • 07.11.17, 21:16

Нещодавно мені написав представник групи екстрасенсів і парапсихологів з пропозицією спільно пошукати скарби. Виникло відчуття захопливої пригоди, описи яких так люблять мої читачі.

Вийшло так, що я багато років пишу про скарби, побував у багатьох експедиціях, зрозуміло, нічого не знайшли, але ота серія статей про сам процес пошуків, перетворилася на десятки легенд, які так люблять розповідати біля багаття фанати-металодетекторники. Я ставлюся до цієї теми з гумором.

Залучали ми і екстрасенсів. За мотивами нашої експедиції під Переяслав, яку вело аж шість віщунів, можна зняти кіно…

Цього разу парапсихологи сканували шлях зниклого у 1941 році золота Держбанку УРСР, а також вилучені у «ворогів народу» цінності, відомі як Славутський скарб. Як я зрозумів, дізналися багато нового, золото залишилося на місці…

Судячи з усього, ця група біоенергетиків виявилася надзвичайно потужною. Найгірше, що після їх «сканувань» мене теж затягло у якусь «кармічну воронку». 29 жовтня  почалося якесь страшне видіння про терористичний акт, де загине багато людей.

…Життя журналістів нагадує анекдот. Іноді заносить. Особливо, коли на кону стоїть репутація і смерть людей. Промовчи – ніхто не дізнається. Попередь – станеш психом. Вибір…

Я зробив свій вибір – на мою думку попередив терористичний акт і врятував десятки людей. Теракт не відбувся, саме тому можете зараховувати мене до категорії шизіків. Всі живі і здорові! А це – головне! Репутація на цьому фоні не має значення.

Це про особистий моральний вибір. Якщо коротко – в деталях «побачив» теракт в Запорізькій області. 2 листопада.  Видіння. Чітке і постійно повторювалося. Такого у мене ніколи не було. 38 чоловік повинні були загинути чи постраждати. Бомба. Вибух. І я це постійно «бачив». Фактично, йшла якась «трансляція» з…майбутнього! Тоді ж мав отримати поранення і Голова ЗОДА, що мав померти 5 листопада…

Зрозумів – це важливо. Треба попередити ВСІХ!

Але, раціональний голос все зупиняв – промовчи! Логіка – мовчи і нічого не відбудеться.

І в той же час – мовчиш – загинуть люди – замучить совість. Почнеш кричати – попередять –  нічого не станеться -втратиш репутацію, зарахують до психів.

Розуміючи, що поява такого видіння могла бути викликана впливом парапсихологів, звертаюся до них за порадою. Отримую страшний лист:

Срочно! По информации одного из парапсихологов – дело серьезнее, нежели можно подумать… Вот ее слова: “У меня идёт информация, что катастрофа будет связана с Днепрогэсом или Энергодаром, но конкретно с водой, которая окружает, а именно реки, которые впадают в море. Проблему будут скрывать до последнего от общественности и СМИ. Предотвратить это может Мужчина, который главенствует, но он это упустит. Ещё ожесточатся бои, на востоке Запорожской области, и это уже не будет просто перестрелка, будет конкретно война за Запорожскую область. Если коротко, нужно проверить дамбы, и все что держит воду.”

Информацию буду перепроверять у других спецов.

Второй спец подтверждает… Но пока без деталей…

Юрій Ярошенко, директор ТОВ “Науково-дослідний інститут прикладної Еніології.

Jaroshenko-214x300

Вже потім, пан Юрій зізнався, що один з його фахівців «побачив» практично те, що і я…

Після дотику еніологів, я взагалі почав «бачити» глобальні події близького майбутнього. В Москві давно розроблений план дестабілізації Півдня України. Де діє структуроване путінське підпілля. ДРГ. Створено закладки зброї і вибухівки.

В певний день станеться одночасний замах на Голів Херсонської, Миколаївської, Запорізької ОДА. Вибухи, диверсії… Почнеться хаос.

Після того – прорив фронту під Волновахою. Удар на Мелітополь, з Криму полізуть «зельониє чілавечкі». Маріуполь і Бердянськ залишаться формально українськими, але в блокаді. Буде спроба захопити канал і Запорізьку АЕС. Формально – для забезпечення «народу Криму» і миттєво створеної Новоросії, славні «лідери» якої з місцевих сепарів, відразу приєднаються до захопливих переговорів у Мінську.

Захід буде стривожений. Достроково введуть пакет дрібних санкцій проти Росії, арештують якісь рахунки.

Путін прекрасно розуміє, що тиск на Росію буде лише збільшуватися. Вихід один – віддати Крим і вийти з Донбасу. Вже публічно заявлено, що нинішній режим цього робити не буде. РФ пішла шляхом Сталіна і КНДР. Почалося велике геополітичне протистояння, в якому Україні відведено «почесну» роль жертви і наживки.

То чому не створити Новоросію і не прорубати коридор до Одеси? Нині ці зловісні плани знову стають оперативною реальністю… Чи розуміють це видатні стратеги Турчинов і Муженко? Мелітополь стане “столицею” Новоросії?

І що у такій ситуації робити звичайному безробітному журналісту? Написав у СБУ про свої «передбачення», спробував описати деталі майбутнього теракту Голові ЗОДА К.Брилю через соцмережі. Не витримав і написав статтю, http://www.novasich.top/?p=2088  яку розмістив на власних сайтах.

У той же день вбили Аміну Окуєву, з якою ми іноді листувалися…

Чотири дні була бурхлива кримінальна хроніка. Спостерігалася підвищена активність правоохоронців. Щось відбувалося.

Головне – нічого не сталося поганого. Якщо я зміг комусь якось допомогти, аби попередити трагедію – значить моя совість чиста! Якщо когось образив чи завадив – вибачте!

Це називається, трохи пошукали скарби з парапсихологами…

Після таких пригод, ми заприятелювали з директором НДІ прикладної Еніології Юрієм Ярошенком. Попросив розповісти про напрям їх досліджень. http://www.museum-ukraine.info/?p=2484  Опублікував перший матеріал. До речі, тема досить цікава!

Спробуємо продовжити співпрацю. А раптом і скарб знайдемо?

Попросив спрогнозувати політичну ситуацію в державі…

Взагалі, з цією командою варто повернутися до моїх давніх розслідувань про Аненербе, втечі Гітлера до Чилі, танки-сейфи СС Вервольфу…

Головне – не перетнути тонку червону лінію…

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

 

Коментар від фахівців НДІ прикладної Еніології:

Проскопия

В парапсихологии иногда приходится оперировать понятием «Проскопия». Иногда – это потому, что явление это достаточно неизученное и весьма редкое. Не всякий экстрасенс дошел до уровня реального овладения сознательного использования способности видения прошлых событий в жизни человека (или даже прошлых его воплощений) и предвидения его будущего. Талант ясновидения на уровне проскопии базируется на природных способностях парапсихолога, но не исключает применение специальных методов и техник, направленных на получение качественной «картинки» событий или получение информации из информационного поля на уровне «яснознания».

В контексте событий, отраженных в статье В.В. Тригуба можно сделать акцент на следующем.

В разведке существует правило – получение информации из нескольких источников повышает степень ее достоверности. Именно этого мы и добивались, перепроверяя информацию из встревоженного письма Виктора Тригуба. Добивались весьма тривиальными естественными методами научной работы – задача на просмотр ситуации ставилась перед каждым специалистом-парапсихологом индивидуально и с результатами работы коллег они до определенного момента ознакомлены не были.

В результате мы получили определенный объем информации, подтверждающий видения   В.В. Тригуба.

“У меня идёт информация, что катастрофа будет связана с Днепрогэсом или Энергодаром, но конкретно с водой, которая окружает, а именно реки, которые впадают в море. Проблему будут скрывать до последнего от общественности и СМИ. Предотвратить это может Мужчина, который главенствует, но он это упустит. Ещё ожесточатся бои, на востоке Запорожской области, и это уже не будет просто перестрелка, будет конкретно война за Запорожскую область. Если коротко, нужно проверить дамбы, и все что держит воду”.

Парапсихолог Крохмальная Л.А.

 

«Возможных террористических атак и провокаций будет много по всех областях Украины,кроме Западных.В Верховной Раде каждый рвется к власти,  себя чувствует царем.Провокации,  будут направленны на то,что бы области отказались от влияния Киева.И тогда они –  каждый князь сядет во главе нового «государства».Они хотят разделить, раскроить Украину.Но будет все выглядеть как социальные, внутренние, внутри украинские конфликты …»

Парапсихолог, руководитель отдела Парапсихологии Сигида С.Л.

Не стану более утомлять читателя рабочими моментами исследований, но хочу обратить внимание только на один момент – просмотр ситуации по КОНКРЕТНОМУ объекту или человеку дает более конкретную проскопическую картинку. В связи с чем и была проведена работа по просмотру ситуации по фотографиям конкретных губернаторов нескольких областей Украины с результатами которой были ознакомлены причастные лица.

Директор НИИ прикладной Эниологии   Юрий Ярошенко.

Від автора: Як я зрозумів, спільними зусиллями правоохоронців, регіональної влади, парапсихологів, журналістів вдалося запобігти якимось страшним подіям на Півдні України. Можливо, просто пересунули дату терактів і диверсій. Але, загроза для Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Одеської областей залишається! Є конкретна загроза замахів на керівників ОДА, громадських діячів, правоохоронців. І жахливі факти з кримінальної хроніки це лише підтверджують.

Можливості терористів – величезні! Підготовка в системі ГРУ, ФСБ, армії РФ – сучасна і потужна. А саме їх агентурі доводиться протистояти “люстрованій” СБУ і потішно реформованому аваківськовому МВС…

Вчиться ЗАПОБІГАТИ терактам! Намагайтеся ПЕРЕДБАЧАТИ критичні ситуації! Якщо навіть звичайний журналіст, без спеціальної підготовки, може щось відчути, то чому тихо і неофіційно не залучити справжніх профі парапсихології? Чи почекаємо якогось чергового гучного вбивства чи теракту? Дійте!

“Музеї України” в Google+

 • 05.11.17, 22:22


Часопис “Музеї України” опановує нові соціальні мережі!

Цього разу створено спільноту в системі Гугл+.

Зрозуміло, більшість читачів одразу заходять на наш оновлений сайт –

http://www.museum-ukraine.info/,

однак, є і ті, хто за звичкою входять через соцмережі.

Вже давно діє сторінка Музеї України в Фейсбук, що має стале коло прихильників.

Однак, нині ФБ проводить якусь драконівську модерацію – постійні обмеження, бани, блокування профілей, відключення і навіть знищення сторінок…

Вимушено шукаємо нові варіанти.

Всього, журнал “Музеї України” присутній у 8 соціальних мережах, блогосфері, Твітері…

институт прикладной Эниологии

 • 04.11.17, 09:51

Научно-исследовательский институт прикладной Эниологии

«Науку спасут дилетанты» – эта мысль высказана Ацюковским Владимиром Аки-
мовичем, доктором технических наук, профессором Государственного университета управления,
академиком трех Российских и двух Международных академий.
Он объясняет, что слово «дилетант» имеет итальянское происхождение и означает человека, за-
нимающегося наукой не по принуждению или по обязанности, а с удовольствием и убедительно
доказывает, что благодаря упорному труду дилетанты часто достигали более высоких результатов,
чем профессионалы.

Реализуя идеи, озвученные в выступлениях участников Научно-практической конференции
«Энинв – 2015», состоявшейся в ноябре 2015 года в Кривом Роге была начата работа по подготовке
учредительных документов для создания НИИ прикладной Эниологии.
Но в процессе работы над этими документами появилась необходимость консультации по мно-
гим вопросам с ректором университета «Львовский Ставропигион» доктором философии педаго-
гических наук, профессором Кмит Ярославом Михайловичем, профессорами и академиками веду-
щих исследовательских и просветительских учреждений Украины – такими как Киевский политех-
нический институт и университет им. Тараса Шевченко.

Собрание
инициативной группы по созданию академической структуры в области эниоло-
гии.
26 декабря 2015 года в Киеве, в аудитории 22 корпуса НТУУ КПИ, состоялось собрание инициатив-
ной группы исследователей НЛО и аномальщиков, экстрасенсов и медиумов результатом которого
стало принятие решения о начале создания академической структуры, которая бы занималась ис-
следованиями явлений, считающихся магическими, паранормальными, и прикладного использова-
нии этих явлений для прогресса человека и человечества. Основная идея выступающих – необходи-
мость придания таким древним течениям, как эзотерика, а также таким современным наукам, как
эниология и нооэтика полностью легального и открытого социального статуса. Подчеркнута насто-
ятельная необходимость обнародования результатов лабораторных исследований в этих областях, а
также изучения, объяснения с точки зрения природных законов явления, наблюдаемые этими
науками и применить открытия в практическую пользу для человечества. Какие это области иссле-
дования и применения? Поднятие уровня духовности, медицина, выявление и обучение людей с
экстраординарным потенциалом, психологические тренинги и технологии, исследования космоса.
В инициативную группу вошло много интересных и известных людей, среди которых Юрий Анато-
льевич Ярошенко – генеральный директор ООО “Центр научно-прикладных исследований по во-
просам энергоинформационной безопасности “Велес”, Президент Киевской Федерации Астрологии
Майя Синеокая, Президент Клуба “Радиоэстезист” Борис Матвеевич Шевченко, руководитель цен-
тра “Здоровье”, известный целитель и парапсихолог Влада (Лариса Тертыченко), а также ученые,
преподаватели университетов, известные бизнес-тренеры.

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ
НДІ прикладної Еніології
Науково-дослідницьке: розробка природничо-наукових і методологічних основ еніології, вивчен-
ня непізнаних аномальних феноменів і явищ, виявлення закономірностей у процесах енергоінфор-
маційних взаємодій людини з суспільством, природою і технічними засобами; проведення фундаме-
нтальних досліджень і проектних робіт, виконання різних програм эниологического порядку.
Координаційні та науково-організаційні: визначення найважливіших напрямів фундаментальних
досліджень з основних розділів еніології. Проведення конкурсів по розв’язанню актуальних науко-
вих проблем, пошук, розробка і впровадження оригінальних науково-технічних розробок. Форму-
вання баз знань і банків даних досліджуваних феноменів, технічних рішень, ідей та інновацій,
участь у створенні міжнародних мереж інформаційного обміну. Формування і реалізація багатосто-
ронніх, міжгалузевих (в тому числі і міжнародних) програм. Розвиток різних форм науково-
технічного, культурного і ділового співробітництва в інтересах світового эниологического науково-
го співтовариства.
Інженерно-технічна: створення і впровадження наукоємних, маловитратних, нетрадиційних, еко-
логічно чистих високих технологій, засобів визначення та нейтралізації аномальних явищ геопато-
генних впливів, апаратури медичної діагностики, засоби та пристрої профілактики, реабілітації і
оздоровлення людей.
Міжнародне: формування та реалізація багатосторонніх, міжгалузевих, спільних програм вивчен-
ня, теоретичного пояснення і прикладного значення феноменів эниологического ряду. Розвиток різ-
них форм науково-технічного та ділового співробітництва з аналогічними науково-дослідними
структурами інших країн.

 

А задолго до этого…
В январе 1986 года совместным закрытым постановлением ЦК КПСС и Совмина СССР были при-
няты на вооружение спецслужб Советского Союза приборы «Русло – 1» и «Лава – 5» в контексте
программы «управление принятием решения». Курировал эту программу генерал – лейтенант ГРУ
ГШ СССР/РФ Фирьяз Рахимович Ханцеверов.
Фирьяз Ханцеверов примечателен тем, что через десять лет после этого написал книгу
«Эниология», введя новое понятие и обозначив новое направление в науку, легализовав такие явле-
ния и феномены как телекинез, телепортация, экстрасенсорика, полтергейст, НЛО…
Эниология
…В «начале» было Слово…
Эниология – это новая, интегральная наука об энергоинформационном обмене в природе и обще-
стве. И постольку, поскольку имеются достоверные, приборно подтвержденные факты реальности
существования самого предмета изучения, хотя и феноменальной природы, то имеет право на суще-
ствование и наука, изучающая эти явления.
Познание феноменальных явлений требует исследования практически всех форм движения материи
– живых и неживых материальных образований объективной и субъективной реальности человека и
общества.
Объектом исследования эниологии могут быть следующие нижеозначенные формы движения ма-
терии и проявляемых феноменов субъективной и объективной природы:
– В космосфере – космофизические аномальные явления, космохронотопологические, космохро-
нобиологические эффекты и ритмы. Это сфера уфологии и астрологии.
– В геосфере – глобальная сеть геоактивных точек и сетей Земли, геопатогенные зоны и места
«силы». Этими направлениями занимается биолокация (плюс приборные методы) нетрадиционная
геофизика аномальных явлений.
– В биосфере – внезапные миграции грызунов (крысы, покидающие корабль), реликтовые гумано-
иды… Это сфера биоэнергетики, биоинформатики.
– В антропосфере – телепатия, целительство, левитация, телекинез, гипноз, пси-явления. Этими
феноменами занимается парапсихология, психотроника.
– В социосфере – ясновидение, медиумизм, спиритизм, магические культы. Эти направления изу-
чаются психофизикой, психобиологией, парапсихологией.
– В физической сфере – воздействие биополем на вещество, «эффект формы» и «формовые волны»
от геометрии физического тела – психотроника, пси-наука.
Для того, чтобы согласовать терминологию в новых направлениях, опираясь на ставшие популяр-
ными, но не совсем корректные во многих случаях понятия «энергия» и «информация» следует ис-
пользовать термин, предопределяющий их функциональное значение энергоинформационный об-
мен, который и стал фундаментом нового ПОЛИДИСЦИПЛИНАРНОГО научного направления –
«ЭнИО».
Эниология возникла в ответ на некоторые вопросы, не разрешимые с позиций ортодоксальной
науки. И особую актуальность эниология приобрела в силу однозначной зависимости здоровья че-
ловека, благополучия среды его обитания и качества жизни от качества энергоинформационного
обмена, идущего между ним и внешними энергетическими структурами.
В случае искажения, или деформации, энергоинформационных (эниологических) структур человека
происходят нежелательные события, потеря жизненной энергии, возникают болезни. Научившись
поддерживать свой организм в нормальном энергетическом состоянии, человек способен обрести
здоровье и стать успешным.
Но ненадолго вернемся к термину «парапсихология», но уже в свете последних позиций этого
направления.
По результатам исследований в этом направлении многих американских военных и научных учре-
ждений (11 учреждений) напрашивается следующий вывод:
Парапсихология, как и биофизические принципы, на которых она базируется, действительно мо-
гут быть положены в основу создания целого ряда принципиально новых систем, в том числе
и обладающих стратегическим потенциалом. Не исключается возможность того, что именно
эти системы могут стать одним из ключевых элементов стратегической оборонной инициати-
вы США.
Человечество подошло к рубежу освоения нетрадиционных «психоэнергетических технологий»,
открывающих такие возможности, имеющих такой потенциал, перед которым блекнут дости-
жения кибернетической, ядерной и других технологий, вместе взятых. Осознание стратегиче-
ской значимости этого произошло уже на уровне государственных структур многих стран
мира.
По мнению зарубежных ученых и бизнесменов, практическое применение пси-феноменов не вы-
зывает сомнения и простирается от раскрытия преступлений, предсказания событий, новых
археологических и геологических открытий, выгодных капиталовложений, повышение эф-
фективности производства и сельского хозяйства, создание экологически чистых источников
энергии и средств передвижения до широкого спектра высокоэффективных средств военного
назначения.
В бывшем Советском Союзе, долгое время по странному совпадению наиболее перспективные и
многообещающие исследования обрывались грубым вмешательством некоторых могущественных
сил.
Но, тем не менее, в России в 90-х годах произошел заметный прорыв в исследованиях и приклад-
ном применении экстраординарных способностей человека.
Ф. Ханцеверов, как действующий сотрудник ГРУ ГШ, в своей «Эниологии» немного лукавил,
утверждая о скромных успехах спецслужб СССР в этих направлениях. Это не совсем так…

Продовження буде
Сайт інституту :
Пошта інституту:

дорога до Криму Путіна?

 • 30.10.17, 16:35

Вбивство трьох голів ОДА і дорога до Криму Путіна?

Мене тут глючить конкретно.  Я віртуально «побачив» вбивство Голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля.  В деталях. Першого – третього листопада.  Вірніше, другого.На площі. Вибух. Він помре від ран… Три місцевих бандюгана – їх не знайдуть…

Ліквідують і шефів Миколаївської і Херсонської областей. Зразу. Хаос.

Ось тоді і почнеться наступ росіян під Волновахою і з Криму.  Захід глибоко стурбується. Путін отримає коридор. Маріуполь буде в блокаді, але формально українським.

Ми почнемо жити в новій реальності. Мінськ, переговори, нові маленькі санкції…

Фактично, Україна втратить вихід до Азовського моря…

Дуже надовго…

Буде багато жертв.

Саме тому мене і глючить. Бо все почнеться в листопаді. Тоді і закінчиться. Виявилося, що дешевше захопити південь України, ніж будувати міст у Крим.

Невже цього не бачить влада? Де наша доблесна розвідка і контррозвідка?

Зробив запити по віщунам. Один з листів:

Срочно! По информации одного из парапсихологов – дело серьезнее, нежели можно подумать… Вот ее слова: “У меня идёт информация, что катастрофа будет связана с Днепрогэсом или Энергодаром, но конкретно с водой, которая окружает, а именно реки, которые впадают в море. Проблему будут скрывать до последнего от общественности и СМИ. Предотвратить это может Мужчина, который главенствует, но он это упустит. Ещё ожесточатся бои, на востоке Запорожской области, и это уже не будет просто перестрелка, будет конкретно война за Запорожскую область. Если коротко, нужно проверить дамбы, и все что держит воду.”

Информацию буду перепроверять у других спецов.

Второй спец подтверждает… Но пока без деталей…

Юрій Ярошенко, директор ТОВ “Науково-дослідний інститут прикладної Еніології” 

Написав в СБУ – сміх…

Ото і все.

Далі можна не писати, а просто чекати новий злив державних інтересів України.

Ці плани, якщо вони реальні, не відомі стратегам Генштабу?

Але, не все так погано.

Є душі людей, які мають померти у листопаді 2017. І вони не хочуть помирати…

Що треба зробити.

Негайно запровадити особливий стан у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях. Відмінити всі масові заходи за участі керівників областей. Категорично посилити охорону Голів ОДА! Хай ходять у броніках і  не показуються! Посилити лінію оборони в районі Волновахи і під Кримом!

Якось ніхто не помітив, що Путін, як загнаний щур. І дорога до Криму для нього великий шанс. Буде чим торгуватися…

А нинішня влада бариг саме на торги і розрахована…

…Голова Запорізької ОДА К.І.Бриль помре від ран 5 листопада 2017 року.

Нині – 30 жовтня 2017 року.

Це все, що я хотів сказати про передчуття майбутнього.

Віктор Тригуб, редактор журналу «Нова Січ»

К.Бриль про реформу

 • 25.10.17, 00:04

Головними темами засідання Ради регіонального розвитку стали розвиток села та економічна модернізація країни. Обидва ці напрямки об’єднує реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком.

Вважаю, що це найголовніша реформа, що відбувається на сьогодні в державі. Якщо пригадати, як вона починалась, то можна побачити, як тодішні політичні опоненти запевняли, що децентралізація зруйнує село, забере всі гроші, знищить медицину та освіту у невеличких селах. Проте нині ми бачимо результати зовсім протилежні залякуванням. Більш того, вчорашні опоненти вже бажають бути причетними до реформи.

Не важливо, що кажуть популісти – люди самі зроблять висновки. І для того, аби отримати результати, нам потрібно не збавляти темп і активно працювати далі. Завдяки такому лідеру, як Петро Порошенко ми здобудемо перемогу у багатьох напрямках розвитку нашої держави.

Окремо хочу повідомити, що першочергове залучення інвестицій ми бачимо саме в об’єднаних територіальних громадах. Маємо гарні результати за 2016-17 роки та не менш амбітні плани на наступний рік. Це стосується не лише іноземних, а й вітчизняних компаній. Розраховуємо, що потужний поштовх розвитку в 2018 отримають Вільнянський, Токмацький, Запорізький райони, Бердянськ, Приморськ, Приазов’я та інші території.

Голова Запорізької ОДА

Костянтин Бриль

Подружка Влади Литовченко очолить Нацмузей у Пирогові?

 • 17.10.17, 20:06

Національний музей народної архітектури і побуту України має шанс отримати Продюсера замість директора.А музей перетвориться на знімальний майданчик для реклами та шароварщини?

Мінкульт України здійснив ще одне гумористичне кадрове призначення – в.о. гендиректора Нацмузею у Пирогові призначили Оксану Старак-Повякель, особу, абсолютно не відому у музейній галузі!

Ця симпатична жіночка чомусь думає, що зможе подолати системну кризу, у якій перебуває всесвітньовідомий музей з брендом найбільшого скансену Європи?

Про майбутнього в.о., яка, як зрозуміло, за підтримки Мінкульту “виграє” і майбутній конкурс, практично нічого не відомо. Лише скупі відомості з сторінки у Фейсбуці, та символічна фотографія з ймовірною подругою – скандально відомою моделлю “Плейбою” Владою Литовченко, про яку ми просто обожнюємо писати… Чого, в принципі, і досить.

Все що знайшли біографічного:

Директор з розвитку (сторінка порожня!!!) у President Film Ukraine

Вивчала мистецтвознавство у КДХІ

 • Вивчала художня кераміка у ЛУПМ ім.Труша, КДХІ

  Навчалася у НАОМА

  Навчалася у СШ №1 Львів

  Живе у Kyiv, Ukraine

  Із Lviv, Ukraine

  Кинокомпания “Президент Фильм” – это полный цикл кинопроизводства в форматaх Stereo 3D, 4K, 2К Digital Cinema и Full HD. І фото – мабуть логотип цієї, явно голівудського рівня студії…
  Хочеться спитати у нашого доблесного Міністра-конферансьє культур-мультур – “шо курят” ваші підлеглі, коли підбирають кандидатури директорів музеїв планетарного значення?
  І навіть страшно подумати – чи не бере керівництво Міністерства хабарі за подібні призначення? Щось тут таке корупційне проглядається…
  Пані Оксану чомусь вже щиро жаль… Особливо, з настроїв у колективі Нацмузею у Пирогові, де ситуація і без того вибухова. Ви хоч розумієте, що хочете очолити, і як той жахливий клубок проблем вирішите? Відмовтесь, поки не пізно!
  А міністр Нищук ще раз підтверджує своє прізвище – свідомо нищить знакові українські музеї.
  Чи не час Верховній Раді України змінити це керівництво такого важливого для українців Міністерства?
  Вже просто набридло писати про ТУПІСТЬ!!!
  Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Костянтин Бриль про візит Президента до ПАРЄ

 • 12.10.17, 17:08

На Запоріжжі продовжується інформаційне протистояння між проукраїнським керівництвом ОДА і проросійськими олігархічними діячами з колишньої Партії регіонів. Нині сторони обмінюються інтернет-ударами.

Прикметно, що команда Голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля досить швидко опанувала сучасні інформаційні технології, адекватно відбиваючись від дивних звинувачень, більшість з яких просто абсурдні!

Приклад з істерикою у зриві візиту Президента України в область, може стати хрестоматійним. Хоча, читайте самі!

-Що спільного між інтригами та розвитком України та Запоріжжя? Місцеві ЗМІ знайшли для себе відповідь. І наголосили: Петро Порошенко відмінив візит до Запоріжжя – через якісь загадкові каверзи.
Для тих кому цікаво розкриваю інтригу: Президент України Петро Порошенко нині знаходиться на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи. Де обговорюються можливості для відповіді на російську агресію.- повідомив у соцмережах Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль

Мабуть для всієї України немає важливішого питання, ніж закінчення АТО.

І навів цитату з сторінки Президента України:

“У світі навряд чи знайдеться інший настільки показовий приклад такої держави як Україна, яка вимушена одночасно боротися одразу на двох фронтах.

На фронті протидії зовнішній військовій агресії, за відновлення суверенітету та територіальної цілісності держави. Та на фронті здійснення складних та комплексних реформ.

На засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи обговорюємо можливості для відповіді на російську агресію.

There is hardly more evident example of a nation than Ukraine, which has to fight a two-front war at the same time.

On the front of countering external military aggression, restoration of sovereignty and territorial integrity.

And on the front of implementing difficult and complex reforms.”

Мабуть скоро путінські фанати Запоріжжя звинуватять ОДА у календарному закінченні літа, приході осені і поганої погоди. Їм вже зрозуміло, що то “хитрий план Бриля”…

Можливості Запорізької ОДА, на думку політичних опонентів, явно необмежені! Що тішить…

А Президент достойно представив Україну в ПАРЄ…

І візит Петра Порошенка на Запоріжжя відбудеться дуже скоро…

Експерти не здивуються, що чимало достойних людей Запорізької області отримають державні нагороди…

Керівник Запорізької ОДА К.І.Бриль оприлюднив заяву

 • 12.10.17, 02:42

Керівник Запорізької ОДА К.І.Бриль оприлюднив у соцмережах резонансну заяву, яку варто навести повністю.

Фактично все своє життя я працював у військових та правоохоронних органах. Тож саме порядок та законність дій є для мене найголовнішими факторами в житті. І до себе я ставлюсь навіть більш прискіпливо, ніж до інших!

Нещодавно ЗМІ активно розповсюдили інформацію, стосовно того, що 28 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про проведення перевірки моєї декларації.

І я не просто знаю про це рішення, а й всіляко сприятиму проведенню повної перевірки!

Хочу повідомити громадськість, що питання, стосовно моєї декларації та роботи за сумісництвом виникали не тільки в активістів, а й у мене особисто. Насамперед, це було пов’язано за змінами в законодавстві. Зокрема, з тим, що з травня 2016 року призначення на держслужбу проводяться тільки за конкурсом. Зважаючи що офіційно посаду голови облдержадміністрації я обійняв 22 квітня 2016 року, виникло непорозуміння: які зміни в Законах стосуються мене? І які дії та кроки маю вчинити, аби не порушувати Закон? Нагадаю: на той час я лишався діючим офіцером СБУ та був призначений на посаду голови ОДА.

Стосовно «подвійної зарплатні», можу одразу заспокоїти: її я не отримував. Адже фахівці СБУ, що знаходяться у відрядженні для роботи на певних штатних посадах, у Службі безпеки отримують лише доплату різниці в загальному кошторисі. Проте справа була в ореолі таємничості, навколо якого і створюються міфи…

Отже: згідно роз’яснень СБУ, я не мав права розголошувати свою електронну декларацію. Адже такими діями міг створити прецедент для інших офіцерів, тим самим спровокувавши загрозливу ситуацію для Нацбезпеки взагалі.
Тим часом, як держслужбовець, я був зобов’язаний не тільки заповнити, а і оприлюднити декларацію.

Аби з’ясувати всі нюанси законодавства у сфері державної служби, за роз’ясненнями я звертався до різних інстанцій. В тому числу і до Національного агентства з питань державної служби.
В агентстві отримав відповідь: «Законодавством не врегульована процедура направлення на роботу на посадах державної служби осіб, які перебувають на дійсній військовій службі в рядах Служби Безпеки України без проведення конкурсу»!
Тобто, в новій редакції Закону враховано чимало нюансів, в тому числі і те, що з 1 травня 2016 року фахівці СБУ у відрядженні мають проходити конкурс на держслужбу, аби працювати на певних посадах. Проте, щодо вже працюючих держслужбовців–офіцерів СБУ в жодних законах чітко не прописано: як вони мають вчинити з деклараціями. Адже врахувати все виявилось неможливо. Разом з тим, з відповіді агентства недвозначно випливає, що перебування на службі в органах Служби безпеки та обіймання просади голови облдержадміністраціє не є сумісництвом.

Втомившись від постійних маніпуляцій, в травні 2017 року я написав рапорт про власне звільнення у запас з лав СБУ. Після чого одразу направив листа до НАЗК з проханням додати у відкритий доступ мою декларацію.

Як тоді, так і зараз я наголошую: НАЗК має провести перевірку і поставити крапку в питаннях моєї е-декларації. Всі необхідні документи фахівцям агентства надано. Адже мені нічого приховувати!
Я особисто зацікавлений у тому, щоб в Україні панували законність та порядок. І розумію: починати потрібно саме із себе!

Голова Запорізької ОДА

Костянтин Бриль

Містичне музеєзнавство

 • 07.10.17, 14:54

сеанси екзорцизму, таємні відділи Мінкульту,

мольфари-правники, музейні бої без правил

та підступність Зеленого змія.

Екзорцизм (від грец. ) — процедура вигнання бісів та інших надзвичайних істот з одержимої від них людини за допомогою молитви та певних ритуалів.

 «Тоді привели до Нього біснуватого німого сліпця і зцілив його, так що німий став говорити та бачити» (Євангеліє від Матвія гл. 12 ст. 22)

 і що вилетіли з того біси по велінню Ісуса Христа, вселилися в свиней і вбили стадо свиней навівши їм кинутися зі скелі, і влада бісів над людьми припинилася.

Музеї, як колекції старовинних артефактів, завжди містять незвичайну енергетику. Хто не чув про таємничі нічні звуки та явища у численних замках та старовинних будинках, перетворених на музеї?

Древній Київ в цьому напрямку теж не пасе задніх. Всі знають Національний музей культури та побуту у Пирогові. Але не всім відомо про містичне оточення скансену. Розташований на старовинних монастирських угіддях, пирогівський музей містить масу таємниць та загадок. Поруч з ним та на його території знаходяться підземні келії, залишки печерних монастирів, сліди древніх цивілізацій та кровопролитних битв Другої світової війни.

Тож потужна енергетика місця не могла не вплинути на улюблене дітище академіка Тронька – музей під відкритим небом. На це наклались аури дерев’яних будиночків, звезених зі всієї України – і, от – маємо, що маємо (Л. Кравчук, виступи, 1991р.К.)! Цитуючи корифейку пирогівського музею Лідію Орел – «…музею традиційно не щастить з керівниками…». Різноманітні очільники даного закладу (за окремими недовготривалими винятками) неодмінно скочувались до зловживань різної тяжкості за оцінками Кримінального кодексу. Не інакше – темні сили, що ховаються в надрах пирогівщини та Церківщини спокушали слабких духом керівників та їх найближче оточення.

Отже, дотепним вчинком Міністра культури В’ячеслава Кириленка можна вважати призначення у 2015-му році генеральним директором закладу діючого попа автокефальної церкви (за сумісництвом та владною традицією – власного кума)  – Юрія Анатолієвича Бойка. Не лякайтесь – не того грізного багатодітного регіонала Юрія Бойка (пам’ятаєте – «вишки Бойка»), а його повного тезку, теремківського священника. За задумкою міністра, очевидно, світлі сили, під хоругвою новоспеченого попа-директора, повинні були перемогти – вигнати у Голосіївські хащі темні сили, що перешкоджали розвитку музею. Та не так сталося, як гадалося…

Слабким виявився теремківський батюшка проти підступних демонів, що вгніздилися у болотах та корчах Пирогова. А ще слабшим – його помічники-«хоругвоносці», що на початку прийшли з ним на прю. «Хоругвоносці» чомусь відразу почали нишпорити по музею, але не в пошуках нечисті, а  шукаючи, що погано лежить. Натиривши з нещасного музею, що вдалось знайти, «хоругвеносці» сіли у свої «Порш – Кайєни» та Х-5, та здиміли у невідомому напрямку. А замість демонів з музею за цей час було звільнено більшу частину працівників, на яких тримались основні напрямки діяльності закладу. Також зникла значна частина матеріальних цінностей.  Нечисть отримала першу переконливу перемогу!

Але не таким слабким виявився  піп-директор, щоб відмовитись від подальшої боротьби. Тільки чомусь боровся він з окремими членами колективу та незалежною профспілкою – мабуть, приціл збився. Під свою хоругву батюшка зібрав нових помічників. Ці помічники раптом виявились бувшими зеками, уркаганами, відставними продажними мєнтами тощо (напевно, одночасно з боротьбою о. Юрій Бойко хотів наставити їх на «путь істинний»). Та нечиста сила завдала нового потужного удару, підіславши підступного Зеленого змія, що з давніх-давен водився у місцевих лісах та чекав свого часу.  Скориставшись тим, що на території музею о. Юрій Бойко тимчасово скасував обмеження Великого посту, Зелений змій розпочав свою щоденну роботу з адміністрацією музею. Судячи з усього, його робота мала певні наслідки. Такої кількості безумних рішень та порушень Закону на тверезу голову придумати важко. Я все-таки залишаюсь оптимістом і вважаю, що в тверезому стані керівництво здатне приймати і щось нормальне. Під час тимчасового «просвітлення» було звільнено одного з «хоругвеносців» директора, заступника з науки Ігоря Паньківа, до «заслуг» якого можна віднести пожежу, що знищила один з найцінніших експонатів музею – садибу з села Медведівці. Також наслідком його багаторічної «діяльності» можна  вважати те, що провідні науковці музею та його прибиральники практично зрівнялись по «індексу Гірша»*.

В результаті нетривалої боротьби з домовиками, мавками та іншими фольклорними персонажами, керівництво музею на чолі з попом, судячи з усього, капітулювало та стало на бік нечисті. Інакше не можна пояснити повну деградацію музею як наукового та культурно-освітнього закладу, занепад експозицій, убогість та примітивність проведення фольклорних заходів. На додаток – системне та цинічне порушення трудового та фінансового законодавства. Крім системних пиятик та маніпуляцій з фінансами, при попівщині в музеї увійшли в систему бійки та розправи над незгідними. В 2015 році зі струсом мозку відправили на лікарняне ліжко заступника директора. Цей, 2017,  рік – особливо «врожайний». Спочатку – замах на голову профспілки, наслідком якого стали серйозні травми та перелом руки. А апофеозом ідіотизму стало те, що «права» рука директора , заступник з науки пан Рудюк просто на вченій раді «відправив у нокаут» завідувачку екскурсбюро(!!!). Не інакше – щось пороблено! Логічним продовженням мало бути розірвання контракту та кримінальна відповідальність за «чудеса» адміністрування. Розрив контракту, до речі, вже ініційований Незалежною профспілкою та добігає логічного завершення.

Відчуваючи, що ситуація вийшла з-під контролю (хотілось би зауважити, що Бойко ніколи реально й не володів нею), а музей раз за разом програє безглузді судові позови, у які його втягла нинішня адміністрація, керівництво закладом пішло на безпрецедентний крок: виписало з Закарпаття спеціально навченого юриста- мольфара, чи пак мага, у якого і прізвище відповідне: чи то Магій, чи то Магей. Той повинен був зняти з музею прокляття, виграти безнадійні справи (чи за допомогою магії, чи іншими   мольфарськими засобами) та створити громадську підтримку за допомогою «Клубу закарпатської культури», який він сам і придумав. Але… мольфаром Магей виявився таким само бездарним, як і юристом, а «Клуб..» вкотре програв Зеленому змію – вся його діяльність звелась до організації колективних пиятик на території музею. Так що, на нашу думку, мольфару краще зосередитись на цілительській діяльності та лікувати наговорами чиряки та геморої.

Розумним кроком з боку Мінкульту було б провести щось на кшталт «сеансу екзорцизму» –  вольовим рішенням вигнати з музею весь нинішній «менеджерський склад» на чолі з попом-директором. Приурочити цю подію краще до Свята Покрови – тоді нечисть особливо вразлива і можна з нею легко впоратись. Отже, чекаємо від Мінкульту рішучих дій – нам за ідею гонорару не потрібно. Звільнення – очищення – конкурс, на якому будуть оцінюватись не особистості, а програми розвитку. І у нас буде шанс вдруге похвалити нинішній склад Мінкульту.

Трохи не забув – час вже Міністерству культури розсекретити таємний музейний відділ, якого давно не видно й не чути у музейному житті. Адже, крім Пирогова, нечисті повно і в інших музейних закладах – в Національному історичному, наприклад! Пане Чорногор, вилазьте зі схрону – і до роботи!

Всіх читачів нашого сайту – з наступаюим святом Покрови та Українського війська.

Слава Україні!

h-індекс, або індекс Гірша (Хірша) — показник впливовості науковця, колективу науковців, наукового закладу або наукового журналу, заснований на кількості публікацій та їх цитуваннях.

Індекс Гірша був запропонований американським фізиком Хорхе Гіршем в 2005 році.

 

І. Корсун

 

 

 

Якщо відверто,   я  вже не планував писати про музеї та Міністерство культури – набридло! Я почав писати статті про перепідписання Переяславських угод, про зустріч Іллі Муровлянина з Андрієм Боголюбським…

Але ньюсмейкери з музею у Пирогові уміють створити такий інформаційний привід, який затьмарює своєю оригінальністю будь-які інші теми. Нещодавно, на інтерв’ю у Наталі Влащенко віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко відхрестився від того, що він є віце-прем’єром з гуманітарних питань.  Мушу з ним погодитись – це – не гуманітарні питання, а гуманітарна катастрофа, яку залишив після себе пан Кириленко. Одним з чинників даної катастрофи є піп Юрій Бойко, котрого Кириленко поставив «царювати» у пирогівському скансені.

Регулярні пиятики генерального директора з вузьким колом підлеглих не могли не привести до певної деградації. Музей давно зник з радарів як науково-освітній осередок, відсутні ознаки його кльтурно-просвітницької діяльності. Починає зникати тонкий шар цивілізованості – в закладі процвітає кулачне право. Після побиття голови Незалежної профспілки, (роком раніше відправили на лікарняне ліжко заступника директора), настала черга начальників відділів. Новоспечений заступник з науки Рудюк, за яким, як відомо, не тягнеться шлейф наукових відкриттів та монографій, почав запроваджувати нові методи роботи з підлеглими.

952 рік заснування Запоріжжя! - В.Мороко

 • 03.10.17, 17:35

«Запоріжжя – тисячолітнє місто за порогами» – на таку тему відбулося засідання круглого столу  в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї. У засіданні взяли участь представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організацій, творчих спілок, провідні історики, краєзнавці, науковці та музейні працівники міста та області.

Захід організовано за ініціативи  обласної організації Національної спілки краєзнавців України,  членів тимчасової робочої комісії Запорізької міської ради з уточнення дати заснування м. Запоріжжя і за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Присутнім нагадали, що ще 27 червня 2014 року на сесії Запорізької міської ради, після заслуховування доповіді голови тимчасової робочої комісії з уточнення дати заснування м. Запоріжжя, визнано 952 рік  датою виникнення першого поселення на території сучасного міста Запоріжжя. Тож цього року запоріжці мали би відзначати  1065-річчя виникнення першого поселення на території сучасного міста Запоріжжя.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко  наголосив на актуальності датування перших поселень та заснування не тільки Запоріжжя, а й інших міст та селищ Запорізької області, а також необхідності напрацювання конкретного плану спільних дій влади та громадськості щодо дослідження та популяризації тисячолітньої історії «міста за порогами».

– Ця дискусія триває не перший рік. Провідні науковці, краєзнавці, історики вивчають архівні документи, підіймають папери, займаються копіткою роботою. Справжній вік нашого міста – це не тільки історичний здобуток, це також туристична привабливість регіону. Запорізькій області є чим пишатися та що показувати, проте чим старіше місто чи знахідка, тим більшу історичну зацікавленість вона має. Необхідно вивчати не лише справжній рік заснування міста Запоріжжя, а й усіх населених пунктів Запорізької області, – заявив Владислав Мороко.

Член Української академії наук, громадський діяч Андрій Авдєєнко зазначив, що тему дати заснування міста експерти обговорюють вже давно. Основними критеріями, за якими визначається рік заснування населеного пункту, вважається перша письмова згадка чи найстаріша археологічна знахідка. Вивчаючи архівні документи, були знайдені старіші письмові згадки про місто, ніж вважалося досі.

Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олена Денисенко ознайомила учасників круглого столу із започаткованими спілкою проектами «Запоріжжя — тисячолітнє місто за порогами» та «Історія Запорізького краю: міста і села». Вона закликала присутніх увійти до складу оргкомітетів цих проектів та долучитися до узагальнення попередніх напрацювань із питань датування виникнення населених пунктів області, підготовки сучасних матеріалів з їхньої історії, які вже публікуються в електронному виданні «Краєзнавство Запоріжжя».

Завідувач кафедри новітньої історії історичного факультету ЗНУ доктор історичних наук, професор, Федір Турченко акцентував увагу на тому, що датування населених пунктів краю є більше проблемою суспільно-політичною, а не науковою. А через сучасну агресію Росії проти України вона набула особливої актуальності, і лише спільними діями науковців, політиків, влади та громад можна і треба зараз утвердити історичну правду про заселення Півдня України з давніх часів.

Учасники засідання також обговорили такі питання як місце острова Хортиця в контексті історії міста Запоріжжя, який тільки зараз починає відкривати свої історичні таємниці, у тому числі і козацьких часів; роль козацьких зимівників у історії заселення Запорозького краю і, зокрема, території обласного центру; важливість уточнення дати заселення території сучасного міста Запоріжжя у часи Київської Русі тощо.

З нагоди проведення круглого столу у великій виставковій залі музею експонувалися навершя у вигляді срібного орла з «Вознесенського скарбу», дослідженого в Запоріжжі у 1930 році з колекції краєзнавчого музею, і давньоруський меч, випадково знайдений у Дніпрі біля острова Хортиця у 2011 р., з фондів Національного заповідника «Хортиця».

На завершення  роботи круглого столу учасники прийняли спільну резолюцію щодо продовження дослідницької роботи.

 

 

 

Науковці продовжують досліджувати дату виникнення Запоріжжя
Науковці продовжують досліджувати дату виникнення Запоріжжя
Науковці продовжують досліджувати дату виникнення Запоріжжя