Профиль

novasich

novasich

Украина, Киев

Рейтинг в разделе:

Важные заметки

Східний Донбас покарає Факебук

  • 30.04.18, 21:36

Закінчилася ганебна епопея з блокуванням чи не єдиного україномовного сайту зони АТО “Східний Донбас”!

Сила преси – втрутилися ЗМІ, і Факебук відразу розблокував сайт газети “Східний Донбас”. Ні повідомлення, ні вибачення, ні пояснення…

Хамська поведінка адмінів транснаціональної соціальної мережі!

Факебук стрімко перетворюється у гігантський електронний концтабір, де боти, роботи і анонімні адміни роблять все, що заманеться. Не звертаючи уваги ні на права людини, ні на свободу преси, ні на законодавство суверенних держав! І з цим час щось робити на офіційному рівні.

В конкретному випадку з сайтом “Східний Донбас” – офіційно зареєстрованим виданням, маємо чітке порушення законодавства України про свободу преси і захист прав журналістів. Більше того, можна говорити про злочин, вчинений проти вільної преси! Нині юристи дискутують з цього приводу…

Ситуацію загострює і те, що видання зареєстроване у Старобешівському районі Донецької області, нині окупованому проросійськими терористами. Сайт принципово україномовний, займаючи переконану проукраїнську позицію. Редакція нині у Дружківці, на території, підконтрольній українській владі.

Ми розуміємо, що сайт комусь дуже заважає, і розцінюємо блокування як провокацію путінської вати з окупованих земель. Це звичайний стиль мафії ДНР. До того звикли.

Дивує наївність відповідальних адміністраторів такої гігантської корпорації як Фейсбук! Чому ви підігруєте терористам ДНР і провокаторам ФСБ?

Адже, “Східний Донбас” – маленький сайт, що лише стартував на професійному хостингу. І “завалити” “малюка” легко. Ніхто б і не помітив. Як і наші скарги адмінам. Саме тому ми і звернулися до колег за підтримкою. Пішли публікації. Лише після цього “злобний Факебук” зрозумів “помилку”, розблокувавши “Східний Донбас”! Знову ж без відповідного повідомлення, пояснення, вибачення! Коли знову забаните?

Сайт якого українського ЗМІ блокують наступного разу? І за що? Хто?

Все це унеможливлює інформаційний бізнес в рамках лише одного Фейсбуку. Маємо ненадійного, неконтрольованого, непередбачуваного, підлого партнера з поширення суспільно значущої інформації. Це навіть не партнер, а провокатор, який використовується добрим десятком різноманітних спецслужб. Факебук – ганебне, упосліджене явище!

Більше того, через нього страждають люди, у тій же Росії та інших тоталітарних країнах, які через невинні репости опинилися за гратами. І де реакція міжнародної корпорації? Де заяви на захист жертв соцмережі, звернення до лідерів демократичного світу? Тиша. Демонстративна.

Маю власні пропозиції.

Користувач Фейсбука має інформуватися, хто і на що скаржиться. Повинен мати можливість пояснити конкретному не анонімному адміну (хай навіть під номером), власні аргументи.

І закінчуйте підлу практику банів не зрозуміло за що і від кого! Це – фашистська тактика! Штучний відбір!

Взагалі, варто проаналізувати політику Фейсбуку на критерії використання ідей нацизму, фашизму, проявів расової вищості певних національностей. З певними релігійними особливостями такої собі богообраності…

Таке враження, що Факебук – електронна модель Нового світового порядку, яку поступово впроваджують і в реальне життя народів.

Щось не подобається такий підлий і безвідповідальний анонімний “порядок”…

Час повернути Фейсбук у чіткі демократичні рамки, згідно чинного законодавства кожної країни!

Віктор Тригуб, редактор газети “Східний Донбас”

“Східний Донбас” нахабно заблокований

  • 29.04.18, 10:30

Сайт “Східний Донбас” нахабно заблокований в популярній соцмережі Фейсбук! Ніяких пояснень анонімні адміністратори не дають. Попри чисельні звернення і скарги журналістів, читачів, блокування продовжується! http://www.sxdon.info/

 

Хоча ні у Твітері, ні у Гуглі+ ніяких перешкод немає!

-Газета “Східний Донбас” офіційно зареєстрована як ЗМІ, видається з 1992 року, була переміщена на підконтрольну територію України з окупованого нині Старобешівського району Донецької області. – розповів віце-президент Української пресової корпорації журналіст Анатолій Авдєєв, – Газета має два сайти – офіційний, на платному хостингу, який чомусь блокує Фейсбук, і на безкоштовній платформі Вордпрес, який чомусь ФБ не блокує. Взагалі, факт промовистий: міжнародна соціальна мережа, за якимись анонімними скаргами, руками невідомих нам адмінів перешкоджає поширенню журналістських матеріалів, не пояснюючи причин і не реагуючи на скарги редакції! Фактично, це є перешкоджання журналістській діяльності, порушення демократії і свободи слова. Що за Законами України є злочином!

Попередження: це повідомлення містить заблокований вміст
Your message couldn’t be sent because it includes content that other people on Facebook have reported as abusive.

Не вдалося надіслати ваше повідомлення, оскільки він містить вміст, який інші користувачі
Facebook повідомили про зловживання.

Реально маємо нахабний акт обмеження поширення суспільно значущої інформації, придушення свободи слова!

Крім того, це ще й демонстративне приниження державної мови – адже газета “Східний Донбас” використовує виключно україномовні тексти!

Рядовий “ватний наїзд”, яких у біографії видання було чимало. Дивує, чому співробітники американської соціальної мережі, якою є Фейсбук, бездумно виконують команди путінських терористів, придушуючи чи не єдиний україномовний сайт Донбасу, на землі якого йде справжня війна?

Як ми зрозуміли, блокування газети “Східний Донбас” Фейсбуком, є пробою сил. Якщо журналістська спільнота, активісти, державні органи “не помітять” такого правового нігілізму, то дуже швидко опустимося до рівня Росії, Китаю, КНДР, де заарештувати та кинути до концтабору, можуть лише за перепост…

Сьогодні без пояснень американський Фейсбук, за доносом путінських терористів, блокує маленький україномовний сайт “Східний Донбас”, завтра блокують великі ЗМІ. А потім якийсь невідомий “товариш майор” буде вирішувати якій газеті виходити, якій ні. І про що писати…

Редакція сайту “Східний Донбас” звертається за підтримкою до колег, Комітету Верховної Ради, до Міністерства інформаційної політики – захистимо свободу слова?

Віктор Тригуб, редактор сайту “Східний Донбас”

Валерій Гнатенко: Дружківка – мирне місто!

  • 29.04.18, 02:50

Прифронтова Дружківка живе звичайним мирним життям, вирішуючи  проблеми. Головне завдання місцевої влади – забезпечити нормальну діяльність міської інфраструктури, гарантуючи конституційні права громадян України. І це вдається!

Під керівництвом міського голови Валерія Гнатенка відбулося пленарне засідання сесії міської ради VII скликання, в ході якого розглядалося питання щодо підсумків роботи житлово-комунального господарства міста в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Заступник міського голови Руслан Верещагін доповів, що опалювальний період 2017-2018 років завершений, житлово-комунальне господарство забезпечило безперервне надання мешканцям міста якісних послуг протягом зими. На даний час усі комунальні підприємства міста проводять весняні огляди своїх об’єктів: житлові будинки, теплотраси та котельні, водопровідні та каналізаційні мережі, зелені насадження, опори освітлення та трамвайні колії. За результатами цих оглядів складаються графіки виконання ремонтних робіт.

Так з метою підвищення надійності теплопостачання по закінченню опалювального сезону в квітні 2018 року, були проведені гідравлічні випробування трубопроводів теплотрас на всіх котельнях виробничої одиниці «Дружківкатепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго». У результаті цих випробувань були визначені ділянки, що потребують ремонту в першочерговому порядку. Згідно з планом заходів підприємство планує виконати ремонт 1490 м по каналу теплових мереж, із них 660 м труб у ППУ ізоляції, капітальний ремонт 8 котлів на 5 котельнях, а також поточний ремонт 30 котлів та допоміжного обладнання на міських котельнях.

Дружківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» є комплексом ємкостей питного водопостачання міста, пристроїв знезараження води, водопровідних насосних станцій та міських магістральних і розподільних водопровідних мереж, міських очисних споруд, каналізаційних мереж та насосних станцій.

Протягом літнього періоду 2018 року підприємством планується замінити 700 п.м водопровідних та 200 п.м каналізаційних мереж, 52 пожежних гідранти, 16 одиниць запірної арматури на водопровідних мережах, а також виконати ремонт 42 колодязів із заміною перекриття та накриттям їх кришками.

На водопровідній та каналізаційних насосних станціях передбачений ремонт 246 м2покрівлі, утеплення приміщення та запірної арматури. На каналізаційних насосних станціях №1,3,4,5,6 проводитиметься заміна дверей та запірної арматури у кількості 24 одиниці. Також планується виконати ремонт скребкових та трансбордерних візків на відстійниках каналізаційних очисних споруд, утеплення дюкерних переходів через річки Казенний та Кривий Торець.

-Дружківка – мирне українське місто! Хоч і знаходиться поруч з фронтом! – зазначив Міський голова Валерій Гнатенко, – Нам вдається вирішувати всі проблеми, долати виклики сучасності, забезпечувати конституційні права громадян. Зрозуміло, є недоліки, недопрацювання, недофінансованість. Як і скрізь. Але, ми впевнені у майбутньому!

Найбільш проблемним питанням після завершення зими заступник міського голови Руслан Верещагін назвав стан міських покрівель. До комунального підприємства «Комсервіс», яке є управителем житлового фонду Дружківської міської ради, за період січень-березень 2018 року надійшло 97 звернень з цього питання. Більшість з них у лютому-березні, після розтавання снігу та льоду. На жаль, погода в I кварталі не дозволила виконувати ремонти покрівель у значному обсязі. На сьогодні виконаний поточний ремонт 1340 м2 м’якої покрівлі на 24 будинках. Всього ж влітку планується відремонтувати 11 тис. м2 покрівель.

Буде продовжена робота по ремонту під’їзних козирків та заміні аварійних і зруйнованих. Передбачається ремонт 5 тис. п.м міжпанельних швів, 40 під’їздів, цоколів та фасадів 10 житлових будинків. Планується відремонтувати 30 електрощитових та встановити 56 електролічильників.

Підприємством електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло», Дружківським комунальним автотранспортним підприємством, комунальним підприємством «Спектр» та «Дружківкаавтоелектротранс» також розроблений ряд заходів з благоустрою міста, які будуть виконуватися протягом літнього періоду.

Значна увага приділятиметься ремонту автодоріг Дружківки.

Взагалі в планах по ремонту доріг на поточний рік у межах виділеного фінансування 11,5 млн. – поточний ремонт центральних автодоріг міста, завершення капітального ремонту ділянки автодороги по вул. Педагогічна та капітальний ремонт автодороги по вул. Свободи (1,4 км). До травневих свят планується нанесення дорожньої розмітки по вул. О. Тихого, Хмельницького та Соборна. Вже проведені роботи по очищенню автодоріг по вул. О.Тихого, Соборна, Машинобудівників, Космонавтів та інших від нанесеного ґрунту та піску. Завершений поточний ремонт автодоріг по вул. О.Тихого та в’їздів на суміжні з нею вулиці, відремонтовані вул. Дубініна, Котляревського, Сахненко (район лікарні № 1 мікрорайон Яковлівка), а також вул. Одеська, Миру, Откаленко та Волгоградська.

 

В.Гнатенко: У Дружківці презентували Ткану Україну

  • 26.04.18, 16:56

Серед надбань українського народу чільне місце посідає традиційне ткацтво.  Ще сто років тому полотна ткали майже в кожній хаті, бо це була життєва необхідність. Завдяки науково-технічному прогресу і розвитку легкої промисловості ситуація змінилась і потреба займатись ткацтвом із необхідності зникла.

Проте, завдяки поодиноким майстрам цей промисел і нині є.

25 квітня 2018 року у Донецькому обласному художньому музеї за участю міського голови Валерія Гнатенка відбулася презентація тканої карти «Єдина Україна». Під час заходу організатори представили увазі присутніх ткане панно у вигляді карти України розміром 3х4 м, кожна область якої зіткана в техніці, притаманній для даної території. Різноманіття регіональних технік традиційного українського ткацтва у тому числі і Донеччини вразили присутніх своєю неповторністю та оригінальністю. Автором проекту є Дарина Алексієнко, яка впродовж 2017 року проїхала всією Україною у пошуках майстрів автентичного ткацтва.У 2018 році паннобуло передано до музейного фонду Донецького обласного художнього музею.

Впродовж заходу проходив майстер-клас «ткацтво на бердечку» та майстер-клас з вибійкового ткацтва.

 

 

 

 

 

 

ДРУЖКІВКА отримала ще один музей! -Валерій Гнатенко

  • 25.04.18, 23:49

У Донецькому обласному художньому музеї відбулася презентація панно «Єдина Україна» – унікальна ткана мапа України, яка було виготовлена протягом 2017 року вісімнадцятьма майстрами з усієї країни за грант Президента.

Цей унікальний виріб поєднав різноманітні техніки ткацтва – від найпростіших до найскладніших і унаочнив регіональні особливості традиційного текстилю.

Під час презентації виступив дружківський міський голова Валерій Гнатенко, який подякував авторові панно Дарині Алєксєєнко, яка передала в дар музею свій дивовижний витвір.
Дарина ж надала інформацію про майстрів, що виготовляли панно, про особливості регіонального ткацтва, про задум цього проекту. Особлива увага – кримськотатарському елементу : його ткали десятки учасників АТО та майстрів-переселенців.

-Донецький обласний художній музей перетворюється на гордість Дружківки! – зауважив міський голова Дружківки Валерій Гнатенко, – Щасливі, що Ви з нами! Мистецтво вічне!

Науковий співробітник музею Оксана Рязанцева розповіла про традиційне ткацтво Донеччини середини ХХ століття. Саме вона знайшла і відродила це забуте ремесло і зараз співробітники музею популяризують його по всій Україні, як елемент нематеріальної культурної спадщини Донеччини.
Під час презентації відбулися майстер-класи «ткацтво на бердечку», який провела Дарина Алєксєєнко та майстер-клас з вибійкового ткацтва для дітей – співробітник музею Оксана Рязанцева.

Школярі по-справжньому зацікавилися технологіями народного ремесла і пообіцяли брати участь у подібних заходах Донецького обласного художнього музею.

Книга Володимира Пилата

  • 23.04.18, 16:07

Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”

Презентація книги

Засновника Бойового Гопака

Володимира Пилата

«ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”

Вдосконалена та доповнена

В книзі опубліковано багато нових доповнень. Книга цікава як для дітей, що вивчають бойовий гопак, так і для студентів та батьків.

 

Підручник буде у продажу на Чемпіонаті України. Представники команд та гості зможуть купити книгу в залі змагань.

 

На змаганнях можна буде взяти автограф та сфотографуватися з автором книги.

У підручнику висвітлені такі теми: напрямки розвитку особистості у Бойовому Гопаку, філософська концепція українського лицаря, структура суспільства, завдання Школи Бойового Гопака, Українська національна ідея, пасмо волосся, Зачіски,

шлях воїна в Бойовому Гопаку, Базові технічні елементи Бойового Гопака утверджені на рівень майстерності Жовтяк,

прорух гопаківця перед вишколом, вимоги на здачу технічних тестів на рівень майстерності Жовтяк, Різновиди Жовтяківських

змагів, обряди Школи Бойового Гопака, гігієна гопаківця, ранковий прорух, вправи для розвитку гнучкості, дружба та побратимство.

Час проведення: Під час ХVIII Чемпіонату України 28-29

Місце проведення: Спортивний комплекс

НУ «Львівська політехніка»(Барабан),

Стрийський парк, вул. Самчука 14. Корп..22

Вхід вільний

Замовити книгу 0937086725

(200 грн + доставка)

Валерій Гнатенко: У Дружківці реалізуються два проектa

  • 10.04.18, 16:32

У минулому році в Дружківці почалася реалізація масштабного проекту з реконструкції центральної площі Соборна. Кошти на реконструкцію були виділені з обласного бюджету. Замовником виконання робіт визначено Департамент капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації.

За результатами проведення тендерних процедур визначено підрядника, з яким укладено договір на виконання робіт.

«Зовсім скоро мешканці міста зможуть по-новому поглянути на панораму найстарішої площі Дружківки, яка стане сучасною та буде збудована за всіма європейськими стандартами», – зазначає міський голова Валерій Гнатенко.

Про хід реалізації важливого для міста проекту розповів начальник Управління житлового та комунального господарства міської ради Віктор Гейченко. Він зазначив, що роботи із заміни мереж водопостачання та водовідведення залишилися вже позаду. «На сьогоднішній день проведена часткова заміна водопровідної мережі по вул. Соборній та Машинобудівників. По вулиці Соборній виконані також роботи по заміні каналізаційних мереж. Частково виконані заходи з благоустрою ділянок, на яких завершені земляні роботи, а саме планування та підсипка шлаком. Через великі обсяги вийнятого ґрунту дані роботи будуть продовжуватись по мірі просідання ґрунту», – зазначив начальник управління.

Надалі планується заміна існуючих зовнішніх підземних мереж системи теплопостачання та системи газопостачання, верхнього шару покриття проїзної частини вулиці Соборної, існуючого асфальтового покриття мощенням ФЕМ на пішохідних зонах, демонтаж існуючої огорожі та встановлення нової декоративної,облаштування нової трамвайної зупинки із сучасного світло прозорого матеріалу (полікарбонату), влаштування біля приміщення міського відділу Державної реєстрації актів цивільного стану художньої скульптурної групи, благоустрій прилеглої території з розміщенням фонтану та встановленням альтанок для відпочинку і багато іншого, що порадує дружківчан.

Другий масштабний проект, який реалізується у місті за рахунок коштів Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – це проект «Реконструкція Дружківського парку культури та відпочинку. Його замовником виступає Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. Був проведений тендер та укладений договір на виконання робіт із підрядником.

У ході реалізації проекту проводитиметься ландшафтна реконструкція зеленої зони та благоустрій території парку. Такожбудуть організовані “тематичні зони” для активного, сімейного відпочинку. Для очищення парку від сміття передбачено встановлення урн та сміттєприймачів, видалення аварійних й хворих дерев і кущів та їх заміна на нові насадження.

Дороги й майданчики у центральній частині парку запроектовані капітальні,пішохідні доріжки – з тротуарної плитки. На входах для руху пішоходівпередбачені заходи по доступу до парку маломобільної групи населення.Облаштована автобусна зупинка біля центрального входу з вул. Соборної.Як зазначає Віктор Гейченко на сьогоднішній день в центральній частині парку вже розпочаті роботи, демонтовані старі вхідні вузли та ведуться роботи по тротуарній частині парку.

Бюджетоутворюючі підприємства міста не залишилися осторонь та відгукнулися на пропозиції участі міні проектів з благоустрою Дружківського парку культури та відпочинку. Так, станом на 01 квітня 2018 року всі комунальні підприємства частково виконали роботи для естетичного оформлення парку: комунальне підприємство «Комсервіс», Дружківське комунальне автотранспортне підприємство 052805 та Обласне комунальне підприємство «Дружківкатепломережа» наразі займаються виготовленням 2 декоративних клумб-велосипедів, а комунальне підприємство «Спектр» – 2 дерев’яних колодязів–квітників та декоративного візка.

«Барви нашої країни» - Донецький художній музей

  • 05.04.18, 12:07
11 квітня 2018 р. о 15-00 КЗК «Донецький обласний художній музей» відкриває міжрегіональну виставку пленерних робіт «Барви нашої країни».

Виставкова експозиція творів являє собою системне об’єднання живописних і графічних робіт авторів різновікових категорій, професійних майстрів пензля і аматорів, виконаних на природі  під час проведення дитячо-підліткового пленеру студії «Синій Птах» в с. Прелесне (2016-2017 рр.), Всеукраїнського пленеру в рамках мистецького проекту «Степовий блюз» у поєднанні з україно-німецьким проектом «DIFFUSIONS» (кер. Алан Майєр, Берлін) і дитячого пленеру «Мистецька хвиля»(2017р.)  та роботи  Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий мольберт» Благодійного фонду Львівської дитячої галереї.

Живописні та акварельні твори відображають особливості ландшафту та самобутність народної й культової архітектури України.

На відкриття виставки запрошені керівники області, Дружківки,освітяни, учасники виставки , діти та молодь Донеччини

 

Виставка працює з 11 квітня до 30 травня 2018 р за адресою: Донецька обл.,  Дружківка, вул. Соборна,6

Сайт музею:

http://www.dohm-ua.info/

музей дружківки

  • 30.03.18, 13:11

Учасники Музейної експедиції часопису “Музеї України” дісталися міста Дружківка, що у Другій лінії оборони зони АТО на Донеччині.

Нашим планам завадив несподіваний березневий снігопад, тож ми зосередилися на переміщеному в місто з окупованого Донецька Донецькому обласному художньому музеї, який завдяки патріотизму Міського Голови Валерія Гнатенка отримав просторе виставкове приміщення та прогулялися Дружківським історико-художнім музеєм, де мера В.Гнатенка теж щиро хвалять.

Міський музей гарно продуманий, добре оснащений, експозиція розповідає про всі епохи цього краю – від давнини до військових подій 2014-18 років.

Дружківський історико-художній музей – музейно-культурний заклад, основою для створення якого стала громадська картинна галерея «Дружківська Третьяковка», що була відкрита в Будинку культури машинобудівного заводу в 1951 році.

Галерея демонструвала творчість народної образотворчої студії, яку очолював О. Я. Бондар (1911–2005). У березні 1984 року картинну галерею реорганізовано в міський художній музей на громадських засадах, з 1996 року — державний; а від 2007 року музейний заклад дістав назву “Дружківський історико-художній музей”. 1986 р. став державним і функціював як сектор Донецького обласного художнього музею. У лютому 1992 р. музей вийшов з обласного підпорядкування і став самостійним. З 1983 по 1988 рр. музей знаходився у приміщенні Свято-Нікольского храму, а відтак — у будинку центральної міської бібліотеки.

Не буду заглиблюватися в історичні цікавинки – просто публікую серію фотографій та відео з експозиції з розповіддю співробітників.

Музей вартий уваги. Сподіваюся, скоро крім місцевих школярів і студентів, до закладів культури поки що прифронтової Дружківки, приїдуть великі туристичні групи. У тому числі, закордонні…

А поки що, Дружківка живе своїм розміреним життям. Музеї працюють і розбудовуються.

Успіхів!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

29573293_1684108071625593_9172350011501546033_n

29542041_1684106028292464_5149827177326171095_n

29510961_1684104831625917_5870339518386977286_n

29512196_1684105458292521_6926302543401810793_n

29511525_1684107274959006_8149999628855408327_n

29497420_1684105161625884_5849272605469601943_n

29496859_1684110834958650_3291008081137365138_n

29542480_1684104111625989_8066451591256525170_n

29497660_1684104304959303_958876742934319907_n

29496567_1684103814959352_644528132505724745_n

29572615_1684111328291934_1841181682673505983_n

29497584_1684109308292136_2093560727311762983_n

29497811_1684106414959092_6669299542495996737_n

Плакати Майдану. Донеччина

  • 30.03.18, 08:19

Музей відродився і діє! Це перше враження від відвідин переміщеного на підконтрольну територію України Донецького обласного художнього музею.

2014 року, приміщення і унікальна мистецька колекція ДОХМ, були захоплені терористами ДНР. Україні залишилася крихітна філія в селі Прелесне, співробітники якої більше року не отримували заробітну плату, зберігши старовинну хату, вітряк та інші експонати. Врешті, бюрократичні перепони були подолані, музей перереєстрували, обрали нове керівництво.

Після довгих пошуків і складних перемовин, новий директор Наталка Іванченко домовилася з мером міста Дружківка Валерієм Гнатенком про відкриття виставкових площ в Палаці культури “Етюд”. Донецька обласна військо-цивільна адміністрація виділіла кілька ставок. Адміністрація  закупила офісну техніку, виставкове обладнання і музей розпочав нове життя на новому місці.

Першу виставку про Василя Стуса провели спільно з Національним музеєм Т.Г.Шевченка. А друга мала неймовірний для Донбасу резонанс – “Майдан: що це було?”. Музей плакату України при часописі “Музеї України” подарував Донецькому художньому колекцію музеїв Майдану, що кілька років експонувалася в Нацмузеї у Пирогові.

У виставковій залі спорудили символічну “барикаду”, плакати розвісили на щитах, з якими знову допоміг мер В.Гнатенко. Під час відкриття прийшов мало не весь актив міста, місцеві студенти поставили патріотичний спектакль, школярі читали майданівські вірші. Замість двох тижнів виставка працювала більше місяця.

-Наші співробітники постійно проводять лекції, семінари, майстер-класи для школярів, студентства Дружківки, Костянтинівки, Краматорська, Слов`янська, – розповів заступник директора з наукової роботи  Володимир Півень, – Нині готуємо велику виставку пленерних робіт донецьких і львівських художників. У планах ще чимало цікавих акцій. Головне – музей оживили, поповнюється музейний фонд,  розпочинали повноцінне виставкове життя!

Команда журналу “Музеї України” подарувала сайт філії в селі Прелесне, створили повноцінний сайт для відродженого у Дружківці Донецького обласного художнього музею. До речі, створили для закладів культури області 15 україномовних культурологічних сайтів, які успішно працюють.

Майже чотири роки люди Донбасу живуть у тривожному режимі прифронтової зони. Музеї, бібліотеки, мистецькі заклади діють у штатному режимі. Розвиваються. Це – головне!

Бажаємо миру і успіхів!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

 

DSCN1129

DSCN1128

DSCN1126

DSCN1123

DSCN1122

DSCN1121

DSCN1119

DSCN1118

DSCN1117

DSCN1115

DSCN1114

DSCN1113

DSCN1111

DSCN1109

DSCN1107

DSCN1106

DSCN1105

DSCN1104

DSCN1103

DSCN1102

DSCN1101

DSCN1100

DSCN1098