К.Бриль про реформу

 • 25.10.17, 00:04

Головними темами засідання Ради регіонального розвитку стали розвиток села та економічна модернізація країни. Обидва ці напрямки об’єднує реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком.

Вважаю, що це найголовніша реформа, що відбувається на сьогодні в державі. Якщо пригадати, як вона починалась, то можна побачити, як тодішні політичні опоненти запевняли, що децентралізація зруйнує село, забере всі гроші, знищить медицину та освіту у невеличких селах. Проте нині ми бачимо результати зовсім протилежні залякуванням. Більш того, вчорашні опоненти вже бажають бути причетними до реформи.

Не важливо, що кажуть популісти – люди самі зроблять висновки. І для того, аби отримати результати, нам потрібно не збавляти темп і активно працювати далі. Завдяки такому лідеру, як Петро Порошенко ми здобудемо перемогу у багатьох напрямках розвитку нашої держави.

Окремо хочу повідомити, що першочергове залучення інвестицій ми бачимо саме в об’єднаних територіальних громадах. Маємо гарні результати за 2016-17 роки та не менш амбітні плани на наступний рік. Це стосується не лише іноземних, а й вітчизняних компаній. Розраховуємо, що потужний поштовх розвитку в 2018 отримають Вільнянський, Токмацький, Запорізький райони, Бердянськ, Приморськ, Приазов’я та інші території.

Голова Запорізької ОДА

Костянтин Бриль

Подружка Влади Литовченко очолить Нацмузей у Пирогові?

 • 17.10.17, 20:06

Національний музей народної архітектури і побуту України має шанс отримати Продюсера замість директора.А музей перетвориться на знімальний майданчик для реклами та шароварщини?

Мінкульт України здійснив ще одне гумористичне кадрове призначення – в.о. гендиректора Нацмузею у Пирогові призначили Оксану Старак-Повякель, особу, абсолютно не відому у музейній галузі!

Ця симпатична жіночка чомусь думає, що зможе подолати системну кризу, у якій перебуває всесвітньовідомий музей з брендом найбільшого скансену Європи?

Про майбутнього в.о., яка, як зрозуміло, за підтримки Мінкульту “виграє” і майбутній конкурс, практично нічого не відомо. Лише скупі відомості з сторінки у Фейсбуці, та символічна фотографія з ймовірною подругою – скандально відомою моделлю “Плейбою” Владою Литовченко, про яку ми просто обожнюємо писати… Чого, в принципі, і досить.

Все що знайшли біографічного:

Директор з розвитку (сторінка порожня!!!) у President Film Ukraine

Вивчала мистецтвознавство у КДХІ

 • Вивчала художня кераміка у ЛУПМ ім.Труша, КДХІ

  Навчалася у НАОМА

  Навчалася у СШ №1 Львів

  Живе у Kyiv, Ukraine

  Із Lviv, Ukraine

  Кинокомпания “Президент Фильм” – это полный цикл кинопроизводства в форматaх Stereo 3D, 4K, 2К Digital Cinema и Full HD. І фото – мабуть логотип цієї, явно голівудського рівня студії…
  Хочеться спитати у нашого доблесного Міністра-конферансьє культур-мультур – “шо курят” ваші підлеглі, коли підбирають кандидатури директорів музеїв планетарного значення?
  І навіть страшно подумати – чи не бере керівництво Міністерства хабарі за подібні призначення? Щось тут таке корупційне проглядається…
  Пані Оксану чомусь вже щиро жаль… Особливо, з настроїв у колективі Нацмузею у Пирогові, де ситуація і без того вибухова. Ви хоч розумієте, що хочете очолити, і як той жахливий клубок проблем вирішите? Відмовтесь, поки не пізно!
  А міністр Нищук ще раз підтверджує своє прізвище – свідомо нищить знакові українські музеї.
  Чи не час Верховній Раді України змінити це керівництво такого важливого для українців Міністерства?
  Вже просто набридло писати про ТУПІСТЬ!!!
  Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Костянтин Бриль про візит Президента до ПАРЄ

 • 12.10.17, 17:08

На Запоріжжі продовжується інформаційне протистояння між проукраїнським керівництвом ОДА і проросійськими олігархічними діячами з колишньої Партії регіонів. Нині сторони обмінюються інтернет-ударами.

Прикметно, що команда Голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля досить швидко опанувала сучасні інформаційні технології, адекватно відбиваючись від дивних звинувачень, більшість з яких просто абсурдні!

Приклад з істерикою у зриві візиту Президента України в область, може стати хрестоматійним. Хоча, читайте самі!

-Що спільного між інтригами та розвитком України та Запоріжжя? Місцеві ЗМІ знайшли для себе відповідь. І наголосили: Петро Порошенко відмінив візит до Запоріжжя – через якісь загадкові каверзи.
Для тих кому цікаво розкриваю інтригу: Президент України Петро Порошенко нині знаходиться на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи. Де обговорюються можливості для відповіді на російську агресію.- повідомив у соцмережах Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль

Мабуть для всієї України немає важливішого питання, ніж закінчення АТО.

І навів цитату з сторінки Президента України:

“У світі навряд чи знайдеться інший настільки показовий приклад такої держави як Україна, яка вимушена одночасно боротися одразу на двох фронтах.

На фронті протидії зовнішній військовій агресії, за відновлення суверенітету та територіальної цілісності держави. Та на фронті здійснення складних та комплексних реформ.

На засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи обговорюємо можливості для відповіді на російську агресію.

There is hardly more evident example of a nation than Ukraine, which has to fight a two-front war at the same time.

On the front of countering external military aggression, restoration of sovereignty and territorial integrity.

And on the front of implementing difficult and complex reforms.”

Мабуть скоро путінські фанати Запоріжжя звинуватять ОДА у календарному закінченні літа, приході осені і поганої погоди. Їм вже зрозуміло, що то “хитрий план Бриля”…

Можливості Запорізької ОДА, на думку політичних опонентів, явно необмежені! Що тішить…

А Президент достойно представив Україну в ПАРЄ…

І візит Петра Порошенка на Запоріжжя відбудеться дуже скоро…

Експерти не здивуються, що чимало достойних людей Запорізької області отримають державні нагороди…

Керівник Запорізької ОДА К.І.Бриль оприлюднив заяву

 • 12.10.17, 02:42

Керівник Запорізької ОДА К.І.Бриль оприлюднив у соцмережах резонансну заяву, яку варто навести повністю.

Фактично все своє життя я працював у військових та правоохоронних органах. Тож саме порядок та законність дій є для мене найголовнішими факторами в житті. І до себе я ставлюсь навіть більш прискіпливо, ніж до інших!

Нещодавно ЗМІ активно розповсюдили інформацію, стосовно того, що 28 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про проведення перевірки моєї декларації.

І я не просто знаю про це рішення, а й всіляко сприятиму проведенню повної перевірки!

Хочу повідомити громадськість, що питання, стосовно моєї декларації та роботи за сумісництвом виникали не тільки в активістів, а й у мене особисто. Насамперед, це було пов’язано за змінами в законодавстві. Зокрема, з тим, що з травня 2016 року призначення на держслужбу проводяться тільки за конкурсом. Зважаючи що офіційно посаду голови облдержадміністрації я обійняв 22 квітня 2016 року, виникло непорозуміння: які зміни в Законах стосуються мене? І які дії та кроки маю вчинити, аби не порушувати Закон? Нагадаю: на той час я лишався діючим офіцером СБУ та був призначений на посаду голови ОДА.

Стосовно «подвійної зарплатні», можу одразу заспокоїти: її я не отримував. Адже фахівці СБУ, що знаходяться у відрядженні для роботи на певних штатних посадах, у Службі безпеки отримують лише доплату різниці в загальному кошторисі. Проте справа була в ореолі таємничості, навколо якого і створюються міфи…

Отже: згідно роз’яснень СБУ, я не мав права розголошувати свою електронну декларацію. Адже такими діями міг створити прецедент для інших офіцерів, тим самим спровокувавши загрозливу ситуацію для Нацбезпеки взагалі.
Тим часом, як держслужбовець, я був зобов’язаний не тільки заповнити, а і оприлюднити декларацію.

Аби з’ясувати всі нюанси законодавства у сфері державної служби, за роз’ясненнями я звертався до різних інстанцій. В тому числу і до Національного агентства з питань державної служби.
В агентстві отримав відповідь: «Законодавством не врегульована процедура направлення на роботу на посадах державної служби осіб, які перебувають на дійсній військовій службі в рядах Служби Безпеки України без проведення конкурсу»!
Тобто, в новій редакції Закону враховано чимало нюансів, в тому числі і те, що з 1 травня 2016 року фахівці СБУ у відрядженні мають проходити конкурс на держслужбу, аби працювати на певних посадах. Проте, щодо вже працюючих держслужбовців–офіцерів СБУ в жодних законах чітко не прописано: як вони мають вчинити з деклараціями. Адже врахувати все виявилось неможливо. Разом з тим, з відповіді агентства недвозначно випливає, що перебування на службі в органах Служби безпеки та обіймання просади голови облдержадміністраціє не є сумісництвом.

Втомившись від постійних маніпуляцій, в травні 2017 року я написав рапорт про власне звільнення у запас з лав СБУ. Після чого одразу направив листа до НАЗК з проханням додати у відкритий доступ мою декларацію.

Як тоді, так і зараз я наголошую: НАЗК має провести перевірку і поставити крапку в питаннях моєї е-декларації. Всі необхідні документи фахівцям агентства надано. Адже мені нічого приховувати!
Я особисто зацікавлений у тому, щоб в Україні панували законність та порядок. І розумію: починати потрібно саме із себе!

Голова Запорізької ОДА

Костянтин Бриль

Містичне музеєзнавство

 • 07.10.17, 14:54

сеанси екзорцизму, таємні відділи Мінкульту,

мольфари-правники, музейні бої без правил

та підступність Зеленого змія.

Екзорцизм (від грец. ) — процедура вигнання бісів та інших надзвичайних істот з одержимої від них людини за допомогою молитви та певних ритуалів.

 «Тоді привели до Нього біснуватого німого сліпця і зцілив його, так що німий став говорити та бачити» (Євангеліє від Матвія гл. 12 ст. 22)

 і що вилетіли з того біси по велінню Ісуса Христа, вселилися в свиней і вбили стадо свиней навівши їм кинутися зі скелі, і влада бісів над людьми припинилася.

Музеї, як колекції старовинних артефактів, завжди містять незвичайну енергетику. Хто не чув про таємничі нічні звуки та явища у численних замках та старовинних будинках, перетворених на музеї?

Древній Київ в цьому напрямку теж не пасе задніх. Всі знають Національний музей культури та побуту у Пирогові. Але не всім відомо про містичне оточення скансену. Розташований на старовинних монастирських угіддях, пирогівський музей містить масу таємниць та загадок. Поруч з ним та на його території знаходяться підземні келії, залишки печерних монастирів, сліди древніх цивілізацій та кровопролитних битв Другої світової війни.

Тож потужна енергетика місця не могла не вплинути на улюблене дітище академіка Тронька – музей під відкритим небом. На це наклались аури дерев’яних будиночків, звезених зі всієї України – і, от – маємо, що маємо (Л. Кравчук, виступи, 1991р.К.)! Цитуючи корифейку пирогівського музею Лідію Орел – «…музею традиційно не щастить з керівниками…». Різноманітні очільники даного закладу (за окремими недовготривалими винятками) неодмінно скочувались до зловживань різної тяжкості за оцінками Кримінального кодексу. Не інакше – темні сили, що ховаються в надрах пирогівщини та Церківщини спокушали слабких духом керівників та їх найближче оточення.

Отже, дотепним вчинком Міністра культури В’ячеслава Кириленка можна вважати призначення у 2015-му році генеральним директором закладу діючого попа автокефальної церкви (за сумісництвом та владною традицією – власного кума)  – Юрія Анатолієвича Бойка. Не лякайтесь – не того грізного багатодітного регіонала Юрія Бойка (пам’ятаєте – «вишки Бойка»), а його повного тезку, теремківського священника. За задумкою міністра, очевидно, світлі сили, під хоругвою новоспеченого попа-директора, повинні були перемогти – вигнати у Голосіївські хащі темні сили, що перешкоджали розвитку музею. Та не так сталося, як гадалося…

Слабким виявився теремківський батюшка проти підступних демонів, що вгніздилися у болотах та корчах Пирогова. А ще слабшим – його помічники-«хоругвоносці», що на початку прийшли з ним на прю. «Хоругвоносці» чомусь відразу почали нишпорити по музею, але не в пошуках нечисті, а  шукаючи, що погано лежить. Натиривши з нещасного музею, що вдалось знайти, «хоругвеносці» сіли у свої «Порш – Кайєни» та Х-5, та здиміли у невідомому напрямку. А замість демонів з музею за цей час було звільнено більшу частину працівників, на яких тримались основні напрямки діяльності закладу. Також зникла значна частина матеріальних цінностей.  Нечисть отримала першу переконливу перемогу!

Але не таким слабким виявився  піп-директор, щоб відмовитись від подальшої боротьби. Тільки чомусь боровся він з окремими членами колективу та незалежною профспілкою – мабуть, приціл збився. Під свою хоругву батюшка зібрав нових помічників. Ці помічники раптом виявились бувшими зеками, уркаганами, відставними продажними мєнтами тощо (напевно, одночасно з боротьбою о. Юрій Бойко хотів наставити їх на «путь істинний»). Та нечиста сила завдала нового потужного удару, підіславши підступного Зеленого змія, що з давніх-давен водився у місцевих лісах та чекав свого часу.  Скориставшись тим, що на території музею о. Юрій Бойко тимчасово скасував обмеження Великого посту, Зелений змій розпочав свою щоденну роботу з адміністрацією музею. Судячи з усього, його робота мала певні наслідки. Такої кількості безумних рішень та порушень Закону на тверезу голову придумати важко. Я все-таки залишаюсь оптимістом і вважаю, що в тверезому стані керівництво здатне приймати і щось нормальне. Під час тимчасового «просвітлення» було звільнено одного з «хоругвеносців» директора, заступника з науки Ігоря Паньківа, до «заслуг» якого можна віднести пожежу, що знищила один з найцінніших експонатів музею – садибу з села Медведівці. Також наслідком його багаторічної «діяльності» можна  вважати те, що провідні науковці музею та його прибиральники практично зрівнялись по «індексу Гірша»*.

В результаті нетривалої боротьби з домовиками, мавками та іншими фольклорними персонажами, керівництво музею на чолі з попом, судячи з усього, капітулювало та стало на бік нечисті. Інакше не можна пояснити повну деградацію музею як наукового та культурно-освітнього закладу, занепад експозицій, убогість та примітивність проведення фольклорних заходів. На додаток – системне та цинічне порушення трудового та фінансового законодавства. Крім системних пиятик та маніпуляцій з фінансами, при попівщині в музеї увійшли в систему бійки та розправи над незгідними. В 2015 році зі струсом мозку відправили на лікарняне ліжко заступника директора. Цей, 2017,  рік – особливо «врожайний». Спочатку – замах на голову профспілки, наслідком якого стали серйозні травми та перелом руки. А апофеозом ідіотизму стало те, що «права» рука директора , заступник з науки пан Рудюк просто на вченій раді «відправив у нокаут» завідувачку екскурсбюро(!!!). Не інакше – щось пороблено! Логічним продовженням мало бути розірвання контракту та кримінальна відповідальність за «чудеса» адміністрування. Розрив контракту, до речі, вже ініційований Незалежною профспілкою та добігає логічного завершення.

Відчуваючи, що ситуація вийшла з-під контролю (хотілось би зауважити, що Бойко ніколи реально й не володів нею), а музей раз за разом програє безглузді судові позови, у які його втягла нинішня адміністрація, керівництво закладом пішло на безпрецедентний крок: виписало з Закарпаття спеціально навченого юриста- мольфара, чи пак мага, у якого і прізвище відповідне: чи то Магій, чи то Магей. Той повинен був зняти з музею прокляття, виграти безнадійні справи (чи за допомогою магії, чи іншими   мольфарськими засобами) та створити громадську підтримку за допомогою «Клубу закарпатської культури», який він сам і придумав. Але… мольфаром Магей виявився таким само бездарним, як і юристом, а «Клуб..» вкотре програв Зеленому змію – вся його діяльність звелась до організації колективних пиятик на території музею. Так що, на нашу думку, мольфару краще зосередитись на цілительській діяльності та лікувати наговорами чиряки та геморої.

Розумним кроком з боку Мінкульту було б провести щось на кшталт «сеансу екзорцизму» –  вольовим рішенням вигнати з музею весь нинішній «менеджерський склад» на чолі з попом-директором. Приурочити цю подію краще до Свята Покрови – тоді нечисть особливо вразлива і можна з нею легко впоратись. Отже, чекаємо від Мінкульту рішучих дій – нам за ідею гонорару не потрібно. Звільнення – очищення – конкурс, на якому будуть оцінюватись не особистості, а програми розвитку. І у нас буде шанс вдруге похвалити нинішній склад Мінкульту.

Трохи не забув – час вже Міністерству культури розсекретити таємний музейний відділ, якого давно не видно й не чути у музейному житті. Адже, крім Пирогова, нечисті повно і в інших музейних закладах – в Національному історичному, наприклад! Пане Чорногор, вилазьте зі схрону – і до роботи!

Всіх читачів нашого сайту – з наступаюим святом Покрови та Українського війська.

Слава Україні!

h-індекс, або індекс Гірша (Хірша) — показник впливовості науковця, колективу науковців, наукового закладу або наукового журналу, заснований на кількості публікацій та їх цитуваннях.

Індекс Гірша був запропонований американським фізиком Хорхе Гіршем в 2005 році.

 

І. Корсун

 

 

 

Якщо відверто,   я  вже не планував писати про музеї та Міністерство культури – набридло! Я почав писати статті про перепідписання Переяславських угод, про зустріч Іллі Муровлянина з Андрієм Боголюбським…

Але ньюсмейкери з музею у Пирогові уміють створити такий інформаційний привід, який затьмарює своєю оригінальністю будь-які інші теми. Нещодавно, на інтерв’ю у Наталі Влащенко віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко відхрестився від того, що він є віце-прем’єром з гуманітарних питань.  Мушу з ним погодитись – це – не гуманітарні питання, а гуманітарна катастрофа, яку залишив після себе пан Кириленко. Одним з чинників даної катастрофи є піп Юрій Бойко, котрого Кириленко поставив «царювати» у пирогівському скансені.

Регулярні пиятики генерального директора з вузьким колом підлеглих не могли не привести до певної деградації. Музей давно зник з радарів як науково-освітній осередок, відсутні ознаки його кльтурно-просвітницької діяльності. Починає зникати тонкий шар цивілізованості – в закладі процвітає кулачне право. Після побиття голови Незалежної профспілки, (роком раніше відправили на лікарняне ліжко заступника директора), настала черга начальників відділів. Новоспечений заступник з науки Рудюк, за яким, як відомо, не тягнеться шлейф наукових відкриттів та монографій, почав запроваджувати нові методи роботи з підлеглими.

952 рік заснування Запоріжжя! - В.Мороко

 • 03.10.17, 17:35

«Запоріжжя – тисячолітнє місто за порогами» – на таку тему відбулося засідання круглого столу  в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї. У засіданні взяли участь представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організацій, творчих спілок, провідні історики, краєзнавці, науковці та музейні працівники міста та області.

Захід організовано за ініціативи  обласної організації Національної спілки краєзнавців України,  членів тимчасової робочої комісії Запорізької міської ради з уточнення дати заснування м. Запоріжжя і за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Присутнім нагадали, що ще 27 червня 2014 року на сесії Запорізької міської ради, після заслуховування доповіді голови тимчасової робочої комісії з уточнення дати заснування м. Запоріжжя, визнано 952 рік  датою виникнення першого поселення на території сучасного міста Запоріжжя. Тож цього року запоріжці мали би відзначати  1065-річчя виникнення першого поселення на території сучасного міста Запоріжжя.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко  наголосив на актуальності датування перших поселень та заснування не тільки Запоріжжя, а й інших міст та селищ Запорізької області, а також необхідності напрацювання конкретного плану спільних дій влади та громадськості щодо дослідження та популяризації тисячолітньої історії «міста за порогами».

– Ця дискусія триває не перший рік. Провідні науковці, краєзнавці, історики вивчають архівні документи, підіймають папери, займаються копіткою роботою. Справжній вік нашого міста – це не тільки історичний здобуток, це також туристична привабливість регіону. Запорізькій області є чим пишатися та що показувати, проте чим старіше місто чи знахідка, тим більшу історичну зацікавленість вона має. Необхідно вивчати не лише справжній рік заснування міста Запоріжжя, а й усіх населених пунктів Запорізької області, – заявив Владислав Мороко.

Член Української академії наук, громадський діяч Андрій Авдєєнко зазначив, що тему дати заснування міста експерти обговорюють вже давно. Основними критеріями, за якими визначається рік заснування населеного пункту, вважається перша письмова згадка чи найстаріша археологічна знахідка. Вивчаючи архівні документи, були знайдені старіші письмові згадки про місто, ніж вважалося досі.

Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олена Денисенко ознайомила учасників круглого столу із започаткованими спілкою проектами «Запоріжжя — тисячолітнє місто за порогами» та «Історія Запорізького краю: міста і села». Вона закликала присутніх увійти до складу оргкомітетів цих проектів та долучитися до узагальнення попередніх напрацювань із питань датування виникнення населених пунктів області, підготовки сучасних матеріалів з їхньої історії, які вже публікуються в електронному виданні «Краєзнавство Запоріжжя».

Завідувач кафедри новітньої історії історичного факультету ЗНУ доктор історичних наук, професор, Федір Турченко акцентував увагу на тому, що датування населених пунктів краю є більше проблемою суспільно-політичною, а не науковою. А через сучасну агресію Росії проти України вона набула особливої актуальності, і лише спільними діями науковців, політиків, влади та громад можна і треба зараз утвердити історичну правду про заселення Півдня України з давніх часів.

Учасники засідання також обговорили такі питання як місце острова Хортиця в контексті історії міста Запоріжжя, який тільки зараз починає відкривати свої історичні таємниці, у тому числі і козацьких часів; роль козацьких зимівників у історії заселення Запорозького краю і, зокрема, території обласного центру; важливість уточнення дати заселення території сучасного міста Запоріжжя у часи Київської Русі тощо.

З нагоди проведення круглого столу у великій виставковій залі музею експонувалися навершя у вигляді срібного орла з «Вознесенського скарбу», дослідженого в Запоріжжі у 1930 році з колекції краєзнавчого музею, і давньоруський меч, випадково знайдений у Дніпрі біля острова Хортиця у 2011 р., з фондів Національного заповідника «Хортиця».

На завершення  роботи круглого столу учасники прийняли спільну резолюцію щодо продовження дослідницької роботи.

 

 

 

Науковці продовжують досліджувати дату виникнення Запоріжжя
Науковці продовжують досліджувати дату виникнення Запоріжжя
Науковці продовжують досліджувати дату виникнення Запоріжжя

Каталон наш!

 • 03.10.17, 14:37

Поки не пролилася кров, про це ще можна писати з гумором. Але… В середовищі ветеранів АТО ширяться чутки про можливий набір добровольців не то для захисту, не то для захоплення Каталонії. І це не так смішно, як здається на перший погляд.

Як виявилося, Європа абсолютно не готова для боротьби з локальними сепаратистськими рухами. І події довкола з іспанського боку незаконного, а з точки зору каталонців, справедливого референдуму, показали це аж занадто наглядно. Що повертає експертів до оцінки реального стану боєздатності армій континенту. Їх нині дві – Армія Росії і Збройні Сили України. Лише тут є десятки тисяч людей з справжнім бойовим досвідом “гібридної” війни. І дуже низькими доходами…

-Якщо Уряд Іспанії негайно не схаменеться, отримає щось схоже на наші ЛДНР! – переконаний мер окупованого міста Олександрівськ на Луганщині, доброволець батальйону “Айдар” Микола Греков, – Або Кримський сценарій. Вибор тут невеликий. А геополітичні наслідки – потужні. Спершу заблокують дороги, візьмуть під повний контроль поліцію, військові склади і бази, адмінприміщення… Іспанія почне блокувати фінанси, воду, електрику… Іншими словами, до Іспанії можна відряджати Турчинова, Яценюка, Муженка і Порошенка! У них і дачі там, до речі…

Слова ветерана миттєво підтвердили інформагенції:

“Через два дні після проведення референдуму про незалежність від Іспанії, у Каталонії розпочався загальний національний страйк, скликаний профспілками.

Про це повідомляє El Pais.

За даними видання, у зв’язку зі страйком буде здійснюватися мінімальне обслуговування пасажирів лише у години пік (з 6.30 до 9.30 та з 17.00 до 20.00) у метро, автобусами та залізницею.

Повідомляється, що сьогодні вранці у Барселоні та Реусі тисячі людей прийшли до кількох поліцейських відділків, протестуючи проти дій поліції під час референдуму, де постраждали майже 850 осіб.

Окрім того, у зв’язку зі страйком каталонці почали блокувати дороги. За останніми даними, було заблоковано вже 12 доріг.

 Одна із заблокованих доріг у Жироні (фото El Pais)

Напередодні про приєднання до загального страйку оголосили у футбольному клубі “Барселона”.

Раніше повідомлялося, що одна з двох найголовніших профспілок Іспанії закликала провести 3 жовтня загальний страйк у Каталонії у зв’язку з насильством поліції під час каталонського референдуму.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність автономії”.

Ветеран АТО, правозахисник Іван Макар обурився заявою МЗС України:

“У Міністерстві закордонних справ України оприлюднили своє ставлення до референдуму про незалежність Каталонії від Іспанії.

Про це йдеться у відповіді речниці МЗС Мар’яни Беци на запит агентства “Інтерфакс-Україна”.

 “Україна вважає нелегітимним проведений каталонською владою 1 жовтня 2017 року референдум, який був заборонений Конституційним судом Іспанії через його невідповідність Конституції держави”, – каже Беца.

За її словами, Україна підтримує готовність уряду Іспанії до політичного діалогу з парламентськими політичними силами для відновлення правопорядку і стабільності в рамках конституційного поля країни.

“Переконані, що Іспанія як одна з лідерів демократії в світі, спираючись на міцний фундамент демократичних традицій і цінностей, які свого часу зумовили мирний перехід від диктатури до демократії і згодом – до членства в НАТО і ЄС, буде в демократичний спосіб вирішувати всі нагальні проблеми внутрішньополітичного життя”, – додала речник МЗС.

Вона підкреслила, що Україна виступає за безумовну повагу суверенітету і територіальної цілісності всіх держав світу в межах міжнародно визнаних кордонів і дотримання ними основоположних принципів і норм міжнародного права”.

-Для чого Україні першою щось так однозначно заявляти, коли ще офіційно не визначилися основні світові гравці? – питає ветеран батальйону “Айдар” Іван Макар, – Я наприклад підтримую народ Каталонії у їх законному прагненні до власної державності. Чому МЗС України поспіхом робить такі заяви, не прорахувавши геополітичну ситуацію? А якщо Трамп підтримає Каталонію, а ЄС висловить “занепокоєння”, що будемо робити?

Вікіпедія так оцінює ЗС Іспанії:

Збройні сили Іспанії — збройні сили Королівства Іспанія, яке є членом НАТО.

Збройні сили Іспанії складаються з таких видів військ:

У рейтингу Global Firepower (2014) армія Іспанії посідає 28-е місце у світі, а річні видатки на оборону країни оцінюють на 11,6 млрд USD.

Головнокомандувач збройних сил — король Іспанії, але оперативним керівником є голова генерального штабу (Jefe del Estado Mayor de la Defensa — скорочено JEMAD), зараз це генерал Фелікс Санс Рольдан. Чинний міністр оборони Іспанії — Педро Моренес.

Кількість військових — близько 123,3 тис., а також 16,2 тис. резервістів. Guardia Civil і інші парамілітарні формування налічують бл. 72 тисяч силовиків (2010).

Ганебні дії іспанської поліції у день референдуму, лише підтверджують безпорадність офіційного Мадриду. Країна стрімко розпадається! Сподіватися на НАТО і Євросоюз – марно. Єдине що вони можуть зробити – блокують кордон з Францією і Андоррою та морські шляхи. А далі? Миттєво почнеться економічна криза, впадуть ринки, захитається ЄС і євро…

-Я звичайно не великий експерт, просто провів на фронті майже два роки, і розумію, що мирним шляхом кризу не подолати! – висловив свою думку доброволець 92 бригади ЗСУ, арт-директор журналу “Музеї України” Юрій Нерослік, – Не здивуюся, що на термінове запрошення Уряду Іспанії, до країни можуть бути введені бойові підрозділи ЗСУ і НГУ. Скажімо, моя рідна 92 бригада, за підтримки Першої бригади Нацгвардії, візьме під контроль Каталонію десь за тиждень. Це з врахуванням перельоту і підготовки. Але, повірити у це якось важко. Як і в окупацію Криму, виникнення ЛДНР…

Ситуація для Європи трагікомічна. Вихід з Іспанії і ЄС Каталонії, повністю підриває основи і репутацію Євросоюзу.

ЗС, поліція, Нацгвардія Іспанії не спроможні навести конституційний лад в принципі. НАТО не має права. США не захочуть.

Залишається єдиний вихід – найняти досвідчених добровольців. Або Путіна, що неприйнятно. Або Порошенка, що цілком можливо. Ми ж прямуємо в Європу… То чому не на танках?

Відповідно, спишуться якісь кредити, випишуться нові. Відразу матимемо надсучасне озброєння…

А досвідчені бійці аеромобільних бригад отримають іспанське відрядження. З оплатою, як у миротворців Європи. Лише з легкою стрілецькою зброєю. Бронетехніку отримають на місці.

Поки що цей сценарій звучить як фантастика. Однак, час звикати до нових геополітичних ситуацій.

Нині Збройні Сили України одні з найпотужніших у Європі. А після неминучого розвалу Росії, Україна легко перетвориться у найпотужнішого військового гравця континенту – адже справді серйозні суперники США і Китай – далеко.

Євросоюзу варто негайно розбудовувати Армію!

-Так званий референдум в Каталонії є суттєвою загрозою для всієї Європи, для всіх інституцій ЄС. Сплеск каталонського сепаратизму посилить внутриєвропейську політичну кризу й спровокує процеси відділення ряду регіонів у тій же Бельгії, Великобританії . Можливо – навіть у Франції і Німеччині. -переконаний директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені О.Никонорова Сергій Пархоменко. – Країною, яка може ефективно завадити просуванню сепаратизму країнами ЄС, є Україна. Я б навіть сказав, вона може відіграти ключову роль в процесі стабілізації ситуації в Іспанії. Це може відбутися двома шляхами: або Іспанія залучить наших фахівців з когорти силовиків (учасників АТО, працівників СБУ, МВС, які мають досвід протидії проросійським сепаратистам в Донбасі), а також експертів з гібридних воєн, інформаційних воєн в якості радників, які будуть консультувати іспанський уряд. Або другий варіант: Україна якмога швидше має звільнити Донбас від росіян та їх найманців-сепаратистів, аби покзати приклад тим же Каталонцям, що реакція центральної влади може бути рішучою і безжальною…
– Якщо частина наших військ на чолі з Порошенком, Гройсманом, Муженком, Аваковим візьмуть Каталонію, то хто ж ту провінцію віддасть? – сміється ветеран АТО Микола Греков, – Каталон НАШ!
-Щодо залучення українських військових як миротворців до Іспанії, – то тут міжнародне право може дозволити діяти наступним чином: Іспанія може в разі ескалації конфлікту залучити миротворців під егідою ООН або НАТО, а також поліцейську місію ОБСЄ, куди можуть входити і наші бійці (українці-учасники АТО можуть долучатися і до місій ООН, і НАТО, і ОБСЄ) – пояснив експерт Сергій Пархоменко.
Україна може швидко навести лад у Європі. Головне – не стати жандармом…
А розклади дійсно цікаві… Поки що про це писати можна з гумором…
Віктор Тригуб, редактор журналу “Нова Січ”
P.S. Людям без відчуття гумору не читати! Це футуристична геополітична гумореска, що висміює застарілі схеми міжнародної безпеки. Згадуючи 2014… І реакцію Іспанії…

Пленер в АТО від ДОХМ

 • 01.10.17, 11:31

З  5 жовтня 2017 року КЗК «Донецький обласний художній музей» розпочинає третій музейний пленер 2017 року, на який збираються  художники з різних регіонів України.

Перший пленер  «Прелеснянський дивосвіт» відбувся на початку травня в с. Прелесне для  вихованців художніх шкіл  Слов’янська та Краматорська.

Літній пленер  донецькі художники провели у селі Олександро-Калинове, де знаходиться знаменитий ландшафтний парк «Клебан-Бик». На  пленері були художники з Слов’янська, Дружківки та художники-переселенці з Донецька.

І нарешті третій, масштабний  пленер, куди збираються і  члени Спілки художників України і початківці, художники і ілюстратори, викладачі художніх академій і  шкіл – вони проведуть майстер-класи в Святогірську, приєднаються до роботи  арт-майстерні «Дифузія»  в Краматорську, проведуть  пленер в селі Перелесне та у ландшафтному парку під Краматорськом.

Пленер відбувається  в рамках культурно-мистецької акції «Степовий блюз», яка проходить за підтримки  Міністерства культури України та Управління культури і туризму Донецької ОДА.

Під час проведення акції  КЗК «Донецький обласний художній музей»  показаже дітям українські мультики, організує концерт і відкриє світлицю «Дивосвіт Олександра Шевченка», де зібрана вся творча спадщина засновника музею в с. Перелесне Олександра Шевченка.

Олександр Іванович Шевченко – художник, вчитель, музейний діяч, який зібрав і зберіг унікальну архітектурну і етнографічну спадщину слобідської Донеччини. У далекому 1982 році Олександр  Іванович організував дитячий художній гурток «Синій птах» і  навчив кілька поколінь  прелеснянських дітей бачити красу і фіксувати її на папері. І після його смерті  співробітники музею продовжують працювати з дітьми і навчають їх прекрасному. Під час акції «Степовий блюз» музей презентує найкращі художні роботи вихованців художнього  гуртка за 2017 рік –  наївно-яскраві та веселі дитячі творіння давно стали окрасою сучасного Донецького обласного художнього музею.

До проведення акції залучається група художників із Німеччини.  З 2 жовтня у Краматорську  розпочинається   проект «Дифузії», який придумав і реалізував  німецький художник  Алан Мейер. “В Берліні можна вийти і цілий день ходити на відкриття якихось виставок, тому це стало частиною культури та буденністю,  – каже Апан.  – І нам цікаво показати світу свою творчість».

Алан  – надзвичайно активна та креативна людина. Родом із Ленінграду, він щиро вболіває за Україну.  На початку 2014 року, коли розпочалася російська навала, Алан організував у Берліні аукціон художніх творів  і всі гроші перерахував  на підтримку України. Пізніше приїздить до Донеччини, активно допомагає дітям з Авдіївки, малює мурали,  проводить ворк-шопи.

Для нього дуже важливо, щоб підростаюче покоління цікавилося мистецтвом та розвивалося у культурно розвиненому суспільстві. Він готовий ділитися своїм досвідом з місцевими мешканцями, тому запрошує всіх бажаючих долучитися до проекту та внести частину своєї творчості.

Свій проект він назвав Дифузії,  головна  мета якого – додати у повсякденність Донеччини творчості та життя, показати європейську культуру.

“Коли я потрапив у Краматорськ, я побачив людей які хочуть зробити його іншим, додати кольору у його життя, і мені захотілося їм допомогти” – каже Алан Мейер.

Після зустрічі з Аланом Мейером було вирішили поєднати  два арт-проекти і подарувати  Донеччині  свято мистецтва –  «Дифузія степового блюзу».

7 жовтня в Художньому музеї  Краматорська відбудеться виставка «Дифузія», а закінчення культурно-мистецької  акції  «Степовий блюз» проходитиме 10 жовтня о 14-00  в Дружківці у будинку культури «Етюд», де буде представлений вернісаж пленерних робіт і  звучатиме блюз.

Осінь. Художники. Блюз. Що може бути прекрасніше в осінню пору?

Cайт – http://www.dohm-ua.info/

Інформаційна підтримка:

Музеї України, Нова Січ, Сурма, Універсальна газета, Східний Донбас, Донеччина-ньюс, Культура Донбасу, SecondUSA(США)

В Москві знову продають скарби Київської Русі

 • 24.09.17, 02:34

В Москві знову продають скарби Київської Русі, підло викрадені в українського народу.

Після кількох гучних міжнародних скандалів, влаштованих командою журналу “Музеї України” із залученням Інтерполу, преси, вищих посадових осіб України, дипломатів, московські антикварні бариги притихли. Кілька років не ризикували виставляти незаконно вивезені з України речі, частина з яких або викрадена з державних музеїв у бурхливі 90-ті, або незаконно розкопана “чорними” археологами.

Практично все нелегальними контрабандними способами переправлено через україно-російський кордон.

Отже, Україні варто діяти за італійсько-грецькою схемою: як тільки на офіційних торгах зареєстрованого аукціону виставляється щось з Древньої Греції чи Риму – миттєва реакція посольства, звернення до правоохоронних органів з вимогою негайного арешту тих лотів і поверненню на батьківщину. В результаті – не торгують. Відсутній попит.

Нещодавно ми намагалися перешкодити продажу українських реліквій на аукціоні в США, однак через жахливий непрофесіоналізм дипломатів з Посольства України в США, наші скарби були скуплені росіянами…

Ми вже маємо досвід протидії російським торгашам, бачили, як працювали співробітники Посольства України в РФ…

Сподіваємося, цього разу наші дипломати оперативно зроблять запит на аукціон стосовно легальності перебування срібників Київської Русі в Росії. Хто перемістив їх через митний кордон України? Відповідно, хто з українських чиновників дав дозвіл – якого, як ми розуміємо, не існує…

Значить срібники перебувають на території Росії незаконно і повинні бути поверненні законному власнику – Україні.

Хоча, рекомендуємо Посольству одразу писати заяви до ФСБ і МВС Росії…

Серебро 2,16 г.
Тип III.
001r

На аверсе изображен князь на престоле с высокой широкой спинкой (отличительная особенность данного штемпеля – сильный наклон спинки вправо). На реверсе изображен княжеский знак в виде трезубца и отлично читаемая легенда “А СЕ ЕГО СРЕБРО”.
Сотникова 127.
001a

XF 40. Плотные поверхности. Густая патина. Очень редка, особенно в подобной сохранности.
С экспертным заключением.

Цена – 5000 дол.

https://www.adacoins.ru/live_auction/41/catalog/17

Серебро 2,64 г.
002rНа аверсе изображен князь на престоле с крестом в правой руке и с левой рукой на груди. На реверсе изображен родовой княжеский знак в виде двузубца, левый зубец которого увенчан крестом. Легенда реверса “СЕ ЕГО СЕРЕБРО”.
Чеканена, предположительно, на территории Киевского или Черниговского княжества приблизительно в 1015-1016 гг.
Сотникова 196.
002aVF 25. Очень редка.
С экспертным заключением.

Старт: $5000 (285000 руб.)
Журнал “Музеї України” вже традиційно звертається до МЗС України, Міністерства культури України, СБУ, Посольства України в РФ.
Незаконно поцуплені в нашого народу реліквії треба повернути!
І особисте звернення до власників і керівників аукціонного дому “Александр”: аби не отримувати зайвого клопоту з Інтерполом, спецслужбами, різноманітними перевірками – радимо просто тихо викупити ті срібники і офіційно передати їх в Посольство України як дар якомусь державному музею України на Ваш вибір. Повірте, так для Вас буде спокійніше і дешевше… І більше просимо не виставляти речі, вкрадені в Україні!
Довідково:
За офіційною інформацією, в державному Музейному фонді України перебуває всього 30 срібників Київської Русі!
Все інше вивезено до Росії і інших країн…
Саме тому ці прадавні символічні срібники з тризубом, що є гербом України, треба вишукувати і повертати!
На державному рівні! А не зусиллями незалежних журналістів.
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Реформа хибна.

 • 20.09.17, 14:10

Я не лікар. Я “споживач” медпослуг. І як споживач маю право на власну думку.
А ця думка така.
Реформа хибна.
І хибна вона не лише тим, що “монополізує” ринки фамації і лікарських послуг далеко не українськими медзакладами. Українські медзаклади “ляжуть”. Вірніше – їх “положать”.
А на їх місце заведуть міжнародні медичні картелі.
Добре це чи погано? Це погано. Погано, бо слідом “ляже” й медична наука і медична освіта.
А сотні мільярдів коштів платників податків осядуть не в кишенях українських громадян-медиків і виробників ліків, а дістануться саме картелям.
По-дуге. Реформа спрямована на “лікування”.
Отже, громадяни, апріорі, повинні бути хворими. Ну не лікувати ж людей здорових! Отже, здорові мають стати хворими і понести свої гроші і прямо, і через вилучені у них податки тим же картелям.
По третє. Ціна “реформи” – сотні мільярдів, а це вже не просто корупційна спокуса з боку чиновних клєрків від медицини. Це спокуса у геометричній прогресії.
Медреформа потрібна.
Але вона має бути спрямованою на матеріальну зацікавленість громадян не лікуватися, а бути здоровими.
Чи можливо це?
Цілком.
Чи є відповідний досвід у світі?
Є.
Але наші “законотворці” і ті, хто показує нам як “державою керувати”, чимусь витворяють те, що витворяють…
І виглядає, що хтось їх до цієї “творчості” добряче “стимулює”…

Любомир Шкорута