10 фактів про українські казки, які ви не знали

10 фактів про українські казки, які ви не знали

Чому нашим Попелюшкам не потрібні принци та що спільного між майстром Йодою та Україною? Про це пише  life.pravda.com.ua.

Самі собі принцеси

У казках усього світу є конфлікт між мачухою і сиріткою, проте українські казки, що базуються на цьому сюжеті, докорінно відрізняються від інших.

Згадайте: у західноєвропейських казках конфлікт завжди розгортається між красунею-мачухою і красунею-сиріткою, про це розповідають і “Попелюшка”, і “Білосніжка”. Врода – головна риса героїнь, герой – багатий чоловік – мав вподобати гарне личко та струнку талію.

На Заході бути “на світі всіх милішою та гарнішою” – це питання виживання, адже жінки не мали права наслідування чи права власності, а отже, без прекрасного принца героїня, що прагнула жити довго та щасливо, ніяк не могла обійтись.

В Україні інакше: за звичаєвим правом у нас була материзна – тобто спадщина передавалася за материнською лінією і йшла тільки за жіночою лінією: ніхто з чоловіків не міг на неї претендувати.

Ця традиція брала початок із прадавніх часів і тривала до козацької доби.

Що ж цінували в український жінці значно більше за вроду?

Відповідь знову дадуть казки – головною чеснотою дівчини вважалася працьовитість.


Головною чеснотою українок в казках вважалася працьовитість. Ілюстрації Валентини Мельниченко до книжки “Кривенька качечка” (Видавництво “Веселка”, 1981 р.) 
[ Читати далі ]

Песик засумував, чи ревнує? ))))


36%, 4 голоса

45%, 5 голосов

18%, 2 голоса
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Магічний Фонтан Монжуїк, Іспанія
Над створенням фонтану працювали три тисячі осіб протягом року. Це одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Барселони. Щорічно 2,5 мільйони туристів відвідують цей фонтан, щоб насолодитися його красою.

[ Читати далі ]