Цікаві факти про золото.
Цікаві факти про золото.
Біле, зелене і навіть червоне, знайдене в корінному чи розсипчастому заляганні, різне за походженням та якістю – золото справді дивовижний метал! Головне, що ціна золота незмінна – воно необхідне як на фінансовому ринку, так і у сфері науки та технологій. Звісно, коштовності також завжди в моді.Людство видобуло за свою історію величезну кількість золота. Але, на думку вчених, використані запаси становлять лише п’яту частину від усіх наявних в надрах Землі.Золото може бути і ліками, і продуктом, придатним для їжі. У 14-му столітті розплавленим золотом упереміш з меленими смарагдами намагалися лікувати чуму. Допомагало погано. Зате науково доведено, що солі золота здатні допомогти в лікуванні ревматоїдного артриту.
[ Читати далі ]

Железная жаба жмурится ( на конкурс)...
 
Жирная жаба жмурится , железний жупан жмет.
Жрать жутковато желудку , желтий журнал-жом.
Железную жадину жмурик, журит, ждет ...

 

Цікаве про чай.
Цікаве про чай.
З приводу батьківщини чаю думки вчених розходяться досі. Прихильники традиційної версії стверджують, що цей напій вперше стали заварювати в Китаї ще 5000 років тому і спочатку його подавали тільки аристократам. Відомо навіть ім’я ймовірного винахідника чаю – імператора Шен Нунга, який нібито першим здогадався кинути чайне листя у воду. Але ця версія нічим не підтверджена, а перші згадки про чай як про напій відносяться до 4-го століття нашої ери і пов’язані вони з Близьким Сходом. Звичний для нас чай – тобто листя, заварене в окропі, – почали пити всього сім століть тому. А ось те, що слово «чай» має китайське коріння, – доведено. Тільки на різних діалектах Піднебесної воно звучало і звучить по-різному: десь «Тей», на інших землях – «ча» або «чай».
Китай залишається «найбільш чайною» країною і донині: приблизно 2/3 зеленого чаю поставляється на світовий ринок прямо звідти. Інші виробники чаю – Індія, Шрі-Ланка, Японія і Тайвань – значно відстають від КНР за показниками.Якщо ви купили відмінний чай і хочете насолоджуватися ним якомога довше, пам’ятайте, що навіть висококласне чайне листя втрачає свій смак і аромат через рік. А ще воно дуже боїться світла і вологи. Не любить чай і сусідства з іншими продуктами або приправами, тому для його зберігання краще вибрати окреме місце, а не тримати його поруч з крупами чи спеціями.[ Читати далі ]

Чому в літаках просять вимкнути електронні прилади?Чому в літаках просять вимкнути електронні прилади?
Насправді, це швидше традиція, аніж необхідність. Виконання подібних ритуалів підвищує готовність пасажирів підкорятися вимогам екіпажу, а також дозволяє виявити підозрілих з точки зору безпеки осіб. Крім того, вимкнений телефон господар зазвичай ставить в кишеню, так що в позаштатній ситуації незакріплені гаджети не літатимуть по салону. До того ж, пасажири будуть зосереджені на власне злеті чи приземленні. Хоча, якби загроза була дійсно серйозною, мобільники вимагали б здавати при вході на борт, а для їхнього виявлення використовували сканери.
Існує також версія, що такий звичай вимикати електронні прилади був придуманий британськими авіалініями, щоб продавати послуги зв’язку на борту. Послуга не стала затребуваною. Проте всі авіакомпанії вирішили перейняти “передовий” досвід.